Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
8. apr 2010

jecidlo no já to sportovne neberu,bohužel..mám depky z lidí,co furt ryjou--
včera na procházce jsem potkala dve místní maminky,jedna ma holčičku v červenci 2009 a mela jí sedet a pry malí ješte nesedí??? to jí přece neva že ta její malá vysela z kočarku hlavou dolu,že se neudržela v sedu,ale sedela..malí usedí už celkem dobře,jenže proč mu ničit zada,občas když moc vyvádí mu dám pololeh a ted jezdíme v golfáčích,kde víc vydí

já sama přece vím,že to není v pohode,ale co jim mám na to říct??
merj to napsala hodne vystižne 😒

a teda koukám jak dnes válí kluci s letadlem 😀

sorbona13
8. apr 2010

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, přidala jsem videa sem:

https://www.youtube.com/watch?v=yT5SdgWL9_U


https://www.youtube.com/watch?v=cDw0nYT3kf4

jecidlo: Kuba má zvýšené svalové napětí na DK, Straňák to řekl jen tak mimochodem a nikdo to neřeší, tak snad bude v pohodě. Je o cca 10-14 dní pozadu za Honzíkem. Však ona se Maruška rozchodí pěkně, všechno jste přestáli v pohodě, ono je pravda, že na každém dítěti něco najdou.

merj: ono už to je rok, co jsem ležela v porodnici, nastoupila jsem tam týden před Velikonocema 🙂

nanya: oni ti doktoři jdou podle tabulek, ale každé dítě je originál, podle mě je Danielek velký šikula 😵

pavcik: to je super zpráva, je malej v pořádku?

bera: 😵 😵 😵 😵 máš doma veselo 🙂

maatka: moc pěkný fotky 🙂

denisee
8. apr 2010

Holky: vzpomínám si, jak jsem byla taky nervní, proč nesedí, proč už nechodí.... atd. hlavně to sezení , V začal sedět skoro až v korig. roce , takže tady nechci kázat, že maj na to nárok atd...., přeji pevný nervy a holky fakt se radujte z každýho dne a i z malých pokroků 😉

Jecidlo: trochu mi přijde divný proč čeká doktor na chůzi, to už by měl vidět teď ne kde je problém. V měl taky hypertonus na DK, bály se , aby při chůzi nevtáčel špičky do vnitř, ale nakonec už když lezl tak je naopak vytačel ven a i při chůzi je stále měl vytočený spíš ven. Rehabka říkala, že to maj děti které cvičí Vojtu, tak nechápu, bály se špiček dovnitř a nakonec jsme museli cvičit vojtovku na to, aby je nevytáčel ven. 😖

Petrach: klíííííííííííííd, malej je super!!!!! a některý ženský brali sezení jen když dítě posadily a ono drželo, sama jsem několikrát musela vysvětlovat, že sezení je když se umí posadit dítě samo.

bera28
8. apr 2010

Mispuli, to je výhra, že jsi sehnala botasky. Já jsem zrovna dneska nadávala, když jsme přišli z venku, oba mají boty tak okopané, a to je nosí asi 14 dní 😠 Ty kamínky jsou fakt šílený.
Teda Mišule je fakt dračice. Být tebou, tak jí dám vestičku a i padák. Jistota je jistota 😀
A nebylo by to s tím vzdělávacím faktorem u vás jako nošení dříví do lesa? Nejsi ty náhodou učitelka? 😀 😀 😀

Jecidlo, to je fakt divný přístup neurologa 😕 😕 Tak zkus aspoň Marušce nožky masírovat, to pomáhá. Jo a merj to napsala krásně. A je pravda, že až děti začnou samostatně chodit, tak pak už se tě nikdo nikdy nezeptá kdy začaly. Takže je to fakt asi fuk 😉 Kuba začal taky až půl roku po Anetce.

Maatkka, krásné fotky. Je z nich úplně cítit rodinná pohoda 😉

Nanya, Danýsek toho za poslední dobuzvládl tolik, že bych nad neuroložkou mávla rukou. Důležité je, že jde stále kupředu a nestagnuje. A s tím nemluvením se netrap, počkej až tě z jeho věčných otázek bude bolet hlava. ještě ráda si vzpomeneš jak mluvit nechtěl.

