Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
6. okt 2009

Petrach, máš úplnou pravdu, svišťové byli dneska taky na pár facek. A mi tento týden odpadla chůva a přítel přišel včera i dnes z práce až večer 😝 Už jsem byla na prášky. Anetka má teď oblíbenou hru na honěnou, já se tak vyběhám. No aspoň snad zhubnu 🙂
Petrach a gratuluji k otáčení!

petrach
6. okt 2009

bera a už je prckum líp??
ja jsem malemu koupila na nachlazení Timianovou mast od Justu a zabírá dobře,mažu ho od patku a je mu líp..
ješte jsem si objednala od nich sprej,ted nevím jak se přesne jmenuje..je to na bacili ,stříka se preventivne na oblečení,do vzduchu,na polštář..je to fakt hodne poznat,pomuže i na nachlazení,me protahl slušne 😀

jecidlo
7. okt 2009

Petrach; kdepak jsou ty casy, kdy se budili v noci jenom jednou a nejlepe naraz! Ted vstavaji 2-3x a uz je nebudim zaraz, takze kdyz ted spim 2 hodiny v kuse,tak je to uspech, takze i proto jsem uplne hotova. Navic jsem na ne vecne sama budu muset vymyslet nejaky relax nebo mi z nich fakt hrabne a to nam jeste nerostou zuby 😝

merj
7. okt 2009

Dobre rano vsem,

Petrach, super s tim otacenima tak to za chvili zacnes psat jak lezete,...

Adajar, tak to uz ted urcite koukas na maleho, prebalujes, krmis a uzivas si to. Moc ti to preji.

Bera, kde jste sehnali chuvu. Obcas bych potrebovala maleho pohlidat nebo spise nekoho, kdo si s nim bude hrat, kdyz potrebuji k doktorovi apod. U nas "babicky, tety" nefunguji a za ten rok, co mame maleho doma neexistuje hodina, kdy bychom ho ja nebo muz nehlidali. A bohuzel, kdyz potrebuji neco pres den zaridit, tak si muz musi vzti volno v praci, coz take vzdy nejde podle toho jak bych potrebovala.

S tim spanim je to i u nas boj. Maly vstava okolo 6 usne v 10 a spi do 12. Ale pak odpoledne usinal nahodinu okolo 16, ale ted ne zabrat, tak padne okolo 18 bez vecere a je k nevzbuzeni.Budi se okolo pulnoci a dve hodiny si hraje.

bera28
7. okt 2009

Petrach, díky za tip na mast. Prckové už nemají teplotu, jen kašel a to už se taky lepší. Ale zlobí hrozně. Dneska půjdou na celé odpoledne ven, jinak mi z nich už hrábne.
Merj, chůvu jsme sehnali na inzerát. Ozvalo se jichh docela dost, ale tahle jediná se nezalekla, když jsme jí řekli, že se jedná o extrémní nedonošence. Mám jí už rok a jsem s ní spokojená. Zkoušeli jsme i přes agenturu, ale to byl takový divný systém - buď se platí agentuře a ta vyplácí chůvu nebo si ji za určitou částku "koupíš" a pak jí vyplácíš sama. A ještě jsou tam příplatky za to, že ti bude chodit pořád jen ta samá.

argousek
7. okt 2009

Tak teploty zmizely, ale začal kašlat, tak musíme být dnes na pokoji bez procedur, mám dávat 3x denně mucosolvan a máme se přijít zítra ukázat. Krk má čistý a na poslech taky nic neslyšela, tak snad se to nerozjede. Dnes jsme měli bazén, tak jsem za tím doktorem raději zašla, abych mu ještě neuhnala tím bazénem zápal plic.

nanya
7. okt 2009

Petrach:

děkuji za optání. Máme se docela fajn. Akorád mi Danielek přeci jen dělá starosti s jídlem. Nějak začal méně papat. Zjistila jsem to tak, že mi klidně i 14 dní stojí na váze. Začala jsem ho tedy vážit před a po každém jídle a z hrůzou jsem zjistila, že papá tak 50 ml, max. 60 ml. Více prostě nechce, i kdybych se stavěla na hlavu. Mlíčka mám dost, jsem potom třeba schopna odstříkat i ručně dalších 50 ml, a to nemluvě, kdybych lapla po odsávačce. Ale to už se mi fakt nechce, takže tak nějak na to prdím. Vždy mu zkusím ještě nabídnout další prso, ale to by mě nejraději zmlátil. Prostě nechce a tečka. Bojím se, aby mě dr. nezačala nutit do příkrmů, když mlíčka mám dost, jen ho prostě nechce vyptít tolik, aby mu to tzv. stačilo ☹ Když si vzpomenu, jaký byl před tím jedlík, tak je mi z toho do breku. Vůbec nevím, čím by to mohlo být....

