Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

ajko75
27. mar 2010

Ahojte, rada by som sa k Vám pridala a nazbierala nejaké rady a skúsenosti. Ráno mimochodom piatok trinásteho ☹ som začala pociťovať bolesti podobajúce sa kontrakciám, ale nakoľko som bola len v 27 týždni a večer som bola v poradni a všetko bolo ok, myslela som si že to onedlho prejde, ale ked sa to o hodinu začalo stupňovať a bolo to pravidelne a 5min, išla som do nemocnice a tam sa o 11.35 veľmi nečakane narodil cisárskym rezom, bez akejkoľvek prípravy v 27+5 náš veľký bojovník Tomáško 1350 g. Na štvrtý den ho odpojili od riadeného dýchania, na 9 den infekcia so septickým priebehom, na kyslíku bol 18 dní, prvý týždeň netoleroval žiadnu potravu a schudol 1190, na 19 den sme prvý krát klokankovali 🙂 , na 40 den začal papať mlieko z fľaše, na 47 den bol preložení na oddelenie do podstielky a presne po dvoch mesiacoch s váhou 2500 ga 44,7 cm sme išli domov 🙂
Teraz má 4 a pol mesiaca, korigovaný 7 týždňov , cvičíme vojtovu......chcela by som Vás poprosiť o rady ako čim viac stimulovať aby sa posilnil a napredoval nakoľko je hypotonický. Dakujem a všetky vás veľmi pozdravujem......teraz vás tu budem dosť otravovať a vypytovať sa tak ma dúfam nezrušíte 😉

bera28
27. mar 2010

Ahojky holky, tak je po oslavě, huráááá 😀 Děti nejvíc nadšený z balonků, ostatní je až tak nezajímalo. Kuba dostal od babičky kšandy a nechce je vůbec nosit 😠 Dort výborný, Denisee, ještě jednou díky za tip!
Pokojíček přestěhovaný, tak jsem zvědavá, jaká bude dneska noc. Jo a zjistli jsme, že bychom se klíďo do ložnice vešli s postýlkama i skříní, takže kdyžak se svišti stěhují zpět 🙂
Večer vás dočtu, teď jdu uklidnit tu divou zvěř. A kdo chce, může juknout na fotky:
http://bera.rajce.idnes.cz/Prvni_2._narozeniny/

A přikládám i pár fotek samotného pokojíčku, teď ještě bez dekorací. Až budou, hned to bude veselejší.

denisee
27. mar 2010

Bera: teda dort vypadá jak umělej 🙂 , udělala si mi chutě 😀 , co tam bylo použito za krém?? z tvarohu??
Děti jsou skvělí, jak maj ty župánky na sobě 😀 . Pokojíček máte krásnej, prostornej, hodně úložnýho místa. Dneska asi budou mít děti divoké sny, ze dne plného zážitků.

mispuli
27. mar 2010

Míšo fotky svištáků úžasný,je vidět,že se oslava podařila a pokojíček hezkej,já bych už taky chtěla 🙂

denisee
27. mar 2010

ajko75: to víš, že tě nezrušíme, neboj 😀 Diskuse je tad pro všechny maminky, co potřebují poradit, podpořit nebo jen si tak popovídat.
Podle toho co píšeš, zvládnul vstup do života Tomášek dobře. Můžu se zeptat, co vám řekl neurolog a na rehabilitaci, proč musíte cvičit Vojtovku atd....?

bera28
27. mar 2010

Janicko, tak to teda u Tebe musela být Val hooodně spokojená, když vydržela takovou dobu! Šikulka šikovná. Počkej, teď už budeš klokánkovat pořád 😉

Táni, tak to už budeš mít chlapy brzy doma. Věřím, že se moc těšíš. A oni tam byli na závodech nebo na soustředění??

Jecidlo, tak to uz aby mohla tchyně hlídat, co? Jsi dobrá, že to s nima zvládáš takhle bez pomoci, to mě by hráblo 😀

peti, tak co, jaká byla kadeřnická úprava? Taky bych potřebovala. Jsem si vytiskla za body z DM kuponek na kompletní okrasnou péči, trvá to prý 6 hodin, tak se tam musím objednat. Ale obávám se, že aby to k něčemu bylo, tak by museli začít něco tvořit z druhé strany 😀

Ajko, vítej u nás. Tak to já tě hned zařadím do tabulky. Souhlasíš? Budeme rády, když se nám podaří odpovědět na tvé dotazy. Máš pravdu, Tomášek je bojovník!