Merj, ty musíš bydlet někde v naší blízkosti. Přes nás teda lítají letadla jen když je oprava na hlavní ranveji, ale máma bydlí kousek od letiště a co si pamatuji, tak nejvíc přistávají směrem od Horoměřic. No a to je všechno docela blízko nás. A jsem ráda, že obdobný vzdělávací proces neprobíhá jen u nás 😉 Já jsem vždycky tvrdila, že bych brala, aby se děti rodily tak tříleté - to už si s nima pokecáš. A nejvíc jsem se vždycky těšila, jak se s nima budu učit do školy 🙂 No ale nesmějí být úplně tupí, to bych se svojí netrpělivostí asi nevydýchala 😀
A k těm holínkám, já jsem dneska v obchodě viděla ty, které jsem objednala a je u nich vyndavací vložka a jsou docela dost pevné. Uvnitřek je takový klasický holinkovský, a nějaká slabá látka, ale bota jako taková je fakt silná, to mám radost. A i ten šusťák nahoře je kvalitní. Když budeš chtít, dej vědět a pošlu ti link.

Tak a jdu do hajan, tady už zase všichni chrápou 😠

jecidlo
8. apr 2010

sorbona: kluci jsou fakt super, ale to je proste kopirak 😀

zeptam se na to jeste nasi doktorky, zitra jdu vyzvednut dalsi PLACENEJ synflorix 😝
On presne rikal, ze bude ASI smatlat ve smyslu, ze bude prave davat spicky dovnitr. Ja bych ji nechtela trapit zbytecne, ale hloda to ve me dneska statecne ☹ zkusim ty masaze to zni dobre a nenasilne.
Dekuju za rady a povzbuzeni, ja jeste cumim na hleda se mama a tata🙂)ten nas zase lita po svete 😉

mispuli
9. apr 2010

holky s tím neurologem mi to silně připomnělo jeden strašně nepříjemnej zážitek s doktorkou z Motola,když se Honzíkovi stal ten úraz a po dlouhém měsíci se tedy konečně přišlo na to,co mu vlastně je a po dalších 3 nedělích jako zázrakem odkráčel domů po svých,tak nám tenkrát právě ošetřující vyjednala právě Jánky,měli jsme jet za necelý další 3 tejdny a podmínkou bylo,že ještě musíme na vyšetření na ambulanci do Motola,tam nás doktorka /jiná/ vůbec nechtěla přijmoput,že tam nepatříme,no nakonec si to nechala vysvětlit,ovšem holky to vyšetření,čekali jsme na ni až milostivě přijde,no a těsně před tím nž přišla potřeboval Mm na toaletu,ta kráva mezitím přišla a my šli dovnitř,MM pak bylo blbý tam lézt,tak já to absolvovala sama,Honzis byl strašně zvědavej a začal jí tam šmejdit,jenže ona po něm chtěla,aby si hrál s hračkama,to ho samozřejmě nebavilo,taky jí ta hrábnul do papírů,ona na něj zařvala Honzo /nikdo,mu tak neříká/,ten se lek a spustil pláč a už s ním nebylo nic,pak se mě zeptala,jestli jezdí na tříkolce,když jsem jí řekla,že ne,že jsme rádi,že zase chodí,tak napsala do zprávy,že je nevychovanej a zaostalej,holky já z tý ordinace vylezla a prořvala skoro celou cestu domů,MM pak strašně mrzelo,že tam nebyl se mnou a doktorka prostě kráva,vůbec ho neznala,protože jsme u ní byli poprvý a místo,aby se tenkrát radovala,z toho že přežil a chodí,tak ze mě udělala úplnýho debila,tolik o mudr..doufám,že se nezlobíte,že jsem se tak rozepsala,ale fakt jsemsi na to úplně živě vzpomněla,jo a od ní jsme šli na oddělení neurologie,kde ještě 2 tejdny před tím ležel a tam z něj byli všichni totálně nadšený,takže asi tak

jinak my máme neuroložku taky nic moc,naštěstí tam chodíme 1x za půl roku a já už si na ni zvykla,akorát se tam svlíkne,ona zjistí reflexy,do toho jí tam H melduje,co tam má za obrázky,oblečeme se,ona nadatluje zprávu a jdeme domů 😅 😅

petrach
9. apr 2010

mispuli taky hnusné zažitky 😠 😠 je to pravda,oni je neznají a mají jako práci a my je obtežujem..né teda všichni,to bych jim křivdila..nás to čeká příští čtvrtek a já už nervuju..

