Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

gucz
24. jan 2011

@bera28 ahoj
no papanie je u nás teraz celkom dobré. Neje všetko, ale hladná nieje a už si jedlo aj vypýta. V škôlke zje polievku, druhý chod len zriedka, ale aj za tú polievku som rada, lebo v septembru tam nejedla nič, ani raňajky, ani obed (chodí do škôlky na 4 hodiny). Najradšej by jedla len jogurty, banán, krupičnú kašu, polievky. Sem tam šunku, samé cetoviny, prípadne ryžu, alebo zemiaky. Mäso jej moc nejde, hlavne keď je na šťave, no napríklad dnes zjedla kurací rezeň (sám bez prílohy). Chlieb stále odmieta, zje ho len ak je vo vajíčku, alebo v škôlke. Ale ako vravím, som rada, že si sama vypýta jesť. Najviac jesť vypytuje večer, keď má ísť spať, vtedy pýta piškóty, termix , prípadne aj to čo sme mali na obed (ale to musí byť fakt zúfalá).

Čo sa tej hyperaktivity týka, tak myslím že dačo tam u nej je... možno to nieje na diagnózu, možno aj áno. Neviem, uvidím čo mi povedia v tej psychologickej poradni. predcvhíľou som čítala toto http://referaty.atlas.sk/odborne-humanitne/psyc... a pár vecí mi tam sedí. No neurológ mi dnes povedal, že 95% predčasne narodených detí má s týmto viac - menej problém, že je to bežné, že sú také nervóznejšie, živšie, stále v pohybe

musím sa Vám vypísať, nemám sa s tým komu vykecať. MM stále že čo vymýšľam, že malá je normálna. Však aj je, ja nevravím že nie, ale niekedy mám dosť. Laura je moc šikovná, od dvoch rokov vie napríklad pomenovať všetky farby, tvary, má veľkú slovnú zásobu, aj motoricky je šikovná. No je strašne živá, od malého malinka mi prišla taká dosť vzrušivá, proste náročné bábo. Začínam to riešiť až teraz, lebo máme problém s plienkami na noc. Malá má prebytok energie (cez deň), nemá potrebu spať, večer nieje unavená. Ak spí cez deň, tak ešte večer o jedenástej, kedy ja už padám dolu pusou (lebo v noci často kojím Miška), je ona plná energie. No a potom z ničoho nič odpadne a zaspí. No spánok má potom tvrdý a vôbec nereaguje na potrebu cikať. Je schopná sa pocikať aj 3x za noc. A o šiestej ráno je zasa plná energie hore. A cez deň si vyžaduje tiež moc pozornosti a ak sa jej nevenujem, tak robí zle, jačí, trieska hračky.... atď. Vie sa aj zahrať, netvrdím že nie, ale nie dlho. Ak je dlhšie ticho, tak určite dačo vymýšľa, alebo robí neplechu. Už som počula názory, že by sme na ňu mali byť prísnejší, že by mala dostať bitku a tak, ale to nikam nevedie...
(tak aspoň takto, aj keď som teda nepopísala všetko)

argousek
24. jan 2011

@gucz tak to nedovedu poradit, u nás taky pořád psycholožka váhala a říkala, že asi tam hyperaktivita není a když jsme přešli k jiné, tak ta že to to má jasný a máme to stanovené i od neurologa. My jedeme v úterý k psycholožce, tak jsem taky zvědavá. Od neurologa máme lehkou mozkovou dysfunkci a adhd. My nemůžeme dělat nic než, když něco děláme, tak to musíme dělat v jídelní židličce, jinak od všeho utíká a u ničeho nevydrží. Možná by pak pomohlo ji přihlásit na nějaký sport, kde by se vybila. Jinak s plenkama nevím, my jsme ještě v září sem tam nehodu měli. Teď už dobrý, dokonce se už vzbudí a řekne si, ale nám už byli 4. Chce to čas 😕

@bera28 krásně jim to jede na těch sáňkách 😀 Doufám, že bude Kuba dobrej a vyrazíte. Ale já myslím, že kdyby to nebylo v pohodě, tak že vám to klidně třeba o týden odloží, když budete mít doležené od doktora, že jste nemocní.

