Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
30. nov 2009

Petrach: právě kvůli mé nemoci 🙂 je od včera u švagrový a zítra bude spát už u nás. Ale chtěj chodit po obchodech a vybírat dárky, ale já s malým nechci moc do obchoďáku 😒 , každej tam prská ani si nedaj ruku před pusu.

simicak: Vojta je 26+3tt a když mu bylo 8.měs. (5.korigovaně) tak nám doktorka doporučila už zkusit zeleninku...malej už začal míň přibírat. A myslím, že to bylo tak akorát, docela mu chutnalo. Ale já jsem ho jen kojila. Záleží jak ti přibírá?

bera28
30. nov 2009

Denisee, a na jaký ostrov byste letěli? Já myslím, že i ten únor by šel, tam je krásně pořád🙂 Ale fouká tam taky pořád, což je ale ve vedru příjemné. V tom vnitrozemí se nehnul ani palmový list, a to bylo fakt nesnesitelné. Let tam trval 5,5 hodiny (měli jsme silný protivítr), zpátky "jen" 4,5. Já myslím, že když budete na Vojtíka dva, tak to zvládnete😀 Ať je ti brzy dobře. Jo a už ti dorazil koník Rody??
Adajar, tak to držím na zítra palečky!!!!
Simicak, na letisti jsou to doslova manévry, co? 😝 😝 😝

denisee
30. nov 2009

Bera: to ještě nevím, protože manžel se začal nějak cukat, že tam prý nebude teplo a radši pojedem někam autem v létě 😒 ,chtěla jsem, že co v únoru tady, když na hory je ještě taky malej a hlavně 11.5 už mu budou 2roky, tak pak už to nebude mít zadarmo 😠 . Co bys mi doporučila? 🙂 Koníka máme dám během chvilky fotku do alba, zatím tam nemá tu houpačku pod tím, ale moc ho to teda neber ☹ asi na to ještě nějak nepřišel, jak na tom pořádně řádit.

bera28
30. nov 2009

Denisee, zkus manžela ještě ukecat, tam je fakt krásně celoročně. Posledně jsme tam byli na přelomu listopadu a prosince, bylo na místní poměry extrémně špatné počasí a ještě k tomu ten hurikán, a přesto jsme chodili v tričku a kraťasech, maximálně v mikině. My byli na Gran Canarii, v nejvíc turistickém místě, což bych teda nedoporučovala (máme to vždy zařizované přes švagrovou, která tam je v tu dobu pracovně, tak proto tam). Ale jinak jsou tam moooc hezká místa, kde nejsou ty strašný obří hotely, ale nízké apartmány. A taky je prý fajn Tenerife.
Ty jo, Vojtík je parádní žokej 😎

fajn
30. nov 2009

teda to jsou kukadla 😉

kikimaruska
30. nov 2009

Ahojky, teda holky vy jste se zase rozjely 😀 .
Bera: krásný fotečky, taky jsem se pokochala. To já s Kubíkem moc nepochodím co se týče spánku. usne bud v kočárku připoutaný (ted ve fusaku nemusí být) nebo v postýlce, s tí že musí být za těma mřížema a než usne , tak to cestuje sem tam, převaluje se a nakonec usne v nějaký akrobatický poloze...a usnout kdekoliv bez zábrany, to je nadlidský úkol, knučení, vztekání....potřebuje se uvelebit. Taky jsme měli letět v tohle čase k babi do USA a odložili jsme to, jelikož s ním by to byl očistec...a hlavně přes 24 hod cesta a pak dalších 6 hodin autem..... 😝