bera28
7. okt 2009

Nany, vítej do kubu zlobidel s jídlem🙂 Taky jsme si tím prošli a trvalo to hoooodně dlouho. Předtím žrali jak nezavřený a najednou jim stačilo 30 ml a dost. Nikdo nezjistil čím to je - naštěstí jsou zdravotně OK. Je to prostě nějaká "úchylka" nedonošenců a je to pouze a jen v jejich hlavách. U nás byl ještě ten paradox, že přestože jedli tak málo, tak krásně přibírali, takže mi nikdo nevěřil. Až když jsme byli loni hospitalizovaní, tak to viděli na vlastní oči. Jenže nikdo s lékařů s tím nepomůže. Maximálně ti předepíší Fantomalt (energie v prášku🙂 Příkrmy bych ještě nedávala, stejně ti to jíst nebude.

adajar
7. okt 2009

meri no kdyz spinka jdu napokoj se natahnout to vis uz to neni jen odstrikavani uz je toho vic no. 😀 😀

Jinak pred kazdym kojenim musim kousek odstrikat aby to malej vytahnul protoze mam jen zadni mliko. No takze ted uz bude jen boj s jidlem. Danysek ma hlad saje a nic mu netece on proste to zadni jeste neutahne. 😀 😀 Jo a mame 2020g.

argousek
7. okt 2009

adajar tak to už je kus chlapa 😉

maatkka
7. okt 2009

Ahojte maminy
argousek dufam ze to nic nebude teda a ze si to tam este uzijete do konca...
Ach jaaaj baby kolko deti uz je chorych aj tu v mojom okoli - zelam vsetkym marodom skore uzdravenie a zdravym nech sa drzime 😉
Inak s tym nocnym nespanim vas obdivujem. Neviem ako by som ja nevyspata fungovala - v tomto som hrozna. Julia spava celu noc v kuse uz straaasne daaavno. Asi len prvy mesiac som ju poctivo budila v noci kazde tri hodiny potom sa budila sama ale len raz okolo 4-tej rano ale uz mozno od 4-5 mesiacov spinkava vkuse cca od 20-tej do 8-mej - ak sa zobudi skor tak sa aj hodinu hra sama v postielke 🙂 A cez den stale spava 2x raz zaspi doobeda pri jedeni jogurtu a druhy krat poobede vacsinou hned ako videme s kocarom von.

bera28
7. okt 2009

argousku, ať je brzy dobře. To bude viroza, teď to řádí.
Maatkaa, s tím nespaním jsme na tom stejně. Když jsem je krmila v noci, tak ze mě byla troska. Teď je to paráda.

jecidlo
7. okt 2009

adajar: jsem trochu zmatena, proc odstrikavas pred kojenim? Ja bych teda odsavala az po nem, mozna ti dyl trva ten spousteci reflex, ale takhle je to podle me pro nej narocnejsi to vytahnout, kdyz mu ud cast odstrikas ne?

Maatka: vsak ja uz taky troska jsem! 😀 kdyz nemam svych 8 hodin spanku, tak nefunguju, takze jedu uz skoro 8 mesicu z nejakych tajnych spankovych zasob. Maruska navic pres den spi tak 2x 20 minut, ale kdyz je unavena tak knoura a je protivna, Matej spinka pres den trochu vic, ale zase pravidelne otravuje od 5ti od rana.

mia81
7. okt 2009

adajar krasna vaha maly je uz chlapisko.krasne pribera.

gucz
7. okt 2009

jéééé andulka je tehu, gratulujééééém , veľmi veľmi gratulujem 🙂 😉 🙂

argousek
7. okt 2009

andulka to je BOMBA 😀 😀 😀 Gratulujeme !! Hezky nám to tady přibývá 😉

adajar
7. okt 2009

jecidlo ja odsaju jen treba 5 mililitru. A pak teprv prikladame aby se to spustilo driv vis on teprv od vcera ma vysazen cofein tak ho nechce doktorka odrovnat zatim vis.

