Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
16. mar 2009

arg. já si myslím že kluci jsou prostě pohodlní.Můj chlap pořád říkal kdy už začne mluvit a teď už jenom říká kdy už půjde spát ať je klid. 😀 Tak mu vždycky říkám vžďyť chtěls aby začala mluvit

argousek
16. mar 2009

Jojo tak to je u nás stejný 😀 😀 😀 Když já jsem na všechno asi nedočkavá, ale asi je to taky tím, že jsem si na všechno musela dost počkat a už jsem si říkal a kdy už začne dělat to a to, on vždycky ke všemu dojde, klop klop, ale trvá mu to vždycky trochu dýl 😅

fajn
16. mar 2009

je to tak . My chodíme na logopedii asi po 3 tam jdem příští týden. Didka si neolízne horní ret a nedá jazyk do boku jako když děláš čerta. A dnes povídá podívej velká kočičko a ten jazyk už dá do boku na obě strany ,a ani jsme to netrénovali. Vždycky když jsem ji řekla udělej to tak řekla že to neumí. A tak jsem měla takovou radost ,já vím že jsou to blbosti a když vidím jak se snaží a že z toho má potom taky radost 🙂 tak je mi to takovou odměnou za to co jse m si musela vystát. Arg. taky ti přeju ať už se dočkáš toho že tu pusu nezavře celej den a ať se dočkáš brzo. a uvidíš dočkáš se. Pak si budete muset dávat pozor na každy slovo.

petrach
16. mar 2009

1545g 🙂 miru opet nemame

argousek
16. mar 2009

fajn pro nás je prostě i sebemenší pokrok zázrak, viď a dokážeme se z toho všeho tak nějak mnohem víc radovat.
petrach super míry nejsou moc důležitý, hlavně že sílí 😉 Já jsem míry věděla až při propouštění z propouštěcí zprávy 😀

kikimaruska
16. mar 2009

Ahojky...hezké zprávičky petrach 🙂. U nás byl intermediál naproti Jipu... a sestřičky byly hodné na obou odděleních...jen jedna nám tam dělala problémy...kdy jsme docházeli ke kojení, byli jsme předem domluveni a jedna sestra nám vynadala at chodíme ve 2 a ne večer...přitom předchozí sestra říkala at přijdem večer v pul 8, že už bude klid...tamta nám nechtěla dát ani malého přebalit a nakrmit ze savičky, přestože nám to jiná sestra dovolila a připravila, sjela nás všechny na jednu hromadu. Tak jsme se pak pořád ptali na tu hodnou, kdy má noční a za její směny jsme docházeli večer zkoušet kojení... 🙂 😅 . Tahle jediná sestra nám taky dokázala pomoct aby se malý přisál, ikdyž mockrát to nebylo a pouštěl se, já měla i špatná prsa... ☹ a přitom mlíka jak mlíkárna... Jinak u nás mohl na JIP - rodiče a max.1 osoba navíc, v doprovodu rodiče a musela to být děda nebo babička, nikdo jiný (sourozenci, strejda, známá). Nechtěli tam pustit ani kamarádky známou-dětskou lékařku co v té nemocnici pracovala. Malému jsem taky vždycky vyprávěla, co je doma nového a jak už se na něj všichni těšíme...

ededik
16. mar 2009

Ahojte baby, aj Vás sa spýtam...Mali ste niektorá s detičkami problém zo srdiečkom ????
A to konktrétne perzistujúci arteriálny duktus ???? Je to veľmi časté pri predčasne narodených detičkách.....
Dosť sa tým trápim......našeš žabke sa to ešte neuzatvorilo...25 ideme na kontrolu...no veď uvidíme....

maria1610
17. mar 2009

Katka, ja som mojim drobcom pri inkubatoroch aj citala rozpravky, tie, ktore sme si citali, ked som ich este len cakala.
Vela sa s malou rozpravaj, ak je mozne aj hladkaj ju, nech citi, ze ju velmi lubis... Vsetko bude dobre, neboj.

