Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
5. aug 2011

A baby neviem ci som vam uz pisala Juliine najnovsie hlasky ze 🙂 : v tej mineralke stipu tie mineraly? 😀 alebo ked si s nou chcel mm lahnut do postele mu povedala ze moze ale len ak nebude chrapat 😀 alebo ked sedela v autosedacke a stale si vyberala ruku aby nebola priputana som jej povedala ze este raz si ju vyberie a uz dostane po zadku a ona ze: asi takzo po zadku ked na nom sedim 😀

lucia00123
5. aug 2011

ahojteeeeeeeeee takze sme v Bratsialeve dnes mali operovat herniu Vladkovi ale prešlozili naas na pondelok co je velka skoda☹((((((((((( ale chcem sa pochvalit s BA ideme domovvvvvvvvvvvvvvvv konecne a Damianka mi dnes prelozili do Piestanskej nemocnice s tym ze doberie liecbu a ide aj on domov som uplne stasnááááá

pehu
5. aug 2011

@lucia00123 Super zprávy, tak si to pořádně užívej 🙂. Já když jsem se dozvěděla, že jedem domů, tak jsem řvala štěstím a slzy jsem měla velké jak hrachy 😀 😀 😀 .

argousek
5. aug 2011

@lucia00123 super zprávy, těším se s tebou 😉

@maatkka krásné fotečky 😉 Adámek má teď taky super hlášky 😉 Když ho zlobí babička, tak jí řiká, nech toho nebo dostaneš na díru 😉 Nebo teď taky říkal manželovi " To jsem ale koumák, viď " 😀 😀
U nás nic nového, teď jsme tady měli známé, co mají stejně starého kloučka jako Adámek, taky nedonošeného, tak jsme si to docela užili. Oni mají taky dva kluky, tak to byl docela mazec. No a Štěpánek měl 39 horečky, tak jsme byli u doktorky na krvi a na moči a má to v pořádku, tak je to asi od zubů, rostou mu stoličky ☹

fajn
6. aug 2011

Daníkovi vše nejlepší k narozeninám,hodně zdravíčka a spokojenosti

Jinak u nás vše při starém,Dianě termální koupaliště pomohlo tak asi ještě pojedem na 3 dny do Podhajské.
Já natírám okna od dílny seču zahradu když neprší a do toho děti.Andrea ta se nudí protože tady nikdo není tak musím ještě dělat program ji.
@lucia00123 krásné zprávy držím pěsti ať už se nic nepokazí a jdete už domů

argousek
6. aug 2011

@fajn a v čem Diance ty termály pomohly?? Jako pohybově?
Holky já musím toho našeho Adámka moc pochválit, chodíme denně jezdit na tom kolo odrážedle a on už jezdí jako drak, fakt šikovnej a to na tom na jaře ještě spíš chodil 😀
Jinak my jsme letos doma, nejsou šušně 😝

simicak
6. aug 2011

@argousek kam by jste jezdili,mate krasnou stodolu 😀 😵 😵 a zahradu a vsechno co si jen muzes prat 😉 Adamek je sikula,nase Veru pada na kole i s pridavnymi kolecky - nevim,jak je to mozne.
@fajn a jak dlouho jste se byli cachtat? A jak to ma Dianka se skolkou,nastupuje od zari? Nebo si to pletu,se mi zda,ze byla porad nemocna,tak byla doma ted,ze?
@lucia00123 to jsou krasne zpravy 😵 😵 😵 😵 😵
@maatkka krasne fotecky pokojicku,hadam,ze mala ma rada hello kitty,co? 😀 😀

HOlky,ja se dnes srotila cely den,trenuju uz testy a s matikou se nechytam,nedam spravne ani ctvrtinu a abych prosla,musim mit minimalne 80% spravnych odpovedi -haha. Anglina je na tesno,tak to snad vytrenuju do mesice jeste,at aspon prolezu jednim

