Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
30. mar 2010

BERO kulíškům přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍÍÍ 😀

JSOU TO BORCI 😉 😉 😉

argousek
30. mar 2010

Bero také vše nej nej hlavně hodně zdravíčka 😉 to ostatní přijde samo 😀

maatkka
30. mar 2010

pridavam par fotiek z dneska 🙂 Lilinke sa na pieskovisku moooc paci 🙂

ajko75
30. mar 2010

Bera všetko naj, naj lepšie svišťákom hlavne zdravíčko, sú krásny a veľmi šikovný , super že ste to takto krásne zvládli 🙂

tinuskaha
30. mar 2010

Ahojte dlho som tu nebola nestiham citat ☹ par fotiek ako nam to ide nie je to stale dokonale.musime to este poriadne vytrenovat 😉

Vytam nove mamky a ich bojovnickov a tehulkam pribudajuce tyzdne.

julianna78
30. mar 2010

Ahojte
Bera všetko naj naj naj Kubíkovi a Anetke k 2 narodkám 🙂
Matka krásne fotečky a vidiet,že Lilinka si pieskovisko užíva.
Ja som dnes malú zobrala do dráčika vyskúšat odrážadlá,ale všetky sú velké,kukala som aj tie autíčka čo mi Peta poradila aj tie su velké nedočiahne na zem a do roka asi nedorastie.
Jaj skoro som zabudla rastie nám 1 zub 😀
Malá už asi 3dni nechce obedovat,chce len mlieko doobeda zje ovocie a max jogurt môže to byt tým zubom?

tinuskaha
30. mar 2010

Neviem kde mi zmisli fotky tak skusim este raz.

tanav
30. mar 2010

Anetke a Kubíkovi,
k dnešným druhým narodeninkám všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia, šťastia a krásny úsmev na tvári praje Táňa, Alexík,
Aďko, Peťko a Peter. 🙂 🙂 🙂 🙂
🙂

pavcik
30. mar 2010

Taky se přidávám a přeju Anetce a Kubíkovi vše nejlepší ale hromadu zdraví 🙂

Zítra nás to čeká. 14 dní každý den dostane ráno injekci do zadečku,3.týden bude obden a pak ještě dostaneme 2 domů aby se hladina postupně snížila.
Doktorka dnes moc pozitivně nemluvila,vůbec to na nás nemusí zabrat.A budoucí vývoj taky nevypadá růžově 😔
Jsem už z toho fakt na šišku,jdu si lehnout,už tu padám na hubu z nervů

Tak pa holky

petrach
30. mar 2010

pavcik já vám tak moc přeju at je líp ☹ musíš si ted říkat,že dr vždycky říkají tu horší variantu,určite už to znáš z doby po porodu..jak to myslela tím vyvojem? vždyt doted byl tak šikovný a bez leku a když budou léky,tak by se mu melo ulevit ne??
proč tím brouček musí projít ☹ to je tak strašne nespravedlivé..budu na vás myslet a dej vedet jak to snáší..

petrach
30. mar 2010

tinus to je chlapák..a ty kukadla..musíš psát častejc at víme jak se máte 😉

juli je pravda že Elinj v roce meřila víc než Šíma,to mi nedošlo..s tou motorkou a vy jste taky prdolky jako my 😀
to nejezení bude tím zubem, u nas se odmítají veškeré kousky,když ho to bolí a nejlepší je taky jogurt a kaše..

