Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
15. jún 2009

Fuj - vymizet. 😝
Píšu jak pako.

denisee
15. jún 2009

Ahoj holky: Byla jsem se švagrovou a dětičkama od úterý do neděle u dědy a babičky 🙂 Tak jsem měla absťák bez koníkaBy 😀 Byla to příjemná změna... A tchán k nám přijel dokonce v úterý autem pro rehab. stůl a v neděli my ho zas přivezl 🙂 Takže jsme s Vojtíkem nezaháleli. Byli tam občas chvilky, kdy jsem si musela počítat, znáte to tchýně...hlavně když jsme cvičili, "to je chuďerka naše......" tak jsem jim řekla, ať takhle před ním nemluví, že děti všechno vnímaj už v bříšku, a že vše jen v pozitivním duchu 😀 . Nepotřebujeme žádný litování!!!
JInak přeju všem miminkám k úspěchům, snažila jsem se vše poctivě přečíst, ale nezlobte se, že konkrétně na všechny nebudu reagovat.
Maova: co na to říct ☹ je to teď strašně těžký období, přeju ať se brzy v lepší otočí a hodně síly a zdravíčka malýmu i vám.

maatkka
15. jún 2009

Maova moja Liluska mala krvacanie do mozgu III. stupen (zo styroch moznych) 😢
Prve sona mozgu nam dopadli v r a j dobre 😠 len to tam bolo horsie viditelne a potom zrazu asi po mesiaci od jej narodenia nam dr. oznamila ze mala krvacanie uz v tych prvych dnoch zivota. Najskor nam tvrdili ze je to II. stupen. Potom sme sli k nasej neurologicke a ta potvrdila III. stupen navyse videla na mozgu nezive miesta. Nastastie sa krvacanie pekne vstrebalo az na nejaku zrazeninku ktora nas tam stale strasi ale nasa neurologicka je celkom spokojna. Mysli si ze to bude vporiadku (alebo nas aspon utesuje???).
Inak Lilinka zobpoveda korigovanemu veku. Ma 9 aj pol mesiaca (korig. teda 7 mesiacov). Blaboce si - mama baba jaja... vyska smeje sa ked sa my smejeme aj ked ma dovod ked sa jej nieco podari ked sa jej nieco paci. Vie ked sa na nu hnevam. Vie sa dogulat za cumlikom na vsetky strany najst ho a dat si ho do pusy. Ma oblubene hracky. Vie otacat stranky v knizke. Davno sa pretaca z chrbta na brusko aj naopak. Kusok sa doplazi za predmetom ale to musi byt nieco zaujimave ako napr. ovladac alebo mobil. A najnovsie aj v a l a s u d y ! Sedi s oporou stoji ked sa ma drzi za dva prsty a robi kroky. Ked sme ju dali pred nedavnom po prvy krat do choditka hned si vstala a chodila... Nestvornoskuje...
Myslim ze na to ako to vyzeralo zo zaciatku je to veeelikaaa sikulka. Takze ano krvacani do mozgu je strasne a aj ked nam este s istotou nikto nepovie ze v s e t k o bude vporiadku verime tomu. Musime verit. M u s i t e v e r i t !!!

mila01
15. jún 2009

Ahoj hollky.Tak já se z těch nemocí zbláznim,dneska v noci se to dýchání Káje trochu zhoršilo,ráno byla protivná jak svítiplyn,tak jsme jeli k doktorce hned ráno ( původně jsem to měla v plánu až po 10).Poslechla si jí a řekla mi,že poslech není zas až tak hrozný,ale že tam má nějaké začínající chrupky a že nemůže určit,jestli je to virové nebo zánětlivé,nedokázala jsem jí totiž říct,jak je to s teplotama - dávala jsem nurofen před spaním na sklidnění ( měla totiž reakci na spiropent - byla jak z divokých vajec,hrozně neklidná,nemohla chvíli sedět na místě,natož ležet - doktorka mi potvrdila,že je to reakce na spiropent ).Takže jí vzali krev,hned jsem to odvezla do nemocnice na rozbor a ve dvě jsem si měla zavolat.Šíleně jsem trnula,protože kdyby tam byl velký zánět,museli bysme zase do nemocnice a to už by mě vážně trefilo - navíc manžel dneska odjel a kam bych dala Andrejku,to vážně nevim,tchýně by si musela rychle zařizovat dovolenou.Tak krev je uplně čistá,takže dávám jenom spiropent,sirup na kašel a čekáme,jak to zvládne. A teď to nejsměšnější - chtěla jsem dát dneska Andrejku do školky ( fakt jí nic není,občas si odkašle - tak 2x za hodinu ),ale když jsem šla k doktorce,pro jistotu jsem jí vzala s sebou - doktorka si jí poslechla a řekla,že už zná zdroj Kájiný nákazy - Andrejka to má taky.Jenže má silnou imunitu,tak jsme to ani nepoznali,už to má na ústupu.Mě fakt jebne.

