Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
10. nov 2010

Ahojte dievcata,po dllllllllllllllllllllllhej dobe vam pisem obcas som vas citala ale posledne mesiace nie teraz som si precitala tak zbezne asi 5stran riesili ste ako ste rodili za akych okolnosti a pod,ake pokroky deticky robia a neviem ktora z vas napisala ze mame doma zazraky vy ano...ja nie ☹ ☹ ☹ ☹ my este stale nic nove nevieme co sa tyka motoriky.....ja mam z toho silenou depku....uz nevladzem...........a to som si myslela ze vsetko zvladnem uz to trva prilis dlho.............prepacte ze som vam sem po tak dlhej dobe zase vliezla ale mam hrcu v hrdle chce sa mi kricat j plakat....niekedy si vravim ze to nema zmysel......

argousek
10. nov 2010

@simicak no to musel být úžasný zážitek 😉

@tinuskaha a jaký máte přesně problém?? Máte nějakou diagnózu? A co lázně, nezkoušeli jste?

Holky si představte, že nakonec bude oslava až zítra, protože se dělá ten kotel a nějak se to nestíhá, do pátku to má být hotový, aby se to mohlo v sobotu zapojit 😖 Tak manžel ještě teď pokládá dlažbu ve sklepě
No a jinak dneska jsem potkala jednu paní tady ze vsi a ona je docela dobrá, má ráda psi, tak si vždycky pokecáme. A ona se mně ptala na Adámka, jak na tom je a já říkám " jojo dobrý" A ona mi říká a půjde do normální školy? Mi úplně vyrazila dech, říkám jojo to asi jo. A ona mi povídá, to víte povídá se tady všelicos, lidi jsou zlý. Tak jsem se jí dál nevyptávala, ale přišlo mi to líto, že nás tady perou. Přitom máme doma takovej zázrak. No my totiž chodíme na procházku každý den a už asi týden si Adámek každej den hraje na auto, takže jde dopředu dozadu a vydává u toho zvuk jako auto, takový to hnhnhn. No a to dělá celou cestu, si lidi musej myslet, že není normální, podle toho, co mi dneska řekla ta sousedka. Tak mně to tak nějak mrzí. Teď udělal takové velké pokroky a od jara, kdy se narodil Štěpán úplný mílový skoky a ona mně teda pěkně schladila 🙄

kikimaruska
10. nov 2010

Ahojky holčinky. Tak nevím, ptala sem se dnes několika dr a všechny do jednoho mi řekli, že se nesmí ani UM. Vím to, že i loni, když byl hlavně na mléku, tak ho měl v nemocnici zakázaný a kdykoliv je silně zahleněný, až z toho zvrací a neudrží v sobě nic. Ne při kašli jenom, těch je dost druhů, ale když je zahleněný v žaludku...Právě jsme stím měla vždycky hodně problémy, protože malej je mlíkáč. No nevím, nechám to na doktorech, rozhodně tady u nás se mlíko rozhodně na zahlenění nedoporučuje a zakazuje 😉 . Dnes na kontrole byla maminka se stejně starou holčičkou, měla to samé a taky si stěžovala, že je to těžké ji udržet bez mlíka..Mám doma i manuál od dr.ještě z porodnice, co dělat když...a tam je to též...no nebudem se přít, asi na to mají dotoři dvojí názor- a mě nutí jen ten, že se nesmí. Jinak průdušky máme zatím zklidněné, foukátko nechat doma při ruce, dobrat do zítra ATB a snad se do víkendu doléčí uplně 🙂.
Simicak, argousku-pěkné fotečky 😉

mafynka
10. nov 2010

Ahojte,viem,ze k vam nepatrim..ale potrebujem poradit..som v 27tt..male ma 1050gramov a sme otvoreni a krcok mame skrateny na 19mm..doki vravi,ze je to dost vazne..chcem sa opytat,keby sme museli porodit..myslite,ze mame nejaku sancu?..budu vobec doktori zachranovat aj tak malicke babo?co nas vlastne caka? Velmi sa bojim

saskah7
10. nov 2010

@mafynka ahojki.. verim ze ti odpisu aj skusenejsie maminky s podobnymi terminmi, ale ja aspon strucne za seba, mam doma dvojicky s p.vahou 820g a 1140g a dari sa im celkom fajn, aspon ja to tak beriem, ze sa z toho vsetkeho po case vylizu s Bozou pomocou...
a lekari sa dnes snazia zachranit aj babetka s nizsim vekom a dari sa im, tak sa neboj... hlavne ti prajem, aby ste co najdlhsie vydrzali v brusku 😉

