Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
24. nov 2009

Peti: to je mi líto ☹ , ale malej měl MM od tebe myslím dost dlouhou dobu. Uvidíš za pár dnů bude dobře a najdeš v UM i to pozitivní, hlavně ty si konečně dáš pohov. Já tě moc obdivuju, dlouho si to vydržela, když vidím některé známě co končí s kojením ve 3 měs. a přitom by mohly kojit, ale jsou tak nějak pohodlné a chtěj se chodit bavit a tak, tak tomu moc nerozumím. A naopak někdo by tak strašně chtěl a nejde to ☹

Jinak na rehabce je jim víceméně jedno co říká neurolog, oni tam prostě něco vidí, a pak to je na tobě jak se rozhodneš, ale samozřejmě to podaj tak, že tě vystrašej a ty radši cvičíš dál.
Neuroložka vždycky psala doporučení: rehabilitace a dneska napsala: běžný režim

maatkka
24. nov 2009

denisee gratulujem!!! aj ja som mala zmiesane pocity ked sme docvicili ale presne z opacneho dovodu... z rhb nas vyradili ale ja som si myslela ze nasa neurologicka tym nadsena nebude...
petrach ty si skvelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! 😵 je az neuveritelne ako dlho si to vydrzala a co vsetko si pre to podstupila... si super!!!! a vycitky nemusis mat ani najmensie ved drobec uz je velikyyy vdaka tebe dostaval tvoje mliecko ked ho najviac potreboval... skus si teraz uzivat to ze budes mat od odstriekavania pokoj a viac casu pre seba aj pre deti... a asi to fakt nie je to najprirodzenejsie pre to telo ked mas take problemy... a UM su kvalitne a drobec dostane vsetko co potrebuje a uz predsa papa aj prikrmy a ma super zaklad lebo mal MM dost dlho... ale to ty vsetko urcite vies 😉 fakt by si mohla byt vzorom pre kopec mam a zavidim ze vam to tak super a taku dlhu dobu islo... si hviezda 😀 😀 😀

mia81
24. nov 2009

adajar maly ma krasnu vahu je s neho hotove chlapisko a sikulka 😉 gratulujem (zosilnel a hned si vytiahol svoju davku mlieka )

petrach je obdivuhodne ,ze si vydrzala tak dlho odstriekavat mliecko(este aj popri domacnosti), nic si nevycitaj .Skoda len,ze som pred 6 rokmi nepoznala zenu akosi ty mozno by sa to moje dvoj mes. odstriekavanie predlzilo na viac mesiacov.

adajar
24. nov 2009

mia jojo uz je silnejsi a hlavne uz vi co chce a kolik toho chce. 😀 😀 😀 😀

argousek
24. nov 2009

denisee ono je to těžký, já jsem třeba taky nebyla proti cvičení, protože si myslím, že hypotonici to asi opravdu potřebují celý život, ale už jsem nechtěla cvičit Vojtovku a ta naše rhb byla silným zastáncem vojtovky. Takže jsem jí řekla, že budu cvičit dál ale ne vojtovku, tak nám ukázala pár cviků na tom velkém overballu. Cvičíme každý den 20-30minut při muzice a je to formou zábavy a ne při pláči a násilím. Zkus se s ní poradit, jestli by vám tedy nedoporučila jinou formu cvičení, třeba bobatha nebo nějaké posilování.

petrach netrap se, to samé jsem prožívala já, také jsem skončila po 8 měsících a bylo mi to hrozně líto, jak píšeš, měla jsem pocit takové satisfakce po tom všem. Ale za pár dní to přejde a už se na to budeš dívat s úlevou, že už nemusíš ty prsa mastit. Já jsem měla takové modřiny, že jsem myslela, že mi ani nezmizí, samozřejmě zmizely 😀 Udělala si maximum 😉 Tak to hoď za hlavu a užívej si Šimůnka

adajar gratulujeme ke kojení, jste opravdu šikovní, oba 😀

petrach
24. nov 2009

holky díky za podporu..dr se zdesil,když me vydel 😀 pry byl zvyklí že mám prsa vetší,ale tohle pry už je i na nej moc 😀 navíc jak píše argousek,samá modřina..
malí dostal večer UM a jak byl už hodne hladoví,tak si ho vzal,tuky tuk..snad mu to vydrží..mám ješte neco zamrazené,budu ze začatku střídat,než si zvykne..

