Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
26. júl 2010

ahoj holky 🙂 u nás leje tak som sa konečne dostala na net,jak bolo teplo sme vždy ráno vypadli z domu a vrátili sa až večer.
Kmoor som rada,že operaciu mate za sebou,Honzík je šikulka a má krásny úsmev.
Peti gratulujem šimimu k prvým krôčkom 🙂 ,malá už týžden skúša poctivo,zatial rekord je 8krokov.Idú nám dalšie zuby tak má semtam raple.
Simi nemá náhodou zvýšené AST.Malá má tiež a vraj to súvisí s nedonosenostou,jak boli orgány nezrelé.Nám to len kontrolujú na UTZ,teda zatial to kontrolovali 2krát.Teraz sme boli aj na gastro a vraj je to ok.Z tej našej slávnej hmotnosti si hlavu nerobí,vraj čo chcem s takou porodnou váhou a ešte k tomu od dietata ktoré je neustále v pohybe,akurát nám zmenila infatrini na nutrini,lebo už nám ho poistovna nehradí.
Zajtra ideme na imuno testy,na plúcnom je strašne zlatá primárka a spraví nám ich a podla toho dám mmr očkovat,ja totiž chcem malej pred odchom dat zaočkovat aj žltačku a neviem po akej dome po mmr možem,alebo nedám mmr a dám len žltačku...no zase mám hlavu jak balon s tých očkovaní.

petraguerra
26. júl 2010

Ahoj holky.Simicak tady v Aberdeenu ty inkubatory nijak zvlast neprikryvali,jen obcas nahoru polozili hadr,neco jako mini prosteradlo to bylo vse.Na deti ostatnich jsme se divat taky nesmeli hlavne ze zacatku ,ale potom jak trebas videli,ze se kamaradime nebo tak tak nikdo nic nerekl.Ani,kdyz se po 11tydnech narodila Jessica630g tak jsem se zeptala jestli se muzu jit kouknout -malej mel tenkrat okolo 1250g a to tedy byl rozdil!!!!Potom prisel jeji tata s rodicema tak jsem jim rekla at se kouknou na malyho,ze byl jeste mensi nez ta jejich.Me to totiz strasne pomahalo,kdyz jsem videla deti co byli mensi nez malej a jaky krasny deti z nich jsou."Ukradla "jsem v porodnici2 casopisy kde psali o detech pod 600g a porad si to cetla dokola...potom jsem je dala Jessici mamce a ta nevim komu?!Jatra jsou jediny organ ,ktery se obnovuje tak urcite se casem uplne daji do formy.

Kikimaruska to je fajn,ze jste se ve zdravi vratili a uzili jste si to.Kubikovi vse nejlepsi k svatku 🙂

Juliana tak take gratuluji k prvnim kruckum za chvili budes taky v jednom kole jak budes za malou behat

🙂

maatkka
26. júl 2010

Ahoooj dievcatkaaa 😀
tak my hlasime navrat z dovolenky 🙂 Ospravedlnujem sa ze som sa ani nerozlucila ale nejak som ten tyzden pred dovcou nic nestihala... skoro vobec sme neboli doma. Inak bolo super Lilinka sa riadne vyblbla 😵 (a kedze sme tam mali kazdy den aquaaerobik tak aj ja 😀 ) vsak hodim par fotiek... mam ich dost takze neskor vytvorim aj novy album v mojom fotoblogu - ak chcete potom kuk 😉
Docitane nemam... aj som uz zacala ale ked som zbadala kolko sa toho za tie dva tyzdne nazbieralo tak som to zatial vzdala - ale docitam vecer ked bude drobec spinkat... uz sa tesim co mate nove - uz ste mi chybali baby 😀

simicak
26. júl 2010

juli,chybi ji nejaky aklaline phosphatase - ted jsem to googlovala,ale moc tomu nerozumim. jen jsem pochopila,ze se hladina zvysuje kdyz je rakovina kosti,prsu,po zlomenine,v puberte..............no zs mem to vydesilo,ze jsem to kraa cetla. Ale ve stredu jdem na MMR a kliniku na vazeni,tak se zeptam tam sestricek co to je. Hlavne ze to klesa.