jo a chci se zeptat..jako lození se bere když víc lozí než plazí?? nevím co jí tam řeknu..on lozí.ale jen když on chce,dnes se asi fajn vyspal,protože do snídane jen lozil..cca 20 minut..osobní rekord 😕 😅 no už to vydím..a desím se jí a nikdo se mnou k ní jít nechce

mispuli
9. apr 2010

Peto,tak to my většinou všechna vyšetření absolvujeme i s manželem,naštěstí má pracovní dobu,kterou tomu může uzpůsobit,zrovna dneska jedeme na rehábu do Budějek,ale jdou cvičit kluci,já mám srazík s holkama s Budějovic,takže snad se zadaří a poznám Denis s Vojtíškem 😉

a já bych to za lezení považovala, když leze,tak leze 😀 😀 😀

no mě právě tenkrát nejvíc rozhodilo,že se s ním ani nepokusila nějak komunikovat,jako kdyby mu řekla podej mi hračku,tak on by ji podal,ale ona se bavila jen se mnou,no a završila to tou tříkolkou,to je prostě nějaká kolonka a tu Honzis nesplňuje dodneška,moje máma se nikdy nenaučila jezdit na kole a taky o ní nikdo neříká,že je zaostalá 😅 😅

ale neboj vy dopadnete na kontrole v pohodě 😉

sorbona13
9. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem teď mluvila s doktorkou a prý nemáme nechat Honzíka stát, když ještě neleze, to jsem zvědavá, jak ho zvládnu pořád dávat dolů, bude pěkně vzteklej.

maova
9. apr 2010

Ahoj holky,
sorbonko, když jsme byli v DC, tak nám vyprávěla dětská neuroložka, co kdy děti dělají, co by se mělo, nemělo ... . A říkala, že některé děti si prostě rovnou stoupnou a ještě ani nelezou. Že to právě není dobré pro ten vývoj, ale pokud to dělají sami, tak s tím nic neuděláš. Nesmíš je to jen učit ty a stavět je a chodit s nima za ručičky, ale to asi neděláš a takhle malým dětem asi těžko vysvětlíš, že si nesmí stoupat.

argousek
9. apr 2010

Ahojte holky,

tak já se hlásím, máme počítač ve správce, tak ho snad brzy spraví. Teď jsem nachvíli vklouzla na počítač manžovi 😀
Předně bych chtěla pogratulovat pavcik, že léčba zabrala a máte dobré eeg, těším se s vámi. 😉
Jinak jste tady toho zase nakrafaly habaděj, takže asi nebudu ani každého zvlášť komentovat. Jenom chci říct, aby jste si z kontrol u doktorů nic nedělali. Každé dítě má své tempo a pomalu ke všemu dojde. Já jsem taky vždycky všechno řešila a vidím, že jsem se trápila zbytečně, protože to sice Adámek nedělal podle tabulek, ale vždycky stejně ke všemu došel. Teď se pěkně rozpovídává, tak je s ním legrace. I když k tomu aby mluvil jako Davídek od andulky máme ještě hodně daleko 😀
Jinak už začal chodit do školky a zatím to zvládá dobře. Sice jsem už párkrát odcházela s brekem, protože začal plakat a křičet mami, ale musí si zvyknout, nakonec tam bude mít kamarády a budeme rádi, že jsme ho tam dali. Jinak taky úspěch naučil se tam čůrat na stojáka, jako velkej chlap. Starost mi ale dělá, že tam vůbec nechce pít. Myslela jsem si, jak tam odkouká pití z hrnečku a učitelka říkala, že se sekne a ne a ne. No a já se zatím držím, byla jsem u doktorky a ta říkala, že to vypadá, že tam ještě chvíli vydrží. Už mi vysadila ty tablety do pochvy a snížila dávku hořčíku.
Mějte se všechny moooooc hezky a držte se 😀