Kája dneska po obědě konečně usnula,spala 3 hodiny a vzbudila se veselá,tak jsou doma s babičkou a já se jela k babičce na barák učit - doma je mám pořád za krkem.Bera - ty zkoušky zkusim,zhruba umim ( spíš něco řeknu ) zatim 32 otázek ze 40,jsou ve čtvrtek,tak třeba ještě něco zvládnu - držte mi palce.

Petrach,jak jste dopadli s Eliškou vy?A co Šimonek - dobrý?Dej vědět.

Maova - moc na vás myslim,je to lepší?

fajn
15. jún 2009

jé chudák Kája a Andrejka . Didka když dostala ten spiropen tak se taky celá třásla a byla strašně neklidná. Jinak jestli nebude něco ve vzduchu protože ta jak ráno vstane tak má hubu nataženou až do večera. Holky a do toho puberťáka tak to je mazec. Andrea té když něco řeknu tak ten ksicht protáhne a ještě hodí oči do smyku a v tu ránu bych ji takovou střelila. Dnes jsem ji řekla ať si uklidí v pokoju ve skříni a tak dlouho tlamovala až jsem chytla hadry a jak na vojně jsem to vyhodila na zem. A už mohla tlamovat ,a skříň je uklizená raz dva.

Peti tak co děckoši jak jsou na tom.

Jani a co ty ještě jsi kinder vajíčko nebo už jedete každej sólo? 😀

Bera tak držíme pěsti ať prohlídka dopadne dobře.

petrach
15. jún 2009

ahoj holky
s tou nemoci nic nestiham?povolala jsem moji skoro ti letou aktivni babicku?hraje si s Elin a ja jsem s malim jinde,je to desne,ale naštestí jí je líp,už ma roupy,ležet nechce,ale nevím jak ji udržím od maleho když babi ve středu odjede

denise byla jsem rozhodla se dnes po tobe ptat,už jsem si říkala,co s váma je,tak jsem ráda že ses ozvala

milo teda ty máš smulu s tema nemocema,my mame ATB,ty skoušky zvladneš,zvladlas daleko horší veci,tohle pujde levou zadní,uvydíš ,budem pak s tebou virtualne slavit,že fajn? zapijeme to 😉

bero a mattko,píšete same dobre zpravy,to se to čte 🙂 detičky jsou stejne užasne,co dokažou všechno překonat,všem vytřou všechny jednou zrak

holky nevíte co maova? nestíham

petrach
15. jún 2009

tak už jsem to přečetla ☹
maova nevzdavej to,jak píšou holky,zazraky se dejí,on ma hroznou vnitřní sílu,takhle bojovat,jako lev..
neumím ti pomoct a tak hrozne bych chtela
každy den čekam na zpravy s manžou v zadech,pta se jak se Matyášek ma,vryl se do hodne srdcí

jecidlo
16. jún 2009

maova: je mi to moc lito, nevedela jsem ani pred tim co ti psat, mysleli jsme na vas vsichni, ale jak pises, bylo to pro nej uz vysvobozeni...z celeho srdce ti prejeme, at bolest brzy prejde, na Matyaska sice nikdy nezapomenete, ale moc preju at se ti podari donosit zdrave miminko a sem uz nikdy nemusis ☹

fajn
16. jún 2009

maova . je mi to moc líto ,upřímnou soustrast

denisee
16. jún 2009

maova: těžko hledám slova ☹ ☹ . Přeju vám, do života už jen to dobré.

maatkka
16. jún 2009

Martinka z celeho srdca vam prajem uprimnu sustrast. Velmi som dufala ze sa to nestane... 😢 😢 😢
Veeelmi vam prajem co najskor zdrave miminko a vela vela stastia a sily do dalsieho zivota...

