Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
6. feb 2010

pavcik: ježiš co je to za případ? Musíš o něm psát častěji, ať se zas zasměju 😀 😀 to jsou historky 😀 Vím, že tobě to k smíchu nepřijde, ale já se fakt řežu 😀

pavcik
6. feb 2010

klidně se řež 😀

petrach
6. feb 2010

ahoj holky,

jste zlaté že na nás myslíte,já za celí den nestihla sem jít...malí pořad,ale opravdu pořad jen řve..vstali jsme ve 4.30 a začal a přestal jen když usnul a to sem musela jezdit kočarem,jinak byl hned hore..bolí ho bříško,skoro nejí,pije teda černý čaj slazený,to hledím..má pořad tu střevní potvoru ☹ 😠

Leni moc jsme na Tebe mysleli,já mám takovou radost,že jsi 2v 1 🙂 🙂 to je super super..tak se drž,odpočívej v klidu...drž se 🙂

Pavcik to mel tchán dnes vydet u nás..takoví bordel tu dlouho nebyl jako dnes...doted jsem uklízela..fakt jak po bombe
Mispuli u nas se taky vysava denne a i 2x...to je šílené..a to malí ješte binec nedelá,jen teda má všude hračky

Vladi já te uplne chápu..nám taky nikdo nepohlídá..dnes jsem skoro brečela unavou,s manžou se hádala,teda já po nem vřískala a on byl v pohode,naštestí..nekdy je toho nad hlavu a když nemáš kde se uklidnit,tak pak vybuchneš ☹

pavcik
6. feb 2010

petrach: držím palce ať je to co nejdříve dobrý nebo minimálně lepší 😉

S tim hlídáním vás chápu. Já mám to štěstí že jednou týdně ve středu přijde tchýně na hodinu a veme Matyho kočárkovat,ale opravdu jen na hodinu,tedy spíš 50min a pohlídá si čásek. Pak je pár minut tady a rádoby chová Matyho ale moc to sním ještě neumí takže povětšinu prořve takže stejně sedím u ní a radim jí 😖
Dneska přišla vyjímečně navíc.
Jinak taky nemám hlídání a abych řekla pravdu,tak mi to zatim nevadí,protože se bojím Matyho někomu nechat. Nikdo to s ním krom nás s Kubčou neumí a hnedle řve. Já doufala že tchýně co měla dvě děti jednou dvakrát chytne dítě do ruky a osvojí si to a ono prd,velký prd. Občas mi připadá jako by byla bezdětná a nevěděla jak zacházet s dětmi. Ale trochu se to lepší. Máťa nemá rád moc manipulace a má rád svůj klid a určitou polohu,tak teprve nedávno to tchýně pochopila,jinak si ho přehazovala jak horkej brambor.
Jenže do léta se to musí natrénovat,jinak by jsme nemohli vůbec nikam. Kuba furt řiká ať jí dám šanci,a co asi každou středu dělám???? A hlavně to natrénovat na svatbu,to bude poděs jestli u ní nebude chtít vydržet a bude se chtít sápat po mě. Jako vadit mi to nebude ale bude to blbě vypadat že nechce zůstat u babičky 🙂

A doma si raději vše dělám sama nebo většinu. Protože nechat to dělat chlapa,tak než to začne dělat tak zestárnu a dlouho mu to trvá nebo to neudělá dle mých představ. Takže pro můj klid v duši a rodinou pohodu jsem si to tak nastolila. Samozřejmě když padám na hubu tak to vše udělá on ale to bylo už hodně dávno. Jediný co dělá je vysejpání koše a venčení psa 😀 už ani nechci aby k malýmu v noci vstával. Než teda uznal že mě nechá odpočinout a donesl mu jídlo tak mladej začal hodně řvát a než mu nandá brindák tak je lepší abych vstala já než začne vůbec víc kníkat a do 5 minut je najedenej a přebalenej a Kuba ani nezaznamená že jsem krmila 😎 ale snažim se ho chválit za každou maličkost aby se necejtil odstrčeně 🙂

bera28
7. feb 2010

Pavcik, ty to vždycky všechno popíšeš tak sugestivně, že to přímo vidím🙂 Taky jsi mě pobavila 😀 😀 😀

Vladi, tak super! Už se těším na léto. Do Tábora jsem jezdila z Dobronic doplnit provinat do DM, takže tam trefím. Jo a máte tam super obchod se zdravou výživou (u KB). Ale klíďo můžeš přijet do Dobronic, je to tam přímo u Lužnice v areálu UK. Budeme tam mít bazének pro sviště, je tam pískoviště a spousta prostoru na blbnutí.
Nakonec jsem včear do Kubajze dostala 450 ml čaje. A tou lžičkou je to fakt hroznej vopruz, už mě to nebavííííííí.

