Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
7. jan 2010

petrach: nejak nestiham docitat, jak je na tom Simonek? ten uz se rozlezl nebo taky jeste ne? A na 4 uz se vyhoupne?

a mam jeste dotaz od jakych hodnot vam Mudr dovolila vypustit ten Maltofer nebo podobne? Jake jsou normalni hodnoty hemoglobinu? my ted meli 100 a 101

bera28
7. jan 2010

Tak jsem dosmolila článek na cpapik.cz a teď mám půl roku klid🙂

Jecidlo, taky už jsem si říkala, kde vězíš? Maltofer už by vám mohli vypustit, ty hodnoty jsou v pořádku. Nad 100 je to v poho. A to jste byli u Straňáka?

jecidlo
8. jan 2010

Bera: ne nas uz presmerovali do Lbc

pred nama u nej byla maminka taky s dvojcatkama, potkala jsem ji nedavno v tramvaji, tak vim, ze ma kluky myslim 31tt, ale byli docela mali,ted maji asi 2 mesice korigovane, ale jak odchazeli, tak nemela zacvakle to drzadlo z autosedacky a malej ji vypadl, samozrejme primo na hlavu, no ja z toho mela sok, ta maminka se tvarila statecne, ale myslim, ze v duchu se proklinala. Pan doktor o hned zkontroloval, snad je vse v poradku, ale ten jekot...je to takovy susinek maly jeste.

no a jeste k nasi ponorkove partnerske krizi. Nazorny priklad rozdilneho vnimani muzu a zen. Ja jsem na prasky, v hlave se mi honily az myslenky na rozchod a ten muj smoula me o vanocich pozadal o ruku 😎 😀 , takze bude asi na konci leta svatba 😅

bera28
8. jan 2010

Jecidlo, no tak to gratuluji ke svatbě 😉
Teda to musel být fuj zážitek s tím prckem. Brrr.

Holky, už u vás sněží? Tady trochu a já už se hrozně moc těším, až začne ta pořádná chumelenice 🙂

pavcik
8. jan 2010

Ahoj holky...
tak dnešní noc se vrátila do normálu. A to jenom proto že jsem zkusila vyslechnout radu,že na noc nedávat kaši (která se sice zdá že zasytí ale dělá pravý opak) a dala jsem mlíko. Takže krmení ve 20h a pak až ve 2 ráno a pak v půl 7. Tak uvidíme jestli to bylo opravdu tím,nebo se to vrátí.

Bera: gratuluju ke zrušení vojtovky. Je to super
Jecidlo: taky gratuluju ke svatbě. My jí budeme mít taky koncem léta 🙂

maatkka
8. jan 2010

jeeej jecidlo tak to gratulujem k zasnubam!!! 🙂

bera u nas snezi v jednom kuse - mame sluzbu s odhrabavanim snehu a mm nestiha odhrabavat 😅

my sme aj vcera pokracovali v krasnom papani - normalne radost krmit - sa tak tesim 🙂
peti ako dopadol ten tvoj volny den? ja mam free dnes - mm chce vziat malu von a potom k svokre ja idem k nasim a vyzdvihnu si ma az vecer - ak to vydrzim a nebude mi moc smutno 😉

petrach
8. jan 2010

jecidlo ješte nejde ani na čtyři,začínám mít depky 😒
a teda moooc gratuluju..víš ono se to fakt musí uklidnit,ten porod byl zahul a chlapi jsou fakt z jiné planety..
u nas ted taky oblačno..muj chlap přišel v oblíbenych na tuhle diskzzi a neco si početl,nejdřív jsem byla hrozne naštvaná,ale asi mu neco docvaklo 😉 hrozne se snaží,je jak vymenený..

pavcik teda i vy? holky moc vám to přeju..to je krása..já chci takýýý..aspon pro ty šaty,vám zavydím 🙂

matkla já nedokážu ležet,vššchno me po hodine bolelo a šla jsem uklízet a k pc 😀
užij si volný den,aspon s vaima v klidu povykládáš,s dítetem to moc nejde,však sama víš

jo a u nas teda sype sníh jak z Ladovych obrazku 😝 jen odhazujeme sníh..já radši teda jaro,hrozne se teším na procházky

nanya
8. jan 2010

Ahojky holky. Nestihnu všechny dočíst...... 😲

Ale,
Bera - gratuluji ke zrušení vojtovky. 😵

Jecidlo - Ty jo, tak nakonec svatba? Tak tedy předem gratuluji..... 😉

Petrach - k tomu sterilizování skelniček a vyváření, já malému vyvařovala jen ze začátku, a to asi tak první měsíc pobytu doma, od té doby normoš umývám dudlík pod tekoucí vodou, tak samo i lžičku, ze které pak papá, kojící vodu jsem nepoužila nikdy, používám převařenou z kouhoutku. Občas flašky na čaj vyvařím, ale to opravdu zporadicky, tak cca 1x za měsíc....

