Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
5. mar 2010

dobre poledne,

tak my jsme nazdechani. Ja a Verunka,tak uz ted trnu,ze to Viki dostane od nas k te sve bronchitide. A jak na zlost je venku slunicko a my budem trcet doma.

Tabulka supr napad a ten vyvoj by tam fakt mohl byt!

Petrach,s tim se nestresuj,ze maly jeste nechodi,tak jak psala mila on to bude dozene vsechno,uvidis. Od kamaradky mala zacala chodit v roce a pul-byla donosena- a od 4 let hraje tenis,balet......oni se srovnaji vsichni.
A az tu budu za 3 mesice vyvadet ja,tak mi to pripomen 😀

Janicka,moooc moooc mooooc na male myslim. Jeste ze ten pristroj muzou dovezt od jinud.

Monivo,my satek nemeli a ja ani doma uz neklokankovala 😅 V nemocnici jsem klokankovala 4 hod. denne kdyz yla jeste prdola a pak jak uz byla trosku vetsi,tak i 6-8hod denne-mela jsem i zdarma obedy a zna me cela nemocncie,jsem tam bydlela. Na konci uz jsem jezdil na 8 rano,kdyz si menili sichty,dostala jsem zpravu od nocni sichty a domu jsem sla az vecer a pak jim jeste volala 😀 Musi byt radi,ze uz tam nejsme 🙂
A ja odsrikavala bez prikrmu 6 mesicu,mliko se mi vytvorilo do tydne tusim,ale urcite bych to nehrotila jak nekdo psal. Ja vim,jak to tam nektee maminky oplakaly,ze nemaji mliko. Souhlasim s nazorem,ze hlavne klid a pohoda a nestresovat sebe a miminko.

A se spanim souhlasim,nas jak pustili domu,tak mala sla na normalni rezim. Uila se v noci do postylky tak jako donosene miminko,byla jsem prisna. Verunka bya naucena spat s nama a rok jsme nespali a delali kvui tomu sichty s manzelem. Ted jsem bya chytra. A nema z toho Viki zadne trauma,neni vubec plactiva,porad se smeje.......pokud se maminka a tatinek tuli s mimcem pres den,je doma klid a vse vyrovnane jak ma byt...Ja u veru mela ruce jak rambo,kdyz jsem ji v rukach kolibala skoro celou noc a mela 11kg ( ja mam 170cm a 53kg-takze to byl fakt zahul pro me )

petrach
5. mar 2010

simi u nas to bylo u Elin to samé,s tím spaním..na rukách usínala kolik hodin a nesmela sem se hnout..
malí se dal do postylky a chrnel..do ted to tak má..položím,pohladím,řeknu dobrou a odcházím 🙂 taky si myslím,že to mají už zvyk z porodky,tam je taky šupli a delej si co chceš 😅

simicak
5. mar 2010

Peto me mala prave neusinala,trvalo mit to snad 6 tydnu ji to naucit. Manzel ji nosil cely den na rukach,ak chtela tak i spat. A doted spi jen v postylce nebo na letisti.

holky ja mam dotaz,me mala nepribrala nic za tyden. Do ted tak nabiriala 150g v prumeru tydne a ted asi 20g 😅 a ji krasne. PIje denne pul litra sunaru,ma snidani,obed a veceri a mezi im nekdy jese kousek bananu. A na obed sni i celou tu malou presnidavku a veceri a snida taky pekne. Myslite ze to muze byt tim,ze se zacala otacet a porad se toci,snazi se nekde doplazit-ze je prose ted hodne aktivni?????? Ja jsem docela z oho nervozni

bera28
5. mar 2010

Holky, prosím poraďte, jak uložím tabulku do souboru typu .jpg???? Jinak se mi to nepodaří hodit do alba 😒
Díky

merj
5. mar 2010

bera, jedna moznost je, ze si zobrazis tabulku na celou obrazovku a pak pomoci "Print screen" sejmout obrazovku a pres nejaky graficky program ulozit.

maatkka
5. mar 2010

simi jasne ze je to tym ze ma viac pohybu 😉

petrach
5. mar 2010

bera v tom já neporadím,bohužel 😒
simi malí dal ted 200g za 2 mesíce 😉 bud v klidu,je to pohybem

janicka.slunicko
5. mar 2010

Ahojik tak malá ma nějakej přistroj na díchaní, její stav se nezměnil,je na tom stejně jako včera, davají jí nějaké léky a Ríšovi je dali preventivně také. Tak snad to nedostane. Jinak Ríša je natom stejně.tak to je dobře. Jsem si ho mohla pohladit,ale Val nemohla aby byla v klidu. Tak musíme čekat. Dneska je mi lepší když jsem je vyděla prdolky. Holky děkuji vám za podporu,jste zlatíčka.