adajar
24. nov 2009

petrach no Danyskovi trvalo 2 dny a hodne premlouvani nez se najedl opravdu UM v nemocnici.

denisee
25. nov 2009

Holky: co dáváte dětem na kašel, Vojta dostal včera kašel, dráždivej, ale ne ten úplně suchej ☹ Takže zítra se plavání zas nekoná ☹ Díky...

jecidlo
25. nov 2009

Petrach: nic si z toho nedelej, mas medaili, ze jsi vydrzela, vis kolik ted budes mit volneho casu na MK kdyz uz nebudes muset porad odsavat? 😉

adajar: tobe gratuluju, ze se vam to povedlo, at to vydrzi co nejdyl!

denisee: Vojtisek je strasne sikovnej, plne souhlasim s Argousem, ze kdyz cvicit, tak uz ne Vojtovku, ale neco tou hrou a zabavou.

jinak my ted meli rymu, oba dva a ted ji chytil tatinek, hadejte pro koho je to nejhorsi? 😨
odsavacka na vysavac je fajn vec, ale nic moc, kdyz ji pouzivate ve 4 rano 😕
u nas to jsou dva skoro extremy. Maruska ma dny, kdyje moc sikovna, toci se tam i zpatky, obcas zkousi na vterinku na kolinka a pak dny, kdy snad zapomnela i past koniky, lezi na zadech a beda, kdyz ji treba spadne hracka, to je jekot, protoze se najednou neumi ani otocit na bok aby si ji podala 😝 no a Matej se mi minuly tyden v postylce postavil a ted mi lozi po byte jak torpedo a hleda cokoliv o co by si mohl stoupnout, i kdyz ma teda nozicky jeste znacne vratke.

no a depka nejvetsi, jedna maminka chlapecek 29+2tt vyhrabali se z toho vseho moc hezky, ted mu bude rok, a pred mesicem mu diagnostikovali leukemii. Vubec to nemuzu rozdychat. A co teprve ta maminka 😔

petrach
25. nov 2009

jecidlo to je hruza ☹ ☹ ježíš kdo tohle dopustí...to je tak nwespravedlivé..moc sipřeju,ač je neznám,aby to zvládl 😒

petrach
25. nov 2009

ani psat už neumím ☹

jecidlo Maruška jede podle tabulek 😉holt Máta je divoch 😀on je tááák šikovny,to je super,to je ted zahul co,uhlídat ho a ješte se venovat Marušce 😉

Šimonek se přetáčí na bříško a zpet,na bříšku ručkuje,to mu rhb chvalila a když ho dám na hrací deku,tak z ní odkutalí kam se mu chce..naše rhb říká že do vanoc bude lozit,no nevím,nevím..

denise bud hedelix,ten je přírodní,nebo ted nám dala v lekarne tusin a dr říká že ho mužem,tak ho skuste..a at jste brzo zdraví 😉

maatkka
25. nov 2009

jecidlo to je strasneeeeeee strasne strasne 😢 😢 😢

mm prave volal dr. ze uz sme uplne o.k. po tych soplikoch a ze kedy teda mozme prist na ten pevenar a ona ze hned zajtra a ze ak chceme pichne nam ho naraz s tou 3-kombinaciou co sa ockuje v 15-tom mesiaci... ja som ani nevedela ze sa to moze spolu ale asi hej ked to navrhla... ale ja z toho nemam moc dobry pocit... co myslite???
inak my sme dnes trhli rekord a spali sme do 10-teeej!

denisee
25. nov 2009

Holky to je fakt hrozná nespravedlivost, život je někdy tak hnusnej ☹

jecidlo: dětičky jsou teda šikulky a krásně to všechno zvládaj.

