Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
27. apr 2010

Holky tak vam chcem napisat ze vo vyteroch sa nic nenaslo ☹ ja se zblaznim.Objednali sme sa na gastro a to bude az 21.juna 😒 skor nemali nic volne.Do vtedy ma klepne.Ja fakt nerozumiem papa pekne a vaha nikde a nejako moc sa este nehybeme.
Holky este jedna sprava bytecek bude 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂 nechcem este zakriknut ale je to 95%iste.Vo stvrtok dam vediet.
Idem vas docitat kym sa maly nezobudi.Vacsinou to byva tak ze ked dopisem on otvori tie svoje kukadla.

bera28
27. apr 2010

Holky, díkes za info a tipy na recepty. U nás jsou k obědu taky polívky a hlavní, ale většinou jim dávám tu stejnou polívku i druhý den, tak jim to nechci dávat 3x po sobě. Jo a kaše u nás frčí, tak jim dělám krupicovou z rýžového mléka a s ovocem🙂 A ty srdíčka od Hippu to taky občas jistí. Ale chleba by si nevzali ani náhodou, to jsem ráda, že do nich dostanu pečivo ke svačině. Co se týká třeba ovoce, tak to s chutí snědí akorát banán, jinak všechno jen jako přesnídávky. Je pravda, že mně taky kupované ovoce nechutná, akorát čerstvé bio nebo ze zahrádky🙂 To ostatní se mi zdá úplně bez chuti nebo kyselý 😝 😝 Jo a dneska jsem koupila avokádo, tak jsem zvědavá, jak se na něj budou tvářit.

Janicko, jsem moc ráda, že dopadla operace dobře!!! Věřím, že i další informace budou pozitivní.

Tinus, to bych ti opravdu moc přála, kdyby byteček přeci jen vyšel 🙂
Vždyť je vlastně dobře, že se ve výtěrech nic nenašlo. Neboj, to bude i na gastru v pohodě, max. nějaká intolerance. Podívej na moje svišťáky, jak jsou hubení. Dnes jsem jeli koupit kloboučky a Kubovi jsem musela vzít velikost 3-6 LET a Anetce 1 -1,5 roku 😀 A to jsou dvojčata🙂 Jeden má hlavu jak starosta a druhý jak špendlíkovou hlavičku. No co, hlavně když jsou spokojení. Já bych se měla váhu dozvědět v pondělí, to máme jít na očkování (bojím, bojím). Naposledy oba vážili v říjnu, Anetku pak ještě na gastru v únoru. Ale žádná sláva to teda nebude.

andulka4
27. apr 2010

Beruš já třebas chleba nakrájím na kostičky a dám mu k tomu napíchávátko a ho to baví ďobkat a pojídat u TV
ale s dvojčaty je to nebezpečné-to by si asi vypíchli oči

a hlava-tak to má D větší obvod než já a třebas Tesco čepice má na 9-11let 😀

tinuskaha
27. apr 2010

Bera aj moj maly ma malinku hlavicku obvod ma 41cm.Minule jedna mamka v poradni vravela sojmu manzelovi ze hele koukni jakou ma ten kluk malou hlavu. 😠 Myslela si ze som hlucha.Vravim jej jedno ma väcsiu jedno mensiu.Nebojte se do krku mu nenaprsi.
Jani super ze operacia dopadla ok.
Tehulky drzte sa a tie co uz mate po 37.tt supeeeeeeeeeeeeeer uz to budu donosene a zdrave deticky. 😉
Este sa vas chcem opytat nemate niekto skusenosti s INFANT DOPILUS?Je to aj na priberanie.
Bera ak by mal intoleranciu tak by mal bud zapchy alebo hnacky alebo nejaky ekzem alebo by ho brusko bolelo.Alebo sa mylim.
Mne jedna znama poradila ze nech skusim ten infant dopilus budem rada ak poradite.dakujem

bera28
27. apr 2010

Andulko, tak to je D taky takový starosta jako Kubajz 😀 Jo s párátkáma to taky občas zkoušíme, to je baví, ale máš pravdu, většinou to končí vypícháváním očí 🙂

Tinus, jestli se nepletu, tak na Infant Dopilus dělali kdyby nějakou studii právě v Podolí. Ale nás už se to netýkalo. Myslím, že s tím je dost spokojenost, ale je to prý drahé a nevím, zda se dá koupit bez receptu. A k té intoleranci, každý reaguje jinak. Anetka prostě nechtěla mlíko a žádný jiný problém neměla. teda až na to, že minimálně přibírala. Neměla žádnou krev ve stolici, ekzém, nic takového.

bera28
27. apr 2010

Tinus, asi jsem se sekla,. Teď mě napadlo, že to nebyl Infant Dophilus, ale Colinfant Newborn, o čem jsem psala.

andulka4
27. apr 2010

on měl ve 2letech obvod hlavy 52cm a já mám 53 😀
kolik má Kubulík?

petrach
27. apr 2010

tinus tak to mám radost a přeju at to jklapne s bytem 🙂 a bud ráda že nic nenašli,proste je drobek..není jen lehoučky,ale drobný celkove..neboj on z toho vyroste..muj brácha mel v roce 6,8 kg a nechtel pry nic jíst a už vubec né maso,mixovali do 2 let a ted jí jen maso a má metrák 😀 já vím že te to trápí,a nechci to zlehčovat,jen te potešit,že bude líp..