Koukala sm že rozebíráte první příkrmy. Já se ptala dr.i v Pze, co mám dělat, že někdo říká podle korigovaného věku, někdo že to být nemusí a řekli mi, že pokud malý dobře přibírá, nemá problémy s jídlem a bude mít chut začít jíst příkrmy, tak mužeme začít o ukončeném čtvrtém měsíci...(Jeho jakoby1,5 ,měsíci!!!). Byl tedy 2,5 měsíce na OMM a pak na nedonošeneckém mléku. Nakonec jsme začali v 5,5 měsících mrkvičkou (jakoby na 2 měsících). Ale dost pomalu a to jen proto, že Kubovi od začátku mlíko nestačilo a po nedonošeneckým měl sytící a od 4 měsíce (1,5 měs) dostával na noc tekutejší kaši do ladvičky na doporučení dr, když neustále brečel hlady. Samozřejmě jen rýžovou bezlepkovou...ta mu vydržela dlouho. Vše postupně, ale i tak ty příkrmy byly dost brzo by se dalo říct, ale vše na doporučení a povolení dr a Kubíkovi to nevadilo. Ani žádná alergie, nic klep klep.Opravdu záleží na tom, jak se mimi cítí a jaké má příp.rizika (alergie ap). 😉

kikimaruska
30. nov 2009

Jinak koukám na všechny ty naše-Vaše šikulky 😵 , moc gratuluju a držíme prstíčky všem, které čeká nějaké to vyšetření 😉

kikimaruska
30. nov 2009

Dr mi pak postupně taky říkal, už dávejte jogurty, lepek...to a to...a já to ještě o pár dní oddalovala...prostě nás bral podle věku co měl, ne podle toho co měl mít.

jecidlo
30. nov 2009

Kikimaruska: kubik je frajer 🙂 a je dobre, ze jste ted u rodicu, aspon si trochu odpocines, financni stres je taky docela na hlavu.

Simicak, my jsme zacali na konci 7. mesice (4,5 mesice) Matej mi zacal krasne papat rovnou, on je ale celej "zrychlenej", Maruska minimalne dalsi 2-3 tydny papala tak symbolicky, zacala poradne jist az pozdeji a pritom je celou dobu vetsi a cekala bych, ze to bude zrovna ona hladovejsi.

Jinak u nas porad horecka, u doktora jsem ale jeste nebyla 😅 ale jestli ji to do rana porad neklesne, tak jdu, ale ja jsem ted s prckama az do vanoc sama, ale jelikoz ponorka trva, ba dokonce se ponorila jeste niz, tak to tak bude asi lepsi. Nejak si po tom telefonu a smskach rozumime snad vic 😨

Bera: je super, ze jste si to tak uzili 😵

petrach
30. nov 2009

simicak neleze,bud v klidu 😉 otačí se na bříško a zpet..snaží se plazit,ale neví jak,tak se steká
psalas že chodíte nekam ohledne vyvoje,co vám říkají tam? ješte je hodne maličká,naše rhb mi pořad říká,že nektere deti dlouho vyvojove stojí a pak je skok a udelají pokrok..on Šimonek bude taky klidas po tatkovi 😀
je to lenoch 😉
davej ji hodne na bříško,nekolikrat za den..chodíte i nekam cvičit? vojtovku asi u vas ne,že?

jecidlo s tozu ponorkou..to by fááákt chtelo další téma..extremní tatínci..
akorat je blbí,že jseš sama na marody a ješte dva 😒 tak držím pesti zítra u dr a at už je líp

bera28
1. dec 2009

Jecidlo, přesně jak píše Petrach, chtělo by to takové nové téma o drahých tatíncích🙂 🙂 A s tou ponorkou to mi povídej. Jsem na dovče zjistila, že být s tím mým 24 hodin denně je pro mě nad lidské síly. Fakt netuším jak to bude dál.
Tady je fuj hnus - smog. Odpol razím ke kadeřnici, aby mě dala aspoň trochu dohromady 😉

fajn
1. dec 2009

ahojte tak já hlásím návrat z vyšetření.Didka je tuhoň asi ju uspalo víc než minule tak uvidím kdy se probere.

