Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

lucia00123
25. máj 2011

@berryvajt tak to je vyborne ze dievcata su v poriadku a kontrola dopadla dobre

berryvajt
25. máj 2011

L
@lucia00123 nádherní sú...fakt sa nepodobajú...ani neviem,čo napísať....môžeš byť na seba veľmi hrdá.Priviedla si na svet troch krásnych anjelov...zmenil sa vám celý život....k lepšiemu.Bez detí by to nemalo význam...

lucia00123
26. máj 2011

no podobat sa podobaju ale neviem ktory su jednovajecný, lebo kazdy dýzden ako pridem ich pozerat tak su troska iny. velmi ich milujem

berryvajt
26. máj 2011

Podľa mňa sa nepodobajú veľmi.Mirko s Vladkom ano,ale Damianko nie.On je asi trošku menší,možno preto.Ale to je jedno.Hlavne,že sú v poriadku.To je najdôležitejšie... 🙂

maatkka
26. máj 2011

@lucia00123 nadherni su chlapi!!! 😵 😵 😵 ja som cakala este minibabatka a oni su uz taki mackovia 😉
no podla mna sa podobaju velmi - by som kludne uverila ze je to jedno babo 😀 su uzasni a velmi sikovni!!!
aj na sone dobre spravy - tak len tak dalej 🙂
@berryvajt paradne vysledky na kontrole... tesim sa s vami! 🙂
@argousek jeeej maly Adamko 😀 ake bol krasne babo 😵
@maya79 tak uz si asi mamina... myslim na vas!!!

berryvajt
26. máj 2011

@maatkka ďakujem,padol mi kameň zo srdca,ver mi. 🙂

bubu4125
26. máj 2011

@lucia00123 jeeeeeej, ano?
dakujeme! je to moja princezná!
sobotu tam ideme, kde leží malinký?
moja je v prvom inkubátore...

petasa
26. máj 2011

Ahoj holky,vsechny vas obdivuju,nastesti nemam nedonosenatko ale byla jsem ted s malou na operaci a sice uz nam jsou 8 mesicu ale lezely jsme na neonatologii v CB a mela jsem moznost videt ty mimnka i ty maminky a je to mazec.Vsem vam drzim palecky at delate pokroky a pevne nervy a nic nevzdavejte

bubu4125
26. máj 2011

@lucia00123 aj ja chcem vidieť fotky...kde máš???

lucia00123
26. máj 2011

@bubu4125 v albume mam foto 😀 videla si ?

lucia00123
26. máj 2011

@bubu4125 ano ano tvoja je v prvom inkubatore a moj daminako je s kríža v poslednom .-D

lucia00123
26. máj 2011

@maatkka ano ano podobaju ale neviem ktorý su jednovajecne😀 lebo zakazdym ako ich vidim su iny a teraz uz pekne priberaju a veeelmi sa s toho tesim

bubu4125
26. máj 2011

@lucia00123 nemáš to prístupné len pre priateľov? lebo keď otvorím tvoj blog, nič tam nie je!
sobotu kuknem na malého! 😉

bubu4125
26. máj 2011

@lucia00123 už som to našla! sú krásni! 😉

fajn
26. máj 2011

@lucia00123 krásní a šikovní. To už jsou chlapáci

lucia00123
26. máj 2011

@bubu4125 dobre pozri mojho anjelicka .-D ja som tiez vcera pozerala Misku aj som jej inkubator pohladila 😀

lucia00123
26. máj 2011

@fajn dakujem velmi pekne

denisee
26. máj 2011

Holky dneska jsme přišli domů z Daníkem z nemocnice. Celé úterní dopoledne plakal, bylo to šílený nevěděla jsem jestli mu třeba vadí to široký balení nebo co to je ? A pak jsem si všimla, že má asi tříselnou kýlu, mamka přijela hlídat Vojtu a já jela k dětský a hned nás vezl manžel na chirurgii. To už vůbec neplakal jen spinkal ani se vůbec nechtěl napít. Měli jsme hroznej strach. A za 2 hodiny Daníka už akutně operovali. Vše dobře dopadlo, zvládl to dobře.

simicak
26. máj 2011

@denisee vy si teda uzivate 😖 Jeste ze to tak dopadlo,jak jsi to poznala,ze muze mit kylu????? Jinak je uplne sladky v te velke posteli 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Takova krasna lalinka 😵 😵 😵

argousek
26. máj 2011

@denisee týýýjo no tak to ještě že sis toho všimla. Tak to teda nevím, co bych dělala. Já bych si asi myslela, že jsou to prdíky 🙄 Jinak sladkej je 😉