Peti, zkus mu zase dávat probiotické kapky. To by mu určitě mělo pomoci se s tím svinstvem vypořádat.

vladimuraz
7. feb 2010

Petrach, držíme palečky, ať je brzy líp.

Pavcik, tchán musí být tedy případ 😉 . Malý si snad na tchýni časem zvykne, když bude chodit pravidelně, to moje tchýně nikdy s Klárkou nebyla, jezdí k nám tak 3x za rok.

Bera, tak to vím přesně, kde je, protože ti naši známí mají tu chalupu o kousek výš, vlastně u příjezdové cesty k tomu areálu 😉 . Ale když budete mít cestu za proviantem, tím líp. Do toho obchůdku se zdravou výživou chodím často, Klárka teď zas ujíždí na různých křupkách, nejradši má zeleninové tyčinky- celerovocibulové, brrr.

bera28
7. feb 2010

Jé Vladi, to je náhoda! To jsou ty chaty jakoby ve stráni?? Když se jede po silnici směrem dolů, tak po pravé straně? Tam to chodím okukovat, jsou moc krásné a dopol jim tam svítí sluníčko, no prostě paráda. Dvě se mi tam strašně moc líbí, mají úžasný balkon🙂
To má teda Klárka chutě. No ale aspoň něco jí šmakuje 😉

mispuli
7. feb 2010

jé holky tak to se fakt těším,uděláme táborské setkání 😀 😀 ,a když nás vezme vladka do auta do dobronic,tak pojedeme s nima,pro nás není problém se do tábora dostavit kdykoliv 😉 ,jinak k nám do protivína to z do bronic taky není zas až tak daleko a máme tady krokoýlí zoo 😉

naše děti ujíždí na těch vanilkovejch křupkách

pavci tchán je číslo,taový jsou nejlepší,u nás to bylo tak,že dokud byl honzík malej,tak ho fr.rodiče moc nehlídali,ale když jsme potřebovali,tak nebyl problém a rádi si ho nechali,pak když už začal chodit,tak ho babička pravidělně hlídala,když jsme jezdili s mm na hokeje,no a dneska je to úplně bez problémů,zítra tady začínaj prázdniny,tak si ho prej vezmou k sobě,oni si to s ním užívaj,čtou spolu knížky,stavěj kostky...,no a u našich,tam bez problémů spí i bez nás,mojí mamču honzis zbožnuje,ale ještě radši má mýho bráchu,kterej s našima ještě bydlí 😉

leni96
7. feb 2010

Holky, moc vá všem děkuju za podporu 😉 . Snažím se co nejvíc odpočívat, ikdyž jsem už docela přeležená 😅.

andulko - tvrdlo mi břicho a nechtěli mě pustit dokud se to nezlepší a taky mi léčili toho streptokoka agalactiae, prý může být příčinou i předčasného porodu (v některých případech, když se třeba přemnoží).
Teď beru magnézko a gynipral, no a vypadá to docela dobře, jsem zvědavá jak dopadnu zítra u dr., taky se těším, že se konečně projdu na čerstvém vzduchu 🙂. Andulko, tak se taky drž, ani jsem ještě nestihla přečíst, jak jsi dopadla na tom podrobným ultrazvuku? Určitě na jedničku, že jo? 😉

andulka4
7. feb 2010

Leni já dopadla na velkém utz dobře ale pak za 3dny na běžné kontrole už mi zjistil že mi mimi naléhá na dolní segment.Zatím jsem nebyla otevřená i čípek byl ok, ale spím s nohama nahoře a celý den ležím.