Jinak u nás sype jako přes sítko a ne a ne přestat sněžit. Ani se mi v tom nechce jít do obchodu. I když na druhou stranu je to krásnéééé. Včera jsme byli s Daňulkou na rehabce a zjistili jsme, že Daneček nemůže být nahý, prostě mu to nějak vadí, ani tím nemyslím plínku, ale hlavně bodýčko. Stále se smál, ale jakmile jsem mu sundala bodyno, tak se přestal usmívat, začal se hodně lekat a byl plačtivý, nic nepředvedl, ani otáčení na bok, které už tak krásně umí. Máte to tak taky některá? Nakonec jsme s rehabilitační usoudili, že ho budeme nechávat v bodýnku a plíně, možná i ponožečky, když stejně necvičí vojtovku a netlačí na ty body, že není nutné, aby byl donaha. Tak jsem ráda, už jen kvůli němu. Ale i tak přemýšlím, jestli se to někdy zlepší, ta jeho lekavost v hahotě 😨 No a jinak otáčení na bříško se mu taky moc nechce, umí to, pár krát to udělal, ale spíše v posteli nebo ve spánku, občas s minimální pomocí při zatlačení pod kolínko, ale že by sám od sebe na zemi se otočil, ee..... Myslíte, že to začne dělat více? Už je nám přeci jen korigovaně 6 měsíců. Poprvé se otočil v korig. 5 měsích.

No a neuvěříte, co se nám stalo. Náš drahý pejsánek "pražský krysařík" si asi před týdnem zlomil svůj ocásek, nikdo neví, jak k tomu přišla, prostě z ničeho nic jej už nenosila nahoru jako prasátko stočený, měla ho svislý dole a pořád pištěla a utíkala před ním. Já myslela, že má něco s řítním otvůrkem, protože na něj je dost háklivá a nenechala na sebe sáhnout. Třeba jen tak ležela, najednou vyskočila a utíkala a pištěla. Nakonec po dlouhém zvažování a po rentgenu, který nám zlomeninu potvrdil, jsme se rozhodli pro kupírování, neboť dláha na ocas a možnost, že se to nezpraví a tím pádem další narkóza, tak nakonec teda kupírování. V úterý je po operaci, nosí límec, takže si to dokážete asi představit. Už ani nevím, co je to pořádně spát. Když nevstávám k malému, tak mě budí manžel svým hrozným chrápáním a když ne oni dva, tak pes mě teď zaručeně spát nenechá. Neví, jak s tím límcem pod peřinu, do všeho naráží, pořád se otřepává, pofňukává a nakonec se někde dotkne tím svým useklým kykutkem a zapiští, že by to vzbudilo celý barák. Límec musí nosit až do 18.1., moje nervy holky moje, ani nevím, jestli to vydržím, hlavně tak dlouho pořádně nespat ☹ Celá operace s rentgenem a vším nás vyšla na 2.500,-Kč, to nepočítám její operaci nohy, kdy měla vrozenou luxaci pately - tj. 7.500,-Kč a operaci vrozené pupeční kýly - 3.500,-Kč, její alergie, průjmy, dietní granule, spešl šampón.... takhle bych mohla pokračovat ještě hoooodně dlouho, váží pouhých 1,6 kg, ale drahá je jak stopadesátikilové prase... ☹