Denisee, v dortu byla použitá rostlinná šlehačka, žádná s mléčnou bílkovinou, takže si Anetka pošmákla. A přestože vypadá hoooodně nazdoběně, tak je lehounký a vůbec ne přeplácaný. Není tam žádný máslový krém, jen piškotové těsto, podmáznuté ovocnou marmoškou a uvnitř ještě banány. A je hrozně veliký, takže kdyby to šlo, tak vám každé pošlu kousek 🙂

Svišťáci usnuli standardně jak dudci, ani si snad nevšimli, že spí jinde. Jo a dala jsem jim i ten slabý polštářek, tak jse zvědavá, jak to bude ráno v posteli vypadat.
Te´d už musím konečně zasednout a vybrat ty dekorace. Jsem čekala, jak to tam bude vypadat rozetavěné, abych mohla plánovat. Uvidíte jak to potom bude teprve hezké 😎

petrach
27. mar 2010

bera já tady slintám nad tím dortem 😝 mám dietu a tohle je neco na me 😀
me se líbili svištáci s bublifukem,to se líbí snad všem detem..pokojíček máte pekný ,hlavne prostorný a pekné skříne..

ajko vítám te.sem k nám patříš 😉
a musím ti říct,že jsme sice narození 28+3..ale jinak jako přes kopírák vás,včetne porodu v pátek 13..akorát loni v unoru..i s tou infekcí..v nemocnici jsme byli přesne 2 mesíce na den..akorát jsme meli menší vahu při propuštení 😉
vojtovku mají tady,nebo meli skoro všichni,ale jsou i vyjímky..nám hodne pomohla..

ted teda řeším,že pujdu na konzultaci k jiné rhb..pátrala jsem na netu a zjistila,že ne všichni co cvičí vojtovku,na to mají akreditaci a umí to..ta naše rhb s náma už nic nedelá,jsme venku za 20 minut i s vyslíkaním a oblíkaním..a navíc mi řekla,že už víc cviku není,že jsme na konečné a přitom je cvik na reflexní lození-..bavila jsem se ted o tom s mamoinkou co má skušenosti s vojtovkou a říkala,že pod spravným vedením by malí už davno lozil..že zažili to samé co my a pak šli jinam a byli hned pokroky..takže meto dumá v hlave a pracuju na tom..

tani já chodím občas do práce..prodávat do drogerie na vypomoc,vetšinou v soboty a občas v tydnu,když muj hlídá..já si tam vyčistím hlavu od detí,pokecám se zakaznicema..me to dobíji 😉

petrach
27. mar 2010

bera už je ze me konečne človek..teda s hlavou jsem spokojená,ješte to telo vymenit 😝 😀
mám teda uplnou zmenu,moc jsem jí nehlídala co mi tvoří a jsem do tmava..višnová barva + červený melír..ale moc se mi to líbí..
malí tam řadil,nakonec stříhala u švagrové,delala nás celou rodinu,nebo spíš chalupu a bylo detí jako smetí a Šíma se tam plazil mezi nimi a pestoval se..taky ho nacpali velkým bobíkem,což mu já nedávám a po hodine spánku už knučí 😝

ajko75
27. mar 2010

Denisee - neurolog spokojný , ľahká hypotonia, slabé úchopy DK a pokračovať v RHB, Usg mozgu zatiaľ v poriadku a na RHB sme boli naposledy pred vyše mesiacom, a odvtedy robi aspon podla mna celkom pokroky, už pasie aj ked dost nestabilne a len ked sa mu chce ale aspon nieco 🙂 ked porovnam aký bol ked sme prisli domov...........
Petrach - no aj mne sa ta nasa rhb nejako nepozdava my sme tam asi 15 min so vsetkym dokopy, ale uvidim, lebo chodi k nej este jedna znama a vravi ze mala robi pokroky tak uvidime......
bera - mozes ma dat do tabulky, aj ked neviem do akej 😀 😀 😀 musim si to tu všetko poriadne prečítať aby som bola v obraze a aby som mohla regovať 🙂

