Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
14. jún 2010

Ahojky - tak jsem slíbila,že dočtu,ale nějak nestíhám,jen jsem prolítla. 😅

Pavčík - pokud se na to cejtíte,tak bych jela.Ale asi na dýl než prodloužený víkend,ať vám to stojí za to.Letadlem bych se bála,ale autem bych jela - jste pány své cesty i svého času - kdykoli můžete zastavit,nebo při nejhorším se vrátit.Ale myslim si,že to nehrozí,že si to tam užijete. 😉

Bera - nějací pomocníci by se mi taky hodili. 😉 Co spaní,jsou nějaké novinky?Nic jsem nenašla - žádné laso z pokakané plínky. 😀 😀

Petrach - teda já taky malého nemohla poznat,to je už kus chlapa.Také na něm není poznat,že je nedonošený.Už máte nějakou nevěstu?Myslim,že by s Kájou měli zajímavé potomstvo.A do rodiny bych vás brala - pokud budeš hodná tchýně. 😀 😀 😀

Holky zítra na mě po 15 hodině myslete,Andrejka má ve školce pasování na školáka,já bulim,jen na to pomyslim.Budu tam jak plačka.Petrach,vy už to máte za sebou?

simicak
14. jún 2010

Maatka,muj nazor je nevychovavat deti jak ve zlate kleci. To by jsi s ni nemohla ani autobusem,vlakem,do mesta mezi lidi........vsude neco muze dostat. Ja bych ji normalne vykoupala v bazene s ostatnima detma,vzdyt se tam koupou ostatni deti a my se tam taky koupali a vsichni zijem 😉 urcite si uzije a treba si tam najde i kamarady. ( teda pokud to neni fakt nejaky nechutny bazen 😉 )

mila,jeee, tak si to krasne uzijte!!! To jsi asi jako ja,ja rvu uz jen u te predstavy. Nase Verunka jde za rok,tak to bude taky rvat,k tomu tady deti nosi uniformy-bude uplne k sezrani 😵 😵 😢

petrach
14. jún 2010

milo my to meli v pátek i se spaním ve školce..bulil tatka 😀 ten s ní tam byl,me bylo blbe a moc me to mrzí..
tak si to užij.. 🙂 ,,
milo tak klído budem spolutchýne 😀 😀když jsem dnes vydela vaše fotky na Fb tak jen zírám na Káju 😉dohání Andrejku mílovími kroky,hrozne porostla a vypadá už tak velká..my vás holt kopírujem od narození..

matka já bych jí do bazenu klído pustila..vždyt je tam desinfekce a v tech menších detských se mení často voda..víš jak by si to užila??

mila01
15. jún 2010

Dobré ranko.Tak jsme si zase obuleli školku - já se z té Káji zbláznim,dokud mohla jen na 5 dní do měsíce,tak fňukala a škemrala,že chce jít.Teď už chodí pořád a každé ráno bulí,že nechce.Ale dnes jdou po obídku,tak snad bude klid.

Petrach - taky jsem ti dnes zkoukla fotky na FB a jsou úžasný.Akorát by mě fakt zajímalo,jestli děcka mají i něco z tatínka ( je mi jasný,že Šimonek něco jo,ale co Eliška ),jsou ti děsně podobní.Jdu nabít kameru a asi se dnes nebudu ani malovat,ať tam odpoledne nestraším děti. 😀 Taťka s náma bohužel nejde,je v práci,ale jde babička.Andrejka už se nemůže dočkat,akorát řikala,že se jí bude stýskat po učitelkách,že bude často vyzvedávat ze školky Káju,aby je mohla vidět. 🙂

Koukám,že jste řešili bazény - my chodili na plavání miminek,takže jsme v bazénu byli už jako malincí a dobrý.Jinak chodím s holkama i na přírodní koupálko,kde se koupou s kačenama a rybama a nikdy nebyl žádný problém.Někdo tu psal o zlaté kleci - plně souhlasim.My máme naštěstí koupání vyřešený,máme zapuštěný bazén na zahradě,tak si můžem užívat - letos se totiž v Děčíně zavírá velký venkovní bazén,protože budou dělat nový vrt.Jinak je tu ještě jeden,takže ten bude neskutečně nařachlej.