maatkka
9. apr 2010

Ahojte kocky
tak my sme sa prave vratili od dr. Lilu celu noc nejako tazko dychala - ma sopliky strasne kasle a rano mala aj trosku zvysenu teplotu - 37,6 st. - aj ked to zase moze byt z tych nestastnych zubkov - idu jej 2 ocne... Mozno kvoli tomu ani moc nepapa.
Dr. na nej nic moc nenasla - dychanie vraj ciste (aj ked kasle hrozne) hrdielko len trocha prekrvene. MM ma ukecal aby sme tam sli hlavne teda kvoli tej bliziacej sa operacii - aby sme prave teraz nieco nepodcenili a nevratilo sa nam to v silnejsej miere prave pred terminom operacie lebo keby sa nam znova posunul a zase cakat na dalsi termin tak uz asi zcvoknem... Nic na svete teraz nechcem viac ako nech to uz mame vporiadku za sebou...
Aspon sme sa uz s nou dohodli aj na predoperacnom vysetreni a termin na odber krvi a tak... no a nasa dr. je aj nasa neurologicka a teda sa vobec nejako nepozastavila nad tou operaciou - este som sa jej sice moc vypytovat nechcela lebo tam mala cakaren chorych deti takze sa poriadne porozpravame asi az teda na tom predoperacnom...
Dneska sme mali v plane sa ist s mm 1.x s kocikom korculovat - takze to musime odlozit. Ale sme sa aj tak potesili lebo sme si mysleli ze mm mal korcule v tom nasom ukradnutom aute a vcera ich nasiel.
Peti ja som to teda moc sportovne tiez nebrala - radsej som sa moc nestretavala s protivnymi ludmi ktori mali deti a vedela som ze by porovnavali... Najhorsie bolo ked nas sfukol nejaky dr. alebo primarka na RHB - ked som tam vchadzala s tym aka je Julia uzasna a sikovna a vychadzala nestastna ☹ A to si myslim ze Lili bola (a aj samozrejme je 😉 ) naozaj sikovna po tom vsetkom...
A urcite mozes povedat ze Simonko lezie 🙂
Jecidlo nam dr. vravela ze mala bude ASI spickovat a chodila pekne od kedy chodila sama (aj ked asi aj kvoli cviceniu)...
Mispuli 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 niektori dr. su fakt uplne hrozne neepaticki a nemali by vobec robit s detmi!!! 😠
Argousek prekraaasny 37. tyzden 😵 😵 😵 Uz sa straaasne tesim a neviem dockat ked sa nam budes hlasit s babatkom v naruci... Taaak velmi ti to prajem 🙂 Vsetko to o com sme snivali a nezazili si tentokrat riadne uzi!!! 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

sorbona13
9. apr 2010

maova: to víš, že ho to neučím, prostě si to přileze ke stolu a stoupne si ☹ Vždycky ho nechám chvilku stát a pak ho vezmu a zkouším ho nějak zabavit,ale stejně je po chvíli zase u stolu, chjo. Na Kubu tím pádem nemám skoro vůbec čas 😔

jecidlo
9. apr 2010

sorbona; je fakt, ze nas neuro by vas asi poslal cvicit aby ty faze nepreskocil. Matej si teda stoupal taky brzo,ale uz nastesti lezl Ale delala to stejne zbrkle, jak ti honzik stoji v te postylce a pak spadne, tohle mi Matej delal porad, jen jsem chodila a obkladala jsem ho periama, vy mate aspon fakt SUPROVOU ohradku. Naucil se to az siparkrat fakt natloukl hlavicku, jednou se mi po tom aj pozvracel 😒
mispuli: 😠 baba jedna
argousek: ja to vim, beru to v pohode, ale pak prijde neco co me rozhodi 😖

byla jsem u te doktorky,t a si cetla zpravu a taky se docela divila ze nas neposlal to nekam aspon nejak rozmasirovat...ale pry snad vic co dela. tak ja taky 😨

jinak kez by se mi podarilo Marusku natocit jak zpiva a "tanci". Sedi v kleku, houpe telem, mava ruckama a brouka si. U nas je ted absolutni hit Tancovala zizala🙂) 😀 😀 a byla jsem odvazna a koupila jim bubinek, triangl, rumba koule a dve fletnicky 😀

merj
9. apr 2010

Sorbona, u nas to bylo podobne, od toho, co maly zacal lezt, ta do necelych 14 dnu se u vseho u ceho se dalo se zacal stavet. Take jsme slyseli, zabavte ho at se nechce stavet. Ale zabav prcka, ktery ziska novy uhel pohledu. Cim vic jsme se ho od staveni snazili odradit tim se o to snazil vice. Tobe drzim palce, at jste uspesnejsi nez my. A neboj bude uz jen "lip", nas maly ted chodi doma vetsinou pozadu, takze nez vychytal prahy apod. kazdou chvili se valele po zemi.

