Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
14. máj 2010

Bera ja si to uz presne nepamatam ale viem ze cca 10 dni nejedla da sa povedat ze nic... potom zacala mliekom a jogutrom - lebo to lubi. Este dlho potom asi tyzden nejedla skoro ziadne maso ani zeleninu. Bola len na mlieku mliecnych vyrobkoch ovocnych presnidavkach a troche peciva. Az potom pomaly zacala...
Drzim palce nech sa rozpapaju - to boli vtedy strasne nervy s tym nejedenim ☹ Lilu sice schudla asi "len" kilo - ale vies si predstavit ako to na nej bolo vidiet - uplne som to citila na rukach aka je lahsia. No a mm kvoli tomu schudol tusim 4 kila - strasne zle to niesol a to sa musel "starat" este aj o mna...
Vsetky ste mi vtedy pisali ze ona to potom dobehne - a naozaj to tak bolo - tak to urcite bude aj u vas.
My tiez uz dlhsie nemame prave nejake "zrave" obdobie 😒 Preto som sa aj bala ako dopadnu tie predoperacne odbery lebo nam z nich rovno kontrolovali aj zelezo a pod. a vsetko mala ukazkove 🙂 Aj dr. povedala ze uplne perfektne. Ona stale papa maso 6x denne - lebo ho nezje naraz vela - tak sa oplatilo. Inak od rana do takej stvrtej len pije mlieko a papa jogurt s presnidavkou - nic viac do nej nedostanem (iba ak sladkosti). No a poobede to dobieha - ale nic extra 😖
Tak ich skus aj ty viac krmit po veceroch - ved z toho sa pribera - to mam odskusane na vlastnej kozi 😀

Mila - ja som mala preeklampsiu (jednym z jej priznakov je vysoky tlak) a od vtedy mam stale s tlakom problemy takze si myslim ze by mi urcite aj v tehotenstve lietal a kedze uz aj gynekologicka aj internistka mi povedali ze dalsie tehu by bolo viac sledovane (a brane ako rizikove) bojim sa ze by ma tiez drzali "pre istotu" v nemocnici ☹ Neviem ako by to zvladala Lili teraz a uz vobec nie ked bude mat nejake tri roky... ale ja by som to urcite nezvladla... 😢 Preto sa u mna striedaju obdobia ked som presvedcena o tom ze MUSIM mat este babo s obdobiami ze na druhe dieta sa uz nedam NIKDY 😔 😔 😔
Baby velmi vas obdivujem - tie co ste mali male deti doma a este mensie v nemocnici!!! Muselo to byt tazke...

No a este k hokeju 😝 My tento rok na MS nemame ziadne "velke mena" takze som ani necakala nejake uspechy ale to co sa dialo tu prvu tretinu to co bolo??? Ja nie som fanusik co by na hokejistov po prehratom zapase nadaval alebo tak - mne je ich len luto.

borocka
14. máj 2010

ahojte maminy, ja som na tuto temu narazila velkou nahodou a vyjadrujem aj svoje prekvapenie ze sa vam narodili taketo drobunke deti, a prezili (som prekvapena,ale dnes medicina zrejme naozaj dokaze zazraky pri takto predcasne narodenych detoch)
a rovnako vyjadrujem svoju uctu, ze to s nimi zvladate, ze rastu, ze napreduju, ze su zdrave!
babenkam drzime palce, nech rastu, silneju a nech je stale menej a menej utrapenych rodicov nad svojimi krehunkymi detickami.

mila01
15. máj 2010

Ahoj holky.No co to venku je?Řekl někdo tomu počasí,že už je jako květen?Sice konečně neprší ( teď jsem to určitě zakřikla a začne 😠 ),ale je totálně zataženo a zima.Včera nám začaly městské slavnosti,dneska je velký koncert a program pro děti - tak jsem zvědavá,jestli z toho vůbec něco bude. ☹ ☹ 😒

