Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pani_haf
7. jan 2011

@simicak dobře, ona stejně není ta, která by se dělal na netu a zjišťovala co a jak.

adra22
7. jan 2011

@bera28 ďakujem za privítanie no tak ja aj rátam s tým že minimálne 2 mesiace budeme v nemocnici. Idem kuk tvoj príbeh.

mila01
7. jan 2011

Tak poslušně hlásim,že buchty jsou výborný a jestli taťka rychle nepřijede,tak mu nic nezbyde. 😉 😀 Měl přijet dneska odpoledne,jenže měl nějakou závadu na brzdách,tak se to protahovalo - prý přijedu večer,přijedu v noci a před chvílí z něj vypadlo,že vůbec neví,jestli ho dneska naložej,takže kdyžtak přijede zítra. 😠 No hlavně ať přijede,musim v neděli do práce a nechci dávat holky ke tchýni,chci aby se o ně postaral.

Adra22 - vítám tě mezi námi ( ale popravdě bych byla radši,kdyby to bylo na jiné diskusi ) a také se připojuji s upřímnou soustrastí.Budu držet palce a moc na vás myslet.Choď mezi nás,uvidíš tu,že i tyhle dětičky s horším startem do života jsou naprosto skvělý a úplně v pořádku.Naše Kája je narozená 28+0tt a nikdo mi to nevěří,je to zdravá,krásná a hlavně hrozně šikovná holka.

dera
7. jan 2011

@adra22 Ahoj.... Adrianka je mi úprimne ľúto. Mne sa Lelinka narodila s váhou 870gramov a 35 cm. Tiež sme preskákali kadečo,klokankovanie bolo niečo úžasné. Radi sme si ju pestovali. Čo sa týka toho čo Vás čaká, to ti všetko povedia,keď pôjdete domov, ale teraz sa tým veľmi nezaoberaj a každú voľnú minútku buď pri drobčekovi. My sme sa tešili z každého gramu na váhe 🙂 . Ubúdali hadičky, časom sme sa dostali do zavinovačky a pod.... boli to tie najkrajšie momenty. Keď sme sa pohli vpred. Tak držím palčeky, nech to zvládnete. A niečo pozitívne - Lelinka je zdravučká, chodíme už do jasličiek, rozprávame a tešíme sa z každého pokroku 😵

maatkka
7. jan 2011

mila dakujeme za kompliment 😵 no ocka by mali byt zrovnane do maja - dr. nam na to dala cca rok od operacie... je fakt ze kto nevedel ze mame po operacii si vobec nic nevsimne... ale este to vidiet hlavne na fotkach - v realy uz ani nie...
bera 😀 drobci su taki zlati...
@pani_haf ja som zacala mat aspon trolinku (par kvapiek) mlieka az treti den po sc - takze to je asi normalne ze kamoska este mlieko nema... velmi im drzim palce a ked budes vediet nieco konkretne kludne napis - radi poradime ak budeme vediet... a je super ze ma taku kamosku 😉 mne tiez velmi velmi psychicky pomohla kamaratka s ktorou sa sice pozname uz asi 20 rokov ale v tej dobe ked sa Lilinka narodila sme sa prave moc nestretavali takze ma velmi milo prekvapila - som jej za to veeeeeeeeeelmi vdacna!!! aj teraz Lilinku zboznuje 😵 - vlastne nas to vsetko akoby znovu dalo dokopy 🙂
@adra22 vitaj... aj ked velmi nerada tu vitam nove maminky 😔 je mi strasne luto co sa vam stalo 😢 a prajem uprimnu sustrast 😔 a vela vela vela sil!!!!!!!!!
veeeeeeeelmi drzim palce aby uz bolo len lepsie a lepsie... je velmi takze povedat co vas este caka lebo ako pisu baby je to velmi individualne u kazdeho babatka... Davidko mal na tyzden v ktorom sa narodil velmi peknu vahu (nasa Liluska je v 30.tt. a mala 1020g)... urcite je to silny chlapcek!!!