Holky já toho mám docela plný brejle, jak je mám doma oba. Štěpán je fakt neřízená střela, je hrozně zvědavej a do všeho leze. Do toho ještě Adámek žárlí, tak pořád upoutává pozornost, snažím se mu věnovat, ale to po mně zase pak leze Štěpán 😝 Předevčírem si manžel vzal kočár a babička Adámka a já si mohla konečně trochu uklidit, jinak to tu pořád vypadá, že tu vybuchla bomba. Štěpánek už chce jíst rukama a to je všude 😖

gucz
24. jan 2011

@argousek ja mám doma to isté. Malá chce, aby som sa venovala jej, malý je tiež také šidlo, už chodí, vyhadzuje mi šuflíky, skrinky.... sa môžem aj rozkrojiť nadvojo 😀 , večer keď zaspia nemám ani čas si oddýchnuť a dačo si pozrieť napríklad v tv, hneď zaspím

myskin
24. jan 2011

Ahoj holky, začetla jsem se do téhle diskuze i když nedonošence doma nemám. A obdivuju jak to všechny zvládáte. Mám teď nějaké zdravotní problémy (25.tt) a píšete tu že k většině předčasných porodů dojde kvůli infekci. Mohly by jste mi poradit jak se taková infekce projevuje? Jestli je to výtok nebo se to vůbec nepozná. Díky moc za odpovědi.

argousek
24. jan 2011

@gucz jojo to znám, holky já lehnu do postele a za 3 minuty přijde manžel a já už o něm ani nevím, hned spím 😝

@karmenta Štěpánek taky odmalička vůbec nechtěl spát v postýlce, spal v kočáře, jakmile jsem ho dala do postýlky ,tak hned řval Teď spí s námi v posteli , protože jakmile ho uložím do postýlky, řve, jako když ho na nože berou.

@nanya tak ať se brzy zadaří 😉 Na snížení laktace je ricinus comunis 15CH

karmenta
24. jan 2011

@argousek tak to já odmítám jen naznačit že by malá spala v s námi v posteli, protože jsem z toho pos.... Jednak se bojím žebychom ji zalehli (ikdyž každý říká že ne, že to jakýsi vnitřní smysl nedovolí) a taky já pod ní mám pořád monitor dechu, když ji dám jen na chvíli na gauč tak na ni upřeně zírám jestli dýchá, takže nevím jestli bych vůbec usnula.. Je teda pravda že jsem v záchvatu nejvyššího zoufalství ve 3 ráno zkusila ji do té postele dát, přikryla jsem ji, přitulila ale (naštěstí) bez efektu, řvala vesele dál 🙂 Zatím nám funguje ten kočárek, dokud to půjde bude tam 🙂

karmenta
24. jan 2011

Jo jinak jsme dnes byli na RHB na Vojtovce, přidali nám další cviky, protože malá preferuje pořád pravou stranu (pořád na ní spala v nemocnici a ted se jí na levou nechce), takže máme zakrývat očička a mačkat v mezižebří a další věci 🙂 Dnes nám to ukázala fyzioterapeutka jednou a malá od té doby už 9hodin spí, i jíst zvládla v polospánku 🙂 To jsem zvědavá jak to bude vypadat když to budem aplikovat 4x 🙂

mila01
24. jan 2011

Ahoj holky,posílám jen rychlou zdravici,dočtu vše poctivě zítra,mám volno. 😉 Před chvílí jsem přijela z práce,sice se to protáhlo,ale jsem spokojená,vydělala jsem nám na hory. 😀 😀

Chtěla jsem vám jen rychle napsat novinku,mojí ségře se dneska narodila vnučka Eliška - moje ségra je babička,no já se picnu,jsem si uvědomila,že jsme už staré bréci. 😀 😀 😀

bera28
24. jan 2011

@jecidlo, chodí se ve dvou letech korigovaně, ale když víš, že jsou oba v pořádku, tak můžeš klíďo něco mezi. My byli také o něco dřív, než to vycházelo na korigované narozky. A příjde ti pozvánka spolu s dotazníky, které musí vyplnit pediatr a ty vezmeš k psycholožce. Teda tak to aspoň bylo loni. Kdyžtak Sobotkové zavolej tak měsíc předem a objednej se.