Maatkka - já si myslim,že si s tim ještě nemusíš dělat starosti.Julinka je ještě malá,ty jsi mladá,takže máš spoustu času.Já si až do Andrejčiných 2,5 let ani nevzpomněla,že bysme jako mohli mít druhé dítě.Také jsem měla těhotenství od začátku rizikové - měla jsem rizikové i to první,když jsem čekala Andrejku,tak ona byla z dvojčat a v 7tt jsme o jedno přišli,takže už první těhotenství jsem odležela částečně v nemocnici a částečně doma.Ale když jsme se rozhodli pro druhé,tak ta touha byla veliká - všechno se dá překonat.Ale určitě máš spooooooustu času na to,aby sis to nechala rozležet v hlavě - a pak uvidíš,když to přijde,tak to přijde,když ne,tak ne.Je to přece pouze vaše věc. 🙂

Bera - s tim jídlem je to fakt hrozný - pijou aspoň mlíko?Naší Káje už budou za měsíc tři a také jí pořád držim na mlíku - hlavně v době nemoci je to skoro to jediné,co jí. ☹

Simi - to jsem ráda,že v tom nejsem sama - holky se mě pořád ptaj,kde mám prsa,proč mi nenarostla a tak podobně.Nejleoší je,když se mě zeptaj třeba v krámě - mamí,proč ta paní má prsa a ty ne? - to mám obzvlášť ráda.Ale já už jsem s tim tak vyrovnaná,že se tomu už směju ( v pubertě a pak to bylo horší ).

Jinak taťka nám pořád ještě nedorazil - další termín je prý v poledne - na oběd je prý doma,tak jsem zvědavá. 😠 😠 😠

simicak
15. máj 2010

dobre ranko
my mame slunicko,za chvili vyjizdim ke kamaradce s Verunkou do nedele a viki bude poprve sama beze mne.

Petraq....ja ty leky jeste nemam,musim si o tom vse precist jestli zacnu,maji vedlejsi ucinky a k tomu me ani gp nevzala krev,takze si pockam do nemocnice a na vsechny vysledky asi. Uz se nechci nejak do povat vsim a jete vic magorit telo.

S reci,Veru mluvi perfektne anglicky,plynule a do dovci v cesku cesky moc nemluvila,ale po 10ti dnech v cesku se rozjela plynule,sice blbou cestinou s ang.prizvukem,ale mluvi a rozumi. Ona ma tu pasivni,my s manzou mluvime spolu cesky,takze zaktivovat staci vyjet do Cr na par dni a uz to jede. U viki to bude asi horsi,protoze veru na ni bude mluvit v anglitctine. Nic mene doma mame problem,manza nesnasi jak s ni mluvim cesky,protoze se boji,ze zapomene anglictinu coz je debilita,je to jeji rodna rec a ve skolce rikala,ze tam cestinu vubec nepouziva,tak ja ted budu udrzovat cestinu. JInak teda mala predtim cesky odmitala mluvit.

Bera,tak at si ti prdolove brzo rozpapaji zase,jsou to nervy s tim jidlem 🙄

ja byla vcera u te sousecky,ta jeji holcicka je o 8 tydnu drivv,jinak korigovane stejne jak viki a viki je o 2 mesice driv s vyvojem popredu a k tomu jeji bezzuba a my osm zubu. Ale zase nase je plesoun. No prisla o pul noci a dost jsme se nachlamali. Hlavne kdyz jsem z ceskych slov tvorila nechtene anglicka a ona cumel ajak puk co to na ni luvim

Krasny vikend vsem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petraguerra
15. máj 2010

Simicak to udelej nejdrive tu krev vis jak to tady chodi na vse je paracetamol 🙂 Ja vcera zacala s tema praskama,ale co jsem cetla jsou na diabetes a ten nemam.....uvidim jak se to vyvrbi a zajdu k GP,stejne tam musim pro ty druhe co mam mit s antikoncepci.Me se obcas tez plete a zacnu mluvit cesky-zejmena pokud se s nekym dobre keca.Uzij si navstevu u kamaradky 😉