merj
9. apr 2010

Bera, bohuzel ze sousedky nejsme ☹ . Bydlime na druhem brehu Vltavy. Pokud si pamatuji, tak jsi psala, ze bydlite ve Stodulkach, my v Troji.

denisee
9. apr 2010

Sorbona: přesně jak psala Maova, pokud to chce dělat sám nevadí 😉
Taky jsem v tom stavění chtěla Vojtovi zabránit, ale rehabka říkala, že né pokud to chce dělat jen dobře a taky nelezl. Jen zkontrolovala , jestli se zkouší stavět správně 🙂

bera28
9. apr 2010

Jecidlo, a vy jste neměli nárok na Prevenar zdarma??? A doufám, že se ti podaří Marušku natočit.

Sorbonko, video nádherný. Kluci jsou fakt naprosto stejný. Já bych si je určitě pletla. A k tomu stoupání mají holky pravdu. Ale jak ho udržet, co?! Prý se stává, že když se naučí dítě stoupat dřív než lézt, tak pak se mu ani lézt nechce a nemá dostatečně posílené svaly. No a samozřejmě nemůže ani pořádně stát, když ho sice nohy unesou, ale svaly nic moc 😒 Ale neboj, ono to půjde 😉

Merj, tak to je škoda, že jsi až z Troje. Ale zase máš blízko ZOO 🙂

Argousku, myslím, že teď už to bude pohoda, klídek, tabáček, ne? 🙂 🙂

Maatkka, ajajajaj, ať je Lilince brzy dobře. Myslím na vás.

Peti, to je jasné, že Šíma leze. Takže mi napiš v kolika korig. to přesně začalo a já to dám do tabulky.

Mispuli, to jsou teda zážitky z našeho zdravotnictví 😝 😝 Já teda zas tak hrozný nemám, co se týká svišťů, ale zato taťka si poslední rok fakt s lékaři "užíval". Došla jsem za tu dobu k poznání, že pokud už není možnost člověka uzdravit, tak jakoby už neexistoval. A nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Hospic jsme nesehnali, v LDN hrůza hrůz, brrr 😝 😝 A sehnat nějakou sestru domů, která by mámě s taťkou pomohla, to bylo jen za tučné prachy.

Dneska mi dorazily ty dekorace do pokojíčku a vypadá to, že budu muset ještě doobjednávat. Já se pořád bála, aby to nebylo přeplácaný a teď je toho málo 😠

maatkka
9. apr 2010

babyyy tak my uz mame 38,7 st. sopliky riadne a o kasli ani nehovorim ☹
to zas bude noc ☹

julianna78
9. apr 2010

Ahojky 🙂
letmo som si Vás stihla dočítat pridali ste krásne fotečky Peti Šimi je krásny ten jeho kukuč dostane každú ženskú.Ja som malej objednala na narodky odrážadlo http://www.detskydesign.cz/product_info.php?cPa...
My sme sa už konečne naučili padat na zadok a začala obchádzat nábytok.
Peti a Šimi jasné,že lezie a gratulejeeeme 🙂 Holky ja mám už dlho dojem,že predčasniatka hodnotia prísnejšie ked je v tabulke lezenie 8-10mes tak oni to musia vediet na 8.Mna šokovala moja mudr malá mala 9mesiacov kalendárne boli sme na preventívke a už bola na 4 a sedela v šikmom sede a ona mi povedala,že zodpovedá korig.veku lebo nesedí.Dva týždne na to liezla a sedela pevne a to mala korigovane 7mesiacov.švagrininej malá liezla mesiac po nás sú rovnako staré a nikto to neriešil.Má dvoch 8mes.kamošov a vedia sa pretočit a sediet ked ich posadia keby som kopec detí v mojom okolí posudzovala tak jak nás tak každý by mal asi cvičit vojtovku.
Dnes mi prišla pozvánka do rizikovky aj z dotazníkom a náramne ma pobavila otázka či sedí 10min al.viac...keby moje dieta sedelo 10min tak si myslím,že je chorá.Ešte tam bola otázka či zdvihne guličku palcom a ukazovákom to nevie.Kedy to vedeli vaše deti?
Ja som dlho vravela korig vek pri malej,ale teraz už hovorím kalendárny a som na nu strašne hrdá jak to zvládla a čo všetko dokáže a na blbé poznámky aká je mrnavá iba dodám že sa narodila 960gramová a myslím,že všezky tu môžme byt na svoje deti hrdé sú to malí velkí bojovníci.

