Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
12. dec 2010

jejda fajn som nejako prehliadla ze ste chore ☹ zelam skore uzdravenie - tebe aj dievcatam!!! a co vam je? skoda ze musite brat atb - teda hlavne Didka ☹ ked uziva atb davas jej aj nejake probiotika? Lilu este nastastie ziadne atb neuzivala (klop-klop-klop) tak preto sa pytam... hlavne nech ste rychlo fit... 😉
tanav to je super aky je Alexik sikovny 😵 aj u nas to bolo podobne - vsetko naraz... 🙂
bera tie vase deti su same prekvapko 😉 🙂 😉 tak nech sa rychlo zbavite kasla a hlavne vracania!!!

maatkka
12. dec 2010

inak baby mna vsetci nahanaju aby som uz zacala vybavovat skolku ked chcem ist od Lilinkinych tretich narodenin do roboty... ale ja vobec neviem ako na to... rozhodujem sa medzi dvoma skolkami (nasa ocna chce aby sme ju kvoli tej operacii dali do takej "ocnej" skolky - teda navrhla nam to... oni tam s detickami cvicia s ockami a kontroluju im ich a tak... a druha je zase veeelmi pekna a rovno vedla mojej roboty co by bolo tiez fajn) Lilinka bude mat tri roky 28.8. a to by som mala nastupit do roboty a ona hned od 1.9. do skolky??? lebo to neviem ako teda budeme robit s tym "zaucanim" a tak 😕
nemozem uverit tomu ze uz bude skolkarka... vooooooobec sa na to netesim ☹ ... ani necitim ☹

denisee
12. dec 2010

petraguera: Vojta to má na jedné straně pořád přirostlý, dětská říkala, že uvidíme na 3leté prohlídce a když tak se to bude muset uvolnit zákrokem. Přetahuju kždý večer po koupání, namažu třeba řepíkovou mastí nebo něčím mastným, abych mu neudělala prasklinky. A doufám že se to třeba ještě povolí.

bera: To musí být teda dost nepříjemné s tím kašlem a zvracením, chudáček malej ☹

Fajn: mně je zatím dobře, obávám se co bude následovat, až týdny budou přibývat a budu se blížit k našemu kritickému 26tt. Bříško mám zatím malý a 1kilo nahoře 🙂 .Tento týden jdu na kontrolu a velký ultrazvuk, tak když to bude vše v pořádku na chvíli si zase oddechnu 😉
Ať jste brzy fit a máte plno elánu a enrgie do vánočních dnů. Mně nevadí něco péct, ale nebaví mě pak uklízet ten bordel v kuchyni a to okolo 😀

denisee
12. dec 2010

maatkka: taky se už zajímám o školky, jedna školka má už zápis dokonce 4.2., Já bych ráda, kdyby Vojtu vzali taky od září, ale je tu strašně přeplněno a pokud se dozví, že čekáme druhý jsme asi bez šance. 😒

Musím se tu smát, Vojta jí vyjímečně k večeři hranolky s KEPUČEM 😀 😀 jak on říká. 😀

bera28
12. dec 2010

Denisee, a musí se ve školce dozvědět, že jsi těhotná?? Vždyť se tam vůbec nemusíš ukazovat - přihlášku vyzvedne i odnese manžel a bude to 😉 Uvidíš, že se bude Vojtíkovi ve školce líbit. Co pořád doma jen s mamčou, že? 😀 😀 Svišti taky otravují, že chtějí do školky, ale holt si počkají až po novém roce. Potřebuji, aby byli zdraví na hory.
A držím palečky na UTZ. To už se dozvíš i pohlaví, co?

Maatkka, vždyť Lilinka už má ty očka dobrá, ne? Teda nemá nic, co by nemohlo mít i donošené dítě, že? Já bych jí teda do žádné speciální školky nedávala. Ať je mezi normálními dětmi. V čem by pro ní byla ta "oční" školka přínosem? Jen tím, že tam cvičí oči? To tam asi stejně nedělají celý den, tak s ní pak můžeš cvičit po příchodu domů.

