Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
7. apr 2011

bubu - ta tabulka tam je,teď jsem na to koukala,je u Bera28,druhé album.

Mattkaa - ahoj,díky moc,ale nemám na tom až tak velkou zásluhu - nevybrala jsem si to,prostě se to stalo a museli jsme to řešit - myslím to odloučení od staršího dítěte.Všechny tady jsme dokázali zázrak a všechny holky tady mají můj obrovský obdiv.
Já vim,že pořád myslíš na druhé miminko a bojíš se.Přečti si příspěvek od Mispuli,třeba tě trochu povzbudí,třeba by ti taky něco pomohlo.

Mispuli - to je vážně nádherná zpráva,věřím že skáčeš radostí.Mám velkou radost.

Já mám pro změnu velký splín na duši.Můj švagr je pokrývač,včera dělal střechu,jenže ty lidi zapomněli na půdě propan-butanovou láhev.Ta bouchla,smetlo ho to dolů a má popáleniny 2 a 3 stupně na rukách a na hlavě.I v obličeji.Okamžitě přiletěl vrtulník,leží v Praze na popáleninovém centru.Sice se moc nestýkáme ( se sestrou a synovcema ano,s nim moc ne),tak na to pořád myslim.Je mi ho moc líto,to se nemělo stát. ☹ 😢

bubu4125
7. apr 2011

@simicak dakujem pekne! 😉

@mila01 ja som ju nenašla...možno ju má blokovanú len pre priateľov ☹

adra22
7. apr 2011

Ahojte baby nestíham Vás velmi čítať Dávidkovi ide zajtra na operáciu hernie tak sme behali po všetkých možných vyšetreniach. Len sa chcem opýtať dávala niektorá z Vás fosfátový roztok? Ako ste to dávali? Poradte prosím niečo ja ho dávam striekačkou a zapiť čajíkom máme 3x 3 ml ale všetko mi vypluje vobec to nechce a ja som už zúfala ako mu to mám dať aby to prehltol. Ďakujem za rady

maatkka
7. apr 2011

mila to je strasneee... hrozna nezodpovednost! je mi to velmi luto 😔 aj tvojej sestry... ach jaaaj ☹
a ja viem ze s tym pobytom v nemocnici si si nemohla vyberat... ale viem si uplne predstavit ake to muselo byt pre teba tazke - lebo si dovolim tvrdit ze ta uz trosilinku poznam 😉
no a mas pravdu - na druhe mimco myslim stale pomerne casto... a stale sa bojim...a ak mam napisat pravdu mispuli je moj veeeeeelky vzor... uprimne strasne ju obdivujem za to ze sa na to druhe dieta takto odhodlala... ale mna to moc nepovzbudzuje - pretoze ma to utvrdzuje v tom ze sa to predsa len zopakovalo... navyse "poznam" z netu okrem nej este asi 6-7 bab ktore mali preeklampsiu v prvom tehu a len jednej z nich sa v druhom neopakovala (a znova v tretom opakovala)... aj teraz som na fb citala pribeh mamicky s preekl. co si pri druhom tehu hovorila ze sa to snad nezopakuje a druhe dietatko sa narodilo este skor ako to prve... navyse ja mam (uz od porodu) tlak pod kontrolou len s pomocou liekov - betablokatorov (nic ine mi nezaberalo) - a tie sa v tehotenstve nesmu uzivat... takze u nas je to este zlozitejsie...
velmi prajem tvojmu svagrovi skore uzdravenie... a sestre (a celej rodine) vela sil - musi to byt hrozne ☹

@bubu4125 aj nme sa tabulka zobrazi len ked som na mk.cz a musim byt prihlasena - takze asi je blokovana... co bera? 🙂

mila01
7. apr 2011

maatkka - já myslela jak píše Mišpuli tady na té stránce o té kamarádce,nemyslela jsem její osobní příběh.Máš pravdu,taky mám pocit,že se známe - škoda že jsme tak daleko.
Díky moc,dneska už jsem se ségrou mluvila,takže dnešek vím,budu jí volat zase zítra večer,tak dám vědět co nového.

Adra - bohužel neporadím,fakt nemám žádné zkušenosti,neznám to.Budu na vás moc myslet - já vim,že je to zoufale málo,ale víc nedokážem.Držím palce a dej vědět.