Petrach: a Šimonek taky, takže už válí sudy?? 🙂 To Vojtěch taky dělal asi v 8korig. a v 9 se začal plazit. Hedelix dávám, ale on mi vůbec už asi 2 dny nechce jíst, tak snad je to těma zubama, my jsme všichni 3 nějaký chcíplí, ať už mrzne a všechny bacily pochcípaj!

maatkka: já ti nevím, ale ta 3-kombinace by se měla píchát snad, až právě nejdřív od toho15 nebo 16měs. Vojta jí dostal až v 16měsících.

petrach
25. nov 2009

matka ja si čas na koníka vždycky najdu 😀 ted třeba jsem doumyvala okna,tady oddechnu a jdu vytřit podlahy..malí spinká 😉
nám prevernat píchala dr pokažde i s hexou,pry se to muže,rweakci už by nemela mít,už očkovaní mela..

denis ja nevím jestli válí sudy,on lehne na bříšku,pak na záda,zas na bříško a hned je jinde,než jsem ho dala..
ja tvrdila rhb že se z bříška nepřetáčí,že padá nechca a ona když ho vydela se smála,že se fakt točí i zpátky..to jsem matka,když to nepoznám 😀 😝

denisee
25. nov 2009

Já taky poprvé říkám doktorce, no ještě se asi nesměje 😒 a ona, ale jo podívejete, no já čekala první úsměv asi od ucha k uchu nebo co 🙂 to je dobře, že se takhle krásně umí přatáčet, možná už za měsíc fakt poleze nebo aspoň poplazí 😉
Okna už taky mám, ale asi jsem u nich nastydla a hnula si víc s tím krkem. Vojtík spí, ale pořád ho budí ten kašel.

maatkka
25. nov 2009

denisee Julia bude mat 15 mesiacov o par dni (28.11.) tak asi preto nam to chce dat naraz... ale ja som prave nechcela ani hexu s prevenarom tak neviem... a od tohto ockovania ani neviem co mozme ocakavat (aku reakciu) kedze to je zase nieco nove (pre nu)... no asi to necham tak a vratime sa aj ked len o par dni neskor aby to nebola nejaka zataz
no ja mam podobny problem baby ked si chcem napr. zapisat kedy 1. krat nieco spravila tak nikdy neviem ci to je uz ono??? 😕 😀 aj teraz ked "zacala chodit" kedy mam napisat ze zacala - ked sravila prve kroky ked chodila uz istejsie alebo az ked uz bude chodit celkom s istotou???

denisee
25. nov 2009

maatkka: tak to jo, já koukla a vidím 1rok a 2 týdny a oni jsou tu už vlastně 2 měsíce. Já dávala tu 4-kombinaci ( s neštovicema) neuroložka říkala, že už v tom není rozdíl, jestli je to proti 3 nebo 4 nemocem najednou, tak možná, to je to same s Prevenarem. Vojta měl 2dny teplotu jen 38C a to mu stoupla až k večeru, jinak bez problémů.

A jinak si to napsala moc pěkně, s tím, že nevíš jestli je to už to na co čekáme? takhle to mám přesně já a obdivuju někoho jak přesně ví kdy co jeho dítě udělalo 🙂

petrach
25. nov 2009

matka zapisuj vše zvlášt 🙂 ja v tom taky tápu..ted přemyšlím,jak dlouho valí ty sudy,at mu neuberu 😀

dneska bylo nádherne,byli jsme 2x venku a teda dlouho,mezi tím jsem stihla ty okna 😝 ted jdu trošku uklidit a naposledy odsát mlíko

adajar
26. nov 2009

Ahoj holky.

jecidlo to je hruza s tim chlapeckem.

No my vcera byli u te neurolozky tak malej odpovida korigovanemu veku je prej moc sikovnej ma z nas radost. mame cvicit zatim jen ten jeden cvik a kontrola za 2 mesice. Pak se uvidi co budem cvicit dal. No mam radost.

petrach
26. nov 2009

adajar gratuluju mooooooc 🙂 🙂 🙂

ja mám dotazek s UM,kolik je davka na 7 kg,nevíte? mateřiny stačilo 160ml,ale u UM se i zda že fakt nestačí..a ješte ted davam mlíko od 6 mesícu a odkdy jste davali mlíko od toho 10 mesíce? koriguje se to,nebo ne? v tomhle plavu

fajn
26. nov 2009

peti na krabici to je napsany je to od kil myslím
adajar taky gratuluju

adajar
26. nov 2009

petrach um by se melo korigovat a davku nevim.