Svišti už usnuli, tak se jdu naložit do vany.

simicak
12. dec 2010
zabka85
12. dec 2010

Ječidlo tak to gratuluju fakt moooc at ti to hlavně dobře probíhá a dopadne 😎
Jinak nemocným přeju uzdravení.Pokojíčky vypadají krásně ale ještě u nás třeba nevíme jak to všechno bude.Fotky malýho krásný.A víc si nepamatuju..... 😀

Jen jak se tu někdo ptal jestli chodit s malýma ven tak nám je přes rok tak prý můžeme do těch -10 stupnů a co má kámoška co má 5mněs. malou tak ty můžou do -5.To jsou udaje od dr.
My jsme zdrávy takže lítáme at mrzne nebo je obleva která je fakt děsná 😖

tanav
13. dec 2010

@zabka85 Dík za radu. To ja som sa pýtala na to, pri akom mraze môžme chodiť vonku. Aj my už máme po 1 roku.
Ja som len čítala v knihe, že nechodiť pri mrazoch pod -5 st. a teplote nad 30 st.

simicak
13. dec 2010

My tu vcera neslo vubec psat 😖 Party byla,deti dostali darky,byli na ne uplne natreseni a fakt se bali,ze nic nedostanou,protoze zlobili 😀 Dostali ale drobnosti. No a vsichni jsme se na cpali jednohubkama a maminy poradne podrbali o vsem. Dneska mirime na dalsi party,prijede Sanda na sanich,tak jsem zvedava,jestli to bude dobre. Ma tam byt pres 50lidi tusim,dostanou darecky zase a taky tam bude nejaky detsky bavic. Tatinek nam dela nocni,ale jde s nama a jinak uz je do vanoc doma. Jen v nedeli denni,takze ho budem mit 2tydny doma. Tak se tesim. Mohlo by i n asnezit,ale az po veruncine besidce ve skolce,jinak by ji zavreli a nic by nebylo. Jo a Veru ma zitra party ve skolce 😀 😀

@tanav ja taky nekde slysela ze u miminek do -5 a u starsich i vic. Ja chodim i -10,ale to jne ze fakt jdem do skolky a domu.......to ani neni prochazka.

@petraguerra u nas se vanoce hodne prozivaji. Chodime na party,kde je Santa,na velke vanocni trhy s osveltenim,na rozvecovani vanocnich svetel s koncertem,vse je nazdobene a pod stromkem jsou darecky a my si i uzivame to nakupovani hodne a tydny dopredu se bavime,co koupit,at to neni blbost co pak jen lezi nekde...........no prozivame to oba s manzelem stejne jako deti. Taky manzel hned al pravidlo,kdyz verunka mela na prvni vanoce 1mesic,ze se nebudou kupovat detem potrebne veci,ze hrackky Az budou sami chtit obleceni,tak to je jina,ale do te doby neexistuje. Manzel to proziva trosku jinak,jeho rodice nikdy nemeli penize a 2x je ystehovali,nekupavali na narozky nic a vzdy jen slibovali ( penize meli,ale proste je utratili jinde nez tam kde by meli a tim myslim ucty za elektriku atd.),proto maji nase holky darky na narozky a vic nez jeden,proto zadne potrebne veci pod stromek,proto delame party a proto hodne jezdime na dovolene a taky proto se jim manzel tak moc venuje,vyletuje s nima atd. Vynahrazuje si na nich svoje detstvi vis. No a me se to moc libi,ja taky nejsem zrovna s dobre rodiny. Vanoce jsem nesnasela co si pamatuji,neslavila jsem je a i bojkotovala,ze jsem nikomu nic nekupovala a vdzycky jsem rikala,ze az budu mit svoji rodinu,tak se budu detem venovat a tak. No a ted proste vsechno desne prozivame 🙂