Jecidlo o té ponorce mi něco vykládej,nejhorší je že on si to snad ani neuvědomuje. Jeden den řve a druhej den se sice omluví a dělá jakoby se vůůůůbec nic nestalo. Ale mě to strašně drtí a nedokážu to nějak překousnout.

sorbona13
1. dec 2009

Ahoj holky,tak za sebou máme první očkování, kluci řvali jak paviáni, ale snad budou v pohodě. Kdyby byli neklidní, tak máme dát na noc Nurofen, i kdyby byli bez teplot. Jinak prý pokud budou přibírat alespoň těch 100g týdně, tak je to OK (přibrali za měsíc 500g a 450g), nicméně mám prý zkusit dát na noc bezmléčnou kaši (rozmíchat v Nutrilonu, který nechtějí). A taky můžu zkusit dát Sunar, jestli jim nebude chutnat víc jak ten nutrilon. Ale zase na druhou stranu si říkám, že jim to moje mlíko asi stačí, když přibírají, tak jsem na vážkách. A od poloviny ledna prý můžeme začít s příkrmy, to budou mít ukončený 4 měsíc. Nezdá se vám dost brzo na tu kaši a příkrmy? Teď je jim korigovaně 3,5 měsíce. Oni u toho jídla furt blbnou, ze začátku pijou pěkně, ale jakmile to co je v prsu vypijí, tak se odtrhnou a nechtějí dál sát, aby se jim to mlíčko znovu spustilo. Teď jsem je nakojila, dala do postýlek a byl řev, tak jsem je zase vytáhla, dala znovu k prsu, mlíčko se zase spustilo, chvilku si ucucli a usnuli.

petrach
1. dec 2009

ahoj holky,

sorbono my začínali s příkrmem 3,5 korigovane,ale ješte bych počkala,pokud přibírají..a kaše jsou i mléčne,mícháš jen s vodou..ty mi přijdou lepší
tak snad nebudou mít reakci,nurofen bych nedavala,pokud nebudou mít horečku..uvydíš sama jak jim bude

fajn a jak jste dopadli?

jecidlo
1. dec 2009

kdyz vite holky me je z toho trochu smutno ☹ nejak jsem necekala, ze budeme mit dve male deti a ja se budu tesit az odjede. Premyslela jsem o tom a vim, ze jsem to hlavne ja kdo se zmenil, ale to je podle me s narozenim ditete normalni, kdezto on by podle me byl nejradsi, kdyby se nemenilo nic. a takove ty chytre rady jak se rika ze na prvnim miste musi byt vztah partnersky a teprve az potom deti, tak to jako u me nehrozi. Nepotrebovala bych ani 5 sekund na rozmyslenou, kdybych si mela vybrat...

Maruska mela v noci 40, ale rano se vzbudila bez tepoty, tak jsem nikam nesla, ted uz ma zase 39, ale zacinam byt presvedcena, ze to jsou zuby. Taky uz je pomale na case. Chce byt jenom u me, jenze tak se tezko chyta Matej, vsude se snazi stoupat, jenze taky nebezpecne pada

Fajn: a jak jste dopadli?

jecidlo
1. dec 2009

petrach: to vypada, ze te kopiruju 😀 ale menom trva hrozne dlouo to jednim prstem natukat a tys me predbehla 😀 😀

sorbona: podle me to zkusit muzes a kluci umi pit i z flasky v pohode? my nez jsme zacali s tema prikrmama, tak jsem pres den kojila i po hodine a pul 😝 taky mi pribirali tech 100 tydne

fajn
1. dec 2009

výsledky budou za týden. Ale uspaly ju asi důkladně je to horší jak po narkoze ještě chrní. Chodím se dívat jestli vůbec žije. Ale když to všechno vyspí tak to bude dobry než kdyby se vzbudila násilím a byla hnusná až do večera

Jecidlo zrovna dnes jsem manželovi říkala že kdybych měla kam se odstěhovat tak vezmu Didku a jdu. Bude mít klid a pohodu jak říká,nikdo mu nebude kecat do zpráv a detektivek.On mš řekl že mě miluje ,ale že je Didina neposlušná vzteklá a to ho sere. No mám ju za to zabit nebo co? Je to prostě daň toho že je tak brzo narozená.Co by za to jiny daly kdyby měli aspoň takovy jak je Didina,jsou na tom lidi hůř. Ale chlapi jsou sračky.

