Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

berryvajt
30. jún 2011

@lucia00123 gratulujem k nástupu do nemocnice a k tým váham.No proste super...aj Mirko zvládne všetko.Je veľmi statočný,šikovný.Má trošku ťažší začiatok do života,ako jeho bratia,ale zvládne to.A sú krásni,videla som fotky. 🙂 Nech ste všetci čím skôr doma...

argousek
30. jún 2011

@bera28 teď už neinhaluje, ale od narození tak do 3/4 roku inhaloval určitě každej den a pak jsme měli nakázno při sebemenším náznaku rýmy nebo kašle hned nasadit. A opravdu, co já pamatuju, tak ten Adámek měl ten hlas jakej má. On když plakal, když byl malej, tak to byl takovej tlumenej chraplavej pláč prostě jinej než u donošenejch dětí. Když spustí Štěpán tu svojí sirénu, tak ho slyší i sousedi 😖 No a je pravda, že se mu taky v puse dělala moučnivka a museli jsme to vytírat genciánkou. Akorát fakt nevím, jestli bylo potřeba tak velký dávkování. Ta alergoložka byla opravdu dost v šoku, že to měl od narození a že malý miminko dostávalo tak velkou dávku ☹

lucia00123
1. júl 2011

@berryvajt no este ale maju slabe plucka takze si tu nejaky cas pobudneme, lebo pri krmený strasne upadaju☹(( ale nevadi to im napreduje ale chce to cas takze sa im tu budem venovat 😎 😎

berryvajt
1. júl 2011

@lucia00123 no však to nevadí,hlavne že ste spolu 🙂,že napredujú,váha pribúda a každým dňom ste bližšie k odchodu domov.( ja som bola s nimi 4 týždne v nemocnici,vtedy to pripadalo ako večnosť).Ja ďakujem bohu,že moje dievčence to tak zvládli.Som vďačná za každý deň,čo sme spolu.
Aj tvoji chlapci budú každým dňom silnejší a silnejší.Materinskú lásku a blízkosť nenahradí nič.Pekný deň ti prajem.

simicak
1. júl 2011

@argousek my to nemame od narozeni,ale od 1roka inhaluje a meme 2x rano a 2x vecer a jak pises,odte dobty nekasle a nic. Predtim,pokud si pamatujes,tak jsem byla jedna bronchitida za druhou a chrapti aaz ted posledni dva tydny. No asi kdyz bude jeste chraptet,tak ji vemu k dok.v pondeli,i kddyz mi urco rekne,ze to nic neni 😠 Bobek Adamek,to jsem ani o tech plisich nevedela,my nic nemame,toho bych si asi vvsimla,ne?

argousek
1. júl 2011

@simicak to by sis asi všimla, je to takovej bílej povláček na jazyku a v pusince, vypadá to jako zaschlý mlíčko, ono to nejde ničím setřít, jen genciánkou nebo jinou desynfekcí. Oni to mívají normálně i kojenci, ale my jsme to měli furt a nemohli jsme se toho vůbec zbavit, jak pořád inhaloval, takže většina fotek, když byl malej byla s fialovou pusinkou kvůli té genciánce 😒

lucia00123
1. júl 2011

@berryvajt ako ved je tu celkom dobre len tie chvile ked nie som s nimi a som sama na izbe tak to ma zabíja 😠 jaj chlapci su nadherný a damianko je uplne ako ja😀

berryvajt
1. júl 2011

@lucia00123 no na začiatku ano,ale po troch týždňoch? Priznám sa,ja som mala aj ťažké chvíle,možno som bola vyčerpaná,alebo som videla,že všetci odchádzajú domov a my stále nie,tak ma to dráždilo,ale pre mňa ten tretí týždeň bol najtažší..vtedy som si aj poplakala a potom bolo dobre.
Teším sa veľmi,úprimne,viem,akú radosť prežívaš,že ste spolu.A si veľmi silná kočka,aj keď sa nepoznáme,sa mi zdá,že to zvládaš veľmi-veľmi dobre.Klobúk dole pred tebou.A to nie sú prázdne slová,fakt to tak cítim.Ak sa podarí daj foto,kde ste všetci spolu... 🙂 Krásny deň.

simicak
1. júl 2011

@lucia00123 neboj,za chvili je budes mit doma a na nemocnici si ani nevzpomenes 😉 Moc drzim palecky,at jste tam co nejmin tydnu!!!! Kluci jsou bojovnici

maatkka
1. júl 2011

@lucia00123 aj ja som pozerala fotky... drobci su prekrasny... krasne statocne deticky... strasne im drzim palce!!!

