Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
13. sep 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... holky tady je nedonosene miminko po mesici v inkubatoru. 😀 😀 😀

fajn
13. sep 2009

adajdar to je macek 😉

adajar
13. sep 2009

fajn 😀 😀 😀

argousek
13. sep 2009

denisee Vojtík je šikulka 😀 😀 😀 K sežrání 😉
adajar má už kráááásný faldíky 😉
fajn hmm tak to zase máte, viď Tak ať jste brzy zdraví 😉

Holky my zítra jdeme poprvé ke kinezioložce, tak jsem na to fakt zvědavá, pak dám vědět, jaké to bylo 😉

denisee
13. sep 2009

argi: určitě napiš, mě to taky dost zajímá.
fajn: když jdou děti do školky, tak to bude asi bohužel častější, ta nemocnost co ☹ . Těším se na video 🙂

adajar: paráda, jde vám to moc dobře 🙂

fajn
13. sep 2009

Arg. myslím že budeš zklamaná. Mě se to tenkrát nelíbilo,myslím že jde jen o tahání peněz. Ale uvidíš sama třeba vám to pomůže. Držím pěsti

petrach
13. sep 2009

denise vydeo paradní,a jak už umí mávat.. 🙂
adajar na te fotce fakt vypada víc jak na tech 1300g 😀 ma už takove hezky baculate telíčko,krasne vam roste,jen tak dál

fajn u nas už taky ryma,ten první rok ve školce byl i u nas desny,byla víc doma jak tam..tak držím pesti at u vas je to jiné

argousku pak napiš ,jsem na to zvedavá,taky bych to chtela skusit

susika
13. sep 2009

ahojte babule. tak som sa ku vám konečne dostala. malá dava riadne zabrať. ciká už celkom pekne, aj sa pýta, aj vonku, ale vonku sa hambí alebo bojí vycikať, tak vonku plienkujeme, aj ked občas jej ju nedám, vydrží, alebo pustí🙂))na spanie samozrejmosť, aj ked plienočka býva po popoludnjašom spánku občas suchá, ale neriskujem.dnes poobede zasa nespala a to je od siedmej hore. spáva mi 8 hodín v noci, čo je dosť málo, cez den ako tak. od 45 minut do dvoch hodín. budí sa už na cikanie, ale už sa to trocha ustálilo, že potom zaspí. v noci zaspáva aj okolo pol 11 a o siedmej je hore.niekedy už o pol deviatej spí a vstával rovnako o siedmej. je to niekdy des. nespravím pri nej nič. aj tak sme stále hore. dnes ma už tak naštvala s nejedením-už to trvá dlhšie a neviem, čo s tým, aj pochudla-že som jej zrušila všetko,č o mala rada a zasa mi poobede nespala, lebo bola nervozna z toho, čo sa dialo, a vzala som jej oblubený vankušik, s ktoprým spávala.asi jej ho na noc dám, ench aspon v noci spíme. je nervozna, ejdovitá, ja už s nervami v koncoch tiež. tak som sa strošku posťažovala.

ale pozerám, že váms a tu dobre darí. sorbona, krásne rastiete.argousek-a načo kinezologičke?prepáč, enčítala som všeštko dozadu.adajar. drobec krásne vyrásto. by osm mu hádala aj zo dve kila. molja malá ked mala dve kilečka, nebola taká veliká🙂))babule, daje pokoj so soplíkmi. naokolo tiež deti pochoreli, snád sa budeme držať aspon do zimy.

argousek
13. sep 2009

susika už jsme to tady kdysi probírali, já si myslím, že nedonošenci prodělali na začátku spoustu stresů, jak z předčasného porodu tak z pobytu v inkubátoru. Tyto stresy mohou v těle způsobit určité bloky, které je možné s kinezioložkou odstranit. Ty bloky pak mohou něco způsobit, třeba pomalejší vývoj. Lékaři většinou léčí problém, ale kolikrát je potřeba odstranit příčinu, to co to způsobilo. Je to dost složité ani já sama se v tom zas tak dobře nevyznám.

bera28
13. sep 2009

Denisee, Vojtík je taky pěkný lumpík, co? 🙂 Já už taky potřebuji stáhnout z kamery záběry, mám jich tam 188 a ještě jsem pořád nenainstalovala do PC program na stahování. Takže to vidím tak, že první video dám na web až půjdou děti do školy🙂

Adajar, Daneček roste jako z vody, tedy z mlíčka.