mispuli
27. mar 2010

ahoj holky,posílám vám pro pobavení pár foteček Mišáka 😀

pavcik
27. mar 2010

Ahoj holčiny............náš další den v Krči byl opět děsný. Další dva záchvaty. Dnes byly oba po probuzení. Trvaly dost dlouho,15krát protočení očí v leže,pak jsem ho vzala do ruky a šla s ním na sesternu to nahlásit a pořád to měl a ještě hezkou dlouhou chvíli před sestrou. Já se toho pondělí nedožiju,musim vidět další eeg,nebo mě švihne. Dnes jsem tu zase řvala jak kráva ☹
Dneska měl Matěj docela spavou,tak už asi na něj ty léky působí vedlejšíma účinkama. Jo a taky jsem ho večer vážila a ten náš buřt má 9450g,tohle že je nedonošenec? 😀
Taky jsem se doslechla,že je možnost že ty škuby a záchvaty má,tak se to jmenuje Vestův syndrom.Ale od mudr to potvrzený nemám,tak nebudu plašit. Ale Kuba o tom něco četl a je to pěkný svinstvo. Hlavně je důležitý aby nás to nezastavilo ve vývoji jinak jsme pěkně v pr....to si nedokážu vůbec představit že by se stalo,naše rehabilitační s náma tak maká a jestli by se stalo tohle tak její práce by byla vniveč. To já na rhb nemůžu říct nic špatnýho. Vždy tam mají dobrou náladu všichni,jsou milí,ochotní a věnujou se nám bych řekla ze všech nejvíc a nejdýl. My tam jsme i skoro hodinu. Já bych neměnila za nic. I na toho Straňáka si zvykám. On je to vlastně milý dědula,ale úplně ze začátku mi dával sodu 🙂 a za všechno mě péroval. Ale dojal mě minulý týden,jak řekl že jak je starej tak už to taky špatně snáší když ty děti jsou na tom takhle. Ted večer jsem od jedný maminy zase zjistila,že si tu zajistila rehabilitační,tak nevim jestli taky nemám požádat aby třeba na mě koukla jestli to dělám dobře,ale nechtěla bych aby ty mojí lezla do zelí. Ale cvičím s nim poctivně,on se pořád vzteká tak to asi nechám být a už se těšim na tu naší začátkem dubna.
Jsem ráda že jsem na pokoji s tou maminou jakou jsem,je prima,rozumíme si,tykáme si. Ta její malá je srandista,první noc jak jsem byla vyjukaná z toho jak dvě hodiny ponocovala tak dnes sice taky ale ani jsme to obě nezaregistrovaly,jen sestřička řikala že to trvalo zase dvě hodiny 😀 no my byly tuhý...ale sestřička se divila že náš pokoj je furt vzhůru a hlavně já furt cestuju na wc. A ráno jsou děcka taky čilí ale padne 9 a zase chrupaj,hlavně Mates 🙂 Tak jak spí tady v životě mi doma nespal,asi je to těma lékama. Tady už chodí spát v 19h a je mrzutej až běda.
No já si jdu víc přečíst o tom vestově syndromu abych věděla na co se ptát v pondělí a tak.
A taky jsem vám vlastně neřekla, že hnedka v úterý tu měla být canisterapie s pejskem,ale ten prej háral,tak tu byla paní jen s králíčkem,Mates spal tak z toho nic nebylo ale do povídání docela dobrý. No já chci podniknout něco s těma koňma a pejskama a najdu nějakej bazén kam budu chodit s Matesem sama dělat co nás naučili v Juklíku.

Holky mějte se tu pěkně,už se těšim až budu mít čas vás dočíst nebo se vás ve zkratce zeptat co se dělo. Mě se tak stýská po domově,po tom bordelu,chaosu,vás a našich zvířatech.No jo jsem rozmazlená 🙂

tanav
27. mar 2010

Ahojte,

vítam novú mamičku Ajko75, mám tiež štvormesačného chlapčeka Alexa, narodeného 25+2 g.t. Sme tri týždne doma z nemocnice.

Míša, tá detská izba je pekná práca, torta vyzerá chutne. Kubík s Anetkou perfektní v župánkoch. Moji starší chlapci obaja
hrajú ľadový hokej a chodia do hokejovej školy. Aďo má 9 rokov hraje za tretí ročník, niekedy chodí hrať aj so štvrtákmi.
Peťo má 14 rokov je ôsmak, ale celú sezónu vynechal kvôli zraneniu kolena. Začal trénovať asi pred mesiacom, ale
iba zľahka. Každý rok s nimi manžel chodí do letných hokejový kempov. / Trenčín, Písek, Šumperk /.
Pobyt vo Vancouvery bol organizovaný jednou z tých hokejových škol. Týkal sa chlapcov v Peťovom veku. Tak sa minulého roku v júli manžel rozhodol, že s nimi do tej Kanady pôjde. Takže Peťo hral, podľa svojich možností a Aďo bol na výlete.
Boli vo Whistlery, bývali Maple Rich, videli zápas NHL Vancouver versus Anaheim. Veľmi sa im tam páčilo. Opieskali kopu peňazí a momentálne budú odlietať z Frankfurtu do Prahy. V noci asi ešte pôjdu do Popradu. Auto máme na letisku v Prahe.

Peti, tú prácu Ti schvaľujem. Ja som to na predošlej materskej s Aďkom riešila tak isto. Chodila som do práce cez víkendy, alebo som zaskakovala kolegyne cez PN a dovolenky. Pre mňa to bol relax. Teraz mám ešte rok a pol školu, takže
ak to budem zvládať s Alexíkom, budem pokračovať ďalej.

Mispuli, Miška je krásnučká. Čo má nové Honzík ?

Baby, ja stále neviem, čo si mám myslieť o tom našom necvičení a o tom, že zatiaľ cvičiť nepotrebuje. Stále nad tým rozmýšľam. Neurologička mi povedala, že Vojtovka sa môže cvičiť aj profylakticky, ale zatiaľ ešte počkáme tri týždne.
Hypotónia sa môže prejaviť aj neskôr ?

petrach
27. mar 2010

pavcik me je to tak líto..brouček malí..pořad na vás musím myslet..s tím vestovím syndromem ti to nekdo řekl? jsem se na to dívala na netu..hrozne moc vám přeju,at je to jen lehčí forma a hlavne at mu léky zaberou..máš to ted moc težké..snad už v pondelí budeš vedet víc,ta nejistota musí byt hrozná..máš tady nás,jsme tu pro tebe,když budeš potřebovat se vypsat..opatruj se a Matulkovi posíláme se Šímou velikou pusu a přaní,co nejvíce zdraví

tani hypotonii by už našli..neboj,pokud řekli dr že není potřeba,tak není..nebo pro klid duše skus se zeptat nekde na rhb na konzultaci..