@denisee tak to mate perfektne ze ma tvoj chlap prazdniny - uzite si to... to budete mat bezproblemov aj ked budu chlapci skolkari a skolaci 😉

merj
1. júl 2011

Ahojte z destiveho jihu Cech, teda vy jste toho zase napsaly 😉

@lucia00123 moc blahopreji, ze uz se ti to krati, ikdyz v nemocnici to bylo asi nejhorsi 😒 Dite na dosah, ale spolu porad byt nemuzete, ceka se, kdy uz bude den D a utect se zpokoje moc neda. Pokud to jen jde , zkusi se hledat ruzna "zamestnani pro hlavu " a pokud to jde, tak at te rozptylu ji navstevy. Ikdyz vim, ze to neni velka utecha, neboj das to.

Ja s nasim mladym jsme vyrazila na tyden k rodicum na chalupu. A protoze, jsme ted u rodicu doma, tak jsem chvili na netu. A holky, ono to mluveni bude asi trochu psycho. Kdyz ma rozptyleni, tak skoro nezadrhava, ale kdyz ho pak neco vykoleji a nebo navstevy z chalupy odjedou, tak to je mazec. A k tomu se mu pridal problem s kakanim, nechodi i nekolik dnu a ted jsme ve fazy, kdy 4 dny ne a dnes jsou to sceny. Dobehne na zachod zatlaci a jak se mu bobecek dostane do konecniku a zatlaciho tam , tak utika pryc a ze uz nic. Dokonce si dnes nasel plenku a prinesl ji, ze bude tlacit s ni. (A to je uz vic jak mesic plne odplenkovan a zvlada i dlouhe cesty.) A kdyz se mu zacne chtit, tak se vypne na spicky stahne zadecek a tak se dokaze kroutit i pul hodiny, nez ho to prejde. A odpoledne pred spanim ani nechtel curat, protoze jak zabral, tak pry ho to trochu tlaci i v zadecku. Ja si to snad fakt hodim ☹

bera28
1. júl 2011

Merj, tak na jihu prší? No to se máme na co těšit. Ale snad od příštího pátku už má být zase vedro.
A zkoušela jsi něco projímavého nebo nějaké slabé projímadlo?? Děti jsou prý na bolest při kakání strašně citlivé ☹ Kámošky dcera musela dostávat rok klistýr, nejprve jí ho dělali v nemocnici, pak ona doma. Měla takový blok, že se prostě odmítala sama vykakat. Holčině bylo 5 let (teď už je jí 20🙂) a její mamča na to vzpomíná jako na nejhorší období ☹

Holčiny, já se s vámi loučím, jdu balit a brzy ráno vyrážíme. Mějte se všechny moc hezky, kdo vyráží na dovču, tak ať si ji užije a vrátí se ve zdraví 😉 Pokud s sebou bude mít někdo notebook, tak se přihlásím, jinak čus za 14 dní 🙂

bera28
1. júl 2011

Holky, hlásím se ještě jednou. Musím se s vámi podělit o jednu radostnou novinu. Minulý týden jsem měla za úkol napsat jeden echt složitý odborný text a teď jsem se dozvěděla, že můj článek byl ze všech nejlepší a zase se mi o něco víc otevřely dveře k suprové práci. Sice mám před sebou ještě dvě složité překážky, ale tohle mě hrozně moc nabilo energií. Já jsem šťastná jako blecha 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adra22
1. júl 2011

dakujem baby teraz ideme na 2 týždne na RHB pobyt do Martina tak nad tým ešte porozmýšlam. Dnes sme boli v olomouci som celá happy potešili ma že to vyzerá ok, že prognoza je viac ako dobrá, len samozrejme že musíme cvičiť ale cvičením sa všetko napraví, tak dúfam že mali pravdu, viete aku mám náladu normálne lietam od radosti dufam teda že nie predčasne.
@bera28 tak to gratulujem 🙂 a užite si dovču.

tanav
1. júl 2011

Ahojte žienky,
všetkých srdečne zdravím, dlho som tu nebola, pretože som dokončovala školu a s tým mojim šidlom je už doma pekná zaberačka.
Pripájam Vám aktuálnu Alexíkovu fotku, v utorok idem do poradne, takže neviem presne koľko váži a meria, ale odhadujem váhu na nejakých 10,5 kg. Máme 19 mesiacov, ešte občas pocvičíme, stále chodíme na kontroly na RHB. Kontrolu na neurológii máme až o pol roka, očné v januári 2012

tanav
1. júl 2011

Práve došlo k výpadku na stránke MK, takže mi odoslalo nedokončený text.