alodi
16. jún 2009

maova: upřímnou soustrast 😢 😢 😢 Je mi to strašně líto 😢 Ten život vás ale zkouší ☹ 😢 😢 😢

argousek
16. jún 2009

maova je mi to tak líto ☹ ☹ ☹

petrach
16. jún 2009

maova je mi to hrozne líto,tolik jsem veřila že to zvládnete ☹
Matyášek bude navždys tebou,ta bolest asi nikdy nepoleví,ale mužeš byt pyšna na sveho maleho bojovníčka,přeju mu at tam nahoře už ho nic netrápí a ochranuje Vas oba..dodá vám sílu jít dal a bojovat zase od znova...
vryl se do hodne srdíček
tak se drž,ja vím že slova jsou ted zbytečná,v tomhle ti nikdo nepomuže ☹ jsme s tebou

sorbona13
16. jún 2009

Ahoj holky, o Martince vím, ráno jsem šla za klukama a u Matýska bylo plno doktorů, tak jsem si říkala, že to asi nebude dobré 🙄 😢 ☹
Každopádně jsem utrpěla další šok, když jsem přišla na JIP a kluci tam nebyli 😕 Doktor mi jen mezi dveřmi řekl, že jsou už na intermediánu, uff, to byla úleva. Kubík přibral jen 5g (1015g) a Honzík 20g (1140g).

Marti: každá slova jsou asi zbytečná, chtěla bych vám vyjádřit upřímnou soustrast a mnoho sil do dalšího boje, který asi budete podstupovat, abyste se dočkali dalšího miminka. Je mi moc smutno za vás za všechny a držím palce, aby vám bylo příště dáno minimálně dalších 14 dní, které jsou pro šance miminka rozhodující.

kacenka24
16. jún 2009

Moja dcérka sa narodila tiež predčasne, gestačne bola v 23+1, takže viem ako sa Martinka teraz cítiš ... posielam Ti aspoň takto veľké objatie a prajem veľa, veľa sily. Ak chceš, kľudne sa mi ozvi.

mila01
16. jún 2009

Marti - přejeme Vám celá rodina upřímnou soustrast.Máš pravdu,Matýskovi už je dobře,bude tam nahoře na Vás dávat pozor a počká tam na Vás.Zapálili jsme mu na cestu svíčku,aby dobře dorazil.Žádná slova Tě teď neutěší,buď silná.Budeš výborná maminka a Vaše děti budou mít na nebíčku svého strážného andílka.Opravdu se před Tebou sklánim,protože jsi neskutečně silná osobnost a přeju Ti v životě už jen štěstí.

petrach
16. jún 2009

sorbono tobe i klukum moc gratuluju,je to krasna zprava 🙂

bera28
16. jún 2009

Marti, přijmi, prosím, upřímnou soustrast. ☹ ☹ ☹ K tomu se nedá už nic dalšího říct... Snad jen, věř, že bude líp.

jecidlo
17. jún 2009

Tak ja se tu pokusim rozehnat chmury dotazem.

Vim, ze uz tu byla rehabilitace probirana nekolikrat, ale zajimalo by me jen, jestli jste vsechny terapeuticky nadane nebo je jeste nekdo "nemehlo" jako ja. Uz mi po treti ukazovala ten samy cvik a ja ho porad delam spatne. Pripadam si uz jak blbec. Dneska tam kroutila rukou me abych si ju spravne chytla, ja byla spocena jak blazen, jeste jsem tam byla s obema naraz sama. Ted uz mam pocit, ze jsem to trochu pochytila, ale jestli ji to aj priste ukazu blbe, tak uz se asi hanbou propadnu!

Petrach: mas tam foto nasi baculky v satickach🙂)

petrach
17. jún 2009

jecidlo ja sem si to nahrala na kameru ve fotáku,ten nový cvik a fakt to hodne pomuže,
neboj nejsi sama nemehlo,kolik tech cviku mate? my zatím 2 a dostanem ted 3tí..

jdu na tu fotku 😉

petrach
17. jún 2009

jecidlo ty fotky jsou všechny krasné 🙂 je jak malá princezna 🙂 no a ty faldíky máme taky takové 😀

fajn
17. jún 2009

Jecidlo z toho si nic nedělej ,mě rehábka taky opravovala oni jsou zvyklí.
Jinak Maruška je teda borec Didka nikdy takovy faldíky neměla to ti závidím. I Matýsek je šikovnej akorát mi přijde drpbnější jak Maruška a ženský musej být pořádný aby toho víc vydržely. Didka a teď už i Andrea vypadají jak kdybych jim žra.. svačiny a obědy a večeře. Andrea se teď strašně vytáhla měří 170cm a má jenom 48kg. kéž bych taky někdy takhle vypadala ,to se mi už asi nikdy nestane. ☹ .Já večer nevím se sníst a jak to sním tak mám výčitky jak prase. Já bych zase potřebovala žlučník to když mě drželo tak jsem během 6 týdnů dala 12kg dolů. Ale to jsem pila jenom čaj ,protože záchvat jsem dostala i ze suchýho rohlíku. No nic ,můj chlap vždycky říká že ženská má vypadat tak aby bylo za co chztnout a do čeho kopnout 😉 .A to já splňuju 😝 .