tani tak jak kluci? jsi jim určite vyvařovala celí den dobrutky,že jo? 😉
matka ty máš Julinky pokažde tak nastrojenou 😉 moc jí to sluší,je po mamince 🙂

helili
30. mar 2010

Zdravím všechny maminky i čekatelky 🙂
Děkuji za přivítání, taky bych se nejraději s Vámi potkala na veselejších tématech, ale teď je tohle naše cesta a my se na ní potkaly tu 😉
Ozývám se znovu až zase večer, pač jsem dnes byla v Brně za Anďulkou. Z Rožnova p.R., kde bydlíme, je to 170 km, takže autobusem je to pro mě doslova celodenní výlet 🙂 Jezdím a 2dny autobusem o víkendu s manželem autem. Dnes jsem si přivezla dobré zprávy - inhalační režim se upravil natolik, že zítra budou Anežku extubovat. Uvidíme, jak si s tím princezna poradí, za pokus to stojí 🙂 Nicméně peristaltika v pooperovaném bříšku občas je, občas není slyšitelná, stolička odešla 1X, dnes nálev bez úspěchu, tak snad se střeva brzy umoudří a Anežka nebude muset bojovat, ale jen si užívat lehárko v inkubátoru s brýlemi na očích 😎
IVH měla prokázáno ve Zlíně, 2.den po porodu, nejprve doktorka diagnostikovala 3.st, ale p.prim to přehodnotil na 2.st s tendencí resorbce. Opakovaný usg bez zhoršení, spíše se zlepšením 🙂 tak snad bude vše ok, já tomu pevně věřím.

Omlouvám se, že zatím neodepisuju adresně na Vaše přezdívky, ale teprve se rozkoukávám 🙂

Přeju všem krásný večer i zítřejší den. Pa H.

petrach
30. mar 2010

helili tak moc přeju at se zítra Anežce daří bez intubace..bude to další kruček na ceste domu..a jak dlouho je po operaci beruška,jestli se mužu zeptat?
to cestovaní musí byt desné,kor po porodu,ješte máš šestinedelí,to te fakt obdivuju..ale chápu že vydržíš cokoliv,jen abys u ní mohla byt..

petraguerra
30. mar 2010

Ahoj dekuji za privitani.Matej byl na kysliku opravdu 20mesicu.V 7tydnech ho chteli odpojit od pristroju byl na tom jen hur a hur.Na tu plisen nezabralo snad nic.Zlepsilo se to az kdyz ho prevedli na CPAP,tak vydrzel 2 dny,ale plisen zacala byt negativni.Bali se ho vratit na ventilator,ze se ta plisen znova vzpamatuje-nestalo se.Dr.se nas ptal jak dlouho to tak chceme delat jestli nebude schopen dychat na CPAP.Rekla jsem mu,ze do terminu porodu to bylo 21.1.Nechtela jsem odpojit dite co tak tvrde bojuje.Placenta ho prestala vyzivovat ve 22-24tydnu ,mela jsem preklampsii.Matej nemel mluvit,slyset,pohybovat se,nic se naucit...proste jen lezet a koukat.V den terminu mel 1860g.Po plisni mu prestala rust ledvina ma jen jednu,ale funguje dobre.Take mel 7.1.08operaci oboustranou kylu,potom slo vse jen lepe.Poprve jsem ho pochovala po 69dnech,mliko jsem nemela.Odstr ikavala jsem 7tydnu,ale nic.Domu sel 12.3.-3600g,48cm.Mam s nim problemy s jidlem,neukousne nic zuby pouziva k otvirani veci sampony,sprchace...atd.Pred dvema tydny byl na tydennim vysetreni v e specialnim centru pro deti s problemy-vyvoj.Chodime tam od te doby co je doma.Zjistili,ze mluvi na9mesicu.Ostatni tak na 12-18mesicu.Jen jak vsude vyleze,rozsviti tak je na 2roky.Ma strasnou silu a byli v soku jak ji-hrozne,take nechapou jak jsme ho vykrmili do tehle vahy bez hadicek.Ja ostatne take ne.Maji podezreni na slabsi DMO,pohyb je nekoordinovany,ale ma dobrou stabilitu.Take maji podezreni na autism,nema moc zajem o lidi-ja si nejsem uplne jista,ale kdyz mam neco co ho bavi tak u me vydrzi.V lete nas ceka sono mozku,protoze mu moc neroste hlava-ma ji drobnou od malicka.Je strasne hyperaktivni-nevydrzi v klidu.Jinak s plicema je na tom dobre prozatim.Za dva roky mel 2krat kasel a parkrat rymu.Ma ockovani na praseci i normalni chripku doktor pres plice nam to doporucil.Po ockovani nemel vubec zadne problemy kazdopadne nam to pomaha,protoze nechytil nic.To je vse o Matejovi.