Jani 🙂 🙂 Val jede nádherne..tu si brzo budeš pestovat na pokoji a Ríšankovi tak hrozne přeju,at je to už v pořadku a muže taky s Váma na rooming..stejne je hrozne šikovný,jak to zvládla,jako malí lvíček se s tím pere..posílám obema pusinky.. 🙂

my dnesw meli neonatologii,váha 8600g..za 6 mesícu přibral 2kg..dr se líbilo jak tam řadil na celou čekárnu..všechny deti byi jako peny a jen on hulákal že ho to nebaví..chce furt na zem a tam to nešlo..no a je teda na 9 mesícu vyvojove 😝 ale pry to dožene,že potřebuje víc času..že nekterým detem to trvá dyl a čím menší tyden..atd..no nejak me chtela utešit..

petrach
27. apr 2010

Petro škoda že neumíš dát ty fotky..malí bude určite šikulka,taky je to bojovníček..a třebas te strach časem přejde a bude ješte mimísek..chápu ten strach a s tou kamaradkou je to hrozne smutné ☹ ☹

Leni to bude rozdíl ve velikostech,proti Leničce 😀 to je fakt bomba..nádhernááááá
a tu školku bych vám přála,hlavne malá se naučí spoustu nového,není to jen o klidu doma..

julianna78
27. apr 2010

Ahojky,
zase nestíham čítam na etapy a k písaniu sa neviem dostat.
Tinushi držím palce,aby bývanie vyšlo.Nepýtala si sa na infatrini?To Vám už na gastre neskorší termín ani nemohli dat,to je sila,naštastie nás poslala primárka z plúcneho a hned nás zobrali.
Janicka Val krásne rastie a Riškovi prajem rýchle zotavenie z operácie a už nech ste doma.
Peti podla mna je Šimi určite aspon na 11-12mesiacov,ved predsa okrem chôdze vie všetko sedí,lezie,stojí...to je niaká prísna lekárka.Už sa budem opakovat,ale švagrininej malá donosená začala liezt až v 10,5mesiacoch.Na nedonosenčekov sú asi prísnejšie tabulky 🙂
Konečne som kúpila dobré topánky malej..už 3tie,ale tieto jej už sadnú jak uliate.

vladimuraz
27. apr 2010

Andulko, tak to Davídek nemá tak velkou hlavu, spíš Ty jí máš malou 😀.
Klárka má teď 49cm a podle udaných velikostí se fakt řídit nemůžeme 😝

Bera, stejně jsou prckové dobří, když Ti sní k obědu polévku i hlavní. Klárka dá zásadně jen jedno, jenže u ní je problém,že polévky spořádá klidně 3 naběračky a nic se jí tam už nevejde. Já bych na vydatné večeři netrvala, když mají takový oběd... Klárka večeří většinou kousíček housky s máslem, někdy si vyprosí párek, ale dojídá se stále kaší z flašky.

Leni, moc přeju, ať Ti malou do školky vezmou, snad budeš mít štěstí!!!!!

Petrach, klíííd, Klárka taky udělala skok dopředu až kolem toho 1,5 roku, do té doby byla pořád pozadu. Počkej, dočkáš se.

Janicka, držíme palce Ríšovi, ať je co nejdřív fit, aby na něj nemusela sestřička doma dlouho čekat. Nebo dělají to u Vás vůbec tak, že Ti jedno dvojče dají domů a to druhé později? Nebo budeš moct počkat v nemocnici, až bude malý také k propuštění?

Tinus, jestli Alexík papá, tak bych to neřešila... a ještě když testy vyšly dobře. Klárka má teď jen o 1 kg víc, než měla před rokem a nikomu až na mně se to divný nezdá 😉 Držím palečky, ať to s bytem vyjde!

