Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
24. dec 2008

Ahoj všem, přejeme Vám krásné Vánoce plné pohody, pohádek a rozzářených dětských očí a do nového roku hodně zdraví, štěstí, trpělivosti a tolerance! Mějte se báječně, zdraví Vlaďka a Klárka
PS: Adámkům všechno nej, nej k svátku 😉

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

argousek
30. dec 2008

holky pomoooooc představte si, že jsme tady měli na náštěvě bratrance s dětma a teď mi psala Katka (jeho manželka), že jedna z jejich holčiček má neštovice a že je nejspíš budeme mí taky. A já si tady teď o tom čtu a píšou, že se to projeví až za 14 až 21 dní od infikování a že to může způsobit i zánět plic a tak nevím, jestli když je Adámek náhlej na ty plíce (má BPD) a při stonání mu stříkáme preventivně budiar, aby chránil plíce, jestli mu nemám preventivně ten Budiair dát nebo jestli je to zbytečný. Nemáte s tím někdo zkušenost??

kili
autor
30. dec 2008

arg, tak to netuším, ale čo som niekde čítala, tak mala tri deti naraz oneštovicované a to najmladšie /okolo 2r/ to zvládalo najlepšie, tak hádam to aj u vás tak prebehne 😉

argousek
31. dec 2008

dnes jsem se dovolala plicnímu a řekl mi, že pokud to u něj propukne, tak ať nasadím budiar. Ale že to jak píšeš ty kili, že to takhle staré děti zvládají nejlépe (je to idální věk), takže by to žádný větší průběh mít nemělo, tak jsem zvědavá :( Ale beru to z té lepší stránky, alespoň to už domu nedotáhne ze školky, až by jsme třeba jednou měli druhé 🙂)

janina77
1. jan 2009

baby, co su to "nestovice"? A to sa proti tomu neockuje pri tom ockovani co je v cca 1,5 roku? Tam su 3 choroby a daju sa pridat ovcie kiahne.

janina77
1. jan 2009

Vsetkym spoludiskutujucim prajem uspesny, stastny novy rok, vela zdravicka vam aj detickam, stasticka anekonecne vela lasky 🙂.
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tamia
3. jan 2009

http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

tu je niečo o ovčích kiahňach. Možno vás to bude zaujímať.

Prajema všetkým šťastný nový rok, plný šťastíčka, zdravíčka a lásky. 🙂

kili
autor
3. jan 2009

baby, vaše deti vedia piť normálne? naši sa zakaždým asi nadýchnu a potom vykašliavajú a A. sa niekedy aj pozvracia ☹ . Majú normálny hrnček so sosáčikom, čiže im to samo tečie, ale aj to sajú. A. ale z ničoho iného piť nechce a S. sa zakucká keď pije aj z rajec flaše aj s pohára.

andulka4
3. jan 2009

Kili já jen kojím ale asi měsíc už dávám šťávy nebo čaj ale moc toho nevypije :( Dávám mu to do flašky s dudlíkem nebo s pítkem.Dudlík je OK to pije ale s pítkem si hraje a většinou to po sobě lije 🙂 V žádném případě ale nezvrací :( a jak dostaneš do A tekutiny?

jinak kousky jí už taky 🙂 ale stálo mě to nervů. nejprve jsem mu dávala jablko, hrušku a on si do toho kousal a semtam něco snědl.Pak jsem mu začala dávat rohlík a chleba jen na hraní ale teď už to krásně kouše.Je sice celý ulepený...krmení mi trvá dlouho ale je to už OK

jo a vzpoměla jsem si na tebe protože v článku Máma a já bylo teď o holčičce co umí v 16tém měsíci....bylo tam že umí
když projde kolem cizího kočárku udělá pššššš,umí říct kde je haf(ale to je vyjímečné), krmí lžičkou plyšáky a říká ham a sama otevře u toho pusu, panenky staví a sama posazuje, vozí panenky v kočárku, umí vydávat 10zvuků zvířat, postavit 3kostky na sebe....

