Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
6. dec 2010

Teda, to jsou zase romány🙂

Dočtu vás odpol, teď chci jen zareagovat na @majucha, myslím na tebe i malého, ať je váha co nejvyšší a komplikace co nejmenší!

@petroska, asi už ti to psaly holky, ale to, co neurolog dělá při vyšetření, to jsou normální polohové testy a kontrola reflexů. Neboj, zprvu jsou kontroly časté, ale věřím, že vás do roka vyřadí. U nás vyřadili Anetu jakmile začala správně lézt, což bylo v 7,5 měs. Kubu poté, co začal pořádně chodit - rok a půl. I z nedonošenecké poradny a od psycholožky jsou vyřazení, dohnali všechno do dvou let. Takže teď už žádné sledvání nemáme a jsem ráda🙂

A co včera čerti, nemáme nějaké úbytky? 😀

petraguerra
6. dec 2010

Bera my jsme to prezili vsichni ve zdravi a tata s Matejem meli premieru 😀 Se to libilo oboum a tata cumel na certa a vubec nepoznal ze je to Jirka,-Je fakt ze jsme ho videli na dalku 😀 😀 😀 Ja vam sem dam fotku,ale certa nemam. 😖

Majucha ted jses asi prave na sale moc na tebe myslim..... 😔

Kiki jak pises me vubec nevadi ty kontroly si rikam,ze kdyby neco hned by se to resilo. 😉

fajn
6. dec 2010

Majucha myslím na Vás.
Tak my jsme taky komplet 😀 ale moc nechybělo a byly jsme jen 3 😀 .Mám telefonní číslo na čerta tak kdyby někdo chtěl pošlu 😀 😀 😀

kikimaruska
6. dec 2010

Bera.... tak my včera jeli na Mikuláše do Lípy...nejdřív se čertů co na něj blekotali vubec nebál..ale pak když přišli už rozdávat, tak byl pořád otočenej, pro dárečky jsme šli spolu, musela sem ho mít na ruce, mračil se jako mrak 😅 , neřekl ani slovo...ale nebrečel. Jakmile jsme odešli, hnedka chtěl bonbonky...Tak snad příští rok už aspon něco řekne 🙂 . Anděl byl nádhernej, čerti taky...fotinky pak taky dodám.

Majucha...taky moc držíme všechny prstíčky co máme...moc na Tebe myslíme....
petraguera...zrovna jdem dolu a zkusíme dnes to těsto na ozdobičky na stromeček. Kuba dostal v balíčku i vykrajovátka autíček a tu kuchyřskou dřevěnou sadu (váleček, vál, vařečku....), hned to doma rozdělal, byl z toho unešenej, tak na to dnes pujdem 🙂

simicak
6. dec 2010

@majucha,moc na vas myslime 😉

maatkka
6. dec 2010

@majucha Risko drzkajte sa!!!!!!!!!!!

petrach
6. dec 2010

Ahoj holky,

jdu se ukázat,že žijeme..nemám ted moc psát,teda nic hezkého to není..

ale deti jsou zdravé..ted teda..jinak jsme meli mesíc nemocí,angín,viroz...blbé reakce po očkování-malí byl 2 dny mimo,apatický,neragoval a nechodil..
snehu se teda bál,ale dnes jsme byli venku a šli jsme se řevem domu,jak se mu to líbilo..Elišce to ve škole jde,je fakt šikovná jak to v tom stresu doma zvládá..jinak teda je rozhozená,už se neusmeje,je vážná..já tomu dávám čas do konce roku a začnu to řešit,nejak v tomhle nemužu žít..díky že na nás myslíte♥

majucho..tobe mooc držím pesti a drobečkovi..je mi líto,že to prožíváš zase znova..myslím na Vás..držte se všichni..
a všem drobečku posílám pohlazení do sklenených domečku..
slibuju že se zase ozvu..

denisee
6. dec 2010

Petrach: jsem ráda, že ses ozvala i když nemáš asi náladu si dopisovat ☹ Moc ti přeju i dětem, ať už je vám brzy líp. I když přesně nevím co se u vás doma děje, jen si domýšlím.

kikimaruska
6. dec 2010

Petrach, taky na vás všechny myslím...bohužel vím, jaké to je..každá máme to svoje trápení....tak ať dopadne všechno co nejlíp to půjde...Posíláme hodně síly....

