Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
22. nov 2011

@saskah7 a nemáš Theophyl čípky?

vicenza
22. nov 2011

molniak,
kedy zacal tvoj chlapcek behat?

drtka
22. nov 2011

@saskah7 Aj my ideme zajtra na kontrolu do Podunajských. Možno sa tam stretneme 🙂

drtka
22. nov 2011

@zzuzana82 Doma sa nám darí super. Akurát , že býva už cez deň častejšie hore a nič si nestíham porobiť 😒 Ale inak je zlatý. Už sa aj na maminku často usmieva keď sa mu prihováram. Zajtra ideme aj na očkovanie Synagisu.

zzuzana82
22. nov 2011

@drtka super, no vsak uz je doma , tak musi okukat 😀 my sme mali to iste, v nemocnici len spal a ked sme prisli domov, tak uz len hore byt a teraz clovek nevie kam skor skocit, ale zvyknes si. Ale je to uzasne , ked na tych drobcoch vidno pokroky,najprv usmev a zachvilu bude na Teba rozpravat 😉 Tak nech Vam zajtra dopadne to ockovanie dobre a hlavne bez placu 😉 Nam ho zamietli, tak som aj trochu nastvana , bo maly uz zacina soplaviet 😠 co uz 🙂

bocianka123
22. nov 2011

@drtka - ahoj, som na teba myslela, ako sa vám darí, tak sa možno v podunajských zajtra stretneme, ja chcem ešte ráno zavolať, či máme prísť na synagis. mali sme ísť minulý tt, ale malý bol chorý, teda skôr mal taký vlhký kašel, tak ho neočkovali a včera sme boli na kontrole, ale bola tam iba zastupujúca dr. a sestrička mala dovolenku a dnes som sa celý deň nemohla dovolať,nikto nedvíhal, tak snád budem mať zajtra šťastie.
a super, že sa malému páči doma, určite je to niečo iné ako stále v nemocke a robíte krásne pokroky 😉

@zzuzana82 a prečo vám synagis zamietli?

zzuzana82
22. nov 2011

@bocianka123 pretoze je to velmi draha vakcina, a zuzovali kriteria a mi ich uz nesplname. Bolo mi povedane, ze vzhladom na to, ze malemu sa dari dobre, pribera, kyslika sa zbavujeme,tak nam nic netreba 😠 skoda reci 🙄

saskah7
22. nov 2011

@zzuzana82 no prave aj ja chcem sa opytat, preco vam zamietli synagis... bo my sme starsi ako vy, tak zrejme aj na nas sa vykaslu.. i ked zajtra by nas isto neockovali, kedze sme na tom takto biedne...

@fajn take cipky nemam... 😕 mala som v minulosti Rectodelt, ale este pri predoslych dvojcatkach, tak teraz sa ho neodvazim sama dat...
a maly mi dnes uz aj odmieta pit z flase mlieko... zaujimave je ale, ze prikrmy lyzickou zjedol bez problemov, ale tekutiny su uplna bieda, takze neviem, co nam zajtra povedia... 🙄 a mne sa tak strasne nehodi teraz ist do nemocky 😢

@drtka tesim sa, ze sa mozno stretneme... na kolku tam ides? ja som si tam vopchala este aj gastro vysetrenie, tak dufam, ze to zvladneme vsetko 🙄

zzuzana82
22. nov 2011

@saskah7 som uz napisala vyssie 😉 ale ja som tu v UK, tak Vam to mozno schvalia, niekedy mi to pride ked vas tak citam , ze tu je kopec veci naopak ako na SK. Niektore su lepsie a niektore su zase horsie 😖

argousek
22. nov 2011
drtka
23. nov 2011

@saskah7 Ajoj. Som rada, že sme sa stretli. Ešte že si sa mi prihovorila, lebo ja by som ťa nespoznala, nakoľko nemáš žiadne fotky. A ako ste dopadli? Musíte ostať v nemocnici? Dúfam, že nie

barcakap
23. nov 2011

Agrousek už se nemůžu dočkat až doplníš články jak s Adámkem pracujete. Prosím zapátrej i po starších věcech okolo těch 2-3let 🙂

saskah7
24. nov 2011

Tak nás nechali v nemocke:( malý je na atb a kortikoidoch.

fajn
24. nov 2011

@saskah7 vůbec vám to nezávidím,držte se a ať jdete brzo domů.zkus se zeptat na ty čípky,Didka je brala vždycky když měla bronchitidu

saskah7
24. nov 2011

@fajn včera dostal rectodelt a od dnes ma okrem sprejov aj prednizon. Ale vraj už dýcha odvčera lepšie. Inak je čulý akokebý nič,mám tu s ním čo robiť,spánok totálne narušený,tu je rušno jak na stanici🙂

mars3000
24. nov 2011

všem držím palce!!! 😵

bocianka123
24. nov 2011

@drtka ako ste zvládli očkovanie? my musíme čakať, konečne som sa včera dovolala ráno sestričke, a som sa aj nahnevala, lebo môj malý mal synagis nachystaný už pred týždňom ,ale bol chorý, tak ho neočkovali a zrazu musíme čakať - to čo??? ako to tam funguje? čakám na to ako na spasenie a zrazu nemajú pre neho očkovaciu látku, ktorú už raz pripravenú a mal ju dostať? nerozumiem tomu vôbec...