Navíc jsme se doma děsně pohádali s manžílkem. Je to fakt buran. Jen pro přiblížení, postavila jsem na sporák vařit brambory ve slupce, pak nakrájela párek, bílou papriku a cibuli a dala osmahnout, ale malý začal mít asi hládek, tak jsem poprosila manžela, aby mi to chvilku nehlídal to smaženíčko, že to může za chviličku vypnout, že se to stejně bude ještě zapékat v bramorech. No a on, že proč ne. Jakmile jsem dokojila, nestíhala jsem se divit, co bylo v té pánvi, cibule našrot spálená, paprika nikde, párek černý, ale on mi do očí tvrdil, že on to tak chtěl a že mu to přijde normální, tak jsem mu dala trošku do pusy, aby zkusil, jak je to hořké, a on mi řekl, ať mlčím, že mě jinak někam pošle. No a mě se už otvírala kudla v kapse. On neumí prostě říct např. "promiň, asi jsem to trošku přepísk", nebo něco podobného, on se prostě bude stále obhajovat a hádat, on nic nepokazil atd., to já jsem ta nejhorší, která se tady pořád rozčiluje. Takže jsem mu řekla, že ode dneška pro něj nevařím, když mi včera řekl: "Tak nevař!". Kašlu na něj, budeme se každý stravovat sám a jsem zvědavá, co bude celé ty dny papkat, za jak dlouho ho omrzí ten jeho párek s chlebem...... 😠 Akorát dodnes nakupoval on a já to odmítla, že se budeme nakupovat každý zvlášť a přiznám se, že se mi s malým nikam ven v tom počasíčku nechce. Ale asik budu muset. No holky, promiňte, ale musela jsem se někde vypsat.

U nás jinak nic moc nového, akorát se Danielek snaží při pasení koníčků postavit na čtyři, ale s tím, že hlavičkou ryje do země 😖 No a včera měl poprvé masozeleninkový příkrmek, vypadá to, že je opravdu masožravec, papal to líp, než jen zeleninku nebo nemléčnou kaši s mým odstříkaným MM. Snad mu to vydrží.

No, teď už to je asi opravdu vše.

petrach
8. jan 2010

Nanya pokud se občas přetočil,tak už to umí,jen to ješte neumí používat,neboj,on se rozjede..malí se taky přetočil párkrát a pak mesíc nic a pak to rozjel na obe strany..jsou to nervy ,ale vydrž...

na manžu kašli,to jsou občas erupce všude,on se zase uklidní...zase si nemužeš nechat vše líbit..já občas taky vybuchnu a pročistí se vzduch...
jo a ten váš pejsek,to je jak druhé díte co? hezky vás stojí..jenže už je to jednou mazel rodiny 😉

argousek
8. jan 2010

Ahojte holky, nemám vás dočtené, ale všechny zdravím 😀 Hlásím se po týdnu stráveném v nemocnici 🙄
Musím říct, že to bylo docela psycho 😅
V úterý jsem šla na kontrolu k doktorce a ta po vyšetření, že se mi pomalinku začíná otvírat porodní branka. Že by měla mít tvar té a má tvar ypsilon, tak mně poslala do nemocnice na pozorování. Dostala jsem první den infůzi magnésia a pak už jen v tabletách. No a zjistili mi z krevního obrazu nedostatek železa, tak jsem dostala hned aktiferin. Protože jsem měla trochu výtok, který ale nesvědil a nepálil, tak jsem si z toho nedělala hlavu. Pro jistotu mi ale udělali kultivaci a streptokoka jsem tam měla, ne ale přemnoženýho, že by to bylo na antibiotika, ale byl tam. Tak jsem dostala preventivně tablety do pochvy a mám je užívat pro jistotu celou dobu těhotenství. No a dneska jsem byla na kontrolním utz a branka uzavřená ve tvaru té, tak jsem podepsala revers, že chci jít domu. Nic mi nebylo, chtěli mně tam stejně jen na pozorování kvůli tomu, že jsem rodila předčasně s Adámkem. Tak jsem slíbila, že budu doma ležet a nebudu nic dělat. V pondělí jdu k doktorce, tak myslím, že mně přerazí. Ale co jsem šťastná, že jsem doma a v klidu. V nemocnici bych se tak akorát k tomu předčasnýmu porodu dostala, protože jsem pořád bulila, protože se mi stýskalo po klukách. Takhle budu v klidu a pohodě, tak na mně moooooooc myslete a posílejte samou pozitivní energii 😀 😀 😀

deina
8. jan 2010

Akurat som sa prisla kuknut, ako sa mas, Argousek a ty v nemocnici. 😨 Som rada, ze sa nic nekonalo a ze ste vporiadku, pekne oddychuj, drz sa, drzim palce. 😉

petrach
8. jan 2010

argousku 😕 😕 ty jooo,jenže doma neuležíš,to znám...musíš se šetřit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
uplne me to dorazilo...musí ti nekdo pomáhat a má kdo? když budeš ležet,tak to bude dobrý,jen se opravdu šetři..já budu držet všechno co dokážu,at konečne poznáš i jiné diskuze 😉 ne jen předčasne narozené,ale donošené..a hlas se jak se vede jo? drž se kočko!!!!!!!!!!!!!!