Petraquerra, kamarádky je mi moc líto, zrovna jsem minulý týden měla depku, kamarádovi se stalo něco podobného. O fotky poproš manžela 😉

Jinak mně je už docela dobře, řádí tu nějaký virus, kolem má spousta lidí tuhle hnusnou virózu, všichni máme takovou tu zelenou hustou rýmici, jakou jsme naposled měli jako děti 😝 .

bera28
27. apr 2010

Andulko, já nevím kolik má obvod, páč nemám doma krejčovský metr 🙂 Ale určitě ho budou měřit v pondělí, tak dám vědět. Ale určitě je to okolo 50 cm, nějakých 48 nebo 49 měl v tom říjnu.

Peti, vidíš, jak se umí Šíma prosadit 🙂 A měsíc sem, měsíc tam, to už je fuk. Hlavně když jde stále kupředu 😉

Juli, a jaké jsi kupovala botičky?? A máš pravdu, nedonošenci jsou pod drobnohledem. Kdyby se preventivně kontrolovali i donošenci, tak myslím, že ne každý by těm tabulkám vyhovoval. Jsem se pobavila teď za poslední 3 dny na pískovišti. Vždycky se dá se mnou někdo do řeči, když vidí dvojčata. Tak jsem se seznámila s paní, co má kluka 19 měsíců a vypadal tak o půl roku mladší než svišti, a i toho uměl mnohem míň. A byl donošený. Další den jsem se seznámila s holčičkou, ta je přesně o 2 dny mladší, jak svišti, byla 33 nebo 34 tt a vypadala zase jako o půl roku starší. Fakt je to tak různorodé a je úplně fuk, jestli je to donošenec nebo nedonošenec. Tím se nedá v tomhle věku už vůbec řídit.

tinuskaha
27. apr 2010

Peti nam povedala neurolozka ze je tak na pol rocne dieta ☹ 😒
Juliana ano pytala pediatricky no o nicom takom nepocula takze musime vydrzat do juna 😒
Kupila som ten infant dopilus stal 12,40eur tak uvidim ci nieco zaberie.O mesiac ho pojdem zase zvazit a uvidime.

bera28
27. apr 2010

Vladi, to je super, že už je ti líp 🙂
To víš, já jsem ráda, že jedí polívky, aspoň se do nich dostane o něco víc tekutin. A je pravda, že by taky byli schopúní nafutrovat do sebe kastrol polívky a pak už nic dalšího. Takže to dělám tak, že jim dám na talíř dospěláckou porci a krmím je na střídačku. No a pak totéž s druhým jídlem.

Holky, pokud se zadaří a taťka příjde rozumně z práce, tak jdu dnes večer cvičit. Fakt to potřebuji, protože mě vytočila máma do běla 😠 😠 😠 Tak se potřebuji odreagovat. Dám pak vědět.

andulka4
27. apr 2010

Vladi jenže on měl těch vaších 49cm co vy máte ve 2,5letech na kontrole v 1roce 😀 😀 😀

vladimuraz
27. apr 2010

To jo, Andulko, ale teď už se dostává do vyššího průměru 😀

andulka4
27. apr 2010

nohu máme 27ku 😒
má nějaké dlouhé končetiny....protože jinak je párátko 😀

julianna78
27. apr 2010

Tinishka ten infant dophilus sú probiotiká,z toho asi nepriberie ale zlepší to trávanie ja dávam bio gaiu.Nám inf.dali tiež na gastro a teraz už jej ho píše pediater.Nedalo by sa ti na gastre dohodnút na skoršom termíne?
Bera uži si cvičko,mne by tiež nezaškodilo.Mna vytočila v nedelu svokrusa,ale nebudem písat švagrina to asi číta.
Kúpila som jej najpr také obyčko kožené prvé botičky na doma za 14 euro,drali jej nožičku navrchu,potom som kúpila protetika za 23 otrasne tažké topánky ani liezt v nich nevedela nie že sa postavit,ale vraj na 1 chodzu,tak som sa nasr... a kupila som falcotto za 70,ani ja som za tolko nemala topky ešte,ale sú perfektné ultra lahké s pieskovým efektom a malá v nich v pohode chodí.

vladimuraz
27. apr 2010

Juli, doporučuji značku Superfit, u nás vyjdou boty plné i sandály kolem 1000,- Kč, takže u Vás se vejdeš do 50,- v pohodě a jsou fakt super (v Rakousku koupíš ještě levněji), malá je vůbec necítí na noze, v českých botách chodit neumí, jsou moc těžké.

