Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
27. jún 2011

@argousek Viki zas porad rvala "dalsi velika" a ja pak za ni tajne vybirala z jejiho kose ty zelene a shnilne 😀 A jedla to s hlinou,listy se vsim 😀 Hlavne,ze to byl jeji ulovek 😀
Bobek maly,ted jsem cetla zrovna na netu,ze ej hodne nakazenych klistet v Cr,tak jsem si na vas vzpomnela. V Uk tusim klistata nejsou ani a hlavne tu nejsou ani komari a vlstne tu neni leto 😀 😀
S tema botama to je fakt smula,to by me nasrali,maji to uvadet na webovkach 😖 Tak jste si aspon udelali vylet 😉

jecidlo
27. jún 2011

nanya: matej teda uz chodi normalne s teplakama a rika si, zkousime aby si je i sundaval sam, ale to mu jeste moc nejde. zadecek resim dle aktualniho stavu a potreby,ale sam se teda rozhodne jeste neutira.

mila; no ja jsem porad celkem mobilni, musim byt, ono to sama s tema dvema a barakem a psem jinak ani nejde a mam tak nejak pocit, ze kdyz se zastavim, tak porodim 😀 no a jelikoz jsem zacinala s nadvahou az lehkou obezitou tak na posledni kontrole to bylo porad jen 1kg navic 😅

simicak: na podobne farme jsem delala, ty kvanta ovoce mi chybi jinak nic 😝

lucia: super, ze uz budes s klukama, moc verim, ze i Mirko to nakonec vsechno zvladne!!! 😵

vecerni svacinka o 10te splnena, to aby mi nebylo rano spatne a dobrou noc 😉

maatkka
28. jún 2011

Ahojte babule
nejak nic nestiham - stale niekde behame. Teraz mam cas lebo som sama u nasich - Lilu je s mm aj tak niekde vonku. Bola som si konecne po pas - par dni pred dovolenkou 😀 a kupit sebe aj Lili plavky a vsade su same letne zlavy! Tak som si pokupila aj saty kratasy a tricka na dovolenku... dalsie slnecne okuliare a dalsie zabky... Lilinke rifle a teplaky (lebo zo vsetkych zase povyrastala 🙂 ) - tricka mikiny a take veci jej vydrzia ale z nohavic rychlo vyrastie. V bizutke som si kupila troje kraaasne nausnice - tym sa najviac tesim 😀 - a Lilinke celenky a sponky a siltovku... no a neodolala som a kupila som aj par veciciek tehotnej kamoske - lepsie sa kupuje ked uz vieme ze to bude chlapcek 🙂 Aj tak som zabudla este kremy na opalovanie... Chcela som ist este na nechty ale uz sa mi nechce. Posedim u nasich pokecame dam si kavu a vecer zavolam mm nech si po mna pridu 🙂
bera je mi luto ze dovca nedopadla podla tvojich predstav ale z fotiek by som to teda nepovedala 😉 su super - teda az na tu Kubikovu "dospipanu"... a letne ucesy maju deti tiez super... ja som chcela dat Lilu tiez odstrihnut ofinu ale jej sa to vsetko vsade toci tak neviem ako by to dopadlo... no a ta vasa pediatricka nema chybu tak uz len skore uzdravenie ti prajem!
mila ty uz si si volala po tie vysledky?
simi este som docitavala o tom ako tvoja sestra nechcela vediet pohlavie dietatka... tak pri mojej segre to nechcela vediet nasa mamina ale segra sa po par dnoch aj tak prekecla 😀 a mne sa straaasne ulavilo lebo to sa nedalo - som sa bala s mamou aj hovorit hlavne telefonovat ze jej to nejako nechtiec poviem 😀 pri Lilinke nastastie nikto nechcel ziadne prekvapko - to sme volali a smskovali vsetkym hned z 3D-cka 😀
fajn a ako Didka? uz je o.k.?
@bubu4125 kraaasne spravy... malicka je moooc sikovna!!! my sme boli v nemocnici 69 dni a to sa Lili narodila este o niekolko tyzdnov neskor ako vasa Miska...
@lucia00123 tak od zajtra ste vsetci spolu!?! to je supeeer!!! drzim chlapcekom palce - hlavne Mirkovi!!! no a Julia mala pri odchode z nemocnice skoro 2800 gramov...
denisee bicykla je mi fakt luto 😔 - viem ze ti to nepomoze ale spomen si na nas - nas ukradli rovno auto a tiez aj so sedackou celou rybarskou vystrojou mm plus dalsie veci...
argousek tak Adamko uz je o.k.? asi to teda bola teplota len z prehriatia ci? no a inak k pitiu... Lilu vypije (okrem pol litra UM) tak pol litra vody denne... pije normalne z pohara a musi si sama povedat... ked jej ja ponuknem da si tak max. dva hlty aby mi urobila radost...
nanya Julinka sa po malej utiera sama... po velkej tiez ale to ju este preistotu utriem aj ja vlhcenym obruskom... ale ona uz je velka - prisla na to casom sama...
jecidlo len tak dalej... mam z vas radost 🙂