maatkka
13. dec 2010

Bera praveze ona tie ocka este uplne o.k. nema ☹ a asi to este potrva kym ich bude mat na 100% o.k. Samozrejme je to oooooooovela lepsie ako predtym ale tou operaciou sa len uvolnili svaly ktore jej zle drzali oci a tie svaly sa teraz musia "naucit" spravne fungovat. Bez operacie by sa to urcite nedalo ale nevyriesila vsetko na 100%. A kedze je to este nadlho preto rozmyslam aj nad tou skolkou... ale to sa musim najskor s ocnou porozpravat lebo to sme sa zatial o tom len tak bavili... to vlastne nie je ziadna specialna skolka... je to normalna skolka a chodia tam normalne deti... ale je tam niekolko deti (ako napr. my po operacii ociek a tak) ktore potrebuju zvysenu kontrolu a chodi ich tam dr. castejsie pozerat ako sa to vyvija a ci sa to lepsi alebo horsi a cvicia tam s nimi formou hry to co to konkretne dieta potrebuje a aj spolu (co sa spolieham ze by skor spolu s detmi rada cvicila - lebo so mnou ju to uz nebavi)... aspon tak som to pochopila...
Simi rozumiem ze je pre vas take dolezite aby si vase deti Vianoce tak uzili 😉 hlavne potom ake boli pre teba a tm Vianoce kedysi...
ja mam rada Vianoce odjakziva 🙂 my sme ich mali krasne aj ako deti... boli sme vsetci spolu... chodili sme sa sankovat... robili sme vyzdobu (hlavne na okna)... zdobili stromnek... dostali sme vzdy ti cokoladkove adventne kalendare a kazdy den sme zjedli jednu cokoladku a odratavali tak cas do Vianoc... pisali sme listy "Jeziskovi"... spolu sme vecerali a rozbalovali darceky... mali sme ich vzdy straaasne vela - plnu obyvacku (este viac ako mava Lilinka - aj ked sa mi to mozmo len zdalo lebo my sme boli tri 🙂 a prevaznu vecinu tvorili hracky (take tie prakticke darceky sme skor dostavali od starych rodicov)... navyse nas ocino bol kamionista a chodil po celej Europe - hlavne do Nemecka - takze sme mali casto take hracky co ine deti nemali (kedze tu sa vtedy vela veci nedalo zohnat alebo dalo len tazko)...
ale je to strasne krasne ze chcete aby vase baby mali Vianoce krajsie ako vy 😵 a aj vy si to takto vynahradite 😀

maatkka
13. dec 2010

a este som chcela napisat ze Lilu v noci trochu kaslala a sopli 😒 stale za mnou beha s vreckoukou ze ma soplik a chce smrkat...

zabka85
13. dec 2010

@tanav Mě to řekla dr..Malá je nabalená a má pořádnýho berana takže jí je nádherně teplo.Má namazanej obličej a už jí nevadí rukavičky.Malá usne do cca 15min od baráku tak jí pak zatáhnu střechu a ona si to zadýchá sama a má tam klíma který jí mooooc závidím.

janicka.slunicko
13. dec 2010

Ahoj holky podlouhe dobe mam chvilku,se kouknout na počitač...
Dneska jsme byly na rehabce a s Valčou nemusím už Vojtovku cvicit,jenom sudy valet a na overbalu cvicit,to nam dneska ukazala,jinak u Valči velkej pokrok už se plazí i dopředu nejdřív jí to slo do zadu a do kola, i stoupnesi na na čtiři a pohupuje se,tak super. Ríša ten je pozadu ten se otačí jenom sam na jednu stranu a pořad víc používa pravou ruku ,tu levou si nejak šetří,tak musíme dal Vojtit,ale zase nadruhou stranu se řehta nahlas víc jak Valča...
Nemam šanci vas dočis ,tak přeji všem hodne zdravíčka a uživejte si snehu.papa