mila01
5. mar 2010

maatka - Petrach - děkuju.Krásně se to poslouchá,holky jsou všechno co mám a všechno jim teď podřizuju.

maatka - neboj,máš ještě hoooodně času na rozhodnutí,Julinka je ještě malá,takže můžeš ještě několik let počkat.Podle fotek jsi krásná mladá maminka a máš spoustu času na druhé dítě.Nevím kolik ti je,já měla Káju ve skoro 32 a dobrý. 😉 😉

Petrach - já tě chápu,že porovnáváš s ostatníma a že jsi občas nervozní a hotová.Vzpomínám si,že jsem nad Kájou často brečela zoufalstvím,když už jí byl skoro rok a ona se přestala zase otáčet a jen ležela a koukala.To pak za mnou vždycky přišla Andrejka,pohladila mě a řekla - mami nebreč,ona to zvládne - no a měla pravdu.Teď bych byla šťastná,kdyby Karolína chvilku seděla. 😀 😀

Simicak - nám se také stalo,že Kája přestala přibírat a pak se to zase rozeběhlo - nech tomu větší časový úsek.

Jani - moc držím palečky,prckové to určitě zvládnou.Hlavní je,že se to nehorší - stejný stav bude ještě dlouho.

maatkka
5. mar 2010

jani cely den sem nakukujem a cakam na spravy od teba tak som rada ze si sa nam ozvala... neviem co napisat len to co vzdy veeelmi dlzim palce a moooc na vas myslim...

bera28
5. mar 2010

Milo, sláva že jsi se ukázala. Já jsem byla celou dobu zvědavá, jak to kája zvládá ve školce. Svišťáky teď v dubnu zapisuji a nejpozději v lednu by měli jít na 5 dní. Tak jsem zvědavá. Jenže ještě předtm je musím naučit na nočník 😝 JInak holky jsou teda úžasný. Připadají mi mnohem starší, takový vyspělý a rozumný 😉

Jani, myslím na oba prcky, super, že má Val ten nový dýchací přístroj.

Tabulka je zde, ale nevím, jestli je to dobře čitelné. Napište mi, prosím, co byste si tam ještě představovaly. Možná ji rozdělím na dvě, aby se tam vše vešlo. Jo a pošlete mi také do IP ty údaje, které jsou do tabulky třeba o mimísech doplnit. Díky.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

tanav
5. mar 2010

Ahojte,
tak mi sme od včera poobedia doma z nemocnice. Konečne po 3,5 mesačnom čakaní sme kompletná rodinka.
Ja a moji 4 chlapci / vrátane manžela /. Alex mal pri prepustení 2300 g a 46 cm. Strašne som šťastná a zároveň plná obáv čo ma čaká.

mila01
5. mar 2010

Bera - já školku vřele doporučuju,Kája začala chodit přesně ve 2,5 letech a kdybych mohla,dávala bych jí každý den.Akorát přiznávám - nedávám na celý den,po obědě chodí domu.Je to pro mě moc dlouhý a navíc ona už po obědě moc nespí,tak 2x týdně - a to si s ní musim lehnout.Toho nočníku se neboj,začala jsem dávat Karolínu ( a kdysi i Andrejku ) až když se blížily druhé narozeniny a během týdne byli bez plen.Ještě máte hodně času,natrénujete to. 😉

ty údaje do tabulky - narozená 17.6.2007,1260g,38cm,28tt+0.nepamatuju si přesně,jaké tam máš kolonky - snad se trefím - otáčet se začala na 10 měsících ( nepravidelně,ale občas se zadařilo 😀 ),poprvé se posadila v srpnu 2008,lést začala v říjnu 2008 a chodit v listopadu 2008.

mila01
5. mar 2010

tak ještě mi chybí obcházení nábytku - to bylo koncem října.