denisee
28. jún 2011

@maatkka : to víš, že jsem si hned na vás vzpomněla. A říkala jsem si, že to musí být strašný když ti ukradnou auto, protože už jen z toho kola jsme byli dost smutný. Dnes jsem taky byla s klukama u našich, aspoň že oni mají tu zahradu a máme kam jezdit 🙂
Já tady zůstanu po víkendu týden sama jen s Daníkem. Vojta bude s mm u jeho rodičů. Tak se taky chystám na nákupy, pár triček a tak a hlavně budu muset začít balit, protože pak odjíždíme na víc jak měsíc pryč.

Holky, tak já zkusila zas na noc sundat Vojtovi plenu na 14 dní a on čůrá nějak často, každou noc byl počůraný ☹ . Tak jsem mu jí zase vrátila.

simicak
29. jún 2011

@denisee a kam jedete,na prazdniny nekde? Plena se na noc sundava,az kdyz ji treba nenajdes dva tydny pocuranou rano,jinak to nema cenu. Ja se taky snazila ucit Verunku a ttatky byla porad pocurana,pak proste prestala sama jednou.

@maatkka ty jsi jak ja,ja vykecam i to co nevim 😀 😀

denisee
29. jún 2011

@simicak : minulej rok jsme byli poprvé skoro celý prázdniny, tam kde bydlí mm rodiče je 120km od nás, mají tam domeček s velkou zahradou po babičce, která před 3 roky zemřela, tak tam z toho máme takový letní byt. Tak že pro nás panelákový je to super 🙂 Tchýně to tam má hlavně udržovaný tu zahradu... tchán udělal Vojtovi pískoviště a tak...
Máme tam spoustu kamarádu co maj taky děti.

Holky a co nějakej srazík?bera, vladimuraz, argousek, mispuli? někde třeba v Táboře? aby to měli všichni tak nějak stejně daleko.

simicak
29. jún 2011

@denisee jee,tak to budete mit krasne prazdniny 😵 😵 😵 😵 😵

Holky,ja z te Viki nemuzu,ona je taaak drza a vzdorovita,tvrdohlava 🙄
Nas rozhovor ted,kdyz dopila mliko

ja - Viki odnes to do kuchyne
Viki- ne,na gauc ( dala to na gauc a ja to posunula od ni dal)
viki- mami,odnes to do kuchyne
ja- tys to mela odnest,to je tvoje mlicko
viki- ja jsem uz uklidila knizku rano 🙄 🙄 🙄 🙄 A sla pryc

bera28
29. jún 2011

Ahoj holčiny 🙂

Jecidlo, no nádherný tt 😵 😵 A jak jsi ještě činorodná, to se hned tak nevidí 😉 Tak hodně zdaru do posledního měsíce. Uvidíš, jak si to budeš pak vychutnávat.

Maatkka, tak to máš teda štěstí, že jsi tak pěkně nakoupila ve slevách. Já byla v pondělí shánět plavky a nesehnala jsem vůbec nic. Všechno bylo fest probrané 😖 😖 A to jsem si dělala zálusk i na někajé šaty. Takže jsem koupila stůl a židle do kuchyně, ale s nima teda velkou parádu neudělám 😀

@denisee, já jsem domluvená s vladimuraz a mispuli, že bychom se v Táboře srazily. Loni jsem tam byla u Vlaďky. Z Dobronic to mám kousíček, takže za mě není problém 😉 No a v Dobronicích jsem od 2.7. do 16.7. a pak prvních 14 dní v srpnu. Takže mi stačí napsat den (kromě 13.7. - to musím pracovně do Prahy) a jeduuuuu.

