Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
5. dec 2009

Petrach, mailík dorazil. Díky moc!

Fajn, já dnes od rána slibuji svišťům, že si je odnese čert do pekla. Hned po sváče musíme vyrazit ven, aby nám čertiska nezdrhli 😀 😀

petrach
5. dec 2009

bera tak tady jich chodí nekolik,takže třebas loni tu zvonili 5x..což me zase štve.-.-

julianna78
5. dec 2009

Ahojky 🙂
Bera kedy si z prckami začala chodit na plávanie?Ja by som rada šla s malou,len sa bojím aby neochorela.
Dnes som poslala manžu kúpit malej niečo na mikuláša a oni dovláčili obrovský bager vraj sa jej páčil.No podla mna si chlapec urobil radost.
Marti ja som malej ovešala celý kočík s hračkami vypadá jak pakistanský taxík a začala sa ich sem tam dotýkat v 4 mesiacoch,hrkalku vzala do ruky a vložila do úst presne ked mala 5 mesiacov to mám aj odfotené,takže podla mna to určo nie je problém že zatial ju nechytili.

bera28
5. dec 2009

Juli, my jsme začali chodit plavat, když bylo prckům cca 7 měs. kor. a už byli naočkovaní. Předtím jsme plavali ve vaně doma.
Teda s bagrem jsi mě fakt pobavila 😀 😀 Přesně jak píšeš - chtěl si udělat radost především tatínek.
Babička dovezla k mikuláši prckům panenku a auto a dopadlo to tak, že se oba perou o auto a panenka leží ladem. Tak si asi budu hrát já. Teď jdu opět žehlit 😝 , svišťové šli nahánět ty čerty.

julianna78
5. dec 2009

Bera ked chceš vymeníme bager za panenku 😀
Máme velkú vanu tak to skúsim najprv doma.Ponáranie vás naučili až na kurze?Malá už dostala 2krát hexu a aj proti pneumokokom.

fajn
5. dec 2009

Didka: dobry den,
Anděl: bylas hodná?
d: jo jo byla pořád
A:řekneš nám básničku?
D: v tom černym lese čert bábu nese,vy kluci nezbední modlete se

D: aha tak ty seš čert ,a jak se jmenuje to děcko co máš v pytlu(lezla mu tam zněho dětská nožička)
děkuju za kokina pane Mikuláši ,čerte a paní(anděl) já ji říkám to není paní ale anděl
D: ukaž a máš křídla ,aha máš tak to jo,tak děkuju čerte,Mikuláši a anděle

sanym
5. dec 2009

fajn 😀 😀 😀
môj 4 - ročný syn je tiež číslo, ale na Didku teda fakt nemá

argousek
5. dec 2009

jéééé fajn to si mně zas pobavila 😀 😀 😀 To mi nedělej nebo mi zas praskne ta plodovka brzo 😀 Ještě teď škytám smíchy 😀
Už aby ten náš Adámek taky mluvil 😒

petrach
5. dec 2009

fajn ona je užasnááááá 😀 😀 tohle by človek ani nevymyslel,co ona hodí jen tak do placu..
tak chytré díte se jen tak nevydí 😉

no tak Šimonek dostal skoro samé jídlo,mlíko,kaše ,vyživy..a pak teda ješte kiwi,hrozny no všechno co ješte nejí 😝 😀
Eliška byla poprve kapku vyklepaná,nemohla doříct basničku a navíc dostala jen bonbon,tak řešila,kdy přijde ten opravdový Mikuláš s košíkem 😉 dostala to až od 3 😀
jo a ty poslední už manža nepustil,že se decka koupou..je toho až moc,ale hezký..