kikimaruska
10. nov 2010

@mafynka ....vítej. Šanci určitě máš...a u nás v ČR ( a snad i v SR), se zachraňují miminka od 24 tt, na hranici se rozhoduje podle případu...a ty už jsi za. Navíc jak praví název diskuze - děti pod 1 kg...tak šance tu určitě je. Pročti si pár stránek a jukni nám třeba do pasů a na fotečky. Každá tu máme drobečka pod 1 kg a některé maminky i víc...a jsou to šikulky 🙂 . Neboj, ptej se co Tě zajímá...od toho tu jsme. 🙂

petraguerra
10. nov 2010

Tinuskaha Urcite Alexik pokroky dela nechce se me verit,ze by se vubec nic nezmenilo.Jenom si toho trebas moc nevsimas nebo uz ti to ani neprijde.My taky zaostavame za vrstevnikama o moc ,ale vidim vzdycky za cas,ze zase trebas dela neco dalsiho co trebas drive nedelal...atd.Nechces napsat trebas i do IP jaky mate problem,ja myslim,ze zrovna trebas me muzes protoze my takovy super pokroky jako ostatni tady nedelame taky😉

Argousek to ti verim,ze te to pekne nastvalo lidi moc mluvi malo vidi. 😖 Ja si myslim,ze Adamek je sice pozadu za vrstevnikama,ale urcite neni na nejakou extra specialni skolu.Adamka nechej ,kdyz ho ta hra bavi at si hraje,ostatnim je po tom putna.Jenom pockej kdyby ti lidi meli nejaky problem s deckem jak by si k tobe bezeli pro radu a utechu! 😠

Kikimaruska nechces zkusit tu stavu jak jsem vcera psala ja malej ji ma rad a je taky pres mliko 🙂Doufam,ze to Kubik vymarodi pres vikend a bude zase fit 🙂

kikimaruska
10. nov 2010

@bera28 : ted jsem se pobavila 😀 . Svišti ti teda vymýšlý věci... 😉 a jinak jsem ocenila i link pro Petu na tu solnou jeskyni. U nás v okolí je jen jedna, tak se musím jít optat na ceny (aby to se mnou nešlehlo) a začnem taky chodit.

kikimaruska
10. nov 2010

@petraguerra : zkusím jí.Já mam doma něco podobného pro děti koupeného, je to taky mrkev a jablko...a to mu chutná, ale čerstvý je čerstvý 😉 . A holky jinak pokrok...už asi 3 den přišel Kuba, a že chce Jabícko...tak oloupeme, nakrájíme a aspon dvě slepičky ožužlá a sní. koupili jsme teda hodně sladký jablíčka, kyselejší olízne a vrátí...tak snad to pujde dál i s jiným ovocem a zeleninkou nasyrovo

petraguerra
10. nov 2010

Mafynka ja jsem rodila ve 27+0 a malej mel 600g podivej se do albumu mam tam fotky 😉

Saskah7 uz mas deti doma?Jak to zvladas s kyslikem?Doufam,ze ti kluci rostou a nezlobi 😉

petraguerra
10. nov 2010

Kiki urcite se bude jenom lepsit me malej zblajzne celou hrusku i se slupkou,ale krajim mu ji na kosticky 🙂 On ale vzdycky mel rad ovoce a zelenin u leco do nej jenom zahuci 🙂 to je hruza Marusko,ze misto odpocinku a spanku tady vysedavame na netu?! 😕

kikimaruska
10. nov 2010

😀 to jo, já sem chrupala včera přes den 3 hodky s malým (nějak se to protáhlo, byl taky spací a unavenej) a pak tu strašila od 1- do pul 3....protože sem od 23 do tech 1 čučela do zdi...No a dnes...už taky pujdu. Jinak já chodím spát běžně tak na tu 00. Večer když Kubula usne, tak hlavně žehlím a tak ty práce, kdy nechci aby se mi pletl pod nohy, je schopnej si tu žehličku na sebe strhnout, je to šídlo.Včera sem taky do noci žehlila a dnes se přiznám, že jsem hledala ještě inspiraci na Vánoce... 🙂