fajn
17. mar 2009

ahoj ededik to opravdu nevím .my nic takovýho nemáme .Ale kamarádka má kluka a ten je donošenej a ti měli taky něco takovyho a bral na to kapky ale už v pohodě.

mila01
17. mar 2009

Ahoj holky 🙂 🙂

Katko vítám tě,máme tu novou bojovnici. 😉.Všechny tady chápeme,jak se cítíš,je to hodně těžký,ale ty to zvládneš a tvoje malá taky,uvidíš.Nikde jsem nenašla,jakou jste měli váhu a jak postupujete,pochlub se,ať můžem chválim.Pravda je to,že musíš věřit,neztrácej naději a bude to dobré.První měsíc máte za sebou.Já měla malou na JIP jen 10 dní,pak už jsem si jí mohla vyndat,pochovat,vykoupat ( nebo spíš musela ) ,ale i na JIP jsem jí hodně povídala,vyprávěla o její velké sestřičce,která jí čeká doma a co všechno budeme dělat,také jsem hodně zpívala ( teď zpívá hlavně ona mě 😀).Myslím si,že nám to pomáhalo oběma - aspoň něco jsem mohla dělat.Pro mě bylo nejhorší,že jsem tam jenom stála,nemohla nic dělat,nijak jí pomoc a musela jsem se spoléhat na doktory.Ale bezmezně jsem jim věřila.

Ededik - já teda nevim,co máte přesně za diagnozu,my měli šelest na srdci ( nezavřenou chlopeň ).Doktor mi to vysvětlil tak,že děti to v bříšku mají a po porodu se jim to do několika hodin zavře.A tim,že se Kája narodila předčasně,tak se jí to samozřejmě jen tak nezavře,protože tý chlopni je jedno,že už je venku.Prý se to někdy musí i operativně přišívat.Nic jsme s tím nedělali,asi 3x byla na kardiu a když jí bylo tušim 8 měsíců,tak nás vyřadili z evidence,že se to samo zatáhlo.Pokud máte to samé i pokud ne,držim palce,ať jste v pohodě. 🙂 🙂 🙂

Petrach - teda malý je naprosto úžasný,asi se s Fajn poperu o ženicha.Takový bojovník do rodiny by se hodil. 😀 😀Jen tak dál,držim palečky.

fajn
17. mar 2009

peti ,Šimonek ti roste před očima . Tak ho od nás pozdravuj a že tetky Koníkovic na něj myslí.

Jinak Didka ráno vstala s horečkou 39 a kašlem. Tak jsem jela k doktorce a prej průdušky čisty ale je zahleněná . No to jsem slyšela ráno jak zakašlala. Teď už teplotu nemá tak uvidím co z toho vyleze. Zítra si mám zavolat na výsledky z výtěru .

petrach
17. mar 2009

holky diky 😉

dneska jsme klokankovali,po 14 dnech,doktorka to na me bafla,vubec jsem to nečekala,tatka byl se mnou,takže to bylo super,spivali jsme a vykladali,teda ja jsem spivala,manža ne 😀 udelal fotky a hladil
jinak miru mame 40 cm,asi se jich me sželelo a zmeřili ho..pořad přemyšlim kolik muže mit miru za 4-6 tydnu,kvuli oblečkum
jo a sestřička vykladala,že vubec nebrečí,jen když ma hlad a pořad se na ne culí 😉 a je pravda že se hodne usmívá,musim se schopit a dat fotku do alba
u nas na jip mužou jen rodiče,ale sestřičky jsou tam zlaté,jde vydet že mají svou praci rady

fajn chudinka Didka,taky furt nemocná,at už je jí líp

fajn
17. mar 2009

díky ,ale asi to bylo jenom nevím co. teplotu už nemá ale strašně kašle.