Juliana tak třebas jí ten bagr vydrží,než doroste na pískovište 😀 musí ho tatka šetřit 😉

argousek
5. dec 2009

jóó holky tak zase pohoda, Adámka ani nezajímal Mikuláš ani anděl, ale největší zájem měl o čerty, sahal jim do pusy a bylo mu asi divný, jaktože mají tak dlouhý jazyky. Takže u nás opět tento rok pohoda a žádný pláč 😝

andulka4
5. dec 2009

Fajn malá je geniální 🙂 No a Mikulášskou besídku máme až příští týden takže uvidíme jak budeme reagovat ale spíš bude v tranzu 😀

bera28
5. dec 2009

Juli, to bys přeci nemohla manželovi udělat, že bys mu vyměnila bagr za panenku. S čím by si hrál 😀 😀 😀 Jinak potápění jsme měli až na plavču v bazénu. Nejdřív se stejně začíná přelíváním konvičkou nebo kelímkem a zvykají si na heslo. Až toto umí, tak se potápějí vždy, když se jim řekne heslo. No a postupně se potápějí bez hesla a pak se posílají pod vodou atd.
Fajn, to je bomba ta Didka 😀 Doufám, že sis napsala Ježíškovi o kameru, to chce vidět na živo🙂

Taky přidám veselou příhodu do placu. Teď volala švagrová, že byli včera s klukem na psychologickém vyšetření. Paní psycholožka po něm chtěla odpovědi na otázky. Jedna z nich:
P: Z malého chlapečka vyroste muž. A co vyroste z malé holčičky?
J. nevěděl, na psycholožku koukal, tak mu pomohla:
P: Máš ve školce kamarádku holčičku?
J: Mám.
P: A jak se jmenuje?
J: Kačenka.
P: No a co vyroste z Kačenky?
J: Kačena

Další otázka: Jakou barvu má sníh?
J: Špinavou.

Ani jedna z odpovědí nebyla uznána jako správná.

andulka4
5. dec 2009

Bera to mě taky pobavilo 🙂
D by odpověděl
1.veliká holčička
2.žlutá

všechno má buď malinké nebo velké a barvy plete a všechno má žluté 😀 nebo v lepším případě želené

bera28
5. dec 2009

Andulko, D. je stejně borec, jak je ukecanej🙂
A s tou žlutou jsou na tom se synovce asi stejně. U něj je žlutej i pes.

andulka4
5. dec 2009

A proč tam vůbec synovec byl? A kolik mu je?

bera28
6. dec 2009

Andulko, je mu 7,5 a má DMO. Byl tam kvůli tomu, že měl 2 roky odklad do školy a příští rok v září už půjde. A půjde do normální školy, tak musáí mít psychologické vyšetření a svolení, že patří mezi "normální" děti 😖 Někdy ten náš systém nechápu. Do školy je taky integrovaný mezi zdravé děti a jedině mu to prospělo.

vladimuraz
6. dec 2009

Holky, tak u nás je zas všechno "čemený", pes, krteček i babička, když na to přijde 😀, barvy nám teda moc nejdou.

Fajn, Didka opět nezklamala, je to hlásič 😀 😀 😀
My byli mrknout na čerty na náměstí, protože tady by nikdo nezazvonil, tady máme čerty jen na objednávku za prachy 😝 A my je letos už potřebovali jak sůl. Klárka se nebála, ale říct básničku nechtěla, řekla jim jen, jak se jmenuje a pak už křičela "dárek, dárek" (dala jsem andělovi do košíku balíček, co jsem si připravila). Pak hodila dudlíka do pytle, kvůli tomu jsme tam šli, čekala jsem večer hysterický záchvaty, ale proběhlo to překvapivě dobře. Sice se na dudlíka asi 10x ptala, ale pak vždycky řekla: "čertovi do pytlíku" a bylo.... ale nemohla bez něj usnout, tak jsme měli včera prodlouženou, strašila ještě ve 23. hodin 😖

petrach
6. dec 2009

ahoj holky,

bero ja bych to uznala,čisty sníh ve meste nenajdeš,takže mel pravdu 😉 a i s tou Kačenou..me přijde že místo aby rodičum pomohla,tak je ješte trápí..a synovec je machr,když jde do normální školy,a i kdyby šel do specialní,tak by byl..

vladi jé vy jste šikulky s dudlem 🙂 Klarinka je dobrá,že ho dala..
argousku jde vydet,že bude terchnicky tip,holt chlap