maatkka
7. jan 2011

@adra22 no a my sme boli v nemocnici 69 dni... Juinka mala zapal pluc a nasa najhorsia diagnoza bolo krvacanie do mozgu... inak uz len take problemy ako vela predcasne narodenych deti... cpap samozrejme sondu transfuzie a hypotoniu neuzatvoreny duktus na srdiecku pupocny pruh problemy s ockami... a teraz je tiez uplne v poriadku 😵 uzasna sikovna rozumna krasna... 😵

tanav
7. jan 2011

Ahojte,
zdravím všetky maminky a detičky po dlhšej dobe. Posielam Vám Alexíkové fotky. Učím sa ako blbá, ostala my ešte 1 skúška 28.1., tak dúfam,že to dokopem.
Inak sme zatiaľ zdravý, Alexíka už máme plný dom. Všade nám lozí, vstáva, všetko sťahuje, no sranda.
Kričí na mňa mam, tak to asi bude mama. Pýtam ho podať hračku, tak mi ju podá, skáče a smeje sa keď sa mu chlapci prihovárajú. Začal dosť veľa papkať, ale máme problém s večerným zaspávaním. To je hrúza.
Máme 8000 g, dostali sme 2x synagis, 17.1. ideme na kontrolu k očnej po polroku, RHB a tretiu vakcínu synagis.
Cvičíme 2 x denne, sám si sadne a obchádza postieľku.
Alex obtrhal v kuchyni na okne fialku v kvetináči, strhol záclonu a zašiel mi za sedaciu súpravu v obývačke. Ten je číslo. 😀

@wlladka my sme očkovali podľa korigovaného veku, ale pred tým sme absolvovali vyšetrenie v poradni pre očkovanie rizikových detičiek a neurológiu.
@maatkka Lilinka je krásnučká, veď aj ma po kom byť taká pekná. 🙂
@bera28 teda Vy sa budete mať v tej ozdravovni super, normálne závidím, ale len v dobrom. Zapíšeš nám prosím do tabuľky sedenie v 10 mesiacoch korigovaného veku
@simicak krásny pozdrav z Vysokých Tatier pre Vás do UK
@mila01 tá hláška s tým panáčkom, to je teda perla. Máš krásne baby.
zdravím aj Alinočku a pani_haf

mispuli
7. jan 2011

já mám takovou radost,když vidím ty vaše prcky,jak tak krásně rostou 😉

tanav
7. jan 2011

Ahoooj Mispuli, ako sa máte ? 🙂

maatkka
7. jan 2011

@mispuli aj ja!!! 🙂
dnes ma aj majucha (s Riskom) potesila dobrymi spravami 😉
len mi je luto ked tu nejaky drobcek pribudne - ked viem ze sa rodi stale vela deticiek predcasne... keby sa tak vsetkym darilo!!!
tani hej ma byt po kom - po ocinkovi 😀 😵 😀 A Alexik je sikulko - sa tesiiim 😵
dobru noc babenky... a deticky v inkubatoroch nech ju maju hlavne pokojnu aby nazbierali sily do dalsich "bojov"!!!

mispuli
7. jan 2011

@tanav máme se v rámci možností dobře,řekla bych výborně,prostě nestěžuju si 😉 😉

novým maminkám přeju trpělivost a radost z dětiček a vám všem ostatním pohodu 😉

Mila holky jsou boží a svišťáci taky ,já je žeru

mila01
8. jan 2011

Dobré ranko.

Tak buchty úžasný,včera tu byla návštěva a musela jsem pekáč schovat,jinak by taťkovi nic nezbylo.Přijel ve 2,ještě se nacpal a teď spí.Holkám jsem je dala k snídani a obě se mi na ně vyprdly. 😠 😠 Já fakt nevim,po kom jsou,oba milujeme sladké a ony to nejedí.Teda oprava - jedí to ve školce a ve škole,doma ne,protože jsem to pekla já. 😠 😠 😠

mattkka - máš pravdu,my to o těch očičkách víme,proto Julinku pozorujem a zkoumáme,jak se jí to zlepšuje.Když jí někdo vidí poprvé,tak ho ani nenapadne,že by mohla mít nějaký problém.Je to supr,že to takle dopadlo.