fajn
8. jan 2010

arg. drž se a nic nedělej. Posílám ti co nejvíc té energie . Jsem si zrovna dnes říkala žes tady celej týden nebyla. Já jsem dnes sedřená jak pes,odhazovala jsem s Didkou celej den sníh.Máme velkej dvůr a ještě před barákem a dělala jsem to 4x. Do toho Didka chtěla taky odhrnovat velkou lopatou a jak ji to nešlo tak samozřejmě řev. To děcko je nespokojeny všude,teď tady hrká čudlíkama od mozaiky v kastrolu a je nespokojenější. Čím větší kravál tím líp.524758635465 a starej je tam u ní a jak ona říká piklotuje taky.
Nany vy teda taky máte povyražení. A chlap je prostě chlap,zítra zase dojede babička 😢 a můj chlap mi říká udělej řízky a hranolky a tak jsem na něho vyjela že ať si to udělá sám. Já zas tady budu celej den lítat kolem jídla a oni budou jenom sedět a pak ještě blbě kecat. 🙂

Bera gratuluju k necvičení to se teď budeš nudit ale aspoň tady budeš víc 😀

Ječidlo ty na chlapa s rozchodem a on chudák se zásnubním prstýnkem 😀 tak taky veliká gratulace.
a kdepak máme Sorbonu a milu. Taky maruska tady už dlouho nebyla

maatkka
8. jan 2010

argousek drzim strasne silno hrozne moooc palce... a som rada ze je vsetko v poriadku... moooc na teba myslim - si ma trosku teraz vystrasila tak sa poctivo hlas aby sme tu nemali nervy 😉 a hlavne odpocivat odpocivat odpocivat!!!

petrach
8. jan 2010

fajn Maru je na FB..občas zahlídnu..ale hodne holek tu nechodí 😒 to máš pravdu..

fajn
8. jan 2010

Ještě že máme tebe. Nic jdu uložit Didku ta dnes spala tak to bude boj,jinak už dávno spí

mispuli
8. jan 2010

ahoj holky,absolvovali jsme dneska to vyšetření,ale nějak jsem se vypsala na foru české budějovice a nechce se mi to psát znovu,tak jestli chcete mrkněte se tam,jinak já z toho mám dobrej pocit,podle psycholožky je na úrovni necelejch 4 let a po tom,čím vším si prošel,si myslí,že je skvělej,tak mám radost,já bych vám sem ten můj příspěvek přetáhla,ale neumím to

jé peti vy máte se šimulou nobou fotku v pase,ta je hezká,moc vám to tam sluší 🙂

andulka4
8. jan 2010

Argousku ježišmarjá co to čtu!!!!!!lež lež a ještě jednou lež.....nikam nechoď a buď doma v posteli
máš aspoň nějaké babičky po ruce?

já jdu na velký UTZ teď v pátek a pak další úterý na kontrolu a taky se bojím aby bylo vše ok...drž se holka

bera28
9. jan 2010

Pavcik, i tobě gratulace k zasnoubení 😉

Maatkka, to papání ti závidím, ale samozřejmě ze srdce přeji. Já se tak těším, až to u nás bude také bez šaškáren.

Peti, máš moooc pěknou fotku v pase.

Nanya, ty jsi mě rozesmála 😀 . Pesana je mi líto, ale jak popiseješ, že se nemůže dostat límcem pod peřinu, tak si ho živě představuji. Já mám čivavu stejné váhové kategorie 🙂 A s manželem jsi to vyřešila správně! 😎

Argousku, fakt neblázni a odpočívej!!!!! A pravidelně se nám hlaš, ať víme, že jsi OK. Šmankote, ty jsi mě úplně vyděsila. Vzpomínám si, jak Janina také ležela v nemocnici a pak přenášela, tak věřím, že to bude i Tvůj případ.

Mispuli, jdu si to přečíst.