zabka85
6. dec 2010

@kikimaruska My byly v Mostě do 2kg na nedonošencích a pak na pokoj.Na pokoji do 2400g a jediný bylo to že nedonošenci museli být na dvoulůžáku a pouze s nedonošencem.Ale taky sme měli některý čekačky.než aby daly jedno mrně nedonošenátko samo na pokoj,když jiné šlo za dva dny domu tak se počkalo.A s tím blokováním to znám nám to trvalo těch 400g tři týdny 😅 pleny po nás chtěli jako první i ubrousky a mohli sme si přinést cokoli na víc jako na mytí...hračky do inkubátoru jen omyvatelné do postýlky to bylo fuk.Oblečení sme mohly mít svoje když šlo mimi do postýlky ale měly i svoje většinou co poslaly maminky nebo koupily.A na kontroly a vyšetření nám vždy říkaly aby sme u toho byly nebo aspon o tom věděli.Kolikrát nám např.výsledky řekly sestry aby sme nemusely čekat do druhého dne nebo honit dr.Nám povolili i vlastní plíny pod hlavu a deky na krmení....

zabka85
6. dec 2010

@majucha myslím na vás a držím palce....

kikimaruska
6. dec 2010

Holky tady pár fotek ze včerejšího Mikuláše a pak doma, hned musel vyzkoušet tu sadu pro kuchtíky 🙂

petraguerra
6. dec 2010

Kiki krasne fotky 😀 to je kontrast mezi Kubikem a tim certem 🙂 🙂 ,Valecek prkynko krasny ten se ma by se me hodilo pro Matyska 🙂 Mu ho koupim k vanocum.

Peti ahoj taky na tebe myslim moc.Jsem rada,ze Eliskaje ve skole takova sikulka aspon mas nejakou radost vid 😉

holky my mame podepsany kontrakt na bydleni se mame 15stehovat.Zase veselo v praci chteji 2kolegyne vyrazit-me se to pry netyka-zatim.😝 🙂

simicak
6. dec 2010

Vecer zabalim darky a mam hotovo 😵 😵 Bez stresu a muzu uzivat vanocni pohodicky!!!

@kikimaruska krasne fota 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kikimaruska
6. dec 2010

Simi pěkný fotečky...to červený, to vykrajujou dětičky na stromek to nejedlý (obarvený), nebo je to jedlý cukrovíčko? Ty papírový řetězy si taky pamatuju...ty jsme dělali ve školce i škole každý rok. Koukám, že už máte stromeček...to je tam u vás asi taky takový zvyk...? V USA u skorobejvalotchyně to tak dělají taky, že prvním adventem se ozdobí rovnou i vánoční stromek a maj ho tam tím pádem hoodně dlouho...ne až na Štědrý den...ale je to stát od státu...
Petraguerra - teda, to už je za chvilku...tak to budou Vánoce už v novým 🙂

petraguerra
6. dec 2010

Kiki ja stromek porad zdobim az o vanocich vecer na 24.Rano je stromek hotovej.Ale oni to tu delaji tak jak pises ze ho maji od adventu. 😉

Simco a kde je to co jste sami vytvorili???

denisee
6. dec 2010

simicak: ty máš šikovný pomocnice 🙂
kikimaruska: taky krásný fotky a o bundičce co má Kubík jsem přemýšlela taky, ale nakonec jsem koupila taky next, ale jinou.
Já dopekla pracny a linecký a jsem nějak KO.

simicak
6. dec 2010

@denisee tak to je profi snehulak!!!!!! To jsi hodne dlouho hoblovala aby byl tak pekny,co? 🙂 Maly je taky sikovny pomocnicek 😵
@kikimaruska zdobi se tu od adventu,ale my i jako deti v Cr zdobili tak brzo 😀 Ja zdobim brzo,protoze ja vanocni atmosfera,ale zas brzo odzdobuji,protoze po vanocich uz to je trapne 😝 A je to takove pekne,jjak pecem cukrovi,chystame pranicka atd. a je tu stromek,hrajou koledu... 😵 😵 Navic uz to tu je sama vanocni party,takze fakt to tu je uz vanocni.
@petraguerra tak uz mas pobaleno?? Ja bych do 24 se stromek nikdy nevydrzela!!!!!!!!!!!To jsi faaaakt dobraaaaa.