Jsem ráda,že se vám všem vede dobře,jen tak dál.A doufám,že noví drobečci v inkubátorech mají zase nějaké to deko navíc od včera. 😉 🙂

dera
8. jan 2011

Aohjte žienky, mohla by som sa Vás opýtať? Malo niektré Vaše dieťatko problémy s papaním? Vždy papala dobre, od októbra chodí do jasličiek a ani tam nič nezje ☹ . Zobrali jej krvičku,ale má ju v poriadku, tak ja neviem. Tak krásne do toho roka a pol papala a priberala. Teraz je to bieda. Inak sme ok. Len na to papanie.
😅

momca
8. jan 2011

ahojte maminy..aj mne sa narodili dvojicky predcasne-12.3.2005.Saska mala 900g a Erik 950g.Narodili sa z 26.tyzdna,nemala som vobec ziadne komplikacie v tehotenstve,prosto sa im tam nechcelo byt..Maly vsak svoj boj po 10 dnoch vzdal-chlp od malicka sa vzdavaju...Saska bojovala statocne a dnes je chvalabohu vsetko v poriadku,je ako ostatne deticky..akurat mala do tych dvoch rokov vsetko o tri mesiace posunute..chodenie,rozpravanie..no vsetko dobehlka a je ukecanejsia ako ja..vsetkym maminkam s takymto osudom drzim palce a nevzdavajte sa,vzdy verte,ze to dobre dopadne..

momca
8. jan 2011

a tu pripajam jej fotku ako vyzera teraz ked ma 5 rockov

denisee
8. jan 2011

Vítám, nové maminky i když nerada ☹
adra: je mi to tak líto, prošli jsme tím také ☹ ☹ . A zrovna včera jsme si s mm říkali, že tomu pořád nevěříme jak je na tom Vojtík dobře, že už úplně zapomínáme, že byl nedonošený. Přeju, ať i u Vás to má pokud možno co nejhladší průběh, ale upřímně první rok byl nejtěžší!

mila: ještě, že jsem nebyla na návštěvě i já, to by vám vážně nic nezbylo. Miluju domácí buchty s tvarohem 🙂 jenže u nás jím sladké jen já, tak nemám tolik možnost péct, třeba bude náš drhý klučík víc na sladké. 🙂

Holky já pořád řeším to odplínkování, zkusím to příští týden, Vojta měl teď teploty tak jsem to odložila a čekala jsem, až mu vyleze poslední stolička. Ale on má pořád ty řídký stolice ☹ Takže si musím najít jinýho gastroenterologa, protože tohle není normální.

bera28
8. jan 2011

Táni, ten Alexík teda jede 😵 😵 Jen tak dál! A tobě držím palce na zkoušku, určitě to bude v poho.

Milo, tak buchty bych si taky dala a domácí zvláště🙂 Hele a když holky sladké nejedí, tak aspoň zbyde víc na vás, ne? 🙂

Dera, o problémech s jídlem bych mohla psát romány, bohužel u nedonošenců je to dosti častý problém, i přestože všechna vyšetření vychází v pořádku a dítě je zdravé. Je to jen a pouze v hlavě, nic dalšího v tom není.

Momca, Saska je pěkná holčina a je bezva, že je OK.

Já jsem nedávno zrovna přemýšlela kolik znám (aspoň takhle po síti) dětí, které byly 26 tt, do dvou let vše doběhly a byly naprsto Ok. Takže kromě svišťů, Vojtíka od Denisky, teď tedy Sašky od Momca a ještě jedněch dvojčátek - holčiček (ty byly dokonce 25+2) nevím o nikom. A to je teda dost málo😔

Denisee, to si teda vážně nějakého jiného gastroenterologa sežeň, to fakt je divné. Hlavně když Vojtík přibírá, ale stejně tě chápu. A co třeba ještě alergo testy???