Maatka,vitej zpatky,krasne fota 😵

elinka27
26. júl 2010

ahojte prepacte ze vam sem leziem 🙂 chcem sa len opytat davali ste niektora svojim detickam sondu?Chcela by som totiz zohnat tu hadicku-cievku len neviem kde sa to da kupit, v nemocnici nemam nikoho kto by mi to pomohol zohnat a neviem ci je to bezne dostat v zdravotnych potrebach.Nemate niektora skusenost kde sa to da kupit?

simicak
26. júl 2010

doma teda ne a ani bych to nedavala,muzes to spatne zavest navic se mimco odnauci sat z lahve nebo z prsa a zlenivi. Takze neporadim. Proc to chces domu??

fajn
26. júl 2010

elinka normálně si řekni v porodnici,já jsem si taky řekla .Když tam bude nějaká fajn sestřička tak asi nebude problém

Jinak dnes jsem odvezla Andreu do Olomouce na tu dovču k autobusu a zpět jsem se stavila se skřetem v Globusu. Tam jsem ji vzala to autíčka s nákupním košíkem a projížděla mezi regály. Měli tam slevu hader trička za padesát ponožky atd... a když se otočím tak děcko v autíčku nesedí.Co jsem v tu chvilku prožívala si dovedete určitě představit řvala jsem snad na celej globus. Tak jsem potom řekla pokladní že se ztratila a ta ju šla hlásit do informací a prej jak se jmenuje tak říkám že Diana ale říká si kočka Líza. A najednou se otočím a nějakej chlap ju vede do informací že se ztratila a že byla v oddělení hraček. Nejdřív jsem myslela že ju zabiju ale pak jsem se opotila a rozklepala a byla ráda že se v tom obchoďáku blbym našla. A představte si co mi řekla...kdybys mi neodjížděla tak bych se neztratila...já tam stojím jak přikovaná jenom abychom se nějak neminuly a ona mě ještě zdrbe. Sotva dojedem dom tak to hlásila tatovi a já si šla dát dva Bechery na uklidnění.

@maatkka krásny fotky až závidím,když vidím jak si to Lilinka užívala a taťka taky no paráda.

julianna78
26. júl 2010

Maatka krásne fotky jak vždy 🙂 Kde ste boli?som niak nepostrehla
Simi už nečítaj nič,neboj bude to mat ok a v stredu ti to určite len potvrdia,asi to bude mat súvis s nedonosenostou jak u nás.Ja som sa sekla nemáme zvýšené ast ale alt.
Elinka v zdrav.potrebách by mali mat,ja som zhánala malej,len akurát vtedy zdr.potreby prerábali,ale povedali mi,že mávajú potom som už nepotrebovala dali mi v nemocnici.

petrach
26. júl 2010

Kubíčkovi všechno nej nej nej..já si včera náhodou spomela,jen jsem netušila kdy se vrátíte a jestli to budeš dočítat 😉 jo a fotky jsem včera skukla..teda video z moře,a tichounce závydela 🙂

matka krásné fotky,samá koupačka..kde jste to byli???? a vydím že jste skusili i velký bazen a s uspechem 🙂
kmorr to je smíšek 🙂 🙂 za ty usmevy vydržíme cokoliv vid???? přesne vtohle me dnes napalo,když se prcek usmáll.mám nejak depku už pár dní a ne a ne se jí zbavit 😝

fajn to je číslo..tohle mi deelávala Eliška..zdrhala v obchodech,kolikrát jsme ji dva naháneli potvoru malou..od té doby radši když nemusím,decka neberu a nakupuju sama..

Simi radši to nehledej...já tak našla malému dmo..vždy ty odkazyjsou nekam k nečemu..poptej se v poradne radši dr..
Juli vy teda jedete..budete chodit o dost dřív..bodejt by Ti malá přibrala,když je tak akční🙂
nás to MMR nemine taky..ale v srpnu jdem na prevenar a hexu--poslední..tak to ukecám na podzim 😉 aspon doufám

nanya
26. júl 2010

Ahoj holky moje.
Dlouho jsem nic nepřispěla do diskuze, ale pravidelně čtu 😉
Nějak poslední dobou nestíhám, pořád někde jsme. Malý mi dá docela zabrat, je samá modřina, už si připadám, jako neschopná matka 😖 😒
U nás nic moc nového, jen, že jsme trošičku povyrostli, konečně má alespoň 75cm, váhu momentálně netuším, něco kolem 9650g. Jo a asi před 14 - ti dny mi ho krmila tchýně obědem, ale tak rychle, že nakonec vše vyblindil, to se mi nestalo nikdy, od té doby se mi alespoň 1x denně poblije, třeba i hodinu po jídle, nevíte, jak bych se toho mohla zbavit? Nikdy předtím to nedělal, řekla bych, že i méně jí ☹

nanya
26. júl 2010

@maatkka - nádherné fotečky, vítám tě z dovolené, já jsem si říkala, kde to jsi, že se ani neukážeš 😀