gucz, tak to je s papáním fakt šikulka🙂 U nás se teda Aneta ještě nikdy na jídlo nezeptala. O pití si řílá i že má "prostě žížeň", ale jídlo ani náááhodou 😠 A k těm plenkám, Ameta dostává plenku na noc stále. Ta prostě spí a nevzbudí se. Kubajz je zase schopnej otravovat i 3x za noc, že chce jít vyčůrat, ale sám se ve tmě asi bojí. No, naštěstí chodí za tatínkem 🙂 🙂

Jinak já teda musím říct, že svišťáci jsou fakt docela hodní, vydrží si sami hrát skoro neomezeně a nějakou extra zvláštní pozornost nevyžadují. Samozřejmě dokážou udělat bordel, že bych je nejradši přetrhla, ale zase třeba Anetka fakz ráda uklízí, takže si je schopná po sobě uklidit. A v noci spějí stále od 20,00 do cca 8,00, takže taky dobrý. Nedokážu si představit že by byli hyperaktivní nebo nezvladatelní, to bych už byla někde u Chocholouška, ale pěkně pod zámkem. A nebo oni😀 Taky jsem měla hrůzu, když jsem všude slyšela, že nedonošenci jsou k poruchám chování náchylnější a jak jsem si oddychla, když se nic takového neprojevilo.

Milo, prosím Tě a kolik je ségře???? 😕

Karmenta, jestli tím myslíš, že má hlavičku položenou stále na jedné straně, tak to bych ti doporučila koupit polohovací válečky. Já je měla pro svišťáky, páč jsem měla hrůzu z toho, že by měli sleženou hlavu. To má totiž synovec, švagrová na to prděla a fakt má neskutečně šišatou hlavu. Toho se bojí člověk i pohladit, je to fakt strašně nepříjemné. Ale to bude asi opravdu extrémní případ.

vladimuraz
24. jan 2011

@bera28 :beroušku, není to extrémní případ, Hyneček má taky neuvěřitelně šišatou hlavu. A to jsem na to dbala, otáčela jsem ho i v postýlce, aby na nás koukal pokaždé z jiné strany... a nic, hlavu má šííílenou a já nevím, kdy se to vlastně stalo. Vojtíme od 3. měsíce, ale on stejně preferuje pořád tu svojí stranu 😢 . Já pořád doufám, že se mu to ještě trochu srovná, jak poroste, protože za tohle bych si nejradši nafackovala. Nechápu, Klárka měla hlavičku měkkou, když se narodila, taky preferovala jednu stranu a hlavu má krásnou a on....
Jinak trochu závidím, že jsou svišťáci v pohodě, s Klárkou celkem problémy jsou, hodně jsem jí poznala v tom článku, co tu dávala @gucz odkaz.

maatkka
24. jan 2011

bera Lilinka je tiez dobrucka 😵 tiez dokaze spravit teda neskutocny bordel ale tiez sa vydrzi hrat sama... niekdey sa jej musim skoro "vtierat" 😀 snazim sa jej venovat aj ked to prave nevyzaduje ale ja neviem co by som inak ked sme same doma robila 😀
spava teraz tak od 20-21 do 9-10 - takze uplne super... uz som si aj zvykla ze nespava cez den a celkom mi to aj vyhovuje 🙂
ale som cim dalej nestastnejsia z toho jej strachu z deti... ona ma celkom rada ich pritomnost ale len kym si ju moc nevsimaju...
ja mam hyperaktivneho synovca (co boli teraz u tej psychologicky kvoli odkladu skolskej dochadzky tak tie "priznaky" hyperaktivity a poruchy pozornosti splnal uplne vsetky)... teraz je to s nim uz cim dalej lepsie ale ked bola Lili malicka a on bol mensi tak bol uplne nepredvidatelny - strasil ju krical a ona sa preto sa asi boji vsetkych deti... tesi sa ked jej poviem ze ideme za nejakymi detmi (alebo ze k nam niejake dieta pride) ale ked tam prideme je z toho uplne nestastna... my mame aj v nasom okoli "stastie" na take (hm ako by som to napisala) dominantnejsie deti 😀
ja mam uplne hrozu z toho co bude v skolke 😔 raz mi segra vravela ze so synovcom tiez chodilo do skolky dievcatko co sa strasne balo deti a ani tam si nevedelo nijako zvyknut a ucitelka ho musela skoro celu dobu drzat na rukach ☹
inak my s papanim (klop-klop-klop) v poslednej dobe celkom fajn 🙂 maso a zelenina jej teda stale moc nejdu - len trosicku a s takym kadejakym prehovaranim a vymyslanim... ale napr. pecivo (kroasany rozky) si uz vypyta aj sama aj nejake ovocie (hlavne banany) sem-tam aj jogurty a presnidavky... vsak uz aj ma vyse 15kg 😀

