Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
20. júl 2010

metamorphosis centre in west london -dr. Neil Counihan. Tak si to zkuste vyguglovat.

Jinak teda reakce tady natu kliniku jsou,ze v Uk je desne zdrav. nejsou penize a vlada vyhazuje penize na takovych kok...tinach 😀 Souhlas teda,na blbe rengten neb ultrazvuk se tady ceka tri mesice,hlavne ze pojistovny plati tady to a pak pro kkuraky zdarma a bla bal 😖 Strcit prsty do pepre a nedavat deckam dudliky 🙂

Snad si nevo vyguglujete nebo chcete preklad? Jestli jo,tak mi to poslete ja vam to pak prelozim. Na prvni strance pisou,ze detem davaji na dasna neco metaloveho,takze se jim to prestane libit,nebo neco do pusy,ze ty prsty tam nejdou strcit - neumim to prelozit co a pak ze nalakovat nehty aby nechutnali. ze je to dulezite to odnaucit,lprootoze jeden zlozvyk vede k druhemu a ze problem zacina vetsinou kolem 6 roku,kdyz zacinaji rust druhe zuby. Vede to k poskozeni zubu,dasnum.......

nanya
20. júl 2010

Ahojky.

Petrach - fotečky jsou z Velké ceny Opavy - skokový pohár, byli jsme se podívat na ty čtyřnohé smraďochy a za 5,-Kč se tam vozilo děti, tak jsem Danielka taky nechala povozit, z počátku se mu to hodně líbilo, ale po chvíli ho to omrzelo a chtěl dolů. Během jízdy přišel božatko koníček o hooooodně hřívy 😀 S kontaktem na Rannou péči na Slovensku nepomůžu, ani nevím, co to je? 😅

Andulko - malá je překrásná a vlásky má nádherné a ty kukadla... 😉

bera - moje známá odnaučila cucání prstu tak, že ho obvazem přivázala k ruce, že prostě nečouhal, ale její malá si cucala jen ten jeden, jiný ne.

@petraguerra - děkuji za pochvalu foteček. Jinak malý mi určitě nebude tak brzy chodit, řekla bych spíš, že to byla náhoda, ale dneska jsem ho zkusila postavit doprostřed místnosti, pustila jsem ho, tak stál asi 15 vteřina a pak si pomalinku čapnul a vydal se po čtyřech honem pryč 😀

@simicak - jak tak poslouchám ty vaše pokroky, tak mi přijde, že je Danielek pěkně pozadu, myslím tím hlavně psychiku. Nic nezopakuje, fakt ne, ani nezamává, jak jsem tady už psala, nezopakuje žádné slovo, mama, tata, i když je umí, nezopakuje, nesnaží se napodobovat. Taaak, a už mám zase brouka v hlavě 😔 😒

Jinak na mě zase něco leze, děsně mě bolí kyčle, záda, hlava, už 3. den. A to ještě dojídám antibiotika na ten zánět močáku. V pátek jdu na tu kontrolu, tak držte palečky, mě se to pořád nějak nezdá, sice mě už nic neřeže, ale pořád cítím, jak bych nebyla dočůraná. Stále mám pocit ucpaného nosu, stříkám si nasivin, i když vím, že se při kojení nemá 😨 🤐 jenže ty, co jsou povoleny při kojení, mě vůbec, ale vůbec nezabírají 😖
No a nevím, co se děje, ale malý mi už podruhé večer nějak zblbnul, včera usnul o půl desáté +- no a já šla spát něco po 11 hodině, ve 12 hodin se z ničeho nic vzbudil a začal brečet, tak jsem ho nakojila, a položila zpět, jako to dělám vždycky. Ale on ne, brečel a brečel a brečel, a to až do 3 hodiny ranní, já skoro polomrtvá, udělal mi to samé tak cca +- před týdnem, mám takového tucha, že ho bolí břicho, neboť po celou tu dobu prdí. Ale jí to, co normálně vždy, tak nevím, z čeho by mohl být nadmutý 😕 nemáte někdo podobnou zkušenost?

