Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
19. okt 2010

denisse,drzim palcky s nemocnici!!!!!

Tanav,at jste brzo taky zdravi!!!

petraguerra
19. okt 2010

Simicak to myslis s tim ,ze je sikulka ,protoze me tak uhodil do hlavy nebo ty ksiry???? 😕 😀 Viki je fakt sikovna a hlavne kdyz je takova malicka-to vypada roztomile.A rika toho hodne-to ma jiste po sve matce 🙂 😉 Kdy ma Verca narozky???My mame party v nedeli 😉 Tak na vanoce bude tedy kluk pristi rok,nebo dalsi rok na jare-jen se mnozte 🙂 🙂 🙂 Urcite to bude zase holcicka 😝

simicak
20. okt 2010

petraguerra,no za kladivko 😀 😀 a ktereho slavi Matysek?? Verunka ma 5.11. je na gon fire night,tak to mam i s ohnostrojem a kolotoci. Ale detskou s kamarady ma o tyden pozdeji. Hrozne,jak mi rychle vyrostla 😢 😢 A jak slavite? My na detskou party balonky a hodne ruzove fairy decorace 😝

Holky,Viki ma normalne plny chrup!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uz ma vsechny zuby,to je neuveritelne. Sice ty posledni stolicky nejsou prorezane jeste uplne,ale uz jdou krasne videt kraje. Takze my jsme dozubovali!!!!!!!!!!!!
Jinak tady mraz,rano vsichni skrabali auta,ti chytri je zalivali vodou s rychlovarky,docela sranda je videt

maatkka
20. okt 2010

@susika tak gratulacia najvacsia!!! 😵 😵 😵 moooc sa tesiiim 😵
berryvajt tesim sa zo Sofinkinych dalsich pokrokov 😵 som zvedava kedy nam uz napises ze ste doma 🙂
denisee myslim na vas a drzim palce!!!!!!!!!!
janicka ja pozeram ze tvoje deticky uz maju 8 mesiacov... ako ten cas letiiii 🙂
simicak babule su veeelke sikulky 😵 😵
my sme dnes boli na tom EEG. v noci sa nam podarilo udrzat Lilinku aspon do 22.h. (chceli sme do 23.h. ale to nehrozilo) kedze cez den nespala... "rano" som ju budila o tretej - chudiatko moje 🙂 nestastie tam zaspinkala hned - do dvoch minut (to bolo o siedmej a stale spi). vysledky budu az v piatok... to je horor zase cakat - kedze sa mi to nejako nevidelo (zdalo sa mi to o dost horsie ako naposledy ☹ ). nechcem zase stresovat dopredu takze si pockam co povie dr. a nejdem na to do piatku ani mysliet (v ramci moznosti)... od tohto EEG zavisi aj ci dostaneme MMR ockovanie - ale ako som to tak laickym okom videla tak myslim ze skoro urcite skor nie ako ano...

argousek
20. okt 2010

@maatkka to bude dobrý neboj, vždyť Lilinka je tak strašně šikovná

jinak nám se ty narozeniny taky blíží, 11.11. My slavíme většinou s rodinou, pozveme manželovi sourozence, mýho bráchu a naše rodiče a je nás až až. No a výzdobu máme jen balonky. 😉 😉

jinak holky já začala chodit ještě do jiné diskuse tady na MK, kde jsou nestandartní děti a podle příznaků mi to přijde u nás na vývojovou dysfázii, tak jsem zvědavá, jestli se to potvrdí

simicak
20. okt 2010

Holky,me prisli prihlasky do skoly pro Verunku 😢 😢 😢 😢 😢 Tak to me uplne uz dorazilo. Mam uplne slzy v ocich 😢 😢 😢 Prijde mi,ze to uteklo tak rychle,ze jsem si ji ani neuzila.