maatkka
16. máj 2010

Ahojte babulky co porabate??? Ja som este len pred nedavnom vstala - mm ma zobudil ranajkami do postele 🙂 Trosku sme vcera to "vinko" so segrami a kamoskami pretiahli a vratila som sa az o TRETEJ!!! rano 😝 Ako za starych cias 😀
Ale no co - po dlllhej dobe som skoncila na diskoteke 😀 Som dokonca musela par krat ukazovat obrucku aby som sa zbavila "napadnikov" 😀 😀 😀
Za nedlho ideme k nasim na obed a zablahozelat im k 34.!!! vyrociu svadby - "pozicame" im na chvilku Lilusku a my s mm skocime na kavu a ide mi kupit nove korcule 🙂
Baby u nas sa uz 3. den za sebou cez den nespi! 😕 Ulozim Lilu normalne ako vzdy a ona sa aj dve hodiny ticho hra v postielke tak ju potom vyberiem a to je cele jej spinkanie... Potom je unavena uz pred osmou vecer a zase ked ide skor spat skor sa zobudi a tak vstavame uz rano o siedmej 😕 Dufam ze ju to prejde...
Mila ja preto nad tym (dalsim tehu) uz davnejsie stale premyslam a rozmyslam a vymyslam lebo my sme chceli mat medzi detmi rozdiel maximalne 3 roky - co nehrozi ☹
Bera tak ako uz je uplne po reakciach? A papate uz???
Uz som zvedava na Petkyne zazitky zo zraziku 🙂
Pekny zvysok nedele vsetkym 😉

petraguerra
16. máj 2010

Ahoj matka.Ty se tedy mas snidani do postele jsem nemela snad nikdy v zivote. 😕 😖 Ja jsem take vzdy chtela dve deti,po porodu malyho by jsem sla do dalsiho skoro hned.Ted jak clovek vidi jak veci jdou uz take nevim.Pro zatim dite rozhodne nechci.Mozna casem.Nevim jestli je dobre drazdit osud,protoze ted uz vim co vsechno se muze stat.Myslim si,ze muzu byt rada jakej malej pres prognozy je,ale co kdyz by druhe dite to stesti nemelo?Jak vidim ted holky co odrodily -vsechny maji krasne zdrave deti,donosene.Musim rict,ze jim v jistem smeru zavidim,ze to rozhodnuti udelaly a riskly to.Me dve kamaradky z nedonosencu co je mam tady ,tez byly znovu tehotne,ale te jedne mimco umrelo jiz podruhe(pred 3tydny )a dalsi ceka v srpnu. Jak jsem se dozvedela ,ze jsou v tom hned me take popadla chut to risknout,jak dopadla Alison zase se bojim.ACH JO ☹

argousek
16. máj 2010

maatka nech tomu volný průběh. Já jsem pořád tvrdila, že další dítě v žádném případě, ale pak kamarádka, co měla také nedonošeného chlapečka, porodila druhé dítě donošené a byli u nás v létě na návštěvě, tak mně navnadila. Bylo mi najednou líto, že by měl být Adámek jedináček a tak jsme si s manželem řekli, že to teď zkusíme nebo pak už ne. Protože jsme také nechtěli mezi dětmi větší věkový rozdíl, protože pak už jsou to dva jedináčci a tak jsme do toho prostě šli. Když jsem tenkrát skončila v nemocnici, tak jsem to hrozně obrečela, bylo mi Adámka hrozně líto. Nakonec mi ale přišlo, že to nesl líp, jak já. Ještě teda dneska, když jdu v noci kojit, tak začne plakat, protože si myslím, že mu zase někam pryč odejdu a manžel ho musí uklidňovat, že nikam nejdu. Ale za půl roku už si na to ani nevzpomene a za rok už si spolu budou hrát a bude mít prima parťáka 😀 To jestli bude dítě donošený nebo vůbec zdravý, tak nad tím nemůžeš tak přemýšlet, to bys neměla dítě ani jedno, vždycky je to risk. 😉 Já mám teď pocit, že potom všem, co jsme prožili, mám Štěpánka za odměnu. Je to tak hodný zdravoučký dítě, že bych svoje rozhodnutí zpět nevzala a jsem teď ráda