Holky, já se s FB moc nekamarádím. Jsem zaregistrovaná, ale nějak mi nepřirostl k srdci 😖 A chodím jen sem na koníka, jinak bych u PC trávila celé dny.
Krásný sněhový víkend. Dneska půjdeme bobovat, ale máme jen jedny boby.

nanya
9. jan 2010

fajn: přesně tak, k nám, když má přijít jeho mamča - babiča, tak taky honem, honem dělat řízky a tak a on pak sedí a popohání mě, ať to všechno stihnu............ 😠

bera: to jsem ráda, že jsem tě pobavila, určitě si to dokážeš představit. Je mi jí docela s tím límcem líto, ona od té doby přes den spí ve stoje, to byste holky musely vidět na vlastní oči, skloní hlavu až k zemi, zavře oči a kolýbe se sem a tam. No prostě MOJE NERVY..... 😀
Bohužemi mi mé rozčarování a pevná vůle manželovi neuvařit dlohuho nevydržela, už včera jsem zase vařila a on se přicmrdnul, nakonec jsme teda večer hodili usmiřování..... 😒 😠

jecidlo
9. jan 2010

nanya: no u nas je to podobne, kdyz ja nedelam a nevarim, tak se neji....
no a s tim vasim pejskem, taky mame jednoho doma a to se clovek docela financne prohne s tema zviratkama...

pavcik: no to bude v lete slavy🙂 pokud mi ovsem nerupnou nervy a nezrusim to 😀 😀

argousek: drz se!!!mate jeste dlouhou cestu!

Petrach: my mame proti vam naskok, me jenom nejak dostlalo, ze je Marussce 11 mesicu a ve zprave ma ze odpovida 7mi 😖

adajar
9. jan 2010

Agrousku drz plod jak rikali me holky. Takze odpocivej pekne jasny.

pavcik
9. jan 2010

jecidlo: mě nervy nerupnou určitě 🙂 už mám vybraný šaty a prstýnky už máme ve výrobě. A hlavně svatba bude fakt malinká,jen pro hodně úzkou rodinu a jen oběd takže to nějak neřešim. Pak se půjdu s novomanželem jen fotit a tim to hasne. Radši dáme přednost pořádný svatební cestě k moři a s Matýskem. Ale to bude až ke konci září kvůli pařákům aby to bylo únosný.

Jinak jsem ted dopolko vyrazila na nákup a teda,dalo mi to zabrat. Takovýho sněhu,sice to odhrnou ale za chvíli je to zpět. A přitom na horách moc sněhu není. Vyslala jsem chlapa se psem na hory a já si tu užívám s Matýskem sama 😀 takže až domluvim Matýskovi aby mě dal chvíli čas,tak si dám kafčo a donut a pak se vrhnu na debordelizace 😀

bera28
9. jan 2010

Tak jsme byli před obědem bobovat a bylo to super. Svišťové jsou ze sněhu nadšení. Akorát je ho fakt nějak hodně, Anetka se pořád bořila, tak jí musel taťka vzít za krk a Kuba se vezl na bobech. Zjistili jsme, že jsou jim už boby malé, takže musíme hned koupit nové a hlavně dvoje🙂

petrach
9. jan 2010

mispuli skusím večer počíst jak jste dopadli,ted jsem jen na skok..
ale teda myslím že jak píšeš,že to je super,ono po tom všem co má za sebou,nikdo nemuže čekat,že to hned dožene,má nárok 😉
kamaradčin kluk má ted 7 let.je 26tt..je v první tříde normální školy a u neurologa pry jim řekli že je taky na 4 roky,oni toho meli desne moc a ma PMVR..a učitelka ho hrozne chvalí,pry není žadný rozdíl mezi ním a ostatními detmi..
Honzík je borec 🙂 a myslím že to ješte všem natře 😉

fajn no nevím,nevím 😉
bera me ted FBchytlo,je tam hodne znamích a sleduju nové fotky..