kili
autor
3. jan 2009

no on zvracia fakt len niekedy 🙂 , viac ma trápi to drnutie

kili
autor
3. jan 2009

andu, takú holčičku, čo toto vie a možno to vedela aj skôr poznám aj ja, moc šikovná, je v podstate o mesiac staršia od malých, narodila sa v máji, ale teda je riadne šikvoná 😵

janina77
3. jan 2009

nas Domi nepije zo ziadnych hrncekov, ani zo sosacikov, len z flasky, ale to jeho pitie je na popukanie. On si drzi flasu, sem-tam potiahne, ale to minimalne, vacsinou hryzie cumel a co mu z tej flase nakvapka do ust, to vypije. Z toho ho teda urcite nedrhne. A takto pije aj mlieko, takze rano pije od cca 4.00 do 8.30 150 ml mlieka, samozrejme s prestavkami kedy spi, ale vypit naraz viac ako 30 ml cohokolvek to som uz pekne davno u neho nevidela (a je fuk ci by som mu to drzala ja alebo by si to drzal sam).

kili
autor
3. jan 2009

z flašky som vodu zrušila hneď, S. tak nechcel a aj tak sa drhol, lebo mu to streklo do hrdla ešte horšie. A. flašku domieta.

leni96
5. jan 2009

ahojky, já jsem už několikrát zkoušela malé dát sosáček(pítko), aby neměla cumel, ale žádná sláva, párkrát cucne a pak do toho jen hryže a dělá blbosti 😖 , jinak s množstvím nemá problém večer vypije 300ml mlíka asi za 15-20min a pak hned usne, jen si tu flašku nechce držet sama, když leží tak jo, ale jak sedí tak ne ☹

andulka4
9. jan 2009

Holky potřebovala bych poradit :(
Davídek mi strašně padá :( Tím jak se pořát staví na nožičky a je nestabilní hodně často sebou práskne na zem :( Navíc máme všude parkety a strašně to klouže.Protiskluzové ponožky nepomáhají.Mám mu koupit papuče? Nezhorší to lezení? Není to brzo obouvat 9měsíčního prcka?

gucz
9. jan 2009

andulky ak sa stavia tak by mal mať pevné topánočky, na lozenie by ich zasa mať nemal. Ja som toto riešila domácimi členkovými papučkami na zavezovanie. Podrážku nemajú tak tvrdú ale peta je v topánočke pevná. Odporúčam značku RAK

janina77
9. jan 2009

andulka, nas Domi tiez vkuse padal, ved prave preto ze sa smykol si aj vybil ten nestastny zub ☹. Ale to sa smykol na kolenach. Inak nam pomahali protismykove ponozky, ale oni su rozne. Najlepsie podla mna su z H&M, take balene po 3 pary, nie su najlacnejsie, ale fakt nesmykaju. Po niekolkych noseniach sa sice zoderu, ale ja som kupila 6 parov, a mame ich uz od leta, a viacero este bezproblemov "brzdi". Topanocky sme kupovali az ked uz chodil okolo nabytku, dovtedy bol len v ponozkach. Vacsinou mame dlazbu alebo plavajucu podlahu a nebol problem bez topanok.

vladimuraz
9. jan 2009

Andulko ahoj, když se zmíníš na rehábce o botičkách, tak Tě pravděpodobně seřvou jako mně. Já teda botičky nedávala, i když Klárka už chodí kolem nábytku 3 měsíce. Dopadli jsme tak, že malá bačkůrky nebo sandálky nechce vůbec, když je má na noze, tak vytáčí nožičku dovnitř. Udělá sama pár kroků (max máme 9 😉 ), ale bosa, botky si ihned sundá. Při pádech nám pomohla ta ochranná helmička No SHOCK, ale používaly jsme jí tak 14 dní, pak se jí naučila sundavat, je to holčička šikovná 🙂 . Ale stačilo to, nějak se během těch 14 dní naučila padat na zadek.