Maatka,drzim moc moc moc palecky,lili je sikula,urcite to bude dobre a kasli na svoje laicke oko a cekej na profika 😉

argousku,kdyby jsme byli v cesku,tak slavime taky s rodinou,coz by bylo horsi,jelikoz jsme desne obrovska rodina. 20 lidi a neslo by nikoho nepozvat,protoze to je ta nejblizsi ( sourozenci,jejich deti,prarodice) 😀
Koukam,ze se to jen narozeninama hemzi. 😵

maatkka
20. okt 2010

dakujem baby 😉 argousek 11.11. sa mala narodit aj Julinka... inak tu temu som citavala aj ja.
simi teba to nejako berie... aj mna urcite bude 😀 ja si este neviem ani predstavit ze Lilu pojde do skolky... dokonca sme mali moznost vybavit uz teraz jasle - ale nad tym sme s mm ani nerozmyslali 🙂 aj ked sa uz aj do prace celkom tesim aj mat konecne znovu vyplatu by bolo fajn 😀 ale neviem si to ani predstavit travit dni bez nej uz teraz fakt...
a co si si neuzila? ved si ich uzivas... a dllllllllllllllho este budes 😉 akurat ze starneme 😀 😀 😀

bera28
20. okt 2010

Ahoj holky 😉

Petraguerra, to jsem se musela smát, jak píšeš, že tě vzal Mates kladívkem, až se ti protočily panenky 😀 A už dobrý, nebolí?? Hlavně, že už přešlo krvácení, vždyť to už muselo být k nevydržení. A užijte si oslavu!

Janicka.slunicko, krásně to zvládáte, jen tak dál. A že by přibyl další nejedlík?? Jj, věčné téma - jídlo.

Simi, netruchli 😉 Sice to letí a každý takový skok, jako školka, škola, puberta,... je znát, ale 4 roky jsou prý ty nejlepší 🙂 🙂 Určitě budete mít krásnou oslavu. Už se těším na fotečky. A Vikous bude asi v budoucnu tiskový mluvčí, když trénuje už odmala 🙂 A zima je u nás teď taky fest. Dokonce na dnešní noc hlásí sněžení i v nížinách! Tak jsem dnes poprvé šupla dětem na ven punčocháče, v ponožkách už to nešlo, brrrr.

Maatkka, pevně věřím, že výsledky EEG budou v pořádku! Drž se do pátku, myslím na tebe.

argousku, a ty jsi objednnala Adámka někam na vyšetření, aby potvrdili nebo spíš vyvrátili podezření na autismus?? Do té APLY??

U nás dnes druhý den ve školce lepší, slzičky žádné. Akorát teda po mě učitelka chtěla, abych seděla ve třídě a oni na mě viděli. No přiznám se, že jsem z toho zrovna moc dobrý pocit neměla, protože jsem si myslela, že tam teda sice budu, ale věnovat se jim bude ona. Tak to prd, když třeba řekli, že chtějí čůrat, tak nehnula ani prstem, aby je odvedla na záchod a čekala, až si je tam odvedu sama. A jinak se jim vůbec nevěnovala. To vážně nechápu, k čemu to je. Věčně tam s nima být nemůžu a navíc ona by se měla snažit je vtáhnout do kolektivu a vybudovat si pozici, že se na ní můžou spolehnout a když budou něco chtít, tak za ní můžou přijít. Jenže zase na druhou stranu tam je JEDNA!!!! učitelka na všechny děti, včera jich bylo ve třídě 18, dnes 15. Navíc ona je dost přísná, což mě v zásadě nevadí, spíš vyhovuje, ale za celou dobu (skoro 2 hoďky) neřekla nikomu nic vstřícného, jen je pořád sprdávala. Sjela i Anetu, že si šla 2x po sobě umýt ruce. A dorazila to větou "doma s maminkou si klidně zlobte, ale tady budete poslouchat". To je jako kdybych já doma nadávala na školku a pak chtěla, aby do ní chodili rádi. Zítra je tam jiná učitelka, tak s ní hodím řeč. Třeba se tahle jen dnes špatně vyspala. Vždyť jsme jenom lidi.