kikimaruska
10. nov 2010

..a pročítám si tu listopadovou Maminku...zrovna sem tu četla všeobecně článek o předčasně narozených miminkách. Ted už se hodně píše o této problematice...já do toho před 2,5 lety vpadla a nevěděla vubec do čeho jdu...a včem jsem, co od toho mám čekat nebo nečekat......No jo, dnes přesně 2,5 roku....od narození 🙂

simicak
11. nov 2010

mafynka,vahu mate krasnou 😵 My jsme meli vahu podobnou jako vy a jsme uplne zdravi 😉 Dneska doktori umi zazraky. A 27tt. neni zas tak hrozny,holky tady nektere rodili okolo 24tt. Drzim moc palecky,at malicky jeste par dni vydrzi. Kazdy den je k plusu 😉 My jsme 29tt a dokonce mala sama i dychala,kdyz se narodila

simicak
11. nov 2010

argousek,to jsou proste drby,ty jsou uplne vsude!!! Ja vim,ze te to mrzi,ale lidi drbou i donosene deti 😉 Ja jak cekala Verunku,tak v Ostrave drbali,ze neni Radkova a to jsem tam uz nezila 😀 nez jsem skoro po roce dorazila domu s Vikim,tak taky urcite rodina drbala,ze mala bude postizena...... 😀 Ja se tomu vzdycky jenom smeju. To jsou hold lidi. Kdyby Adamek treba auto nedelal,tak ho drbou,ze je rozmazleny fracek,nebo to a to a to.............lidi si vzdycky neco najdou 🙄

kikimaruska,sto doktoru sto nazoru 🙂

simicak
11. nov 2010

tinuskah,to me mrzi,ze tak smutnis,ale nevim jak holky,jakou mate diagnozu a co maly u zumi a co ne. Ja si myslim jak Petra,urcite dela nejake pidi miny pokroky,ktere tak nevnimas a i pidi miny se pocitaji. Nekdo hold jede rcyhleji a nekdo pomaleji,ale hlavni je,ze se vyvijeji 😉 Podivej do Peti na Matyska. Jede pomalicku a krasne 😵

adajar
11. nov 2010

@mafynka Ahojky muj Danysek se narodil v 26tt z 880g a lezela jsem otevřena na 2 prsty uz od 23+myslim 4 a doktoři říkali už tenkrát že má malej šanci a kde ležíš???

adajar
11. nov 2010

@tinuskaha Já vím je to hrozné že se nic neděje, ale to ička?? myslíš ty. Co ti říkal neurolog a RHB sestička??

adajar
11. nov 2010

@kikimaruska to je mi lito ze jste zase nemocny. Ach jo.snad bude broučkovi líp. A s mlíkem u nás je taky problém když je malej zahleněnej protože mi zvrací. Ja teda malemu dávám hodně rejžičku když mu je blbě a pak k pití kupuji tu švestkovou šťávu tu má rad.

adajar
11. nov 2010

@argousek hele u nás v baráku se povídalo že jsme snad malého někde ukradli protože jsem neměla žadné břicho a pak jsme si najednou potom co jsem tu nebyla 5 měsíců přivezli miminko.
A rodina zase popírá že je nedonošenej. A že co pocítám korig věk a tak. Je toho hodně lidi nevědí jak se mají chovat. A oto víc je mi toho líto.

argousek
11. nov 2010

@tinuskaha ještě my třeba tak Adámek se vyvíjí hrozně ve skocích, takže taky třeba dlouuuuho nic a pak najednou udělá víc pokroků za sebou a když se dlouho nic neděje, tak na mně padá deprese, že nejde kupředu, ale pak se to zase spraví a něčím nás překvapí. Kdyby si třeba chtěla poradit, co s malým procvičovat a tak tak mi napiš

bera28
11. nov 2010

@argousek, Adámkovi k dnešním narozkám vše neeeej, hlavně zdraví a pořádné pokroky😉 Užijte si oslavu a pak písni, jak chutnal dort.
No a k těm řečem, to je bez komentáře 😖 Někdo si prostě nevidí do pusy.

petraguerra, o jsem zvědavá, jsetli u vás taky objevíš jeskyni. Já jsem o tom včera přemýšlela a myslím, že je to taková specialitka států bez moře. Tak dej pak vědět, fakt mě to zajímá.
Ještě že jsi klíče našla, to jsi měla fakt kliku. Tak snad ten dnešní den bude lepší, než včerejší.