HESLO: Koníkovky sobě 😀

pavcik
1. dec 2009

Tak mz dnes byli na dvou kontrolách...v Podolí neurolog napsal že odpovídá začátku 2.trimu ale sestřička řekla že na nás byl doktor hodnější než měl. A celkem cvičíme 4 cviky.

No a u pediatra nás zvážili a Maty má 6400g a 63 cm....příkrmy mám zatim dávat na noc nějakou kašičku a mám si sama vybrat a pročíst co si myslim že by Matymu chutnalo. A od ledna se začne komplet s příkrmy a dají mi nějaký jídelníček. Tak jsem na to teda zvědavá. Do minulého týdne Maty přibral jen asi 50g a během tohoto týdne to dohnal na 520g...pašák.

Jinak jsem chtěla chodit od dalšího pololetí na plavání ale asi nebudeme moci. Nejsme a ještě asi nebudeme dlouho očkovaný a bez toho do bazénu nesmím. Dostali jsme jenom synagis...prevenar bude možnáááááá následovat od března ☹ ale my potřebujem hexa ☹

Jsem se těšila že to plavání pro něj bude tak trochu jiná rehabilitace a ta voda mu pomůže s tou ručičkou a mám po prdelce .... 😠 😠

sorbona13
1. dec 2009

petrach: já si řekla, že s tou kaší ještě počkám, pokud by mi fakt nepřibírali, dát ji můžu vždycky.
jecidlo: z flašky umí, ale třeba Nutrilon jim teda absolutně nechutná, odstříkaný mlíko vypijou v pohodě. Ona se mudra divila, že ještě plně kojím, prý se to nestává moc často, aby někdo ukojil dvojčata takhle dlouho.

jecidlo
1. dec 2009

Fajn: to je presne ono, nechce aby se neco zmenilo, chce mit svuj klid, u nas je to podobne...

sorbona: vsak jsi taky sikulka 😉 vis co dycky pobavi me? neubranila se tomu ani sestra v ordinaci nebo tuhle jedna maminka dvojcat co jsem ju nahodou potkala na ulici a bavily jse se o kojeni, taky kdyz jsem rekla, ze jsem je plne kojila do 8. mesice a i ted kojime, tak se mi dycky podivaji na prsa 😀 😀 😕

sorbona13
1. dec 2009

jecidlo: to jsi mě teda pobavila, tak to taky budu pozorovat reakce 🙂 Myslíš, že tu kaši na noc už můžu dávat? Nebo radši zatím jenom ten Sunar?

fajn
1. dec 2009

tak už jsme vzhůru ale mrzutí jako prase. Poblila si svůj oblíbenej muchlací kapesník a jinej žádnej ji nejde pod nos. Tak jsem ho v rukách přeprala a dala sušit rychle na topení. No to bude den,ještě je vidět že je mimo i když sedí je jak ožralá.

sorbona13
1. dec 2009

pavcik: To je Matýsek pěknej kus chlapa 🙂 Stejně jste pašáci na to, co všechno máte za sebou. My plaveme s klukama taky jenom doma ve vaně, na veřejnost bych s nima teda nešla. Jestli chceš, tak ti poradím pár cviků, co cvičíme ve vodě. Jednou za 14 dní k nám chodí instruktorka plavání domů.

petrach
1. dec 2009

pavcik vy nas s tou váhou doháníte 😀 teda i s delkou,my mále malé pivo 😀
proč vás nechtejí očkovat? nedovolil neurolog,nebo kdo? sice mu nic teda neuteče 😉
nám se ručička spravila i po vojtovce,vydrž...

jecidlo u nás zatím žadny zub 😅 občas je desny a jde vydet že ho to zlobí,ale vydet nejde nic..
doufám že to u Marušky bude fakt zub a ne chřipka..