Simicak - v kolika se u vas chodí do školy?Že máš u Verunky 3 roky a píšeš,že jde za rok.Z toho jsem trochu zmatená.Jinak v té uniformě bude určitě úžasná,to máš pravdu.Tady nic takového není,vy aspoň ušetříte za oblečení - holky se do školy strašně paráděj. 😀

Petrach,budete dávat Elince takový ten kornout,první den do školy?Mě se to teda moc nelíbí,tak zjišťuju,jak moc je to rozšířený,aby tam pak Andrejka nebyla jediná bez.Jo a řikala nám učitelka,že ten první den nemusí mít tašku,tak jsem zkonstatovala,že musí - proto tam taky jdou,žejo. 😀 😀 😀 Na to se těšej nejvíc a já taky. 😀

simicak
15. jún 2010

mila,zacina se od 4 let ,ale je to takove volnejsi a uci se uz abeceda,vyslovovat a cist a pocitani zakladni a asi i pommalu psat. Jsou tady ve skolach rozdeleni do 3 skupin podle toho jak to komu jde,takze se nejak ne brzdi a v kazde tride je asistent ktery pomaha. Veru jdou ale blbe roky,v listopadu ma 4 a jde az za rok,tak jde skoro v 5tiletech. Coz je skoda,protoze ona uz by to zlvadla ted to ucivo,no nevadi. Ta se skoly uz nemuze dockat.
Uniformy jsou supr,sice nejsou zrovna levne,ale aspon se deti nesrovnavaji kuvli tomu kdo co nosi za znackove obleceni atd. Melo by se to zavest vsude. A holky maji vetsi vyber,starsi holky,musou nosit kalhoty,delsi sukne,kratsi......da se s tim i pekne vyhrat.

To se dela ten kornout?? Ja to kdysi videla v nejakem starem komun.fillmu,tak to je asi zase v mode,co?

simicak
15. jún 2010

a samozrejme nesedi v lavicich a necekaji az zazvnonina prestavku! je to asi neco jako nase posledni trida ve skolce,jen se vic uz uci

fajn
15. jún 2010

Ahojte holky
já nestíhám,nestačím...
Jezdíme s Didkou cvičit 3x týdně a do toho školka doktoři tak toho mám akorát dost. K tomu jeden puperťák a dvě zahrady ,rozbitej barák tak nevím kde dřív. Ještě že beru ty prášky jinak jsem už v blázinci.
školkařům kteří odcházejí tak příjemnej odchod a maminkám co nejmíň kapesníků usmrkanejch. Holky teprve teď uvidíte jak rychle se stárne ,než se nadáte tak je děcko v 9 a pak řešít co dál. Nás to čeká taky za chvilku a není to tak dávno co jsem Andreu vedla poprve do školy. Teď jsem akorát dobrá na prachy když potřebuje achhhhhhhhhhhh jo.
Bazén máme na zahradě tak nic řešit nemusím,akorát ta voda by měla mít tak 37° protože Didina jektá zubama když to nemá jak ve vaně 😀. Jak bylo to horko teď tak to je něco pro ňu v tom si libuje ona pořád potřebuje teplo jak v inkubátoru 😀. Doma jsme měli teď tak kolem 27°a jektala zubama no divná je.
Dočteno nemám tak nevím na co reagovat. Holky a co tanav chodí sem ještě?
tak vás všechny moc zdravím a prcky taky
jo a ještě perlička..trhaly jsme s Didkou třešně a ona pořád lezla na žebřík tak jsem ji říkala ať dává pozor ať nespadne jak tata že si potom zlomil žebra když byl malej (asi v 15) 😀 na chvilku se zamyslela a říká ... a říkal u toho kurva 😀 (on to používá u všeho snad už jsem mu říkala ať se ovládá ale nic)