ajko tabulku má bera u sebe v albu..jsou tam uspechy a pokroky našich prcku..

mispuli Míša je krásná holčička 🙂 🙂 to bude pekné číslo vid??

bera28
28. mar 2010

Peti, a ta vaše RHB je pod nějakým zdravotnickým zařízením nebo to má jako soukr. praxi?? Pokud by byla totiž spadala pod nemocnici nebo nějaké rhb zařízení, tak MUSÍ mít akreditaci. I když to, že jí má zase nezaručuje, že to umí 😒 Ale myslím, že za to nic nedáš, když to zkonzultuješ ještě s nějakou jinou.
No a ty skříně v pokojíčku byly původně stará ložnice, já je jen "renovovala" - polepila samolepicí folií a dala dřevěné úchytky. Schválně hodím původní fotku. A ty bys nám mohla šoupnout fotku nové Petry (myslím tím nového účesu) 🙂

Luci, Míša je číslo🙂

Pavcik, bude líp, uvidíš. Využij toho, že jte u odborníků a vyptávej se, vyptávej. Ať ti něco pak nešrotuje v hlavě a netrápíš se. Myslím na vás pořád držíme se svišťákama palce! Jo a Mates je teda pěkná kulička😀

Táni, tak to máš doma bezvadný sportovce! A je super, že je s taťkou takhle podporujete. My bychom taky chtěli, aby svišťové spíš sportovali, než vysedávali u počítače (jako maminka 😀 ) No a k té Vojtovce, určitě se u spousty nedonošenců (ne tak extrémních jako jsou naši) cvičí čistě preventivě (to je aspoň můj názor). a jestli se hypotonie může projevit později? No podle mě asi jo, když by se nezapojovaly příslušné svaly, tak se asi může stát hypotonikem. Ale hypotonie stejně jako hypertonie bývají opravdu ve většině případů přechodné!! Takže já na tvém místě bych počkala do té další kontroly a pokud cvičení doporučí, ale nenařídí jako povinné, tak bych cvičila. Lepší začít takto brzy, než později. On se třeba může stát, že by nebyl Alexík hypotonik, ale přesto by se začal motoricky rozvíjet pomaleji, tak proč to neurychlit.

JInak u nás noc v pohodě, dokonce když se ráno Kuba vzbudil, tak se ani nedivil, že není u nás. Normálně si zase začal povídat a neřval. Sice se vzbudil už v 7,00 hod nového času 😝 , ale to je tím, že tam mají slabší závěsy, než jsou v ložnici. A dnes mi to ani nevadilo, protože jsem se šla dívat na F1.
To byl závod, co ženský?! Ten start super, pak mi teda bylo hoooodně líto Vettela a ten konec - Hamilton s Weberem, fakt drámo. A Schumi sice žádný zázrak, ale dojel bodovaný, tak taky dobrý 😉

Tak tady máte fotky původních skříněk v pokoji🙂

petrach
28. mar 2010

bera ty jo ty jsi šikovná,ty ani nepotřebuješ chlapa kutila 🙂 s tou samolepící folií to byl dobrý nápad,já bych tak chtela upravit skříne Elišce,má ješte sektor po našich,ale v super stavu,je tam moc skřínek a poliček,ty sektory byli super vymyšlené a když by se to oblepilo,budou jako nové..to ti nikdo nepomáhal?
svištaci jsou dobří,že zvládli první noc sami,asi je to tím,že jsou tam dva a jsou na sebe hodne napojení 🙂

my cvičíme v nemocnici na rhb,ale v seznamu naše rhb není..já to aspon skusím,jestli ta holčina bude ochotná se na ej kuknout a uvydím..já jsem s rhb spokojená,jen je pravda,že k ní chodíme víceméne se jen ukázat a nic nového nedeláme

maatkka
28. mar 2010

Ahojte babulky 😉

No tak bera ja som z vas uuuplne hotova 😵 Ste perfektny priklad toho ako sa "TO" da vsetko paradne zvladnut... Vase deti maju dva roky a su v uplnom poriadku po vsetkych strankach... (a ako som citala uz aj krasne papaju 😉). To je taky maly zazrak 🙂 Vsetko je to hlavne vdaka tebe - velmi obdivujem co vsetko si pre nich dokazala - si SUPER MAMA!!!
Izbicka nema chybu 🙂 tie pidi stolicky so stolcekom 🙂 a aku maju paradnu tabulku 🙂 Uz si to viem predstavit aj s tymi dekoraciami... Super...
A fotky z oslavy su tiez krasne 😉

Janicka vsak je to ten najkrajsi najuzasnejsi najdokonalejsi 😀 pocit drzat ju v naruci 😵 😵 😵 Pre mna to bola najkrajsia chvila v mojom zivote 😵 Velmi ti prajem aby si si mohla co najskor aj Riska popestovat!!!