Susi, jojo problémy s nejedením znám jak své boty. Kuba už jí ale dobře, zrovna dneska jsem mu ke sváče dala poprvé Lipánka, tak ho snědl asi během minuty a ještě se dojedl bílou Activií a piškoty🙂 Zato Anetka, pro ní je jídlo nutné zlo. Když to teda musí sníst, tak jo, ale ty obličeje. 😝 Ale neboj, ono bude líp. A od toho jsme tady, aby ses měla kde vypovídat, teda vypsat.

Argousku, tak si představ, že i já jdu zítra ke kinezioložce. Byla jsem u ní už dříve, jednou dokonce když už byly děti doma a tak hrozně zlobily s jídlem. No, myslím, že to bylo na prd, ale souhlasím s Tebou, že ty nedonošenci mají psych. bloky, které je třeba odstranit. Navíc mi vždycky namíchala Bachovky a těm důvěřuji. Tak jsem zvědavá, co zítra. Zatím tam chodím jen já, prckové jsou na to ještě malí.

Holky, já jsem dneska úplně mrtvá, dala jsem si pyžamový den a od rána tu chodím v županu🙂 Děti jsou s taťkou venku, tak mám klídek. Už se asi blíží podzimní únava.

Co asi Mila, jak dopadla na pohovoru?

merj
13. sep 2009

Ahojte,
clovek chvili necte a nestiha 😉

Kiki, diky za info, nastesti po 2 dnech to odeznelo samo.

Petrach, "vojtovku" jsme samozrejme cvicili, tomu se snad nevyhne zadny nedosenec. A maly mel uz cviceni od prvnich dnu v inkubatoru, protoze mel problem s vypraznovanim, ale to nebylo uplne spravna vojtovka. Ale pak prislo ruzne prodychavani apod.
Na rhb chodime dodnes. A musim rici, ze jsme v zivote nezazili ty obavy, co tu obcas holky popisuji. Mame uplne pohodovou rehabku a vzdy se s ni da domluvit, takze jednou za mesic je to spise mila spolecenska udalost. Ted hlavne hlida, aby vsechny pohyby delal maly spravne a ted "cvicime" protahovani a rovnovahu.

Hezky vecer a do noveho tzdne pohodu a vykroceni tou "pravou" nohou

jecidlo
13. sep 2009

adajar: vypada uz fakt jako chlapak 😉 a co to ma nalepene na tech kolinkach to slouzi k cemu?

sorbona: ja jsem je pak uz taky prestala vazit, vypadali spokojene, podle me pak uz pili zase min nez byl doporuceny limit, ale porad pribirali, tak jsem se prave nechtela porad stresovat co jako ze vypil jenom 80ml atd atd. Ted je vazim cca jednou za tyden, ale my uz zaciname s tema prikrmama, takze stres taky trochu opadnul. Akorat jak byly ty horka a jak byli vetsi tak jsem pres den proste kojila casteji, v podstate doted mame interval co 2 hodiny, jen velmi vyjimecne to natahnou na vic jak 3 hodiny ve dne, to akorat kdyz treba venku usnou, ale jinak maji delsi interval jenom v noci, ale to zase maruska vydrzi klidne tech 8-10 hodin. Spis ted resim jak odstavit Marusku od usinani u prsa, cuca me pres den kdyz chce spat a nejhorsi je to vecer, to me taha treba aj hodinu a beda, kdyz ji to prso vezmu driv nez usne opravu tvrde. jenze je to uz fyzicka bolest.

petrach
13. sep 2009

susika od toho tu jsme se vypovídat a podržet,nekdy nas ti prckove pekne trapí 😒
s jidlem bohužel neporadím,u nas je to opak,dr chce at ho brzdím,přitom pije za den max 700ml,což na 6kg není zas tak moc
dr vam na to nejezení řekla co?
u nas je holčička u sousedu stejne stara jako Elin a ta jí malo od mala,do 2 let mela jen mateřinu a ted se spíš v jidle nimrá,je to hubenour v 1 tříde 16kg..její sestra byla to same a ted v 7 tříde najednou porostla a obalila se,ja vím že te to trapí,ale je zdravá..

jecidlo a cumel nechce co?? my bez nej nedame ranu..
merj proste hledím jak rychle vše dohnal,to je fakt užasné 🙂

holky musím se pochlubit,dnes jsme cvičili a dala jsem Šimulu na bok že zacvičíme a než jsem ho chytlůa tak šup a byl na břiše 🙂 takže snaha už je,asi to jen dyl potrvá

jecidlo
13. sep 2009

petrach: nechce a nechce, porad zkousim, ale neda se obalamutit, aspon ze Matysek je dudlikovej a tim padm usina bez problemu a nemorduje me.
No vidis ono to otaceni prijde, moje lina prdelka Maruska taky furt nic, ale hlavne, ze se aspon snazi 😉

adajar
13. sep 2009

No holky je to kus no mu tam prezdivaji vsichni tloustiku. Dneska opet pribral mame 1360g.