bera28
16. máj 2010

Ahojky holky, díky moc za informace, jak to bylo s papáním po nemocích u vás 😉 Milo, ty ses ptala jestli pijí mléko, tak to už víc jak rok na. Takže ani tím to nemůžou dohnat. Ale dneska už to bylo lepší, Kubajz si přišel dopol před svačinou vyžebrat piškoty. Ráno se nasnídali dobře, sváča taky šla, oběd už byl horší, odpolední sváča ušla a jsem zvědavá na večeři. Anetka to samozřejmě bojkotuje víc, takže když jí má nakrmit táta, tak ani pusu neotevře 😠
Jinak my jsem dneska musíme večer sestavit ty velké postýlky, protože svišti už jsou v těch malých k neudržení a Kubajz z ní odpol při přelízání spadnul přímo na makovičku. Nejdřív rána, pak ticho a pak řev. Koberec se mu úplně obtisknul na hlavu. Jako kdyby nemohl padat nějak líp.
Maatkka, no to se musí si vyrazit jednou za čas z kopýtka 😉 😉 A manžela máš teda zlaťouše 🙂
Argousku, hezky jsi to napsala. A u vás byl jednoznačeně risk zisk 🙂 Jo a doˇplň si do pasu Štěpánka, ještě tam máš, že jsi těhu a už 42 tt 🙂 🙂

Holky, takhle jsme našli sviště ráno, asi měli rozcvičku do půl těla 😀 Nechcete si je některá půjčit?? Hlavně vy, které zvažujete, zda další mimčo ano nebo ne 😀

https://www.youtube.com/watch?v=ayky-481CMI
fajn
16. máj 2010

bera to jsou miláčkové. Já kdyby se někde mohly koupit nervy tak bych si je vzala. Ti řeknu že musiš mít oči až na pr... Tuhle dravou zvěř uhlídat ,klobouk dolů.
Jsou ale fakt k sežrání,prostě co jeden tak i ten druhej

mila01
16. máj 2010

Ahoj holky.

Mattkka - teda to ti záááávidim - taky bych si potřebovala vyrazit.Jdu v pátek s holkama ze školky na večeři ( máme tam radu rodičů a občas vyrazíme ),ale ráno snídani těžko dostanu. ☹ ☹ 😠 Ale zároveň ti to moc přeju.

Argoušku - moc hezky jsi to napsala.My do druhého dítěte šli také s tim rizikem,že to odležim,nakonec to dopadlo jak to dopadlo,ale nikdy jsem nelitovala.Ani když jsem ležela v bolestech na kapačkách,ani když jsem polikala slzy a snažila se,aby Andrejka nepoznala do telefonu,jak brečim.Jsem šťastná,že je mám - sice se pěkně hádaj - ale stejně,jsou to ségry a je to vidět - pořád o sobě vědí,pořád jsou spolu - a když je večer najdu ležet v jedné posteli a koukat na pohádku pod jednou dekou - není nic hezčího.

Bera - tak snad už to bude lepší,s tim jídlem.Já bych si svišťáky klidně půjčila - jen mi poraď,kde se dají sehnat náhradní nervy - potřebovala bych je už na svoje holky,natož ještě na další. 😀 😀 😀

My tu dneska měli tchýni na oběd ( tchán je v Norsku ),pak jsme všichni vyrazili do Ústí do Fóra ( nákupní centrum ) - holky mají krááásný pumpky a obě mají konečně balerýnky k šatům.Doteď nosili tenisky.A představte si - chvilkama jsme viděli i sluníčko. 😕 😅

simicak
16. máj 2010

tak ja taky hlasim navrat domu.

Maatka,tak to jsme pili spolu,my taky s holkama popijeli vinko do 3 rano 🙂 Akorat me teda Veru vzbudila v 6ho.,tak jsem hotova.
Opekali jsme parky,hrali na kytaru taboracke pisnicky-to jse snad nezpivala sto let a pak ulozili deti a drbali a pili,tak bylo supr.
Manzel to doma s Viki pekne zvladli,tak sikulove 😉

Jinak ja hlasim ze my mame cely vikend krasne slunicko,ale stejne Veru nachlazena hodne,Viki taky a na me uz to taky leze. Ale u nas to bude temi prechody ze zeme do druhe a vsude jinak. Tak snad nelehnem uplne.

simicak
16. máj 2010

potrebuji radu!!!!!!