rohacka
10. jan 2009

Andulka - mne na rehabke povedali, ze ked sa zacina postavovat, treba uz papucky, ale tie, ako Ti radila Gucz - od Rak Banovce nad Bebravou - maju makku podosvu, ktora nevadi, ked dieta vacsinu dna lozi, lebo sa prisposobi, ale zaroven klenbu a pevnu patu. A su na snurovanie. Urcite podobne maju aj ine firmy. My sme tiez hypotonici ako vy, takze ja by som len v ponozkach neodporucala, aby vam v buducnosti neprepadavali vnutorne clenky ako nam ☹ . Vraj je to dosledok hypotonie, svalstvo je slabe a vlastna vaha tela pri stati mu tlaci tie klenby az na zem, ked nema klenbu podopretu. Samozrejme, daj si poradit aj od vasej rehabky, v konecnom dosledku sa musis rozhodnut sama.

andulka4
10. jan 2009

Holky moc děkuji za informace 🙂
v úterý jdu na RHB tak se tam poptám...

vladimuraz
10. jan 2009

Jéé, já tím nechtěla hlavně říct, abys bačkůrky nedávala, já kdybych věděla, jak to dopadne, tak je dám hned, když se začala malá stavět! Ale ta helmička je dobrá, několikrát jí hodně pomohla.

andulka4
10. jan 2009

Vladi helmu nemůžu dát v žádném případě :( David je hypotonik a zaklání hrozně hlavu....helma by ho ještě víc dráždila!!!!!

JInak myslím si že je to tak jak píšete....papučky ano pokud už capká kolem nábytku ale pokud jen u něj stojí a většinu dne leze tak je asi ještě nedám 🙂

vladimuraz
10. jan 2009

Andulko, ta helma je z pěny,je to lehké, že vůbec nemusí cítit, že ji má, Klárku dráždilo to zapínání pod krčíkem, proto si ji začala sundavat.

janina77
13. jan 2009

Ahojte baby, nejak je tu moooc ticho, nasu temu som nasla az na 3. strane ☹.

TAk pridavam par noviniek:
- Domi uz 4 dni teplotuje po ockovani Priorix Hexa, to je ta 4-valentna vakcina s ovcimi kiahnami. Nevyspali sme sa normalne uz 3 noci, uvidime co nas caka dnes (prave plakal zo spanku), cele dni je bez nalady, nic nechce jest, horko tazko sem-tam daco vypije a sem-tam daco zje, uz ma to fakt stve ☹.

- no mam k tomu aj jednu potesujucu novinku - aj popri tom blbom stave zvladame PRVE SAMOSTATNE KROKY! Najviac sa mu ich podarilo naraz 8, ale bezne prejde take 4, tak hadam ked sa dostaneme z toho blbeho stavu nam to pojde cim dalej lepsie 🙂.
Tu je kratucka ukazka 🙂 :

https://www.youtube.com/watch?v=g4040N_KqfA

.

janina77
13. jan 2009

teraz pozeram, ze som napisala somarinu - namli sme ockovanie priorix Hexa, ale PRIORIX TETRA. Tak sorry. 😔

argousek
13. jan 2009

Janina super je to šikula 😉 😉

Jinak holky já si vám musím postěžovat, jsem docela v depresi, nějak mi dochází trpělivost, asi bych potřebovala, aby udělal Adámek zase nějakej pokrok
On pořád leze do skříní a krámuje, sice když třeba vysype pytlíky s čajem, tak je tam zase dá zpátky, ale jinak žádnou smysluplnou činnost vůbec nechce dělat, kreslit ho nebaví, číst ho nebaví, vkládat kroužky nebo tvary už vůbec ne. Jak ho mám něco naučit, když vůbec neudrží u ničeho pozornost. Jsem nějak na dně
:(
Tak tady brouzdám po internetu a hledám čím bych ho mohla zaujmout a zabavit Nemáte nějaké tipy??

fajn
14. jan 2009

Janina Domča je mooooc šikovnej 😀


Argoušek Didka taky u ničeho nevydrží pořád jenom leze po zemi a rozhazuje kapesníky. Malování taky u nás nejde když ji řeknu namoluj kolečko tak řekne ty mamo namaluj. ☹ Ona tak akorát vytahovat ze šuplíků a Andree věci do školy zčehož je Andrea na šráky 🙂 . Jinak je to taky do kolečka pořád co to je ,pojď se podívat a hraček má plno a nic. Akorát na vánoce dostala vysavač tak někdy lítá z vysavačem. Nejlíp ji je taky v kuchyni veme hrnce vařečky a já ji dám těstoviny a ona vaří. Čočku ne nebo fazole to mám strach aby si to nedala do nosu ,ty těstoviny jsou větší tak to strach nemám. Nebo piškoty jsou dobry já ji je rozpůlím a ona to vaří jako brambory a ještě se nají 😀 😀 😀 😀 . Neměj depky až vyleze sluníčko a bude jaro tak uvidíš že bude líp