Tanav - moc gratuluju k propuštění.Závidim ti ty kluky 😀 😀 😀 ( my se taky aspoň o jednoho snažili 😀 ).A co tě čeká?Doufám že už jen spokojené dny s rodinkou a žádné starosti - jenom ty běžné - musíš tomu věřit. 😉

tanav
5. mar 2010

Mila01, ďakujem Ti. Ešte, že sa môžem zdôveriť Vám všetkým na MK.
Tak, ja Ti zasa závidím tie krásne baby. 😀 😀 😀 . Ja by som kľudne mala ešte aj štvrté dieťa., ale myslím si že ten strach mi nedovolí, aj keby som vážne rozmýsľala o ďalšom tehu. Samozrejme neskôr.

simicak
5. mar 2010

tanav,vitejte doma!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neboj,zadna hruza urcite neciha 😉
U nas byla taky snaha o kluka 😀 Aspon si te budou hyckat 😉

Ja tu tabulku neprectu!!! Narozeni 7.6.2009, 29+4,vaha 1.23kg,nemerili ji a poprve se pretocila v 9mesici ze zad na bricho.

bera,taky skolku doporucuji,nase Veru chodi na 3hod.denne,vic stat neproplaci a je to desne drahe a miuje to tam. Hraje si s detma a kazd erano od 6ti prudi,jestli uz je skolka otevrena 😀 Zacala ted v lednu.

Janicka,drzim palecky,snad bude brzo lepe zase. Jsou to bojovnici!!!!

maatka,vzdyt jsi jese mlada maminka,jeste muzes mit dalsi tri deti 🙂 Kamaradky tady vsechny rodi az po 30 😉

Snad mate holky s tou vahou pravdu,uz asi nebude tak moc nabirat jak predtim. Stejne jdu ve stredu zase na vazeni 😝
Holky,ja uz letim za 19dni!!!! nemam ani kufr,letim na propadly pas-jsem 2 rok vdana a mam ho na stare jmeno,Verunka pas jeste nema a ani Viki a zacinam teda panikarit 😖 Hlavne z toho,ze ted Viki dostane virusa od Verunky a nakonec nikde nepoletime. A tim padem bych neletela ani Spanelsko,protoe nebudu mit doklady pro Viki,kdyz se nedotanu domu. A co kdyz spadne leteadlo???? Ja to taaaak nesnasim to litani.

tinuskaha
5. mar 2010

Ahojte
tana super tak uz ste vsetci spolu.

doplnujuce udaje do tabulky:Narodeny 21.1.2009
otacanie sa,pasenie a plazenie v 10mesiacoh korigovane 😉

tinuskaha
5. mar 2010

Teraz som si pozrela tabulku to co som napisala tam netreba 🙂 to co treba este nevieme ale urcite vediet budeme 😉

tanav
5. mar 2010

Naše údaje do tabuľky , Alex narodený 19.11.2009, 820 g a 33 cm.
Ďalšie údaje nemôžem doplniť, lebo sme ešte maličký, a dúfam že nám to pôjde tak dobre ako Vám ostatným.

bera28
5. mar 2010

Táni, mooooc gratuluji, že už máte Alexíka doma. To je paráda, co? Teď se to bude hezky všechno zlepšovat, když má kolem sebe takových chlapáků. To se jim bude chtít vyrovnat 🙂 🙂
Peru se tu s chlapem o počítač, potřebuje udělat daňové přiznání, tak tu pořád vysedává a já mám vždycky tak 5 minut. Takže postupně upravuji tabulku a šoupnu jí jako svoje nové album, než bude zprovozněná to nová koníkovská verze.

sorbona13
5. mar 2010

ahoj holky, jsem tu na skok, kluci se plazí rychlostí blesku, dneska mi vlezl jeden pod konferenční stolek a shodil na sebe knížku a druhý na sebe mezitím vylil psí misku s vodou 🙄

bera: s tou tabulkou je to super nápad, naše údaje jsou: datum narození 28.5.09, váhy 980g (Honzík) a 975g Kubík. Zatím nelezou, jenom se plazí od 6M korigovaně.

petrach
5. mar 2010

tanav to jsou krásné zpravy,hlavne si to konečne pořadne vychtnáš..a počkej zítra,v poledne budeš v noční košili 😀 me to prorokovala fajn,když jsme se vratili a mela fakt pravdu,než jsme se zajeli v nejakém režimu..a doufám že budou fotečky 🙂

jani jsem ráda že ses ozvala,máš to teda desne težké,ale máš opravdové rváče a bojovníčky,to že se je stav stejný,je lepší,než kdyby se zhoršili..moc na ne prdolky myslím a tobe posílám energii to zvládnout..tak se drž a zítra je pozdravuj,at bojují jako lvy..

bera tam ta tabulka není,nebo ji nevydím 😕 😉 takže nevím co psat..
sorbono ti tvoji rychlíci mi vyrazili dech 😀 🙂 jste hrozne napřed,to je super,gratuluju..máš doma už veselo co? ješte pracuješ?stíháš to?