Viki ma nastrelene nausnice a my ty stup. nausnice ted nejdou sundat,abych je mohla vymenit za druhe. Taham jak krava,vsi silou a proste nepovoli a drzi. HOlky co mam delat???????????? Uz to zkousela i pinzetou a porad nic 🙄

denisee
16. máj 2010

Baf... 🙂
přijeli jsme z víkendu u tchýně, byla zima jak v pr....

bera: to jsou akrobati 😀 tohle se zatím Vojta naštěstí nenaučil, akorát si myslím, jestli je dáte už do větších postýlek, tak budou zdrhat, proto to taky oddaluju.

maatkka: tiše závidím a přeju!!! snídani do postele jsem měla jen jednou a musela jsem si o ní říct.

simicak: taky si měla bezva víkend. Je to potřeba. 😉

bera28
16. máj 2010

Fajn, žádní miláčkové, predátoři to jsou 😠 Nervy mám z nich nadranc.

Milo, jak píšeš o holkách, to je moc pěkné 😵 No a náhradní nervy bych potřebovala taky a hned radši dvoje 😀

Simi, tak to se krásně víkend vydařil. A počasí teda fakt závidím. Tady má být minimálně do konce května max. 16 stupňů!! 😝 😝 A k těm náušnicím, tam je taková pitomá zarážka, zkus to prostě silou vyrvat. U nás jedna šla výborně, dokonce sama vypadla ještě dřív, než měla a druhá taky fest držela. A když to nepůjde, tak ještě pár dní počkej, tím nic nezkazíš a kdyžtak to můžeš zkusit třeba až k Vám příjdou na to měření či co, tak aby ti je rovnou vyndali 😉

Denisee, buď ráda, že se to Vojtík zatím nenaučil. To je mi jasný, že až budou v postelých, tak nehrozí, že by způsobně usnuli, ale teď večer to byl zase horor 😠 Dali jsme jim před postýlky takovou nafukovací postel pro návštěvy, aby kdyžtak padali do měkčího. Samozřejmě že je hrozně bavilo do ní skákat a při té příležitosti si Anetka zakroutila nohu mezi žbrdliny a vysela na jednu stranu a nohu měla otočenou na druhou. Řvala jak pavián, fakt už jsem myslela, že s ní budu muset do nemocnice. A ona po 5 minutách kraválu si na nohy stoupla, udělala pár kroků a po další minutě tady lítala jak hadr na koštěti. Ty děti jsou snad gumový 😕 😕 To by mi asi v nemocnici dneska nevěřili, že je netýrám, kdybych tam v poledně přijela s Kubou a natlučenou hlavou a večer s Anetkou a otočenou nohou.
Každopádně postele jsme teď sestavili, všechno jsme připravili, akorát to chceme nechat tak 4 dny vysmrádnout a i u té matrace je psáno nechat 4 dny bez zatížení. No uvidím, buď se přizabijí nebo zadusí.

bera28
16. máj 2010

visela ne vysela 😝 😝

fajn
17. máj 2010

Anetce všechno nejlepší

julianna78
17. máj 2010

Ahoj holky,
U nás počasie desné a Bera to snád nemyslíš vážne,že do konca mesiaca má byt takto.Ja som vytiahla zimný kabát a malej overal,my musíme von v každom počasí.
Video je úžasné a už vidím na čo sa môžem tešit 🙂 a Anetke prajeme všetkjo naj naj.
Peti tak ako si si užila stretko?
Tatkov stav sa skomplikoval,nerozbehli sa črevá,dostal sondu a atb a dnes poobede sa rozhodne či zase operovat,mamka na nervy a my taky.
Pridávam pár foteček z narodiek tie krajšie sú v druhom fotáku a ten som zabudla u babky.Tá upatlaná telka v pozadí je dielom malej,mm vraví,že zachvílu môžme kupovat novú v kuse do nej trieska.