Andulko, když má chlap velkou nohu, tak to nevadí, ale kamarádka, co má o měsíc mladší dvojčata než je Klárka, už kupovala dceři taky 27 na jaro, to mi přijde šííílené. Ale ona už měla velké nožičky, když se narodila 🙂

argousek
27. apr 2010

holky dneska dávají na ČT2 pořad o nedonošencích asi kolem 21h Jmenuje se to Děti z krabičky, ale nevím, jestli to už nedávali

tinuskaha
27. apr 2010

Argousek tak na to se budu koukat

mispuli
27. apr 2010

vladi souhlasím,na superfity nedám dopustit

argi už to dávali,ale stejně mám obavu,že se na to nedokážu koukat,někjak mě to dostává,dávaj to ve 21:50 na dvojce jestli se nemýlím a v Sama doma je celej tejden o raný péči

bera28
27. apr 2010

Jsem zpět z cvíča. Fakt prča, jsem se tam mrskala jak kapr na suchu. No mít někdo s sebou skrytou kameru, tak je to trhák 😀 😀 Ale ve čtvrtek jdu zase. A zítra budu vědět info o aquaaerobiku, tak ten bych tam ještě chtěla přifařit. Když už, tak pořádně 😎

Argousku, to dávali asi tak před 1,5 rokem. Mně zůstala v paměti holčička, tuším Felicia se jmenuje. Na tu se zaměřte, je fakt úžasná 😵

tinuskaha
27. apr 2010

Bera ja uz som vytiahla steper 🙂 len dufam ze ma to neprestane bavit uz som schudla 2,5kg.Este 5kg a budem spokojna 😉

julianna78
27. apr 2010

Vladi dík za typ,už som ich mrkala na nete,cena je super a ked píšete,že sú lahučké tak ich kúpim nabudúce.Malá má pidi nožičky a tie protetiky neuniesla na nohe,my potrebujeme ultra lahké.

denisee
27. apr 2010

Holky nestačím dočítat, jak jsme celý dny venku 🙂
Dneska jsem měli přeočkování Priorix-Tetra.
Bera: Vojtovi vařím obědy teď taky na dva dny. A k večeři vařím krupicovou kaši, ale někdy jí nechce. Takže ☹ já bohužel moc neporadím ☹ ale jinak udělám chleba s něčím...

leni96
27. apr 2010

holky, vy jste se teda rozepsaly,
Já ani nevím, jestli psát, co ta naše princezna sní 😅 , dnešní jídelníček:
-ráno : hrnek mlíka
-oběd : 7 dlouhých piškotů (měla uvařenou výbornou polívku, pak ještě brambory-nic z toho nedala do pusy)
-odpoledne : kukuřičné křupky (jougurt i pribiňák nechala ani se nedotkla, banán nic ☹ )
-večer : 3 krajíce suchýho chleba a mlíko
No já se z ní zblázním, dneska mi ruply nervy a dostala na zadek, taky jsem ji tu polívku zkusila strčit do pusy, málem se z toho pozvracela 😔 , no děs.
Se školkou jsem už docela smířená, že to nevyjde.
petrach-to máš pravdu, některé pidi oblečky po Lenči Míšovi asi nebudou, už se na dněho moc těším

bera28
27. apr 2010

Denisee, a půjdete ve čtvrtek na plavčo po tom očkování?? Já totiž přemýšlím, jestli ho mám na příští týden zrušit nebo nechat. Plavali by 2 dny po očku. Co myslíš??

Tinus, já jsem si taky dala limit shodit 5 kilo, ale protože nemám doma váhu, tak vlastně nebudu vědět kdy se mi to zadaří 😀 Ale myslím, že to bude přesně ve chvíli, až se zase začnu cítit dobře 😉 Tak ti fandím, zvládneme to do prázdnin určitě, neboj.

jj, ty superfity jsou super🙂 Ale ta cena pro dva 😠

bera28
27. apr 2010

Leni, tak Míšánek to bude ? 🙂 🙂
S tím jídlem tě fakt chápu, ani nevíš, kolikrát jsem dřív u Anety\ vypěnila a jednu jí střelila. Ona dělala takové naschvály, že si to schovávala v puse a pak to všechno vyprskala, čunko jedno 😝

petrach
27. apr 2010

tinus skus se poptat na faceboku na klokáncích maminek s tím přibíraním..bero vy jste tuším neco taky dávali ne?
holky 5 kg.. 😅 to nic není,já tak 20 aspon.nechci zázraky 😝 😀

Leni máte krásne jméno..já chtela taky Mišku,ale manža nechtel,jsme se nestihli dohádat o jméno,jak se fofrem narodil 😝
teda z čeho ta Lenička žije? vyložene miluje suché jídlo a ta večerní porce mi připomíná naši Elin,celí den se rype v jídle a večer řve že má hlad a když jí nechci dát 3 rohlík 😀

Andul Elin má ted nohu 30 😉 ...a malí ma obvod hlavičky dneska 44cm...Daví je desne dlouhej celkove...trhá rekordy
Juli teda ta cena me dostla,to je síla co ždímají na deckách..jenže nekupto,,když to potřebuje..