janicka.slunicko
20. okt 2010

Simi kdy vam rostl prvnní zub že už mate plnou pusinku?
Matkkaa to to uteklo korgovane mame 4mesíce dnesk ase Valča začala i přetačet na druhou stranu ,Ríša ten jenom na tu jeho levačku,ten na ní i spi a proste nechce byt na druhé strane, Rehabka ríkala že vetšinou mají šant na pravé a nechtejí si tam davat deti hlavičku,ale Ríša ho ma na levé strane a pořad si jí tam opira no je to zvlaštní,

Dneska jsme byly na vyšetření očí a Ríša podle přistroje je kratko zrakí a Valča dlouhozraka,ješte nas poslaly do centra zrakového postižení ,tam se musíme obednat? Byly jste tam nekdo ?

berryvajt
20. okt 2010

Baby nová správa:
Aj napriek tomu,že Sofia nepapá moc dobre, nás zajtra pustia domooooov. 🙂 Teším a zároveň bojím sa, ale dúfam,že to bude ok...ďakujem vám za podporu za posl.3 týžne,čo som tu bola s nimi a určite vás naďalej budem otravovať,ale už s inými otázkami-typu odkiaľ mám vedieť,že....

bera28
20. okt 2010

Janicko, máš děti šikulky🙂 S tím centrem neporadím, s Anetou jsem na oční nechodila a Kuba byl u dr., která je prohlížela v Podolí.

berryvajt, NÁDHERA, ÚŽASNÉ, SUPER!!!!!! A jen piš, piš, piš a ptej se. Od toho jsme tu. A hodně zdaru a pevných nervů.

simicak
20. okt 2010

berryvajt - supr!!!!!!!!!! Ja si myslela,ze vas pusti driv 😵 😵 😵 neboj,mala bude doma papat lip a i kdyby nepapala to co ma nebo to co papa ted,tak stejne zacne nabirat. Znam z vlastni zkusenosti 😵 😵 😵

janicka.slunicko prvni zub??? Ani nevim kdy,ale rostlo ji to rychle,vzdycky jsem nasla dva dole a do dvou tydnu dva nahore. Hlavne jsme je meli bez problemu,takze ze ma poslendi stolicky venku jsem zjistila ted nahodou a stejne s ostatnima. Za dva tydny ma uz druhou schuzku u zubare,pirana mala 😵 Ale ten prvi byl asi kolem pul roka typuju.......nebylo to nejak extra brzo.

Bera,co to mate za skolku??? Moc teda nechapu,proc tam s nima sedis a jeste vsechhno delas. Jak sla nas Veru,tak jsme ji dali a sli pryc,ja teda zustala ve skolce,ale v kanclu od ucitelek ( pro svuj klid) To mi prijde hloupe,jak jsi psala,by si mela ziskat jejich duveru a hlavne vtahnout do hry a k ostatnim detem a s tim mytim ruk - krava 😖 Snad mela blby den.
Svistata jsou sikulove,ze se jim libi.

Maatka,jojo,prozivam to jeste hur jak skolku tu skolu. Pockej pristi rok v zari,to budu rvat a rvat a rvat.

argousek
20. okt 2010

@berryvajt těším se s tebou, to je báječná zpráva. Teď to bude všechno jiný, budeš si dělat všechno podle sebe 😉 Uvidíš, že to bude nebe a dudy 😉

@bera28 jojo nakonec jsem nás objednala k nějaké Krejčířové, je to prý zakladatelka klinické psychologie u nás. Autistu prý pozná 100% i z gest nebo jak se chová, kouká, není 100% nutný, aby nějak spolupracoval, tak jsem na to zvědavá a trochu se bojím. Každopádně opravdu věřím, že v našem případě o autismus ani nějakou retardaci nejde, že je to ta vývojová dysfázie. Já už jsem si to myslela, tak před rokem a půl, ale nebyla jsem si jistá. Ale teď jak se Adámek rozpovídal, tak je to na té řeči skutečně vidět. Přemotává slabiky místo pro Adama, řekne pro Amada. Nepoužívá zvratné se, jako Áďa se koupe, ale jen Áďa koupe atd. Dneska zlobil, tak jsem ho poslala na hanbu a když přišel, tak mu povídám. Budeš ještě křičet a on mi řekl ANO, ale nerozumněl mi, myslel, že říkám Nebudeš už křičet. A je toho víc. Ale bojím se i trochu toho autismu, protože je třeba posedlej tím výtahem. Doufám, že ho to přejde. Na to vyšetření jdeme až v únoru. Objednala jsem ho ještě na logopedickou kliniku do Brna, tak jsem zvědavá, co nám tam řeknou 😒