elinka27
26. júl 2010

@simicak ja to chcem na vyrobu suplementora 😀 sondu dufam nebudeme potrebovat

julianna78
26. júl 2010

Peti ja som chcela mmr tiež odložit aspon do 18mesiacov,ale bez mmr asi žltačku nezaočkujú a tá je mi dôležitá a všetko to musíme stihnut do konca novembra.
Fuuuha Fajn tak to bolo na minimálne 2bechery aj viac.Raz som bola s kamoškou nakupovat a stratil sa jej syn,my sme behali a vykrikovali po obchode a on si stál pri eskalátoroch mal asi 2 roky,hrôza pomysliet keby na ne stúpil.Potom mu kúpila vodítko.
Nanya a dávaš malému probiotiká?Možno sa mu len podráždil žalúdok a za pár dní sa mu to zrovná.Váhu máte teda parádnu,malá má len 7610 a tiež 75cm.

petrach
26. júl 2010

tak holky my možná tech 75 už taky máme 😀 musím zítra pomeřit..a vahu asi jako Danielek..bo jí pořad a hodne..a posledne co ho dr vážila mel necelích 9kg..na to že v roce mel 7600g dobrý nééé 😀 ?

maatkka
26. júl 2010

Nooo babenky tak som pridala novy album a ako tak som to tu preletela - docitala... mam z toho gulas a samozrejme si toho moc nepamatam...
Ale petrag akosi som nezachytila nikde vysledky vasej MRI uz ich mate???
Nanya velikanska gratulacia k vyradeniu z neura (zaaavidiiim 😉 )...
... a vlastne vsetkym sikovnym detickam k vsetkym super pokrokom... som na tie "nase" deti moooooooooc hrda!!! 😀 😵 😀 😵 😀
Inak my sme boli v tom Velkom Mederi - je tam termalne kupalisko - vlastne nieco ako aquapakr... tusim 7 alebo 9 bazenov. Bolo super aj pocasie nam vyslo akurat posledny den sa ochladilo tak sa islo prijemne domov. Boli sme tam s nasimi a ich znamimi ktori maju o tri mesiace starsie dievcatko od Julinky takze sa vacsinou cele doobedie vonku hrali kupkali v bazeniku... potom Lili spinkala a poobede sme vzdy isli na kupko vecer grilovali a tak.
Peti ano Lilu nakoniec bola aj vo velkych bazenoch tzv. rodinnych a detskych - nemohli sme odolat ked sme tam videli sa kupkat aj deti mladsie ako Julia... a hlavne mamina tej malej co tam bola s nami to absolutne neriesila a pripadalo im strasne divne ze rozmyslam ci ju pustit do bazenov... tak som sa odhodlala a bolo to uplne super 🙂 Mala nenormalne vyvadzala 😀 skakala z okrajov do vody vyliezala tam na vsetky tie vodne atrakcie... vobec sa nebala. A nastastie to vyzera aj bez "nasledkov"... Boli sme aj na vylet lodou tak to bola tiez unesena 🙂 A kazdy den sa tam cvicil aquaaerobik z coho som bola zase unesena ja 😀
Nasi par krat postrazili malu tak sme mali aj cas na seba s mm 🙂 A kooonecne som aj ja opalena - po dvoch rokoch 🙂

simicak
27. júl 2010

Fajn,ja bych mela infarkt!!!! To je horzne s detmi,se na chvli otocis a jsou fuc 🙄 Hlavne ze se nasla v poradku!!!!!!

maatka,ja ti rikala,ze se ji bude v bazenu libit!! Supr ze jste si to tak uzili. Na jak dlouho jste byli,na tyden?

julianatak to mame to same co vy jste meli? Co to teda je? To je nejaky vitamin nebo co? Se nato musim zitra zeptat. Jenzee ta klinika cco mame neni dok.,tady jsou kliniky jen na vazeni a zakladni rady,tam muzu chodit kazdy tyden,kliniku s dok. mame az na konci srpna a to budou delat zase odbery. Ale urcite zitra budou vedet co to je.

My mame zitra MMR,jdem na 10 rano,tak tady nestraste. JInak ja jsem teda chytla druhy zanet,kvasinky,takze si uzivam. Opet jako orangutan 🙄
Vahy teda mate vschni krasne a hlavne ty vysky,my jsme tak mali.To je hrozne. Mame 14m a 65cm.

argousek
27. júl 2010

fajn no tak to muselo být šílený, zbláznila bych se strachy, tak hlavně že se holčina našla 😉

maatka kráááásný fotky, je vidět, že jste si to užili 😉

nanya
27. júl 2010

@julianna78 - malému probiotika nedávám, doufám, že se to srovná, už se ho bojím krmit, z ničeho nic mi prostě občas něco celé vyblindí, je mi ho líto bobka, vůbec netuším, čím by to mohlo být, někdy je to vyblinděná přesnidávka, jindy oběd a jindy zase jogurt 😠 ☹ ach jo, snad to brzy přejde.

