Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
7. sep 2009

Mia dekuji no snazi se drobecek jeden nas malej. No uvidime co dneska jestli bude transfuze nebo jak to bude.

adajar
7. sep 2009

Ahoj holky tak jsme se dohodli z manzelem ze se stehuji od mamky zpatky domu a budu dojizdet z Kladna od zitra. protoze jinak bych se psychicky slozila u mamky uz. JA vim ze to nemysli spatne, ale doma je mi nejlip.

argousek
7. sep 2009

Tak dnes přišel dopis z lázní, že máme příští týden ve čtvrtek nastoupit. Jsem netušila, že to bude tak narychlo. Mám z toho teď tak nějak hrůzu. Taky budeme potom vymyslet, jak to uděláme až budu muset na krevní testy ke gynekoložce. Taky jsme měli jet příští víkend do lázní s ranou péčí, tak to padá. Tak se nám to všechno tak nějak zkomplikovalo. Jedeme až někam k Ostravě do lázní Klimkovice

merj
7. sep 2009

adajar,
uz jsem tu to psala jednou. Kdyz mi pred rokem prozivali stejnou situaci, jednak o tom, co se stalo vedelo jen nase neblizsi okoli. A i to jsme pozadali, aby nam neubirali sily tim, ze se budou vyptavat. At respektuji to, ze co budeme chtit rict jim rekneme, ze my musime take cekat. Kdo neprozije nepochopi. To co citite vy se neda popsat slovy a prenest na druhe. My zili dva zivoty. Ten za branami nemocnice. A ten pred branami. A pomohlo nam to vse zvladnout. Ver jste na to dva a tohle musite vybojobvat jen vy dva. Ac okoli se bude tvarit chapave je jen par lidi, kteri chapou. Malokdo pochopi jak je mame, kdyz odejde s porodnice bez ditete a nezbyvaji nic jineho nez cekat. Malokdo pochopi jak je tatovi, kdyz kazdy den musi chodit do prace a podavat perfektni vykony a pritom jeho spunt bojuje nekdy uspesne a nekdy mene. Vsichni se budou tvarit chapave a budou mit spoustu "dobrych" rad, ale asi si ani nedovedou predstavit, jak by se ve stejne situaci zachovali oni. Nejsi sama jste dva a vim, ze stridave vam budou dochazet sily, ale z vlastni zkusenosti ti muzu rict, stoji za to odkopnout se ode dna. A nedostatky ve vybavicce ted neres, bylo by to jen dalsi zranovani, pres net se da objednat vse a v rade obchodu to muzes druhy den vyzvednout. A pevne verim, ze az budes sedet u pc za rok, tak budes moc napsat stejne jako ja "koupili jsme prvni boticky a maly sam chodi". Drzte se.

adajar
7. sep 2009

argousek to je takhle rychle teda to se dost divim. No uzijte si to krasne.

merj co pises je pravda a nato abychom mohli byt dva jsem se musela vratit domu bylo to fajn u mamky, ale doma je doma a jsem tu s manzelem a je to lepsi vsechno ze me spadlo tady se dokazu dobre odreagovat a nejak jsem nabrala nove sili. Ale dekuji za podporu. 😉 😉 😉 A vybavicka je jen takova jak se rika vymluva stejnak nato nesahnu jak se znam. No jsem proste doma. A zatim to zvladam docela dobre ty horsi chvilky byli jen dve a to je zazehnane.

Jinak vazime 1200g a zitra jdeme na brejlicky tak se tesim.

maartinkaa
8. sep 2009

ahojte baby, nejako to tu flakate 😀 😀 😀

merj, velmi dobre si to napisala, moja rec 😉

argousek, nadychni sa a povedz si, ze mas velke stastie, ze ste to dostali a malemu to velmi pomoze a aj tebe 😉

vcera som bola s chlapcami u lekarky, vazime uz 3460 a 3480g a sme stale chudokrvni, povedala nam, ze ten maltofer kazi zuby, co som sice pocula, ale nevedela som, ci je to pravda, mate s tym skusenosti? velmi ma to nepotesilo ☹ ☹ ☹

adajar" danielko chce ist nejako velmi rychlo domov 😀 😀 😀 😀 "

