Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
2. aug 2010

Holky s tema tatinkama je to vsude stejne,teda ja aspon tomu verim. Pro ne to je spis stres,strach,pak my byli vysinute..........taky to mimco nenosili v brisku. U nas taky zacal vztah az jak jsme byli doma. Kdyz byla v nemocnici mala,tak se tam manzel dostal 3x,protoze taky meli zzrovna problemy v praci,tak si tenn vztah nemoh ani vytvorit. Za to ted je to hrozne!!!! Je uplny rozmazlovac,na Vikouse jen sisla,nosi ji.....chudak Veru spadla uplne z lopaty. Hlavne ze je miluji,kdyz jsou doma 😉

fajn
2. aug 2010

Vladi velikánská gratulace k donošenému mimouškovi hlavně zdravíčko a zdravíčko.
@petrach neohlížej se zpátky je to stejně na h... ,já jsem si taky říkala kdybych třeba... a pak si řeknu že opravdu ztoho ta holka vyvázla skoro bez ztráty bodu a kašlu na to. Mě ale asi teď hodně pomáhájí ty prášky ale kdybych je nejedla tak jsem asi na dně. Tak hlavu vzhůru vždyť je šikukla šikovná
@leni96 krásné fotky

leni96
2. aug 2010

Vladi, taky se přidávám s gratulací a přeju vám oběma hlavně hodně zdravíčka a ať pěkně rostete 😉 Lenka.

holky děkujem

petrach
2. aug 2010

vladi moc moc moc moc gratulujuuuuuu 🙂 🙂 🙂 Hynečkovi přejem hrozne moc zdraví a ješte jednou zdraví..a taky štestí a užívej si ho co mužeš..a teším se na info jak to bylo krásné..

holky máte pravdu,lepší se neohlížet zpet..nejak to pořad moc bolí ☹

petraguerra
2. aug 2010

Ahojky co to tady ceka za super zpravicku 🙂 🙂 🙂 Vladko strasne mooooc gratuluji k Synatorovi to je tedy kus to mel Matej v 18tydnech 😕 Tak hlavne,at jste brzy doma a Hynecek jen roste a dela vam radost! 🙂 😵 😵 🙂

Peti ja si to v sobe taky drzim to,ze se F,drzel tak zpatky a moc me s tim nepomohl-i kdyz to me na nem nesere az tak jako,ze me vycetl,ze jsem za Matejem jezdila kazdy den -pry jsem mela radeji chodit do prace a vydelavat.Myslim ,ze takovyho blbce nemate zadna-v tom jednoznacne vedu 😖 Kdyz jsem mu na to rekla k cemu by me byli 2000na konte a mrtvy dite-nerekl me nic.Matej se tam stejne drzel protoze vedel,ze ja na nej cekam a nekaslu na nej-vzdycky od 11uz hulakal kde jsem 🙂

Leni krasny fotky ten cas fakt strasne utika sourozencum to tam moc slusi 🙂

Fajn ja jsem taky zrala na nejakou psychologickou pomoc-ani bych se nedivila kdyby jsem v dohledne dobe skoncila na praskach jako ty.

Vcera jsem makala 7hod v praci a odpoledne byla dve hodiny na prochazce s Matesem-ja padala na hubu a on si cervstvej lital jeste do 22.30hod!Simicak ja ti zavidim ,ze holky spi uz tak brzo-ale to vstavani by me zabilo!A jakbylo u kamosky???Jo a ja jeste porad krvacim,skoro cely cervenec a uz me to nebavi-havne,aby me jeste nejaka krev vubec zbyla 😒

petrach
2. aug 2010

Petí Ti veřím že jsi byla hotová..makáme doma,v práci a zase doma..já když jdu častejc do práce tak to jsem pak desne nervní a unavená..ted přes prázdniny má tchyne brigádnice,tak chodím jen soboty a občas v tydnu..ale už at je září..docela to jde finančne poznat..