petraguerra
13. dec 2010

Simco Frana taky vzdycky rika,ze jsem asi v zivote nemela hracky,ze koupim kde co 😒 😀 Me zase rekl dr nez jsme odchazeli domu,ze musi mit malej hodne rozlicnych hracek, aby se dobre.rozvijel.Ta OT jak videla co vsechno ma tak jen kroutila hlavou,ze jeste tohle nevidela,tolik hracek na motoriku...atd.Ja zase mam prave problem,ze nevim co koupit,kdyz ma skoro vsechno 😒 Uca ve skolce me hrde ukazovala,ze si deti muzou tydne pujcit jednu hracku domu,ale tedy nemaji nic co by nemel doma 😖 Trebas tam casem na neco kapnu co by se nam hodilo. 🙂

Denisee takze tedy pretahujes tady oni nic nereknou ani mu pindu nezkontroluji.Snad vam, ta skolka vyjde.
Matkaa se musim smat jak chces dat Lili do skolky tak od kamaradky dcera ma start od ledna a vcera jsem cetla na FB,ze ji prisel dopis,ze malou vzali do skolky a mamina tam pise ze nevi jestli je pripravena 😀Ne dcera, ale ona 😀 😀 Ja nevim zvolila by jsem co nejblize k praci at ti to usnadni zivot.
Bera to mel ted Mates taky zvracel a nic moc nejedl. 😒

simicak
13. dec 2010

Holky ja jsem nemocna jak prase 😖 Uz skoro ani n emluvim a mandle mam jak medicimbaly!! Zitra zdechnu,mame ty kontroly,tak budu v buse a v nemocnici pul dne!!!!
Party byla supr dneska,byl tam chlap,co deti bavil,hral divadlo,souteze a srandicky......Verunk zpivala do mikrofonu 😵 😵 😵 😵 Pred rokem nemluvila ani s tetou co zna od na rozeni a ted zpiva na verejnosti do mikrofonu 😵 jsem malem omdlela!!!!! No a vyhrala nejake veci v soutezich,taky ta byl jak by umely snih,nam to zasnezilo Vikouse a pak prijel santa na sanich tazeny konmi a kazde dite si vlezzlo na ty sane a dostalo darek ( knizku) NO bylo to fakt supr 🙂

argousek
14. dec 2010

@simicak super si to holčičky užily, tak ať si brzy zdravá 😉 Moc se mi líbí, že všechno tak okolo Vánoc prožíváte, já mám taky Vánoce ráda a hrozně ráda na ně vzpomínám. Můj manžel zase nemá Vánoce rád vůbec, že se prý na sebe lidi akorát tváří, jak se mají rádi jenom kvůli tomu, že jsou Vánoce. Já je teda miluju, tu atmosféru a všechno kolem. Já letos kupovala spíš didaktické hračky, protože autíček máme habaděj. Ale Adoušek pořád, když se zeptám, co přinese Ježíšek, tak "on, že autobus". Tak jsem ho musela koupit a řekla bych, že ho budeme muset rozbalit až nakonec, protože ho jinak nebude nic zajímat.
@jecidlo to je ale překvapení, gratuluju a přeju, aby bylo všechno v pořádku, aby sis to tentokrát užila 😉

Já tady blůmuju, protože Štěpánka bolí zuby, už zase řve, tak pádím tak papa 😉

simicak
14. dec 2010

Tak vahu mame stejnou, 7,6kg ☹ Ale dok.rikal a i dietolog,ze je na sve linie a ze jsou spokojeni. Je na 4 percentilu a ze ve 2 ltech korigovvane 9kg by mela byt,s tim budou spokojeni. Podvahu nema,ma vahu k vysce,vyrostla tusim za 3 mesic 3 cm,jeden vitamin nam vzlai a multiitamin zvysili davku 1x a pak budou delat krev,jak to zvlada bez toho D navic. Stravu mae dobrou,rikal dietolog ze cokoladu klidne kazdy den,ze se nemusim bat,ze ji zatizim streva,ze ona to potrebuje,jinak by hubla,ze muzem klidne mlsat,protoze zeleniny a vseho ji dost,tak jsme vyvazeni. Pediatr,jestli chodime po schodech,trenujem,tak jsem se ji snazila vysvetlit,ze ma schody po pas,tak ze to jde blbe,ale pak jsem to vzdala 😀 Ale jde nam to s maleho patniku 😝
Jo a ze kdyz vypadnem z linie,tak rikal dietolog,ze nam daji trubicku zpatky do nosa a budu ji muset krmit vic mlikem pres trubku v prubehu noci. Ze by me i vytrenovali na zavadeni toho 😢 😉 Ale ze si nemysli,ze by to bylo zatimii zapotrebi. Kontrola za 3 mesice a kazdy mesic vazeni na nasi klinice