bera28
20. okt 2010

Simi, já jsem byla právě taky překvapená tím přístupem, protože jinak si tuhle školku každý chválí a je to v okolí druhá s nejlepší pověstí. Tak si vážně říkám, že měla jen nějaký blbý den. Taky mi přišlo divný, že tam byla sama, když nám na info schůzce říkali, že v první třídě jsou učitelky dvě. Takže možná ta druhá marodí nebo má dovču, tak to na ní dnes prostě bylo hodně 😖

Argousku, dobře děláš, že to řešíš 😉 😉 Ty jo, to je ale objednací lhůta 😕 😕

@denisee, tak co, jste už doma???

petraguerra
20. okt 2010

Ahoj holky Berryvajt to je uplne super zprava tak at ti holky doma jen kvetou a prospivaji a delaji radost!Je neuveritelne jak to uteklo a uz jdete domu 😀 😵 Drzim palce at mas silne nervy a se vsim se vyborne vyporadas 😉

Simicak Mates bude mit v patek 😕 Se to ani nezda 3roky....Se divim,ze mas nervy ,ze jde Veru do skoly-vzdyt uz je velka holka 😉 Blahopreju k plnozubosti 🙂 Aspon uz nebude rvat kvuli zubum...az zase v 6 pri trhani mlecnych to te ceka za par s Veru 😀

Matka urcite vse dobre dopadne drzim palce a ty se nestresuj urco budou vysledky dobre 🙂

Argousek to je Adamek stejnej den jako moje mama a prababicka ta byla 11.11.1911 🙂To uz by fakt zjistili autismus uz ted?Me dr rikala,ze se to da poznat az do 5roku 😕Se ji budu muset zeptat znova az pujdu 28na kontrolu.Ten Adamek mluvi srandovne hlavne Amada 🙂 Ja jsem zvedava jak bude mluvit Mates pokud vubec kdy bude mluvit 😀 😀

Bera to je tedy divna uca v te skolce jak si tam maji svistaci zvyknout potom budou chtit jen aby jsi tam byla s nima porad.... 😕 Si budou myslet,ze to tak ma byt....Jo a po kladivku teda porad jeste citim kam to bylo...,ale uz to tolik neboli. 😀 A to na me minule schodil obraz v tezkym ramu jsem mela zase v hlave citit tu obrubu ho rozhoupal a on spadnul me na hlavu-je to grazlik porad jenom vsechno nici-se mel jmenovat Kazisvet,Premyslim,ze ho brzy prejmenuji 🙂

Jo a my slavime v nedeli a tedy pokud prijedou vsichni tak je to asi 20lidi 😒 Jsem netusila,ze to vsichni prijmou ,kdyz oni ty deti z nedonosencu jezdi i s rodicema a sourozencema a si myslim,ze to jeste nekdo odvola 🙂 -jako vzdycky.
Asi jim nafouknu par balonku ,ale to bude vse dostanou dort chlebicky,...atd to je cele pristi rok at si slavi malej jak si rekne,kdyz nebude mluvit-zadna oslava! 😉

fajn
21. okt 2010

Denise tak jak je Vojtíškovi?
@bera28 tak paní učitelka no comment a co dnes už byla lepší nebo ne?
@argousek jsem zvědavá co vám řeknou ale myslím že je úplně v pohodě akorát když začal pozdějc mluvit tak než to vše dožene tak pak to bude dobry. Ale zase na druhou stranu taky bych měla strach.U nás je Diana zase fakt šíleně pomanutá za kočkama a teď se do toho přidaly ještě magnety a koleje
@simicak Verča je stejnej den narozená jak Andrea akorát o rovných 10 let pozdějc 😀
@berryvajt super zpráva ,tak ať se vám doma daří a jste co nejdýl zdravoučký
@maatkka vidíš Lilinka je šikulka a budu držet pěsti ať je to super