No nic, musím jít uklízet, ve středu večer se vrací segra z dovči a následující den si naplánovala k nám jít na oběd, tak to tady musím nějak zkulturnit 😅

bera28
20. júl 2010

@simicak, hrozně mooooc děkuji!! To je přesně ona klinika. Paráda!
Aneta si cucá jen levý palec, nic jiného. Dudlík nikdy neměla, nechtěla ho. A s cucáním palce začala někdy ve 4 měs. korig. Zavazování palce u nás proběhlo už několikrát, ale i když jsem udělala víc vrstev, oblepila náplastí, tak to během 5 minut sundá. Jo a do pepře jsem jí ho dala naposledy dnes ráno a co myslíš? Nacpala si ho do pusy, zašklebila se a řekla: vitamín 🙂 a vesele cucala dál. Ona je fakt úplná závislačka 😖 Ale já jí dám, potvoře jedný 😠 😠 Hele a nechtěla bys svišťáky poslat na odplínkování?? 😀
A jak čtu vaše pokroky, tak myslím, že s mluvením to budeš mít jako Veroniky, co? Holky jsou prostě obě šikovný po mamince😉

Nanya, neporovnávej Danýska s jinými dětmi! Pokud jste už vyřazení z neura, tak nemá žádnou psychomotorickou retardaci! Každý je jiný, tak proč se stresovat. Vždyť už toho máte za sebou tolik. A pokud ti to tak hrozně šrotuje v hlavě, tak si s ním zajdi k psycholožce, protože na to má jako extr. nedonošenec nárok - teda pokud si vás nezve sama. U nás taky Aneta dělala něco dříve/později než Kuba.

argousek
20. júl 2010

petraguerra nám taky pinďa vyskakoval z nočníku, tak jsem mu ho tam musela vždycky přidržet a je to tak i u prkének na záchod. Nevím, proč to dělají tak blbě. Teď už Áďa chodí na stojáka, ale když byl na nočníku nebo na tom prkýnku, tak jsem musela vždycky pinďu strčit dovnitř a přidržet, jinak čural ven.

bera taky jsem už zkoušela opepřit ruku, ale nějak mu to nevadilo, tak už to raději nedělám, aby z toho neměl nějaké bolení bříška.

nanya a zkoušla si kapky do nosu Pinosol, mně ohromně pomáhájí a jsou vhodný i při kojení, jsou s tea tree olejem.

simicak
20. júl 2010

to je sranda s peprem 😀 Tak to radu nemam. Zkuste se mrknout na tu kliniku a kdyz budete chtit neco prelozit,rada prelozim,kdyz teda budu rozumnet.
Tam jeste uvadeli nejaky spec.lak na nehty,hnusny,pro deti,ale kdyz tem vasim chutna pepr......... 😀

Bera,klidne posli,ale po jednom!! Kamoska ma 3leteho a porad s dudlem a doonce i mliko pije z kojenecke lahve a ja ji vzdycky rikam at ho posle ke me na tyden na vojnu...........ja jsem uplny spartan 😝

nanya,vzdyt je maly sikovny. Ma rok a je to kluk,kluci mluvi pozdeji a kazde dite je upne jine!!!!! Jak jsem tu uz psala,ja nemluvila do 3 a moje holky pusy nezavrou snad od narozeni 🙄

s tim nocnikem,kamoska ma kluka a taky rikala,jak ucili,ze cura z nocniku ven,jesti nemaji nejake spec. pro kluky a nakonec ho teda zacala ucit rovnou na zachod. Koupili takove to prkynko a schodek a chodil curat ttam

petrach
20. júl 2010

ahojky,

Petíg mám dotaz..vy máte skušenosti s bakterií když jste byli v nemocnici že jo? potřebuju pro jednu maminku povzbudit..

Nanya furt nehledej a raduj se..malí je šikulák a borec..užívej si to 😉 😉 😉 😉 😉 dohánel vše rekordne,proste nerad delá šašky..tak žádné brouky v hlave jooo???