Dnes jsem byla s Didkou una kontrole u pneumologa a řeknu vám taková poradna a nic je to samé. Poslechl ju a za 3 minuty jsem byla venku ale seděla jsem v čekárně hodinu šlak by mě trefil.
No tak jdem ven je tam hezky a někteří už stojí u dveří a řvou

jecidlo
17. jún 2009

Petrach: no nastesti jenom jeden, jeste ke vsemu vic no to bych asi nedala! A chodime tam jen ze nas nechce pustit ona, z neurologie rekli ze NEMUSIME🙂) mozna zatim, nevim, dalsi mame na zacatku cervence tak uvidime.
Ten fotak to me nenapadlo! Tak jestli nas budou trapit dal, tak to tak urcite udelam, dik!

Fajn: no Maruska to fakt bere hopem. v nemocnici byli stejne aj mel Matej trochu navrch, ale on to pak falkal s kojenim ona mu o pul kila utekla a uz ju nemuze dohonit. Ale pusobi o dost drobneji.
Vahu radeji nejak neresim, kazdy rika jak se u kojeni hubne, ja plne kojim uz 4 mesice dvojcata a pribiram!!!ASi to bude tim, ze porad jim🙂, ale bez jidla bych zkolabovala no zacarovanej kruh. Tak to ja jsem skoro jako dve tvoje andrejky 😖 ale jenom vahove 🙄

argousek
17. jún 2009

jecidlo já si také myslím, že je to v pořádku, když tě opravuje, proto tam taky jezdíte. Já jsem taky vždycky nevěděla, jestli to dělám správně a rehabka mi říkala, že pokud vidím tu reakci, jakou by měl udělat, tak je to v pořádku 😉
Jestli cvičíš s oběma, máš můj obdiv 😉 🙂

petrach
17. jún 2009

milo gratuluju Káji k narozeninám a přeju,aby byla pořad už jen zdravá a štastna,to zlé už si vybrala do předu 😉
jecidlo s tou vahou to mám to same,po porodu jsem shodila s tech nervu a ted 😝 jde to hezky nahoru,pořad neco jím,proste musím,pak si nadávám
fajn ty si stežuj 😀

petrach
17. jún 2009

tak jsem psala nanyy-Jane-jak se mají s Danečkem,mam krasne zpravy,ma ho u sebe na pokoji,plne kojí a pry pije hodne,akorat píše,že je hodne unevená a meli by do soboty jít domu 😉 doma so odpočine 😉

akorat me je smutno,že tohle štestí nepotká každou znás ☹

jecidlo
17. jún 2009

argousek, nemam, cvicim jen s Maruskou, s matyskem nas cvicit neposlali, on se hybe podle me az moc, je to desny sidlo, ale s maruskou ted mame cvicit hlavne na brisko a to on ma proti ni jak kulturista, si to asi vytrenoval jak tlacil prdiky 😀

jecidlo
17. jún 2009

Mila: Prejeme Karolince vsechno nej nej nej!

Petrach: to je super ze jim to tak jde to kojeni a hlavne, ze uz pujdou domu!!!

a ja jsem s tou vahou uz koukala jako jak to teda je a zase hodne pisou, ze to kojeni z tebe odsava tu rychlou energii a ty pak mas jeste vetsi chut hlavne na sladke, to u me teda plati 100%, kdyz se nenajim, zacne se mi tocit hlava a to nemluvim o otm jak jsem nervni!

sorbona13
17. jún 2009

Ahoj holky, tak jsem dnes klokánkovala s oběma klukama najednou a bylo to super, každý ležel na jednom prsu a drželi se za ruce 😀 Občas se sice šťouchali do očí, ale rychle jsem je usměrnila 🙂
Honzík má 1150 a Kuba včera nepřibral, má jen 1015g, tak snad dneska něco nabral, papají 24ml a 23ml.
jecidlo: s chutí na sladké to můžu teda na 100% potvrdit, takový chutě jsem neměla ani v těhotenství, snad ze mě nebude bečka 😔
Za jak dlouho vám zmizlo břicho po porodu? Já mám pořád cejchu od pupku dolů a ne a ne to shodit, ono to ani nejde, při těch kilech čokolády, co jsem schopná do sebe nacpat 😠