mila01
15. jún 2010

Simicak - aha,tak to jsem nevěděla,že to tam je takle s tou školou.To je zajímavý.S těma uniformama máš pravdu,děcka se předháněj,kdo má lepší značkové oblečení a smějí se dětem,co je nemaj - je to hnus.S tim datumem - já to znám,jsem zářijová,takže jsem byla ve škole všude mezi nejstaršíma. 😀

Fajn - teda ty toho máš až nad hlavu,zastav se taky někdy.Máš pravdu,strašně to letí,nedávno jsem si Andrejku nesla z porodnice,vidím to jak dneska.
Kurva je dobrý 😀 ,u nás zase jede vole.O víkendu mi Kája řiká - dělej vole,jdeme do bazénu.

No a napíšu vám ještě jednu hlášku,která odbourala dědu - už minulou sobotu ( snad jsem to tu už nepsala 😅 😕 ) jí ráno řiká - jdu si zakouřit na terasu,jdeš se mnou?A ona mu s vážnou tváří odpoveděla - nejdu,nemám kouřátko. 😀 😀

bera28
15. jún 2010

Maatkka, já bych klíďo Lilinku do bazénu dala koupat. Když si vzpomenu v čem jsem jako malá plavala já (v Berounce), tak bazény jsou proti tomu křišťálově čisté. A taky jsme to všichni přežili a byli jsme tam jako děti naložení pořád 😉

Milo, tak dneska si nabal hodně kapesníků a kdyžtak to můžeš svést na alergii 🙂 Budu na vás myslet a pak sem hoď dojmy. No a se spaním - svišti spí opět v malých postýlkách s náma v ložnici a děláme to tak, že dáme spát Anetu a když usne, tak tam šupneme Kubu. Ten je mezi tím s námi v obýváku a buď vytuhne v židličce nebo čučí na TV. A hlášky taky dobrý. U nás frčí pudel (prdel) a jednou babička řekla Kubovi že je pochcanej a teď, když se jde přebalit, tak hlásí, že se pocal🙂

Koukám, že už se tady uzavírají předmanželské smlouvy 😀 Tak to já dávám do placu oba dva a čím dřív je někde upíchnu, tím líp 😀 Ale reklamace neberu.

Simi, tak to teda závidím školu u vás. A s uniformama máš pravdu, já bych je taky brala.

Fajn, no tak ty musíš mít doma fakt pořád "veselo". A to srovnání s inkubátorem se mi líbí🙂 Víš co, až se budeš cítit 100% na blázinec, tak to zabalíme spolu a jdeme se někam nechat ubytovat. Já už mám těch dvou taky plný zuby. Když jsou každý zvlášť (třeba teď, jak chodíme na náhradní hodiny plavání vždy jen s jedním), tak jsou to zlatíčka největší - poslouchají, krásně cupitají vedle nohy (sakra, to zní, jako by byli psi), nevykřikují, ... Ale jak jsou spolu, tak se pořád předhánějí, kdo udělá větší lumpárnu 😠 Teda jestli á se dožiju jejich puberty, tak se snad ožeru (jsem abstinent 🙂)

A já opět za chvíli vyrážím na plavčo, tentokrát s Anetou. Tak krásný den, doufám, že je u vás tak hezky jako tady.

petrach
15. jún 2010

Ahoj holky,

Fjn chybíš tady..už jsem si říkala co se deje 😕 že nepíšeš..Didka perlí jako obvykle..kam chodíte cvičit?? vy jste už necvičili né? a jak se školkou bojujete?
Tanav byli v nemocnici,tos myslím četla..moc sem nechodí..hodne holek přestalo.. 😒 ale píšeš si s tinuskou..tak občas neco vím..