karmenta
24. jan 2011

@bera28 jj, to přesně myslím.. Bohužel u nás nejde jen o šišatou hlavičku ale už i o to že prostě tu levou stranu dělá jakože není... Z levé na pravou otočí přes nosánek hlavičku hned, z pravé na levou ani náznak.. Já koupila ty polohovací válečky sassy, ale nějak s tím neumím zacházet, měla jsem koupit klasiku ty válečky a bylo by.. ted to řeším smotaným ručníkem na té straně kde chci aby se neotáčela 🙂

bera28
25. jan 2011

Vlaďko, tak to jsem netušila, že má Hyneček taky sleželou hlavičku 😕 Ale fakt jsem přesvědčená, že tak strašně jako synovec jí opravdu nemá. U něj je to vidět zcela zřetelně i přes vlasy, to je jak rozsáhlé pohoří. Vím, že švagrová s tím začala něco dělat až snad někdy v roce a půl a pak už to samozřejmě nešlo. navíc on jak je nechodící, tak vlastně jako malý trávil všechen čas vleže, takže se to jen a jen prohlubovalo.
Věřím, že to u Hynečka bude úplně jinak 😉 Jak začne trávit čas vsedě, lezením atd. tak se to zlepší, uvidíš.

karmenta, já měla ty obyčejné a byly dobré. A ten ručník je taky dobrý nápad. Švagrová pak používala žínky naplněné pískem🙂

Maatkka, a zkusili jste nějaké aktvity pro děti?? Ne jen klasická dětská centra, kde si děti hrají jen tak, ale vyloženě nějakou cílenou aktivitu. Kde by to třeba bylo na dopoledne a střídalo by se tak např. společné kreslení, modelování a pak i samotné hraní. Něco jako je ve školce. Teda chtěla bych vidět tu naší učitelku, jak by nějaké dítě měla celý den na rukách. To by fakt nehrozilo. Ale jinak nevím jak poradit, toho jsme nštěstí ušetřeni. jak jsou dva, tak si vystačí. Buď se k nim při hraní někdo přidá nebo se oni k někomu přidruží a když tam neuspějí, tak mají pořád jeden druhého 🙂

denisee
25. jan 2011

Ahoj holky 🙂 na dnešní kontrole vše v pořádku. Tak, až za měsíc ve 31tt, to už bude zase po delší době i ultrazvuk. Příbrala jsem 4kg a ale asi jen v prsou a bříšku 🙂 Není mi žádná kojící podprsenka, včera jsem v HaM strávila snad hodinu než jsem jednu vybrala, už teď se děsím, jak budu vypadat, až přestanu kojit 😒

U psycholožky ve 2korig.letech, dopadl Vojta dobře, říkala, že to zatím na hyperaktivitu nevypadá. Ale mně přijde, že se to trochu už mění. Se vším si pohraje na pár minut a zase chce dělat něco jiného....., ale uvidíme jak to bude dál.
Doma ho nechávám bez pleny, ale jakmile má na sobě ty slipy a tepláky, tak to má mokré, asi 5x se stalo, žeto stihl sám bez počůrání do nočníku. Já už vidím,že se zarazí a bude asi čůrat, ale jakmile mu řeknu rychle na nočník, tak on na mě ječí, že sám a ať jdu pryč 😀 , takže než to stáhne 😀 .