petraguerra
14. dec 2010

Simi mozna by to tou trubickou pomohlo a vic roztahlo zaludek a tim padem by i vic jedla a snad i pribirala.Kamosky mala byla taky asi 6mesicu zpet na sonde,ale to byla jeste hooodne mala asi po 3mesicich doma,prestala uplne sat mliko 😒 Do dnes s ni ma problem s jidlem, ale tedy neni zadna podvyziva.Myslim,ze u Viki se to srovna samo bude drobnejsi.
Argousek to jsi mela setrit penize a koupit jen ten autobus 😀 Mates by asi taky rad nejakej dostal a musel by byt jeste s oteviracima dverma.

Holky my dnes mame 3roky co chteli Matyska odpojit od pristroju,si rikam co by jsme meli,kdyby jsme to udelali 😔

maatkka
14. dec 2010

Petulka tak to je naozaj strasne a smutne vyrocie!!! 😢 😢 😢
Ale ake je skvele ako to vsetko nakoniec dopadlo!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a mate takeho kraaaaaaaasneho chlapceka 😵
Simi prajem skore uzdravenie... a pripajam sa - tiez mi je tak vseliako... boli ma hlava a hrdlo a mam nadchu. Lilu zatial len sopli tak dufam ze to pri tom aj ostane...
Dnes je taky zvlastny den... nejak nemam naladu... segra prave odisla od manzela ☹ mm siel pre nu pre synovca a ich veci...

argousek
14. dec 2010

ahojte holky,

simi tak alespoň, že nespadla s váhou, to je teda děs, takový problémy. Tak ať to máte dobrý 😉 Však ale ona jí hodně, ne. Si říkala, že toho sní celkem dost.

@petraguerra tý jo, jde mi z toho mráz po zádech 😕

My jsme dneska byli u zubařky, tak jsem byla fakt překvapená, jak byl Adámek šikovnej. Myslela jsem, že ho tam budu muset nahánět po celé ordinaci. A on si klidně sedl na křeslo, nechal se povozit a pak krásně otevřel pusu a nechal si prohlédnout zuby. Hmm ale jeden kazík máme.
No a já katastrofa, protože mi našla kaz, ale úplně jsem měla ten zub vydrolenej, prý tam mám dost velkou díru. Tak mi tam dala vložku a mám přijít v lednu, že se uvidí, co se s tím dá dělat. Přitom jsem měla minulý rok ten zub úplně zdravej, snad nebudu po dětech bezzubů, jak moje mamina ☹ Si říkám, jestli to taky není kojením, jestli mi nechybí nějaké vitamíny. Přitom ale jím GS mamavit 😒

bera28
14. dec 2010

Ahooooj 🙂

Maatkka, aha, já myslela, že se to tou operací spravilo tak, že netřeba nic dalšího speciálního. A hlavně jak jsi psala o školce pro děti s očními vadami, tak já si hned představila školku pro nevidomé. Tam by mi teda Lilinka vůbec nepasovala 😉 🙂

Petraguerra, tak ještě že k žádnému odpojení nedošlo, co?!