Milo kornout dávat nebudem.tady se s tím nechodí,ale víš co,já se poptám jestli to loni decka meli..aktovku mít budem..a pujdem pak nekam na pohár,asi pujdou i babičky..to budem bulit..budete chodit do družiny? já Elin napsala do té kratší,je do 13 h..páč jí v 7 zavést a v 10 jít pro ni,to by me jeblo..

já ti zavydím ten bazen na zahrade,byl vydet na fotkách..jak je velký? zaplaveš si?? my meli ten nafukovací 3m.ale to není ono..letos bude jen detský,máme tu dřevo na zimu a není kam dát 😝

bero včera jsem se dívala na videa a zapomela napsat..náhodou me Kubík přijde šikovný s tema schodama,holt Anetka je od mala tak šikovná,že Kubík se vedle v tom pak strací,ale kdyby byl sám,tak by jste na nej byli pyšní 🙂
teda vy určite jste,jsem to blbe napsala co? 😀
s tím spaním to je mazec..tak jak ted s tema postelama v pokojíku? a neusne třebas už Anertka i sama v té posteli?

simicak
15. jún 2010

Petrach,vy mate skolu prvni tridu jen dve hodiny??? ja si pamatuji ze ja chodila od osmi do pul dvanacte v prvni tride - teda pokud to nepletu.
Tady je skola od 9 rana az do 3 tusim nebo tak nejak,ale odpo jsou deti venku na hristi dlouho. No jsem zvedava,znam to je z vypraveni,tak snad se mi ten angl.system bude trosku libit. Taky kamaradka je ucitelka,uci chemii a prirodopis a irkala ze uplny rozdil. Ze se nesroti z knizek,ale na kazdou hodinu musi mit nahcystane veci na pokusy a vse se ukazuje nazorne,ze ji trevaji pripravy i 3 hodky na hodinu. Ale zas nekdo rikaze tu jsou decka blbe......tak buh vi.
Ja desne brecela jak sla Veru do skolky.

Jinak jo,my chodime na 3 hod.ted. V 8;45 vychazim s nema a v 9;15 jsem doma a pak 11.45 zpatky pro ni,tak to je fakt tak jen uvarit obed a zase se oblikat. Ted to neni tka hrozne,ale v zime nez jsem se s nima vypravila,tak hruza.

Fajn,mala je uzasna,ta kurva fakt sedla 😀

maatkka
15. jún 2010

Ahojte baby ste ma potesili s tymi bazenmi. My mame v plane chodit sa kupat s Lilinkou do toho bazenu kde sa robi baby-plavco (ale nie na lekcie s instruktorom - len tak sami) uvidime vo stvrtok ci uz dostaneme povolenie od ocnej - ale ja som si skoro ista ze ano. No a bo bazenu na zahrade k rodine a potom uz len maly bazenik...
Ja by som ju asi nezobrala len tak sem k nam na kupalisko - aj ked to mame asi tak 15min. pesi a je tam samozrejme aj detsky bazen ale... ked budeme na tej dovolenke vlastne tyzden v aquaparku a tam asi uvidi deticky v bazenoch asi tazko jej budem vysvetlovat preco oni mozu a ona nie... hlavne ak to druhe dievcatko s ktorym tam ideme (rovnako stare ako Lilu) budu do bazena brat... a ja ju budem drzat v malom nafukanom bazeniku... no ved uvidime.
Ved to ze viem ako moooc by sa jej to pacilo...
Mila napis ako bolo - ako Andrejka a ci si moc bulila 😉 To ze jej budu chybat ucitelky zo skolky je ich kraaasna "vizitka" 🙂
Aj synovec ide o rok uz do skoly... a ja si uuuplne zivo pamatam ten prvy pohlad cez slzy na nho do perinky ked sme boli za segrou v porodnici... A o Lilu ani nepisem... teraz sme si ju brali domov a uz bude mat dva roky 😵 leti to veru... baby starneme 😀 😀 😀
Simi uniformy tiez zavidim... a myslim si presne to co baby. Aspon sa nedelia deti na skupinky "co najdrahsie oblecenych" a deti "ktorych rodicia na to nemaju". Je to dobre vymysllene...
Fajn ty mas teda riadne nabity program... A kam chodis s Didkou 3x tyzdenne cvicit?