No a teď nevím, jestli jsem se pochlubila, ale malý mi konečně tak cca 4 dny zpětně ukazuje kooooonečně pá-pá, podá mi kostku na požádání do ruky, to ho hrozně těší, když ho za to chválím 😉 Takže jsem se konečně dočkala, já už fakt občas myslela i na nejhorší, že je prostě "aua" 😔 😕

kikimaruska
27. júl 2010

Ahojky holčinky...nestíhám ještě stále dočítat, mám toho moc a ve čt.zas jedem na 3 dny pryč, tak aspon fotečky z dneška-tedy včerejška a jen pár z dovči 🙂, pa pa ,zatím

argousek
28. júl 2010

kikimaruška krásné fotky 😀

nanya a není třeba přejedenej, jestli toho na tu dávku nesní moc, třeba má období, že by mu stačilo míň 😒

fajn
28. júl 2010

maruš fotky krásnya dodatečně Kubíkovi vše nejlepší k svátku.

Nany tak to ti nezávidím u nás je to taky když se přejí ,dej ho normálně odbrknout a zkus mu potom ještě dát u nás to tak fungovalo. Teď když už mluví tak si řekne že ji bolí bříško že už nechce ,za chvilku grgne a pak si třeba ještě vezme.
Já mám antibiotika,už druhej den mě tak šíleně bolí v krku a dnes mi to sjelo na průdušky .Ráno jsem myslela že ze sebe na sucho vykašlu snad všechny vnitřnosti,tak jsem jela k dr. a když jsem ji řekla co si všechno beru tak mi říká ..vy jste teda ználá a dobře jste to dělala...tak jsem ji řekla že to všechno znám od děcka co má problémy s bronchitidama .No ale co stejně musím fungovat jako kdybych byla zdravá,jo a když jsem přijela tak mi Didka říká ...už nechrchleš 😀

petrach
28. júl 2010

ahoj holky,

Maru super fotky 🙂 🙂
Fajn na Tebe to leze ty nemoci taky hezky 😝

Šíma má od večera teloty a desný prujem..sem myslela že to jsou zuby,ale už fakt nevím..tak moc?? meli jste to nekdo u detí? jen mením plenky,v noci jsme se nevyspali a furt knučí..bolí ho bříško..

holky ješte dotaz,jak jste to delali doma as obuví? dali jste boty nebo papuče? a od kdy papuče,jestli jo? nám neuroložka papuče zakázala a v botech byt nechce

fajn
28. júl 2010

@petrach tak ať je Šímovi brzo dobře ,dej mu hylak a uvidíš. Já jsem dávala takovy ty první botičky capáčky byly koženy a dobře drželyx

maatkka
28. júl 2010

Ahojte
nanya tak ja ti s vrackanim neporadim... Lilu negrckala ani ako male babo asi preto ze som ju vzdy po kazdom jedle (aj v noci) poctivo 15-20 min. drzala vo zvislej polohe ako nam kazali este v porodnici 🙂 vracala len ked mala tu siestu chorobu a to bolo hrozneee ☹ tak si viem predstavit... skusala si sa na to spytat dr.? velmi prajem nech to rychlo prejde...
kikimaruska fotky jeeeeej 😵 super!
fajn prajem skore uzdravenie - to urcite z tych teplotnych vykyvov vsak? aspon u nas sa zo dna na den ochladilo aj o 10 stupnov...
peti hmmm... chudiatko Simi ma nejako casto problemy s tym bruskom a teplotami - ci sa mi to len zda??? 😕 tak nech vas to uz netrapi!!!
inak ja som tu tiez kedysi riesila ze Lili si zo zaciatku doma topanocky stale vyzuvala... lepsie sa jej chodilo na boso. potom si ale zvykla. nam na rhb tiez poradili take kozene s pevnym clenkom... som im tam vsetky nase topanocky podonasala ukazat a nechala si ich schvalit 😀

simicak
28. júl 2010

Tak my se ted vratili z ockovvani MMR a do druhe dostala pneunokoka,tak snad to prezijem. Chudak rvala jak tur.
Taky jsem se ptala na to z te jatry a mela hladinu 4000 a mela by mit 360!!!!!!!! Pry to bud muze byt od kosti ze roste a nebo od jatry. Ale jelikoz ji to po tech vitaminech tak hodne kleslo,uz mame 1000,tak to vypada od kosti. ale asi teda budou delat ultz.jatry radsi.

