Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
30. jún 2009

janina to jsou skvělé zprávy, těším se s tebou, máte to zasloužené 😉 Ze začátku to je asi opravdu záhul 😝 ale za pár let uvidíš dva kluky, kámoše, co k sobě mají blízko 😀 😉
Moc si to užívejte 😉

argousek
30. jún 2009

susika ještě mně napadlo, jestli nechceš zkusit nějakou zkušenou kinezioložku. Já sama ještě žádnou zkušenost nemám, ale třeba by ti pomohla tento blok z bílých plášťů odstranit.
Něco málo o tom 😉
Jde o metodu, která pomocí svalového testu zjišťuje, jak posílit nebo obnovit zdraví a vitalitu člověka na všech úrovních: fyzické, emocionální a duševní. Přistupuje k člověku jako k celku, který se skládá z různých rovin, jež na sebe vzájemně působí. Z tohoto pohledu je člověk hmotným tělem z kůže, kostí, masa a krve, ale je rovněž pod vlivem sil jako jsou myšlenkové systémy (převzaté vzorce chování, úmysly, vzpomínky), emoce (city, pocity, stresy) a životní energie.
V Kineziologii jde především o obnovení vlastní energetické rovnováhy jedince a striktní respektování jeho individuálních potřeb.
Pomocí svalového testu může kineziolog zjistit a zhodnotit reakci jedince na konflikty, frustrace, stres či zármutek, únavu či přepracování, bez ohledu na to, zda jsou emoce současné či minulé. Většina těchto potlačených emocí stojí na počátku nemocí, které se později projevují fyzickými příznaky na těle. To, co se odehrává v naší psychice, má následky pro celé naše tělo, stejně jako zrnko písku, pokud se dostane do stroje, může jej zaseknout a kompletně vyřadit z provozu.
Každé sezení u kineziologa je uzpůsobeno potřebám daného klienta. Prostřednictvím svalového testu má kineziolog, díky fyziologické odezvě klienta, přístup k obrovské databázi informací tvořené buněčnou pamětí těla. Snahou kineziologa je pomoci klientovi tak, aby se již neztotožňoval s nemocí, čemuž nutně předchází uvolnění negativního emocionálního stresu souvisejícího s danou situací, reakcí, pocitem ať už v minulosti či přítomnosti.
Naše osobní minulost se skládá z dlouhé řady událostí, jimž ne vždy přikládáme dostatečnou důležitost. Zákon příčiny a následku však vlastní klíč k našemu osobnímu vývoji. S postupem doby jsme postupně ukryli do svého podvědomí zklamání, nevraživost, strach či stud, které jsme v životě prožili. Tyto emoce, ač jsou potlačené a může se zdát, že neexistují, jsou stále živé a píchají jako žhavé uhlíky. Při silnější emocionální rekaci se znovu rozpálí a pálí, dokud negativní emocionální stres z této reakce pocházející nepotlačíme. A tak to jde stále dokola. Dokud nevyneseme prapůvodní žhavé uhlíky (defúze negativního emocionálního stresu), nelze navodit pozitivní psychické naladění jedince, jelikož negativní emoce se budou stále hromadit až se nakupí a na těle se projeví buď ve formě nemoci nebo strachu, fobie či psychického onemocnění. Odtud plyne mnoho funkčních a bolestných poruch na těle či v těle, jejichž nejistý somatický původ mate lékaře, kteří neví, jak jim čelit.
Kineziologie pomáhá lidem postavit se tváří v tvář prožitým událostem, především si uvědomit různé vazby s jejich životními problémy tak, aby věděli odkud pochází jejich zdravotní komplikace či špatná životní situace. Umožní člověku nahlédnout na jeho vlastní skutečnost a pomůže mu pozměnit jeho postoj a zbavit se starých i nově vzniklých bloků.
Je třeba zmínit, že kineziologie sama o sobě neléčí, ale její snahou je nalézt emocionální bloky ( negativní emocionální stres), který se stal spouštěčem fyzických příznaků nemocí na těle.