Monna neviem co by si chcela o cerebrolysine vediet. My sme ho pichali s prestavkami od Liluskynho 2. mesiaca zivota (to este ani nemala byt na svete) az asi do roka kvoli krvacaniu do mozgu. Vybrali sme 70 injekcii ☹ Myslim ze nam (spolu s vojtovkou) veeelmi pomohol. O epilepsii som nepocula ze by mohol byt spustacom (mozno v pripade ak by sa aj bez cer. neskor objavila? neviem...) ale viem ze epilepsia je kontraindikacia - vtedy sa uzivat nesmie. My sme mali MOZNO neziaduci ucinok na cer. - ked mala Lilu zle vysledky z EEG - mohlo to vraj byt z jeho dlhodobeho uzivania pretoze kontrolne EEG (po dlhsej dobe po skonceni uzivania cer.) uz dopadlo o dost lepsie...

Veru nickaveru sa uz dlho neozvala ☹ Dufam ze su z malickou v poriadku a ze nam da vediet ako sa im dari...

Nanya a vy ako??? Napis ze uz konecne lepsie 😉

Ahoj ajko 🙂 Velmi pekne vas s Tomaskom vitam - aj ked samozrejme ma netesi ze musite patrit do tejto temy. Ako ta tak citam uz teraz je to velky sikulko 😉
Ja si myslim ze najlepsia stimulacia je teraz ta vojtovka ktoru cvicite lebo je este dost malicky - no a my sme teda boli silniii hypotonici a rehabka nam kazala davat malu casto na zem na brusko a tak si aj sama pocvicila svaly aby jej spevneli.

Tani mas veeelmi sikovnych chlapcov a je naozaj krasne ako ich s manzelom podporujete 😉 Uz sa velmi tesim ako nam budu vyhravat medaile na olympiade a MS 😀

Petka za konzultaciu fakt nic nedas 😉 Inak aj mna by zaujimal ten tvoj novy look 🙂

Mispuli Miska je perfektna 😵 ako pije z toho umyvadla 😀 Trosilililinku mi pripomina nasu Lilu 🙂

Pavcik vas som si nechala na koniec ale najviac na vas myslim... Este aj vnoci v posteli som nad vami premyslala aj rano ked som sa zobudila... Velmi vam drzim paste.

kikimaruska
28. mar 2010

Ahojky holky 🙂 .Pc pořád v nedohlednu, malej je po měsíci nemocí u táty, tak po úklidu na skok k vám 🙂
Vítám nové maminky i dětičky....a posíláme hodně síly a zdravíčka 😉
bera: ten pokojík je moc hezkej a fotečky z oslavy moc krásný. Ten modro-žlutý župánek máme taky, ale ještě ho ani neměl Kubík na sobě, vzala sem mu větší 😉 .Koukám jak to oba krásně baští ten dortík, u nás s jídlem pořád nic moc a aby se najedl sám někde u stolečku neexistuje, musí být zavřený v židličce a ještě to je vždycky s divadelním představením...josi to šikulky. Já už se taky pomalu připravuji na druhé narozeninky.
pavcik:moc na Vás myslíme a držíme palečky, at jsou zítra dobré zprávy
ječidlo: jejda tebe sem už dlouuho neviděla, ten čas tak letí...
Ve čtvrtek jsem byli u dr.na kontrole, a pindík nic moc, ale stále ještě přetahovat a snad se to víc uvolní...dala nám ještě jedny kapky na kašlík, ale jinak šelesti a na plicích nic neslyšela...tuk tuk. Ptala sem se jinak na tu tuberkulozu, jelikož než nastoupí do školky, tak ji musí mít...Prý si to sami povou z plicního a berou to podle abecedy, proto ta naše kamarádka už byl amy stále ne... (jsme Veselý...).A nesmís e očkovat 8 týdnů po aplikaci živé vakcíny...takže v květnu máme další priori a na srpen se mám objednat pak sama, aby byl do září naočkovaný....sem zjistila, tak uvidíme.

kikimaruska
28. mar 2010

petrach: koukám na ty fotky malého se ségrou a vysavačem...to je jako u nás doma 😀 ...máme dokonce i stejný model. Kubík ho jen vidí a už volá Hu hů, hu hů....a musí asistovat....

nanya
28. mar 2010

Ahoj holky.

Tak u nás stále střídavě oblačno. Ventolin jsem mu nakonec nedala, ségra-sestřička v nemocnici, mi říkala, že by mu ho teda nedávala a kamarádka, co je také sestřička, říkala, že taky ne. Dávala jsem mu tedy ještě ten sirup na roztažení průdušek + stoptusin. Ale malý už fakt nic nepil a nejedl a pak se k tomu ještě vždycky pozvracel, stoličku měl 3x denně, ani nevím, z čeho. Sirupy jsem od předevčírem prostě vysadila a od včerejška se vše zlepšilo, malý se hlásí po 3 hodinkách na jídlo /kojo/ no a začala jsem mu dávat pribináček, ten mu docela jede, ale sní max. a to už fakt musí být hlad, 80g. Ale i za toto jsem moc ráda. Úplně mi skáče srdíčko radostí, když ho vidím papat 😵 Teď se jen bojím, co řekne dr., jestli to je horší nebo lepší, ale je stále zahleněný, docela dost odsávám, kýchá a kucká, a občas vyblindí těch pár hlenů. Na kontrolu jdu ve středu.