Petrach,nase Verunka nikdy papuce nenosila a ani viki nenosi a ani nikdy nebude. Prijde mi to zbytecne mit deti porad v borech nazute,pokud teda ma clovek doma koberce,jinak bych papuce dala. Takze litaji doma v ponozkach jako my vsichni.
Bobek maly,at ze brzo uzdravi. TAdy ted docela dost deti ma prujem atd.zas radi nejaky virus. my to taky meli s manzou.

Nany a nerostou treba zuby? To muze taky odblinkavat a nebo se fakt prezira trosku,zkkus mu davat mensi porce a casteji.

Fajn,tak at ti je brzo lip 😉

simicak
28. júl 2010

kiki,krasneeee fotky,kokukam,ze si to tam maly moc uzil a cumim teda ze vlezl do more. Naase Verunka se desne boji a jen si hraje na plazi vzdycky. Koupat se tam nechce

maatkka
28. júl 2010

simi tak budem drzat palce nech ste bez reakcii!!! 😉
akurat som zase dnes (ja krava) citala hrozitaaanske clanky o MMR 😖 ale nejak mi v nich niektore veci nesedeli... vsetky pisal jeden clovek (straaasny odporca ockovania) a sam si v niektorych veciach odporoval 😠 takze mi to nepride moc doverihodne...

simicak
28. júl 2010

Ja se prave bavila se sestrou a tady byly taky hrozne clanky,ze nedavat,kvuli tomu autismu atd. a vyvolal to jeden doktor,bylo to nejak podplacene nejakou spolecnosti co vyrabi leky a hodne rodicu odmitlo to dat. Nakonec se nedokazalo,ze to zpusobuje autismus,ze to je bezpecne a s tim dok.to prasklo a byl vyhosten a nesmi v UK praktikovat...........no ale to uz noviny nepsali. uz mi to tu rikalo nekolik sester co ockuji prave.
Jen mi rikala,ze ji muzou naskocit uzliny i 3 tydny po,nebo trosku se osypat,ale ze to neni nebezpecne a akorat me zaskocilo,ze se me ptala jeslti je alergicka na vajicka. 😕
Zatim tady radi jak cerna ruka,tak snad budem bez reakce. Ockuje se tolik milionu deti nato a nekolik let,kdyby z toho byl autismus,uz by se to davno vedeli navic si mysim,ze to je s tim autismem blbost. Ja se spis bojim horecek nebo tak

maatkka
28. júl 2010

@simicak dnes ani ziadnu reakciu necakaj... tusim ze ak tak sa objavuje az okolo 7. az 14. dna po ockovani... Po tomto ockovani byvaju tie teploty a vysyp castejsie lebo je to zive ocko - tomu verim...
A verim aj tomu ze pri tom pocte deti ktore sa celosvetovo ockuje sa objavia po ockovani aj zavaznejsie reakcie - ako asi na kazdy liek ktory sa podava takto "celosvetovo"... Aj som kedysi ked ma to o ockovani nejako nezaujimalo - asi som vtedy este Lilinku nemala - zachytila take spravy ze niekde (v USA alebo kde) mimosudne "odskodnovali" rodicov ktorych deti mali nejake problemi po zivom ockovani a malo sa to "ututlat"... Podla mna je ockovanie riadny biznis - ide tam o naozaj velke prachy... ale neverim ze by to bolo "na ukor" tych najzranitelnejsich - malych deti... A ked viem co vsetko tie choroby proti ktorym sa ockuje mozu sposobit a aj sposobovali a kolko deti na ne zomieralo kym sa proti nim neockovalo...
Inak na alergiu na vajcka sa ta pytali preto ze jedna z tych vakcin - ktorou ste asi boli ockovani aj vy - je pomnozena na kuracich embriach ci co to - a tu nesmu dostat deti alergicke na vajcia... druha je zase na nejakych psich ladvin ci co - tu nesmu dostat deti alergicke na psiu srst... 😨

maatkka
28. júl 2010

Inak baby Lilinka ma presne o mesiac dva rocky... a mna zase chyta nejaka nostalgia ci co 😔
Akurat mi dnes niekde vyhrabala a doniesla taky diarik z roku 2008 kde som si zapisovala tyzdne tehotenstva a vysledky z gyndy a tak kym som bola tehu a potom po porode kazdy den jej vahu a ak sa s nou nieco take vaznejsie v ten den dialo... len som to tak prebehla tie vahy a tak a som si poplakala nad nim...