kmoor
6. aug 2011

ahoj ženy!
náš malej dělá den ode dne lepší pokroky v lezení 😝 docela už mu to jde, ale jenom když chce, potvůrka 😀 ale stejně, největší úspěch má hopsadlo zebra, malej má na ní výtlemy největší 🙂 a když mu narazím tu no shock helmu, tak vypadá jak žokej váňa, snad každej mu to říká.
@argousek, no nám taky lezou stoličky, naštěstí teda nemá horečky ani průjmy, jak vím od jiných holek, ale slintá jak bernardýn a před spaním řve jak kráva!!! a to mu pěkně ještě nedávno lezly tři najednou a najednou koukám, vylezly obě trojky dole! 😲 takže máme komplet spodní řadu zubů, kromě zadních stoliček samozřejmě.
taky změna nastala v tom, že už absolutně vůbec nechce spát na zádech. okamžitě se přetočí na ruce, hupsne na kolena a houpe se, dokud s sebou neplácne a neusne. no ale díky za to, páč mu konečně dorostou vlasy na tý plešce na hlavě 😀
taky jsme byli u dr., abychom konečně začli očkovat (fakt dodnes nemá žádné!), a ona si je klidně na dovolený ☹ tak budem muset ještě počkat.
oční taky docela o.k., akorát mám lepit na střídačku obě oči, aby ta operace pak byla vůbec k něčemu.
škoda, že sem nejdou nahrát videa, mám na fb jedno fakt vynikající 😀 malej se dokáže smát snad každý blbině 😵
teď vám přeji dobrou noc a ať vás blechy štípou celou noc
PS: jinak vídám se se žabkou85, Karolínka je skvělá, chytrá a krásná. a je to naše budoucí manželka 😀 😀 😀

fajn
7. aug 2011

@argousek jo pohybově asi ta teplá voda ji uvolnila .Klimkovice sice mají 37stupňůale to se mi nezdá ,protože tam byla voda 38 a nedalo se tam skoro vlízt.
Didka taky jezdí jak čert napřed na tom nechtěla a teď už jezdí

fajn
7. aug 2011

@simicak Didka jde v září na operaci očí ale do školky už chodí 3 rok i když je v zimě furt doma protože je nemocná. Teď je školka zavřená tak je doma a to je děs .Na slovensku jsme byli týden a do vody jsme chodili od rána od 9 do večera 8 a ona je takovej milovník vody že už ji odpadávalo maso a z vody nechtěla

miciatko
7. aug 2011

@lucia00123 juuuj to su nadherne spravy, konecne domov, moc sa svami tesim a prajem chlapcom nech maju krasny zivot a tebe a tvojej rodinke uz len radost z nich

maatkka
7. aug 2011

@lucia00123 tak to je SUPER!!! 🙂 to je tak uuuzasny pocit ked si beries mimi domov - hlavne pre nas ktore sme na to cakali ovela dlhsie ako je bezne... velmi vam drzim palce a prajem vsetko dobre 😉
baby na mna to uz zase ide 😀 znova ako sa blizia Lilinkine narodeniny som na makko... myslela som ze uz tento rok to nebudem tak prezivat ale teraz je to este horsie tym ze ide hned aj do skolky - pride mi to ako veeelka zmena v nasich zivotoch 😨
a kedze mi tym padom pomaly konci aj materska dovolenka chcem sa vam vsetkym podakovat za jej sprijemnenie za vsetky rady a podporu - velmi ste mi pomohli... mam vas rada 😉
som si pozerala "Lilinkin dennik" a nasla som toto: (z tohto vzniklo nase uzasne dietatko 😵 😀 😵):

argousek
7. aug 2011

@maatkka jj hrozně to letí, vidím to sama, ještě před nedávnem jsem měla bříško a ze Štěpána už je pořádný batole 😝
Holky chci se zeptat, jestli nemáte některá zkušenosti s bezdotykovým čelním teploměrem Medisana popřípadě jiným, jaký používáte a jak jste spokojený.
Já bych chtěla koupit bezdotykový čelní teploměr, přeci jenom už je Adámek na měření v prdelce velkej a podpaží si nejsem moc jistá, že to bude držet opravdu dobře, aby to bylo přesné 😖

simicak
8. aug 2011

@argousek my meli bezdotykovy na celo,takovy te pasek co prilozis digital,pak takovy,ze se dotknes jen spickou teplomeru kdekoliv a uakze to teplotu - uplne vsechny druhy a vsechny byly na hovno,pokazde to namerilo jinoui tepleotu a vedeli jsme prd. Pak jsem si slohla pod pazi z nemocnice a ten mame doted 😝

argousek
8. aug 2011

@simicak 😀 😀 😀 že bychom se nechali zavřít do nemocnice a obohatili, tak svou lékárničku 😀

kmoor
8. aug 2011

@argousek já taky nemám dobrý zkušenosti s bezdotykovejma, mají je v nemocnici v Ústí a já byla dycky na mrtvici, páč mu naměřili dycky víc než opravdu byla a podle toho se řídili, i když to mělo být jen orientační!!!!

simicak
8. aug 2011

@argousek 😀 😀 😀 😀 oni by to stejne vyhodili,tam kazde dite melo vlastni teplomer a porad se vyhazovali a davali nove,tak jsem si slohla dva 😝 To bylo vlastne v zajmu recyklace 😀 😀 Nekupuj ty nove zadne,pod pazi jsou nejlepsi,nam vsechny ty ostatni merili stylem 36 napodruhe 39 apod.,to byla hruza ap enez vyhozenych hafo.