pavcik - je mi moc líto, že si musíte tímto procházet, ale na druhou stranu je dobře, že jste pod odborným dohledem a že se na to přišlo takto brzy. Stále na vás myslím a přemýšlím o tom a ptám se, proč 😠 ☹ Matýsek to ale všechno zvládne, má super maminku. A jinak je Matýsek teda pořádný buclík, mohl by nám nějaký ten grámeček půjčit 😉

bera - tyyyyy jooooo. Ty jsi teda kutil Tim. Fakt super pokojík. A je fajn, že svišťové osamostatnění tak dobře snáší. Já se už toho bojím teď a pořád přemýšlím, kdy bude nejvhodnější doba ho šoupnout vedle do pokojíčku. Vedle spí zatím můj manžel, jak byl Danielek nemocný, tak ho nechctěl budit chrápáním, a teď je zase nemocný on, tak aby nás nenakazil zpátky. Nejspíš to chytil od nás 😖

maatkaa - moc ráda bych napsala, že je to lepší, ale ono vlastně i trošku je, hlavně s tím jídlem a pitím /kojo/, ale čaj do něj nedostanu ani za nic. Už se nemůžu dočkat, až se všechno vrátí do normálu ☹

pavcik
28. mar 2010

ahoj holky,
tak dnes se to zdálo že bude dobře,měli jsme tu velkou návštěvu a pořád nic. A jen co odjela tak hnedle přišel další rozhoz. Dnes naštěstí jen jeden. Tak jsem vděčná za to.
Trochu se ale zlepšil v tý ztuhlosti ruky,je lepší,volnější a už jí i sám natáhl. Tak doufám že mu to vydrží aby to mohl ukázat i naší rhb.
Jinak teda ted mi trochu vrtá v hlavě že nějak moc pijeme. I z jídlem obědem a svačinkou za den máme přísun 1975ml. Což je asi dost. Takže jestli tu budem dýl,tak poprosím o konzultaci nutriční sestry. Tohle ani já nevypiju. Jsem ráda když do sebe dostalu půllitru. Ale spíš je to ten čtvrt litr.
My jdeme koupat a ukládat. Jsou děcka zase mrzutý.

Zítra až budu vědět víc tak hnedle skáknu hodit info.

Páčko a mějte se

bera28
28. mar 2010

Holky, tak moc díky za pochvaly pokojíčku 😉 To víte, já jsem takový Ferda Mravenec 😀 A chlapa kutila fakt nepotřebuji. ten můj na to ani není. Když jsem se pustila do toho olepování, tak se mě zeptal, proč se s tím chci tak piplat a proč se na to nevykašlu. No a jak jsem malovala, tak jsem si zase vyslechla, že jsem mohla udělat mezi nebem a lukou jen rovnou čáru a ne se dělat s kopečkama 😠 Když já jsem taková děsná pečlivka a za ty jeho řeči bych ho nejradši praštila. Jemu by bylo jedno v čem budou svišťáci bydlet.

Peti, já ti hodím do IP link na firmu, která ty folie dováží, abys mohla prohlédnout co všechno mají za varianty. A že toho je! Já jsem je kupovala v Hornbachu, tam mají snad všechny, které existují.

Kiki, u nás se to jídlo zlepšilo až poslední dobou. Anetka už konečně začala jíst pečivo, nejlépe když jí šupnu touasťák do topinkovače, aby křupal. Ale klasický chleba vyplivne jakmile ho rozžvýká a má ho spolknout 😒 Tak daleko jsme se ještě nedostali. No a nejvíc jí chutná Brumík 🙂 Ale s pitím je to pořád na prd. Teď to aspoň doháním tím, že zvládnou k obědu polívku a hl. jídlo.
To je dobře, že kontrola dopadla vcelku fajn. A někde jsem četla o uvolňování předkožky sondou, ale nevím kde. Prý to není ani moc bolestivé.
A už víš, jaká bude oslava narozek?? Co budeš Kubíkovi pořizovat? Utíká to, co?!

Nanya, vždyť vy už máte taky narozky za dveřmi. Tak ať je Danýsek do té doby fit! A super, že už se hlásí o jídlo, te´d už bude dobře!!

Pavcik, tak třeba ty léky, co Matýsek začal dostávat, vylepší i tu hybnost. To by byla paráda!! No a na to pití se zeptej. To je vážně hrozně moc 😒 A na zítra držím všechno, co mám 😀

Jo a pro pobavení vám sem šoupnu fotky, jak se Kubík dopravuje do vany🙂

ajko75
28. mar 2010

Ahojte, no kým sa tu ja zorientujem 😒 😒 😒 😒
Ďakujem za privítanie aj keď radšej by som tu nebola........ale ako tu čítam vaše problémy tak my sme zatiaľ na to celkom dobre, len najhoršie je to že ešte netuším čo všetko nás čaká a ako sa bude malý vyvíjať.
Všetkým detičkám prajem veľa zdravíčka a maminkám veľkú trpezlivosť , ste super že to takto zvládate 😉 😉

bera28
28. mar 2010

Pavcik, teď jsem se koukala do té naší tabulky a když všimla jsem si, že je Matýsek býk 🙂 Tak to je dobré znamení, protože býk se se vším snaží porvat a zvítězit 🙂 🙂 Takže to určitě všechno zvládne.