Jecidlo to na tech kolinkach je aby nemel prolezeniny a otlaceniny jak na nich porad lezel. Jo a dneska nam vyndali central takze uz je jen na moji strave kadi sam uz a jime 25ml. Jo a dychani na brejlich stabilnejsi. 😀 😀 😀 A u maminky je ukazkove hodnej. A strasne komunikativnii.

petrach
14. sep 2009

adajar supeeer zpravy 🙂 🙂

jecidlo nemužem chtít všechno hned,no..

adajar
14. sep 2009

petrach no az se bojim abych neco nezakrikla no.

sorbona13
14. sep 2009

ahoj holky, nestíhám dočítat, kluci dneska řvou jak divý, už přes den skoro nespí, vždycky tak půl hodinku a pak buď řvou nebo jen tak koukají.

Tak jen rychle přeji Danečkovi k mini výročí, je neskutečné, jak skvěle to zvládáte 🙂
petrach: super pokroky, jen tak dál 🙂
jecidlo: včera jsem 2x nevážila a i Honzík se zdál spokojený, i když měl horší prso. Ale dneska mi to nedalo a zjistila jsem, že během 4 kojení vypil Honzík 275ml a Kuba 420ml, takže asi zase pojedu systém střídání. Honzík vypil během jednoho kojení třeba jen 60ml ☹

maartinkaa
14. sep 2009

ahoj dievcata, tak transfuzia nam nehrozi 😀 zo 70 sa nam to vysplhalo na 95, tak sa vytesujem 😀 😀

adajar, malicky je taky papkac ako boli moji 😀 😀 😀 a aj su

fajn
14. sep 2009

marti paráda to je fajn že na to nemusí.

Sorbona a bude hůř 😉

fajn
14. sep 2009

jinak jsem byla s Didkou ráno u dr. protože chrchle a sople má až k zemi. Máme antibiotika tak doufám že to zabere co nejdřív. Pořád chce jít ven tak ječí.

maatkka
14. sep 2009

Ahojte
tak my mame po ockovani doteraz sme sa preventivne obkladikovali a teraz spinka tak dufam ze to bude aj v noci o.k. a hlavne bez teploty. Som myslela ze nas nasa pediatricka-neurologicka nejako zhodnoti ale nebola tam. Zastupovala ju ina dr. tak sa povypytovala na malu a ked zistila aka malicka sa narodila zacala ju vychvalovat 😀 ze by to na nu teda nepovedala. Sa mi pacil jej pristup ze to nebrala ako samozrejmost. Inak mame 9200 gramov - celkom pekne 😉
Denisee najnovsie mame topanocky "Wanda" je to slovensky vyrobok. Kupila ich malej starka - vraj jej ich poradili v nejakej predajni ked chcela nejake zdravotne topanocky. Som sa aj na rehabilitaciach pre istotu pytala ci mozu byt a vraj mozu. Ale teraz ideme aj tak uz pomaly kupovat nejake teplejsie.
S videom neviem. Ja by som ich stiahla z youtube ale neviem ich nahrat do pocitaca. Neviem teda ci mame na to vobec nejaky ten program stiahnuty. Nevies ci by to neslo aj nejak cez bluetooth ako fotky? To je asi blbost 😀
Adajar ja teda na Danielka nemam slov 🙂 krasna fotka paradne sa vypapkal 😉 len tak dalej.
Fajn petrach skore uzdravenie krpcekom...
Martinka parada ze na transfuzku nemusite.
Bera aj ja som zvedava co napise mila - dufam ze jej to dobre dopadlo...
Sorbona susika prajem nam 😀 pevne nervy...

fajn
14. sep 2009

arg. tak jste dopadli?

adajar
14. sep 2009

Ahojky holky tak uz jsme odedneska na JIPce a sestricka rikala ze uz budem zkouset prikladat jen na zkousku aby ochutnal i mlicko no. 😀 😀 😀 Ale jinak ma jeste cas tak tyden na prikldani. Jo vazime 1390g a dneska klokankoval tatka a rika neco tu smrdi a sestricka ho brala a normalne se prosral az na tatinka sikulka a mel posranou i celou nohu. 😀 😀 😀 😀