andulka4
30. jún 2009

Jani vítejte doma 😉

mispuli
1. júl 2009

ahoj holky,zdravíme vás z domova,v neděli jsme se museli vystěhovat,řeka stoupala a stoupala,tak nás tatka odvez k našim do Tábora,sotva nás tam v půl osmý večer dovez,tak nám zavolali,že povodňová komise rozhodla,že se můžeme vrátit,řeka už jde pomalu dolů a dneska by se snad měla dostat na 2.povodňovej

susika:jsem ten případ,Honzis se narodil tak brzo kvůli preeklampsii,nikdy mě nenapadlo,že bysme měli jen jeho,chtěla jsem jít do druhýho co nejdřív,kvůli tomu úrazu je tu vlastně míša o rok dýl,ale nijak to nevadí,spíš naopak,většina gynekologů mi řekla,že by se to nemělo opakovat a hle,zase ta sviňa preeklampsie,doktoři mě sice hlídali o trochu víc,ale zabránit jí stejně úplně nedokážou,byla jsem pořád v pohodě,a pak ze dne na den a z hodiny na hodinu,ale tím tě nechci odrazovat,prostě to tak je,máme Míšu,je úpně v pohodě a další už nebude,slíbila jsem to sobě i doktorům,svého rozhodnutí nelituju,prostě jsme dvě chtěli a já bych do toho šla za jakýchkoli podmínek 😉

jani opožděně blahopřejeme ke klukovi,bude se nám dobře pamatovat tady v čechách má ten den svátek Honzík 😉 ,tak ať se rychle zaběhnete a všechno je tak,jak má

sorbona super,že už půjdeš ke klukům,jsou to chlapíci šikovní 🙂

kessiee
1. júl 2009

ahoj holky, po dlhsom case vam sem znova nakukujem a hlasim, ze sme stale v kope 🙂 dnes sme boli na poradni, malicky krasne rastie a krcok drzi, tak podla doktora by sme to mohli dotiahnut do terminu, ked nie este dalej 🙂 tak sa tesim, aj ked nechcem nic zarieknut.
janinka velmi ti gratulujem, super si to zvladla, mas moj obdiv, aj ked velmi dobre rozumiem tomu, ze to lahke nebolo, mame to podobne. hlavne, ze to uz mas za sebou.
holky, na ktore cakaju nejake vysetrenia, drzim palceky, nech vsetko dopadne co najlepsie, drzte sa kocky, aj vase uzasne deticky 🙂

maatkka
1. júl 2009

Ahojte...
Musim sa pochvalit ze sa vcera Liluska sama postavila v postielke co doteraz nikdy nespravila (zatial sa jej len par krat podarilo postavit tak ze sa pridrziavala mna ked som lezala). A vcera som vosla do izby a ona v postielke stojiiiii 😀 skoro som odpadla. Ale od vtedy to nespravila. Uz sa aj par krat sama posadila a teraz je strasne zlata ked akoby napodobnuje zvuky a mame dva prve zubky 😵
Fajn nemozem odist z miestnosti ked jej to MM picha musim mu byt psych. oporou a malej drzat nozku aby sa nepohla lebo on si jednou rukou musi spravit taku koznu riasu a druhou picha. Ale pred kazdou injekciou ideme nozicky znova striekot Lydocainom a minule to pomahalo - skoro neplakala.
Bera tie tvoje clanky (a deticky 😉 ) nemaju chybu - kraaasne napisane super sa to cita.
Mispuli esteze aspon tak to dopadlo s tou stupajucou riekou. Nech uz je len dobre.
Kessiee super super super... supeeer. Moc sa tesim ze si cela a urcite to uz dobre dopadne.
K tomu ze druhe dieta po preeklampsii - no ja som ju mala a z druheho tehotenstva lepsie povedane z toho ze sa to moze opakovat mam panicku hrozu. Keby mi to tak vedel niekto zacucit ze nebudem rodit predcasne tak uz nad druhym miminkom aj uvazujem. Ale takto... ☹

fajn
1. júl 2009

maatkka super vidíš jak je Julinka šikovná. Andrea (to je moje starší dcera) je narozená normálně a vím to na 100% že začala sama sedat,stopat a lozit po 4 9.7 protože to byla u nás povodenň jako teď. A to začala dělat všechno v jeden týden ,manžel když nás po týdnu našel protože vůbec nevěděl kde jsme tak nevěřil jak to vše dokázala.