My se tady o toho Šimonka ještě poperem Ještě že těch kluků je tady víc 😀

petrach
17. mar 2009

faj ja myslím že Dianka bude mít svou hlavu a dotahne ti domu nejakeho bigbitaka 😀 😀

mame mit ve čtvrtek očniho dr a v pondelí neurologa,tak zas chytam nerva

petrach
17. mar 2009

kuk na fotku

ededik
17. mar 2009

Mili, asi to bude ono...tiež mi to vysvetlovali tým, že je to nejaká taká cievka, ktorá sa uzavrie pár hodín po pôrode, ale pri predč. narodených detičkách to môže trvať dlhšie...Ste ma baby potešili, ja som si už myslela, že budeme musieť na operáciu...Tak ešte máme šancu....
Fajn, aké kvapky ??? No nič, budem sa na to musieť spýtať kardiologičky......

mila01
17. mar 2009

Petrach - teda to je fešák,škoda že už Kája spí,hned bych jí ho ukázala. 😀 😀 A už vůbec není tak hubeňoučkej,už se začínají rýsovat faldíky.No vážně radost pohledět.Máš být na co pyšná.A my si to s Fajn rozdáme. 😀 😀 ( i když taky se obávám,že se mě holky nebudou ptát a přivedou si koho budou chtít 🙂 )

Fajn - nám se taky občas stane,že se holky vzbudí s horečkou,dám jim sirup,ten zabere a je dobře.Řikám tomu 24hodinový virus - prostě jsou asi přehřátý,nebo nevim.Ten kašel je hnusnej,my s nim bojovali před týdnem,pomohl nám Stoptussin sirup s karamelovou příchutí a výborný zkušenosti mám ještě s Ditustatem.

Ededik - taky myslim,že to bude ono a neboj se toho,pokud jste nešli na operaci hned,tak už by neměla hrozit,mě tenkrát doktor řekl,že snad v 90% případů se to srovná samo - což je dost. 🙂

fajn
17. mar 2009

peti ten je nádhernej.
Didka večer opět 38
mila prát se nebudem 😀 😀

jdu sledovat ordinačku

tamia
17. mar 2009

petrach,
krásna bábika 🙂 rastie pred očami....a pekne už pribral, už je taký okrúhlučký 😉 . Veľa šťastíčka a zdravíčka šimonkovi

fajn,
u vás sa to znova točí.... ☹ to ma mrzí... nám najviac zaberá obyčajný bromhexin bc12, 3x8 kvapiek a na soplíky sinupret - zostanú redšie a lahšie idú von...
daj vedieť ako dopadli stery

argousek
17. mar 2009

Petrach krásné fotky, je to fešák a jak je vlasatej 😀

Fajn chudák Dianka, tak ať se z toho brzy vykřesá 😉 Už by jste potřebovaly to jaro, jako sůl, že 😉

petrach
18. mar 2009

fajn doufam že Diance už je lip,už at je jaro a sluničko a hned bude líp

u nas dnes novinka,jsme přeložení na medialu,byl to šok ,ale krasný 🙂
tim jak se maluje,tak jsou přestehovaní na patře s maminkama,po třech detech na pokoji a sestřička k nim a je to tam takove vic rodinne..zase jsme se chovali,jo a meli jsme prvne bodyčko 😉

holky spominate jak to bylo,když meli prckove první vyšetření neurologem?
nas to čeka v pondelí a trochu se toho bojim,zitra budou vyšetřovat očička,
tak zas další nervy,vy to znate,človek už pořad bude bat,že?

argousek
18. mar 2009

petrach já myslím, že to vyšetření neurologem nic není. Vezme si ho do ruky a zkouší jak reaguje na různé podněty, jestli není hypotonický. Neboj se to nic to není 😉

fajn
18. mar 2009

peti já ti úplně vidím . Já jsem tak přišla za Didkou na JIPku a sestřičky mi povídají že Dianka už tam není. Zůstala jsem jak opařená ,myslele jsem že se něco stalo a ona byla zatím v postýlce na mediálu.
Neurologa se neboj a očička taky budou v pohodě,Šimonek neměl dlouho kyslík tak to bude OK. 😉 Až sem ukápla slzu já to fakt s tebou prožívám .
Holky myslíte že si tady budem psát i za dýl ,třeba za 5 let a tak? 😀