Tak všem přeji hezký víkend. My budeme zalezlí doma, neb tu prší 😖 😖 😖
Jo a Kubajz je čím dál vyčůranější a drzejší - dneska jsem po něm chtěla, aby našel pokličku od hrnce z té své kuchyňky, tak mi řekl: Maminko, on jí najde Ježíšek. Já nic hledat nebudu, jsem slepej.

denisee
8. jan 2011

bera: 😀 😀 , super hláška 🙂 Už se taky doma bavíme tím co z Vojty občas leze, až na tu stolici 😀 😀
Brali mu jen krev 2x a prý se žádná potravinová alergie nenašla, výtěr z konečníku taky OK, ale je mi divný, že když jsme nasadili přes prázdniny opravdu přísnou bezmléčnou dietu, nic se nezměnilo, tak co ho teda pořád prohání nebo na co je citivej to mi doktorka nedokázala vysvětlit. ☹
Tady taky lije, ale Vojta je po těch horečkách tak jsme stejně doma. A přemýšlím co bych si taky dobrého upekla 🙂

Holky braly jste takhle ke konci těhotenství nějaké vitamíny? Já jen v začátku kys.listovou jinak nic neberu.

maatkka
8. jan 2011

bera ja zase nepoznam okrem Lilinky ziadne dietatko s krvacanim do mozgu III. a viac st. ktore by nemalo vobec ziadne nasledky...
Kubik sa vie vynajst teda 😀 mne sa tu doteraz Julia hrala ze ide do skolky - zbalila si do rupsacika pizamko sponky a hracky dala si ho na chbatik dala mi pusu zakyvala a zavrela sa do skrinky... a odtial kricala "kde je Lilinka?" a ja som sa musela spytat kde je Lilinka? a ona ze "v skolke" 😀 potom vybehla z tej skrinky ze "ahoooj uz som doma" 😀 no som zvedava ci s takym usmevom bude chodit do skolky aj naozaj 🙂
denisee my sme mali stale problemy so stolicou - bud ju mala riedku alebo sa nemohla vykakat a strasne pri tom plakala... tiez nemala ziadne ine problemy aj vyter mala neg. no a odkedy zacala chodit na nocnik tak uplne v pohode... nechapem to ale som strasne rada... taaak by som vam priala aby to bolo aj u vas 😉
no a vitaminy som ja brala cca 2-3 mesiace pred otehotnenim cele tehu aj kym som odstriekavala mlieko... ja som totizto cele tehu zvracala...

simicak
8. jan 2011

@bera28 😀 😀 Jezisek tam ten bordel nanosil,tak at si to i uklizi,ne?! 😀 😀
@dera ja se hlasim do klubu,my bojujem od narozeni snad. Jak uz jsem tu psala,mame rok a pul a 7,6kg. Tri dny ji pekne a pak tri dny neji a porad dokola a dokola. 😖
@denisee to je divne,ale zas kdyz udelaly vsechny testy.......me ale stejna vec stresuje s Viki,s tou jeji vahou,neji tak hrozne,aby nenabirala,udelaly vsechny testy,co se deje a taky nic nenasli. Proste sezere celeho vola a stejne n enabere,nesezere nic a vaha taky zustava stejna,ja tomu nerozumim. A nemuze mit treba jen streva citlivejsi na potravu nebo tak neco?

U nas nic noveho,jeden dne snezi,druhy den je jaro a porad dokola. Vikous zlobi,Veru stale v predcasne puberte a vsude je bordel at delam co delam....uz pomalu koukam po praci a rozhlizim se,kdyby to slo,tak jdu hned a obe dve soupnu do skolky a hotovo s nema 😝

mila01
8. jan 2011

Ahoj holky.

Bera - boží hláška - a až to najde a uklidí u vás,pošli ho k nám,u nás by se taky nějaká prácička našla 😀 😀

Denisse - bohužel neporadím,s kakáním jsme naštěstí problémy neměli,ale taky se mi to zdá divný,že vše v pohodě,ale pořád řídko.Já jsem měla v těhu nakoupené vitamíny,ale brala jsem je jen tak občas - strašně jsem zapomínala,jsem na tohle děsnej lempl.Bacha si dávám až teď u holek,každé ráno jim dávám hlívu ústřičnou na imunitu,tak už tolik nezapomínám - ale sebe joooo. ☹