Julinka bude šikovná holka uvidíš.

petrach
1. júl 2009

ahoj holky,
sorbono krasne se rozkojujete,jsou to fakt pašaci,budeš se hlasit občas i z nemocnice?? at víme jak se mate?

mattko moc moc moc gratuluju,ani nevíš jakou mam radost 🙂 ona ti chce dokazat,že je v pořadku,tak jí veř,je to šikulka a s tema injekcema jsem si na te myslela,že ji určite musíš držet,tak se držte všichni tři i s manžou a říkej si že to za to stojí
mispuli tak at se vám voda vyhne,je to hruza co se deje,je mi tech lidí hrozne líto ☹

jani ješte jednou ti musím napsat,jak te obdivuju jaks to dokazala zvladnout,neboj až najdeš režim,bude líp,on se Filípek naučí byt v postylce,ty menší deti jsou hodnejší..je to i u nas,Elin byla víc na rukách,jenže při dvou detech to už nejde a mimčo si zvykne..

bero nadherne napsané,díky za info
kessie tak jste to zvládli,už maš krasne tydny,moc ti to přeju,pak dej vedet,až budete mít prcka u sebe..a fotečky
nanya jste už kus chlapa,zas tak moc nepíšem,tady se to dočíst dá,jsou horší debaty kam chodím a to je des,než to přečtu za celí den,tak usínám,taky ted nejak nestíhám,snažím se Šimonkovi venovat a hodne ho bolí bříško
argousku díkly za info,stalo by to za to
fajn ahooooj 😉

holky zítra nás čeká neonatologická poradna,tak se večer ozvu co a jak,jdeme po prvé..

petrach
2. júl 2009

ahojky,
tak kontrola za náma,hrozne ho dr chvalila,že umí to co umet ma,že je krasny,šikovny.. 🙂 no proste užasna doktorka,zname ji z pobytu maleho,je to zastupkyne primáře,pamatovala si ho,to me překvapilo,tech detí jí tam musí projít hodne,ale zas jsme byli dlouho na jipce,tak asi proto

zrovna jsme sfoukli kyčle a jsme vyřazeni,tak ubyl jeden dr 😀

kde ste kdo???
jecidlon kde pak jsi,dlouho jsi tu nebyla 😲 😉

sorbona13
2. júl 2009

ahoj holky, jsem tu zase jen na skok, v polovině srpna se budeme stěhovat, tak se snažím zabalit teď už věci, co nepotřebujeme, aby toho pak nebylo moc. Od úterý jdu za klukama 🙂 Už kojíme 2x denně a oba kluky dohromady, předhánějí se, kdo vypije víc. Kubík dal včera dokonce 35ml a to má naordinováno jen 28 🙂
Zato dneska to flákal a vypil jen 10ml. Přidám fotku do alba, tak koukněte.

sorbona13
2. júl 2009

petrach: budu pravidelně informovat a taky snad budu mít čas vás dočíst 🙂

petrach
2. júl 2009

sorbono uplne kukám na ty vahy a míry 🙂 pekne jedou,za chvilku to bude přes kilo a pul,fotka je krasná,teda spíš kluci jsou suproví..teda do toho všeho se stehovat,nenudíš se..

bera28
3. júl 2009

Maatka, vidíš, jaká je Lilinka holka šikovná. Jde jí to všechno mooooc pěkně.
Petrach, gratulace k výborným zprávám.
Sorbono, paráda. Kluci jsou fakt k nerozeznání.