Simi 😀 😀 😀

Nanya, tobě ty týdny také pěkně přibývají, jen tak dál😉

denisee
29. jún 2011

@bera28 :
A Míšo to budete v Dobronicích u Chýnova? Ze Zruče je to 53km, takže já můžu klidně do Dobronic to je ještě blíž,ale jinak Tábor. My odjíždíme z Budějic asi 12 nebo 13.7. A od 23-30.7 budem v Jeseníkách, takže za mě by byl možná ideální ten srpen, ale jinak ještě počkám co ostatní a podřídím se 😉

denisee
29. jún 2011

@simicak 😀
Je se musím taky vždycky schovat a smát, co ten Vojta vyplodí 😀 . Dopoledne mu říkám, ať už se jde převlíknout z toho pyžama a když jsem to řekla asi po4, tak mi říká: Mami neříkej to pořád dokola 🙂 , včera mi řekl, že jsem vyčůraná 😀

simicak
29. jún 2011

@denisee 😀 😀 😀 ty deti jsou vtipne,co? segra vzdycky rikala Terezce,kdzy ji obouvala,at s ni spolupracuje,jednou se pak Terka obouvala sama a pes ji hryzal tkanicky a ona mu rikala - nech toho,nevidis ze spolupracuju?? 😀

mila01
30. jún 2011

Dobré ranko,tak už tady zase strašim od 4.40 hod.,já nevim,ale to už není normální.Asi to mám z těch prášků,co beru,každý den vstávám mezi 4 - 5 hod a to chodím spát kolem 23hodiny.Už to trvá měsíc. 😠 😠 😠 😠

Holky musím vám napsat,jak mě včera vytočili na úřadech - v jakém super systému žijem.Na magistrátě jsem si vyzvedla rozhodnutí o ukončení živnosti,donesla jsem to na sociálku,abych nemusela platit sociální pojištění,pak jsem se šla zaregistrovat na pracák,tam mi oznámili,že mě nezaregistrujou,protože jsem na nemocenský,tak jsem šla na zdravotní pojišťovnu a tam mi laskavě sdělili,že nespadám do žádné kategorie pro placené pojistné státem,že nejsem ani zaregistrovaná na pracáku,ani nepobírám nemocenskou a že si musim platit sama zdravotku.Tak jsem na tu ženskou za přepážkou koukala jak cvok a řikám jí,to si ze mě děláte srandu,tak já nemůžu do práce,protože jsem nemocná,jsem doma uplně zadarmo,nemám nárok ani na korunu,ikdyž jsem vždycky makala a vše platila a ještě si mám platit zdravotku?Jako z čeho.Hlavně že tam mají kolonku na vězně,kterým to stát platí a ještě dostávají kapesné.No vytočená jsem jak blázen.Takže sjem běžela opět k doktorovi,ukončila neschopenku a běžela opět na pracák,tam mi řekli,že se zaregistrovat mlžu až prvního a paní na mě mrkla a říká - pak si zase necháte napsat neschopenku,ne?No je to normální?Jak u idiotů,budu tady lítat kuli debilní byrokracii.

Jinak všechny moc zdravím,doufám že miminka v nemocnici jsou ok,že už je Lucia u kluků a brzo se ozve. 🙂 🙂

Dneska si jde Andrejka pro první vysvědčení!!!!!!!!!Neskutečný - před chvílí jsem psala,že jdeme poprvé do školy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucia00123
30. jún 2011

ahojte tak uz som v nemocnici a ucim sa s mojimi anjelikmi, vcera aj Mirka doviezli jáááááááj moje malicke je cele doloamane a vyzera strasny, celý polepený jaj srdce boli pri pohlade na neho, Vladko vázi 2200g a Damianko 1900 g,papkaju raz sondicka a potom cumlík

mila01
30. jún 2011

Lucia - to jsou na jedné straně úúúžasné zprávy,mám hroznou radost,že se aspoň dvěma klukům takle daří,váhu mají suprovou a že už zkouší papat bez sondy,to je super,to je pár dní domů - a na druhou stranu strašně smutné zprávy.Moc se modlím za to,aby se to z Mírou zlomilo a konečně obrátilo k lepšímu.Je to hrůza,ještě nikdy jsem neslyšela,aby nějaké miminko mělo takové zlomeniny.Moc na tebe myslím a držím všechny palce,co mám.Drž se holka.

simicak
30. jún 2011

@mila01 to je hruza. 😖 Kamaradka dela na uradu prace a ta mi vyklada veci z druhe strany,co vlada vymysli za hovadiny a jak to vvse komplikuje a ze to lidi ani nevi,je tam fakt silena birokracie. Ted mi rikala,ze vlada vymyslela nejaky program novy,co stal miliardy a pritom vsicni vi,ze to nebude fungovat a je to hovadina a akorat vic prace.
Uzij si prvni vysvedceni,to jsou urco same jednicky 🙂