petrach
7. okt 2009

Andulko 😉
nanyo a když mu to mlíko skusíš dat z lahve tak neda taky víc?? je to divne,taky bych se trápila
jecidlo začínam by\t taky troska a strací se me opet mlíko,už nemám moc sílu pořad odsavat jako předtím a bojovat..no uvydíme

argousku doufam že mu bude brzo líp,to je fakt smula..
fajn a jak je u vas??

jecidlo
7. okt 2009

Petrach: jak jsi psala ze mate 6400g tak uz jsem chtela napsat, ze nas asi dozenete, Matej mi stagnoval na vaze 6840 aj po zavedeni prikrmu a dneska rika pritel, ze se mu zda, ze je nejakej vetsi, tak jsem ho zvazila a on skocil pul kila za deset dni!!!takze Matej 7,38 a Maruska 8,18kg 😀 😵 se nedivim, ze ji to hybani se zase nejak nejde, kdyz ona ma tu prdelku asi po mamce tezkou 😀 😀

Nanya: je pravda, ze nejvic jsem si je vykrmila, kdyz jsem odsavala a davala jim flaskou, ale taky meli obdobi, kdy mi pili 60, 80 a to meli pres 5 kilo, ale jestli pribira, ma dost pocurane plinky a nerve ti hlady co hodinu, tak bych to nejak extra neresila.

adajar: pockej az trosku zesili, si te urcite rozcuca, kdyz je tak sikovnej a uz ted se prisal. Jen mu vydrz jeste pomahat s odsavackou hlavne po kojeni

adajar
7. okt 2009

jecidlo ja drzim tak snad se jesterozjedeme z mlickem no. Doma toho bylo vic.

petrach
7. okt 2009

adajar máte krasnou váhu,to už je kus chlapa na pestovaní 🙂
mlíko bude,to ten stres ted co máš..všechno se doma uklidní a rozkojíš se..

jecidlo jsdem na vahu za tyden a jsem zvedavá 😀 dnes mi snedl celí obed,uplne jsem hledela,ani mlíko už nemel jako obvykle..ale to asi zas bude vyjímka,aby mi udelal radost 😀
jinak ovoce mu jde,snedl celí banán,akorat čaj vubec nechce a plive ho 😒 v lete ho pil,tak nevím jestli ho nutit 😖
Maruška ma krasnou váhu,teda oba,ale jsou i delší než Šimula,takže to vyjde na stejno..,,
dyt se točí ,co bys chtela 😀 nahodou máš šikovné deti a to necvičíte 😉
ale řeknu ti že ja padam na usta z jednoho mimča,odsavání..takže ti veřím že jsi k.o.

adajar
7. okt 2009

petrach ty jsi to mela taky tak??? No vstavani je husty, sle jeste ze je drobek hodnej.

kili
autor
7. okt 2009

zdravím po dlhej dobe.
sa tu bavíte o váhach, naši furt niečo cez 9 a niečo cez 10kg 😝
a Samko už začína trochu rozprávať, ale zatiaľ len papagájuje a tie slová moc nepoužíva. Ale zopakuje, teda snaží sa, skoro všetko. stačí mu povedať "povedz..." a on to povie 😀
a Adamko začal trošku lepšie jesť, že už aj také hustejšie, alebo nie úplne pomixované, ale nežuje, len prehlta, ale logopedička hovorí, že nevadí, chce to čas.

petrach
7. okt 2009

kili chybíš tu..jsem rada že ses ozvala 🙂
adajar mela..ted je toho na tebe moc,musíš se doma hodit do pohody..už to bude brzo 😉
ja mela stres z toho jak to zvladnu,co bude s malím atd..jako každa z nás..je to normální

bera28
8. okt 2009

Jecidlo, nádherné váhy! 7 kg měli naši v roce🙂
Kili ahooooj, holt máme některé dětičky, které jíst nepotřebují nebo jedí a přibírají minimálně. Co nám zbývá, než se s tím smířit. Když to není nic horšího...
Adajar, za pár dní jste doma a bud líp.