zabka85
15. jún 2010

Ahoj holky právě sem se zaregistrovala a tak vam povím jak to bylo u nás.Sem z Chebu a rodila sem v Mostě ve 28+5tt. naše malá Karolínka vážila 780g a měla 36cm.Bylo to 15.10.2009 císařským řezem.Domů sme šli po 15týdnech a byla sem pocelou dobu sní v nemocnici, rotože sem dostala těžkou trombozu.Doma sem byla po dvou měsících na cca 30hodin.Právě dnes je malé 8.měsíců a jsme tzv. v normě.Ty měsíce nám samozřejmě schází ale dlabeme si nohy a otáčíme se na bříško i záda.
Pořad Ta naše povaha česká sem zhlédla na internetu po tom co mi to doporučila spolubojovnice z mostu.Poplakala sem si a taky si přijdu jiná a jako magor.Na to jestli chci malou zachranovat nebo né se mě nikdo neptal ale stim že se mnou nikdo krom mého ginekologa nemluvil o tom co bude až, bych to nezvládla. Bohatě mi stačilo když mi anesteziolog na sále celej rozčarovanej že sem před hodinou a půl spořádala celí oběd i se zákuskem strčil v leže pod nos papíry a prohlásil že to prý kdybych umřela.Jinak po porodu mi už na dospáváku oznámili kolik malá měla míru a váhu a že je zatím stabilizovaná.Ráno když sem se probrala na pooperačním mi sestra strčila před nos fotku malí na který až na sípap vypadala jako normálně donošené miminko.Pustili mě za ní až o dva dny dýl a měla sem co dělat abych nebrečela, protože tam semnou byla mamka a asi by nás už nikdo nezastavil 🙂 tim sem se asi nějak obrnila a řvala sem až skoro na konci pobytu ale pak to stálo za to.Všichni mi tvrdily že konec je nejtěžší a měli pravdu,pak už sem byla opravdu na konci sil.

Tak to je cca náš příběh 😀

petraguerra
15. jún 2010

Simicak ja si tedy tady o skolstvi nic moc pekneho nemyslim.Moje kolegyne z prace nezvladaji ani malou nasobilku napr nasobilka 6,12,17... 😕 Jsem z nich docela vedle.V sobotu po me chtela kolegyne,at ji diktuji jak ma psat nazvy sandwichu-jsem tam jedina cizinka a ja ji mam radit!?Dnes moje manazerka v obchode neumi vypocitat slevu 20% z 26.Co vy na to? Ja mam sok.Moji kamaradky kamaradka ucila v Londyne a rikala.ze oni v 16-18letech maji znalosti ceskych sedmaku!Ja z toho moc nadsena nejsem,ze malej bude chodit do skoly tady,ale zase pokud se mu bude clovek venovat trosku i doma tak tady bude za hvezdu.Alespon doufam. 🙂

Matkaa to se bude Lilince urcite libit v bazenu cakani,uvidis na miste jak to tam bude vypadat a jestli ji do toho bazenu pustis nebo ne.