No a v květnu tady bude jedna oslava vedle druhé 😎

julianna78
28. mar 2010

Ahoj holky 🙂 po 100 rokoch som sa konečne dostala na MK a hned taketo zmeny.Dočítat teraz nemám šancu len pár posledných strán.
Bera všetko naj naj naj prckom k 2 narodkám...sú úžasne šokovné a krásne detičky 😀
Pavcík prajem Matýskovi aby llieky zabrali a ste čím skor doma a bera má pravdu býci zvládnu všetko,jednu býčicu mám doma.
Ajka vitaj hoci bola by som radšek keby už dalšie maminky nepribúdali a všetky detičky sa rodili na čas.
U nás nič nové malá je za 3chalanov predvčerom si skoro zlomila nos.Bola na 4och napla ruky aj nohy to robí teraz často a čumáka si na nohy no a zrazu sa odrazila chcela spravit kotul vpred,bola z toho polo stojka na hlave a potom treskla spet..obrovský rev a z nosa jej liala krv.Ja infarkt hned som volala kamoške zdravotačke a vraj ked nebude apatická je to ok.Tak som ju poutierala dala spet na zem a ona spravila znovu to isté.Tak s nou teraz leziem aj po zemi vždy som jej za zadkom.Minule sme boli na cvičení a vraj už s nou nemá čo cvičit ,dala jej takú šikmú plochu bola zvedavá či vylezie a skoro jej padla sánka lebo malá šla aj do kopca aj z kopca.
Peti mi sme vojtovku necvičili ,ale na podporu lezenia s nou cvičila taký cvik dúfam,že to aspon trošku zrozumitelne popíšem.malá bola na 4 a ona jej jednu nohu potihla dozadu a pustila až ked mala chcela potiahnut dopredu a další cvik bol taký,že malá na 4och chytila som jej pokrčené nožičky a stiedavo posúvala a ona musela použit ruky takže liezla s pomocou.
Baby tie čo máte deti okolo 12-16mes.kolko majú cm?Malej chcem íst kupit oblečko na leto ja to kupujem všetko naraz v blave.lebo u nás nič normálne nemajú a neviem aké číslo kúpit,či 6-9mes to je do 8,5kg 74cm alebo 9-12 je do 9,5kg80cm.
Krpana má 6800g a 68cm.

eviku80
28. mar 2010

Ahojk holky, dlouho jsem tu nebyla....u nás je celkem vše při starém 🙂 a jsme rádi, že už není ta deb.... zima. Přiznávám, že všechno dočítat nebudu, strašně rychle vám tu jedou huby 😀
Pavcik: moc, moc na vás myslím, ať to dopadne, co nejlíp a ať jste, co nejrychleji doma....jo a naše RHB, na ni nedáme taky dopustit 😉 Ju a my na lázně prdíme, teda alespoň pro teď a když se nic nezkomplikuje tak navždy. To je v těch Jánkách fakt tak narváno??? Držte se

Bara: na očním jsme na vás nečekali, šlo to celkem rychle, teda šli jsme první na řadu 😉 vyfasovali jsem brejle, ale Vendik mi je zaboha nechce nechat na očích, letěj tak dva metry dřív než mu je nasadim. Nemáte tu někdo nějaký recept jak na prcka, kterýmu se to nedá vysvětlit???

Petrach: jestli sem načumujou lidi jen pro zábavu, tak ať se pobaví.....myslim, že nemají moc zabavnej život na rozdíl od nás, protože my si umíme užít i maličkosti 😉

petrach
29. mar 2010

bera díky za link 🙂
eví máš velkou pravdu s tím co jsi napsala..nechceš se přidat do tabulky? zapomelas napsat holkám,že Vendísek lozí 😉 takže to delám za tebe..je to nádherná zpráva 🙂 🙂 🙂

juli my máme jsem meřila doma včera 72 cm..v roce mel 69cm..on moc neroste,vždycky skok a pak dlouho nic a ted nosí 74 a na léto už bude mít 80 určite..a teda máš doma číslose asi nenudíš..je užasné jak se s tím předčasným narozením poprala,moc gratuluju

Ajko neboj,časem poznáš všechny,já v tom ze začatku mea taky hokej 😀 😀 je nás čím dál víc..bohužel..né že bych vás tu rada nevydela,ale radši v jiné diskuzi 😉 a jak se má Tomášek?