denisee
26. máj 2011

Holky, taky teď nevím, jak mě to vlastně napadlo. Já myslela prdíky a to široký balení dohromady, ale když jsem mu sundala plínku, tak to měl nad šourkem takový nateklý , jako faldík, ale při pohmatu to bylo na jedný straně tvrdý a tak mě to najednou napadlo a volám dětský, že má asi kýlu, ona ať hned přijdu k ní. Vojta jí měl taky, ale na to přišla doktorka na vizitě a ještě když jsme leželi na NEO tak to odoperovali. A druhý den po operaci byl hned jak vyměněný, nepláče,spinká, prdíky teda máme, ale prostě klasika jako dřív 🙂

argousek
26. máj 2011

@denisee ty jo Denis fakt, to bylo za pět minut dvanáct. Tak zaplať Pán Bůh, že je v pořádku 😉

bera28
27. máj 2011

Ahoj holky, tak jsem zpět doma.
Čtu, že u Denisky bylo docela drámo. Hlavně že už je to v pořádku. Krásnej je Daníček v postýlce.

Já se měla báječně, když jsem odjížděla, tak jsem ani netušila, jaká překvapení nás můžou čekat. Nakonec jsme během jednoho dne připravili divadelní představení Popelka pod vedením Evy Holubové a včera večer to zahráli v divadle dětem s Downovým syndromem. No můžu vám říct, že i chlapi po vystoupení slzeli, páč ty lidičky v hledišti byli neskuteční 😵 😵 😵 Z tohoto zážitku budu ještě hoooodně dlouho čerpat 🙂

bubu4125
27. máj 2011

@lucia00123 😀
a spinkala? dnes volám, že čo a ako...a zajtra ideme za ňou! sa strašne teším!
včera mi prišiel aj kočík s postieľkou! 😀

denisee
27. máj 2011

@bera28 : tady se nám rodí nová herecká hvězda 😀 . Tak ses pěkně odreagovala 🙂
Holky tady od noci lije a je jen 14 stupňů, ale aspoň se dá v bytě konečně dýchat.

simicak
27. máj 2011

@denisee no,tak taddy tak mame uz asi tri tydny 😠 Takze ja osobne jsem predychana vzduchu 😀 Nosim kabat a kozacky nebo snehule po venku a Viki strample!!
@bera28 😵 😵 😵 😵 Umim si tu atmosferu zive predstavit. A kde jste to byli? Me to nejak uteklo asi?

Holky,ja vam musim napsat,co se stalo ☹ ☹ Deda kouppil babi hnrcne za 50 000kc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Smlouva se neda zrusti,ty hova.....chytre to udelali tak,ze se neda odstoupit,takze babi bude do konce zivota splacet hrnce z duchodu. Oni byli na zajezde a ze deda vyhral a misto 120tis. na 50tis. a babi at tam neleze,vi ze to jsou podvodnici,jezdi tam jen za zabavou a on ze jo a jeste ji tam nechal a odjel s nima a mel dostat i 10krabic Persilu nebo tak neco a on jim ho nechal. Babi ma uplne nervy. On uz ma starc.demenci,ted pred 4 neteri chtel palit mlade kocky,ta me uplny hysterak z toho. A asi bude hur ☹ ☹ Skoda,ze jsem tak daleko a nemuzu tam jet 😢

bera28
27. máj 2011

Denisko, tady taky prší a je to po těch vedrech docela úleva.
Jo herecká hvězda, vždyť já jsem ani nic hrát nemusela, byla jsem sama za sebe - hrála jsem zlou macechu 😀 😀

bera28
27. máj 2011

@simicak, a on podepsal smlouvu mimo provozovnu?? Ta by se dala do 14 dní zrušit. Ale je to síla, takoví lidi, kteří parazitují na bezmoci jiných 😠 😠
A jak jsi se ptala, kde jsem to byla, tak to jsem se někdy počátkem roku přihlásila do projektu pro lidi, kteří nepracují, ale chtějí, ovšem musí se jednat o práci, která by jim po všech stránkách vyhovovala. Tak mě vybrali a teď už přes měsíc máme různé psychotesty, pohovory s odborníky, teď to byl teambuilding atd. Hlavně jsme se sešli prima parta, myslím, že jsme si fakt skoro všichni sedli.

simicak
27. máj 2011

@bera28 tak to je supr projekt 🙂
No prave,babi uz byla u pravnika,jela tam hned,deda uz ji to jednou udelal,ale tenkrat to slo zrusit,jenze ted to natocili a prave ho odvezli domu autem,takze to udelali tak,ze se to neda zrusit. Kdyby se nenechal odvest auttem,tak jeste mozna jo 😒 Jsou to fakt hova.ryzovat na starych lidech!!!!!!!!

bubu4125
27. máj 2011

moje slniečko začalo pekne priberať! sobota 900g, pondelok 930g a dnes mi nevedela presne povedať, ale má približne 1000g! dýchanie sa nezhoršilo! dýcha sama...káka a ciká!
dotiahnúť to dýchanie a bude to úplne super! 😀 😀 😀