S tema kornoutama do skoly chodili v nemecku to je jejich zvyk u nas jsme litali s aktovkama,myslim,ze jsme obcas nesli kytku,ale nevzpominam si jestli na zacatku roku taky. 😕

Vcera byl s Hanou v te skupine pro deti-myslim si,ze z nej byla pekne utahana.On je cikane strasny,toho by ukradl kazdej uplne snadno.Zna ji jen od videni a metl si to s ni jako o zavod, asi trikrat se na me otocil jestli jdu taky a kdyz ne ten s ni upaloval jen se mu za patama prasilo 😀 Me to docela strasi,ze se nikoho neboji a jde s kazdym jen pokud muze byt venku!!!Zase lepsi nez ,aby se kazdyho bal.Ta moje kamaradka z nedonosencu ma dceru a ta na ni porad vysi-coz je tedy taky hruza.Mates zase vsude lita jako pominutej a dela bordel -takze ostuda.U kamaradky rozbil skrin -vyhodil ji z kolejnicky,doma vyrval topeni ze zdi uz v asi 15mesicich...Obcas je na poradnej vyprask!

Bera jak davas na you tube ty videa?Ja jsem antitalent .....Decka na nich jsou super strasne sikovni oba dva.Matej chodi neco mezi nima.Obcas s sebou prasti a obcas vyleze kde co.Do prikrejsich kopecku bez pomoci ma problem,vzdycky s sebou prasti o zem-a to se mu libi.A jak pomahaji-sikulkove! 😵 😵 😵

petraguerra
15. jún 2010

Ahoj Zabko to jsi byla statecna,ze jsi nebrecela ,kdyz jsi malou videla poprve-ja rvala jako cvok,ze me malyho ani neukazali.Byl na ventilatoru celej se klepal,videla jsem jen chodidlo .......hruza si to vybavit zpatky.A jak se Karolince doma dari,urcite musi byt spokojena,ze je u maminky 🙂 😉 Gratuluji Karolince k jejim pidinarozeninam,at i dal dela pokroky a radost vam vsem. 😵

petraguerra
15. jún 2010

Jeste jsem vam zapomela napsat,ze jsem mela vcera v obchode jednoho sestru co se o Matyska v nemocnici staral,bylo to strasne fajn ho videt.Byl vzdycky strasne milej a spravnej.Skoda,ze Matej byl zrovna v ty skupine a nemohla jsem mu ho ukazat na zivo,ale vyfasoval alespon fotky 😀 😀 😵

mila01
15. jún 2010

Ahoj holky,přežila jsem to 😀 ,jen jsem si zaslzela,ale když jsem to doma volala manželovi,tak jsem řvala jak tur a když jsme si to pouštěli doma na videu,tak jsem to ořvala taky.Pustím si to ještě večer,až holky usnou a konečně si to naplno prožiju a probulim - když na mě nikdo nebude čučet. 😉

Bylo to úžasný,nejdříve nastoupili,bylo přivítání,byla tam živá muzika,děti se najednou zvedli a přišli si pro maminky,tak jsme tam trsali,pak je třídu po třídě šerpovali a mezi každou třídou byla písnička - no Andrejka řádila jak ďábel,nebyla vůbec upjatá jako jindy,naopak se pořád smála,poskakovala,prostě si to skvěle užívala.No jsem uplně hotová a můžu vám napsat jediné - těšte se,až k tomu dojdete,stojí to za to. 😀 Hodím jen rychlou fotku,pak vyberu lepší.

mila01
15. jún 2010

Tak jsem jich tam šoupla víc,nemohla jsem vybrat. 😀 Já jsem nahrávala,babička fotila - zuřivě,máme přes 60 fotek. 😀

Zabko - já také rodila v Mostě,také Karolínku,17.6.2007,1,26kg,38cm,28+0tt.Docela bych ráda pokecala,jak ses tam měla a tak. 😉

mila01
15. jún 2010

Petrach - já bych taky nejradši ten kornout nedávala,ale už vím od dvou holčičkách,co jdou s Andrejkou,že je mít budou.Tak ještě uvidíme.U nás je vyučování od 7.55 do 11.35 a do družiny Andrejka půjde.Budu se snažit najít od září práci,ale ikdybych jí nenašla,stejně půjde.U nás to není dělený na dlouhou a krátkou,družina funguje od 6 do 16.30 a jak bude chodit je na nás.A také tam mají 4 kroužky,každý den mimo pátku jeden,na které jí můžu přihlásit,chodí společně na oběd,hrajou si,chodí ven - myslim si,že jí tam bude fajn.