Simicak - my máme zase opačný problém,ne že by Kája byla tlustá,to ne,jsou jí 3,5 roku a má 15kg,ale má pořádné bříško.Mám ráda kalhoty a sukně na ty gumy,co mají op stranách knoflíky a pomocí toho se to upraví každému na míru.U Andrejky mám problém,že jí to musim hrozně utahovat,pak jí tam ta vytažená guma vadí - no a u Káji bych jí potřebovala delší - má to uplně povolený a jen taktak jí to zapnu. 😀 😀 Je pěkně pupkatá. 😀 😀

Holky u nás na vedlejším sídlišti vyskočila maminka za třetího patra s tříletou dcerou v náručí.Holka je OK,ale maminka je na tom hůř.Běhá mi z toho mráz po zádech,příčinu zatim nevědí,ale bylo to v době,kdy si jí byl vyzvednout tatínek.Asi na víkend.

Jo a buchty už nejsou,přijela návštěva a zaprášilo se po nich.Zítra odpo budu dělat další - Vojta je chce na cestu.Dopo se jdu vzdělávat,budu mít s sebou noťáska,tak se pokusím připojit.O holky se postará tatínek - doufám že ho poznám,až se vrátim,že z nich nezešediví.Nějak toposlední dobou nezvládá,ony jsou fakt divošky,už se zpřáhly,táhnou za jeden provaz a někdy je to fááákt hustýýýý - to je nejnovější hláška u nás ve školce a škole.
😀

simicak
8. jan 2011

Holky,psala petraguerra a vzkazuje vam vsem krasny novy rok. Uz jsou prestehovani,vsude maji uklizeno,ale jsou bez netu.
Matysek byl poprve ve skolce a probehlo to vic nez dobre,s detmi si pry nehral ,ale ke konci se i zapojil s nima. A budou mit asistentku,ale jak jsem to dobre pochopila,tak jen na hodku za den.

@mila01 to je hrozne s tou maminkou 😔 A jeste horsi,ze skocila i s ditetem,nedokazu si ani predstavit,jake to musi mit pro dite pak nasledky,ze s nim mamka leti z okna,hnus,fuj!!! Jeste ze je v poradku.
Za chvili budes buchto profik 😉
Kaja ma vahu ok.ma tak jako nase Verunka v jejim veku a Veru je taky pupkac. Kdy zji koupim rifle,tak je nezapnem pres pupek a tlaci,takze uz je nekupuju. A pritom ani nejak moc neji,ale ja taky byla spekoun do prvni tridy asi,takze to bude mit asi po me to sexy telo 😀 😝

argousek
8. jan 2011

@momca Krásná holka z ní vyrostla 😉

@bera28 to si mně fakt pobavila 😀
@denisee já jsem brala celé těhotenství Calibrum pro těhotné, teď beru GS mamavit když kojím a ke konci těhotenství jsem musela brát ještě železo, protože jsem měla špatnej krevní obraz. A nepomohlo by Vojtíkovi taky železo, to staví. Nedělala mu doktorka krevní obraz, jestli ho nemá málo?

Jinak holky já nějak nestíhám, Štěpán spí jen jednou denně tak hodinku a už si začal stoupat, tak mu musím pořád stát za zadkem, protože je ještě dost nestabilní. Den před Vánoci si poprvé sednul a den po Vánocích mu vylezl první zub. No a Adámek nám dělá taky velkou radost, dělá pokroky a už hezky povídá. Teda někdy slova komolí a když to neumí říct, tak si to trochu upraví, ale snaha je 😀

https://www.youtube.com/watch?v=NtGdci7MCaI
bera28
8. jan 2011

Tak poklička nalezena, ale ne Ježíškem, ani svištěma, ale samozřejmě mnou 😠 Teda ten bordel co dokáží ti dva predátoři udělat, ten už nějak zkousnu, ale to, jak zachází s hračkama, jak jim je úplně fuk, když něco ztratí nebo zničí, tak za to bych je fakt uškrtila. Po kom teda tohle mají? Asi - určitě- po tatínkovi 😠 😠 Oni dokázali během 5 minut zničit věci, které jim přivezla babička ještě po mně. Já si to jako malá opěčovávala a ti dva jsou jak sršni, na něco se vrhnou a zůstanou jen cucky.

