Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
5. máj 2010

Bera mi skôr do nebezpečných 😀 ale sranda je že manža dostal žltačku jak dieta v škole a slamonelu v najlepšejj reštaurácii u nás a ležal týžden na infekčnom.

maatkka
5. máj 2010

Ahojte baby
docitam vas niekedy neskor len vam chcem napisat ze Julinka zvladla operaciu a vsetko okolo uuuplne uuuzasne (ooovela lepsie ako my s mm) a uz sme aj doma. Nasej ocnej sa to moc nepozdavalo ze nas uz prepustili ale co uz. Operovali nas hned rano. Mohli sme ist s Lilinkou len k dveram na operacku ale sestricky vraveli ze bola paradna a kym ju uspali vobec neplakala ani nevyzerala ze by sa nejako bala len po nich kukala az zaspinkala. Operacia bola rychla a prebehla bez problemov. Najhorsie bolo to preberanie z narkozy. Kym jej stiekla infuzia hrozne plakala - asi 20 min. potom uz bolo dobre. Nemala ani obvazy len chvilu nemohla otvorit ocka tak bola z toho nervozna. A potom si ich samozrejme nemohla chytat tak sme jej museli sem-tam drzat ruky co ju hnevalo. Ale pospinkala si napapala sa a bola aj potom trochu uknuckana ale to sa uz dalo. Potom nas pustili a od kedy sme doma je zlatunka. Ani si to nechyta nic. Sedeli sme vsetci traja na zemi a hrala sa pekne pri nas. Teraz ju mm uspava. Uvidime aka bude noc...
Mame kvapky aj masticky do ociek a kontrolu mame o tyzden - dovtedy sa to bude akoze "hojit" a potom zacneme cvicit. Ono to nie je tak ze sa to zoperuje a hotovo - je to dlhodobejsie ale hlavne ze uz su tie svaly povolene a moze ockami hybat. Teraz to este treba rozcvicit lebo tie svaly vlastne skoro vobec nepouzivala.
FUUUUUJ baby ja som taka stastna ze to mame za sebou. Neviete si predstavit ako strasne som sa bala. Myslela som ze to nezvladnem ked mi ju tam brali z ruk. Mm sa vopred pytal ci by mi nedali nieco na upokojenie keby bolo treba. Si tam o mne mysleli co som to za hystericku matku... Nastastie tam boli vsetci - hlavne sestricky - strasne zlati. Ale som na seba hrda ze pred Lilinkou som ani slzu nevyronila. No a straaaaasne som hrda na nu. Je to moja hrdinka 😵

tinuskaha
6. máj 2010

Matka no vidis Lilinka je veeeeelmi statocne dievcatko.Ked citam tvoj prispevok mam az zimomriavky.Viem ako si sa citila ked ti brali Lilinku.Ja som bola s malym pred operaciami pred operackou aked mali vsetko pripravene tak mi ho brali a mne islo srdce puknut co som sa tak velmi bala.Musela som hned brat lieky na tlak.
Ale uz je dobre.Posielam Lilinke veeelku pusu.Teraz uz len cvicit ale aj to zvladnete ste sikulky 😉 joj tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa velmi s vami.

tanav
6. máj 2010

Maťka, blahoželám. Zvládli ste to. Teším sa. 🙂 🙂 🙂 🙂

bera28
6. máj 2010

Maatkka, no paráda. Vidíš jak je Lilinka statečná a šikovná 🙂

tinuskaha
6. máj 2010

Holky drzte palce odchadzame na gastro 😒

petrach
6. máj 2010

ahoj holky,

matka tak už je dobře,jsem ráda že jste to tak krásne zvladli..ten pocitpřed sálem znám taky..zažili jsme to s Eliškou a ty nervy bych nepřála nikomu..doufám že ta operace pomuže..jste kočky obe dve 🙂