Simi, to musela být parádní akce 😵 Fotky bezva a Verča je jak princezna 🙂 S kuchyňkou to vidím stejně - ať makaj a já budu mít víc času pro sebe 😀 Stejně teď budou mít lepší vybavení, než já 🙂 🙂

tinuskaha, to je dobře, že jsi se ukázala 😉 A za co se prosím Tě, omlouváš?? Vždyť sem patříš!!! Tak koukej přispívat častěji, nezapomeň, že jsem si všechny prošly obdobnými problémy 😉 A musím se zeptat stejně jako holk y - co říká na vývoj neurolog?? Diagnozu máte DMO? Ty lázně, jak zmiňuje argousek, by byly určitě super.

@mafynka, děti se u nás zachraňují od 24 tt, takže šanci máš. A netruchli, třeba to ještě dlouho vydržíte 2v1. Já ležela v nemocnici od 19+3, otevřená, s čípkem pod 2 cm a vydržela jsem to do 26+0. Dvojčata jsou úplně v pořádku, je jim 2 roky a 7 měsíců, žádné problémy nemají, sledovaní nikde nejsou a už přes měsíc chodí do školky 😵 😵 Takže my to zvládli na 1**** 😵 😵 😵

Kiki, to je fajn, že už je Kubíkovi líp 🙂 Do víkendu bude jak rybička.

Adajar, teda to je taky síla - prý ukradli mimino 😠 😠

Holky, nebyla jste některá v království železnic v Praze na Smíchově?? Jsem přemýšlela, že bych tam vzala sviště, ale netuším, zda to za to stojí.

argousek
11. nov 2010

Jinak holky děkuju moc za povzbuzení, já si to tak neberu, ale včera to na mně asi i tím, že má už čtvrté narozeniny nějak padlo. Holky on tak strašně vyrostl, že to snad není pravda. Alespoň že teď máme druhý mimčo, že mám pořád co ňuchat 😀

argousek
11. nov 2010

@bera28 teď tam byla jedna mamina s kloučkem tady z koníka a nemohla si to vynachválit, prej se malej odtamtud nemohl odtrhnout, takže já myslím, že super nápad

simicak
11. nov 2010

Argousku, Adammkovi vsechno nej nej nej,hlavne zdravicko a stesticko do zivota!!! Krasne si to oslavte 😉
Jee,tak oni jsou stejne stari jak nase Veru - to leti hrozne,ze?

mafynka
11. nov 2010

dakujem dievcata,,,,,mam strasny strach,,neviem,co nas caka,,,zajtra ideme na rizikovu ambulanciu...volali sme jednemu doktorovi, vraj je to dost zle,,,neviete ako to zvyknu zasivat?? v narkoze alebo pri vedomi?? nemoze to malemu uskodit?? kolko to vlastne zasite moze vydrzat?? prepacte ak vas otravujem,,len neviem na koho sa mam obratit,,a vobec neviem,co mam cakat, ak sa naozaj narodime

adajar
11. nov 2010

@bera28 ja se tomu smeju co si maji myslet vid taky. 😀
@argousek Me taky obcas neco sebere co normalne uz dlouho ne. mas nato pravo jsme jen lidi.
@mafynka Ty nelezis v nemocnici???? Jinak porod se zastavuje absolutnim klidem na luzku a infuzema gynipralu.-Kfdyztak si muzes precist me album mam tam napsanej denicek co a jak bylo. Kdyby jsi mela zajem. Jinak Danyskovi je rok a je sikulka skoro vse uz dohnal.

denisee
11. nov 2010

Adámkovi, krásné narozeniny!!!! Jen to nejlepší přeji 🙂
Jdeme na plavání, tak není čas dočíst, jen jsem chtěla popřát 😉

mispuli
11. nov 2010

@argousek Adámkovi i od nás všechno nejlepší,tak strašně rychle to letí 😔 😀 😀 ,užijte si oslavu at je radost na všech stranách 😉

petraguerra
11. nov 2010

Argousek Adamkovi sikulkovi prejeme vsechno nejlepsi k narozeninam,aty te nezlobi a hezky si to uzijete 😉