Simi jak bylo??? ješte asi dospává,že nepíše 😀

petraguerra
2. aug 2010

Ja sla ven prave proto,aby brzy usnul a mela jsem klidek a nic,zalehl na 10min a pak jeste 3.5hod radil.To je des!Ja jsem byla hodne v pr....kdyz jsem se vratila do prace 5hod 3dny v tydnu-malej byl ani ne rok korigovane.1,byl jeste malej,2,pokud jsem nebyla doma tak se nic neuklidi na misto 3,F.s nim spal prez den a v noci radiljako tajfun+ja byla KO.Navic se budil po 3hod na mliko a ja ho krmila,protoze moc nepil-to jsem ,ale brzy stopla,protoze jsem fakt uz byla na kolaps ted je to mnohem lepsi-dam mu mliko do postele a on se napije jak chce 🙂Simicak asi nekde lita koukam,ze skoro nic nenapsala 🙂

julianna78
2. aug 2010

Ahojte 🙂
To je tu dnes krásna novinka.Vladka prajem Hynečkovi do života len to naj naj najlepšie,vela zdravíčka,štastia a lásky.Je to teda kus chlapíka 🙂
Peti nedepkuj a už sa neobzeraj do zadu čo bolo bolo,na tom už nič nezmeníš.Pozri sa na Šimiho aký je šikulka dnes,zvládli ste to perfektne na 1 🙂
Minule ste riešili topky tak ja malej tiež nedávam na doma,najprv som dávala,ale potm mi pršlo blbé že má celý den na nohách topánočky a všimla som si odkedy je doma na boso lepšie začala udržiavat rovnováhu a aj prvé kročky robila na boso.Ked je chladno tak jej dám capačky má pediped,tie dávam aj na von na trávu.Na západe pediatri radia chodit najviac na boso alebo v tých capačkách zo začiatku,žiadne pevné držanie nožičky jak u nás.Podla mna pravda je niekde v strede.

janicka.slunicko
2. aug 2010

Ahojik holky tak podlouhé době zapla jsem počitač, u nas je pořad co dělat,dneska jsme byly na kyčlích a Valča to ma lepší ale pořad ma tu dečku, byly jsme na plicním a dobry vysadily nam ty léky,akorat musím počítat po paní a když spi jak dejchají,počítaly jstwe to také nekdo,a kolik jste napočítaly? škoda že nestíham vas číst ale fotečky jsem skoukla ty nové co jste ukazaly, ty z té Paříže jsou bomba mi jsme tam byly mynulé léto než jsem čekala prcky,a mužu doporučit bylo to tam skvělé,a doporučuji Asterix a Obelix park a Disnilend,to byly super ,hnedka jsem si vzpomela,jak jsme si tam uživaly a pro děti to je skvelí zařitek.
Tedka ve stedu jdeme poprvé na neuriologii tak jsem zvedava,jinak pořad cvičíme. Ríša ten už si sam pomalinku drží hlavičku zato Valča ta je takova brambora ale se zase hezky začína usmívat,To zase Ríšovi moc nejde.
Holky mejte se hezky a uživejte si prazdniny.papa

simicak
2. aug 2010

A jsem tu 😀
Jojo,jak jste psali,tak jsem litala. Rano gymnastika,pak do obchodu,dorazii po 1 hod.najedli se a vsichni usli,vzbudila a jela do nemocnice na ultrazvuk,vse mam v poradku a kdyz jsem tam uz byla,tak jsem to vzala pres pohotovvost s Viki a vyrazkama,tak dostali neco na alergii,tak to musim zitra vyzvednout a domu dojeli po 6 vecer,nakrmila zver a uz jsou v postelich 😵
Manzel byl hodny,uvaril gulas,domaci knedliky,polivku,vydezinfikoval kuchyn,koupelnu,vyzved mliko a leky z lekarny 😵 Tak to ma byt,tak jsem si ho vycvicila 😝
ME PRIJEDE MAMKA A TATKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Huraaaaa,tatkku jsem nevidela rok na zivo a mamku v prosinci,jak byla Viki v nemocnici,tak tu hlidala Verunku. Urco dovezou holkam darky a me zradlo 😝 Meli prijet ve ctvr.,ale babi dneska psala,ze pry uz vyjeli,tak nevim kdy je cekat,supr by bylo,kddyby uz zitra vecer a jsou tu do nedele 😵 😵 😵 😵 😵 I s jejich debilnim psem 🙄 🙄
Vikend byl supr,sice narocny,protoze jsem jela na judo s veru a z tama ke kamosce aje to vse opacny smerem,pak decka radili a jak usli,tak jsme si otevreli vinko a kecali a jak jsme ho stahli,tak ona ze by si dala cigaro - jsme obe prestali kourit pri prvnich tehu- a jeji manzel,ktery je metalovy kytarista,slavny,kdysi hodne hulil has a drogy,tak nasla jointa. Ja se prvni bala,tak ona odvazne to zapalila a nekonec to smrdelo jak tabak,tak jsme to vykourili a dobre,byl to jen tabak. Ale jeste jsme zapalili pro jistotu i ten has,ocuchali ho a fakt to smrdi hodne jinak. No ale byla sranda u toho. Zkouseli jsme si jeji saty a blbli,taky jsem ji pomahala tridit veci,nato jsem machr,takze vyhodila 2 pytle sveho obleceni a zustalo ji ve skriny 4 rifle a 6 trik 😀 Tak ma uklizeno.