Jdu pro radu: nechal jste si někdo dělat domů posuvné dveře podél zdi. Uvažuji o tom, na kolik to asi vyjde.

denisee
25. jan 2011

argousek: Krásné narozeniny Zuzi!!!! 🙂

andulka4
25. jan 2011

Gudz, tak to máme doma úplně to samé...
řekne mi mami já se tu nudím, mami podme něco dlat....atd-lituju že jsem ho nedala do školky

v noci plenu samozřejmě má-to bylo pořát tři dny ok a pak další se počural takže jí má furt a nechám to na léto

jinak podle mne není až tak hyperaktivní jako impulzivní....všude chce být první, všude vyrušuje, neuznává autority, nečeká v řadě, pořát mluví a skáče do řeči, je extrémně kamarádský a je schopný se odemne na procházce odpojit a jít s cizím člověkem, chodí jednou týdně do školky a nechce z tama domů, menší děti šikanuje....

doma už od 18M samozřejmě odpoledne nespí jínak by chodil spát v 23.00 takže máme režim vstávání od 6-7 a usínání pak večer naprosto v pohodě ve 20.30

JINAK SAMOZŘEJMĚ TAKY VE 2LETECH ZNAL BARVY, TVARY, SVÉ JMÉNO A VŠECHNY JMÉNA ROD PŘÍSLUŠNÍKŮ, ADRESU KDE BYDLÍ, POČÍTAT DO 5TI ATD

gucz
25. jan 2011

@andulka4 naša tiež nechce zo škôlky domov. Chodí každý deň na doobedie. Dnes som sa rozprávala s učiteľkou a aj ona hovorila, že malá je hyperaktívna, že sa jej snažia viac venovať a aj ju trošku zamestnať aby bola krotkejšia. Tiež stále rozpráva, vykrikuje... všade chce byť prvá. Že trebars ostatné deti si postavia hrad z kociek a ona im tade prebehne a zborí im to a vôbec ju to neštve... a tak. Jedna známa (mamička jej spolužiačky a najlepšej kamarátky) mi vravela, že robí deťom zle... ale nie že by ich bila, ale že im teda zhadzuje vežičky z kociek a tak. Ona si zmyslí, že niečo chce, tak si to zoberie :-/ . Volala som do tej psychologickej poradne, tak prvé sedenie máme, či skôr mám na budúcu stredu ráno. Mám prísť bez malej, že sa porozprávame. Tak som zvedavá.

a tiež som sa rozhodla, že už nebudem malú dávať spať poobede, aj keď tak prídem o dve hodiny kludu... 😒

andulka4
25. jan 2011

Gudz tak to mám doma úplně to samé.....taky dětem vše rozbíjí atd
doktorka nám ale řekla že na ppp je to nejlepší až tak ve 4letech že tam už bude plnit ukoly a poslouchat víc

reachell
25. jan 2011

po dlhej dobe som sa sem dostala aj to zas len po radu. V skratke doma sme aj z malou try tyzdne mala pekne papa a pribera dnes vazime 3620g chuti jej.Davam jej moje materske odstriekane mlieko ale pridavame don BMF su to bielkoviny aby priberala to mame uzivat az do dovrsenia 4500g. problem mame s castym grckanim ked si niekedy odgrgne tak to aj vyvrati vsetko von aj dve hodiny po jedle ju napina na vracanie ci je na lacno alebo najedena proste ju napina mam take tusenie ci to nahodou nie je aj stoho BMF.Dalsim problemom je ze zle spi cez den vlastne niekedy skoro vobec lebo taky desatminutovy spanok ani nepocitam stale sa spuca rozhadzuje rucickami kope nozickami stale zuzle jazicek a otvara pusinu ze je hladna place len na rukach je o nieco kludnejsia .V piatok ideme na neurologicke vysetrenie tak sa opytam doktorky aj teraz ju musim varovat

simicak
25. jan 2011

Ahoj holky,tak s psychology zkusenost nemame,tady se asi nechodi,jen pokkud by by velky problem,ale asi ne preventivne. Nastest zatim s myslim,ze nemame duvod-tuk,tuk,tuk 😉
Jinak my dnes prodali postylku,takze doma uz neni nic miminkovskeho,ani krmici sedacka 🙂 Proste mam doma velke holky 😵
Viki krasne papa-tuk,tuk,tuk a vypidla dnes a vcera 200ml.mlika!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je nas zivotni rekord snad od prikrmu 😵 😵 😵 😵
Manzel jde v patek na pohovor,na o dost vyssi pozici nez ted dela,vlastne uplne jina prace,tak drzte palce,protoze kdyby to dostal,tak nemusim do prace a krasne by jsme to tahli z jednoho platu,tak snad to vyjde.
doufam,ze marodum uz je lip a nebo jsou uplne zdravi.