Denisee, já jsem brala v těhu taky listovku, ale tu na předpis a plus ještě kus těhu nějaký Calibrum či co. Ale to mi pak zakázali kvůli jodu a štítovce.
A nechávala jsi Vojtíkovi dělat taky odběry na celiakii??

Maatkka, já jsem se v létě seznámila s paní, co má 7letého kluka, narozen v termínu, ale díky komplikacím při porodu krvácení do mozku 3. stupně. Kluk je totální ležák, občas něco zahouká, vidí jen stíny a rozlišuje světlo a tmu, prodělal x operací, měsíce v nemocnici, stále cvičí, ale vědí, že už nic nevycvičí, prostě fakt síla. já jsem teda tu maminku dost obdivovala jakou s ním měla trpělivost. Ona ho třeba přes půl hodiny krmila, protože to byl teda taky horor, ale ona byla naprosto v klidu, žádná nervozita. Tak před takovými lidmi smekám. A to měli ještě 5letou, naprosto zdravou holčičku. Takže fakt teda u Julinky stál anděl strážný a s pořádnými křídly😉

Milo, já jsem o té paní slyšela teď ve zprávách. To je fakt drsný. aspoň že ta holčina je na tom jakž takž.

Simi, tys jako byla fakt špekoun?? To bych teda chtěla vidět 😉 😉 To svišti budou zase nejspíš po mě - do 30 vychrlina, po 35 špekáček 😀 😀 Ale pozor, nechala jsem si od mámy přivézt váhu, stejně jí vůbec nepoužívá a chystám se zvážit. Jenže musím do ní nejdřív koupit nové baterky, takže jak se znám, budu to odkládat a odkládat,...

Táni, doplnila jsem údaj do tabulky.

A pro ostatní holky, hlavně: @adajar - chybí v tabulce lezení, sezení, obcházení nábytku, @janicka.slunicko jak je to u dvojčátek s přetáčením? Můžu něco dpolnit do tabulky?
@julianna78 - chybí údaj o samostatné chůzi
@kmoor - jak je na tom Honzík s přetáčením?
@pavcik, co matýsek? Chybí info o lezení a sezení.
@tinuskaha, je něco nového, co můžu doplnit do tabulky?

Tak aby se nám tabulka pěkně zaplnila.

mila01
8. jan 2011

Argoušek - teda,máš doma rychlíka šikovnýho - koukala jsem už na facebooku.Je hodně aktivní,ale to je dobře.A co Adámek ve školce?Určitě jsi to tady už psala,ale jak jsem tu delší dobu nebyla,nějak mi to uteklo. 😕

Simicak - také jsem přemýšlela,jaké následky to asi bude mít pro tu holčičku.Myslím psychické.Je sice ještě dost malá,ale tohle je zážitek,který se bude hodně těžko vymazávat z paměti.
S tou váhou je to přesně tak.Kája má jedny džíny a horko těžko je zapínáme. 😀 Andrejka je teď hubenďour a přitom je to rekordman Boletic ( tak jí nazvala doktorka v 6 měsících,kdy měla 9,62kg.Prý to snad ještě neviděla.Boletice - to je sídliště,na kterým bydlíme ).No a já jsem byla pěkně buclatý miminko,když koukám na fotky,tak to je jak reklama na mišelin - no a při 173cm mám 56kg.Vždycky jsem byla děsně hubená,že mi vyhrožovali ozdravovnou. 😠

simicak
9. jan 2011

@bera28 miselin byl bulimik oproti me 😀 😀 😀 U me jsi nenasla zadny kloub na tele,leda rentgenem 😀
Ja mam zas v genech,ze budu tloustnout kolem 40tky,tak mam jeste nejaky ten rocek cas 😉
@mila01 no nasledky bude mit hrozne,verim tomu,ze si to bude pamatovat cely zivot,bude mit strach z vysek a vubec.....hlavne nechapu tu sobeckost matky,ze chce zabit i sve vlastni dite a vzit mu sanci na zivot. I kdyz mozna tezko odsuzovat,buh vi,co se tam delo,treba ji chtela chranit pred tatinkem. Ale moc si nepomohla,protoze ji dite urcite odeberou ted ☹ ☹
@denisee ja uz si nepamatuji,kys.listovou ze zacatku,pak zelezo u Veru kvuli nedostatku a mozna nejake tehu vitaminy,ale ty jsem brala a nebrala,jak jsem si nato vzpomnela. Ja si myslimze pokud jis vyvazene,tak ti nic chybet nebude,max.zelezo a to by jsi uz vedela z krve 😉 Krasne ti ty tydny nabihaji -tuk tuk tuk 🙂