argousek
8. sep 2009

aha tak to jsem taky nevěděla s tím maltoferem a myslíte, že i aktiferin ?? Jakože všechny přípravky na doplnění železa?? Protože jak jsme byli na tom vytržení zubu, tak mu vyspravili tři kazy, jsem se docela divila, že ani né tříleté dítě může mít kazy. Dokonce mně zubař nabádal ať čistím Adámkovi zuby poctivě, což se mně docela dotklo, protože snad není pečlivější máma na zuby, jak já a přesto ty kazy měl (a právě sladké také moc nedávám) 😒

maartinkaa
8. sep 2009

ci aj aktiferin kazi zuby, to neviem, ale po zeleze vraj byvaju tie takzvane hnile zuby, v nejakej diskusii sa to aj preberalo, len neviem v akej ☹
my teraz berieme maltofer 2x3 kvapky do lyzicky s vodou a medzi jedlami, nie s jedlom ako je to pisane v letaciku a ked sa nam tie hodnoty nezvysia tak prejdeme na aktiferin co mate vy a to sa vraj berie trochu inak

fajn
8. sep 2009

dopis: Ahoj Ježíšku, vem si mamu a tatu do lesa do tmy a nech mi tady Anďu. Vítám vás Ježíšku 😀

Arg. užívej si to .A na jak dlouho tam jedete ?

Adajdar malej je rychlík .

Peti kde tě máme?
Holky a Jana se na nás úplně vyprdla asi fakt nestíhá. Škoda ☹ jsem se těšila na fotky a nic.

Dnes je Didka opět ve školce a slíbila že bude hodná protože chce od ježíška ovečku Timmy. a ještě jsem neměla zavřeny dveře a už ječela 🙂

Včera jsem byla s Didkou na řeči a začala s ní L a furt ji to nešlo. Večer přišla a říká podívej L . Asi to někde tajně trénovala 😀 .No nic jdu něco dělat a vařit ,než se otočím tak zase jedu pro ni. Jezdím na 11 a to strašně uteče.

argousek
8. sep 2009

hmm jedeme tam na 6 až 8 týdnů. Vůbec si to nedovedu představit, že nebudu, tak dlouho doma. 😒

adajar
8. sep 2009

agrousek hele nekdo k tomu ma dispozice k tem kazum takze ti verim ze zuby jsu tvoje a poctive pucujete oni to ti doktori obcas neumi rict. 😉 😉

fajn no jezdim za malym hodina a po praze jsem to mela 45 minut takze zadna zmena a doma mam klidecek pohodicku takze jen o 1000 budu platit vic no za bus. Jinak rychlik je, ale prej po te transfuzi co bude dneska se trosku zabrzdi v pribirani, ale i tak. Jedna sestricka mu rika ze je tloustik. Teda i pani doktorka co ho prijimala a zachranovala zivot rikala ze je uz pekne tlustej. A vcera jsem meli nasobe prvni dupacky. 😀 😀

bera28
8. sep 2009

Argousku, ty lázně budou super, uvidíš. Adámkovi to prospěje a o Tebe tam bude také postaráno. Já bych to brala jako relax.
O tom železu jsem taky něco slyšela, ale si říkam, že když ho svišťové brali jen krátce, tak to bude v poho. A ta diskuse tady skutečně na toto téma byla.

Adajar, doma je doma, co? To znám🙂

Fajn, hlavně, že chodí do školky ráda. Ostatní už se srovná.
Na Janiny fotky jsem se taky těšila. Asi má fakt hukot. Ale ani ostatní se už dlouho neozvaly (pavcik, vladi, kili, nanya...)

adajar
8. sep 2009

bera jo presne tak doma je doma.

agrousku no ja vim a co se treba prostridat s manzelem treba na tyden nekdo to tak dela nevim jak to mate jen navrhuji. 😉 😉

sorbona13
8. sep 2009

Ahoj holky, jsem tu jen na skok. Zatím jsme pořád ještě na chatě, snad nám příští týden konečně předají barák a budeme se moct přestěhovat.
Jak dlouho vaši prckové brali maltofer? my bereme 2x3 kapky a už mě to pěkně štve, všechno je od toho zamazaný. Dávám jim to stříkačkou rozmíchané v čaji a stejně toho spoustu vyplivnou. Navíc mi pěkně ublinkávají po kojení, takže se do nich občas snažím nacpat nutriton, ale moc to nepomáhá.

adajar: vy jedete naprosto úžasně 😵

maartinkaa
8. sep 2009

ahoj sorbona, ja som z toho maltoferu tiez uz na prasky 😝 a tiez mame vsetko spinave 😝

fajn
8. sep 2009

Martinko kluci jsou báječní ,musíš mít velikou radost.