merj
1. júl 2011

@bera28 nejprve blahopreji k uspechu, verim, ze tohle dost potesi.
A pokud se chces juknout, jak kde prsi muzu doporucit http://radar.bourky.cz/ a si ted 14 dni uzijete.
No a s kakanim. Mlady ji svestkove kompoty, strouhanou mrkev, vlocky, odvar z vlocek, vlakninu pro deti, hruskovy kompot. A uz jsme davali i projimadla a ta mu jen zpusobila nadymani. Ale nejhorsi je, ze on vubec nema nafoukle brisko. Pet dni nekakal a bricho rovne. A napr. dnes k snidani mel cca 200g kase se svestkovym kompotem, popoledne snedl jednoho brumlika a 1/2 koblihy, k obedu si dal kure (1 a 1/2 stehenni palicky) s bramborem. A ted odpoledne velkou presnidavku s vlockama a na veceri si objednal testoviny s brokolici. A do 15, kdy si sel lehnout vypil cca 400ml nutrilonu a 300ml vody. Ja se takto ladavovat a nejit na zachod, tak prasknu.

tanav
1. júl 2011

Do rizikovej poradne ideme v septembri. Alexík zatiaľ nič nerozpráva iba ukazuje prstom a na všetko hovorí to, alebo ta. Rozumie nám všetko, vie napodobniť ako robí vrana, kohút a koza. Ukazuje ako skáče žabka a tancuje pri každej pesničke. Naučil sa všetko vyberať zo skríň a skriniek v kuchyni. Šantí ako čierna ruka. Všetko treba za ním odkladať, vyhadzuje mi z balkóna čo mu príde do cesty, no sranda. Varím a upratujem len keď spí, inak sa musím mať stále na pozore. Veľmi rád chodí vonku, nechce sedieť v kočiari, iba chodiť za deťmi, hrať sa s loptou, hokejkou a veľmi rád sa hraje na piesku a ešte radšej sa ním ohadzuje, ale to už niektoré poznáte.
Máme v Poprade veľmi zle počasie, dnes je iba 14 st. Fúka studený vietor a snáď stokrát do dňa prší. Hnus. Už chcem aby bolo normálne leto.
Chalanom sa začali prázdniny, tak som aj rada, lebo mi ho aspoň trochu zabavia. Najstarší syn Peter skončil základnú školu a nastupuje na gymnázium, Adík ide do piateho ročníka.
Na dovolenku sa nechystáme, pretože mi to neodporúča lekár, tak som z toho trochu smutná, ale Alexíkovo zdravie je prednejšie.
1.6. som obhájila diplomovú prácu a urobila štátnice z ekonomiky podniku, riadenia ľudských zdrojov a riadenia výrobných procesov a systémov. 23.6. sme mali v Košiciach promócie.
Tak to je tak v kocke asi všetko čo máme nové. Nemám Vás dočítané, tak to chcem pomaly dočítať.

tanav
1. júl 2011

@bera28
veľká gratulácia.

tanav
1. júl 2011

Pripájam zopár fotiek mojich ratolestí.

argousek
1. júl 2011

@tanav krásné fotky, máš nádherné kluky. Gratuluju ke státnicím a k promoci. Jsi šikulka, takhle to udělat při dětech 😉 Opravdu smekám
@bera28 taky gratuluju, určitě seženeš nějakou supráckou práci 😉 Jsi šikulka A ty máš taky vejšku ekonomickou, nemáš,???

@merj vločky bych nedávala ty spíš staví, stejně jako mrkev. Adošek měl taky problém s kakáním, ale jak teď jí ovoce na zahradě jahody, třešně tak kadí jak o život 😀

mila01
1. júl 2011

Ahoj holky ukecaný,ani zas nestačím na všechny reagovat. 😉 😉 😉

Adra - promiň,ale mě připadá docela jako nesmysl takle brzo přikrmovat.Pokud stačí tvoje mlíčko,tak bych to tak nechala a určitě bych nic neměnila,připadá mi to strašně brzo.

Lucia - přeju,ti,ať ti ten čas co nejrychleji uteče.Já byla s Kájou v nemocnici 10 týdnů,byla jsem s ní celou dobu a narovinu - je to dlouhý,ale stojí to za to.Až je budeš mít na pokoji,tak to začne utíkat a bude to dobrý,určitě.Jak Mireček?