Hoky, já se s vámi zatím loučím. Zítra mizíme na dovču, tam není ani signál na mobil🙂 Už se na to těším jako malá.
Užívejte si léta, a ať nikoho z vás nespláchne povodeň. Až se vrátíme, tak se ozvu. A těším se na další pokroky vašich prcků.

petrach
3. júl 2009

bera tak krasne slunečne počasi,odpočin si a naber síly..krasnou dovču 🙂

petrach
3. júl 2009

kde pak všichni jste 😲
vladi co ty novinky??? 😉

susika
3. júl 2009

ahojte.
argousek. vďaka na tu kinezologiu.asi sa na to pozriem. no, veru, ja to s tými lekármi mám od vtedy, ako sme boli raz zo školy na rpeventívnej prehliadke, dosť nečakane nám tam merali tlak, som sa zlakla, čo to je, som to nepoznala a od vtedy, ked to vidím, tak je to vo mne nejaké zakodované.

misspuli. vďaka za povzbudenie🙂)ja tiež aspon dve. malá si veru surodenca zaslúži, aby nebola sama, ked bude staršia. predsa je super sa na niekoho obrátiť. preklampsiu som nemala, len tie trampoty, podla toho, ktorá sestrička prišla merať tlak🙂)od 110/60 som mala 135/90🙂))takže tak to bolo so mnou🙂))či dali lieky alebo nie, bolo to rovnaké, iba som bývala po nich hrozne ospalá. keby to sledujú takto z domu a neobležala by som to v špitály, to by som zvládla.som hrizne závislá na tom mojom prckovi, nezniesla vby som ju nevidieť celé týždne a zaspávať bez nej🙂)

sorbona-super správy, len tak ďalej🙂)

nestíham všetko čítať, prázdninujem u rodičov, tak makám na úrode. zatial sa majte krásne a detičky tiež ňnech sa držia🙂))

sorbona13
3. júl 2009

Ahoj holky, dnes je super den, kluci už mají naordinováno krmení: 2x denně kojení + 2x denně stříkačkou a 4x denně sondou, tzn. ob každé krmení můžu kojit 🙂 Zjistila jsem, že z levého prsa pijou oba líp, když je kojím najednou, tak ten, co je u levého prsa, vypije celou dávku. V tom pravém mám mlíka dost, ale přeci jen míň, než v tom levém, tak se asi víc nadřou, aby to mlíčko vytáhli. Myslíte, že se to časem upraví, abych je mohla kojit najednou a vypili oba tolik, kolik potřebují?

tin007
3. júl 2009

sorbona, ak chces poradit s kojenim, obrat sa na annag (v teme dakujeme annag), ona je fakt no 1. ak ti z praveho tecie trochu menej, tak pouzivaj stlacanie, t.j. chyt si prsnik prstami v tvare C (palec hore, prsty po prsnik) a ked uvidis, ze maly prestava aktivne pit, tak stlac, aby mu same mliecko natieklo do pusky. dobre je aj prsnik rozmasirovat pred kojenim, tak si babi nemusi mliecko vytahovat zo zaciatku silou (a stracat energiu), ale mu hned ide lahko - napis annag (aj do ip) a popis jej presne ako kojis (vzhladom na to, ako su tvoji chlapci malicki a slabucki), urcite ti da dobre rady