fajn to je po tom uspaní,musí se probrat..
on by si mel tatka uvedomit,že i on by ji mohl bavit a se jí venovat,jenže jim to nedocvakne 😠

k tem chlapum ,u nas to vetšinou je to samé..ja pak nevydržím,vybuchnu,brečím..že jsem na vše sama..ted se teda manža snaží i s malím je víc než dřív,v pondelí nás veze po doktorech,vymenil si smenu,to doted taky nedelal,jezdila tchyne...,
sem mu posledne už říkala,že jsem si mela vzít jeho mamku,ne ho...
ja beru že je hotoví z prace,že se vubec mohl vratit do te puvodní ze ktere na začatku roku odešel a pak to stalo za prd finančne,ale ja jsem si užila letos taky dost a nemít vás,tak to težko zvládám..

pavcik
1. dec 2009

Petrach: přesně jak píšeš...pokaždý neurologický prohlídce nám to napíšou do zprávy....NEOČKOVAT.
já po tom očkování extra netoužím,jen mě mrzí že je to překážkou pro plavání na který jsem se šíleně těšila 😖

merj
1. dec 2009

Ahojte,vsechny vas zdravim a hlavne preji at se rychle a bez zivotnich kotrmelcu vyresite vase domaci krize. I my mame jednu za sebou, ale vse jsme si vyrikali a hlavne dohodli pravidla. Pred narozením maleho slo vse nejak automaticky. A ve stresu po narozeni jsme se nedohodli, jak budeme dal fungovat. A tak jsme jeli dal nejak automaticky ... az jsme dojeli do chvile vycerpani. Po par rusnejsich debatach jsme vsak dosli k tomu, ze jeden o druheho nechceme prijit, ale ze timto zpusobem zit nemuzeme, protoze to by byl konec. Takze jsme se dohodli a hlavne stanovili pravidla kdo, co, kdy. A jeste jedno navic nenechavat si pocity v sobe a o vsem mluvit. A zatimto funguje.

Pavcik, s tim ockovanim se netrap, kazdy nedonosenecek to ma jinak. My cekali do 12 mesicu a maly dostava jen 4 vakcinu a zbytek je samostatne. My s maly rok nikam nemohli a dalo se to prezit.A jak pise Sorbona i my malemu dopravali koupani ve vane, vzdy nam neco poradila rehabilitacni. Ani jsem netusila, ze dochazeni instruktori plavacku domu,to je super.

Bera, super fotky dnes mi v te zime vyslove bodly 😉

vladimuraz
1. dec 2009

Ahoj holky,
jestli Vás to trošku uklidní, tak věřte, že je to skoro všude stejný. I u nás. Mně přijde, že je manžel nasranej, že mám na něj málo času, že se mu málo věnuju... ne že by žárlil na Klárku, ale vadí mu, že když jí uložím, tak sebou radši fláknu na gauč než bych ho šla oňufávat 🙂 . Jenže já se s ní prostě celý den nezastavím a když hlídá on, kouká na sport a ona si hraje sama. Se mnou absolutně ne, to musím pořád asistovat. Teď už aspoň můžu vypadnout, postará se o ní dobře, ale jako s malou mi moc nepomáhal, on má hodně zájmů a přes ty nejede vlak, to i kdyby se nevímco dělo, tak prostě půjde. Kolikrát jsem letěla vystresovaná sama na pohotovost nebo jsem jedla týden starý rohlíky, páč pán nebyl doma a Klárka nemocná... fakt je to všude stejný, jen třeba trochu jiným způsobem 😉 .

Jinak teď nestíhám dočítat, Klárka je zas nachcípaná, strašně chraptí a zdá se mi, že jí to jde na průdušky. Ale teplotu nemá, tak ani k doktorce nejdeme, ještě bychom tam chytly něco horšího. U nás stále probíhá krtkománie, takže jí docela snadno udržím v posteli, ale je to na hlavu, ještě že má ráda ještě Peppinu, ta aspoň mluví a je to docela sranda i pro mně. Vánoce máme tím pádem vyřešený, dostane všechny možný věci s motivem krtka, nic jiného by stejně neuspělo. Byli jsme v pátek na náměstí na rozsvicení vánočního stromečku a Klárku stejně nejvíc zajímal obří krteček před hračkárnou.