😀 u nas se čertum dá tak 50kč do kasičky,nekdo nedává nic,nekdo i víc..my jsme takové menší mestečko a tady chodí hodne part..a nedomlouváme nikdy a letos přišli 4x,až v tom má prave Eliška hokej,občas pozná nekoho s decek a tak jsme řekli,že chodí deti a pomahají Mikulašovi,že toho má moc a mezi nima muže přijít i ten pravy 😀 to je u nas ten,koho nepozná a veří hrozne...

andulka4
6. dec 2009

Bero to je bezva že bude v normální škole

Vladi juuu to jsi vychytala že jste to dudlíkování takhle spojily s čertem 🙂 Jo a na barvy mají naši strašáci ještě čas 🙂

simicak
6. dec 2009

Ahoj holky,ani nedocitam. My nakonec s Viki skonicli v nemocnici,chytla bronchitidu,tak byla na kysliku a um.vyzive,dnes nas propustili konecne. bobek zhubla,tak je zas droboucka a krmeni porad jeste nejde,tak snad se dom chytne.
JInak vsem pekneho mikulase 😉

petrach
6. dec 2009

simicak myslela jsem na vás a přemyšlela,jestli jen nemáš chuit psát..to je mi moc líto berušky..
a jak je jí ted? to jí bylo tak moc zle,že musela na kyslík? no museli jste si užít obe ☹ fakt me je to moc líto..doufám že se doma dá brzo dohromady,až budeš mít chvilku,tak napiš jak se máte a moc moc držím pesti,at už je líp!!!!!!!!!!!!!!!!!

simicak
6. dec 2009

petrach jojo bylo ji hrozne. V utery uz uplne prestala jist a jak jsme byli u dok.tak uz tak tak dychala,tak nas hned poslal do nemocnice,tam ji museli teda pripojit na kyslik a vyzivu,celou noc brecela a kaslala,tak ji dali neco inhalovat,pak jeste druhy den a druha noc uz docela sla. Vcera ji odpojili z kysliku a uz dobre,kasel ale jeste pry bude mit nekolik tydnu,tak uvidime. Porad jeste pospava,ale uz se po tydnu smeje a trochu si hraje. Ale debilove nas nevazili,tak nevim kolik zhubla vubec nic. Pred nemoci mela 5kg,tak snad nema pod 4,5kg,uvidime jak se rozji. Musim zalovat na kliniku at ji prijdou domu zvazit at vim,jestli nabira bobek. No a Veru po te crhpice,jak dobrala tamiflu,dostala zan.stredniho ucha,tak byla doma s tatkoku. Tady neni nemocenska nebo paragraf,takze manzel mel tyden neplacene volno,supr pred svatky. No ale hlavne,ze je mala zdravoucka bobek. Jsem uplne brecela jak ji zas dali trubky do nosa.

jecidlo
6. dec 2009

simicak: to je mi moc lito, jak pises videt ji znova s hadickama musi byt strasne 😔 Preju at jste brzy zdravi!!!

petrach
6. dec 2009

simocak jak píše jecidlo,muselo to byt hrozne ji tak vydet,broučka ☹ a že jsou obe holky nemocné,ono když se to se..,tak se to se.. všechno..jen at je jí už dobře a ten zbytek se vždycky nejak přeskáče,myslím finance..i když to není jednoduché..
u vas ji přijdou zvažit až domu? tak aspon v nečem je to lepší,myslím zdravotnictví..tak se držte holky a snad už se dnes konečne pořadne vyspíte..znám ty noci v nemocnici s dítetem

simicak
6. dec 2009

Viki je moc stasta,ze je doma,cely den se usmivala a lip ji nez v n emocnici,ja to rana doktoru rikala,ze kdyz nas pusti domu,ze bude jist o dost lipe. Ona nema rada cizi mista a hlavne to tam bylo stresujici,porad nekdo do ni dlubal apod.
Dokonce sama usla zlaticko.
Jojo,kdyz nemuzes na kliniku ty,tak staci zavolat a oni prijdou. Jak jsme prisli s malou domu poprve,takk jsem nechtela chodit prvni dva tydny na klinikku aby nebyla ve styku s nemocnymi detma,tak ji museli chodit vazit k nam. Tak to ted taky udelam ty prvni dva tydny.