když třebas i 10minut stojím okmažitě mě tlačí miminko na spodek.....no děs ☹

D je u babiček ☹

maatkka
7. feb 2010

Ahojte
andulka ti musi byt smutno ☹ ale vsak si to potom vynahradite... teraz je samozrejme najdolezitejsie "vydrzat" co najdhlsie 😉
leni super spravy - drzte sa!!!
petrach je mi luto ze to malemu este nepreslo ☹ veeelmi drzim palce nech je to co najskor za vami...
baby co sa tyka strazenia malej tak s tym by sme my nemali ziadny problem... vsetci 4 stari rodicia by nam ju postrazili skoro kedykolvek a velmi radi... ale viete aka som ja sisi... ja mam skor opacny problem - nechcem ju nikomu dat... uz sme mali aj take debaty ze ci im neverim a co si myslim ze by s nou robili... ale mne je bez nej proste fakt tazko... ja si viem predstavit jedine taku situaciu v akej je napr. teraz andulka ze by som cakala druhe mimi a musela sa setrit - vtedy by som ju "pozicala"... ale inak... aj ked som bola napr. chora a bolo mi zle tak som ju nechcela dat ani mame ani na jednu noc... ale uz sa tesim ked ma to prejde a supnem ju k nasim aj na cely vikend 😀 segra dava maleho k nasim pomerne casto - a aj jej to trosku zavidim ale nepomozem si 🙂
bera co tebe deti tak cca za den pojedia? ja sa to tu bojim aj napisat nech to nezakriknem ale ja mam doma v poslednom case neuveritelneho zrutika 😀 to co doteraz papala cely tyzden zje za dva dni 🙂 ono je fakt ze asi aj vsetko vykadi takze na vahe sa jej to neodrazi ale aspon dufam ze jej teraz nic nechyba... aj dneska nas vyjedla 😀
babule zavidim vam stretko... som zvedava ako si to uzijete - budete nas potom informovat o.k.? 😉

maatkka
7. feb 2010

este som chcela napisat ze spapa toho konecne dost ale stale jej musim spievat (kukulianku alebo zlatu branu) alebo rozpravat dookola taky "pribeh" ako povieme starkej ze vsetko krasne spapala 😀 podla toho co si rozkaze - ale to je jedno hlavne ze je...

tinuskaha
7. feb 2010

ahojte ja len na skok,

leni andulko drzte sa dievcata

Peti myslim na vas a nech je uz Simonkovi lepsie

Matka to ja musim poslednu dobu Alexovi tiez spievat 😀,kukulienka a krasna krasna,sem tam kom kom kominar 😀
uz sa zomna muz smeje ale len tak vydrzi a zje vsetko.totiz nechce mi sediet v lehatku ked ho krmim stale si taha hlavicku do predu akoby si chcel sadnut 🙂

fajn
7. feb 2010

tanav co malej?
Argoušku jsi v pořádku?

tanav
7. feb 2010

Ahojte babulienky,

Fajn bola som včera so švagrom v Prešove pri Alexíkovi, nevyberala som ho z inkubátora, pretože som asi dva dni
cítila, že ma trochu páli v hrdle. Iba som ho hladkala a rozprávala som sa s ním. Bol včera taký nepokojný.
Niečo sa mu nepáčilo. Dvíhal nohy, ruky, dupku. Sestrička mi hovorila, že celý deň spinkal. Trošku mliečka sa mu na dvakrát vrátilo z pusinky. Teraz večer o 21,30 hod ho budú vážiť. Mali by ho už vybrať z inkubátora do postieľky.
Tak uvidíme či si udrží telesnú teplotu. Mal očnú kontrolu toho týždňa 2x. Dokonca dve lekárky. Očká sú bez
nálezu. Takže uvidím čo bude ďalej.

Vladimuraz, ja som sa pýtala doktorky či už treba nastúpiť. Ona mi povedala, že ešte nie. S tým kojením sa obávam, že budeme mať problém. Ja totiž toho mliečka mám strašne málo. Mala som ručnú odsávačku, už
som kúpila aj elektrickú, ale ja mám mliečka veľmi málo. Už teraz mu dávajú fortifikované mliečko z mliečnej banky.
Upravujú mu ho minerálmi a bielkovinami. Dúfam, že sa nám podarí sa rozkojiť keď začne Alex ťahať.
Ako to bolo u Vás ?

