Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
1. sep 2009

holky krááásné fotky 😉

fajn učitelky si s ní poradí, navíc mívají větší respekt než rodiče a děti si k nim tolik nedovolí 😀 Neboj ani nebude chtít domů, jak se jí tam bude líbit 😉 A ty si to užívej plnými doušky, však si to po těch letech zasloužíš. Pusť si nějakou hudbu nebo zajdi k někomu na kafe 😉 Prostě poho, pohoda, pohodička

Jinak my jdeme zítra na předoperační vyšetření a ve čtvrtek mu vytrhnou v anestezii ten zoubek. Jsem ráda, protože ho to bolí, hlavně v noci, když je v klidu

fajn
1. sep 2009

Arg. to říkají všichni že si k učitelkám nedovolí,ale Didce je to jedno . Dnes ji i praštila po ruce protože ji nechtěla půjčit tužky ze stolu. Domů nechtěla to je pravda. Pořád mluví o tom jak tam paní učitelka dělala kašpárka a říkala že je tam dětí jak smetí. 6e seděli na koberci a povídali si. Akorát svačinku dostala dom protože ji nechtěla. Tak ju dostala ve 4 doma a ptala se mě jestli ten rohlík je z domu. Tak jsem ji řekla že jo a ona jestli náhodou není ze školky že ten nechce 😀 . No ale když byl z našeho domu a ne ze školkovyho tak ji chutnal 😅

fajn
1. sep 2009

Jinak držím pěsti ať to dobře dopadne.

Fotky moc hezky

denisee
1. sep 2009

Petrach: někdy u toho brečí jindy se směje, záleží v jakém je rozpoložení (ospalý, hladový, unavený...) a taky jak jsem na tom já 🙂 všechno vycítí. Ale jinak, pokud se některý cvik cvičí už delší dobu, reakce nemusí být tak bouřlivá, takže už ani nemusí plakat. A fotky jsou krásné, malý už tak vyrostl, už to není žádné miminečko 🙂 , moc vám to tam sluší.

Sorbono:kluci jsou nádherní! Krásně prospívaj a rostou.

petrach
1. sep 2009

holky dekuju 🙂
i prdolky od sorbony už se krasne kulatí,jsou nadherní 🙂 pekne nam ti prckove rostou,to je dobře 🙂

argousku at to ma brzo za sebou,hlavne že přestane bolet a kup předem bolestné,to se musí,to mi po každem pobytu v nemocnici neco koupili,byt jen knížku.nebo pokud byl nejaky bolestiví zakrok..tak se drž

fajn Didka je číslo,ale je stejne užasná.. 🙂

bera28
2. sep 2009

Holky, četly jste včera v MF Dnes článek o testu kočárků v Německu?? Docela síla! O dvojčatových tam nebylo, na to standardně kašlou. Ale těch, které nevyhovují je na můj vkus nějak moc. A jsou to velmi známé a frekventované značky 😠

denisee
2. sep 2009

bera: nečetla???? byl tam x-lander(trojkombinace)

Holky : chtěla jsem se poradit, jestli začínáte dávat dětem na podzim a zimu nějaké vitamíny??? Jestli se vůbec něco pro roční prcky dělá a není to jen o tahání pěněz ☹ poraďte jestli máte nějaké zkušenosti. Díky

maatkka
2. sep 2009

To by aj mna zaujimalo 😉 My sme minuly rok (jesen-zima) davali len cebion multi ale tento rok by som chcela este nejake homeopatikum alebo co ked uz nebudeme dostavat synagis...