vladimuraz
3. júl 2009

Ahoj holky, já těžce nestíháááám, takže ještě nemám zdaleka dočteno, posledních pár dnů jen nakouknu, co je nového...
Koukám, že Petrach by ráda novinky 🙂 , ale ono jich tak moc není. V podstatě jen posun v oblasti řeči, Klárka začala docela dobře opakovat a používat slova. Většinu zatím říká po svém, je to docela sranda. Před měsícem, kdy jsem tu asi byla naposledy, říkala jen členy rodiny, auto, mimi a kyti, teď to rozšířila na zvuky asi 10 zvířat, části těla a oblečení, a pak ještě umí : papat a pití, což je zázrak, protože ona moc nejí ani nepije, ale umí se přihlásit 🙂 .
Docela dobré je to oblečení : taťata (kalhoty, kaťata),tiko, bóďo, mikinka, pičice (čepice),kopy (boty).
Jinak si pořád hraje s panenkou (nanykou podle ní), krmí jí, myje, pusinkuje, je to sranda. Skládačky a vkládačky pořád nic, na říjen si nás pozvala nějaká dětská psycholožka, tak jsem zvědavá, co jí tam Klárka předvede. Vlastně vůbec nemám potuchy, co tam po ní budou chtít. Ale něco skládat asi jo, co?
Chůze je u nás pořád bídná, záda křivá jak paragraf a to cvičíme Vojtovku poctivěji než kdy jindy.

JInak vééélmi opožděně gratuluju Sorboně ke kloučkům, jsou hrozně šikovní, ať se Vám daří i dál a jste brzy doma!!! Kojení se upraví, neboj. I když zrovna já teda z pravého prsa skoro nekojila, malá to z něj nemohla vytáhnout ani po všech možných procedurách. Držím palce, ať se to srovná.

Gratuluju samozřejmě i Janině k Filípkovi, moc jsem na tebe myslela, i když jsem nebyla ve spojení. Je to super, že jste to tak pěkně zvládli, jsi pro nás další zájemkyně o druhé mimi dobrý příklad 😉 .
Přiznám se, že mi docela otrnulo a taky bych do toho šla, ale odrazují mně ty příšerné procedury kolem umělého oplodnění, mně ten příval hormonů vůbec nedělal dobře a skončila jsem v nemocnici polomrtvá jen díky předávkování hormony.

Bera, užij si dovolenou!!!

Fajn, z toho, co jsem přečetla, jsem se nejvíc nasmála Diančiným hláškám, jak jinak že? 😀 Je to hlavička.

Mispuli, co voda? Doufám,že se Vám to vyhnulo. Až budete v Táboře, ozvěte se.

Andulko, taky doufám, že Vás se voda netýká. Kdybys znala někoho, kdo by potřeboval pomoct, písni to sem. Nabízím zdarma oblečení po Klárce, nějaké hračky, oblečení a boty po nevlastní dceři (na 6-8 let), moje oblečení (vel. 36- do toho už se nenarvu) Viděla jsem, že některým lidem fakt nezbylo nic, třeba by to někdo uvítal. Ale nevím, kde bydlíš a jak to tam vypadá...

Maatka, Julinka je moc šikovná holčička 😉

Argoušku, zdravíme. Co Vy, chystáte se někam na dovolenou?

Omlouvám se, že jsem to vzala takhle letem světem, jdu ještě dát prádlo do pračky a uvařit knedlíky, s Klárkou nic neudělám.
Hodila jsem do alba nějaké fotky, zatím pa, přihlásím se po dovolené a budu psát pravidleně, slibuju 😉

argousek
3. júl 2009

vladimuraz gratulujeme k novým slovíčkům 😉
U nás je to s mluvením pořád bída, víc teda žvatlá už už to to vypadá, že něco řekne, ale pořád je to taková hatlamatlatilka, které nerozumíme 😅
Jinak my se na dovolenou chystáme, ale až v září a asi nějaký last minute, takže to zatím moc nehrotíme
Taky jsme zažádali Adámkovi o lázně, tak jsme zvědavý, jestli mu to přiklepnou a když tak na kdy to bude. Aby nám to taky nevyšlo na září, když plánujeme tu dovolenou, navíc půjde Adámek na zákrok do nemocnice a taky už jsme si objednali víkenodový pobyt v lázních od rané péče. Tak jsem fakt zvědavá, jak to všechno skoulíme 🙂