jecidlo my byli před mesícem u neuroložky a ta mi řekla,že mu odečítá 3 mesíce+ jim všem dává ješte mesíc k dobru..mel 10 mesícu a vyšetřovala ho jako 6 mesíčního 😕 takže to radši neřeš,nestresuj..oni to berou nevím jak..my zas o tolik nejsme..
už chci objednávat dort,bude mít vláček..symbolicky..když mel ješte čidlo a pořád mu houkalo,byl to zvuk vláčku,tak jsem mu říkala,že když přestane,tak mu koupíme domu vláček..tak ted bude dort a musíme koupit i ten na hraní 😉

pavcik
9. jan 2010

když tu píšete o FB...já jsem na něm tak trochu závislá. Beru to jako spojení se svými známými na který teď prostě nemám čas. Takže ho mám spuštěný celý den ikdyž tam třeba nikdo není. A výhodou pro mě je, že se tam nemusí resizovat fotky jako tady a vejde se jich tam hafo a ne jen 50ks do jednoho alba. Taky sem už fotky moc nedávám a kdo chce vidět fotečky tak jde na FB 😀

pavcik
9. jan 2010

a ještě jsem se chtěla zeptat,jestli nevíte zda v ČR jde sehnat dortová forma ve tvaru 1.....chtěla bych Matýskovi v dubnu k jeho narozeninám který bude teda slavit jak přišel na svět udělat tento dort. Jako když bych nesehnala tak to můžu udělat jinak a tu jedničku vyříznout ale chtěla bych mega velkou jedničku 😀 ikdyž ten dortík nebude papat ale musí ho mít aspoň na fotkách 😀

denisee
9. jan 2010

Andulka: tak jak dopadl velký UTZ????? doufám, že v pořádku 😉

Argousek: úpně tě chápu, že si podepsala revers, v nemocnici je to psycho a hlavně tam člověk akorát chytne depku, jak má pak myslet pozitivně a být v klidu. Ale jak psaly holky doma to pořád láká něco dělat, tak se prosím šetři. Přeju ti, ať je vše v pořádku.

Mispuli: tak jsem to četla a je to fakt někdy k vzteku, myslím viz. asistenti atd... , ale je dobře, že jinak vyšetření proběhlo v pořádku 🙂

Petrach: Šimonkovi je vlastně korig. něco kolem 8měs.?? na lezení má ještě opravdu dost času, nechci strašit 😀 , ale Vojta začal lézt po4, až v 11.korig., neteři je 10měs. a pořád se jen plazí. Ale jsou to fakt nervy, pořád čekat kdy co a konečně ty naše nedonošeňátka budou dělat.

Bera: taky jsme byli dnes venku. Vojta je úplně v tranzu z toho sněhu, pořád někam utíká a padá 😀 , manžel byl spocenej 😀 je to záhul. Boby musíme teprv pořídit, chystáme se v únoru do Jizerek, teprv jsem Vojtovi, taky objednala kombinézu, nějak jsem to podcenila, myslela jsem, že nebude sních.

denisee
9. jan 2010

pardón: sníh 😀 😀

Holky: mám nervy z pondělka, ☹ z kontroly na rehabce. Manža na kartách a je to zase jen na mě. Zase na něm něco najdou, já to vím ☹

argousek
9. jan 2010

Ahoj holky, díky moc za podporu 😉
Já se cítím skvěle, možná jsem si to otvírání mohla zavinit těmi svátky. Pozvala jsem spoustu známých a jen jsem vařila a smejčila. Teď opravdu ležím, pomáhá tchýně i manžel, naši bohužel bydlí daleko. Takže opravdu odpočívám a šetřím se. Nebylo to nic vážného, spíš to bylo opravdu preventivní, kvůli tomu, že u Adámka to taky bylo z ničeho nic bez jakýkoliv varovných signálů. Ale pro mně to tam bylo opravdu psycho, hrozně se mi stýskalo po těch mých kloučkách. Doufám, že budu v pohodě a že už tam nebudu muset. Určitě budu ještě přenášet a budou mně prosit, abych už porodila, jak se nebude chtít kloučkovi ven 😀
Ale na druhou stranu jsem ráda, mělo to pro mně přínos. Dostala jsem víc toho magnésia, železo a hlavně ty tablety do pochvy. Já bych se v tý nemocnici opravdu utrápila a k tomu předčasnýmu porodu došla. Teď jsem doma, cítím se skvěle a v pohodě a těhotenství si užívám. Já jsem se dala na pozitivní myšlení 😉
Takže denisee to nesmíš takhle myslet. Musíš si představovat, jak tam přijdete a malého vychválí. Negativní myšlenky zapudit a myslet pozitivně a pak k sobě budeš přetahovat pozitivní 😉