Tani nesmutni..dyt se podívej jak je Alexek šikovný..neznám jiné díte narozené v jeho tydnu,co by to tak skvele zvládlo..s tímm ouškem jsem slyšela od jedné maminky že jim to meřili víc jak rok,než se to povedlo,to nic nemusí znamet..i když chápu že te to trápí,já jsem tak bláznila v porodnici,když to nenameřili malému..jedné sestře to nešlo ani jednou,druhé hned..
na rhb držím pesti,ale vím že tam budou dobré zprávy 😉

tinus páni tak už se vám daří..nesmíš chtít vysledky hned,Alexek si zvyká,ale pokud to už šlo,tak to pujde...jste oba moooooc dobří!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DNESKA DRŽÍM PESTI NA GASTRUa dej vedet!!!!!!!! a co byteček???

Peti,Bero s tema školkama to je supééééér...aspon vydechnete 😉 beru jdou na 4 hodiny denne? jo a vy jste už uplne bez plín? ted me napadlo kdy začít s nočníkem..malí nechodí,jen sedí???

Fajn jo máme se fajn 😉 delám ted už 3 tyden víc dní v tydnu a nestíhááám 😀 malí je protivec,pořad se po me plazí a drží se kalhot-a to doslova..mám ho pořad za zadkem..bolí ho zuby a asi je zavyslák..a jak jinak vy? už zdraví?

Juli já se teda živych vakcín bojím,pry se to nemá uspechat..i když vy jste motoricky krásne vše dobehli..pry to muže zbrzdit vyvoj a řekla bych že u nás to fakt tak je..malí odpovídal vyvojove jak mel,než dostal první očkovaní.. 😒 ale meningoka má i Eliška a malemu ho chci taky dát..domluvím se s neuroložkou..

bera28
6. máj 2010

Tinus, dej pak vědět, jak jste na gastru pochodili.

Peti, svišti jsou ještě s plínama, ani jsme nočník nezkoušeli. Nočňajze mají doma a evidentně se s nima zatím kamarádí - dneska do nich nalámali křídy a nosili je na hlavě. Ale já to odplínkování nechávám až na léto. Oni moc dobře vědí, co se do nočníku dělá. Třeba včera mi Anetka přišla nahlásit, že kakala a Kuba jí hned doběhl pro nočník. Jenže to už byl hovňous v plínce. Než jsem jí přebalila, tak se Kuba svlíknul, dřepnul si na nočník a že bude kakat. No samozřejmě že nekakal, protože to už stihnul ráno. A jak jsem postavila Anetku na zem, tak se vrhla na druhý nočník s hláškou že kaká🙂 Takže to bych fakt nedělala nic jiného, než s nima trávila den na nočníku a hlavně u planých poplachů. Prostě léto to jistí 😉
No a do školky budou chodit nejprve na 4 hoďky, ale pak už na celý den. Hlavně já už konečně můžu jít zpátky do práce a od ledna bych chtěla na plný úvazek.
Co Šíma a zuby?? Je to lepší?

tinuskaha
6. máj 2010

Tak baby a sme doma.Takze robili mu sono-zaludek creva a crevne klucky v poriadku.Predpisala nam Infatrini drink.Robili mu odbery.Jedny vysledky maju byt zajtra poobede to si mame jen zavolat a dalsie az o 2-3tyzdne.Predpisala nam ich 30 kusov Po dobrati sa mame ist zvazit.Tak uvidim.

mispuli
6. máj 2010

ahoj holky

všechny zdravíme a všem přejeme ke skvěle zvládnuTým zákrokům a k úspěchům,u nás nic nového