jecidlo
31. mar 2010

Bera: vsechno nej nej nej svistakum k narozeninam, zvladli jste to vsichni na 1*** 😵
Helili:drzim vam palce, musis verit, ze to bude dobre...
Petraguerra: Je to docela sila cim vsim jste si museli projit....my jsme byli taky par let ve Skotksu, ale vratili jsme se 14 dni pred porodem. Jak jsi spokojena se Skotskym zdravotnictvim?

janicka.slunicko
31. mar 2010

Ahojik holky včera byl super den. Jsem si chovala Valinku hodku pak byla nejaka neklidna tak ji daly zpatky,,a že budou ji večer davat transfuzy. Pak přišla doktorka a že mi zkusejí i Ríšu,že to bude akorat složitejší stima hadičkama to přehodit ale pujdeto, Tak ten prdola se ume uvedebyl a spinkal skoro celou dobu a vydržel to dvě a pul hodky, tak jsem byla stasna, super pocit, jsem byla cela stastna, no bomba to byla. Zatim ta kyla se nezhorseje tak že by chtely aspon počkat aby mel dvě kila. jinak se mi nekdo ptal jakej mel stupen krvacení tak to byla čtiřka. To vy te holky už jim nakupuji oblečky už toho mam.. 😀 mejte se a mate super fotky,ja nevím jak se davají tak musím počkat na neteř až mi to ukaže pak vam je poslu..papa

mila01
31. mar 2010

Zdravím vespolek 😀 😀

Bera - také přejeme svišťákům vše nej nej,hlavně ať takle perfektně pokračujou. 😉 Omlouvám se,že až dneska,ale včera jsme se celý den větrali venku.Byli jsme se podívat ve sportu,aby si Kája vyzkoušela kolo ( nevěděli jsme,jestli jí koupit 12 nebo 14),chtěli jsme ho koupit v červnu k narozkám.Jenže ona z něj odmítala slézt a vrátit ho panu prodavači,držela ho za řídítka,táhla ho k pokladně a pořád řikala - deme platit. 😀 Venku ho ani nechtěla dát do auta,že prý na něm pojede domu.No,takže odpoledne už obě holky proháněli svá kola. 😀

Pavčík - je hrozně těžký napsat něco,co by pomohlo a aspoň trošku tě povzbudilo,musí to být strašně těžký.Myslím na tebe a hrozně držím palce.Nedokážeme ti pomoc,ale furt na tebe myslíme.

Helili - budu moc moc držet palce,ať to princezna zvládne a ať už je bez intubace.Je to děs,když jí máš takle daleko. ☹

Chcete se zasmát?Holky šli dneska na dopoledne do školky,budou mít hledání velikonočního pokladu,tak aby jim to neuteklo,tak se včera taťka dušoval,jak je ráno odvede,abych si odpočinula - no,hádáte správně,holky už jsou hodinu ve školce a taťka ještě spí.Jdu se potichu vytratit a jedu do města - přišla mi zpráva,že dneska mají v Takky 30% slevu na všechno oblečení (jsem tam zaregistrovaná,aby mi posílali akce ),mám tam vyhlídlou pro Áju bundičku,tak tam na 9 hned naběhnu. - To je tip pro vás,pokud chcete taky levněji nakoupit. 😉

mila01
31. mar 2010

Jani -. to je supeeeeer.Věřím že máš z toho obrovskou radost a super pocit.Jen tak dál.Hned je den veselejší,když si to člověk přečte. 🙂 😉 🙂

