Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

wild.horses
8. máj 2015

@ellenie nie, nekupila a ani nebudem kupovat. No na druhej strane, aspon spoznas nazory inej strany a nemusis sa spoliehat len na jednu stranu.nazor si uz treba spravit svoj. Ako pokracuje krmenie? My sme dali za posledny tyzden 400 gramov hore 🙂

ellenie
8. máj 2015

@wild.horses krmeniev pohode, papame po 70ml 🙂 za tyzden nam pribrala okolo 100g, ale my ideme od vahy 1000g, takze u nas zatial 400g tyzdenne nehrozi 🙂

mirusss88
18. jan 2016

Ahojte,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc pri výskume, ktorý je zameraný na preskúmanie vzťahu medzi tým ako matky a otcovia vnímajú rodičovstvo a výskytom post-traumatických stresových reakcií. Súčasťou výskumu je porovnanie výsledkov rodičov detí, ktoré sa narodili predčasne a ktoré sa narodili v termíne.
Ak máte čas a chuť zúčastniť sa výskumu, budem vám vďačná, tu je naň link. Zúčastniť sa môžu aj otcovia detí 🙂
https://docs.google.com/forms/d/16EnYwJx4uCyHMi...

Vyplnenie dotazníku trvá približne 5 až 10 minút. V niektorých prípadoch nestačí na link kliknúť, treba ho prekopírovať do nového okna... Otázky sa týkajú informácií o rodičovi, dieťati, niektorých subjektívnych pocitov ohľadne rodičovstva a prípadných post-traumatických reakcií súvisiacich s pôrodom a príchodom dieťatka na svet.
Výskum dodržiava etické zásady, spracovanie informácií je anonymné.
Výsledky výskumu budú spracované v rigoróznej práci, ktorá bude obhajovaná na Katedre psychológie Filozofickej Fakulty Univerzity Komenského.
V prípade, že máte nejaké otázky, alebo by ste si chceli prečítať výsledky práce neváhajte ma kontaktovať na fodorova.j@gmail.com.

helenockaocka
4. apr 2016

dievčatá všade sa píše o váhe a mňa zaujíma výška 2 ročného nedonoseného dieťaťa . Moja má 2 roky a meria len76 cm a váži 9,5 kg. A doktorka nás posiela na endokrinológiu kôli zaostávaniu. Mám strach ako je to u vaších detí?

wild.horses
5. apr 2016

@helenockaocka skus sa pridat do skupiny predcasniatka, tam je iste vela mamiciek dvojrocnych predcasniatok.

kajka39
23. apr 2016

@helenockaocka moje deti mali pred tyzdnom 3rocky a vaha u jednej je: 9kg a 86cm druha ma 11,2kg a 92cm. Vobec to neries ak nemate ziadny iny problem, deti rastu a priberaju svojim tempom. 😉 Zbytocne budes stresovat dieta aj seba behanim po dr...

demodia
24. sep 2016

Dobry den vsetkym,

uz minuly rok som sa na vas obratila s pozvankou na stretnutie, ktore sa zial nerealizovalo.

Tento rok to uz vyjde naisto.

Pri prilezitosti medzinarodneho dna nezrelych, ktory je 17.11., by sme radi na pode nemocnice v Novych Zamkoch privitali tych, ktori s nami chvilku pobudli a teraz rastu do krasy 🙂.

Pozyvame vas na stretnutie dna 20.11.2016 o 13,00 v konisale Nemocnice Nove Zamky.

V pripade vasho zaujmu prosim o potvrdenie ucasti na adresu neonatal@nspnz.sk.

Ak maju vase deticky cas a chut mohli by nam nieco pekne nakreslit, planuje pri tejto prilezitosti pripravit kalendar s dielkami nasich malych umelcov. Poslite nam prosim ich dielka vopred.

Pripadne ak vynikaju v nejakom sporte alebo maju hudobne nadanie radi si vychutname zazitok vydiet ho.

Tesime sa na vas.

Klaudia

saska6867
10. feb 2017

Ahojte, su tu maminy, ktorym sa narodilo v minulom roku predcasniatko do jedneho roka? My mame nase este v inkubatore, chlapcek spravil uz velky pokrok, pekne pribera. Tuto diskusiu som precitala celu od a do z, maminy pisali ze je velmi dolezite s babatkom co najviac cvicit a mat velku trpezlivost, tu mame a povedali sme si ze spravime vsetko pre to aby sme cvicili co najviac. Je to velky strach z neznama co nas vsetko caka, budem rada ak napisu maminy so svojimi skusenostami.

wild.horses
10. feb 2017

@saska6867 ahoj. Sem uz vela mamiciek neprispieva. Skus as pridat do skupiny predcasniatok. Vela stastia.