tinus Alexek se taky rozjel,moc vám to přeju,hrozne si to zasloužíte..ješte tchyni poslat nekde na Mars 😀 a budeš štastná a v pohode 😉

bera28
5. mar 2010

HOLKY, TABULKU UŽ JSEM DALA JAKO SAMOSTATNÉ ALBUM

pavcik
5. mar 2010

Dobrej večír holky,přiznávám že nebudu dočítat,nestíhám 😉
jinak vítám nový maminky,nebo ty co tu dlouho nebyly 🙂

Bera: tabulka je super,akorát mám dotaz....na facu mám video jak se Matýsek snaží otáčet,ale je to jen na jednu stranu tak nevim jestli se to vůbec bere za otáčení. Je to z bříška na záda,což je lehčí varianta. Jakmile se dá na bříško,tak už ani omylem tam nevydrží ani chvilku a rovnou se přetočí na pravo přes ručku a je na zádech 😒 nevim jak aspoň trochu koníkovat.

Tanav: super že už jste doma. Si pamatuju jak to zpočátku bylo takový divoký,ale člověk si zvykne,vše dostane do ruky.

sorbono: kluci super,můj Kuba koukal na video a docela záviděl,ale musela jsem mu vysvětlit že vy jste se rodili za jiných podmínek a proto kluci ačkoli jsou mladší tak už takhle krásně řáděj. Ale přišlo mu to líto. Mě se nejvíc líbí jak kluci jsou takový parťáci do nepohody 🙂

Já mám tenhle tejden nějakou lenivou,celý den skoro nic neudělám,nic se mi nechce,nebo jsem venku s Matějem a se psem...a vždycky to napravuju večer, to sterilizuju,myju nádobí,vařim,poklízim...no a pak chodim spát po půlnoci. Ale já už prostě dřív ani spát chodit nemůžu,protože bych stejně nezabrala. Jsem zvědavá na víkend,ten vždycky tak rychle uteče a nic se nestihne. Máme v plánu jet do ikei pro poličky,tak jsem zvědavá kdy se našroubujou.

Holky,taky máte po ránu doma tak veselo jako my??? Matýsek jak je dobře vyspinkanej,tak se směje od ucha k uchu,ale jakmile se to blíží od odpoledne k večeru tak je nevrlej,ikdyž teda během dne si párkrát ducne 😉 dnes už jsem ho uložila v 19h vykoupanýho a napapanýho a ještě ve 20 koukal,nechtěl zabrat ale mrzutej,mžoural si očíčko ale očka nezavřel

maatkka
5. mar 2010

Julia: datum narodenia: 28.8.2008 v 30-tom tt. vaha: 1020g dlzka: 35cm
pretacanie: den pred 7. mesiacom 😀 - 4,5 mes. korig.
lozenie: na konci 10. mesiaca - 8 mes. korig.
sedenie: z polohy na styroch sa sama posadila v 11. mesiacoch - 8,5 mes. korig.
obchadzanie nabytku: 11 mesiacov - 8,5 mes. korig.
samostatna chodza: ku koncu 15. mesiaca - 13 mes. korig.

petrach
5. mar 2010

pavcik me dnes dostalo vaše video s jogurtem 😉 bože to je dáblík..jsem se tak nasmála..a neboj,taky bude tak řádit,holt musíme byt trpelivé 😉 tvuj má byt na co pyšný,Máta je šikulka a má toho hodne za sebou 😉

andulka4
5. mar 2010

David 28.1.2008......1900g,44cm
přetáčení-4m
lezení-8,5m
sed-8,5m
obcházení-9m
chuze-13m

pavcik
5. mar 2010

Petrach: ten jogurt nám dal dnes zabrat,mě se nejvíc líbilo,jak se z toho až oklepal 😀 no jo hold kyselý,to je novinka 😀

denisee
5. mar 2010

Holky: tak dneska mi přišlo, že měl Vojtík na hrudníčku a zádech trošku vyrážku a dneska už úplně bez teplot 😉 , tak to byla asi fakt ta 6 nemoc.
Bera: díky, že ses ujala tabulky 😉 a jak pokračujete s pokojíčkem?

Holky poraďtě nějakou hezkou pohádkovou knížku, pro ty prcky i s obrázkama, abysme si to mohli s Vojtou i prohlížet.

petrach
5. mar 2010

denise my meli dve velké knihy říkadel,tvrdé desky..krasné obrazky..takové české a hezké 😀
a jsem ráda že jste konečne bez teplt,tak to bude ta šstá nemoc

pavcik skus mu koupit activii sladkou..tou jsme začínali taky,tu obyč mi jedl přesne jako Máta 😀