Holky Didce taky bude za chvilku 6 a je to fakt nedávno když jsem si ju přivezla a u Andery ani nemluvím té bude za 14 dní 14

argousek
21. okt 2010

@petraguerra no on si takhle slova komolí, Adam řekne pěkně, ale to Adama se mu asi špatně vyslovuje, tak si to přehodí, jak se mu to dobře říká. Dneska mu říkám, půjdeme ven, vezmeš si bundu a nové boty a on mi říká "a mikutu" jako mikinu 🙂)

@fajn jak je Diance, už je to lepší? Tý jo nedokážu si představit až bude Adámkovi 14.

bera28
21. okt 2010

Ahojky holky,

tak dneska ve školce paráda 😵 😵 Byla tam ta druhá učitelka, a to bylo nebe a dudy. Hrála dětem na piáno, zpívala, společně tancovali, četli, hráli si. Společně si šli mýt ruce, na WC, pak je řadila jako mašinku, u toho jim říkala říkanku, no prostě paráda. Takhle jsem si to představovala 🙂 A v době jídla tam byli dokonce 3 učitelky. A dokonce i některým dětem pomáhaly s jídlem a krmily je. Takže to včera fakt byla asi nějaká mimořádná situace. Jenže svišťáci zase potřebovali mít maminku u sebe 😖 😖 Když tam sedím, tak paráda, hrají si s ostatními, poslouchají, dělají vše, co jim úča řekne, ale jakmile maminka zmizí, tak je do 5 minut řev. Dnes pro změnu začala Anetka. Já snad na stará kolena budu chodit do školky 😀 No ale nevzdávám to a zítra zaríme zase 🙂 Každopádně to má jeden velký pozitivní přínos už teď - jakmile příjdeme ze školky domů, tak baští jak diví. A to Kuba jedl sváču i ve školce a doma si dal druhý nášup.
Jo a teď pozor - dneska tam byla poprvé holčička, která je o hlavu menší, než Anetka (a to je Anetka nejmenší ze všech), sice váží asi jako Kuba s Anetou dohromady, ale vážně je strašně maličkatá. Vůbec nemluví, ale je naprosto úžasná. Ani jednou nezafňukala, poslouchala na slovo, snědla všechno jídlo, vypila všechen čaj, způsobně si po sobě zastrčila židli, šla si umýt ruce i na WC chodila sama (což teda nechápu, jak na ten záchod vylezla). Fakt boží 😵 😵 A když si pro ní přišla maminka, tak se jí ani domů nechtělo. Jooo, kdyby takoví byli svišťáci.

Koukám, že se to tady teď bude narozkama jen hemžit. Tak ať se všem oslavy vydaří!

A jestlipak už někde padal sníh?? Tady je sice dnes kosa, ale svítí sluníčko, tak to z okna vypadá fakt pěkně.

andulka4
21. okt 2010

Ahoj holky, hlásím se po delší době 🙂
u nás novinky takové že Davida mám na jeden den v týdnu v soukromé školce-je bez problémů a Kačka je ukńourané dítě až běda....furt na rukách 😒 a vstává ve 4ráno takže jsem hotová...

s tím mluvením.....no David tak loni taky mluvil, že přesmykával slova a postupem času to vymyzelo

Beruš a proč tam v té školce zůstáváš? to by je měly uklidnit učitelky, né?

