Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
4. máj 2011

Holky děkujeme všem moc za přáníčka, jste zlaté 😉 Padá na mně nějaká nostalgie, ten čas tak strašně rychle letí 😖

maatkka
4. máj 2011

@argousek aj my prajeme sikulkovi Stepankovi vsetucko najlepsie k narodeninkam... prajeme typicky vela zdravia a nech vam robi radost - ale vsak co je dolezitejsie... mas pravdu uteka to rychlo - ja si pamatam ako som videla jeho prvu fotku na FB a uz to ani babatko nie je ale velky chlapcek

maria30
4. máj 2011

@leeenka26 ahoj... nepatrím do tejto témy.. ale zaregistrovala som tvoj príbeh.. prežila som si niečo podobné a predsa odlišné...je mi to ľúto a želám Ti hlavne veľa sily, aby si to zvládla čo najlepšie.. chcem Ti len napísať, že to, že chceš čím skôr otehotnieť je len dobré.. nerob si z toho výčitky.. ak Ti to zdravotný stav dovoľuje ( nemala si cisársky rez- nečítala som všetky Tvoje príspevky a zdravotne si ok) a hlavne, ak sa nato cítiš, tak nemáš načo čakať.. Samka nikdy nenahradíš, to je jasné, ale ďalšie dieťatko Ti - vám pomôže aspoň trochu utíšiť bolesť zo straty bábätka... možno to zoberieš odo mňa tieto riadky, akože čo táram, ale skús Samka v myšlienkach odovzdať Pánu Bohu, nech spraví pre Samka - čo je pre neho najlepšie.. hlavne aby sa netrápil.. sú to ťažké slová a ešte ťažšie niečo také žiadať, ale ver, že tam hore mu bude určite dobre..nech to dopadne tak alebo onak, nech je to to najlepšie hlavne pre Samka.. veľmi moc Ti držím palce a myslím na Teba...

maatkka
5. máj 2011

@leeenka26 Lenuska z celeho srdca ti prajem uprimnu sustrast...

fajn
5. máj 2011

Leni upřímnou soustrast

bera28
5. máj 2011

Lenko, přijmi upřímnou soustrast 😔 😔

simicak
5. máj 2011

@leeenka26,uprimnou soustrast 😔 😔 😔

pehu
5. máj 2011

@leeenka26 Ahoj,
moc nás to mrzí co se u vás děje. Určitě není nic zlé, že už myslíš na další těhu a Samko se za to určitě nezlobí. Nám, když se to stalo, taky jsme Jakoubkovi hned plánovali a plánujeme sourozence. Dokonce se manžel ptal, jestli je možné dát stejné jméno, ale teď vím, že bych to nechtěla. Člověk je dost silný a naučí se s tou zkouškou v životě žít, i když to strašně bolí a bolet bude.
Přejeme vám dost sil a energie se s tím poprat.

denisee
5. máj 2011

Leni, přijmi upřímnou soustrast 😔

pehu
5. máj 2011

@leeenka26 upřímnou soustrast 😔

jecidlo
5. máj 2011

leenka: uprimnou soustrast 😔

irsina83
5. máj 2011

@leeenka26 uprimnu sustrast 😢 😢 😢

kapibara
5. máj 2011

@leeenka26 příjmi i moji upřímnou soustrast, sledovala jsem Váš příběh a modlila se za Vás a pořád věřila, že se stane zázrak ☹ Samko byl veliký bojovník a teď už mu je nejlépe.....přeji Ti mnoho sil a posílám pohlazení...

mila01
5. máj 2011

Leeenka - přijmi mojí upřímnou soustrast.Samko byl ohromný bojovník,stejně tak na Vás bude teď dávat pozor.

Holky - navrhuju zapálit ve 20.00hod společně svíčku - každá doma,ať Samuelkovi posvítí na cestu od tet koníkovek.

merj
5. máj 2011

@leeenka26 uprimnou soustrast 😢

fajn
5. máj 2011

@mila01 souhlasím

adra22
5. máj 2011

@mila01 suhlasím a @leeenka26 prajem uprimnú sustrasť, naozaj moc ma to mrzí, tu sa tažko hladajú slová tak len toľko držkajte sa ☹

leeenka26
5. máj 2011

Dakujem vsetkym, ste velmi dobre kamaratky, sprevadzali ste ma strasnu beznadejou uz skoro 2 mesiace a teraz aj velkou bolestou.
dakujem
@mila01 dakujem ze ta napadol takyto napad. Urobim to aj ja, takze 20:00 hori sviecka za samka....presne 12 hod. po jeho umrti....sprevadzajme ho aspon takto symbolicky na jeho ceste....dakujem vam vsetkym este raz... ☹

kmoor
5. máj 2011

@leeenka26: Leni, Kubíček měl zamotaná střeva, vzali ho na operaci a 24 h po operaci, přesně 1 měsíc po narození zemřel. takže něco podobného, ale u vás to bylo horší. také přeju upřímnou soustrast, pochopila jsem, že Samko dobojoval a je někde, kde je mu dobře. musíš to vzít jako fakt a naučit se s tím žít. já jsem udělala to samé. přeju ti do budoucna už jen štěstí, ty si to zasloužíš jako nikdo jiný. a samozřejmě zapálím dneska svíčku za Samíčka!

lubinka20
5. máj 2011

@leeenka26 Pridavam sa tiez zapalim sviecku za Samka :(

bufina
5. máj 2011

@leeenka26 Upřímnou soustrast, je mně to moc líto. Tyhle věci by se neměly stávat ☹ A jak tady psaly holky, myslet na další miminko není nic špatného. Samuelka nenahradí, ale získáte další smysl života. Tak držím palce.

mata299
5. máj 2011

@leeenka26 Každá osoba, malá a či veľká, čo vojde do nášho života, je jedinečná. Necháva stále kúsok zo seba a vezme si kúsok z nás...úprimnú sústrasť

34blondie
5. máj 2011

@leeenka26 jsem zklamaná ☹ ,tolik jsem věřila.........přeji Ti upřímnou soustrast a hodně síly v dalších dnech.
......i tady na druhé straně světa mu posvítím na cestu poslední.......

argousek
5. máj 2011

@leeenka26 Leni je mi to tak strašně líto, pořád jsem věřila, že se to otočí ☹ 😢 Svíčku také zapálím 😉

simicak
5. máj 2011

@leeenka26 taky zapaluji svicku za Samuelka ☹

mila01
5. máj 2011

Také mám zapáleno. ☹ ☹ 😢

Nebyl to můj nápad - Samuelek bohužel není první miminko,za kterého takto zapaluji svíčku.Kéž mu to světýlko ukáže cestu tam,kde bude konečně šťastný.

irsina83
5. máj 2011

@leeenka26 lenka a aj si bola este dnes v nemocnici pozriet na malickeho?? moja drz sa a dufam ze sa vam zadari dalsie babatko, ja viem ze to Samka nenahradi, to sa ani neda...on bude vzdy ten prvy milovany syncek ale aspon ti bude dalsie babatko naplastou...pomodlim sa za malinkeho 😔

leeenka26
5. máj 2011

@irsina83 ano boli sme tam, rano nam volali ze odchadza, zial nestihli sme byt pri nom na poslednej ceste...uz bol mrtvy chlapcek moj malinky...chybas nam velmi, nikdy mi ta nic na svete nevrati

irsina83
5. máj 2011

@leeenka26 😢 😢 tecu mi slzy moja...

janka2110
5. máj 2011

@leeenka26 uprimnu sustrast Lenka.
Aj my sa pomodlime za Samka 😔 😔 😔