Bera - kam jsi zase odjela?Nějak mi ta info utekla.A k té práci ti gratuluju,jsi šikulka. 😉 😉

Dneska jsme konečně vyjeli na první prázdninový výlet,když už se mi doma holky prázdninují,byli jsme v Ústí na Větruši,jeli jsme novou lanovkou,tak holky byly nadšené.Zítra na mě myslete,našim vybouchl odvoz na letiště ( letí zítra na Maltu ),tak to zbylo na mě.Letí z Kbelů - tam jsem v životě nebyla,tak snad nebudu bloudit.

No a to vysvědčení - zase jsem holky bulela a to rovnou před školou - já jsem fakt plačka,ale tyhle věci mě prostě dojímaj - máme samé jedničky,šikulka moje.Tu je pár fotek.

mila01
1. júl 2011

Tanav - na tebe jsem zabudla. 🙂 Moc gratuluju ke státnicím,máš také můj obrovský obdiv,tohle dokázat při dětech - smekám.Opravdu.A fotky jsou úžasné,kluci jsou fešáci. 🙂 😉 🙂 😉

Ještě pár fotek z dneška:

simicak
1. júl 2011

ja uz tu dnes psala a zrovna jim to spadlo 😠
@tanav smekam klobuk pri trech detech a moc gratuluji 😵 😵 Musela to byt silenaaa drina!!! prosim te,jak jsi psala diplomku a ucila ses,kdyz mas doma tri raubire??
@merj bobek maly,neumim porad,jaj bych sla asi k dok.si pro radu ☹
@bera28 kam zas jedes?? vzdyt jsi jeste nevybaliila kurfy z recka!!!!!!!!!!! Krasne si to uzijte a gratuluji,ty jsi hlava 😉
@mila01 taky gratulace,ale Karolince 😝 😵 a musim dodat,ze Kaja ma nohy jak modelka!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jo a neboj,ja jsem jeste horsi placka,ja rvu jen kdyz si to predstavim 😀 My jdem v zari,tak to budu zatlacovat uz tyden predem,ja totiz jen pri te myslence uz slzim,jak to desne rychle uteklo 😢

lucia00123
2. júl 2011

@berryvajt no vcera vecer som cvicila sama z Damiankom a potom som si ho okupala.-D velmi som sa bala ale zvladla som to dobre, jaj veru je to tu tazke ale musim to nejak zvladnut najhorsi je asi vecer ked zostanem sama a myslim len na nich a je mi veeelmi smutno ☹

simicak
2. júl 2011

@lucia00123 me v nemocnici pred nastupem hned upozornovali,ze to bude to nejhorsi obdobi a ze se to desne potahne - jelikoz uz jsi jednou nohou doma a meli pravdu. Hned druhy den jsem brecela jak hysterka,ze chci domu. Moc ti preju,at jste brzo taky uz doma,i s Mireckem. Musis to vydrzet maminko!!!!!!!

berryvajt
2. júl 2011

@lucia00123 prečo nie sú s tebou aj v noci?my sme boli od prvého dňa 24 hodín spolu.Bože,okúpať také malé telíčko,že aké to je zvláštne,hlavne po prvýkrát.Ale úžasný pocit,že je to tvoje dieťa.Tak ako ti písala simicak,musíš vydržať maminka...
Bude to super.Zvládneš to.To najhoršie už máte za sebou.Ako sa má Mirko?A Vladko?
Moje lásky takto krásne spinkajú.Zobudia sa a ideme k babke.Krásnu sobotu vám prajem.

kikimaruska
2. júl 2011

Ahojky všem. Nejdřív se omlouvám,protože ted s prací skoro nestíhám k vám častěji nakouknout. Holky, jak jsme tak předběžně mluvily,že bychom mohli jet na stejný termín s prckama do stejných lázní....je tu už nějaký termín..?@bera28 s tebou jsem to už řešila....v kterých lázních si byla ted naposledy prosím? Chci si vyběhat pro malého lázně aspon na podzim,tak listopad....uvidím jak pochodím. Malej chodí 2 měsíce do školky, ale tařka je pořád dokola jen nemocnej...nebejt babi a dědy,tak ani nenastoupim...oba maj už vybraný dovolený,protože jsou doma s malým...a už je zas odrovnanej. Jakš takš ho dostanem z toho hnusu, je 2-3 dny ve školce a zas přijde a pořád dokola..pak to chytnu i já a já samozřejmě vše plně přecházím a čekám, až mě to zkolí uplně....a to je léto...v zimě se asi do školky nepodívá vubec či co 😒 ...Já kdybych s ním měla bejt doma, tak ani nemusím nastupovat do práce...jenže nejsou peníze a bez nich to nejde....@bera28

kikimaruska
2. júl 2011
kikimaruska
2. júl 2011

@lucia00123 jé, koukám, že tu máme trojčátka 🙂 😵 😵