Simi Tebe bych taky brala..elin sim kouše nehty..i na nohách..už jsme skoušeli i ty laky a do toho jsem prisipávala i ten pepř a stejne jí to nevadilo potvoře...

zabka85
20. júl 2010

Ahoj holky gratuluji všem svištíkům k pokrokům,krásné fotky máte taky všichni a samozřejmě i k dobrým výsledkům u dr.
Já se musím pochlubit že sme byly na neuru a to dopadlo dobře což teda jako že odpovídáme 🙂 korigovaně.Pak na vytouženém sonu mozku a cista nenalezena.... 😀 a asimetrie komor je,ale v normálu.... 😀 .Jinak malá se postaví na čtyři a houpe se..... 😀 tAKŽE PLAZIT SE NEBUDE ALE TO PRÝ NEVADÍ.Jinak hic nezvládáme malá se okamžitě přehřívá i když je v plínce nebo uplně bez takže sme spíš doma kde máme líp.
Zatím se všichni mějte a opatrujte.

vladimuraz
20. júl 2010

Ahoj holky, zdravím z jihu. Hlásím, že jsem stále 2v1 a doufám, že ještě aspoň 14 dáme. I když včera byla krize, bylo mi celý den blbě a nakonec jsem skončila na kapačce, trošku jsem kolabovala. Ale tatínek nám na pár odjel, tak jsem se nechala zas pustit a dneska byla celý den s Klárou venku 😖 U nás nic nového, Klárka je ďábel, ale to už je starý 😝 . Momentálně nemluví o ničem jiném než o miminku, pořád vykládá, co s ním bude dělat, co mu koupí (bude muset rozbít pokladničku, protože někam zašantročila fungl nový dudlík), neustále někomu ukazuje moje břicho (cizím lidem na ulici - "hele, teto, koukej, máme tam miminko schovaný" 😀 Už aby to bylo za mnou, trochu se toho porodu bojím. Po minulém mi řekli, že se nikdy nemám pokoušet rodit normálně, páč mi tam udělali nějakou paseku a hrozí prasknutí dělohy, teď mně u nás nutí rodit normálně... tak jsem z toho taková přejetá.

@bera, krásný fotky 😉 . Teda Vám to parádně vyšlo, teď je zrovna takové počasí, že se v Praze vydržet dá a v pátek zase mizíte, super. S palcem asi neporadím, A. už je přece jen dost velká, takže ovazování, svazování nehrozí... maximálně jí dát ruku do sádry 😀

@simicak, tak já jsem ještě větší "spaťan" než Ty. Já vzala Kláře plínky ze dne na den a po každém počůrání dostala kázání a ještě na zadek, pochopila to rychle, od třetího dne žádná nehoda 😝

Jinak s tím klučičím a holčičím nočníkem - prý se opravdu dělají nějaké speciální klučičí. Švagrová se po tom ptala, protože jí malý čůral na plovoučku, a koupila. Má ten předek mnohem vyšší než náš obyčejný z Ikei a nehody už nemívají.

@petrach, Ty jsi nějaká nová, pěkná, moc Ti to sluší.

@nanya, gratuluju k prvním krůčkům. Možná se budeš divit, třeba Danielek začne hned, Klára udělala pár kroků, za týden už jich bylo 9 a do 14 dní chodila venku po svých, taky jí bylo 15 měsíců. Jo a nežeň ho pořád někam, já jsem někde četla, že se ty fáze vývoje střídají. On se teď soustředí na tu motorickou část, snaží se naučit chodit, až to bude umět, zaměří se na něco jiného - třeba na ty opičky 😉 .