Petrach jojo,kdyz se ser...tak se ser... Nam kdyz se viki narodila,tak to bylo finance narocne,museli mamce koupit hned letenky sem,manza mel par dni neplacene,prichazel o praci,zdechla v jednom tydnu pracka,mikrovvlnka,rychlovarna konev a samo to hlavni mimi v nemocnici. Byll to mazec,no snad pristi rok bude lepsi. I kdyz si asi nemam na co stezovat,protoze jsou holky v poradku 😉

pavcik
7. dec 2009

Tak já jsem z toho fakt jelen...zase jsem volala do juklíka a jiná paní mi řikala že naopak od 5 měsíců je už malý bazén...tak jak to teda je...Tak za chvíli tam jdu volat znovu...

simicak
7. dec 2009

tak nam viki prestala zases jist,tak jestli nevypije lahev ho dvou hodin,tak jedem zpatky 😢

petrach
7. dec 2009

simicak doufám že jste doma..uplne mám husí kuži,tuším jak ti hrozne..moc moc držím pesti,at je jí líp!!!!!!!!
a když jsem četla vaše zažitky po porodu..u nas to bylo vcelku to samé..manža přišel o praci,ja v nemocnici..našel novou a chodil domu v 23h večer a rano v 6 do prace...takže s malou nemel vubec šanci byt,nakonec byla u švagrové,víc jak mesíc..manža nemohl ani jezdit po tom semnou za malím,chodil do prace 7 dní v tydnu a peníze o ničem.. 😠 bylo to desne naročné a psichicky..

ted se mu podařilo vratit do prace,se ktere sám odešel loni,tak snab už bude jen líp...už to nejhorší je za nami..
a vám přeju to samé 😉

pavcik tak jak to dopadlo?

my dnes míříme na chirurgii s tříselnou kylou a na rhb

pavcik
7. dec 2009

Tak mám radost...domluvili jsme se že teda malý bazének. Od ledna 😎 už se moc těším. V pátek jdu zalatit poplatek 😎
Letos pod stromečkem opravdu nic nenajdu 🙂 nadělili jsme si zařízení obýváku a do toho ještě Matýsek plavčo🙂 ale hlavně že budeme mít stromeček a Matýsek tam něco najde🙂

fajn
7. dec 2009

bero tak ten chlapeček měl přece ale pravdu že z malé Kačenky vyroste velká Kačena ,náhodou je šikovnej a držím mu pěsti ve škole.

Pavcik to je fajn že budete chodit plavat

peti tobě držím pěsti ať kontrola dopadne dobře

simicak úplně vidím malou Viktorku jak je na tom blbě nebo byla. didka když měla 1 bronchitidu tak měla 2 měsíce korigovaně a taky skončila na JIPce ,ale nemusela být ventilovaná jenom ji pouštěli do postýlky kyslík. Ale i tak když jsem za ní nastoupila za dva dny ,protože na JIPce nemůžeš být tak vůbec neuměla pít. Od té doby to s jídlem bylo na draka a je doposud,akorát chipsy a čokoláda tak to ju nemusí nikdo nutit ani u toho dělat hovadiny aby to snědla. Tak držím pěsti ať už je jenom líJinak holkám těhulkám to pěkně naskakuju ty týdny. Arg. to bych nechtěla aby ti praskla plodovka tak slibuju že žádny hlášky nebudou až po 40 týdnu. Doufám holky že nás potom neopustíte jako Jana ,často na ni myslím a je to škoda určitě se chvilka najde že by na nás koukla.
Jinak já jsem v sobotu opět s Didkou pekla perníky ,ale vše sežr... já nevím jak to dělají jinde že mají ještě v lednu. Didka vykrajovala hříbky a ty nikdy nesměl jíst,protože to bylo pořád to jsou moje hžíbky to jsem já vykrajovala.
Včera ju manžel otravoval a ona mu říká neotravuj mě nejsu tvoje 🙂 no a můj dovětek byl tak malá a ví to 😀 😀 😀
854985001488569 to je heslo 😉