Holky, nám už z těch rarachů asi hrábne. Včera jsme byli celé odpol venku a oni ani očka nezamhouřili. Večer šel tatínek koupat Anetku i s ponožkama😀 Jo a dneska si drahoušci sami zapnuli PC a mlátili rukama do klávesnice. Tak až tady budou nějaké nesrozumitelné zprávy, tak to ne já, ale oni🙂

denisee
8. okt 2009

Pěkný den, to je nádherný podzim co 🙂 musím se vám tady zas vypovídat, vím, že to řeším pořád dokola, už mi z toho hrábne ☹. Ale volala jsem naší neuroložce co jsme u ní byli s Vojtou před měsícem, že nám napsala do zprávy RHB stimulačně, tak prý to píše dětem, které jsou už v pořádku a cvičí se s nimi 1-2x denně, doslova řekla, stačí je polechtat a víc si s nima hrát. Tak jsem jí řekla, že máme cvičit stále 4x denně 4 cviky, tak že to prý rozhodně nemusím, pokud už obchází a došlapuje na paty, je to opravdu pouze na něm kdy bude odhodlaný začít chodit. A že se bohužel v tomto s fyzioterapeuty neschodnou ☹ Tak holky co si o tom mám myslet??? 😒

kili
autor
8. okt 2009

bera, naši sú ten druhý prípad, jedia jedia a jedia a nič z toho. sakra, keby som aspoň ušetrila, ale nič z toho 😠
ale aspoň na oblečenie moc nemynieme 😅 😀

maatkka
8. okt 2009

Denisee nam povedali na RHB presne to iste aj sestra aj primarka - ja byt tebou tak sa uz tak netrapim. Nam stacilo ze stvornozi a chodi spravne s oporou a ze na samostatne chodenie ma este cas a navyse vsade citam ze vojtovka ma u predcasne narodenych deti najvacsi vyznam do toho roka a potom uz len ak maju nejake problemy... teraz sa uz s nimi da aj inak "cvicit" formou hry - aj my sa tak snazime 😉
Jecidlo aj my sme mali 7,3 kg v 8. mesiaci a Maruska je pekny macko tedaaa 🙂 - to tie prikrmy aj u nas zabrali
😉
Adajar aj vy mate krasnu vahu...
Andulka gratulujeeeeem k tehu - ste sa nejako rozbehli baby tehulky 😀 drzkajte sa!!!

merj
8. okt 2009

Ahojte,

denisee, u nas je to jeste veselejsi. Rehabilitaci nam prepise na neurologii, v rizikove poradne nam to prepisi a nafyzioterapii to jeste jednou zmeni. Uz jsme to prestali resit, protoze kdyz jsme se zepali, proc prepisuji predepsane, tak se dozvime, ze dotycny tomu rozumi nejvice. No, ego nekterych doktoru je neprekonatelne ☹

nanya
8. okt 2009

Petrach:
Nezkoušela jsem mu to dávat z flašky, mlíčka mám tolik, že teče samo, ani nemusí tahat, ale když si vypije tu svou padesátku, pak se od prsa odtrhne, dám jej odříhnout a pak nedej bože, že bych mu prso opět nabídla, začne se kroutit, mlátit mě a řvát, co jsem si to prostě dovolila.... Fakt netuším, co se změnilo.... 😖

Jecidlo:
jj, něco přibírá, ale není to ani 150g týdně!!! Třeba týden nepřibere nic, a pak zase něco málo jo, je to střídavě oblačno. Plínky má promočené dost. Ale zdá se mi, že kaká už jen tak jednou týdně. Fakt netuším, co se změnilo, ale pěkně mě to štve. Moje dětská dr. mě už taky pěkně štve. Danielkovi bylo 6.10. jakoby kalendářně 6 měsíců, ale jinak mu jsou 3 měsíce a něco málo. A ona po mě chce, abych už začala s příkrmy. To se mi zdá dost brzy, když ani sám ani s pomocí nesedí, a ještě moc neovládá hlavičku. Já bych ještě počkala. Tak nevím, lhát dr. pro klid duše, že jsem už začlala, nebo se vzepřít a říct jí, že začnu asi až za měsíc, dva.... Podle toho, jak se malý spraví s tím přibíráním, ještě uvidím no.... Ale v poradně ho vždy váží a má tak kilčo měsíčně navíc. Tak nevím no.....