maatkka
26. nov 2009

Ahojte tak sme boli dnes na tom prevenare - drzte prosim palce nech je to bez reakcie...
Nakoniec sme nastriekali lydocainom (davame ho pred kazdym ockovanim aby ju to nebolelo) len jednu nohu - chceli sme len jedno ockovanie (prevenar bez tej trojkombinacie) - a spravili sme dobre... dr. nakoniec povedala ze nam ju aj tak daju az po kontrolnom EEG pretoze pri neurologickych problemoch ako mame my moze ta vakcina vraj sposobit velke zhorsenie neurologickeho stavu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😨 😲 ☹ ☹ ☹
Inak vraj vacsina pediatrov by nas tym asi normalne zaockovala ale kedze je ona zaroven neurologicka tak vie o tych rizikach... Tak teraz tu revem od strachu a neviem ci je horsie risknut to ze ju (na vlastne riziko) nedame ockovat povinnym ockovanim alebo to (ked bude to EEG o.k.) co to ockovanie s nou moze spravit. Ked ja vobec neviem ake velke je to riziko ked bude to EEG vporiadku (ak by nebolo ockovat ju nedam...)
Povedala ze nechce aby sa jej stav zhorsil kedze sme na tom tak dobre na to ako to na zaciatku s nami vizeralo... 😢 😢 😢

adajar
26. nov 2009

maatka koukam ze to nemate vubec jednoduche.

petrach
26. nov 2009

matka ja jsem slyšela o všech očkováních,že prave proto by ho mel schvalit neurolog,protože muže zbrzdit vyvoj..a jak píšeš zhoršit..pokud je vaše dr i neuroložka,tak to dokáže odhadnout,neboj a bud ráda,že máte tak dobrou dr..ta naše valí 2 očkovaní zaraz a hotovo..ona proste nerozumí moc nedonošencum a asi nezná to riziko,kolikrat jí neco vysvetluju..musí si myslet neco o hysterce 😝

prave na krabici UM davky nejsou 😒 no nejak to vykoumám,nechcu ho nacpávat,at moc nepřibere,nebude se chtít hybat 😉

adajar
26. nov 2009

petrach ted jsem se koukala do papiru co mi psali z nemocnice a tam jsem mela psano 150/170ml na kg a na den. Ale jestli to plati i ted to nevim.

denisee
26. nov 2009

maatkka : držím pěsti, ať to proběhne v pořádku. My jsme taky skoro vždy konzultovali očkování s neuroložkou. A je pravda pokud je nějaký neurologický problém, např. moje známa, syn má obrnu trojklaného nervu a očkujou ho odlišně než zdravé děti.
Jinak naa mě už taky něco vlezlo, doufám, že se to nerozběhne v chřipku ☹ , Vojta byl naštěstí celý dopoledne celkem v klidu. A zrovna musí manžel být dýl v práci, to je tak vždycky 😒

petrach
26. nov 2009

denise me je taky desne 😒 ta zastava laktace je desná..jen doufám že z toho nebudu mít zanet,už mám v sobe brufen a manža má odpolední,takže taky mazec..
tak se drž 😉

adajar
26. nov 2009

Ahoj holky tak jsem se vratila od doktorky. Malej byl celej den mrzutej a breci tak jsme radsi sli a nezdala se ji ta nase hydrokela takze pokud bude dal ublinkavat a tak tak mame jet jeste v noci a kdyz ne tak rano do Motola na chirurgii

denisee
26. nov 2009

adajar: Vojta jí měl taky, on měl operovanou tříselnou a pak měl i hydrokélu, mudr to zatím jen sledovala a našťěstí se to vstřebalo, někde jsem četla, že se to snad má do 2 let vstřebat, jinak operace. Tak, ať to není váš případ.

petrach: no to mě ani nenapadlo, to musí být nepříjemný stavy ☹
Mně se nechce vůbec nic ☹ a manžel se tváří....no škoda slov, ale až je mu bude blbě, to bude chudinka.