@lucia00123 jak psala mila,krasne zpravy 😵 Mirecka je mi mooooc lito,ja si to ani neumim predstavit,jak je tak polamany. Bobik malinky,moc moc moc mu drzim vsechny palecky!!!

maatkka
30. jún 2011

Dobre rano vsetkym
@denisee ja si myslim to co simi - pockaj kym bude mat Vojtik aspon par krat po sebe rano plienku suchu az potom mu ju prestan davat... my sme to tiez tak spravili a nikdy Julia nemala "nehodu" 🙂
jeeej a prazdniny budete mat super - mne sa nieco mari ze aj minuly rok ste tak prazdninovali... a tvoj chlap ma taku dlhu dovolenku? ci bude za vami dochadzat?
@simicak nooo uz su pekne tvrdohlave tie deti... na Lilu to uz tiez pomaly ide... sa niekedy cudujem kde je to moje ukazkove dietatko!?! na druhej strane aj tak toto je zase kraaasne obdobie - ked sa kazdy den smejem az mi slzy tecu na niecom co vymysli 😵 mne je vzdy potom luto ze uz ide do skolky a ja do roboty a pripada mi ze o vela veci pridem ked uz s nou nebudem skoro stale...
@mila01 tak to teda vie nastvat!!! 😠 to je des 😠 jeeej a sikulke Andrejke moooc gratulujem k prvemu vysvedceniu!!! je to uz fakt velke dievcatko 😵
no a @lucia00123 musim to znova napisat ze aj mna ako "nezainteresovanu" osobu tiez boli srdce ked citam co vsetko prezivate s vasim Mirkom... je mi to tak luto - stale na nho musim mysliet... kazdy den velmi dufam ze napises ze sa jeho stav vyrazne zlepsil a ze uz bude v poriadku!!! nedokazem si ani predstavit co prezivate - este ze ti dvaja syncekovia vam robia taku radost a ze ste uz spolu!!!

denisee
30. jún 2011

@maatkka : manžel je učitel 🙂, takže máme prázdniny všichni 🙂.
@mila01 : to je neskutečný!!! 😠

adra22
30. jún 2011

Ahojte baby vidím že tu skoro všetky riešite dovolenky, tak vám prajem pekný odych a chcem sa poradiť. Dávidko je na UM zachvílu bude mať 4 mesiace korigované a Dr. ma tlačí aby som začala prikrmovať. nezdá sa vám to skoro? Kedy ste začali vy s prikrmami.

simicak
30. jún 2011

@adra22 je to hodne brzo a urcite bych nezacinala,pokud pribira na mlicku. My zacinali skoro v 6 m. korigovane.
@denisee teda,to se mas s manzou 🙂

simicak
30. jún 2011

@adra22 a taky jsme uz byli na umelem 😉

tanav
30. jún 2011

Ahoooooj holky,
môžem ešte k Vám. Nezabudli ste na mňa ? 🙂 🙂 🙂

bera28
30. jún 2011

Denisko, budeme v Dobronicích u Bechyně. Do Tábora to je kousíček 😉

Milo, ty sis to teda včera vyžrala 😠 No a jaké bylo dnešní vysvědčení??

Luci, Mirečka mi je líto 😢 A jaké jsou jeho prognozy?? Dá se s tím něco dělat??

Táni, ahooooj 🙂 Na tebe a Alexíka jsem rozhodně nezapomněla 😉 😉

Holky, já jsem dneska jak praštěná. Asi to bude tím počasím. Normálně se mi vpoledne udělalo tak blbě, že jsem nebyla schopná ani vstát z křesla, natož připravit jídlo - hlava se mi motala jak na centrifuze, žaludek jsem měla až v krku a strašně se mi chtělo spát. Teď už je to lepší, ale už abych si mohla zalézt do postele a spááááááát. Navíc máme dnes a zítra odstávku teplé vody, tak půjdu asi do peřin jako šmudla, protože dneska studenou sprchu fakt nedám. Ale svišťáky otužím 😀

Všem dětem přeji krásné prázdniny 🙂

simicak
30. jún 2011

@bera28 no to je jasne,za 9m. se ti ulevi 😀 😀

bera28
30. jún 2011

Simi, ty jsi teda vtipná!!! To naštěstí fakt nehrozí. Takže zůstává u varianty počasí 😉 🙂

denisee
30. jún 2011

@simicak 😀
Mně je teda taky dneska divně, unavená..., ale měřila jsem si tlak a měla jsem jen96/62.