Bubu - tak to jsem nevěděla,že je blokovaná,nejmladší je opravdu ve 24tt.

maatkka
7. apr 2011

ahaaa... no taketo pribehy ako pise mispuli mi moooc dobre padnu - to je pravda 🙂 mispuli tesim sa aj ja 😉 kamoske velmi velmi gratulujem!!!
mila daj vediet - drzim palce!!!
adra ja tiez neporadim... mozno nemohla by si to dat do toho caju - akoze zriedit? tiez na vas budem mysliet a drzat palce... drzte sa!!!

fajn
7. apr 2011

@bubu4125 opravdu nejmladší miminko mám já 23+5 tt a je to teda hroznej rarach 😀 držím moc pěsti ať držíte co nejdýl.
Zítra ráno písnu víc jsem úplně hotová. Skládám dřevo na zimu a do toho každodenní starosti a raracha do toho 😀 😀 😀 😀

bubu4125
7. apr 2011

@fajn waw...obdiv...ak sa ti bude chcieť, napíšeš mi pár info do IP...strašne ma to zaujíma...a moc by mi to pomohlo prekonať ten strach! aspoň viem, že by sme už mali nejakú tú šancu!

dulkagabulka
7. apr 2011

@fajn fuuu..to je sila, naozaj zazrak je tvoja dcerka 🙂 Máš niekde napísaný tvoj príbeh? Rada by som si ho prečítala. A ako sa ma malička, ak smiem vediet,ako sa jej dari?

leeenka26
7. apr 2011

@grelu ahoj, ja by som ti poradila, ze skus to. To, co mas za sebou e strasne a neviem si ani len predstavit, co si musela prezivat, je mi to moc luto. A si neskutocne silna baba. Velmi velmi velmi ti drzim palce nech sa to podari. 😉
@bubu4125 Ahoj, aj tebe velmi drzim palce, uvidis ze vsetko dobre dopadne.
@maatkka ani nehovor ako na to cakam strasne moc sa modlim, aby sa tie crievka rozbehli. Zajtra idu samuska zasit a pozru aj tie crievka. Rano si mam zavolat, ide ako prvy na sal. Moc sa bojm, ale ani nie tak toho zasitia, ale toho, ze sa tie crieka nedaju do behu a odumrie mu....to by bol uplny koniec. Ach boze som taka nervozna. 😒

bubu4125
7. apr 2011

@leeenka26 dakujem...verím, že to potiahneme čo najdlhšie! 😉

leeenka26
7. apr 2011

@bubu4125 musis verit...po tom co si prezila je prirodzene a pochopitelne ze mas velky strach, ale ja si myslim, ze ked si to dotiahla az sem, bude to v poriadku. Hlavu hore, a velmi ti to prajem. 😉

bubu4125
7. apr 2011

@leeenka26 dakujem...dobre sa to počúva a som si vedomá všetkého, ale ako si písala, ten strach je neprekonateľný!
s mužom sme sa strašne tešili...a nič mi nebolo a zrazu...s druhým som mala problémy...do 17tt som ležala asi 3x v nemocnici, nemám na to dobré spomienky a ani na celé tehu...dokonca ma to tak ani nezobralo...či preto, že v nedeľu som prišla, pondelok mi praskli vodu a až utorok som rodila? že som sa s tým stihla zmieriť?
musím sa dostať cez ten 28tt aspoň... moja priorita!
ešte raz dakujem za povzbudenie! 😀

leeenka26
7. apr 2011

@bubu4125 ty si velmi skromna, ze aspon za 28.tt. neboj sa, 2 x si sice potratila, co je hrozne ☹ ale beoj sa, tentokrat to vyjde a mozno to dotiahnes az do 40. tt 🙂 viem ze lahko sa mi to hovori, ale snaz sa nestresovat moc.

kmoor
7. apr 2011

holky, já budu odpovídat tak všeobecně na všechny vaše otázky:

já jsem až do poslední chvíle ani nevěděla, že rodím...problémy jsem neměla, 12dní před porodem jsem byla na gyndě na kontrole a dodneska nevím, proč jsem porodila předčasně... 😒

taky vám napíšu příběh jedné kamarádky, která sice už měla 4 děti, ale protože se znovu vdala, chtěla se svým novým přítelem miminko. první dítě potratila, druhé dítě rodila mrtvé, třetí holčička se narodila předčasně a zemřela, páč jí prasklo střevo...ale co musím říct, že do toho šli znovu a dneska mají zdravýho kluka, narodil se v lednu, sice ve 36.tt, ale to už je krása! už v listopadu to vypadalo, že znovu předčasně porodí, ale ona ho v sobě prostě udržela! takže to nevzdávejte, já do druhýho děcka chci jít na 100%, sice ne teď, nevezmu si na triko malý postižený dítě a do toho novorozence, řekla jsem tak za 5let, až uvidím, jak na tom Honzík bude...