Dnes ve školce prej dobry ,ale jak jsem ji chtěla vzít dom tak záchvat jak dvě krávy. 😖

pavcik
8. sep 2009

sorbona: zkus doktora požádat ať ti předepíše aktiferin. Je to teda taky hnus ale třeba Matěj to rozhodně pobírá líp jak ten maltofer. Ale flekatý budeš mít věci dál. Co jsem slyšela od lékařů,tak tim že jim to dáváš zapít,neli v čaji tak se snižuje účinnost. Mě teda bylo řečeno to dávat mezi jídlem. Ale co doktor to názor.

kili
autor
8. sep 2009

sorbona a ostatné, k tomu maltoveeru. my sme mali tiež všetko od toho, napokon celkom pomohlo to dávať do savičky. teda namiešať to do striekačky, potom dieťaťu savičku do pusy a streknúť tam tú striekačku a dieťa to bez problémov vypije a nevypluvne.

argousek
8. sep 2009

Holky ještě mně napadlo, jestli by jste nechtěla jet některá s vaším dítětem do Bystřyce nad Pernštejnem (je to u Brna) na příští víkend (od 18. do 20.9) . Měli jsme to domluvené od rané péče, ale kříží se nám to s těmi našimi lázněmi. Bude tam plavání, hipoterapie a canisterapie. Jestli by jste někdo chtěl jet místo nás, tak mi dejte vědět do IP

maartinkaa
8. sep 2009

ahojte, aj mne to doktorka kazala davat medzi jedlom a nie s mliekom,ale s vodou.

petrach
8. sep 2009

AHOJ HOLKY,
merj čtu to dobře??? vy už chodíte???????? teda pani vy jste šikulky velikanske a moc moc gratuluju 🙂

s tím železem vam nechci kazit radost,naše Elin ho bere střídave pořad,vetšinou přes zimu ji ho píšou..
my davame aktiferin a do mlika a fleky nemame,ale u El to bylo všude,ted existují davkovače leku pro mimča se savičkou,stojí do 35kč a je to super vec,vypijou to jak z lahvičky 😉

argousku to se vam to sebehlo vše naraz,co?? bud rada,že odpočineš,ted to potřebuješ taky,skus si to užít,manža to přežije a jak bude rad až se mu vratíte domu 😉

fajn jen se otočíš a jdeš spatky že? si to pamatuju 😀 ale i to je dobry,oddechneš trošku??
adajar hod fotku v dupačkách,prosím 😉 si pamatuju jak jsem byla hrozne štastná když je dostal Šimonek prvne..tak moc gratuluju,krasne to zvláda chlapák 🙂

marti vy nas za chvilku dohoníte 😀 vahove..kojíš?

petrach
8. sep 2009

pavcik kukla jsem na fotečky Matyska 🙂 je krasny a pekne přibírá 😉
už je to dychání lepší? meli jsme o vas strach

nanya se taky vubec neozívá,tak snad jen proto že nestíhá
vladi taky to same,ale ta už nechodí tak často,že nemá moc času,mala už ji prohání 😉
kili a jak se vede?moc nepíšeš 😒

vladimuraz
8. sep 2009

Ahoj holky, koukám, že je o mně zase řeč... Já teď nic nestíhám, mám na starost 2 domácnosti, jezdím pořád sem a tam, mamka je v lázních, s taťkou je to špatné, schází před očima. Ještě že aspoň babička je zdravá a čilá 😉 . Tak jim aspoň uvařím, trochu poklidím, pomůžu se zvířectvem, dneska jsme likvidovaly pórek na zahrádce, cibuli zas doma... no nestíhám nic. Klárka je pořád ukňouraná, rostou jí další zubáky, je to něco. Taky je dost unavená, ale to je po té nemoci pochopitelné. Spí už ve velké postýlce, čekala jsem to horší, usíná sama, akorát včera se jí nějak nechtělo, zvedla se, našla ovladač (podle ní "obalač") a pustila si k tomu usínání televizi 🙂. Taky jí občas napadne vlézt v noci ke mně, ale dám jí zpátky a spí v pohodě, takže je to dobré. Taky umíme první básničku, ale v podstatě jen 4 slova, já vždycky recituju a ona doplní to poslední slovo z každé sloky, je to sranda.