kili
autor
14. jan 2009

jani, malý je úžasný 🙂 tiež ide dopredu tak behom ako náš Adamko, len A. najprv začal behať a ešte nevedel stáť bez opory 😀 , to sa naučil až keď vedel trochu chodiť a to najprv pri pozeraní TV 🙂
naši teraz robia furt nejaké pokroky. v piatok idem zas k psychologičke, tak sa teším, zas budem povzbudená 🙂 . Argousek, vy k psychologičke nechodíte? že by ti niečo poradila?
Pod stromček dostali to, čo im dáva ona, ako tú prevliekačku z ikea, s ňou sa pekne hrajú, si k tomu sandú a prevliekajú 🙂 a potom korytnačku, že treba stlačiť hlavu a ona hrá a v nútri sa to točí, ale to ešte nevedia a obvikle im ju musíme zobrať, lebo to nevedia, ale spustí sa to, keď to šmaria o zem 😀 no čo, našli si vlastný spôsob 🙂 ale S. včera už celkom na to dochádza, len mu musím položiť ruku na tú hlavu a on už potom sám stlačí a ďalej niekoľkokrát stráča 🙂 no a potom dostali toto http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=... , ale teda vôbec to nehrá 😠 , no ale nevadí. u psychologičky je tiež také, len zo 4mi. Ale sa mi to páči, že sú tam zvieratká a farby, ktoré sa môžu učiť, ale to až neskôr. Ale ešte stále nevedia to, aby tie hračky vyskočili, ale veľmi rýchlo prišli na to, že sa schovávajú, tak to im ich povyskakujeme a oni to z nadšením zatvárajú 🙂
boli sme nútený vymeniť kôš na smeti, lebo do neho stále liezli, mali sme taký s preklápacím vrchom. no a tak som ho vymenila s mojou mamou, ktorá mala taký, že sa spodok stlačí a ono sa celá tá vnútorná časť vyklopí do predu (nie taký, že sa zdvihne vrch, to by bolo to čo predtým). No ale aj tak si našli s ním zábavu 🙂 používajú ho ako chodítko, teda tlačia pred sebou, ale len tam, kde sú kachličky, keďže na koberci to nejde. Ale to už tak nevadí, lebo nie je to špinavé. No chudáci susedia pod nami 😅 .

argousek
14. jan 2009

kili k psycholožce chodíme a vždycky to tam s ní proberu, ale ona mi říkala, že ho nemám do ničeho nutit, když to nechce dělat. Já nevím možná je to i mnou, že si třeba řeknu, že budeme něco dělat a on to zrovna dělat nechce. Možná, že po něm taky chci, aby u toho vydržel dlouho. Ta psycholožka mi říkala, že to máme dělat vždycky jen chvíli, když ho to třeba zajímá a jinak se k tomu třeba vrátit druhý den. To samé je i s tím kreslením, já ho u toho držím třeba 15 minut a to on prostě asi ještě nevydrží. Baví ho to 5 minut a už chce jít. Možná mně taky napadlo, že pořád takhle lítá, protože si intuitivně zlepšuje svoje fyzické dovednosti. Nevím. Teď chce pořád chodit do schodů a zkouší to už i po dvou, ale nechce se držet špruslí, takže nevím nevím. Musím za ním pořád lítat, aby nespadnul. Možná i trochu přeháním, prostě to na mně včera nějak padlo. Jinak ale máme velký úspěch s čúraním na nočník, začal si sám říkat. Totiž začne si šahat mezi nohy tak ho hned svlíknu a posadím a zatím se nám to docela daří vychytat. Tak mu zkusím nedat plenku a zkusíme to se spodkama, jak nám to půjde. Tak alespoň nějaký ten úspěch.