petraguerra
2. aug 2010

Janicka.slunicko-Ja jsem mela Mateje 20mes s kyslikem,ale nam davali domu oxymonitor,monitorovala jsem ho 12hod prez noc kdy spal a vzdy,kdyz byl alarm zapsala jsem co zrovna dela a kolik dychal-jinak jsem nic nepocitala ani me nikdy nikdo nic takoveho nerekl.

simicak
2. aug 2010

jo a s nasima nam zrovna dorazi nabytek do obyvaku a postel do loznice,tak to bude prca. Budou tady vsude krabice nabytku,stary pred barakem,k tomu ty veci ze stareho jsou tady po stolech ruzne,uz ho mame slozeny,mel totiz dorazit ve ctvrtek a posunuli to idioti o tyden pozdeji. A jejih pes,je stene jeste,ktery nasim seztral police ze skrini,nohu od stolu a strhal tapety,tak mam hruzu a nechi ani vedet,co bude delat,jak tu budou vikous kolem nej behat po 4,to ji obzere taky urcite 😕

petraguerra
2. aug 2010

Simicak alespon to chlapi slozi vy pujdete s mamkou na rajz,at se jim nemotate a bude to v klidu=)S ozranim Vikouse-nevim, nevim! 🙂

maatkka
2. aug 2010

Ahojte babyzne 🙂
bera tak chudiatko Kubicek - ten to riadne schytal ☹ to je mi moc luto... hlavne teda ta osa - to si z detstva pamatam ze to je fakt hnusna bolest... ako to znasal? noepuchol? a uz je dobre?
petrag ty toho teda zvladas... s tym krvacanim je to uz dost dlho 😕 a uz to vyzeralo ze sa to lepsi nie?
janicka velmi drzim palce na neurologii - daj potom vediet ako ste dopadli 😉
simicak tak to bude velika navsteva - po takej dobe!
chcela som napisat aj nieco o nas... ale my vsetko po starom 😀 nemame nic take nove - len sa nam pomaly akosi kopia lekari ktorych by sme mali absolvovat v dohladnej dobe - Lilu ma v auguste znova neurologiu a EEG a kardiologiu a v septembri ocne + ja musim ist na prehliadku k zubarke na ko na interne a na sono prsnikov a gyndu...
no a Lili zacala sama seba oslovovat "Lilinka" 😵 a doplnat slova do basniciek a pesniciek - sama teda este nevie zaspievat ziadnu ale ked jej ja spievam tak ma predbieha a poprebu hovori niektore slova - je to podarene 😵
mm sa mi niekedy smeje ze sa s nou uz tak "normalne" bavim - rozumej ze ju necham vybrat si co si oblecie co si vezmeme von (aku hracku) alebo co bude jest 🙂 ale mne uz niekedy pride taaak velka 😵 potom su ale zase chvile ked je to moje babo 😵 😀

petraguerra
2. aug 2010

Matka tak to je super,ze to tak delas sLILKOU,ja to musim pracne trenovat s Matejem a prijde me jeste horsi nez byl drive 😒 Sice o malinko vic si brbla i trebas jiny slabiky,ale to je vse.Ted tedy vubec neposlechne ani,kdyz na nej zavolam,at jde jist,prebalit atd.Takze u nas je rev kazdy den +to moje krvaceni me stve tak jsem nervak 10krat vetsi nez predtim!Ja totiz zase v praci tahala tezky bedny s chlebem a dnes zase krvacim trosku vic!Ale neni to uz jako bylo coz je dobre.Me taky dr.rikali,ze mam malymu davat na vyber+mel by doplnit slovo v basnicce nebo pisnicce...atd to u nas nehrozi vubec a vyber hracek to je to same+lzice u jidla tu strka jen me!