Zdravím i všechny ostatní, Andulko, Argoušku, kráááásná miminka 🙂 , já zas mizím na gauč, jsem unavená jak pr...

andulka4
20. júl 2010

holky tak dneska doma pohoda pokaždé se vyčural i vykadil ale né pokud má na sobě trenky......musí být nahý

venku to prostě pustí do slipů a hraje si klí´dně dál.....a kalhoty si svlíknout sám umí ale je líný ☹
to zas bude běh na dlouhou tra´t

andulka4
20. júl 2010

no a s tím pindíkem problém nemá.....sám si ho když tak do hrnečku strčí nebo si nadsedne a posune se

bera28
20. júl 2010

@vladimuraz, zrovna včera jsem na tebe myslela, jak jste si užili sobotu v Dobronicích?? A myslím, že těch 14 dní 2v1 ještě vydržíš, když jsi to zvládla do teď, tak teď už to prostě dáš 😉 A ten dudlík se ještě nenašel? A teploměr taky ne?? Ta Klárka je fakt číslo 😀 S počasím máš pravdu - jako kdybychom ho měli na objednávku 🙂 Příští týden by mohlo být tak do těch 25 stupňů, přeci jen to bude sportovní dovča (tenis, kola, koně, beach,...), tak žádný pařáky nechceme. A víš, že mě to s tou sádrou napadlo taky? 😎 Ještě jsem teda nezkoušela ten smrdutý lak na nehty, protože mi ve třech lékárnách řekli, že by ho svým dětem rozhodně nedali. Tak nevím 😖

@andulka4, to je právě to, čeho se taky děsím - když budou oblečení, tak to prostě udělají do kalhot 😠

zabka, tak super, sono parádní, a pokrok taky 🙂 A plazit se dítě nemusí, to není fyziologické, takže buď v klídku 😉 Aneta se taky nikdy neplazila, Kuba ano. Nevíš jak se má kmoor a Honzík????

mispuli
20. júl 2010

ahoj holky,taky zdravím z jihu,jsme u našich,zítra odlétáme,tak jsem zvědavá ,jak to tu našin zvládnou,

my bysme taky potřebovali občas vyšší nočník,občas si sedne míša blbě a přečurá ten okraj,ale aspon občas se vyčurá dovnitř,docela si začala říkat,ale někdy to taky pustí do kalhotek nebo mimo,ale jsem ráda za tenhle pokrok,jinak já mám jinej problém,už jsem fakt na mrtvici,míša má,už jsem to tu psala,hysteráky kvůli svlíkání se a oblíkání se,prostě ječák a záchvat asvíjení se,nevím,jestli je to vzdor nebo co to je,když ji ignoruju,tak řve o to víc,když jí chci dát na prdel,tak řve taky,no prostě by mohla do filmu 😅 😖 😖

já si dala u známý velký kafe a ted se mi motá hlava,asi jsem si srazila tlak

fotečky úžasný tady naše dovča na Šumavě http://jihocenda.rajce.idnes.cz/Sumava_Nova_Pec...

žabbka gratulace k pkrokům a vám všem ostatním taky

vladimuraz
20. júl 2010

@bera, nenašlo se nic... než porodím, poztrácí se celá mimiňácká výbava včetně oblečení 😀 Sobota byla fajn, bylo sice vedro, ale dali jsme procházku kolem řeky, pak dlouhatááánskou grilovačku, přijeli jsme domů až po půlnoci. Akorát večer se to zkazilo a začalo pršet, teplota klesla o 20 stupňů a mně se zas houpal žaludek,bléé.

andulka4
20. júl 2010

Bero no myslím že ještě tak 14dní a snad to pochopí že má ty kalhoty sundat
on si ve slipech na ten nočník prostě sedne a čurá 😀 takže slipy jsou trochu mokré a nočník plný

mispuli
20. júl 2010

@vladimuraz já už tě 2v1 asi nestihnu,což 😀 ,leda v pondělí dopoledne než se budeme vracet domů,no v nejhorším vás pak navštívím v porodnici 😉

petrach
20. júl 2010

vladi ješte to chvíli vydrž..stejne jste s mimčem zvládli tehu krásne 🙂 ješte rychlí porod a hlavne pohodoví..a až budeš ležet,malého mít na sobe a bude po všem..tak si na me spomen,že Ti to moc moc přeju a užij si to i za me..myslím to fakt vážne..já tohle nepoznala ani u jednoho..takže si to vychutnej i za me a pak nahlásíš pocity..to musí byt neco užasného 🙂 ♥

bero ten lak Elin nevasdil,ani vylepšený pepřem 😀
mispuli me uniklo..jedete nekam bez detí???tuším že jsi psala že hlídají vaši že? oba dva???
Andulko neboooj,on to pochopí..nech ho venku nahateho,je vedro..teda kolem baraku a kde se to dá..