@maatkka nebrec,pockej jak povedes do skoly 😉 Je to hrozne,jak to rychle leti s temi detmi,ja se nedavno pristehovala do Uk a otehotnela a Veru jde v zari do skoly a Vikous do skolky a ja do prace brzo 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Takze ja mam cely tento rok strasny

lucia00123
9. aug 2011

ideme domov s Vladkom som neuveritelne stastna este Damianka a budem najstatnejsia 😀

argousek
9. aug 2011

@lucia00123 gratuluju a zachvíli už budete všichni doma 😉

jj holky strašně to letí 😕

Jinak u nás je to teď fičák, Štěpán si ze mně udělal v noci dudlík, tak jsem se rozhodla, že mu v noci už nebudu dávat, on ani nepije jen si dudlá. Takže jsem ho přestěhovala do dětského pokojíčku i s Adámkem. Adámek se vzbudil v 0:40 s hrozným řevem, tak jsem ho musela přenést zpět do ložnice. Štěpánka jsem naposledy nakojila v 22:30 a pak spal v pokojíčku jak zabitej do 3:15. Vzbudil se s hrozným brekem, tak jsem tam došla, dala napít čaj, ale pořád se dožadoval prsa. Takže pořád tak přerušovaně brečel a spal do 5h, kdy to zabalil a spal do 7:30, kdy jsem mu to prso konečně dala. Spala jsem s ním v pokojíčku. Holky fakt mazec, jsem zvědavá, za jak dlouho pochopí, že v noci prso prostě není 😝

berryvajt
9. aug 2011

@lucia00123 najprv chcem zablahoželať Lucke,prajem vám veľa-veľa zdravíčka a som veľmi šťastná,že konečne idete domov...
Baby,takto pred rokom som sa k vám prihlásila,že sa nám narodili tie najúžasnejšie malé stvorenie - naše dievčatká.A zajtra oslavujeme prvý rôčik.Neuveriteľné a zároveň neskutočné.Ešte stále sa mi nechce veriť,že rok už máme za sebou.
Najprv sa trošku pochválim: Johanka narástla na 72 cm a má 7,5kg a zatiaľ nemá žiadne zúbky, kým Sofika je vysoká 70cm,má 7,1kg a má 5 zúbkov.Hanka už chodí okolo nábytku,hovorí baba-papa,zavolá psíka a všeličo možné.Na Sofiku zatiaľ čakáme,ešte sa sama neposadila (ale konečne ak ju občas posadím,tak krásne sedí,nepadá),nelozí(ani Hanka nelozila),ale pár dní dozadu sa postavila v postieľke a odvtedy stále skúša a skúša.Je ctižiadostivá,tvrdohlavá a veľmi-veľmi vytrvalá.Zatiaľ hovorí iba bum,puf,ty...
Tak ako ostatné maminy nedonosených detičiek aj my máme veľmi ťažký rok za sebou a zatiaľ tomu neni koniec.Johanka už necvičí (iba jeden cvik,aby nešpičkovala),so Sofikou chodím raz týždenne sem do NZ a od budúceho týždňa raz týždenne do Gyoru.Verím,že sú obe zdravé a dúfam,že sa dočkám,keď mi to potvrdia aj lekári.
Chcem vám poďakovať za morálnu podporu,za rady, vlastne za všetko.Po tom,ako sa narodili a nedali nám iba 10%-nú šancu na prežitie som neverila,že to bude lepšie.A práve tie prvé mesiace ste ma podporovali,povzbudzovali a pomáhali.Veľmi som to potrebovala.A som za to vďačná.
Nám prajem,aby sme boli všetci zdraví,aby dievčatká krásne napredovali,aby ten druhý rok bol trošku ľahší a zároveň menej stresujúci,vám prajem,aby ste tu boli dlho aj pre ostatné maminy,ktoré sa ocitnú v beznádeji po narodení extrémne nedonosených detičiek.

argousek
10. aug 2011

@berryvajt Přejeme holčičkám všechno nej nej k narozeninám hlavně hodně zdravíčka lásky a spokojenosti ať vám dělají jen samou radost 😉

holky já musím ty naše kluky pochválit, tak dnes spali poprvé oba sami v pokojíčku až do rána Nádhera. Musela jsem tam asi ve 2:30 dojít a utišit Štěpánka, ale jinak spal až do 7:30 a Áďa spí ještě teď 😉 🙂