argousek
9. jan 2011

@mila01 my máme teď ve školce pauzu, byli jsme na vyšetření v SPC a paní vyjádřila podezření na atypickej autismus, mají přjet ještě k nám domů, protože tam Adámek vůbec nic nepředvedl, takže ještě uvidíme, jak to se školkou bude. Pokud by se potvrdilo to podezření, tak by šel do školky s asistentem 😒

adra22
9. jan 2011

Ahojte ideme sa pochváliť v piatok nás odpojili z ventilátora a Dávidko si dýcha sám resp. má podporný režim. Infekcia stále trvá z tej som už nešťastná. A neviete mi povedať kedy nás preložia z JIRS novorodeneckej? Asi keď nebude potrebovať podporný režim dýchania a žiadne infúzie však? Lebo zatiaľ len chodím za ním každy deň ale keď nás preložia na patologických novorodencov tak by ma už hádam mohli s ním hospitalizovať.

maatkka
9. jan 2011

mila to je strasne s tym dietatkom - ako moze uvazovat ta matka co to spravi??? kto vie co v tom bolo... som strasne rada ze je dieta v poriadku... aspon teda po fyzikej stranke 😔
bera 😔 ja by som si tak rada aspon precitala o detoch co su po IVH v poriadku!!! neviem to ani opisat co citim ked si precitam nieco take ako si napisala o tom chlapcekovi... uvedomujem si ake mame stastie a vsetko mi je v takych chvilach jedno - hlavne ze je Lilu v poriadku... aj ked sa stale este bojim...
argousek Stepanek je nadhernyyyy 😵 a sikovny 😉
@adra22 Davidko je sikulko 😵 len tak dalej!!! velmi vam prajem aby vas ta hnusna infekcia uz natrapila!!! nas na odd. prelozili ked bola Liluska uplne stabilizovana... a u nas to bolo tak ze ma hospitalizovali ked ju prelozili z jisky - na jiske bola mesiac a na odd. NNHP to sme uz boli v nemocnici spolu este vyse mesiaca... ale to uz bolo fajn ked som sa mohla o nu ako-tak starat... len mne vtedy zase strasne chybal mm (aj ked za nami chodil aj niekolko krat denne - neboli sme zvyknuti byt tak bez seba)

bera28
9. jan 2011

Argousku, taky jsem čučela na FB na Štěpánka. Toje borec 🙂 🙂 🙂

Adra22, paráda, super, bezva 😵 😵 A o jakou infekci se jedná?? U vás v porodnici není ložnice matek? Tam bývají ubytované matky, které ještě nemůžou být přímo s dětmi, ale chtějí být co nejvíc u nich a třeba z důvodu velké dálky by nemohly dojíždět každý den.
A co se týká přeložení, tak to už bude muset být Davídek úplně stabilní a bez inkubátoru (tak to bylo teda u nás). Svišti byli nejprve měsíc na RESu, pak další měsíc na JIP (ale tam už měli pak i postýlku, do které šli rovnou z inkubátoru. Na propouštěcím odd. neměli místo) a pak na propouštěcím patře. Neboj, dočkáš se 😉 😉

Holky, tak jsem si dnes stoupla na váhu a nestačila žasnout 😠 😠 Hrůza, děs. Takže jdu POPRVÉ v životě držet dietu. Nikdy jsem jí nedržela, takže o tom vím prdlajs 😖 😖 Tak jsem si vymyslela, že budu jíst to co vždy, ale míň. Dala jsem si cíl, že při odletu na dovču (10.6.) musím mít zpět svou původní váhu 52 kg (no, max. 55 kg). Tak držte palečky a kdybyste tu některá měla radu jak na to, tak budu ráda.
A rovnou jsem zvážila i sviště - oba mají 12,6 kg 🙂