Míšo je supere,že svištáci půjdou společně do školky,jo a my taky máme plínu,s nočníkem si netykáme,i když na němdneska chvilku seděla,ale to byla spíš výjmka,taky to nechávám na léto a doufám,že pochopí

přeočkování proirixem jsem radši přehodila,měli jsme jít 12.5,ale jak jsme psala 24.5 jedu s Míšou na 3 dny na šumavu a do toho včera přišla pozvánka rpo děti na 18.5. do rizikovky,Honzis ještě na sono břicha a k psychologovi,tak jsme nechtěla,aby měl třeba reakci a museli jmse to přehazovat,tak bylo jistější přendat očkování

petraguerra
6. máj 2010

Tinuskaha Matej ma infatrini milk od narozeni,krasne po nem pribira.Davam mu ho jeste ted,protoze nechce pit vodu a mliko mi pije.
Take gratuluji k uspesnym operacim.
Matej na nocnicku uz sedel,ale to je vse.

mispuli
7. máj 2010

Ahoj všem

při pátku přidávám jednu pro nás skvělou zprávu,přinesla jsme si ze školky rozhodnutí o přijetí Honzíka od září do školky,ta naše vzdálená příbuzná asistenci na 100% bere,takže máme asistentku

bera28
7. máj 2010

Mispuli, no to je SUPEEEEER!!! Paráda největší! Honzík bude nadšený, viď?

mispuli
7. máj 2010

Míšo,já doufám,že jo 😀 😀

petrach
7. máj 2010

jí Míspuli to je supéééér zpráva dne 🙂 🙂
tinus sama jsem zvedavá na vysledky..a třebas ten drink bude mít uspech a Alexek přibere 😉 jak jde cvíčo? je to lepší? meli jste dnes rhb né?

holky s tím nočníkem jsem práve sondovala,tady si nekteří myslí,že ho mám dávat a me to přijde kravina 😝
včera jsme meli poslední rhb a jsme oficiálne vyřazeni..slíbili jsme sestřičce že až bude behat,že se přijdeme ukázat..
jo a tatka dnes hlídakl odpo,.já byla v práci a prcek si stoupnul u dveří,a práskl se o ne a má peknou modřinu 😒

maatkka
7. máj 2010

Ahojte vsetky
tak ja som poctivo docitavala a konecne som sa dostala aj k pisaniu 😉 takze:
tehulky ktora ste prva??? 😀
Tinuska uplne si viem predstavit ze uz stresujes... ja som bola taka ista ak nie horsia a to Lilu fakt robila vsetko podla korig. veku a spravne... ale ja som sa tak hrozne bala hlavne kvoli tej nasej neuro diagnoze a kedze vy ste po neurologickej stranke v poriadku tak je to u vas fakt len otazka casu - nie je dovod preco by krpcek vsetko nedohnal - robis preto maximum a si uuuzasna maminka! A este robi to s tymi nozkami? Myslis ze by to mohlo byt tym cer.?
Mispuli fuuu chudiatko Miska takyto uraz... ale drzala sa teda perfektne paradnica mala. A ta tvoja foto v pase je supeeer 😉
Bera mali ste este nejaku reakciu na to ocko? My sme este na mmr neboli. Mali sme ist hned po tom prvom EEG ale kedze vtedy dopadlo ako dopadlo tak to nehrozilo a od vtedy to dr. ani nespomenula. A ja tiez nie - pre mna cim neskor - tym lepsie...
A fotky z atelieru mate fakt krasne - veeelmi pekna rodinka 🙂 Hadam nerozmyslas nad rozvodom ci??? Prepac ak ti leziem do sukromia to len preto ze ty o tom tak otvorene pises... Ja viem ze to nie je ziadna tragedia a ze je to uplne bezne - to asi len ja tak prezivam lebo ja si neviem (ani nechcem) ani len predstavit byt v zivote bez mm. Aj ked viem ze to nie je spravne ale ja som na nom uplne "zavisla". A to nemyslim teraz len financne 😀 ale hlavne teda citovo emocionalne... aj fyzicky 😀 A to nepisem o Julii ta na nom uplne vysi...
Velmi drzim paste nech sa to nejako vyriesi k vasej spokojnosti!!!
No a gratulujem k prijatiam do skolok. To bude fajn pre deticky aj pre vas 🙂 Aj ked ja uz teraz ked nad tym rozmyslam tak trochu stresujem. Mam z toho totizto taky pocit ze mi toho vela ujde ked s nou nebudem kazdy den taku dlhu dobu... Ale my mame este dost casu takze dovtedy sa to asi nejako "utrasie" 🙂
Peti a vy co ako usko a zubky? Uz je dobre???
U nas je to s ockami celkom fajn. Trochu bojujeme s tym mastenim a kvapkanim ale to sa dalo cakat ze sa jej to nebude pacit. Ale nechyta si to - coho som sa bala a inak vsetko celkom v poriadku - pekne spinka papa pije beha. Este sme neboli vonku a asi ani nepojdeme do tej prvej kontroly. Som zvedava co nam dr. povie - dufam ze to bude o.k.
Chceli by sme aj zacat chodit plavat - len tak Lilu pre radost - do toho bazena kde sa robi baby plavanie ale nie s tou "instruktorkou" ale len Lilinka ja mm segra s malym a kamaratka so synom - da sa to akoze "uzavriet" pre taku skupinku a pohrat sa tam s tymi hrackami co vyuzivaju na baby plavanie a tak. Len to sa nam musia dat ocka uplne do poriadku co neviem kedy bude...
Baby neviete mi poradit co by som mohla dat Lilu na meninky? Chcela by som nieco take "vacsie" aj ako bolestne za to vsetko. Zatial som jej kupila len oblecenie - satocky a sandalky a objednala som jej teplakovu supravu s menom tricko s menom a klobucik s menom ale to ju asi moc nepotesi 🙂 Nasi jej daju taku babiku s prislusenstvom - kocikom a tak a segry asi stan s loptickami. Mna uz nic nenapada...
Hiii ze jedenast hodin 😲 idem sa ja pridat k tym mojim spachtosom 😉
Dobru noc.