mispuli
31. mar 2010

Petraguerra já taky jen hledím,čím jste si prošli,k tý hlavičce,Honzis má taky malou hlavu už od narození,dodneška může nosit čepice stejný jako míša,ale já hlavu taky velkou nemám,já když si kupovla přilbu na kolo,tak mám tu nejmenší možnou velikost a rukavice na kolo dokonce největší dětskou 😀 😀 ,takže tam je to daný dispozičně 🙂

mispuli
31. mar 2010

jani nádhera,závidím ten pocit chování,já bych taky chtěla 😀 😀 😀

heli taky držím palečky 😉

pavci budu na vás moc myslet,aby to zabralo,jak psala petrach,doktoři určitě říkají horší variantu a ta neklapne 😉

petrach
31. mar 2010

jani tak to je super zpráva že už ti dali i Ríšanka,on si to brouček zaslouží pochovat a te cítit..myslím že ted se bude i rychleji zotavovat,když te mohl mít u sebe..jsou to fakt bojovníčci..

milo já se tady řežu smíchy,Kája je teda číslo s tím kolem,je užasná 🙂

maatkka
31. mar 2010

Pavcik napisala som ti uz asi 10 prispevkov a vsetky som vymazala... ja neviem co napisat... viem ze nic co napisem ti teraz nepomoze ale velmi chcem aby si vedela ze sme s tebou...
Aj keby si chvilami nevladala my budeme aj za teba verit ze to dopadne najlepsie ako moze ze dr. vam hovoria tie najhorsie mozne verzie ktore sa nebudu konat ze lieky rychlo zaberu a vy budete pokracovat tam kde ste doma prestali...

Petraquera tak ja nemam ani slov na to cim vsetkym ste si museli prejst!!! Dufam ze ta nenahnevam ked sa ta spytam ci este rozmyslals nad dalsim dietatkom? Ja sa to pytam kvoli tej preeklampsii - aj ja som ju mala...

Helili tak to je super ze ju dnes odpoja - drzim palce nech to vide na 1. pokus 😉 To cestovanie je teda asi fakt narocne - hlavne ked mas doma este jedno dietatko... uz aby ste boli vsetci spolu 🙂

Janicka jeeeeeeeeeej 😵 Tesim sa na fotecky 😉

Mila ja si viem Karolinku tak zivo predstavit v tom obchode 😀 Hadam ste necakali ze si ho len obzrie a odide bez bicykla 😉

A kde mame Vladimuraz? Vladi ako sa mate???

nanya
31. mar 2010

Zdravím všechny.

Pokusila jsem se vás dočíst. Myslím, že je to nemožné, jsem to prolítla. Tak se předem omlouvám, že nezareaguji na všechno a všechny.

V prvé řadě vítám všechny nové maminky.
helili – vítám tě mezi námi, ale jak už psaly holky, lepší by to bylo v jiné veselejší diskuzi. Gratuluji k princezničce Anežce. Vidím, že jste si toho za tu chvilku už dost prožily. Držím palečky, aby už teď bylo jen a jen lépe. Zkušenosti „bohu dík“ podobné nemáme, takže moc neporadím, ale myslím, že Danielek měl taky tu displazii, co jsem tak na netu četla, tak by to v budoucnu nemělo až tak znamenat, záleží na stupni. Akorát to asi nebude na vrcholový sport. Knížka „Narodilo se předčasně“ je fakt bomba, škoda jen, že vyšla až teď, určitě bych za ni před rokem taky byla velice vděčná. Mě hodně pomohly stejné příběhy s dobrým koncem, fotečky na zdech v nemocnici, co tam maminky nedonošeňátek třeba po roce donesly. Anežce přeji hodně síly dále bojovat.

argi - ty jsi už v nádherném tt, ty jooo, tiše závidím. Já se druhého těhu táááááák bojím, že asi bude Danielek jedináček.

bera – opožděně přeji všechno nej a nej svištíkům.