bera28
7. feb 2010

Holky, za chvíli vás dočtu, ale teď jsem ještě pořád úplně mimo z reportáže o létání miminek. Pokud jste to neviděly, tak tady je link na dnešní Události, je to hned první reportáž:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Jak takovéto stupidní kurzy může nějaká matka vůbec navštěvovat????? Asi nemaj mozek nebo co, že je nenapadne co všechno se dětem může stát.
Ten pediatr na konci má pravdu - velmi se to podobá shaken baby syndromu, což už je týrání dětí 😠 😠 😠 😠

andulka4
7. feb 2010

Budu koukat dneska na tu 168ku
je to děs že to někdo může dělat ☹

petrach
7. feb 2010

bero já jsem taky zírala ☹ 😠 desné mařeny ,že jim nedochází jak jim ubližujou ☹

tanav jdete do postylky 😅 teda to je super,velký pokrok,moc moc gratulujuuuuuuuu 🙂 😉
s mlíkem se netrap,bud bude,nebo nebude,stejne s tím nehneš..já ho mela mraky a stejne netahal..odsavala jsem 10 mesícu jako otrok..ale určite se dá krasne rozkojit,o tom nepochybuj,musíš si říct,že to pujde a ono to fakt pujde...jsem zvedavá na aktualní váhu..dej vedet 😉
a ta oční kontrola je super..je to fakt šikulka,jak to zvládl 🙂

Leni už se ti ty tydny kulatí 🙂 jen ješte vydrž 😉
matka já bych ho už i pujčila,ale není komu,je to zavysláček na me...ani se nedivím..me by stačilo hodku opbčas povozit a podelat si v klidu

tinus jak snášíte ty injekce??????????co Alexek,je zdraví? co nového???

vladimuraz
7. feb 2010

Bera, to jsou přesně ty chaty, co myslím 🙂 , je tam krááásně.

Tanav, já taky měla hrozně málo mlíčka, ale když jsme začaly přikládat - zhruba při Vaší váze a věku, tak se to trochu rozjelo. Sice ne nadlouho, po měsíci už jsem musela 1x denně přikrmovat, ale nakonec jsem kojila do půl roku, pak už to nešlo. Když vidím, jak se má Alex čile k světu, tak se určitě báječně přisaje a mlíčko bude, neboj. Je divný, že Tě tam ještě nechtějí, my jsme šly domů při 1890g, to máte za chvilku, v postýlce byla Klárka jen 2 dny a šup do té svojí.

Jinak já jsem dnes na vrcholu blaha. Ráno Klárka zase zkoušela, co vydržím, tak jsem zavolala mamce, co dělá - prý nic, tak jsem Kláru sbalila, před obědem jsem jí odvezla a vyrazili jsme s manželem na Zličín shopovat a do kina. Celkem jsem si to užila, i když jsem si nic nekoupila kromě pár blbinek v Ikee. Byli jsem na novém Sherlocku Holmesovi, bylo to takový americký, Sherlock byl sympatický svalovec, osobně mám radši klasiku, ale špatný to rozhodně nebylo. Mamka nakonec ani neprotestovala, je nejvyšší čas jí zvednout z té letargie, do které po pohřbu upadla... Klárka byla hodná, hezky prý jedla, prostě zlatíčko ona je všude, jen ne doma. Tak mám hned lepší náladu.

jecidlo
8. feb 2010

moc zdravim presto ze nestiham. Dneska se stehujeme, sice to neni poradne dodelane, ale spat uz tam pujde a presun se dvema detma je celkem narocny. Vcera jsme jeste cely den malovali a pokladali koberce. Nestiham docitat, ale obcas sem juknu, tak vim, ze probehla sousta narozenin, takze vsem vsechno nejlepsi.

No a my mame dneska 1 rok! Mam pocit ze to bylo vcera, vybavujou se mi ted vsechny emotivni okamziky co se delo pred rokem a jsem moc stastna, ze to vsechno dobre dopadlo. Maruska mi navic predevcirem dala krasny darek, proste se rano vzbudila a lezla. Z niceho nic zjistila, ze ji jdou stridat nozicky a ze to je lepsi nez se plazit tak to porad trenuje a piluje. Je jeste trochu jak narozene telatko, ale hlavne ze na to prisla.