mila01: teda to je hrůza, když to potká někoho v rodině, snad se z toho dostane...já jsem se před týdnem zase dozvěděla, že se jeden můj kamarád oběsil 😢

bubu4125
7. apr 2011

@leeenka26 niektorí sa smejú, že budem ešte aj prenášať 😀 😀 😀 iste že nie!!!
to je moja prvá priorita 28tt...druhá 32tt a tretia 34-36tt... ešte min 4 týždne! a prvá bude fuč! 😀
snažím sa! veľmi som sa bála tej serkláže a že ako to dopadne, potom bol strach aj z toho 19tt...vtedy mi padol kamienok zo srdca ked sme to prekonali! a čím dalej, tým väčší padá! 😉

leeenka26
7. apr 2011

@bubu4125 tak to ti verim. ja ked budem druhy krat tehotna, co sa mi dufam podari, tak budem trpnut akurat v tom 26. tt strasne. To mi bolo osudne :( ach jaj nemozem na to ani pomysliet, cele sa mi to vracia vzdy, je to este cerstve....vzdy ked na to pride, tak musim hned zacat mysliet na samka a dakovat Bohu ze zije.

leeenka26
7. apr 2011

@mila01 je mi moc luto, co sa stalo, dufam ze bude v poriadku. Ach jaj zivot je niekedy tak nevyspytatelny 😔

bubu4125
7. apr 2011

@leeenka26 presne to, že ked sa to bude blížiť, tak stresy a nervy! ja tiež nerada na to spomínam,no ja nemám z toho nič, nemám za čo dakovať! žiaľ! 😢

leeenka26
7. apr 2011

@bubu4125 ja viem no, ved to, si velmi silna a velmi ta obdivujem a zaroven ti velmi drzim palce, aby si to uspesne dotiahla do konca. 😉

leeenka26
7. apr 2011

@bubu4125 na druhej strane, teraz mozno dakujem, ale co ak sa stane nieco zle, co nemozem ani napisat, tak potom neviem ako to prezijem, ked uz mame mesiac za sebou a potom nas opusti nase zlaticko. Jaj, nesmiem na to mysliet ☹

bubu4125
7. apr 2011

@leeenka26 nemysli na to! je to ťažké, ale ty naozaj musíš byť silná kvôli malému! máš pre koho žiť!
a nič sa nestane! ver mi! 😉

duracelko
7. apr 2011

@leeenka26 moja zlatá musis mysliet pozitivne a tvoj maličký bude v poriadku. narodil sa skôr ako môj maličký, ale uvidiš tieto detičky su silné, doktory už vedia robit zázraky, všetko bude dobré.... ked ti je do plaču treba si poplakat, aj porevať ale musiš veriť že sa z toho naše deti dostanu...

fajn
8. apr 2011

holky teď jsem četla že Maova má holčičku Nelinku 😉 Marti tak velká gratulace

leeenka26
8. apr 2011

@bubu4125
@duracelko bodaj by ste mali pravdu.. jaj velmi si to zelam aby to bolo dobre.

mila01
8. apr 2011

Fajn - vážně?Teda to je tak nádherná zpráva.Tahle holka si to teda sakra zaslouží.Snad se někdy ukáže,hodí fotečku,ať můžem pogratulovat.Teda hned je den veselejší,tohle je fakt super. 🙂 🙂 🙂 🙂

maatkka
8. apr 2011

tak to je naaaaadhera 😵 som moooc dojata 😵 Nelinka ma velke stastie! 🙂 maova gratulujem velmi!!!

leeenka26
8. apr 2011

ahojte, volala som ohladom samka, lebo dnes mu mali prezriet crievka a zasit mu brusko. Nasli tam dalsie perforacie (pretrhnutia) a ze to nevyzera dobre, zasili mu ich ale obsah sa zas vylial do bruska, takze hrozi samozrejme dalsia sepsa a takisto hrozia aj dalsie perforacie, pretoze to crevo je na viacerych miestach zmenene. Ako som to dopocuvala, tak sa mi zase raz zrutil svet. Vyzera to uz ozaj tak, ze boj prehrame. Ja uz nevladzem. Neunesiem to. Hrozne to boli. 😔

mila01
8. apr 2011

Leeenka - moc jsem na tebe myslela,že tam máš dneska volat a moc mě ten výsledek mrzí.Fakt nevím co říct,je zázrak,že to Samuelek dotáhl takle daleko,třeba se stane další zázrak a zvládne to.Strašně moc bych vám to přála.Neboj,uneseš to - jsi máma a jsi velmi silná.Tomu věř.Posílám ti hrozně velké objetí.

fajn
8. apr 2011

@leeenka26 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ drž se nevím co bych napsala asi to co mila