@argousek vsechno nej nej nej k narozeninam,snad sis to krasne oslavila. A jak ten vvas psycholog??? to bylo dnes a nebo az pristi utery???

simicak
25. jan 2011

Jo a dneska Viki si poprve hrala ve skolce a nervala tam cele dve hodiny!!!!!!!!!!!!!! A dokonce i trosku mluvila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 NO same radosti ted mam,tak snad to tak zustane 😉 tuk,tuk,tuk 😉

leni96
25. jan 2011

Ahoj, tak se hlásíme do řad marodů, musím to zaklepat ťuk, ťuk,ťuk, že jen s rýmou 😒.
@maatkka - děkujeme, jen mám strach, že se bude Lenička u toho vyšetření stydět a nic neřekne, ona když někoho vidí poprvé, tak nespolupracuje 😅, čeká nás foniatrické, psychologické a logopedické vyšetření, celkem 3 hodiny, asi bude chudina zničená
@simicak - gratuluju k neteři a přeju hlavně hodně zdravíčka
@argousek -taky se přidávám s gartulací k narozeninám 😉

My máme plínku ještě na noc, sice jsme už delší dobu bez nehod, ale radši 😉

simicak
25. jan 2011

@leni96 tak to bude as fakt dost narocne,drzim palecky,at to mala zvladne 😉

berryvajt
25. jan 2011

Ahojte, baby prosím o radu. Predsa ste skúsené mamy.Johanka nechce papať... ☹ ☹ ☹ moje dieťa,ktoré vypilo 120-150ml mlieka,zrazu nechce jesť.Asi týždeň to robí. Zo dňa na deň začala menej a menej papať.Teraz sme už tak, že ledva do nej natlačím 60-90ml mlieka, za deň tak max. 5OOml,čo je tak zhruba o 250-280ml menej ako zvykla piť.Váhu má 5600g.Skúšala som inú polohu,iný cumeľ,menšiu dierku, väčšiu dierku,som zúfalá...Už od novembra pije to isté mliečko,nemali sme žiadny problém. Nemá alergiu na bielkovinu kr.mlieka,ani na laktozu,nemá teplotu,proste nič jej nie je, len nechce papať. Keďže už prespia celú noc, tak vlastne už dva noci som ju nakrmila v polospánku okolo druhej v noci,vtedy bezproblémov vypila svoju dávku.Dnes sme boli u pediatričky, zobrali jej krv a zajtra budú výsledky.Ale nič mi nepovedala,čo s ňou mám robiť. ..skúste mi poradiť,hocičo by som urobila,len nech papá...(ešte toľko,že váha neklesla,nestagnovala,niečo pribrala za týždeň).Môže to byť aj prechodné,že jej nechutí?Ďakujem za všetky rady...

jecidlo
26. jan 2011

ja nevim co bych poradila, je pravda, ze moje deti tu uplne plnou doporucenou davku taky dost casto nevypili a presto pribirali prekotne rychle, meli jsme jedno obdobi, kdyz deti byly nemocne a trvalo jim hoden dlouho nez se zase dostali na nejakou puvodni davku,ale spis mi prislo ze pak uz pili porad st,ejne, vazila jsem je, protoze jsem kojila a oni pili porad kolem 100 na jedno jidlo a to meli uz davno mit vetsi davky, ale stacilo jim to az do ukonceneho 7.mesice, uvidis co ti rekne mudr, ale zase tolik bych se s tim netrapila

karmenta
26. jan 2011

@berryvajt nám dávali v porodnici aby malá papala občas kapku glukozky. Vždycky tak co 5minut došla sestra a kapla do pusinky (nevyndávat dudlík, kapnout jakoby na něj) aby malou "navnadila".. Což se jí povedlo natolik že ted by měla vypít kolem 60-70ml (má 2600g) a pije 90ml 🙂 Ale glukozku už nekapem. Vím že dřív namáčeli lidé dudlík do medu, ale to nevím zda by dneska lékaři doporučili. Ale pokud bude mimčo spokojené a nepůjde nějak extrémně s váhou dolů tak bych to nechala, mě řekla doktorka at malé dávám co si vypije, když 50 tak 50, když 150 (přeháním) tak 150ml.. Že si prostě sama řekne 🙂