argousek
14. sep 2009

adajar tak to měl taťka radost, že 😀 😀 😀

fajn brzo se uzdravte, ať může Dianka zase brzy mezi děti 😉

Jinak my jsme dnes byli na té kineziologii a bylo to opravdu zvláštní. Zatím nemůžu říct, jestli to funguje, výsledek by se měl dostavit během pár týdnů (cca do dvou měsíců). Tak jsme sami zvědaví. Zaplatili jsme tam 1200, tak doufám, že to nebyli peníze vyhozený oknem a že to zabere. Jinak na Adámkovi pracovala s manželem (protože byl prý nějaký problém či blok způsobený několik generací zpátky z manželovy strany). Měla odstranit to, jak si Adámek dává ty předměty před oči. Je to docela složitý to takhle na dálku vysvětlit. Ale ona pracuje, jako přes vaše tělo a ptá se na různé otázky a hledá, kde je ten problém, který chcete řešit. Nemůžu říct, že bych tomu vyloženě nevěřila, protože jsem opravdu cítila takový tlak nebo energii v rukách, když se ptala, ale nevím, opravdu se to teprve uvidí. Hlavně teda na Adámkovi, jestli to přestane dělat.
No a pak řešila mně a důvod předčasnýho porodu a prý je to taky věc, která se táhne asi 7 pokolení zpátky, ze strany mé mamky, ale nevím. Moje mamka rodila 2x a oba porody byly předčasné. Ale dál do minulosti toho moc nevíme, protože moje mamka přišla o mamku docela brzy, takže žádné informace o svých předkách moc nemá, protože její táta je už také po smrti a ten to bral zase jako tabu, neměli spolu moc vztah, aby to někdy řešili.

bera28
14. sep 2009

Adajar, blahopřeji!

Argousku, už jsem netrpělivě čekala na Tvoje informace. Tak jsem zvědavá, co nám napíšeš, až se vrátíte z lázní, to už by mohly být nějaké pokroky viditelné, ne? Držím palce, ať to nebyly jen vyhozené penízky.

Já jsem si dneska od kinezioložky odnesla Bachovky jen pro Anetku, prý je v současné době nepotřebuji ani já, ani Kubajz. Dost mě to překvapilo, protože je to fakt pravda. Větší problémy jsou s Anetkou, Kubajz už i dost dobře jí a i jinak je víc v pohodě. Taky jí tam ještě odstranila jeden blok z minula a říkala, že se máme na co těšit, že nám Anetka ještě ukáže🙂 Je to prý velmi silná osobnost (no to vidím už teď, jak to tady celé řídí😀)

Leze na mě nějaká rýma, jdu spát. Tak dobrou.

argousek
14. sep 2009

jo a víš, co ještě bylo teda zajímavý 😅 Ona mu dělala i numerologii a bylo tam, že bude velice muzikální a že má velký vztah k hudbě, že je to u něj dost dominantní ať ho v tom podporujeme. A tohle nám řekla aniž by jsme jí o tom něco řekli a to je skutečně pravda. On vydrží poslouchat hudbu pořád, má rád když mu zpívám a sám si i ťuká a hraje na pianku, už jsme si toho taky všimli, že z něj asi bude nějakej muzikant 😅

petrach
14. sep 2009

tak to jsem holky zvedavá jak to bude zabírat a jdu do toho taky,fakt me to hodne zajímá

Adajat to chce oslavu,takže jste postoupili na ceste domu,ted už bude jen dobře,moc ti to přeju,spomínám si jak nam přeložili Šimulku na Intermedial,pak to šlo šupem..u nas je jen jipka a ten medial..tatka aspon ví co ho čeká doma a myslím že mu to nevadilo 😉 že jo,dyxt je to jeho veliky kluk 🙂

Fajn Diance přejem brzke uzdravení a at se jí nemoci radši vyhnou..dala vam dr neco na imunitu??

zitra nas čeká první očkovaní a mam z toho hruzu..z reakce..a jestli ho to nezbrzdí ve vyvoji ☹
holky cvičili jste po očkovaní,jsem se zapomela zeptat rhb trubka 😠