Me tu ted mm zuri,hleda rodne listy holek,prisel mi mail ze socialky a potrebuji jejich r.c a samozrejme ma takovy bordel v dokumentech a samozrejme to je moje chyba 🙄 🙄

@petrach to jsem moc rada,ze si se nam zase ozvala!!! Taky netusim,co je u vas,i kdyz mozna tusim. Hlavne se drz,deticky mas zdrave,ty jsi zdrava a to je to nejhlavnejsi 🙂 Uzijte si krasne vanocni svatky a brzo se tu zase ukaz a hod i fotecky,jak rostete 😉 Snad novy rok bude lepsi a nebudes se trapit 😉

kikimaruska
6. dec 2010

@denisee však ty máš taky super pomocníka koukám 🙂 a jakýho krásnýho snehuláka 🙂 , taky budem muset zas vytvořit na terase, jako loni 🙂 .

My se dáme zítra do perníčků a nějak jsem se zbláznila, usmyslela sem si, že upeču Vánoční dort...kulatej piškot, dovnitř a zvenku krém a potahnout domácím marcipánem (který musím vyrobit) ve sv.modrý barvě a na to bílou velkou vločku a pár menších. Poprvý v životě budu dělat marcipán a i s ním...tak snad to bude k jídlu a nějak vypadat 😅 ... 😀

denisee
6. dec 2010

Holky: pochvalu na sněhuláka vyřidím dědovi 🙂 toho stavěl totiž on u nich na zahradě. My baráček bohužel nemáme.
A já mám taky ráda tu atmosféru adventu, po silvestru už to není ono a taky hned vše sklízím, ale stromeček jinak zdobíme večer před štědrým dnem.
kiki: kde bereš prosím tě tu energii 🙂 vánoční dort jsem ještě nikdy nejedla ani neviděla, tak se těším na fotky. 😉

simicak
6. dec 2010

@kikimaruska tak to jsi dobra,ja nad dortem premyslim kazdy rok,ale pak to nepecu,protoze je stejne kazdy prejezeny vseho. Ale tady se hodne prodavaji,jak pises,bily marcipan akorat oni na tom dortu maji takovou tu vanocni kytku nebo co toje 🙂 Vypada to moc krasne. No ale jsi teda akcni.

Jo a na stromku mame banky a jen misto spice snehulaka co vyrobila Verunka. Ja totiz sla do obc hodu,ze koupim jehlu a nit,at mzuem navlekat retez z popcornu a susenych rozinek a jak jsme dorazili,tak manzel uz strom vytahl a i banky a vsechno 🙄 Takze to slo tak no. Ale zdobila jsem to jednoduse,mame bile banky a pak kremove masicky a par zlatych a toho bileho snehulaka. obyvak uz je tak dost barevny temi retezy a vsemi figurkami co Veru nakoupila. Manzel byl nestastny,ze ma retezy a banky krasne,takze ten to zavesil po predsiny,v detkem pokoji to omotal vsude mozne,tak to je u nas velice krasne 😀 😀 Chtel mi to motati i mezi ty papirove retezy,tak jsem ho hnala. No hlavne ze se to holkam libi. V nedeli mame tady party a prijdou kamaradky s detma,bude tu zase mooooc deti a dostanou nejake darecky uz pod stromek,takze stejne musim mit vse nachystane do nedele. Uz e moc natu party tesim 😵 Vlastne ani nevim,co holky moje od nich dostanou. Ja mam letos fakt uplne vanocni naladu 😵 😵 😵

argousek
6. dec 2010

@simicak Jééé Simčo krásnej stromeček, u vás to teda už Vánocema žije. Já mám jen vánoční výzdobu, stromeček zdobíme taky 24. 12 ráno. Já bych teda zdobila klidně i dřív ale manžel že nééé, že to musí být až na Štědrej den,no. Dneska ráno jsem si připravila těsto na linecký, tak to zítra ráno upeču

@denisee sněhulá nádhernej 😉

@petrach téda Péťo, o jaké očkování šlo? Bych se asi zbláznila, to byla teda ošklivá reakce. Často na tebe myslím, jak na tom jsi a držím palečky, aby v novém roce bylo lépe Eli je šikulka, že jí to jde, i přes ty těžkosti doma, ve škole

ach co ta majucha 😒

Holky my jsme dneska byli na očkování se Štěpánem a nenaočkovala ho kvůli tomu ekzému, co se mu o víkendu objevil a taky mu zase dost slzí očíčko, tak dostal antibiotika. Nejhorší, že si to nenechá vůbec kápnout, leda ve spánku a to se kolikrát vzbudí, že ani to ne. Už aby to měl dobrý, teď jsem koupila ještě homeopatika, tak snad to zabere, aby od toho už měl pokoj.