denisee
2. sep 2009

maatkka: tak na internetu jsem našla, že se hodně dětičkám od 1 roku doporučuje Sirup Multi.sanostol(obsahuje vitamíny+minerály+vápník) a prý i podporuje chuť k jídlu 🙂 . Tak jdu dodělat oběd. pa

andulka4
2. sep 2009

Argi tak ať vám to dobře dopadne

Fajn super že je v té školce 🙂 aspoň se zabaví 😀

maartinkaa
2. sep 2009

Sorbona, krasne fotky.
Dneska sme boli na kontrole usiek a pocujeme 😀 😀 😀 😀
a boli sme aj na tej pneumologii a dostaneme synagis aj ked sme neboli napojeni na ventilaciu, tak sa tesim
a teraz k tomu prenevaru: u nas na slovensku ho dostanu vsetky deti narodene v roku 2009, mi hovorila doktorka, takze aj ten budeme mat, len sa mi to zda vela na tie male telicka 😨

bera28
2. sep 2009

Denisee, jsou tam tyto značky kočárků (v pořadí od nejhoršího): Quinny Speedi Sx, Gesslein Future I loop, Maxi-Cosi Mura 4, I´coo Plasma mit Coco, Hauck Chicago air, Emmaljunga Nitro City, Babywelt Pro 4 S, Herlag Sportwagen Rimini, Brio Go, Abc Design Turbo 6S.
Ten Multisanostol jsem jednou prckům koupila a vůbec jim nechutnal (mně teda jo🙂 Má příchuť po pomerančích.
Maartinka, synagis deti nijak nezatezuje ani na nej nejsou reakce, takze bud v klidu, ze by toho meli s Prevenarem hodne.
Argousku, zítra držím moc palce. A Tobě přeji, ať dalšího prcka donosíš do termínu jako Janina 😉

bera28
2. sep 2009

Holky, dneska jsem se byla po roce a půl podívat v práci. Přišlo mi to, jako bych se vracela po 14denní dovolené. Skoro nic se nezměnilo, až na to, že spousta holek je na mateřské, ale s těmi jsem v kontaktu tak jako tak a další dvě potomka čekají. Klíďo bych se tam hned vrátila, ale to dojíždění 😝

maatkka
2. sep 2009

Argousek gratulujeeeeeeeeeeem a zelam to co bera 😀 😀 😀

petrach
2. sep 2009

argousku to je krasne překvápko 🙂 moc moc gratuluju a přeju klidne,pohodove tehu až do konce 😉
nasdherná zprava 🙂

argousek
2. sep 2009

holky díky moc jste zlaté, zatím se moc bojím, abych to nezakřikla, ale snad to bude dobrý 😉

denisee
2. sep 2009

argousku: já pořád k čemu ti holky gratulujou 😀 jako, že jdete na vytržení zubu? A co nevidím - 5tt. Taky se přidávám ke gratulaci. Já o tom taky pořád přemýšlím, ale manžel říkal až bude Vojta chodit, ale my ho máme po IVF.

jecidlo
2. sep 2009

argousek: Juuuu, taky se pridavam s gratulacemi 😵

petrach
2. sep 2009

argi neboj ted to bude jine a až do konce 😉 počkej na ty kvetnove vedra 😀 jak se budeš koulet a funet 😉
moc ti to přeju a mam hroznou radost,tak si to uživej a nemej strach,jo?

demise už aby ste začali 😀 Vojtik bude behat co by dup 😉
ale zas ho užiješ.me vetší vekoví rozdil přijde že si užiješ obou a deti zas maji tebe pro sebe..
my už tohle dořešili.chteli jsme totiž deti 3,asi blazni v dnešní dobe .ale chteli no a manža pry už nema na to nervy 😀 holt je neumím rodit 😢

denisee
2. sep 2009

Peti: No uvidíme 😒 rádi bysme, aby se zadařilo přirozeně, sama nevím, jak to půjde rychle nebo jestli zas s pomocí doktorů. A blázni byste nebyli, mám kolem sebe dost lidí co maj 3 děti nebo je plánujou. Ale chápu vaší situaci ☹ .

adajar
2. sep 2009

Ahoj holky tak uz merime 40cm a vazime 1105g. No a uz papame 12ML/3HOD.Jinak jsem dobry ted. 😉 😉 😉

petrach
3. sep 2009

adajar pomalu chystej vybavičku,at to stihneš 😀 za chvilku poujdeš za Danielkem a pak šup domu,fakt to utíká 😉
gratuluju k přírustku 🙂

maartinkaa
3. sep 2009

Ja sa tiez cudujem, ze k comu tie holky gratuluju a to k novemu prirastku 😀 😀 😀 , ja sa teda pripajam a gratulujem tiez 😉

maartinkaa
3. sep 2009

Adajar, vy ste ale nahodili tempo 😀 😀 😀

adajar
3. sep 2009

petrach no jako myslim si ze timhle tempem co jedem pujdem domu s 3 kg a hlavne 50tku asi potrebovat nebudem. 😉 😉

holky dekujem moc. jsem vcera nato zirala jak z jara kdyz i sestricce prisel dlouhej.