Jinak vám holky musím říct, že tady furt hrozně prší a teď jsme byli 2 dny bez internetu, protože nám bouřka vypálila modem, tak už jsem měla docela absťák bez počítače 🙂 😀

vladimuraz
3. júl 2009

Argousku, taky jsem se na Tvůj popud byla informovat na ranou péči tady v Ta. Ptala jsem se paní na sociálce, která to má na starosti a byla to domluva jak s koněm. Ona, která by měla tu péči doporučovat, mně od toho zrazovala, že tam pro nás stejně nic udělat nemůžou. Když jsem se jí ptala na koníky, myslela jsem, že by to Klárce třeba pomohlo s tou koordinací pohybu a rovnováhou - tak na mně koukala jak na magora a řekla, že na to nemáme absolutně nárok. Když jsem řekla, že si to klidně zaplatím, tak najednou prý žádné koně ani nemají... No děs, neochota, hrůza. A to si mně ještě vzala do kanceláře, kde kecala se svojí kámoškou, takže já to tam vykládala před úplně cizím člověkem, kterému do našich problémů nic není. Nakonec mně odeslala do speciální školky, kde se věnují i postiženým dětem, ale tam chodíme už dávno na ty pohybové hry a ta teta, která nás vede, to je taky případ. Od té bych se fakt rady nedočkala, páč ta tam chodí jen proto, že něco dělat musí. Na děti je nepříjemná, pořád vrčí, že jsou líné a neukázněné... fakt príma prostředí pro pomoc 😒

vladimuraz
3. júl 2009

Jinak, Argi, tady taky pořád leje. Vždycky kolem oběda, když Klárka spí, je vedro a sotva se vzbudí, začne lejt a ona se vzteká u dveří, že chce ven 😖 . Ty lázně si užijte, určitě Vám tam dají dobré tipy, jak Adámka popostrčit, bude to moc fajn. Hlavně si odpočineš i Ty od toho kolotoče v domácnosti - a to taky není k zahození 😉

fajn
4. júl 2009

vLADI TU RANOU PÉČI SI TAM ZAVOLEJ SAMA.

argousek
4. júl 2009

já si teda tu ranou péči nemůžu vynachválit 😀 Jsou to prima baby, se kterýma všechno proberu, navíc mají zkušenosti, takže i dost poradí. Mám tady taky docela dobrou kámošku, která mně vždycky vyslechne, ale nedokáže poradit a nemá o tom všem vůbec šajnu. Jak říkala fajn, že se na ně Dianka vždycky těšila, tak Adámek to samé. A když odjíždějí, tak se na ně věší a jel by nejraději s nima. Navíc mi poradily lázně, protože praktická mi pořád říkala, že na nic takového nemáme nárok a až když jsem jí řekla ať si to pořádně prověří, že z rané péče mi říkali něco jiného, tak teprve vyřidila papíry a poslala to na pojišťovnu. Navíc jsme díky nim změnili neurologa a psycholožku a zkusili tu orofaciální stimulaci obličeje. Já je můžu jen chválit a spíš lituju, že jsem je nekontaktovala dřív, protože Adámek už mohl být někde jinde 😒

fajn
4. júl 2009

Arg. to jsem ráda že jsi tak spokojená a hlavně Adámek. To že vyslechnou a poradí to je na tom to nejsuprovější. Kamarádky sice vyslechnou ale pak si stejně myslí že to přeháním ale ta paní to bylo někdy víc jak kamarádka. I když už k nám rok nejezdí pořád si píšem přes emaily nebo si i zavoláme. Takže ona je pro mě někdy víc jak kamarádka. Já jsem hodně lidí kolem sebe ztratila díky Didce ,ale to neva ona mi to snad vše vrátí až vyroste.