denisee
17. máj 2010

Juli: tatínkovi hodně sil, musí to být strašně těžké období pro vás všechny. ☹
Vaší princezničce přeji, hodně štěstí, lásky a hlavně zdravíčko!!! Fotky jsou krásné, barevné, máte krásně vymalovaný pokojík, pošli ještě nějaké fotečky 🙂 a těch dárečků a dort, no nádhera 🙂 A s TV je to stejné jako u nás, ale naštěstí to házení věcí do televize už ho přestalo bavit, ale máme jí trošku poškrábanou 😒

Bera: no tak to už je fakt o strach, nechat je v postýlkách.

denisee
17. máj 2010

bera: Anetce vše nejlepší k svátku 🙂

simicak
17. máj 2010

Juli,taky preji tatinko vse jen to nej nej a vam pevne nervy!
Krasne fotecky z oslav a pak mate krasne vymalovano,kdo to delal???

bera,no tady se nausnice nepichaji,takze mi to nikdo nevytahne!!!! No budu s tim postupne bojovat a treba to polevi

Jinak pocasi teple,ale my marodime doma,vsechy baby 🙄 Nastesti jen zatim spis hodne nachlazeni.....snad se zt oho viki nerozjede zase bronchitida bo me trefi. Hlavne ze papa a pije a je hrava. Radsi jsem nasadila inhal. na rozsireni tech dychacich cest,tak snad to zabere.

kikimaruska
17. máj 2010

Ahojky všem 🙂. Tak my máme za s sebou páteční fotcení (fotečky v albíčku) a o víkendu menší oslavu narozenin - fotečky též v albíčku. Jinak dortík byl výborný, malej si to myslím užil a zítra nás čeká to očkování na TBC, tak jsem zvědavá.Jdu Vás trochu dočíst... 🙂

kikimaruska
17. máj 2010

Jé, Juli, malé všechno nejlepší k narozeninkám 🙂, moc krásné fotečky máte 🙂. Koukám že dostala i motorku, tahle čeká na Kubíčka u táty...zítra se tam budeme stavovat, až pojedeme od dr.

A jinak všem dalším oslavencům vše nejlepší k narozeninkám a svátkům 🙂

kikimaruska
17. máj 2010

aaa koukám další miminko přibylo . Tak všechno nejlepší do života Míšovi i celé rodince 😵 😵 😵

petraguerra
17. máj 2010

Kikimaruska Kubik je na fotkach mooc peknej.Libi se mi vsechny ,ale nejvic ta s tim kufrem a cepici-nema chybu a v te kadi. 😀 Je moc pekny chlapecek.Ten Dastik pes je to cuvac,ze? My mame uz 4teho v cr.To jsou nejlepsi psici na svete. 🙂

My mame pekne pocasi sice zadne horka tady nejsou,ale neprsi a nefouka.Minuly tyden nam i snezilo a Highlands maji snih n a kopcich,letos asi leto nebude....
Vcera jsem Matejovi ostrihala vlasy mel to zase dlouhe-vypada v tom dospelejsi.

kikimaruska
17. máj 2010

petraguerra : v té kádi a v kufru se mi taky moc líbí 🙂, necháme některé pozvětšovat a zarámovat. Jo jo, Dastík byl Slovenský čuvač. Ale od listopadu už ho nemáme...odešel si za holkama a už se nevrátil (bůh ví, estli si na něm někdo nepochutnal...).

kockoska
17. máj 2010

ahojte.
Pridavam sa k Vam, chlapcek sa mi narodil v 35 tt. Ma 4 mesiace, diagnoza motoricka retardacia v zmysle hypotonie. Mali sme nejake hyperechogenity, zmeny na mozgu v dosledku krvacania ale vraj sa to o dost zlepsilo. Maly drzi hlavicku, chyta hracky, pritahuje sa do sedu, usmieva sa aj smeje nahlas, pretaca na bok. Nechce vsak na brusku past koniky. To len stale jazdi s rukami, dava ich niekde pri chrbatik dozadu a nosom naraza na podlozku. Nic nepomaha. Cvicime aj vojtovku 4x denne

Este otazocka, ake mate skusenosti s Dunajskou Luznou?

mila01
17. máj 2010

Ahojky.