bera28
21. okt 2010

Andulko, ahoooj🙂 No upřímně, nedokážu si představit, že jedna učitelka bude uklidňovat 2 řvoucí děti a dalších 15 tam bude pobíhat po třídě😖 Prý to tam takhle dělají s dětma, které brečí. Postupně se prodlužuje doba a pak mamina odchází třeba na půl hoďky pryč nebo sedí v šatně atd. Ještě chci dneska napsat jedné známé, která dělá úču ve školce a poprosit ji o názor. Aspoň ale že se jim dneska věnovala a já jsem tam fakt jen seděla.
Co se jim ale líbilo dnes nejvíc, tak když rozdávala za odměnu bonbony, tak svišti vystartovali jako první a pak si ještě šli poprosit o další🙂

Teda budíček ve 4 ráno, to by ze mě byla troska. A odpočineš si aspoň přes den??

simicak
21. okt 2010

Bera,tak skolka supr,asi mela blby den,ale teda zustat by si tam nemela. To budou mit pomotane,jak tam pak s nima prestanes chodit. Ale zase supr,ze se jim tak krasne venuji. Asi byla na ne vcera sama,tak byla nasrana a k tomu dve nove dvojcata s maminkou.......fakt asi mela blby den.

Holky,tak mi vcera koukali na skoly pro Veru a tam kde ji chcem dat,se hlasi cca 200deti a berou 30!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hruza,no dobra skola,pak ddruhou co mame blizko,tam by nemel byt problem a do treti se nevlezem se vzdalenosti. TAdy maji skoly podminky,ze musis treba bydlet do 800m.jinak mas smulu,to jsou ty dobre skoly. Pak jsou blbe skoly,kde je sikana,zbrane,spatne se tam uci a pak maji malou sanci se dostat dal a pak prumerne. Mame teda stesti,ze mame jednu exelentni skolu,tu davame jako prvni,pak normalni skolu a jako treti davame zase vybornou skolu. Muzou se dat jen 3 skoly.
Kamoska je v riti,ti maji blbe skoly v okoli a ta co je dobra,tak je nevemou,bydli o dve ulice dal,nez se muze 😖 Jeste ze bydlime v dobre ctvrti,ale ja chci do te dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak drzte palec,i kdyz vvysledky nam daji vedet na jare,kde nas vzali.

argousek,tak to je supr s tou psycho pani 😉 jsem zvedava,co vam rekne. A s tim vytahem bych nerekla,ze to je autisticky rys,od kamosky maly je uchyl do nafukovacich balonku,ma hysteraky,kdyz je nekde vidi a je pak uplne mimo a autista neni!!!!!

Fajn,jeee,tak to budete taky slavit. To jehrozne 14 let,ja si to ani nechci predstavit,ze mi taky vyrostou. To uz asi Andrejka ani nebude chtit slavit doma,ze? Ale nekde s kamoskama

andulka4
21. okt 2010

tak vzhledem k tomu že David už od 18ti měsíců nespí přes den tak si neodpočinu...

a u nás tedy mamka dítě přivede do školky a odchází a basta 😉

andulka4
21. okt 2010

Beruš a jak jste zvládli ty pleny?
David začal volat na wc i večer třeba ve 3ráno a do toho ještě mlíko a Kačenčino kojení nebo dudlík.....vstávám tak 10x za noc

denisee
21. okt 2010

Ahoj holky, tak nás včera v 18:00 pustili domů. Ale bylo to strašně náročný. V půl 8 nás s Vojtou vezli sanitkou do staré nemocnice, kde zákrok dělali (to jsem ani nevěděla, že nás někam budou vozit) ☹ tam jsme byli na poooperačním pokoji od 9-16odpoledne, já celý den bez jídla, Vojta spal a když se vzbudil, strašně vyváděl, pořádně nevěděl co chce, prostě ještě po tý narkóze, takže uklidnit a udržet ho v postýlce-hrůza. Ve 4 nás zase převezli zpátky do nové nemocnice na dětské, kde nebylo místo, tak jsme seděli na chodbě , V 5 ho prohlídl doktor a v 6 jsme jeli domů. Jinak zákrok proběhl dobře, ale ještě si dýchá i tou pusou, než si asi zvykne, máme mu to říkat a ve spánku mu občas pusu zavřít. Týden bez kolektivu a 3 dny kašovitá strava.