Simi, prosím Tě, nepřistupuj v žádném případě na sondování!! Vikča je velká, ZDRAVÁ holka, která ti normálně jí! Já Anetu částečně sondovala v době mezi 6. až 9. měsícem, ani to nebylo každodenně, ale ona opravdu vydržela být 20 hodin bez mlíka a pak vypila 30 ml. A přesto mi 4 lékaři z pěti řekli, ať v žádném případě nesonduji, že je to cesta do pekel. Jen Dr. z nemocnice to požadovala a já byla tenkrát tak zoufalá, že jsem jí občas tu sondu prostě šoupla.Jsem na 100 % přesvědčená, že by ti tady v ČR žádný lékař sondu pro zdravé dítě nenavrhl. Je to fakt echt hnusný proces a Vikča je už rozumná holka, nedokážeš si ani představit, jak by na to negativně reagovala. Nevím, jestli ti někdy dělali gastroskopii (mně jo 😖 ) a nic hnusnějšího jsem v životě nezažila. Tak něco obdobného bys dělala ty jí. A vím, že na Anetiných pozdějších problémech s jídlem, resp. odmítáním kousání nebo problémům s polknutí jídla určité konzistence se sonda zcela jistě podepsala. Spíš jsi se jich měla zeptat, proč ti nepředepíšou nějaký kalorický doplněk. Já se na to taky chystám🙂 A navíc není ani podvyživená (narozdíl od vychrtla Kuby). Nechceš kdyžtak zkusit napsat někomu tady v ČR a zeptat se na názor??

Tak a my jsme si dneska zarezervovali na červen dovču na Rhodosu. Po letošních zkušenostech radši dřív, než pozdě. Sehnat ubytování pro dva dospělé s dvěma dětma, když odmítáme jako přistýlku palandy, je docela síla.
Od rána tu sněží, tak věřím, že to vydrží až do Vánoc 🙂

simicak
14. dec 2010

@bera28 on to delat nechce,on rikal jen,ze to je pak resenikdyby nenabirala. Zatim je s ni spokojeny a rikal,ze neni podvyzivena. Ja se ptala na n ejake leky a rikal,ze nic neni. Navic ona ji docela pekne vetsinou. A dok.je taky s vahou spokojena. Ja bych urcite nez sondu prvni zkusila nekde sehnat ty pytlicky co ji davali do mlika v nemocnici na pribirani,klidne bych to koupila i nekde na cerno na trhu 😝 Ale zatim to je scifi spis,ted je ok.dobre prospiva a jen rikaji,ze bude mensi.

@maatkka tak to me mrzi se sestrou 😖 zvlast pred vanoci a kdyz v tom jsou jeste deti zapleteni. Ale zas nekdy je lepsi,kdyz jdou dva od sebe.

@petraguerra,to je blbe vyroci teda!! A co stehovani? Uz to mate za dva dny,co? Tesis se?

petraguerra
14. dec 2010

Hlavne,ze to tak dobre dopadlo 🙂 Je me lito toho kolik lidi trebas ty deti odpoji a mohli by byt treba v budoucnu v pohode.On sice Mates neni uplne jako ostatni,ale je spokojenej,hodnej i sikovnej.Mohlo to dopadnout i tak jak rikal doktor,ale kdyz jsme sli domu tak rekl,ze nam musel pomahat jeste nekdo ze shora,ze u nas se fakt konal zazrak. 🙂 A co by asi rikal ted ,kdyz je Mates uplna hvezda,skoda,ze uz v UK nepracuje,ale posilam mu obcas fotky po sestrach z nedonosencu 🙂

Simco co za dva dny uz zitra mame klice 😀 Ja jsem tady rozbalena vsude se neco vali a hlavne me zajima kam to vsechno dam???? 😕 😕 😕
Argousek ten Adamek je sikula to Mates by pusu neotevrel 😒Ja jsem minule uplne zirala jak jsi nahravala na fb to mluveni ten je tak sikovnej a krasne tedy dela tu souvislost.Uz aby Mates mluvil taky! 🙂On kdyz neco opakuje tak to opakuje docela ciste tak snad brzy zacne....
Bera tak se mas na co tesit,kdyz uz mas zaplacenou dovcu 🙂My pojedeme do portugalu asi na velikonoce predstavit Matese rodine ho jeste nevideli,jen na fotkach 🙂Tam se o pristylky starat nemusime mame barak a tety ty maji nove domy o 12pokojich-to by bylo neco na me s nechuti k uklidu 😀
Matkaa nekdy je lepsi byt od chlapa pryc nez byt s nim a nebyt stastna.Skoda,ze segra nemela stesti jako ty 😒