maatkaa – Lilinka je faaakt nádherná, a ty hadříky jí opravdu mocinko sluší. Celá maminečka 😉

tinus – tebe jsem tady už dlouho neviděla. Musíš chodit častěji, i když já to občas taky pořádně flákám, sice čtu, ale nepřispívám. Alex je velice šikovný, pokroky opravdu jsou, za chvilku budeme jen vzpomínat a budou nám ty mrňata lítat tak, že nebudeme stíhat. Na to se moc těším.

pavcik – nevím, co napsat.... Je mi to moc líto. Ale naděje umírá poslední a doktoři, jak píšou holky, opravdu raději říkají ty nejhorší prognózy, aby pak neslibovali a nedopadlo to špatně. Musíš věřit, že kortikoidy zaberou a třeba mu opravdu pomůžou i v ostatním. Vedlejší účinky určitě po vysazení vymizí. Držím moc palečky a stále na vás myslím.

janicka.slunicko – gratuluji ke klokánkování, pro nás mamči nedonošeňátek nejkrásnější pocit a možná i trošku úleva... Užívej si mazlinkování. Je suprovní, že ti dali i Ríšánka, teď, když cítil maminku, tak mu půjde vše určitě lépe.

My dnes byli na kontrole, lékařce jsem se neodvážila říct, že jsme sirupy už dávno vysadili. Ale nález byl kupodivu dobrý, prý už jen stříkat Vincentku, aby hleníky, co má v nosánku, odcházely. Tak jsem byla ráda. Nechala jsem jí tam ten Ventolin a říkala jí, že jsme ho stejně neužívali, nic na to neřekla, řekla jsem jí, že je teda pro mne lepší dávat sirupy. Takže jsem moc a moc ráda, že už bude snad po všem. No a s jídlem to u nás stále není růžové. Na to, jaký jsem já byla v dětství jedlík a o manželovi ani nemluvě, tak Danielek asi není ani náš. Náš jídelníček vypadá teď asi takto:

v noci cca 02:00 hod. zhruba 1x kojo,
pak ráno cca v 7:30h kojo,
9:00 – půlka pribináčka – tj. 40ml,
12:00h kojo, 14:30h masozeleninový příkrm – max. 60ml, a to se už musí zadařit,
16:30h kojo,
18:30h pokus dát kaši, neúspěch snad pokaždé, takže nakojím
a pak ještě jednou kojo před spaním cca 21:00 hodin, ale moc nevypije.

Já už fakt nevím, jak na něj. Přesnídávky se mu z ničeho nic zdají kyselé, úplně ho otřepává. Mačkaného banánu sní max. čtvrtku, jogurty nechce, plive to. Chjooo, závidím maminkám, co jim prcci papají normálně. O pití raději ani nemluvím. Nepije nic krom MM, a tomu taky moc nedává. Ale jsem ráda, že jsme dopadli tak, jak jsme dopadli.

pavcik
31. mar 2010

holky vůbec nic psát nemusíte,já vim že na nás myslíte a držíte palce. Moc vám za to děkujeme.
Hold si projdem těžkou zkouškou a snad se na nás usměje štěstí.
Dneska už dostal první pigáro a za hoďku ho čeká oční vyšetření. Ty vedlejší účinky se objeví až později