petraguerra
3. aug 2010

Ahoj koukam,ze je tady dneska mrtvo!my jsme meli doma na navsteve dve dr.z Aberdeenu pres mluveni a occupational therapystku-nevim jak se to rekne cesky.Tak obe videly pokroky,ale porad to neni uplne kdo vi jaky skok,ale male krucky ve vyvoji.Docela se jim predvedl a i neco malo brblal a na telefon ,kdyz jsem mu ho dala k uchu dvakrat rekl han han-coz je dle neho halo halo.Odpoledne jsem byla v sekaci a koupila jsem mu tam klavesy az se vzbudi tak ho u toho vyfotim a dam fotku hral na ne a nemohl se odtrhnout.Hudebni sluch bude mit asi jako ja s F.-tak ho zadna slavna budoucnost neceka! 😀 😀 😀

bera28
3. aug 2010

Ahoj holky,
Simi, koukám, že budeš mít veselo. Tak to pěkně zvládněnte, i toho psa🙂 🙂

Janičko, dýchání jsme nepočítali, v Podolí to po nás nikdo nechtěl. Ale vím, že nedonošenci z Apolináře, kteří chodí do poradny Ke Karlovu, tak rodiče poctivě počítají a dokonce praktikují i kontaktní dýchání. A taky vím, že tam dávají hooooodně často preventivně inhalační kortikoidy i dětem, kterým by je jinde nedali. Podle jejich praktik měla dostat kortikoidy po porodu i Aneta a ona to zvládla bez nich a žádné následky fakt nemá. Takže nevím, jestli to není leckde zbytečné.

Maatka, Kubajz dobrý, po hodině už o ničem nevěděl. Včera ho štípla ještě jedna do zadku a toho si snad ani nevšiml, to jsem viděla jenom já😀 No jo, Lilinka už je velká holka, co?🙂

A jaké máte u vás počasí?? Tady od noci do 16 hod. pršelo, takže hnus. Ale večer se krásně vyjasnilo, tak jsme zvědavá, co zítra.

merj
4. aug 2010

Hezky den vsem,
musim se omluvit ac jsem pred tydnem slibovala, ze budu reagovat, tak nic nebylo. Nevykaslala jsem se na vas, ale v dobe, kdy jsem si tu s vami psala, zemrel mi strejda, ktery patril k mym nejblizsim lidem ☹
Zatim jsem jen proletla fotky a vsimla si, ze je dalsi donosenecek na svete. Zbytek budu docitat v poledne.

Bera, diky za skvelou zpravu o Vladi a Hyneckovi. Vy si uzivejte jihu a uz zadne urazy.

VLADI, tobe i Hyneckovi hodne zdravi a rychly navrat domu. A at i s Klarkou a muzem muzete byt velka stastna rodina. Preji ti moc at si muzes uzivat miminka bez desitek kontrol, cviceni a podobnych "radovanek".

Vladi, Kmoor, Kikimaruska, Maatkka, Petrach, Leni krasne fotky. Mispuli i ty mas krasne fotky jen jsi pekny provokater s tou Parizi 😉

Zatim hezky slunecny den

petraguerra
4. aug 2010

Dobre rano, par novejsich fotek......

argousek
4. aug 2010

petraguerra krásnej 😉 😉 😉

musím ještě reagovat na to video, co sem vložila gucz. Nemáte někdo zkušenosti s tou metodou pevného objetí nebo nečetl jste někdo nějakou knížku od té Jiřiny Prekopové. Docela bych si od ní něco přečetla, ale nevím čím začít.

Jinak my jsme byli na kontrole u neurologa, tak Adámka moc chválil, jaké udělal pokroky. Po fyzické stránce, že je moc šikovnej, jen má ještě pořád trochu kulatý záda a vystouplý lopatky, ale jinak dobrý. Teď říkal, že musíme zapracovat na tom mentálním vývoji, aby dohnal vrstevníky. On je šikovnej i mu to dost pálí, ale problém je, že dělá jen to, co sám chce. Když se s ním chci něco učit, tak to je rozlítanej a nechce. Tak nevím, uvidíme, co nám řeknou v tom, speciálním pedagogickým centru začátkem září 😒

fajn
4. aug 2010

Jani my jsme počítaly a jestli si dobře pamatuju tak je to 75-80dechů zaminutu ale nechci kecat je to přece jenom delší doba.
@argousek gratulace ke kontrole.Mě to video nejde pustit tak nevím o co jde. U nás objetí nefunguje strašně se vzteká a mlátí sebou

merj
4. aug 2010

Zacinam cist, co jste za tyden sepsaly.
A zatim jsem zvladla jen posledni stranku.