andulka4
20. júl 2010

Peti jjo není problém....prostě bude nahatý-to je bez nehody a postupně budu učit stahování kalhot 😀

mispuli
20. júl 2010

@petrach letíme od zítřka do neděla se známejma do Paříže,takže hlídají naši a oba dva 🙂

petraguerra
20. júl 2010

Simicak tak to te k nam vrele zvu jak si poradis s tim nasim satanem 🙂 a klido ho muzes odplinkovat 😉 Ja se s nim taky neparu,ale nikam to moc nevede.Asi by ho ty tvoje stebetalky rozmluvili taky.Viky je tedy opravdu sikulka s mluvenim i ostatni veci -mala ciperka 🙂

Nanya kluci jsou proste daleko lenivejsi nez holky a jak psala Vladimura ta co k nam chodi za malym pres mluveni me rikala taky,ze nekdy se ty deti vic soustredi na pohyb ....atd a zapomenou na mluveni,protoze se vsude sami dostanou atd tak to ani nejak nepotrebujou.Ja kdyby jsem mela porovnavat malyho s detma odsud tak by jsem uz vysela na klandru 😉 On mel dost casu na vsechno previt.

Zabka nam se malej kutalel potom se chvili potykal s soupanim po zadku a lezenim a finalne si vybral lezeni a ze v tom byl potom fakt dobrej -ten jel jak fretka normalne jsem za nim behala ....

Mispuli uzijte si dovcu hlavne bez deti to bude parada.

Peti my jsme meli tech infekci vic a nejhorsi byla plisen- houba kvuli tomu chteli malyho odpojit,bojoval s tim myslim mesic.To se dela lidem s 0-vou imunitou ,manzel od kamaradky ji mel pred smrti tak si umis predstavit jak to se mnou zamavalo ,kdyz jsem slysela o Matejovi,ze ma to same.A koukni na nej ted.Muze se podivat na fotky tady nebo FB Petra Hajna tj.me jmeno,kdyby chtela.Oni rikaji,ze ta plisen je to nejhorsi co muzou chytit-to nezni moc povzbudive vid 😝 Myslim .ze malej je dnes dokonalost sama 🙂

My jsme dnes meli chlapka ze socialky tak mozna Mates pujde do skolky driv+nekoho poslou kdo by si ho chvili vzal-doufejme,ze to bude nekdo odolnej,aby ho rychle nevratil-hodil by se k spotovci se zahradkou 🙂 🙂 Taky mel schuzku v Aberdeenu na ocnim a oni to zrusili a nikdo nam nedal vedet-tak jsme jeli zbytecne 😒
Zastavili jsme se v tescu a koupila jsem novej nocnik a je fakt o kus vetsi nez ten co mame doma-hned jsem ho na nej supla a sedi se mu na nem o moc lip je i vyssi.Neudelal do nej zase nic,ale sedel na nem lip.
Taky nevim jestli jsem tady uz psala,ze mame malilinkaty pokrok v mluveni.Minuly tyden jsem se ho ptala chces jit se mnou ven?a on uplne ciste rekl ano,myslela jsem,ze me klame sluch.Potom jsme sli po chodniku a jela baba na kole a on na ni haja-coz je tady ahoj porad to na ni pokrikoval.A vcera jsme si rano hrali on me dal detsky telefon a ja vzdycky delam halo babi-dala jsem mu ho zpet a on rikal han -to ma byt halo ,protoze to rekl vzdycky ,kdyz jsem mu rekla rekni halo.A potom vytahl puzzle jsou to zviratka vzdy 2ks a mel kravu a sam udelal buuuuu,pak vzal ovci tak po 3min beceni udelal beeee a dalsi slepice a cunik to delat nechtel ,ale potom sel do kuchyne a udelal kokokoko.Tak si myslim,ze to uz nahoda nebyla-tak,ze by jsem se dockala nejake komunikace??? 😝 😕 😕 😕