jani2
31. mar 2010

helli - tak to je super, že Anežku budú už extubovať...to je jeden veľký krok vpred 🙂 ...a ohľadom toho črievka, ako som už písala, Janka mala to isté, dokonca mala črievko na troch miestach prederavené, takže kúsok z tenkého črievka vyrezali...chirurg vtedy vravel, že jej to nebude chýbať a mal pravdu, Janka dnes nemá žiadne problémy s trávením, či priberaním a tieto ťažké prvé mesiace nám pripomína už len jazvička na brušku!...Anežka mala teda tiež perforáciu, alebo jednoducho len stolica neodchádzala?....a ešte ohľadom tých komôr, toho sa tiež neboj, hlavne ak ti dr. vravel, že sa to vstrebáva...možno bude mať maličká zo začiatku trochu zvýšený alebo znížený tonus svalov, ale to sa dá krásne rozcvičiť...takže aj napriek všetkým tým komplikáciam je jasné že malá je bojovníčka a 1-2 roky si budeš už s ňou užívať radosti! 😉
janička - juj, takže už oboch drobcov si klokankovala?...ja som sa zo začiatku tááák bála, až som sa vždy od strachu spotila 🙂 ...Janka mi prišla taká maličká v mojich rukách!...ale je to krásny pocit cítiť ich, však?...a oni si to uvedomujú tiež!, ja si proste myslím, že vnímajú prítomnosť mamičky! 🙂
nanya - tak my sme s papánim nikdy problémy nemali ,ale s pitím veru áno....ja som bola až zúfala, najmä keď som čítala, koľko majú deti piť...ani teraz Janka nie je veľký "piják", ale postupne sa to lepší!...držím palce, až sa Danielko "rozpije a rozpapá", ja si myslím, že to príde....len pri týchto naších extrémnych drobcoch musíme mať jednoducho pevnejšie nervy 😒
pavcik - tiež na teba moc myslím....máš to teraz moc ťažké, ale ako písali dievčatá, tak doktori radi hovoria tie najhoršie varianty prognóz.
petraguera - tak sa mi zdá že tvoj Matejko je podobne starý ako Janka, koľko má rôčkov, lebo v pase ho nemáš 😉 ...a ako čítam, tak ste si prešli tiež všeličím 😢 ...a ak sa smiem spýtať, to len kvôli tomu, že malý nemá záujem o ľudí, tak mu pripisujú autizmus?

kikimaruska
31. mar 2010

Ahojky maminky a prťouskové 🙂 Tak snad jsem Vás stihla dočíst...ale mám v tom teda guláš. Gratuluju všem miminkům k pokrokům a vítám i nové maminky...a všem co se potýkají s překážkama posíláme moc síly a zdravíčka....

Co jsem tak početla....tak BPD máme též, jaký stupeň jsem v papírech nenašla, tak nevím. Řekli nám to co zde už maminky psali, že může mít dýchací obtíže, astma, žádný vrcholový sport, náhcylnější na plicní onemocnění....měli jsme oboustranný pneumotorax, je fakt že je víc náchylný na virozy a bojujeme s tím stále, ale dost se to zbrdilo, když sem začala pravidelně dávat vitamínky pro děti (Martánky). Na plicní pujdeme až si nás objednají po 2 roce a pak se uvidí.

Krvácení mezi síněma komor na srdíčku jsme měli též, xhodily na kontroly na kardio, ale do 2 měs po propuštění (tedy 4,5 měs) se to samo většina zacelilo a už nás vyřadili....nějaké léky na to bral v nemocnici, ale pak již ne.

Juliana. my měli ve 12 měsících 67 cm a 7,1 kg. Nyní ve 23 měsících máme 9,4 kg a 85 cm. Oblečení á něco 74, většinu už ale 80-86. Je to hubená žížala, plnej energie, ale kde ji ere...z jídla to teda nevypadá... 😝 ....ikdyž je fakt že ted po víkendu když je zas zdravýa po nemoci už, tak se trochu zlepšil...ale celkově to jídlo nic moc. Nedonošené děti prý mívají problémy s jídlem...vidím to i u ténaší kamarádky, téměř to samé....

Bera: no jo, narozeninky se blíží. Chci mu udělat dorta ve tvaru dinosaura-bude pect sousedka a já jí pomůžu, 🙂 . K narozeninkám dostanena písek velikánský bagr s rypadlem a vlečkou-auto, stan , to od našich a ode mě kostičky, takovou dětskou plastelínu,knížky a drobnosti jako bublifuk,polštářek se jménem a oblečení ani nepočítám, to kupuju průběžne.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24330843&tab=8
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20729488&tab=0
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31110729&tab=0

kikimaruska
31. mar 2010

A pár foteček ze zahrádky a z procházky

kikimaruska
31. mar 2010

a tu sem zapomněla...testovali jsme nový holínečky.

bera28
31. mar 2010

Ahoooj všichni 😉

tak teď už v tom mám teda pěknej guláš 😒 Už ani nevím, co jsem četla na začátku, tak se předem omlovám, když na někoho zapomenu.