petrach
3. sep 2009

adajar mi šli z porodky s delkou 41cm 😀 takže 50 fakt nebudeš potřebovat 😉 to je super že tak krasne přibírá

jecidlo
3. sep 2009

Tak jsem zpatky od nove doktorky, koukala na me jak na blazna proc jsme ockovali Synflorixem, kdyz Prevenar by jsme meli zadarmo!!!Rikal ajsem ji, ze jsem se naseho pana doktora ptala 3x a rekl mi , ze na nej narok nemame, ona tvrdi ze deti pod 1500g pry automaticky, tak ted me to muze jenom sr.t b 12 tisic na chodniku nenajdes, ale co uz ze? Jinak je moc mila. meli jsme opozdenou 6m prohlidku a matej ma 6650g a 64cm, Maruska 7530g a 67cm a budeme zacinat se zeleninkou, protoze ja uz proste nemuzu ☹

sorbona13
3. sep 2009

ahoj holky, včera jsme byli u pediatričky a kluci mají 3095g/48,5cm a 2905g/48cm. Zatím nebudeme očkovat, bylo to i ve zprávě z neurologie a potom dostaneme zdarma Prevenar, máme na něj prý nárok. Ještě mi přeložila zprávu z neurologie, protože v Podolí nám nic nevysvětlili. Prý tam máme napsané cvičení, ale nám nikdo žádný cvik neukázal, jenom řekli, že máme nosit Honzíka na tygříka a do klubíčka 😠 Příští středu jdeme zase na kontrolní odběry, tak se zeptám, co tedy máme cvičit. Doktorka nás potom pošle do rehabilitačního centra.

jecidlo: ten bývalý doktor byl fakt vůl k pohledání 😠

adajar: Daneček je hvězda, naproto úžasný!

bera28
3. sep 2009

Adajar, Daneček roste jako z vody, teda spíš z mlíčka 😀 50 si fakt nekupuj, my jsme měli asi tak 6 věcí v této velikosti a nepoužili jsme je.

Jecidlo, hlavně že jsi s novou dr. spokojená. Ale s tím Prevenarem, to vážně naštve! Dvojčátka Ti krásně prospívají.

maatkka
3. sep 2009

Denisee tak to vam drzim palce 🙂 U nas je to naopak MM by s druhym mimcom suhlasil aj hned ale ja mam stale vacsi pocit ze Julia bude jedinacik 😔 Ja sa toho strachu proste nedokazem zbavit. Vzdy ked si precitam ze ak sa preeklampsia vyskytla v prvom tehu je vacsia pravdepodobnost ze sa bude opakovat som presvedcena ze ma na druhe mimi nenahovori aj ked by som ho raz veeeeeeeelmi chcela mat. Na druhej strane som uz pocula aj nazor (a mysli si to aj moja gynekologicka) ze ked som ju mala v prvom tehotenstve neznamena ze sa to bude opakovat a ze ak aj ano tak v slabsej forme takze je vacsia pravdepodobnost udrzat tehotenstvo co najdlhsie - dlhsie ako to predchadzajuce... A tu na MK som dokonca citala nazor ze ak je to druhe babo s tym istym partnerom tak by sa preeklampsia nemala opakovat 😀
Poradte ako sa toho strachu zbavit???
Argousek napis ako ste u zubara dopadli. Moc na vas myslim lebo ja zubarov faaakt nemusim.
Adajar super spravy 😉
Jecidlo tak to je co za dr. ked ani o tomto nema prehlad??? Dopbre ze ste sa ho zbavili. Mna uz mrzelo aj to ked som stratila jednu davku prevenaru (po ceste mi vypadla z kocika) tak si ju mozno budeme musiet kupit takze toto by ma fakt nastvalo.