argousek
21. júl 2010

zabka gratuluju, že vyšetření dopadlo dobře 😉

mispuli krásně si to tam užijte, bude to relax bez dětí, viď 😀 😀 😀

vladi nádhera, krásně si to vydržela a s tím tvým nabitým programem, klobouk dolů 😉

petraguerra Super pokroky, jen tak dál 😉 U nás se to s tím mluvením taky lepší 😉 Taky když se Adámka něco zeptám, tak odpoví 😀 Tuhle jsem se ho ptala, jestli chce pustit krtka nebo bořka, tak řekl, že krtka. No a když se ho zeptám třeba, jestli půjdeme ven, tak řekne, že jo 😉
Taky vám musím napsat něco pro zasmání 😀 Včera jsem nesla Štěpána z koupelny po přebalování a říkala jsem mu a teď si dáme mlíko a Adámek začal běhat a křičet dáme míko, dáme míko. No a když jsem si sedla a začala kojit, tak se mi Adámek přisál na ruku a když mu z toho nic neteklo, tak si vyhrnul triko a chvíli si pozoroval svoje prsíčka a pochvíli říká "Není míko". 😀 😀 😀

mispuli
21. júl 2010

@bera28 já mám vždycky hrůzu,když jedxeme tady městskou,že se jim najednou začne chtít 😅 a na Kmoor s honzíkem jsem si vzpomněla taky a na sluníčka,jakpak se asi mají,já chytám předcestovní ,je mi od žaludku divno 😀 😀

@argousek adámek šikulka,Míša se taky rozjíždí,nejvíc se směju,když mi řekneme "jdeme domu" a včera poprvé řekla autobus,sice to byl autosub,a když říká pustíme tam kocouna /kocoura/,jo a máme věčnou otázku Co to je? 😀

jo a díky snad si tu dovolenou užijeme,H nebyl poslední dobou ve svý kůži,tak jsem trochu víc nervozní,ale bvčera už byl dobrej,tak snad je to jen změnama počasí

petrach
21. júl 2010

mispuli užijte si to a čekám na fotky..jen me napadlo..Paříž- mesto lásky 😉 aby jste si nedovezli dáreček..to by bylo krásné 😀

Peti dekuju,předám kontakt na Fb,třebas Ti písne,je už hodne zoufalá..trvá to dlouho no..jsi zlato..
a Matyskovi gratuluju k mluvení..myslím že začíná rozvazovat 🙂 🙂

argi,mispuli krásné vyroky 😀 😀

bera28
21. júl 2010

Nazdárek 🙂
teď jsem se vrátila od kadeřnice, svišti v čudu, tak jsem si myslela, jaký bude klid a teď nějaký blb soused začal vrtat 😠 😠 Teda spíš se asi rozhodl, že to tady celé zbourá😠

@mispuli, užijte si Paříž 😉 A už víš, jak budeš v srpnu v Táboře?? My odjíždíme teď v pátek, nejprve na týden do Blatné a pak přesun na 14 dní do Dobronic. Na netu budu ale jen ten příští týden, pak už ne. A hlavně v Dobronicíh není signál na mobil, resp. jen na posílání SMS. Bylo by fajn to vykomunikovat během příštího týdne.

Petraquerra, takže Matěj bude mít ve školce asistenta?