@argousek kdysi davno jsem o tom neco cetla a mam ulozeny nasledujic odkaz http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/ , treba tam najdes dalsi informace
A z vysetreni od specialniho pedagoga nemej strach, to ze Adamek ted potrebuje neco dohanet, do budoucna nic neznamena. Hold kazdy ma tu cestu ruzne kostrbatou. Vzdyt si vem, jake meli prognozy nase deticky na zacatku a jak jsou na tom dnes. Hold nekdy delaji pokroky ze dne na den a nekdy i na maly pokrok musime cekat dny a mesice. Ale daji to. 😉
@janicka.slunicko i my jsme pocitali. Maly si misto do hrudnicku dycha do briska a neumi vyuzit celou kapacitu plic. Takze byl na tom dechove spatne. Dobre dychal kdyz spal a byl v klidu, ale jak se staval pohyblivejsi a potrebaval intenzivneji dychat tak se to vyrazne zhorsovalo. Pro zmenu dychani nam nepomohlo ani "kontaktni dychani". Bohuzel mame tu spatnou zkusenost z preventivnimi kortiokoidy, o ktere pise Bera. Maly dostal kortikoidy na zaklade poctu dechu misto toho, aby prosel plicnim vysetrenim. Az kdyz ho zacali sledovat v Motole a prosel vysetrenim, se hned kortikoidy vysadili a vse se casem ustalilo samo. Ted se ceka az bude schopen dychat podle "pokynu" a bude se schopen sam nadechnout do hrudnicku.
@petraguerra super fotky
@maatkka lilinka je sikulka
@simicak uzivej rodice, take bych si nechala libit nejake hlidani. Ale dnes ho vlastne mam po 2 letech nebudu pripravovat malemu veceri. Dnes jdu s kamaradkou do kina a muz prijde driv z prace a budou mit panskou jizdu. Uprimne se priznam, ze si nedovedu predstavit, ze s malym nebudu vecer usinat. Ale tu "pupecnikovou snuru" uz musim zacit prestrihavat 🙂

maatkka
4. aug 2010

Ahojte
petrag tak ty to mas fakt dost narocne... tvoja praca je asi aj fyzicky narocna co? na to krvacanie a aby sa to teliesko nejak spravne inplantovalo by asi bolo fajn par dni kludu co asi nehrozi hm? drobec ma mozno prave nejake obdobie vzdoru alebo co... ale kazda pochvala potesi vsak? 🙂 inak som nepostrehla kym si ty v praci tak kde je maly? s ocinom? s hudobnym sluchom to u nas vyzera obdobne 😀 asi zatial nic moc kedze sa Lilu paci moj "spev" 😀 a ked "hra" napr. na klaviri alebo na ustnej harmonike - to je deees 😀 ale zato napr. rozozna svoje oblubene pesnicky (napr. od lady gaga 😀 ) uz po uplne prvych tonoch ked ja este ani neviem o aku pesnicku sa jedna a ona si ju uz pospevuje 😀 no a drobec je krasny 😵 aj ked uplny opak nasej Lilusky - ona je bleducka modrooka blondinka... moja byvala spoluziacka ma take deti - dievcatko vyzera ako ona je take snede ciernovlase s tmavymi ocami a chlapcek je po jej muzovi modrooky blondacik 🙂 som jej nechcela verit ze su to jej deti... uplny kontrast ani v tvari sa nepodobaju 😅
bera u nas vcera cely den lialo ako z krhly... sme nemohli ani nos vystrcit - no hroza 😠 dnes je tiez stale tak pod mrakom sa bojim ze len co videme z domu zacne prsat...
merj prajem uprimnu sustrast 😔
argousek aj ja gratulujem ku ko 😉 a aj ja som zvedava co vam povedia v tom pedegog. centre - potom daj aj nam nejake typy ked nieco dobre poradia 😉 inak tu metodu pevneho objatia skusala aj moja sestra so synovcom ked bol este mensi ale u nho to tiez nezaberalo... podla mna to nie je pre kazde dieta... on vtedy miesto toho ze by sa ukludnil po dajme tomu 10tich minutach keby mu dali "vsetci pokoj" sa takto upokojoval pol hodinu... ale sestra sa riadila len nejakym clankom v mama a ja alebo podobnom casopise nie podla knihy takze mozno to nerobila uplne spravne alebo co... neviem
teraz s nou (so sestrou) riesim iny problem - rozvod na spadnutie 😢 je mi to velmi luto a neviem jej vobec poradit lebo si neviem ani len predstavit byt v jej situacii 😔
babulky a kde ste ostatne? co porabate? aj u vas je tak skaredo?

simicak
4. aug 2010

Merj,to je mi moc lito,uprimnou soustrast ☹

Argousku,tak s tim neporadim,nic o tom nevim. Gratuluju ke kontrole a k pokrokum!