Holky, já Vás zase nestíhám dočíst, jdu žehlit, zatím se mějte, všem dětem posíláme pusinku, ať krásně rostou - hlavně těm v nemocnici 😉.

Argoušku, užijte si lázně, trochu zááávidím, to bude relax. Uvidíš, že před odjezdem budeš v depresi a nebude se Ti tam chtít a pak se Ti zas ani nebude chtít domů 🙂. Hlavně ať se líbí Adámkovi.

maartinkaa
9. sep 2009

petrach, nie nekojim a chlapci su velky jedaci 😀 😀 😀

kikimaruska
9. sep 2009

Ahojky holky.Nestíhám dočítat, to až večer v klídku, mám dost restíku, ale v rychlosti. Moc Vás všechny i prcky zdravíme po týdnu v nemocnici na infekčním odd ☹ . Začalo to jako věžná viroza a nakonec jsme zkončili v pondělí v noci v nemocnici s ukrutnýma prujmama, zvracením, horečkou... a dehydratací, přestože jsem se snažila všemožně tomu zabránit, i Kulíška mi ochotně bumbal...ale pak už zvracel uplně vše a hned... ☹ . Zjistili nám ROTAVIROVOU infekci, takže ležel připoutaný s kapačkama skoro celý týden, nějaké problémy s jídlem...a protože ty viry nějak neustupovali, tak se ještě nasadili ATB. Včera odpoledne nás konečně pstili domů, ještě je musíme dobrat a mít týden nemastnou dietu, psotupně obnovovat jídelníček. No týden docela hruza, ale je to za námi a ž tu zase řádí. Co ale, tak prý se proti nim DÁ očkovat, protože končívá ta infekce i smrdí dehydrováním a selháním ledvin u miminek (mi jsme prý taky měli hodně špatné výsledky z ledvin 😕 ).....ale jakmile se prodělá, už je dostat znova nemůže....No tak doufejme.... 😔

kikimaruska
9. sep 2009

omlouvám se za překlepy...píšeme to s Kubíkem... 🙂 ....

kikimaruska
9. sep 2009

Jinak jsme tam kupodivu na dietě i přibrali. na kontrole v 15 měs.jsme měl u dr 7,8 kg. Při příjmu 7,4 kg a propouštěli nás bez 20g na 8 kg 🙂

petrach
9. sep 2009

kikimaruš teda to je desne,co zas zažil drobek 😒 už je mu líp a jak se to chytne?? na to není ten prevenar očkovaní? uplne v tom lítám

vladi maš toho fakt dost,tak se drž,určite to není lehke ani pro tebe s tim tatinkem,myslím na vas

kikimaruska
9. sep 2009

petrach Prevenar je na PNEUMOKOKA co napadá plíce myslim a ROTAVIR je nějakej virus. Dá se chytnout hlavně od nakaženého dítěte, ale i od hraček co to dítě mělo v pusince ap - přežívá na hračkách normálně nejmín měsíc! Sviňucha jeden. tak vše umýt mýdlovou vodou, vyprat...ale i tak k nám nebudu brát aspon 2 měs.žádný dětičky. Někde se vyčte že se dá chytit i v nákupních centrech, nevětraných pavilonech kde je frekvence lidí, vydýchaný vzduch....víceméně všude 😎 . Ted je toho ale prý docela dost... 😒 . Vyhodila sem mu i ty dudlíky, stejně už byly starší a aby na nich nic nezustalo... Navíc jak má kubík žíli po mě a byl dehydrovaný,vztekal se a plakal, tak ho nemohli napíchnout,rozpíchali co šlo až nakonec na levé nožce to měl, ale museli mu dát dlahu a přivázat ho, aby si to nestrhnul a nemuseli to přepichovat...což pak během týdne stejně museli...ale už je to pryč...zas tu poletuje, baští piškotky, dělám mu v páře mrkvičku a bramboru na obídek...za týden ještě kontrola u naší dr...

kikimaruska
9. sep 2009

a, ten smajlík neměl být 😎 , ale tenhle 😖