Argousku 😀 😀 😀

Petrach, takže ten lak ani nemám zkoušet, co?! 😖 😖 Tak pak jedině počkat, až si ten palec ohryže na kost 😉

simicak
21. júl 2010

bera a co ta klinika? Docetla jsi se tam neco zajimaveho? Zkus ten lak,co nekomu nezabere druhemu muze. Treba ji to fakt nebude chutnat 😉
Kadernika zavidim,ja bych ho potrebovala jak sul. Ale klasika,nikdy na nej nezbydou penize 😢

mispuli,teda ja zaaaaavidiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵 Krasne si to tam uzijte!!

argousek, v cem je chyba??? 😀 😀 😀 😀 Nase Veru kojila plysaka ve vlaku,vyhrla si triko a dala ho k prsam a kojila apak i za nej grgla 😀 Jsme vypadali jak uchylaci 😝

petraguerra
21. júl 2010

Argousek ,Mispuli to vam uz ty decka tak krasne mluvi-ale my uz e k tomu snad taky pomalu plizime 🙂

Bera asistenta budeme mit urcite ve skolce a asi i ve skole,on neudrzi dlouho koncentraci.

Simicak jses jako ja striham se sama a nebo to necham rust jak rakosi,taky by jsem potrebovala pristrihnout+obarvit nejak spcialne,protoze me to ty sediny uz normalne nezakreje 😒 Byt mladej je o moc lehci......

Ja si byla dnes pro danu,mate ji nekdo?Me to docela boli to bricho a je me spatne od zaludku 😖Normalne si pipadam jak tehotna.Od rana nam tu prsi a je tma,ze cely den svitim..... 😒

simicak
21. júl 2010

Petro,nemam danu,ale chtela jsem si dat telisko a vsude psali,ze par tydnu je bolest v pobrisku jak pri menstruaci,ze to trva nez to sedne. Pak dej vedet jak to jde,porad nad teliskem premyslim. Ale kdyz mim amka rekla,ze pres to otehu a i jeji vsechny kamaradky......tak nevim nevim. Ale asi jsou ted ty teliska vic vymakanejsi.
Mi to ted roste jako rakosi,barvu si taky musim koupit. Naposled me v kvetnu strihala kamoska a ted nevimi co s vlasy. Nevim jesti nechat dlouhe nebo 😖
Kdy se dozvite z te socky co a jak? kdyz tak pisni sms 😉

andulka4
21. júl 2010

Argousku bu´d ráda že ti malý ještě moc nemluví....nás už doma s Davida bolí hlava
mele od rána do večera a už dokonce opakuje fráze z televize což mi hrozně vadí

a máme období....NECH MĚ BÝT NEBO TĚ ZABIJU atd......takže období vzdoru jak vyšité
hlášky typu NEMÁM RÁD MAMINKU ANI TATÍNKA BĚŽTE PRYČ to už přehlížím

argousek
21. júl 2010

andulko taky si to říkám, ale docela mi vadí, jak na nás všichni koukají, jak na ignoranty, že ještě pořádně nemluví, když mu budou už čtyři ☹ Přitom nikdo neví, co má za sebou a nechce se mi to každýmu vysvětlovat 😒 Jsem ráda, že je takovej jakej je, že jsme měli štěstí, že nemá žádný následky a to jestli začne mluvit později mně teda netankuje. No ale kdekoliv jsme a jsou tam cizí lidi, tak na něj začnou mluvit a on jim neodpoví, tak se hned všichni podivujou a on ještě nemluví ☹

andulka4
21. júl 2010

PCHHÁÁ TO BYCH BÝT TEBOU VŮBEC NEŘEŠILA......
nebo ti mám připomenout den kdy se narodil a ty si se modlila za to a´t hlavně přežije a je bez následků-TO JE PODLE MNE DŮLEŽITÉ

a stejně jednou bude mluvit tááák až se ztoho zblázníte 😀 😀 😀

petrach
21. júl 2010

Andulko s tebou souhlasím 😉 😉 občas je vážne potřeba si spomenout na den,kdy se narodili a taky ty tydny a mesíce po tom..
me včera jedna chytrá,dokonalá místní matka vedla kázání,že by Š mel už chodit,že oni v roce chodí...a pak do toho tchyne o nočníku..jsem holt desná,že to ješte neumí...ale když si spomenu,jak jsem se celou noc modlila a slibovala tomu nahoře hory doly,jen at nám ho nechá...jak jsme vojtili,trápili se oba ...kašlu na nočník i chuzi..on jednou začne né???