andulka4
8. máj 2010

holky tak Lenča a Argousek to mají určo už za sebou a mají chlapáky u sebe 😀

Matka to muselo být všechno tak psychicky náročné-jsi opravdu supermaminka-mám z vás holek ohromnou radost

argousek
8. máj 2010

Ahojte holky, tak dnes jsme se vrátili z porodnice. Máme nádhernýho chlapáka 3900g 51cm apgar skóre 10 10 10 a 40. týden porodu. Prostě nádhera. Až bude čas napíšu podrobnosti papa

argousek
8. máj 2010

Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že se narodil 4.5.2010 ve 3:53 😀

bera28
8. máj 2010

Argousku, super, bezva, paráda!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A chlapáka máte teda pořádnýho. Přeji Štěpánkovi do života pevné zdraví, hodně lásky, pohody a štěstí.

bera28
8. máj 2010

Peti, s tím nočníkem bych nespěchala. Nedávno jsem si četla zajímavý článek v tématu Učení na nočník, nějaká holčina tam dávala odkaz, tak na to jukni. Nejdřív musí dítě nočníkování dozrát, a to hlavně motoricky. Je tam spojitost mezi chůzí do schodů a nočníkováním. A fakt to asi bude pravda, protože když jsme byli na úplně poslední kontrole na RHB tak mi něco obdobného říkala i doktroka.