Maatka,to je blbe se sestrou,no hold se v dnesni dobe fakt rozvadi snad kazdy. Me je 27 a dobra skoro polovina spoluzacek jsou uz svobodne matky,hruza. Ja si to vubec nechci ani predstavovat.

U nas pod mrakem porad,ale asi je teplo venku. Ja dneska uplne stavkuji a jen spim a lezim,deti tu divoce pobihaji v bordelu. Rano si z misky rozsypaly cerealie na zem a kdo si co ulovil posnidal 😝 Jeste ze tu neni tatinek. No ale zitra dorazi nasi,tak musim vecer poradne poklidit,tak se nato psychicky pripravuji. Meli by dojet k veceru. Vikous je uplne protivna a spala silene,tak jsem rano myslela,ze ji hodim oknem k sousedovi na zahradu. A strasne chce porad cist,tak mi tlaci knizky pod nos a chce jen medveda hledat,ten je ted v kurzu. Takze otevre knizku a krici bee,beee ( bear ). A taky mi vyhrnuje tricko a ukazuje na pepe,pepe ( pupik )
Osypani ustupuje,tak s temi leky ani nezacinam.

bera28
4. aug 2010

Merj, přijmi upřímnou soustrast 😔 😔 Aspoň si zkus užít dnešní večer, přeji ti to. A jsem ráda, že jsi napsala o špatné zkušenosti s preventivním podáváním kortikoidů. Já jsem původně byla naštavaná na Podolí, protože svišti při propuštění nedostali žádné vitamíny(kromě Vigantolu), ani léky (železo, nic) a Kuba musel 14 dní po propuštění na transfúzi, ale teď po těch víc jak dvou letech vím, že je lepší to všechno nechat na dítěti, než do něj něco horem dolem cpát. Fakt to můře přinést spíš negativa, než pozitiva. Aneta ještě nikdy nemarodila s průduškama a kašel měla snad 1x a fakt byla úplně bez kortikoidů. Jo a dýchání má perfektní.

Argousku, já jsem kdysi četla pár knížek od Prekopové a pátrala jsem i o této metodě, že bych jí vyzkoušela s Anetou, ale nakonec jsem se na to vykašlala, protože si nemyslím, že já bych byla zrovna vhodný adept 😖 K objímání nemám zrovna nijak extra vyvinutý cit, takže by to byla strašná křeč.
A gratuluji k výsledkům z neura 🙂

Maatkka, tady je dneska pěkně, dokonce svítilo od rána slunce a mohli jsme být celý den venku. A teď vypukla noční bojovka pro děti, tak jsem si myslela, že na ní vyrazím s prckama a houby - oni prostě v osm vytuhnou a spí až do rána. Takže si houby užijí. A to má být zítra večer karneval. Takže na něj budou koukat maximálně z kočáru😖
A s Tvou sestrou, někdy je lepší, když jdou dva od sebe, než se trápit společně. Věřím, že to vyřeší ke spokojenosti obou.

Holky, dnes jsem se tu bavila s jednou pediatričkou a kámošem, který dělá lékaře na infekčním na Bulovce, konkrétně i na výzkumu infekčních chorob a spojitosti s očkováním. Tak jsem se jich obou ptala na názor na očkování proti TBC (to jediné ještě svišti nemají a ani se jim ho nechystám dát). Mám se prý na něj fakt vykašlat, protože vakcína je nejvíc účinná, pokud se podá do roku věku, pak velmi výrazně účinnost klesá a je to zbytečné. Tak třeba tato informace bude zajímavá i pro někoho z vás.