kikusa23
19. dec 2017

Ahojte vidím že sú tu už staré témy. Ale mne sa narodila dcérka 25+5 850 g a 33 cm . Bola v poriadku dýchala dokonca iba s pomocným kyslíkom po 3 dňoch hu začali kŕmiť dostala zápal na črievko to sa po 2 týždňoch vyliecilo potom začali zas kŕmiť ale všetko vracala späť aj žalúdočné kyseliny , potom zistili že má na srdci neuzavretu aortu to je chvála Bohu odstránili všetko zvládla na jednotku ale za týždeň keď hu začali zas kŕmiť zistili že sa jej znova neposuva mlieko do čriev a zistili že ten zápal jej spôsobil zrasty na črievku ,tak zas operácia museli jej odstrániť 7 cm crievka toto zvládla tiež nasadili lieky ale ???! O 5 dní im Kolábovalá už nemohla ani dýchať museli hu intubovat a dostala nám zápal pľúc z jednej strany asi sa visìlila. Bojím sa o ňu má niekto skúsenosti s viacerými problémami u dieťatka? ďakujem za odpoveď.

saska6867
20. dec 2017

@kikusa23 naa syncek mal tiez rozne problemy, nie s crievkom ale najma s tym dychanim. Mal 560 gramov, najskor dychal v poriadku, po troch tyzdnoch im zacal kolabovat tak ho na par dni zaintubovali a potom uz nenastali vaznejsie komplikacie s dychanim. Ako poklesy rozne mal este dlho ale cim bol starsi bolo poklesov menej az vobec po par mesiacoch, doma sme potom boli na kysliku este pol roka. My sme mali vela diagnoz pri prepustani z nemocnice, aj vela operacii hrozilo. Nastastie nakoniec nebola potrebna ani jedna. Teraz mame rok a malinky ma uz 7.3 kg. Drobcekovia su bojovnici, treba im verit a aj doktorom. Drzim vam velke palce, kludne mi napis do spravy, my sme si presli vela vecami tak rada poradim. Drzte sa ❤

kikusa23
20. dec 2017

@saska6867 dakujem vam na to v akom tyždny sa narodila hu chvalili že je vo velmi dobrom stave aj to že dycha sama aj vahu mala dobru . ale po tydni prisli prve komplikacie s tym crievkom. už ma 33 tyžden a stale neni krmena lebo podtupila teraz 2 operacie toho srdiečka a to črievko všetko zvladala dobre ale asi sa už vysilia a preto dostala ten zapal pluc no je to hrozne cakanie som po 3 potratoch !!! a ten 3 bol v 21 týždni v february a na to som otehotnela po 2 mesiacoch nechali sme to na prirodu lebo predtym mi trvalo rok kym som otehotnela tak sme necakali všetko bolo v poriadku v ten den som bola u doktorky na vysetreni a nic nevidela v oboch pripadoch chvala bohu že teraz bol aspon 26 tyžden že mi hu zachranili mam ešte 5 ročneho syna ktory sa narodil bez akych kolvek problemov v 40 tyždni mal 4 kila a 52cm a potom same potraty ale žila som vo velkom strese z domu oco alkoholik stavali sme dom hroza same nahanačky . presla som vyšetreniami vsetko v poriadku!!!! len mi stale tisli pichat si fraxiparin ale ked som si ho pichala mala som strasne modryny a hrce nerobilo mi to dobre tak mi dali len aspirin jest . ale ja si myslim že ci nemam nejaku bakteriu v sebe ale skryty zapal v maternici je to časta pričina tychto porodov ale nasi doktory to nezystuju na to treba akesy vysetrenie lebe bežne to neukaže . vy ste mali nejake problemy v tehotenstve??? dakujem za komunikaciu

kikusa23
20. dec 2017

@kikusa23
@kikusa23 mala ma už 1700 g aspon že pribera z infuzii

kikusa23
20. dec 2017

@saska6867 mala ma už 1700g aspon že pribera

lenja123
5. mar 2018

Dobrý deň. Nemáte niekto knihu Narodili sme sa nezrelí? Mala by som záujem. Ďakujem

nikusa1981
27. máj 2018
kikusa23
28. máj 2018

@lenja123 ja hu mam

lenja123
28. máj 2018

@kikusa23 ďakujem, už som zohnala.

lubimta12345
23. feb 2021

Prosím Vás pekne má niekto podobnú skúsenosť,narodilo sa mi vnúčatko predcasne v 29 týždni .Komplikácie nastali preto že sa mamičke bez akýchkolvek zranení odtrhla placenta od maternice.Nebolo dlho vyživované museli ho dlho oživovať.Som na pokraji sil keď vidim ako trpia má niekto podobne skúsenosti?A ako to dopadlo?Dnes ešte dostal krvácanie do mozgu ,ale neviem aky stuoeň.Orosim Vás o pomoc.Veľmi mi pomôžete keď sa niekto ozve.Mamickine bruško bolo zaliatw celé krvou prosím o pomoc.

nikusa1981
23. feb 2021

@lubimta12345 ja nemám takú skúsenosť, mne sa narodila dcéra v 24tt a vďaka bohu všetko zvládla. Treba len veriť, sú to bojovníci, silno držím palce. Skúste napísať na fb do skupiny predčasniatka a rizikové detičky