Arg. a s čím jdete do nemocnice jestli to není nějak tajné.
Já jsem byla s Didkou ve čtvrtek na kardiologii poslala nás tam naše mudra že má Didka vyšší tlak. Tak ji dělali EKG a ulrazvuk a nic naštěstí nenašli. Ve středu ji ještě nasadí na celej den Holtra no tak to bude mazec. Ještě jsme ke všemu samy doma Andrea odjíždí zítra na dovču a můj chlap do Brna pracovně taky na týden. Budu to mít jak dovolenou ale s Didkou tak si to třeba užijem. včera jsem tady měla ještě děcka od ségry a ona má tři věk 9,5,2.5 tak to byl mazec. Ale žiju tak to je fajn. Začíná se tady jaksi mračit

argousek
4. júl 2009

fajn já už jsem to tu někde psala, jak jsme byli na té foniatrii, tak mu našel na hlasivkách nějaké uzlíky a protože jsou docela velké, tak nás objednal na konec září a Adámkovi v celkové anestezii jeden ten uzlík odstraní a zjistí, jestli je to jen uzlík nebo papylom (nezhoubný nádor) nebo by to mohl být i nádor, ale to říkal, že je to velice nepravděpodobné. Myslí si, že jsou to jen uzlíky, ale vědět to nemůže, musí se udělat rozbor. Štve mně, že bude muset na tu anestezii. Nejdřív jsme se s tím hodně trápili, ale teď si zase říkám, že to možná moc hrotíme. Bude to jen krátká anestezie a co dětí chodí na kýly, mandle atd a rodiče to asi tak nehrotí. No uvidíme, my jsme se objednali ještě k jedné homeopatce, tak uvidíme, jestli by šlo udělat něco i touto cestou.

fajn taky mně napadlo, jestli jsi nezkoušela na ten tlak taky homeopatii třeba by jí to pomohlo 😉

fajn
4. júl 2009

Arg. ona má tlak 90/50 90/60 a to si kardiolog myslí že to zase není tak hrozný. Dr. včera říkala že to může mít i od těch plic aprůdušek jak má tu BPD tak uvidíme.

Jo na tu foniatrii jsem zapoměla. Didka taky měla jít na mandle a já jsem tam nešla protože jsem taky měla strach z narkózy. A na druhou stranu když jsem tam šla na vyšetření a nějakej arab se ani nepodíval do krku a řekl že to pozná podle očí tak jsem si řekla že ju nebudu trápit jenom proto aby nějakej špitál vydělal to mě může políbit pr..... .Tak toho všeho má až až tak proč ještě toto.

Zkusím se zeptat na ty homeopatyka díky.
Ajak Adámkovi už jde ta chůze po té injekci a co ten novej neurolog,byla jsi s ním už na kontrole?Promiň jsem zvědavá jak stará baba.

argousek
4. júl 2009

fajn chůze je lepší 😉 Já mu ještě každý večer masíruju nohy 😅 Už taky nedrží ruce křečovitě ve výšce pasu, ale už je má volně dole, což je taky znakem, že už je to lepší 😉 Navíc si nemůžeme vynachválit ty doplňky stravy, co nám předepsal. Adámek po tom víc chápe a rozumí. Jsme z toho opravdu nadšení 😉 Včera tady byla švagrová, co ho už dlouho neviděla a říkala, že jí přijde jinej (asi rozumnější 🙂 ) No a na další kontrolu půjdeme začátkem září 😉

vladimuraz
4. júl 2009

Argi, můžeš mi, prosím, napsat něco víc o těch doplňcích stravy do IP? Děkuju moc za Tvůj čas.

maalinkate
4. júl 2009

ahojky, tak sa vam hlasim, aj s malym tobiaskom.. pondelok sme boli na tu krv a vysledky boli zle, hodnota 56 tak sme boli hospitalizovany a na druhy den-utorok malinkemu podali transfuziu krvi.. vo stvrtok sme prisli domov z nemocnice, malinky je ruzovy a dostal aj nejake lieciky, tak uzivame a cakame.. na dalsiu kontrolu ideme 23.7 a po odobrati krvi sa bude vidiet, co dalej..ak budu vysledky opat zle, podaju malinkemu dalsiu transfuziu.. alebo ak by sa mi zdal bledy, musime sa u doktora hlasit skor.. terajsia nasa hodnota je 102.. teraz som v stave neustaleho pozorovania svojho synceka, mam strach ze to budeme musiet znova zopakovat, bojim sa toho ze mi malinky znova zbledne..