bera28
15. dec 2010

Simi, tak to teda fakt držím moooc palečky, ať už to doktora ani nenapadá, že by dal Vikče sondu. To si fakt radši sežeň nějaký kalorický přípravek.
A jak se jinak vede??

Petraguerra, ať zvládnete stěhování v pohodě. A ať se vám zdá první noc něco moooc hezkého, prý se to splní 😉 🙂

Ty jo, tady pořád dost hustě sněží. To zas bude zajímavá procházka 🙂 🙂

argousek
15. dec 2010

@simicak a nepomohl by homeopat??

denisee
15. dec 2010

maatkka: to se setrou mě mrzí, ale jestli to tak bude lepší a kde bude bydlet???

bera: dovolenou závidím, ale v dobrém samozřejmě!!!

argousek: já jdu s Vojtíškem poprvé k zubaři zítra a mě to čeká, za týden. Tak jsem na nás taky zvědavá. Doufám, že bude Vojta stejně hodnej a poslušnej jako Adámek. A je pravda, že i já v těhotenství bez kazů a pak po porodu, hrůza nechala jsem tam peněz.

Dneska jsme byli na genetickém ultrazvuku, který dopadl dobře, čekáme kluka jako buka 😀 , který váží 300g 😀

argousek
15. dec 2010

@denisee jééé super zprávy, gratulujeme 😉 😀 😀 😀 😀 Všimly jste si holky, že většinou, co jsme tady byly těhotný podruhý, že jsou to většinou kluci 😀
A co jsi platila u zubaře?? Já jsem přemýšlela, jestli bych si nenechala dát bílý blomby, teda u těch nových vrtaných, protože to tam mám teď dost černý v tý puse 😅 Ale nevím kolik se za to platí, jestli by to stálo za to

simicak
15. dec 2010

@denisee tak to gratuuji a ma krasnou vahu,fakt kluk jak buk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@bera28 supr s dovcou,my budem planovat na jare,jestli budou penize,ale nic velkeho,protoze penize nebudou 😀 😀 Nastesti ja more nemusim,ale dovcu nejakoku malou chci.
Kamoska maji neco jak by chatu v Bulharsku 10min. u plaze,ale nemuzem jet,protoze jsou odtud drahe letenky. Chteli jsme s detma na dva tydny nebo bez nich na tyden a asi prd 😖 Kdyby jsme zili v Cesku,nastartujem auto a jedem tam na cele leto 😝
Ten to rikal,prootze jsem se ho ptala,co se da delat,kdyz deti ne pribiraji,jako jestli neco existuje,tak rikal ze se dava ta sonda,ale ze si nemysli,ze by jsme neco potrebovali,ze se zatim drzi. jinak sam o tom nezacinal. Ale dik za radu,apson vim,ze kdyby bylo nutno,ze se mam to mu branit zuby nehty 😉

simicak
15. dec 2010

@petraguerra to mate taky supr s Portugalskem,aspon si rodinka uzije maleho aty si uzijes rodinky a slunicka 😉 Se stehovanim drzim palecky,at to jde hladce!

denisee
15. dec 2010

argousek: budou na nás ty chlapi doma v přesile, budem to muset nějak ustát 😀
Platila jsem ty bílý plomby, převrtával mi nějaký bílý starý, měla jsem pod nimi kaz a pak nový, ale ten můj zubař je teda dobrej, ale drahej, bílá plomba 500, normálně stojí myslím 300kč .

simicak. do bulharska se jezdí teď zase hodně, škoda.