petrach
15. jún 2010

Zabko vítek mezi námi a gratuluju ke Karolínce...teda zážitky ze sálu máíš taky hezké 😒 ti zdravotníci nás občas berou jako kusy..né lidi..v Moste je i podpurná skupina pro maminky,kdybys chtela se kuknout..vede to moje známá a je hrozne fajn..to samé platí i pro Milu..

Petí vy jste meli jako sestru i bratra??? jako chlapa jo? to je dobrý..já občas zajdu s prckem na jipku se ukázat a vždycky\ jsou moc fajn a rádi..a jak se Mátovi líbilo mezi detmi?

Milo krásné fotky..manžayfotil asi 6 fotek a z toho je Elin na jedné a ješte zezadu 😀 takže jsem vydela prd..

simicak
15. jún 2010

petraguerra, ja teda umela procenta,delit vicenasobnymi cisly,vyjmenovat chemickou tabulku......k cemu mi to bylo??? K hovnu. Tak to me tak ani nedrasa,ja chci hlavne aby mela vzdelani a jak vylezla ze skoly,tak praci umela to co ma umet. U nas se zas jen sroti v lavicich a pisou pisemnky a pak jak jdes do prace tak polovina nevi nic a stejne ty veci ze skoly zapomenes. A na vic jak pises,kdyz se diteti doma venujes,tak to urcite bude umet 😉
Taky sestrenky jsou ucitelky a vim,ze vzdelanost nasich deti rapidne pada dolu - jdeme na ten uzasny zapad prece 🙄
Ja hlavne nechci aby zazivali toze kdyz ja necemu v matematice nerozumnela,tak smula,jelo se dal a pak uz jsem nestihala vubec,ucitelky si svoje oducili a tim to pro ne haslo. Mi se desne libi,ze tu je min deti,skupiny podle urovne ditete a pak asistenti,ze se nesroti jenom ale uci se ocima,praxi.......ze nechodi do skol na 7 rano. A stejne pak muzou delat praci na kterou mi v cesku potrebujem sest titulu!!! Osobne jako uc.materske skolky envim,na co musis tak dlouho studovat aby jsi pak s detma malovala a zpivala a sestrenka ucitelka prvniho stupne mi rekla,ze asi 90% z toho co studovala nikdy nepouzila a uz zapomnela a ze decka jsou fakani a ucit stejne uz nechce - po 2 letech
Vsude to jde od destiti k peti 🙄

simicak
15. jún 2010

Mila,no kraaaaasneeee 😵 😵 Tak si poradne porvi jak vsichni usnou. Mala je princezna kouzelna!

Zabka,tak to jsi mela teda hrozny zazitek,hlavne ze jste obe doma a zdrave 😉

argousek
15. jún 2010

teda holky vy jste toho zase nekecaly

mila taky bych byla naměko. Moje mamka taky říkala, že jí to pak všechno nejvíc uteklo, když jsme začli chodit do školy 😕 Nejednou bude samostatná, prostě velká holka.

fajn taky jsem si říkala, že asi sekáš a sekáš 🙂 Napiš mi prosím co to je ten syndrom, jak jsi tam psala, že Dianka má. To je něco s motorikou?? Taky by mně zajímalo, kam jezdíte cvičit a co cvičíte. To s tím inkubátorem, jak potřebuje Dianka teplo, tak na tom jsme stejně. Adoušek má taky nejraději teplo, voda másí mít taky 37. Když jsou hicy, tak mu to vyhovuje.