No dokud si nezaridime na baraku internet, tak vas prijdu nakouknout jen velmi obcas, ale prejeme vsem hlavne zdravicko.

fajn
8. feb 2010

jecidlo tak já s Diankou přejeme prckům vše nejlepší hodně zdravíčka a ať vám prostě dělají samou radost. 😅
Vám přejem ať se vám pěkně bydlí v novém 🙂

mispuli
8. feb 2010

jecidlo všechno neeeeej dětičkám ,užívejte si 😀 😀

bera28
8. feb 2010

Mispuli a Vladi, klíďo to můžeme udělat tak, že jednou přijedu do Tábora a pak vy zase do Dobronic🙂

Maatkka, tak u nás je jídelníček dosti jednotvárny - ráno kaše, sváča ovoce, oběd masozeleninová blejda, odpol sváča Kuba jogur, Anetka opět ovoce se sušenkama a večeře buď kaše nebo zase nějaká zelenina. A to vše v pidi porcích. Přeji ti, aby Lilince to papání vydrželo!!!!!

Tanav, no paráda. Postýlka je lepší jak inkubátor 😉 A s mlíčkem si starost nedělej - bude bude, nebude nebude. Já měla mlíka tak pro čtyři děti a sama jsem to zabalila, protože to bylo buď kojení nebo odsávání a pořád dokola. Kuba totiž pil jen z lahvičky.

Vladi, to je fajn, že jste si udělali prima odpoledne. A mamka se s Klárkou aspoň rozveselí.

Jecidlo, vše nej nej nej dětičkám a vám krásné bydlení!

pavcik
8. feb 2010

jsem absolutně v šoku z toho videa létaní miminek.... 😠 to snad ani není možný že tohle existuje. Mě to tak rozčílilo že být kuřák,tak si jdu dát cigáro 😖
Si tam s těma miminkama házely jak s kusem hadru!!!!!!!!!!!!!!!! 😠

mispuli
8. feb 2010

tanav přesně tak s mlíkem se netrap,já honzíka nekojila vůbec,míšu jen chviličku a dokrmovali jsme až jsme přešli jen umělku a jsou v pohodě,možná i zdravější než kojený děti 😉 😉 je dobře,že už jste v postýlce,ted už to půjde rychle,u nás je tedy propouštěcí váha 2400g,ale pouštěli nás o chvilku dřív 😉 😉

mispuli
8. feb 2010

bera to k tomu lítání,co chceš,když to přinesli z Ruska,copak odtud někdy přišlo něco dobrýho? 😅 😅 😅 😅 ,já bych do toho tedy určitě nešla,jsem ráda,že moje děti přežily,to,co už si zažily,tak nevidím důvod,proč jim ubližovat 🙄 🙄 🙄 🙄

pavcik
8. feb 2010

Mispuli,přesně jak píšeš...taky jsem ráda že Maťula přežil to co zažil a tohle mi přijde snad i trestný si takhle skoro házet s mimčama který si nemůžou vybrat 😒

Tanav....já Matěje nikdy nekojila. Po dobu co byl v inkubátoru jsem mlíko měla a hodně,ale postupně jsem ho ztrácela,takže ještě než jsme ho měli doma,mlíko došlo. Takže od počátku jsme na umělým a taky v tom nevidím problém. Taky mi Matěj připadá zdravější jak kojený dítě. Kámoška co kojí tak měla už třikrát nemocný dítě a my krom jedný rýmičky nic.

petrach
8. feb 2010

jecidlo myslela jsem včera na vás,že se vám to blíží,ty narozky,ale myslkela že až zítra 😅
přeju Matyskovi a Marušce hrozne moc zdraví,štestí a radosti v novém domečku..at se Vám tam všem moc líbí,jsou už samé dobré zpravy..proste si to konečne začnete užívat bez starostí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😉 🙂

pavcik
8. feb 2010

jecidlo: taky přejem všechno nejlepší 🙂 fakt ten rok utekl 🙂

tanav
8. feb 2010

Ahojte,
tak hlásim nové správy. Telefonovala som s Alexovou lekárkou. Včera mal 1690 g. V stredu ho preložia do postieľky.V pondelok nastupujem k nemu. Začíname s rehabilitáciou. Neviem ešte, či budem v nemocnici aj nocovať, alebo budem chodiť spať k švagrinej a k braškovi v Prešove. Ideme skúšať kojiť. Vypije tri dávky
mliečka z fľaštičky a zbytok dňa mu dávajú ešte cez sondu. Strašne sa teším.
Posielam všetkým Vašim detičkám pusinky.

Jecidlo, gratulujem obom Simonke aj Matejovi k narodeninám. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