maatkka
4. aug 2010

bera a nemohla by si sa prosiiim spytat aj na tu MMR vakcinu? co si o nej myslia - mna by teda zaujimalo konkretne co ak malo dieta vaznejsie neurologicke problemy (krvacanie do mozgu) ci nemoze mat v tomto pripade vaznejsie vedlajsie ucinky??? bola by som ti moooc vdacna - kazdy nazor (hlavne lekarsky) naviac ma velmi potesi... inak som zachytila v spravach ze sa v Europe mnozia pripady vyskytu osypok (to su myslim spalnicky) tak zase trosku plasim kedze mi este MMR dostat nemozme 😖
baby ja som asi fakt na hlavu 😝 dnes som si zmyslela ze sa zbavime cumla (mame ho len na spanie) a tak som ho Lilinke nedala ... no a ona sa ma sice 5x spytala kde ma dudu - ale vyzera to ze normalne spi... a mne to miesto aby som sa tesila prislo nejako luto 😔 😅

simicak
5. aug 2010

Dobra ranko,
ted jsem zrovna cetla o doplatcich na zdrav.v cesku,me to nikdy nedochazi,holky platite za deti za pobyt vv nemocnici taky???? Tady maji deti a duchodci vse zadara,jako leky,zadny poplatek za recept,zubare............uplne vse. Je tu jen poplatek za recept a to plati jen teda dospeli a tehotne a rok po porodu to maji zeny taky vse zadara a jeste jsem dostala prispevek na zdrave jidlo.
Jsem uplne rada,ze za nic nedoplacim na malou a jen vyzvedavam z lekarny.

Me uz vezou nabytek,bude kazdou minutu,snad ho odtahnu po schodech nahoru a nasi dorazi kolem peti,tak jdu gruntovvat a varit.

Maatka,asi ti to je lito,protoze to je dalsi dukaz,ze lili uz je velka holka,uz nemas doma to miminko.Je to ale sikulka!!!!!!!! Ja jsem rada,ze to ockovani uz mame za sebou!!!!!!
TBC holky nemaji,tady se to neockuje.

janicka.slunicko
5. aug 2010

Ahojik holky tak včera kontrola na neurologii dopadla dobře, ješte jdu přiští tyden do Motola s Ríšanem kvuly tomu šantu na kontrolu,dneska jdeme na rehabku,tak jdu balit a pak zabalim veci a jedeme na chatu,tam jsme pořad,
Jak holky pišete o tech očkavaní ,kolikatem mesíci mely deti první a na co, a kdy se holčičkam nechavaly píchnout naušničky? Dekuji za oppovedi,ani si nemam čas pžřešíst co pisata,musím letet.papa