petraguerra
15. jún 2010

Simicak to mas taky pravdu,ze uz ani v CR to neni co byvalo.Za nas se na stredni skolu dostali obcas s trojkama,ale dnes,aby se vubec udrzela ta skola vezmou kazdyho a bez prijmacek.Ja jsem strasnej posuk,kdyz jsem delala zkousky tak u ustnich jsem si vybrala otazku a vubec jsem nemela paru o tom co prvni cast vubec je,ale druhou jsem vedela tak proto jsem si otazku nechala .Lhala jsem tam ,az se hory zelenaly a potom jsem rvala,ze budu mit trojku.Nakonec jsem udelala za 1.A segra s brachou oslavovali 4-ky.

Peto meli a myslela jsem si nejdrive,ze je to doktor.Zrovna vcera rikal,ze uz tam pracuje 10let-straasne hodnej kluk a jak to s tema miminkama umel 😵 😵 😵Vzdycky vedel co rict a jak podporit,byl tam ale jedinej mezi sestrama.V nemocnici,kdyz jsme byli sMatesem tak tam maji tech chlapu vic. 😉

Mila maly to tam moc sluselo a rozsoupla se tedy paradne 🙂 🙂Pekne si poplac 😉

fajn
16. jún 2010

ahojte,
jezdíme cvičit dechovou gymnastiku a na balonech . Sejří mě že ty schody ještě nezvládá ,když vidím sviště tak jsou borci. Pořád musím chodit za ní nebo před ní. Ten syndrom je že tu rovnováhu má trochu nestabilní ale po těch lázních se to už hodně upravilo. Dnes není ani ve školce protože jeli na výlet tak je doma a nic nemám uděláno. Akorát umyty schody a chodbu protože okopáváme omítky a to je bordel všude. Tak musím hodit nějakou flákotu do hrnce a jít poutírat všude prach. Akorát ta kočka Líza chce jít ven 000000000000000 a furt tady mrančí. Není nad školku aspoň 4 hodiny klidu 😅 033333232222111444445558

fajn
16. jún 2010

didka vysává tak mám veget 😀

petrach
16. jún 2010

holky snad se Janička nebude zlobit,ale musím vám napsat tu novinu..dnes si veze sluníčka domuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
mám desnou radost za ne,konečne budou spolu všichni i s tatkou 🙂

maatkka
16. jún 2010

Petka to je naaaadhernaaaaa sprava 😵 Veeelmi sa tesiiim 😵 (ze akurat dneska 😉 ) Idem jej napisat 🙂
Mila super fotky 🙂 To musel byt krasny zazitok 😉
Petra a ako sa malemu pacilo medzi detmi? Urcite pacilo 😉 Ked bola ta vasa "pomocnicka" utahana aspon vies ze sa mu venovala 😀

wlladka
16. jún 2010

Ahoj, už třetí týden jsem maminkou nedonošeňátka Šimonka. Jsem z Chebu jako zabka85, ale rodila jsem ve FN v Plzni Lochotín. Šimonek se narodil císařským řezem ve 28+2tt. Měl 990 gramů a 36 cm. Velice kritické první dny máme za sebou, tak snad jsme to nejhorší přečkali. Stále jsme spolu v Plzni a čekají nás ještě min. 2 měsíce boje, než se dostaneme domů.
Musím říct, že tady ve FN jsou doktoři i sestry velice příjemní a milí. nedovedu si představit, že by byl Šimonek v péči jinde. Jen je škoda, že je tak specializovaných jednotek u nás tak málo. Co vím, tak 3 (Plzeň, Praha, Brno?)

maatkka
16. jún 2010

Ahojte zabka a wlladka... vitam vas v tejto teme a gratulujem k detickam... prajem im uz len stastie v zivote a vam vela sil...
wladka co ja viem tak specializovanych neonatologickych centier je v CR 12? ci? - opravte ma ak sa mylim 😉

Som cvakla malu s copikom aha 😀 😵 😀 😵 😀