simicak
6. dec 2010

@argousek ted jsem koukal na fb na vase videa a Adamek je boziii s temi certy 😵 😵 A co ho to ucis za Beda boudu budeje,to je jeste horsi nez popokatepetl 😀 Takovy jazykolam,ale za lizatko,jo 🙂 Adamek je cely po tobe,ze? A Stepa ti uz lita jak drak,to neni snad ani mozne,jak to rychle uteklo.

nanya
7. dec 2010

Ahoj holky. Nemám dočteno, jen jsem vše letmo přelítla.
Bydlíme teď už 4 týden u tchýně, rekonstrujeme byt a snad do Vánoc budeme bydlet doma.
Už jsme 4x odložili očkování kvůli rýmám, uvažuji, že to necháme až na leden, doktorka je ale proti, nevím, kam pořád tak spěchá ☹
Jinak u nás nic nového, jen, že se Danielek konečně vytáhl, za měsíc snad 3 cm 🙂 Staví už pidi kostky na sebe a spousty dalších dovedností 😉 Jo a je už asi týden ostříhaný, i když jsou odezvy, že to měl předtím mnohem lepší, ale je fakt, že se už tak teď nepotí a je více upravený a to hlavní je, že si ho pořád nepletou s holčičkou 😀
Jinak jsem se zalekla tady přpadu majuchy, nemá průtoky, ty já taky neměla, bojím se o to více, že by se nám to při případném dalším těhu opakovalo, i když leidenskou mutaci u mě vyloučili 😖 ☹

zabka85
7. dec 2010

@nanya Ahoj moje kamarádka má laidenskou mutaci a těhotenctví zvládla celý v pohodě až teda na konci jí nějak nevyšly jaterní testy tak jí vyvolaly porod o týden dřív ale jinak nic.jen injekce pro jistotu.Což si myslím je unosný.

nanya
7. dec 2010

@zabka85 - ale já nemám leidenskou mutaci, tu u mě právě vyloučili, takže nevíme, proč jsem měla průtoky nulové, právě proto se bojím, že by se to u mě opakovalo ☹

zabka85
7. dec 2010

Já jí taky nemám ale přesto sem po porodu protělala hlubokou žilní trombozu.Já rodila pro preeklampsii a taky sem měla špatný prutoky protože sem měla v háji tlak a malá nebyla živená tři týdny.

simicak
7. dec 2010

holky kde jste vsechny? Vy jste zamrzly? 😨
My mame okolo -10,takze uhelne prazdniny a skolka zavrena 🙄 Ale uz jsme aklimatizovani anemrznem,aspon teda ne doma,venku je to masakr. Dneska jsem mela anglinu,tak jsme konecn neco delali a Vikous tak rval ve skolce,ze byla se mnou na angline posledni pul hodky 😖 Bobek maly,ale musi si zvykat teda! Oni zrovna byli vedle nas ve tride,tak jsem ji pak slysela,jak krici a nemohla jsem se soustredit,tak jedna holka rekla,at to reknu,ucitelka nebyla nadsena,ale pak at ji teda privedu,ze uz breci fakt dlouho,tak mi sedela pekne,tise na kline 😵
A dneska hodila Viki dobrou hlasku 😀 😀 Jsem volala mamce a mamka se pta " Co je noveho u vas?" A Viki "Nic" 😀 😀 😀 Jsem se uplne smala a jeste jak se u toho tvarila. No jde videt,ze posloucha bedlive moje kazde rozhovory a vi,co odpovidam vzdycky na tu otazku 😀 😀 Jo a taky byla vzhuru dneka od 5ti rana do 7mi vecera,jsme se ji snazili uspat,ale byla najeta,takze se to nikomu nepodarilo 😠

simicak
7. dec 2010

@nanya tak hod foto noveho a stareho sestrihu,at muzem posoudit 🙂 Jinak to je sikulka s kostkama 😵 Verunka stavela s Viki dneska,ale ta ji to spis nechtene vzdycky borila,nastesti veru mela vyjimecne trpelivost a nervali na sebe