Mám vyřídit od svišťáků, že děkují tetkám a prďouskům za gratulace 🙂

Pavcik, jsem na tom jam Maatkka, taky nevím, co už ti napsat, aby tě člověk aspoň trochu povzbudil. Ale myslím na vás snad non-stop. Ono se to zlomí až uvidíš nějaké pozitivní výsledky.

Maatkka, holky mají pravdu, ty máš Lilinku vždycky tak krásně vyfešákovanou. To já se úplně za svišťáky stydím 😔 Doma jsou pořád upatlaní, jedině ven jsou schopní vyjít čistí, ale jak je pustím, tak už to jede 😖

Tinus, teda Alexík se úplně změnil od těch posledních fotek z oslavy narozek. Pokroky teda udělal, paráda!!

Helili, jsem zvědavá, jak dopadla extubace. Hlavně se nelekni, když budou muset znova intubovat. To se stává, aby se děťátko moc neunavilo. U Kuby to bylo několikrát. A Anežka se vážně ohromná bojovnice!! Teda s dojížděním to musí být pakárna. Jsi dobrá, jak to pěkně zvládáš, smekám.

Petraquerra, teda já úplně zírám, čím jste si vším prošli a jak se z toho Matěj nádherně dostal. S tím jídlem a pitím je to fakt většinou u nedonošenců problém. Ale jsou i světlé vyjímky, třeba Šimonek od Peti, toho bych chtěla, žroutíčka sladkého 😵

Janicko, tak jsi se dočkala a měla jsi i Ríšánka, to byla nádhera, co? A počkej, až ti je dají oba naráz, to budeš chrochtat blahem 😀 Mám z vás velikou radost.

Milo, tak to mě Kája pobavila. No to víš, klasická ženská, přeci když jde do obchodu tak si MUSÍ něco koupit 😀 😀 Tak pak napiš, jak se jí jezdí. Budete dávat ty přídavný kolečka nebo ne??

Nanya, sláva, už máte nemoc za sebou. To musí být pro tebe úleva. A tobě už je také dobře?? Buď ráda, že jí aspoň něco. Když se budeš trápit s jídlem, tak si vzpomeň na moje svišťáky a jejich mikroskopické porce. Taky nechápu jak na tom dokázali někdy přežít 😕 😕

Kiki, koukala jsem n aty plánované dárky a jsou boží. Ten stan je parádní. Máš super, že máte zahradu. A ty holínky jsou nádherný! Prosím tě, co je to za značku, bych je svišťům koupila. Co jsem viděla posledně v obchodě, tak měli jen jednobarevné obyč a tyto jsou mnohem hezčí.

Jinak my jsme dnes začali zase plavat a teď už ve velkém bazénu. Tam se vyblbnu i já, takže bezva.Jsem zvědavá, jak to teď bude s nemocema. Od Kanárů nezamarodili (Ťuk, ťuk). Tak nevím, jestli pomohlo to moře nebo to, že nechodili na plavčo. Uvidím. Každou chvíli má dorazit kámoška s manželem z Haagu, já už jsem je neviděla skoro rok a strašně se těším. Ta mi byla vždycky oporou, ať se dělo co se dělo, tak jsme stály při sobě. Taky si holka prošla dost blbým obdobím, ale teď je moooc šťastná a to mě taky nabíjí.
Venku je hnusně, tak se ani nikam nechystáme. Mějte se zatím všichni krásně.

kikimaruska
31. mar 2010

bera: díky, jsou od jedné paní z MMB a i za dobrou cenu, hodím odkaz, 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31544272&tab=2