mispuli
10. apr 2010

juliana,tak to jsme na tom podobně u nás 5 minut v klidu a už chodím kontrolovat,jestli se něco neděje,jestli si něco neudělali 😀 😀 ,já fakt to škatulkování tak nenávidím 🙄

matka doufám,že dneska už je líp a nemáte teplotu

tady se zkazilo počasí,fakt se rapidně ochladilo,naštěstí přijel na víkend strejda,tak jsou dětičky zabavený 😀 ,my s Frantou chtěli vyzkoušet in liny,ale v týhle zimě asi těžko,navíc tatka musel do práce,lidi se zbláznili a všichni chtěj nový okna 😀 😀 ,holky nepotřebujete nějaká taky? 😀 😀

petrach
10. apr 2010

bera tak nám hod do tabulky 11 korigovane,no žádná sláva to není,ale to má ted a včera se rozhodl to skoušet víc a víc..už je to tak napul..s plazením..

juli to odrážedlo je nádherné..a malá je fakt moc šikovná,teda nechápu tu dr..přece už vše dohnala..asi nemá moc představu o nedonošenátkách..

matka jak je Julince??? doufám že líp 😒
sorbono pokud necvičíte vojtovku,tak muže lození přeskočit a dávat dolu se asi hezky řekne,ale blbe praktikuje i s jedním dítkem,né tak dvema..

jecidlo podařilo se ti natočit Marušku?? a co tak aspon fotečku jak porostli,už se teším 😉

maatkka
10. apr 2010

Ahojte
Mispuli vobec nie je lepsie ☹ Lilinka teplotuje stale - vzdy jej to po cipku a sirupe na chvilu klesne ale potom sa to vrati na 38-38,5 ☹ Stale by spinkala ale ma nadchu a strasne kasle takze ju to budi... Noc narozdiel odo mna ale celkom prespinkala. Teraz chvilu spi a je aj celkom ticho tak tam stale beham kontrolovat ju.
Dr. nam dala vcera aj nejake antibiotika (beru sa 1x denne po dobu 5 dni) ze mame pockat do nedele a ak jej bude horsie a bude mat teplotu tak jej ich mame davat - tak uz teraz nad nimi uvazujem... Boli by to nase 1. antibiotika - od kedy mala po narodeni zapal pluc ☹
Inak aj u nas je skaredo a prsi ale aspon ma to netaha vonku kedze nemozeme...
Ja som sa bola vcera nakoniec korculovat sama - mm bol s Lilinkou doma kym spala - aj ked nebolo najlepsie pocasie - fukal dost silny vietor - ale zase tam aspon nebolo tolko korculiarov a bicyklistov ako ked je pekne... Po vyse dvoch rokoch som bola 2 hodiny na korculiach a ledva som dosla domov - som totizto isla tak daleko ako sa mi chcelo a potom som sa skoro nevladala vratit 😀
Juli prave toto ze kedy zacala veci chytat tym pinzetovym uchopom presne neviem... Viem ze to vedela pred 1. rokom (nekorig.)ale neviem kedy presne. Ale si to vystihla - kazde dieta je ine a povie to skoro kazdy dr. pri skoro kazdom dietatku len na tie predcasniatka ktore by mali mat na vsetko prave viac casu posudzuju niekedy tak prisne... Ja chapem ze niekedy sa podla tychto "tabulkovych kriterii" da najlahsie odhalit nejaka "chyba" ale zase kazde dieta je v niecom sikovnejsie a v niecom trosku pomalsie - ako aj kazdy dospely 😀