Jinak Didka bez teplot zatím a bez kašle ,asi fakt jednodenní viróza. Už zase řádí jak černá ruka 😀 😀 😀

mila01
18. mar 2009

Fajn - tak to je super,držim palce,ať jí to řádění vydrží. 😀 😀 😀

Petrach - gratuluju k prvnímu pokroku.Také si pamatuju,když jsem vlezla na JIP a ten inkubátor už tam nebyl.Krve by se ve mně nedořezalo.Sestřičky se smály,že si jí mám jít najít a našla jsem jí na mediálu.Byl to krásný pocit.Taky je fajn,že mu dovolili to bodyčko,to znamená,že je na tom vážně líp.Nám ho nechtěli dovolit,že by neviděli na hrudníček - měla dost dlouho výpadky dechu.Když jí ho pak oblékli,bylo mi jasný,že už je líp. 🙂 🙂 A těch vyšetření se vážně neboj,očička jsou hned a neurolog vážně přezkoumá reflexy,dá ho na bříško - spíš pozoruje a rozhodne,jestli musíte cvičit,nebo ne.A toho strachu se taky neboj,nemůžu mluvit za ostatní,ale já se k ní vážně chovám uplně stejně,jako ke starší dceři.Mám samozřejmě strach z těch očí,jak pořád jezdíme do Motola,ale jinak je to uplně normální. 😉

mila01
18. mar 2009

Jééé,Petrach promiň - nemyslela jsem k prvnímu pokroku,ale k dalšímu - Šimonek už jich má za sebou spoustu. 🙂 🙂

petrach
18. mar 2009

jste zlaté a doufam že za tech pet let tu budem 😉

k1802
18. mar 2009

Ahoj petrach dakujem,že si reagovala na moj prispevok pozerala som tvoj album tvoj Šimonek je oproti mojej Katuške macko.S malinkou sa snažim rozpravat,ale jej inkubator je hned pri stole sestričiek a to ma ruši vždy tam niekto sedi.

k1802
18. mar 2009

argousek dakujem pevne verim,že všetko dobre dopadne ale aj tak sa bojim buducnosti neviem sa tychto pocitov zbavit.

argousek
18. mar 2009

k1802 to je úplně normální Káťo, já jsem měla taky obavy, až jsem se někdy styděla za to, že mám černé myšlenky a obavy, že to nedopadne dobře, protože můj manžel žádné pochyby neměl a bral to všechno hrozně pozitivně. Já jsem mu vždycky volala zprávy, co a jak a když byl něco špatně, tak on vždycky říkal "Tomu nevěřím, neboj se, to dopadne dobře" a nakonec dopadlo 😉 Jak už jsem tady možná psala, já jsem věřící, ale do kostela každou neděli nechodím 😅 ale modlila jsem se hrozně moc a můžu asi říct, že mi to hodně psychicky pomohlo 😒

fajn prosím tě ještě jsem se chtěla zeptat, jestli dianka říkala třeba co jaké zvířátko dělá než začala mluvit?? Adámek všechny zvířátka v knížce ukáže a ví které je které, ale můžu pořád mlít do kola, že krává dělá BÚ, koza MÉ, ovečka BÉ atd a on nic. Akorát se mu líbí kočka, tak když jí vidí, tak říká čiči, ale máme doma psa a pořád mu říkáme, že to je náš HAF a nic. ☹

mila01
18. mar 2009

K1802 - nestyď se za své pocity,to je jasný,že se bojíš.Hlavně musíš věřit,dobře to dopadne.Určitě. 🙂 🙂

Argousek - mám známou,která má donošeného chlapečka,kterému bude brzo 5 let,chodí už i nějaký čas do školky a také neřekne,co které zvířátko dělá.Některým se prostě nechce. 😀 😀 😀