Pavcik na vás myslím zase od rána,včera jsem si neco početla na netu o epilepsii a veřím,že u vas to zvládnete na jedničku..vy už máte toho zlého vybráno..hlavne at to vyšetření dopadne co nejlíp v dané situaci jde..a zaberou mu léky..a třebas ted když bude mít leky,pujde i ta ručička víc rozhýbat,ono je to spojené všechno se vším..
moje neteř má 16 let,brácha ji vyženil a má taky epilepsii..když byla prcek tak mívala zachvaty,ale už nemela nekolik let a i léky už vysadili..je uplne v pořadku,jen musí na kontroly..a teda nesmí pít,kouřit atd..ale to je zase dobře..
určite bude líp i u vás,moc vám to přeju..

bero Kubík je pařmen na té motorce..to je číslo..
kikimaruš jak jste to u Kubíčka zjistili? nám dr na malého moc nehledí a už jsem taky nad tím přemyšlela,at neco nezanedbám..klukum moc v tomhle nerozumím,holka je přece jen holka..a skoukla jsem vaše fotky..z Kubíka už je kus chlapa a je nádherný..neveřila bych,kdybych nevedela,co má za sebou..fakt šikulka

mila01
29. mar 2010

Holky,co mi to děláte?Člověk tu pár dní není a pak hodinu dočítá. 😀 😀 No to je bomba - Evi máš pravdu,tady to jede.A máš naprostou pravdu o tom nakukování sem.Ať se podívaj na šikovné děti - je to senzace,že všechno tak dohonily a co dokázali.

Pavčík - přiznám se,že jsem sem o víkendu nakoukla vždycky aspoň večer hlavně kuli vám,strašně moc na vás myslim a držim palečky.Pobyt v nemocnici je sám o sobě stresující a ještě k tomu ty nervi.No doufám,že dnes je líp a že dnešní eeg konečně ukáže pozitivnější zprávičky.Určitě napiš.

Jinak náš tatínek má dovolenou a pro změnu je v práci. 😠 😠 Ráno v 5 odjel do Chomutova,před chvílí sice volal,že už jede zpátky,ale bohužel nestíhá to do půl 1,to se musí Andrejka vyzvednou ze školky ( dneska šla,když jel taťka pryč,jinak bude doma,ať se užijou - akorát ve středu půjdou obě na dopoledne,mají totiž hledání velikonočního pokladu,tak ať jim to neuteče - a já budu mít taťku 4 hodiny jen pro sebe 😀 😀 ),takže budu stejně muset obléknout Káju a táhnout se do školky.Vemku poprchává,ach jo.Ale stejně jsme o víkendu stihli uklidit zahradu a upéct první buřty. 🙂 😉

Bera - jsi velká šikulka.

Také se přidáváme do klubu motorkářů. 😀 😀 V týdnu jdeme koupit Káje kolo,tak pak se přidáme do klubu kolařů. 😀

julianna78
29. mar 2010

Ahojky 🙂
najprv máte románové obdobie a teraz celý den nikoho ja mám chvílu klud babi zobrala malú na prechádzku.Obchádza ma niaká choroba tak dúfam,že malá to odomna nedostane,ideme na velkú noc do chorvatska,takže u mna žiadne pečenie a upratovanie nehrozí.
Peti dakujem za šimiho miery,podla toho nám asi úplne stačí 74 na leto.
Skúsim pridat niaké foto z nášho gymnasticko-stácieho obdobia.

petrach
29. mar 2010

Juli malá je krásná..konečne jsi nám ji ukázala 😉 máš se čím chlubit..teda je akční..to u nás nehrozí

my dnes byli hodne venku,ted jsme došli ze hřište..u hospudky..máme to kousek a Elin jela na kolečkovích bruslích,snaží se na nich učit jezdit..mám i nové fotky z houpačky,musím je dát do pc a hodím je sem 😉

ajko75
29. mar 2010

Ahojte,
Pavcik. veľmi držíme palce aby všetko dobre dopadlo .
Petrach a maly ako napreduje? ma aj nejake vaznejsie dg? aj ked predčasný porod je uz dost.........
Tanav vám sa ako darí, pozerám že malý je skoro tak starý ako moj, aj ked narodený teda dost skoro ☹
Baby akú postupnosť robíte pri masáži? a vy cvičíte po očkovaní? lebo nám rhb povedala že týždeň sa nemá
My sme dnes boli na druhom očkovaní Synagis, robili mu výter nosa lebo už druhý týždeň sa trápime so soplíkmi, tak som zvedavá čo z toho bude, zajtra mu idú "podstrihnúť jazyk" a na tento týždeň stačilo.......

julianna78
29. mar 2010

Peti díky...fotky už pridám častejšie páči sa mi,že sa dajú pridat priamo do diskusie.Ja by som bola rada keby aspon občas bola menej akčná.
Potrebujem poradit niaký darček k 1narodkám,rozmýšlala som nad týmto http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...
alebo hopsadlo koník rody.Bera ty si myslím kupovala zebru hrajú sa s tým svištovia.Malú hračky niak extra nebavia má aj tie klúče od FP čo ste vraveli,že deti bavia no ju ani náhodou.
Ajko po očkovaní sa necvičí.