argousek
30. jún 2011

@mila01 tak co vysvědčení??
@adra22 já myslím, že je to na tobě. Oni říkají, že se s příkrmy začíná od ukonč. 6 měsíce tedy korigovaně pokud kojíš a pokud je mimi na UM, tak můžeš začít už od 4. měsíce, ale já si osobně myslím, že je to zbytečná zátěž pro to miminko, pokud mu mlíčko zatím stačí, takže já bych nespěchala 😉
@lucia00123 držím palečky aby bylo Mirkovi brzo líp 😉
My jsme dneska byli s Adámkem na alergologii, ale doktorka říkala, že neví, z čeho mohl mít tenkrát Adámek ten ekzém a ani nevěděla, co s tím pokuckáváním, protože mu udělala test na asi osum nejčastějších možných alergii asi na psa, pyl, roztoče a já už nevím na co všechno a měl to negativní. Jen říkala, že Adámkovi při nemoci nemáme dávat tolik vstřiků toho budieru, že je to docela silný a že se z toho dělají v krku plísně. Docela se divila, že měl Adámek jako malej tak velký dávkování 2x denně 3 vstřiky a říkala právě, že si myslí, že může mít Adámek ty uzlíky na hlasivkách z toho 🙄 Na to ORL jdeme koncem července, tak jsem zvědavá, jestli to tam bude ještě mít. 😒 Jinak jsme se stavili v tescu, tak jsem koupila Adámkovi slipy, měli 50% slevu, tak bylo 5ks za 90Kč a koupila jsem dvoje kraťasy a tričko. Chtěla jsem koupit tepláky na léto jen nějaký slabší a to bohužel neměli 😖

simicak
30. jún 2011

Holky,dneska ma moje tchyne-svine narozky,tak ji manzel chudak musel volat 😀 😀 😀 Tak zas rikala,ze vi,ze ji Verunka nema rada,ale ze v hloubi srdce vi,ze ta druha ji bude mit rada 😀 😀 Boze,jak ona mohla splodit deti,nechapu,slepice. A ze pry ji neodepisuji a pritom mi ani ne psala a to uz ma 3m.moje prave tel.cislo,jsem se smilovala. Fakt nechapu co ceka,holky ji vidi jednou za rok a pul a to si s nima neni schopna ani pohrat,jen na ne cumi a rika,jak jsou uzasne a ze ji Verunka nema rada,lporad dokola....Minule Veru rikala manzelovi,ze druha babicka je mrtva 😀

@argousek tak aspon ze mu nic nenasli a kdy budete prestavat s inhalatorem?

simicak
30. jún 2011

@argousek a jak jste poznali ty hlasivky?? Viki totiz chrapti uz dva tydny a jinak je zdrava,muze to mit taky tim inhalatorem?? Zacla jak jsme vysadili a nasadili a porad chrapti,ale nekasle 😖

argousek
30. jún 2011

ty jo Simi, já fakt nevím, ale myslím, že možná i jo, pokud jste inhalovali od narození. On je to teda asi fakt driják, to co jsme dávali my, ale je fakt, že ty průdušky měl díky domu opravdu chráněný a nikdy nijak závažně s tím dýchacím ústrojím nestonal. Takže bych řekla, že by nám to ten doktor, co mu to nasadil zdůvodnil, tak že ty pozitiva uživání té inhalace převažují nad rizikama, který by měl kdyby to neužíval, že by prostě doporučil užívat to. My jsme na to přišli náhodou, taky se nám zdálo, že Adámek chraptí, ale pediatrička to nějak extra neřešila, prostě to brala, že má takovej hlas, protože to má fakt od narození. No a přišlo se na ty uzlíky náhodou, když mu kontrolovali mandle 😒

bera28
30. jún 2011

Argousku, Simi, chrapot a plísně jsou klasické vedlejší účinky inhalačních kortikosteroidů. Si pamatuji, že nás alergolog vždycky nabádal, ať to Kuba pořádně zapije a i mu hned vyčistíme zuby. Ty jo, ale to dávkování je fakt šílený 😕 😕 Kubajz ho měl akorát měsíc po propuštění, 2x jeden vdech a pak mu ho nasadili loni v prosinci, když už 2 měsíce kašlal, ale také jen 2x 1 vdech. Nicméně Budiair vůbec netoleroval, hned po něm zvracel, takže ho dostával asi jen 14 dní. No a teď v únoru mu dali Seretide, ale to už měl jen na noc jeden vdech, ale spíš ho nedostával, než dostával.
Argousku a Adámek inhaluje od narození??