fajn
10. aug 2011

@berryvajt vše nejlepší hlavně hodně zdravíčka a mnoho úspěchů
@argousek 🙂

fajn
10. aug 2011
simicak
10. aug 2011

Ahoj holky,ja jen zrychla,vcera jsme byli na grilovacce,tak bylo supr,i kdyz teda vsude kolem byly policejni sireny slyset,v centru zabili tri lidi,cele vymlacene,manzelova kolegu zmalitili jak jel z prace,mm je nastesti doma do nedele,musi tam prestupovat.............je to hruza co se deje. Takze pro nas ted plati nevychazet po pate vecer a do centra vubec. Znamy tam dela v restauraci,tak je taky poslali domu a vsechny okolni jsou uplne rozbite a pry to tam je peklo. Snad jsme v bezpeci,sice jsme 15min. busem od centra,ale kolem nas nejsou zadne obchody. A kdyby aspon meli duvod,ale to raboani je proste sranada pubertaku a pridava se vic lidi a vymklo se to uplne z ruk policie

maatkka
10. aug 2011

@berryvajt dievcatkam vsetko najkrajsie do dalsich rockov 😵 😵

@simicak no je to fakt strasne hrozne priserne ☹ vzdy si na vas spomeniem ked to vidim v TV 😔 davajte na seba veeelky pozor!!! verim ze to co najskor cele skonci a ze sa uz nic zle nestane...

juuj baby ja nastupujem do prace uz od 25.8... aspon sa "zabehnem" kym pojde Julinka 5.9. do skolky a budem sa moct sustredit na nu 🙂

simicak
10. aug 2011

@maatkka je to hruza ☹ kdyby meli duvod,ale oni rabuji jen pro srandu,to je nepochopitelne a i to,ze 11ti leti jsou v ulicich v noci a rabuji - prost selhali rodice,vychova a cely system. Jsem zvedava co bude ted v noci,lide a vlada jsou tak nastvani,ze lide podepsali petice nato,ze policie muze pouzit cokoliv co uznaji za vhodne,to vcera jeste nebylo,takze ted se uz muzou branit a taky i to,ze fotky z kamer,jdou na soc.site a lide tak muzou identifikovat ty idioty. Taky vlada rozhodla,ze jdou primo pred kralovsky soud,ten jel od peti rana a nikoho nezajima,jeslti vzal tricko za 10liber nebo veci za 10 000liber,stejne tresty pro vsechny. Tak je supr,ze se k tomu tak stavi,doted je pousteli ven z vezeni a dat fotky by se taky nesmelo spravne. A zas je pekne,ze se komunity schazi a brani si ulice po stovkach lidi v noci a rano to uklizi. To me desne dojalo

nanya
10. aug 2011

Ahoj holky.
Po dlouhé době se hlásím. Dočteno mám, ale nějak se mi to všechno smíchalo.
@fajn - děkuji, že na mne myslíte (FB)
Dneska jsme byli na velkém UZ, jsem 21+1tt, mimis má úžasných 440g, prý tabulkové a má se čile k světu, teď už na 100% víme, že to bude další chlapák do rodiny, ani mi to doktor nemusel říkat, to nářadíčko jsem viděla sama, sám doktor říkal, že se nemá, za co stydět 😀 Tak jsme s manželem moc rádi a doufáme, že vydržíme až do konce a zdárně odrodíme okolo termínu zdravého chlapáka. Už se na něj moc těšíme, i když Daneček je žárlivec, o čemž jsem se teď přesvědčila u segřiné dcery, která se narodila 30.7., jsem se ani nepochlubila, že jsem tetou 😉

maatkka
11. aug 2011

@nanya to je kraaaaaaaaaaaaaaaaaasa!!! 😵
len tak dalej! mooooooooooc sa tesim s vami... drzte sa

argousek
11. aug 2011

@nanya mám z tebe radost 😉 Je to opravdu krásný mít dva teda tři chlapáky. Většinou nám lidi říkají "Škoda, že vám nevyšla ta holčička" a já jen mávnu rukou, že jsem spokojená. Oni si spolu už docela vyhrajou, je to opravdu prima. A až budou větší, tak budou mít i podobný zájmy, jak jsou kluci a víc si vyhrajou než kdyby to byl páreček 😉
Držím palečky ať nám tady přibyde další donošenec 😉

simicak
11. aug 2011

@nanya to jsou krasneee zpravy 😵 😵 😵 😵 😵 Moc na vas myslim,uz jsi docela daleko a maly je teda radny cvalik 🙂

@argousek ja si myslim,ze je nejlepsi mit bud dve holky nebo dva kluky,moc nechapu ty reci,ze je nejlepsi parecek. Holka ma rada panenky,ruzovou a kluci delaji vic bordel a jsou uplne jini. Takhle kdyz jsou dve pohlavi spolu,je to daleko lepsi,dle meho nazoru. Ja to vidim u nas,holky maji stejne hracky,zajem o modu,saty atd. kamaradka ma parecek a to uz je horsi,hodne se bijou,moc si spolu nevyhrajou,protoze kazdy si hraje uplne s necim jinym. Ona s domeckem na panenky a on se strileckama,autama atd.