Maatkka, krásně se to čte, jak Lilinka zvládá i pooperační dobu. Plavčo jedině schvaluji, uvidíš, že to bude super. Ve vodě je to zase něco jiného, než na souši 🙂 🙂
Jinak žádná další reakce na očko zatím není, ale doktorka říkala, ať to očekáváme až od neděle dále. Takže se nechám překvapit. A myslím, že nemusíš s očkováním spechat.
A do soukromí mi určitě nelezeš 😉 , protože to, jak to u nás vypadá je takové veřejné tajemství 🙂 Naštěstí (naštěstí pro mě 🙂 🙂 ) nejsem vdaná, takže je to jednodušší. Já neříkám, že je všechna vina jen na chlapovi, je to asi půl na půl. A s tou závislostí to mám já zase přesně opačně. Jak někde cítím, že nemám jenom svůj prostor (což když už jsou děti, tak je toho prostoru fakt málo), tak začínám být nervozní. Jak já milovala doby, kdy jsem sama vyrazila třeba na 10 dní někam do teplých krajů. To teď fakt nehrozí 😒 A navíc ta finanční závislost, když nechodím do práce 😝... I když se nemusím o peníze prosit a jde zase opět jen o ten můj pocit, že jsem momentálně na někom v něčem závislá 😒 No a hlavně já prostě musím být vždycky s něčím nespokojená, protože to je pro mě takový hnací motor 😀 😀
Ale je krásné, když si přečtu, jak jste spolu s manželem a Lilinkou spokojení a krásně vám to klape 😵 😵 V dnešní době je to skoro zázrak...

bera28
8. máj 2010

Jo a ještě k tomu dárku na jmeniny - vždyť už tak je toho až až 🙂 🙂 Ale co třeba nějakou mini kuchyňku - nádobíčko a tak?? Z toho by byl u nás Kubajz nadšený 😀 A já doufám, že na Anetčiny jmeniny letos nezapomenu tak, jako se mi to podařilo loni 😔

bera28
8. máj 2010

Tak teď máme naší diskusi dva v jednom: extrémní nedonošeci a společný termín květen 2010 🙂 🙂

maatkka
8. máj 2010

Argousek tak to je nadhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 Ja vam tak strasne moc gratulujem. A zelam vsetko len to najlepsie a vela vela zdravicka Stepankovi a celej rodinke 😵 Jooooj moooc sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim s vami 😵

maatkka
8. máj 2010

Andulka dakujem 😵 A blahozelam aj tebe k donosenemu babatku 😵 aj ked este v brusku 🙂 No a zelam co najkrajsi najrychlejsi bezproblemovy porod 😉
Bera tak ja som ta "vydala" 🙂 ja ze ste manzelia 🙂 Podla mna to bude pre teba ovela lepsie "znesitelnejsie" ked budes mat deticky v skolke a budes sa venovat aj inym veciam pracovat. Budes mat zase vacsi pocit tej volnosti a myslim ze by sa potom mohli "urovnat" aj vase vztahy a city s priatelom... No dobre dost uz ti do toho nejdem kecat 😀
A dakujem za tip 😉
Argi ja mam taku super naladu vdaka tebe - teda vam 😀

maatkka
8. máj 2010

A argousek uz sa straaasne tesim na fotecky drobceka 😵 ze hodis ked bude cas? 😵

petrach
8. máj 2010

argí nádherná zpráva..mám desnou radost z Vás,z toho že jsi štastná,že jsi zažila jak to má správne byt,že si to užijete pekne v klidu,bez kontrol,stresu a vojtovky..Štepánek má teda užasné míry 😀 tak si to užívej a až bude xchvilka tak písni jak jste to zvladli u porodu..
teším se na fotky a fakt mám ted náladu 🙂 nádheráááááááááá

fajn
8. máj 2010

Zuzko gratuluju ke krásnému klučíkovi. Štepínkovi přeju mooooooooooooooooooooooooooooooooc zdravíčka protože to je fakt to nejdůležitější. Tobě přeju brzské uzdravení po porodu a hlavně si to teď užij hezky bez stresů a cvičení a problémů. Tak ještě jedna óóóóóóóbr velká gratulace. Jo a Adámkovi toho nejhodnějšího brášku. A co na něho velkej brácha říká.
?

tanav
8. máj 2010

Argi, k narodeniu synčeka srdečne blahoželám a prajem celej rodinke zdravíčko, šťastíčko a veľa lásky.

mispuli
8. máj 2010

Přejeme zuzce a Štěpánkovi přejeme jen to nejlepší a at dělá radost všem,blahopřejeme 😉 😉