Dočetla jsem jen tuhle stránku, tak pár postřehů:

Pavcik, malý je pěkný macík, jen tak dál 😉 . My na plavání chodily od 9. měsíců a první hexu Klárka dostala asi v 11.m, to už jsme měly za sebou prázdninový plavací kurz, nikdo po nás očkování nechtěl a mně ani nějak nenapadlo, že by tam mohla Klárka něco chytit, ta voda mi skoro vypálila oči, jak byla chemicky upravená, tam snad ani žádný bacily nepřežily....

Sorbona, jsi dobrá s tím kojením, fakt super, totéž Ječidlo samozřejmě. My začaly s příkrmama od ukončeného 4. měsíce korig., nejdřív jsme začaly obědy a asi za měsíc jsme přidaly kaši. Jinak jsem dokrmovala UM, nechtěla jsme Klárku zbytečně cpát, když přibírala pěkně (co bych za to teď dala 🙂 ) Jo a kaši bych začala určitě nemléčnou.

Bera, krásný fotky, na ty jsem se těšila. Musím je ukázat manželovi a snad se taky rozhoupeme, když nám to v létě neklaplo. My si teď aspoň zamluvili na leden hory i s bráchovo rodinou, ale zase jsem je musela zrušit, taťka se teď hrozně zhoršil, nemůžem tu nechat mamku samotnou ☹

Ječidlo, držím palce, ať jsou ty zubáky, i když zas kdyby měli mít děti horečky už u jedniček, tak nevím, jak by přežily stoličky 😖 Ale když se to Marušce takhle střídá, chvíli horečka jo, chvíli ne, tak to na ty zubáky vypadá, my to měly taky tak.

tinuskaha
1. dec 2009

dievcata prosiiiiiiim o radu.maleho kojim a prikrmujem,lenze od kedy sme prisli z nemocnici po tej operacii tak odmieta prsnik.je to len cez den.napr.rano som kojila o 9tej vypil z jedneho prsnika a trosku z druheho.Potom o cca 11:30 som mu dala zemiak kur.maso a brokolicu+som dokojila z jedneho prsnika.Potom az o 15:30 len z jedneho aj to len trosku.Teraz je 19:30 a on nic.ani neplace ze je hladny.ked ho chcem prilozit tak mi bradavku par x olize par x potiahne niekedy sa aj usmeje a odtiahne sa.ja uz neviem co mam robit som zufala zajtra idem do poradne dufam ze dr.nieco poradi.myslim si ze mlieka mam.vcera som si odsala skoro 120ml poradte nieco prosim nie je normalne ze nie je hladny.aj ked mu idu zubky tak by mohol papat nie casto ako papal ale aspon nieco.pred operaciou som kojila z oboch lebo chcel.dakujem za vsetky rady

tinuskaha
1. dec 2009

este som zabudla z flase nevie pit.potiahne 1 max.2x a zacne hrizt do cumla ☹

petrach
1. dec 2009

tinus je divné že prs bojkotuje..a příkrm ti sní celí jako obvykle? odmítá jen prso? ta pauza je4hodky,už by mel mít hlad,radši se zeptej dr a držím ti pesti,at to přejde..pokud nechce večer prso,možná by dal kaši,ze lžičky

vladi na tatku jsem myslela a je mi líto,že je mu huř ☹
s tema chlapa máš pravdu..i manža má pocit že se venuju jen malému,Elin už je celkem samostatná,ta me tak nepotřebuje a večer zas uklízím atd .pak odpadnu a hned spím...

merj s tou dohodou a pravidli to má neco do sebe..u nas už šla řeč a zatím tuky,tuk se snažíme oba...