berryvajt
26. jan 2011

@karmenta moja papala doteraz tiež 120-150ml,len zrazu šup a nechce nič.ja som s ňou doteraz nemala žiadny problém.Mala som problém so Sofiou v nemocnici,vtedy ona nechcela jesť,ale teraz je za dvoch,krásne papá... 🙂 možno,že je to prechodné,že sa to zlepší,zatiaľ neschudla,len tomu nerozumiem,neviem,čo sa deje.Urobila som všetky chyby,čo sa len dalo.Chcela som do nej vopchať nasilu mliečko,som nervôzna(samozrejme aj ona je zo mňa nervôzna),dnes som bola na dvore a dobre som sa vykričala -- chudák náš pes sa zľakol--predsa nemôžem kričať na malú,ona za to nemôže,nevie mi povedať,čo jej je...teraz je to prvá situácia,čo je nad moje sily....ja viem,bude ešte veľa takých situácii...
a ako sa má maličká? vidím,že má peknú váhu.Nečítala som staré príspevky, tak neviem,ako sa vám darí.Kedy vás pustili domov?Ako sa vám darí?

berryvajt
26. jan 2011

@jecidlo aj môj muž hovorí,aby som prestala stresovať,zas robím zbytočne problémy.Ja som taká.Keď nie je niečo podľa (mojich) predstáv,tak stresujem,lebo neviem,čo mám robiť.Bojím sa o nich a keď neviem riešiť situáciu,tak zmätkujem..Hrôza....Ale rada si prečítam vaše názory, pomôžu mi,aby som si dala svoje myšlienky dokopy,prečistím si hlavu a hádam prídem na niečo..

vladimuraz
26. jan 2011

@berryvajt : mně třeba malá přes den nikdy moc nechtěla jíst, někdy v pohodě, jindy nic. Často jsem jí cpala láhev až v noci, vstávala jsem po 3 hodinách a lila to do ní. U Vás je divné, že pila a přestala, třeba se prostě necítí dobře, neboj, ona zase začne. Ty dávky, co píšeš, jsou pro mně nepřestavitelné, Klárka nikdy víc než 120ml nevypila, Vaši váhu měla o 1,5 měsíce později 😉 . Buď v klidu, pokud přibírá, nic se neděje. Jo a že Ti vytekly nervy, to je taky normální, já na Klárku kvůli jídlu ječela od miminka a dělám to doteď 😝 Člověk má o ně strach, je bezmocnej, tak ten stres nějak ven jít musí, i když je to úplně zbytečné, oni to nechápou.
A bohužel už i na Hynečka, začala jsem zkoušet příkrmy, holky, to jsou nervy, on je ještě horší než Klárka, na mrkev pusu neotevře vůbec, brokolici jsme nějak nacpali, ale byl to boj. Jedna malá sklenička na 4 dny 😖 Všechno v okruhu 2 metrů je špinavé, on ječí, nechce pusu otevřít... Já si myslela, že nic horšího, než je Klárka s jídlem už není a ejhle...

bera28
26. jan 2011

Berryvajt, a je jinak u jídla v klidu nebo brečí, vzteká se, kroutí?? Pokud je v klidu, jen prostě nechce vypít víc, než si vezme, tak jí nech být. Buď se něco ukáže z krve nebo jí to přejde. Ale jestli se ti vzteká, pláče, kroutí, tak by to mohl být reflux a pak by stálo za to vyzkoušet zahuštění mlíka. To fungovalo na Kubu. Ten vlastně nikdy nepil mlíko bez zahuštění.

Vladi, teda to ti přeji pevné nervy, pokud bude Hyneček s jídlem blbnout jako Klárka. Ale třeba si bude potřebovat jen přivyknout na novou chuť a konzistenci 😉

Holky, ten bacil je pěknej prevít. Včera už mi bylo úplně dobře, jeli jsme se svištěma k pediatričce, tam jsme čekali hodinu a dneska jsem zase jak mátoha. Skoro celý den jsme tu proflákali a prospali 😖
Před chvílí mi přivezli ty Tchibácký kombinézy a jsem fakt spokojená. Ani ta holčičí není tak sladká růžová jako na fotce, je spíše lila. Tak nebudu muset plašit před zimou, co koupit svišťákům.