@saskah7 prajem skoré uzdravenie a nech vás čím skôr pustia - nás takto pustili cca po týždni domov. tiež malý pískal, dostal rectodelt, ventolin, flixotide, singulair . aj prednison a ATB a išli sme domov. a verím, že je tam rušno - ste sami na izbe? a prednison mu po týždni postupne vysadili.

@saskah7 @drtka - inak aj my sme z vášho okresu PK 😉

drtka
24. nov 2011

@bocianka123 A odkiaľ si? Očkovanie sme zvládli super, boli sme na Kramároch a už nabudúce nás budú očkovať tiež v Biskupiciach. Teraz ideme 20.12. Napodiv to zvládol super akurát bol taký nepokojný a celý deň nespal aj večer dlho zaspával. Možno to bolo z toho. Inak na Biskupice mám aj ja stále ťažké srdce. Sú tam taký dosť pomotaný a tak...škoda reči 🙂

matita
24. nov 2011

@saskah7 tiež držím palce. nech sa maly z toho rychlo dostane.

zzuzana82
24. nov 2011

@saskah7 drzim palce nech ste cim skor doma 😉

drtka
4. dec 2011

Kde ste všetky? Pozerám, že každá už asi robí Vianočnú výzdobu keď sa to tu nehýbe 😀

zzuzana82
4. dec 2011

@saskah7 Vy ste este stale v nemocnici? 😕 Dufam , ze nie 😒

@drtka kiezby to tak bolo 😀 ale na sukromnej to fici 🙂

kati777
5. dec 2011

Ahojte,ja sa chcem opytat,ze ako ste boli na tom dychanim a s pluckami,moja mala je na plucnej ventilacii 43 dni a teraz ma zly nalez na pluckach,ze pravdepodobne bude mat postihnute pluca,skusili ju odpojit z ventilatora,ale museli ju spät zaintubovat,lebo nezvladla dychanie sama,vydrzala 20 hodin.Ako to bolo,alebo je u vas a co mozem cakat???

zzuzana82
5. dec 2011

@kati777 Ahoj, my sme dychali najprv par dni sami a potom sme sli na plucnu ventilaciu, takto sme boli asi 7tyzdnov, davali nas dole kazdych 8hodin na dve hodiny, potom sme sli na kyslik a na tom sme doteraz, ale mame uz malicko len 0,1l aj to len v noci. Tak cakam kedy nas odpoja 😉 neviem Ti,ale poradit, ak mate nalez na plucach, co to znamena,ked zostanu poskodene,ale tak dufam ze nic vazne, drzim palce 😉

barcakap
5. dec 2011

kati777 my byli na plicni ventilaci asi 47 dní pak jsme přešli na CPAp. Taky nás zkoušeli několikrát odpojit, ale déle jak půl dne jsme to nezvládli. Vždycky nás dostala nějaká infekce. Nález na plicích možná bude bronchopulmonální dysplazie. Má jí velké procento nedonošených dětí. Měli jsme jí také. Pavlík dostával každých 12 hodin kortikoidy. Zhruba v roce jsme se jich zbavili a zatím dobrý.
I když včera jsme měli trošku horor. Asi v 1 ráno nám po 2 v životě houkal monitor dechu. Vždycky, když si řeknu, že už jsme dost velký a měla bych ho přestat používat tak se něco šustne. ☹

matita
6. dec 2011

@barcakap nam sa casto stava, ze huka monitor... ked dieta v spanku putuje po posteli, tak v tych okrajovych polohach nemusi monitor zachytit dychanie... a potom tie dosky tiez nemaju moc dlhu zivotnost, hlavne ked po nich dieta skace, tak ta citlivost je postupne v haji. takze pokial si ho nemusela preberat, alebo nebol namodraly, tak to mohol byt falosny poplach... a potom to len stresuje.

barcakap
7. dec 2011

matia to máš pravdu, ale nám se to stalo za ty necelé 2 roky pouze 2krát a vždycky spal rovně. Ani jednou jsem nestačila rozsvítit a kouknout zda je modrý..ten reflex mám jiný..okamžitě se ho snažit vzbudit...což se zatím vždy osvědčilo. Taky zaleží co máš za monitor dechu. Třeba ten nanny je prý hodně poruchový a houká často.