maatkka
5. aug 2010

Ahojte baby a som tu zase 😀
Este sme len vstali (dneska na moj vkus dost skoro) a najedli sa. Lilu si teraz vytiahla krabicu s fotkami a pozera si ich tak mam chvilku cas lebo sa s mini chvilu zabavi 🙂 tak kavickujem.
Simi hm... zit v krajine ako je Anglicko ma urcite veeela takychto vyhod. (Aj ked ja by som asi nedokazala na dlhsie odist ani z mojho rodneho mesta - Ziliny - nie to este zo SVK 😀 ). Ja chapem ze taka slovenska ekonomika sa s anglickou nemoze porovnavat a ze keby si nasi politici nejako "vyskakovali" zachvilu by sme dopadli ako take Grecko... ale nedokazem!!! pochopit preco ako prve nasa nova (pravicova) vlada zacala robit skrty a setrit na matkach a detoch... chcu totizto zrusit prispevok pri narodeni dietata (teda podla nich ho "len" rozrataju a pridaju mesacne k rodicovskemu prispevku. Lenze takto ked som ja po porode napr. dostala 25000 sk tak som o nich aspon vedela... ked sa rozrataju tymi 36. mesiacmi materskej a kazdy mesiac sa k rodic. prispevku "prida" ta sumicka tak to nikto nepociti... no a to nepisem o tom ze rodic. prispevok pre matky ktore pred porodm pracovali sa znizi!! aby sa vyrovnal prispevku matiek ktore nepracovali (nie aby to spravili naopak) 😠 😲
Ako mna sa to teda konkretne netyka kedze kym budeme mat druhe dieta vymyslia urcite este nieco "lepsie"... ale je to uuuplne nahlavu si myslim kedze tak strasne nadavaju na klesajucu porodnost na SVK!!! a ze pribuda starych ludi a nebude mat kto robit na dochodky!!! Mne je jasne ze pre nikoho normalneho nie su peniaze motivaciou mat dieta a ked ho niekto chce tak ho ma aj keby neviem co... ale ludia ktori napr. ledva vyziju s jednym dietatom si velmi dobre rozmyslia ci su schopni uzivit druhe - hlavne po takychto skrtoch...
Joooj baby viem ze vas vacsiny sa to vobec netyka - dufam ze vam nevadi ze sa tu vypisujem 😀 Ja fakt nezvyknem nadavat na taketo veci lebo viem ze nezijeme uplne najhorsie ze su na tom ludia aj omnoho horsie... mozno preto ma toto tak nastvalo... co take slobodne maminy... co uz teraz fakt rataju kazdy cent - je mi z toho smutno... Necakala som od pravicovej vlady ziadnu socialnu politiku ale ze zacnu rovno "pri malych detoch"... ☹
A take co pises simi ze doplatky za lieky za recepty za navstevu lekara za pobyt v nemocnici to tiez ocakavam kazdu chvilu... vsak odkial inokadial sa daju vziat (usetrit) peniaze ako na detoch a chorych ludoch vsak???
A ano simi trafila si to - mne k babatkam nejako patri ten cumel... a ked ho nema je to znak ze uz nie je take male babo 🙂 este ze ma aspon stale plienky 😀 😝 😠 😀
S tym ockovanim - som uz pisala ze vam zavidim ze to mate uz za sebou... ja budem takaaa stastnaaa ked uz aj my budeme mat po tom... lebo teraz mi to furt vrta v hlave...
A vy to budete mat doma kraaasne - nove 🙂 Sa musis velmi tesit na rodicov 😵 Potom napis ako sa potesili dievcatka (a oni im) 😵 😵
Janicka sa samozrejme tesiiiim ze ko dopadla dobre... urcite aj Riskova ko tak dopadne 😉 a napis ako na rhb...
Julia mala prve ockovanie v 5tich mesiacoch - az po tom co prekrocila vahu 5 kg - a bola to hexa. A na nausnicky sme sa odhodlavali dlho - dali sme jej ich asi v 10tich mesiacoch 🙂 Pred prepichnutim sme (na radu dr.) striekali na uska lydocain takze fakt ani nemukla - vobec nevedela ze sa nieco dialo 🙂 a hned sa jej to pekne zahojilo - takze toto bolo u nas uplne bez problemov 🙂
Joooj jakyyy sloh 😀 Pekny den baby 😉 Papa.

petrach
5. aug 2010

Ahoj holky,

nestíhám vubec net,ale nesu to težce 😠 😀
včera jsme lítali po očním všichni i s mamkou..to bylo..Šímu to nebavilo,stekal se že nechce byt v kočaře..no paráda..
Elin bryle zustanou.musí je nosit pořad..já mám silnejší 😝

Jani gratulujuuuu k dobrým zprávám..ani nevíš jak ráda to čtu--rhb bude taky v pořadku,to už jen bude řešit cvíčo..užijte si chatu a zase napiš ju?
jinak nás očkovali prvne v 8 mesících-5 korigovane..musí to povolit neurolog..s ouškama neporadím 😀 Elin je mela v porodnici..ale asi bych počkala po tom prvním očkování,přece jen...

Merj upřímnou soustrast ☹ ☹
a doufám že sis kino užila a tatka tu pánskou jízdu taky 😉

Bero Kubík nemá žadnou rakci po štípnutí? já mám z toho docela hruzu,kdyby Š štíplo neco..
máte tam dobrý program..musíte tam byt spokojení co?

Simi tak u nás se platí už kde co..za léky normálne a chtejí to ješte zvednout,že nekteré..jako třebas na chřipku se budou platit celé..za díte už se platí i v nekterých nemocnicích..zrušili to loni od nového roku,ale nekde už se zase platí..my když jsou decka nemocné,tak to sakra poznáme na financích,nechávám v lékarne pekné pálky..zase když vím,že jim to pomuže,tak to koupím..
co náíbytek,už stojí???? doufám že dáš na FB fotky

matka bud ráda že nepláče po cumlu,nebude si kazit zoubky..proste je šikulka.. 😉 i když me ted se taky zdá,že je Šíma už nejakej moc velkej,už taky není to mimčo..a jak se začal stekat,hruuuuuza 😝 jak není po jeho..

určite jsem neco zapomela,tak se omlouvám..
v sobotu máme grilovačku pro 30 lidí...manža má 35 let..mám z toho depku už ted..juá to tak nesnáším,tyhle akce,akorát budu lítat a obskakovat,starat se do toho o decka a ve finále poslouchat blbé ožralé kecy 😠 😖