nanya
14. sep 2009

Ahojky holkyyy, tak se po hooodně dlouhé době hlásím. Nějak nemám čas ani zapnout internet. Teďkom jsem to tady vše tak na rychlovku přečetla, mám v tom pěkný maglajz. Ale i tak vítám nové miminka, gratuluji k novým úspěchům a taky přeji všem marodům hodně brzké uzdravení. My se máme docela dobře. Daneček pěkně přibírá. Dnes 5395g. Stále kojíme plně. Mlíčko už neodstřikávám, páč na to vůbec nemám čas, ale i tak se mi ho tvoří dostatek. Musím pak vložit nějaké nové foto, ale vůbec teda nevím, kdy. Pořád něco tropíme a vymyšlíme, nebo chodíme po kontorlách a rehabkách a tak. Jinak na neurologii nám neuroložka řekla, že si nepřeje, abychom cvičili vojtovku, jednak proto, že to prý Daneček vůbec nepotřebuje a jednak proto jeho modrání při vzteku, které se díky bohu už hezky dlouho neukázalo. Na rehabky sice chodíme jednou týdně, ale děláme jen nějaké cviky, myslím "Bobatha", což je jen takové překulování a tak, vůbec u toho Daneček nepláče, dokonce se u toho směje. Nemusí se to cvičit pravidelně ani není dán počet cviků denně, prostě jen, když je dítě v dobrém rozmaru. Taky nás na rehabilitacích chválí, že odpovídáme tomu, kdy jsme se měli správně narodit, ba dokonce odpovídáme ještě více. Už při zvedání za ručičky krásně přitahujeme hlavičku, na bříšku už občas krásně paseme koníčky, ale občas ležíme jako placky a papáme si ručičku. Pořád se nás drží taková nějaká rýma nebo co, moc toho ale z nosánku neodsaju, občas nějaká ta kozenka, ale pořád chrchle a chrchle, navíc jsem mu nahmatala uzlinku za uchem, což je podle dětské dr. dobře i špatně, dobře proto, že je vidět, že u něj už nastartovala nějaká ta imunita a špatně nevím proč, snad rýma nebo tak něco. Jinak jsem se zde dočetla, že jste řešily, jak sundat Aktiferrin z dětských oblečků, už se to tu jednou probíralo, ale zopakuji, Aktiferrin jde sundat úplně snadno, ještě, než se hodí obleček tímto potřísněný do pračky, stačí skrvnu postříkat obyčejnou citronkou, a flek se na 1000 % vypere 😉 No a jinak za měsíc jdeme na očkování - hexavakcína a snad Prevenar, který bychom měli mít proplacený od pojišťovny nebo co, prostě bychom ho neměli hradit... tak uvidíme.

Budu se snažit občas tady nakouknout, protože vás dočíst byla fakt fuškaaaaa 😠 .

Tak se zatím mějte čusky Jana

susika
14. sep 2009

argousek-už si spomínam, preberalo sa to tu. aj ja som ju chcela so sebou navštíviť, koli mojmu nejakému "strachu z lekárov".kedže by som chcela druhé bábo a ked som u lekára, tlak vyletí, a tak aby nebola zbytočná poanika. i ked teraz mám doma také fofry, že by to ani nebol klam a panika....a hlavne by som si mala ukludniť nervy, lebo ma porazí....dnes som ešte popri malej spaniu a kým poobede jedla stihla aj hrušky pozavárať. poviem vám , som sa zapotila🙂)) ale obdivujem sa🙂)))dakujem, že ste ma tu aspon trošku podporili, lebo doma to čakať neomožem, naokoo samí papkáči a tatino chodí na dllllllho preč a už to cez telefon nemože počuvať.tak som sa včera riadne vyplakala, lebo sa to nejako nakopilo a už som to neuvládala všetko sama niesť. dnes dieťa akoby sa nejako nakoplo, včera ma vydela buliť, tak jej asi niečo došlo a trošku papala. nič moc, také babranie a polievka nehrozila, ale zjedla faširku a večer žemlovku.bola sladučká,t ak apson niečo.

argousek-super, čo vám tam povedali. to by som aj ja rada vedela, čo z malej vyrastie🙂))a hlkavne, prečo sa skor narodila. viac roboty by asi mala so mnou ako s nou🙂))a hlavne, prečo sa stále cítim v takom strese, že ešte aj ked rozmýšlam, som nejaká uhnaná🙂)))

sorbona-presne viem, o čom píšeš. malá spávala pol hodku doobeda, pol hodku poobede a pol hodku večer a potom už šla o siedmej normálne spinkať a budila sa každeé tri hodky.trvalo to do nejakého 9 mesaica. potom sa budievala kolo pol tretej pravidelne an papanie a spavala do šiestej a cez den spala dokopy 1,5 hodky. niečo doobeda a poobede a potom už len na noc. ked mala 18 mesiacov začala spávať len raz za den nejakú hodku a ako začala byť aktívnejšia, tak stále viac. ale to sa stále raz v noci budila na jedenie, alebo vstala o štvrtej až pol piatej ráno a už potom nespala.teraz niekedy pospí aj 3 hodiny poobede, ale stanie sa, že ani nespí, ako napríklad včera a vydží hore aj 12 hodín.

všetkým choručkým prajem rýchle uzdravenie a držte sa drobci aj maminy. a všetkým, čo sa darí, nech sa im darí ešte viac.