mispuli
10. apr 2010

matka,tak at antibiotika zaberou

já na bruslích ještě nestála,ale na normálních umím,tak snad si zvyknu i na tyhle

jinak pinzetový úchop věcí Honzík nezvládal hodně dlouho,prostě je to fakt individuální,Míša ho zase uměla hodně brzo

koukám na bbc http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/197174-... ☹ ☹

helili
10. apr 2010

Ahoj Holky 🙂

Hlásím se s větším časovým odstupem, protože jaksi nestíhám 😉 Přesto jsem vše dnes dočetla, chválím pokroky a gartuluju ke krásným výsledkům. Jsou to pro mě slo vaněje, že vše časem bude dobré.

ANEŽKA byla minulý týden extubována, ale cpapík se jí nelíbil, začala desaturovat, tak ji znovu zaintubovali. Režim UPV má ale nízký, krásně si přidechuje, léčbu začali podporovat kortikoidy.
Po operaci střev, kterou měla pro absenci smolky, má dva vývody, do kterých dostávala pooperačně nálevy, už odvádí spontálně a v bříšku je slyšitelná peristaltika, takže je možno zvedat dávky šetřícího mlíčka až na 10ml/3hod. Časem přejde na mateřské a pak si ji teprve vykrmím 😀 Po op vážila 880, teď už má 990g. Usg kontrola mozku nadále vykazuje známky vstřebávání a rýhování mozku 🙂 Taky máme po první kontrole oční lékařky, zatím vše OK.
Jezdím stále co 2dny, vozím s sebou čerstvé mlíčko sbírané 24hod pro miminka od maminek, které z jakýchkoliv důvodů nemůžou kojit. V mrazáku mám i tak dost mateřinky, tak jsem ráda, že můžu pomoct.
Na jízdu v autobuse jsem si už zvykla, většinou čtu, nebo doháním spánkové deficity...uvažuju, že si začnu vozit polštářek pod hlavu a pod zadek 😀
Zbylé dny se snažím věnovat naší předškolačce Elišce, která vše zvládá perfektně a na Anežku se moc těší. Nesmím zapomenout ani na velkou oporu v manželovi. Naše rodinka nikdy nepotřebovala stmelovat, ale tohle nás semklo ještě víc 🙂
Teď pádím odstříkat mlíčko a hurá podívat se na svatbu kamarádce.

Přeju krásný víkend...tady v Rožnově začíná vykokovat sluníčko.
Pa 🙂 🙂

helili
10. apr 2010

....omlouvám se za překlepy..... 😅

petrach
10. apr 2010

heli čtu samé pzitivní zpravy 🙂 jsem ráda že se Anežce daří líp a líp a už brzičko bude bez intubace..ono to pro ni po operaci je hrozne težké i tak,ale zvládá to skvele..mám velkou radost s tebou..

maatkka
10. apr 2010

helili to su krasne dojimave spravy 😵 😵 😵 😵 😵
mala je SKVELA UZASNA PERFEKTNA!!! 😵 😵 😵

hmmm... o tej leteckej tragedii mi volala sestra tak som si uz tiez nieco nasla na internete... je to naozaj smutneee ☹ ☹ ☹

petrach
10. apr 2010

holky my už i sedíme 😅 😕 😅 nekolikrát si dnes sedl sám,ješte nemá pevné záda jak by asi mel byt,je zohnutý,ale teda zírám 😅 😕

denisee
10. apr 2010

helili: mám radost!!!!! 🙂 jsem ráda, že ses ozvala a ještě k tomu, takový krásný zprávy 🙂 . A obdivuju tě, jak to zvládáš, když máš doma už takovou slečnu 😉

maatkka: snad bude Lili brzy líp. Máš pravdu, venku je zima, ošklivo, tak to aspoň neláká ven.

Petrach: gratulaceeeeeeéééé!!!!!!!!!!!!!!!!. tak teď už to půjde všechno ráz naráz 🙂

mispuli: na víkend jsme s V sami doma, nejradši bych odpoledne jela zas do Chňapíka, když venku tak hnusně 😉 , aby se vylítal a vyřádil.