simicak
21. okt 2010

denisse tak to je supr,ze zakrok probehl dobre. Horsi s tim,jak si vas prehazovali z nemocnice do nemocnice a nechali vas trcet na chodbe. Ale hlavne,ze je maly v poradku a jste uz doma 😵

Andulka a ja brecim,ze vstavame v 5:30 🙄

argousek
21. okt 2010

@bera28 super, že se svišťům ve školce líbí, oni si zvyknou. 😉 😉

@andulka4 snad to Kačenku přejde, my jsme to měli taky, ale upravilo se to. Štěpán teď pravidelně vstává ve 3h a pak až v 6:30, ale musím se přiznat, že je to asi tím, že ho máme v posteli. Vždycky jsem říkala, že si v životě nevezmu dítě do postele, ale když už je člověk hotovej a několik dní nevyspalej (Adámek už přes den taky nespí), tak se vzdá.

@denisee tak hlavně že jste už doma a v pořádku 😉

Jinak holky u nás dnes sněžilo, ale hned to roztálo. Byli jsme po obědě venku a zima jako v morně
Holky já si právě nejsem jistá, jestli by to mohl být autistickej rys, ale on si na to pořád hraje. Zvedá nahoru dolu ruce a říká výtah jede nahoru výtah jede dolu a to dělá dost často. Dneska zase mlel, že pojedeme výtahem, tak mu říkám, že dneska výtahem nepojedeme a on říká tak pojedeme autem a pak výtahem. Ví, že vždycky musíme nejdřív někam jet autem, aby jsme jeli výtahem 😀 😀 😀

petrach
21. okt 2010

Ahoooj holky,
louskám vás kde co nového,ale pulku už nevím..

berywajt tobe přeju at jste brzo doma...ted už bude jen líp a líp
bero s tou školkou to teda zírám..tak to uteklo...a co v práci,dobré? stíháš ješte neco? 😀
fajn ahooooj...Didky hlášky mi desne chybí
denise to kukám,že vás pustili domu ten samí den..u nás to musí byt 24 hodin a večer jen na reverz...
andulko to stávání to je teda síla...musíš chodit dřív spát..a to už pak neusne? me stačí pár dní u zubu a jsem k.o.
simi u vás bude oslava sem četla že?
zbytek zdravím,budu reagovat postupne

my dnes meli kontrolu na nedonošencích..tak ten náš važí ve 20 mesících 10,5kg 😀 😀 😀 ve 12 mesících mel 7600g 😉 dr z nej byla nadšená,jak poskočil za pul roku..pry i psichycky už to dohnal..no jen jsem rostla štestím..a pry už nás muže vyřadit,že na jeho tyden to tak brzo není bežné..tak jsem jí řekla,že tam ješte rádi přijdem,že se k nim chodí jako domu..vzali jsme sestřičkám fotky a dobroty a poslali to po doktorce..protože já sem desne nachcípaná a kašlu

denisee
21. okt 2010

petrach: to je kus chlapa!!! gratuluji ke kontrole. A kde jsi byla tak dlouho? Je už všechno OK?

petrach
21. okt 2010

@denisee relativne v pořádku 😝 já vás holky čtu,jen jsem nemela moc co psát 😒

andulka4
21. okt 2010

Argi tak já malou do postele nedám ani náhodou...tu chybu jsem udělala i u Davida a pak jsem kojila 18měsíců a 14měsíců co 2hodiny 😉

Peti blahopřeji 😀 co jiného se dalo čekat

ad ten výtah.....tak rozhodně to není nic autistického protože D dělá zas jiné věci.....např chodí po 4ech a vrčí jako pes a věci si dává do misky a jí jak pes, nebo si furt hraje na to že je lev a dělá uáááá, uáááá, nebo pořát něco přebírá v hrsti a říká že je diesel deset.....dost dlouho mi trvalo než jsem přišla na to odkud to má 😀 ....no prostě fantas magorie 😀