Tak jsem zrovna dokoukala zprávy - holky na Moravě,doufám,že jste všechny v pořádku.Je to šílený. 😢 😠 😖

Simicak - tvůj strach s dejchákama naprosto chápu,už toho mám dost.Celý minulý týden jsme s Kájou lítali k doktorce,dala jí silnější dejchák,předtím jsme měli Ecobek a při potížích Berodual,teď máme Flixotide a potýkáme se s tim jak se dá.Jsou dny,kdy nekašle skoro vůbec,krásně dýchá a je v pohodě - třeba včera,na dnešek jsme přes 2 hodiny nespali,kašlala jak blázen a dneska snad nebyla minuta,aby nezakašlala.A to jsem jí zrovna dneska chtěla dát do školky.Už se mi nechce všude vysvětlovat,že není nemocná,že nemůže nikoho nakazit,že je to prostě alergenem,který jí dráždí.Dneska na nás koukali v krámě jak na úchyly.Jo a sluníčko vám závidim,tady to sice není žádná katastrofa,neprší,ale hezky nejni.

Ve středu měla být ve školce zahradní slavnost - průvod mase,soutěže,opékání buřtů,ale už je to zrušený - bude vystoupení kroužků.Naše Andrejka hraje na flétnu - tak zase budu slzet. 🙂 😉

Bera - Anetce vše nej nej.

Juli - malé také vše nej nej.

Kockoska - vítej.My máme holčičku narozenou 28tt,měla 38cm,1,26kg,přesně za měsíc jí budou 3 roky a je to pěknej čert. 😉 😀 S Dunajskou Lužnou zkušenosti nemám - snad ostatní holky.

julianna78
17. máj 2010

Ahoj
Kikimaruska krásne fotečky a o darčeky teda núdza nebola 🙂 Motorka sa Kubíčkovi bude určo páčit,nám je ešte velká snád o rok dorastieme.
Izbu som malej malovala ja,len som všetko nestihla dokončit niak som nerátala s predčasným pôrodom a teraz už čas nemám.
Ahoj Kockoska moja malá je 30tt a 965g ,teraz mala 1rok a už všetko dobehla.Neboj všetk dobehnete a podla toho čo píšeš je šikula a paseniu určite príde na chut.S Lužnou ani ja neporadím.

merj
17. máj 2010

Ahojte vsechny,

Julianna - male princezne vse nej, je nadherna.
Bera - Anetce vse nej k svatku a je doopravdy cislo. S Kubikem jsou spravna dvojka.
Kikimarus - fotky se povedly, obe vam to tam moc slusi.

Jinak maly je infekcni, ale zatim s lecbou doma (tuk, tuk, tuk). Maly uz nema teploty a prujem taky minimalni a dnes kakal jen 6x. Bohuzel ve strevech ma bakterii, ze kterou se bude nejaky cas jeste prat a proto na ve stolici porad krev ☹ . Uprime receno, kdyz nam dnes dr. rekla vysledky vyteru a bylo, tak mi spadl kamen ze srdce, ta nervozita, proc ma porad krev ve stolici a co to znamena byla dost hrozna. Ikdyz ted uz zase zacinam pozorovat kolik ji ma apod. uz bych potrebovala zase nejaky ventil, ale ten je v nedohlednu a tatka nam jeste na vikend odjizdi pracovat. Ted je pro maleho nejhorsi dieta a bude asi mesic. Maly je jak stado kobylek na vse se vrha a ma porad hlad. Ani se mu nedivim mrkev, brambory, ryze a jablka moc nezasiti ☹ . Taky uz zhubl skoro 3/4 kg.
Holky, nemate typ na nejaky potravinovy doplnek, ktery mohou i nasi prckove a dodaval energii. ale nesni obsahovat tuky a mleko.