Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
8. nov 2010

@simicak : no, to ano, ale on je strašně zahleněný a zvrací právě ty hleny...a ještě sem se ptala dr.zvlášt a mlíko určitě ne. Ráno sem mu právě trošku dala, aby vypil ATB a léky(jinak sem to do nej nedostala, jen v mlíku), no a po vypití za pár sekund to vyzvracel a pak postupně všechno, až už tam měl jen ty hleny....mlíko prý podporuje zahlěňování a on už je až moc...Mamka koupila nějaké ty pitíčka, tak uvidíme, ted si sosnul čaj, ale fakt jen malinko a zase spí...

bera28
8. nov 2010

Ahojky holky, tak jsem vás zase kus přečetla a mám to tak pomotaný, že si prd pamatuji kdo co napsal. Tak odzadu:

Kiki, ať je Kubíkovi už líp, moooc bych vám to oboum přála. Já bych mu klíďo dávala sladký pitíčka, hlavně aby pil. A má nějaké oblíbené?? A jeho taťku bych praštila lopatou mezi oči, aby se mu rozsvítilo. 😠

Karmenta, no nádrherné zprávy! Uvídíš jak to malé půjde a třeba tě překvapí a pokvačíte domů přeci jen na Vánoce. Kdy jsi měla plánovaný termín porodu??

Argousku, ty jsi žena činu- navařit, napíct 🙂 🙂 Jýá bych si spíš hodila ten odpočinek, ale bez vaření 😀 😀 Tady taky dneska hnus počasí, dopol docela šlo, zase jsme byli v jeskyňce, svišťáci si to vyloženě užívají a tak nějak si zvykli na pravidelné návštěvy, že každý den ráno hlásí, že už zase musíme na slané bábovky🙂

Adajar, máš recht - než něco pokoušet dalším těhu, to si radši užívej svůj zázrak 😉

Táni, stejně jsi fakt dobrá, zvládat tolik věcí najednou. Počkej, jak se pustíš do psaní diplomky, tak to teprve začne utíkat a za chvíli máš padlaaaa 🙂 A myslím, že se můžeš začít těšit z Alexových pokroků, vždyť je na tom výborně 😵 😵

Fajn, a jak se vám nakonec povedlo dveře otevřít??? 😕

Rovni, teda taky dost šílený zážitek s předčasným porodem 😖 😖 Ale teď už bude jen a jen líp!!

@petrach, chybíš tady 😔 😔 Nechceš se aspoň na chvíl i ukázat? Nemůžu nějak pomoct??

simicak
8. nov 2010

maruska a co fruka?? U nas radi pijou holky pres slamku,treba ho to bude bavit pres slamku a zkus nejake polivky,jeslti papa,tam jsou taky tekutiny.Snad bude brzo dobre. Bliti a prujmy jsou pro me vzdcyky nejvetsi stres ☹

Bera,to maste supr s tema jeskynema 😵 A jak svisti a skolka?? Na jak dlouho uz chodi?? Do obeda nebo uz na cely den??

Holky,Vikulka jde zitra poprve do skolky!!!! Mam prvni lekci anglictiny a ona tam bude 2hod. ve skolce,tak drzte palec at nerve cele dve hodiny!!!!!!! Bobek,nabalim ji jeji oblibene krupky a dudlika vyjimecne.
My dnes slavvime doma 5 let vyroci spolu,tak dostanu darek - Veru to hned prozradila mezi dverma 😀

Petrach,snad je uz lip!!!!!

karmenta
8. nov 2010

@simicak že jo, kdyby to šlo vezmu si domů i inkubátor 🙂 je to hrozný vždycky jít domů a vědět že 22hodin musím zas čekat ☹

karmenta
8. nov 2010

@bera28 měli jsme termín přesně na Silvestra 🙂 říkám si pořád že se před Vánoci budou chtít "zbavit" miminek, které by jinak třeba pustili normálně cca za týden.. že prostě budou chtít na svátky co nejvíc propustit, aby měli klid 🙂 no uvidíme

simicak
8. nov 2010

karmenta a vy tam mate omezene navstevy?? ja byla u male okolo 10 rano a vracela jsem se domu na 6 vecer a mohla jsem ji mit i cely den vytazenou,takze jsme se tulili cely den 😵 Moc vam to preju,at vam ji jezisek nadeli tomu na vanoce.
Viki je 29+4dny a byli jsme 7tydnu,z toho jsme mohli jit o tyden driv,ale porad jsem se snazila kojit. Kdybycch to tusilaze to tak dopadne,tak ji dam hned flasu a jdem domu driv ( pak jsem odstrikavvala jenom).

maatkka
8. nov 2010

Ahojte
rovni tak ty mi niektore vety pises z duse... ten strach ked sme zvonili na zvoncek v nemocnici a ked sestricka otvorila a skor ako nieco povedala citala som jej z tvare ako je Lili na tom... ked zazvonil telefon a mne na tu chvilu kym som sa pozrela kto vola az prestavalo bit srdce...
nic si z toho nerob ze ta to vsetko este stale boli... my mame od porodu viac ako dva roky a este ma to nepreslo - a myslim ze mozno ani nikdy neprejde... aj ked sa moooc snazim mysliet len pozitivne a brat si z toho hlavne to pozitivne - ze musim byt rada aj za to ze to aspon takto dopadlo - lebo nemuselo...
tiez to niekedy citim ako pise argousek ze je to take nedokoncene ze mi nieco v zivote akoby "chyba" (aj ked by som nemala ani nahodou ziadnu traumu ani nic podobne keby sme mali "iba" Lilinku) a keby som druhy krat otehotnela a porodila v termine mam pocit ze by som to aspon takto "uzavrela"... ale kedze u nas je riziko predcasneho porodu stale velke a ja by som toto uz druhy krat asi fakt nezvladla - navyse ked uz presne viem co vsetko by sa mohlo stat...
ale ja stale verim ze raz budeme mat este babo... dnes som bola na ko na internom a dr. mi len tak medzi recou spomenula ze keby som planovala otehotniet alebo zistila ze som tehotna nech hned pridem... tak som bola trochu v soku lebo som to z tej poslednej ko pochopila ze by som otehotniet nemala... a ked som sa jej teraz pytala tak mi len povedala ze by mi len musela zmenit lieky 😕
kikimaruska tak s pitim ti neporadim... ked Lilinka vracala tak nepila (ani nejedla) nic! mlieko tiez nesmela... voda caj dzusiky ani odstavena zelenina ovocie kulisek nic take nehrozilo... ani po lyzickych ani zo striekacky ani cez slamku z pohara z hrnceka z flase... ani formou hry ani v spanku ani nasilu ... velmi vam prajem skore uzdravenie zlatusikovi!!!
karmenta suhlas s babami - nadherne spravy 😵 a tiez zelam skory navrat domov...
simi gratulujem k vyrociu a chvalim ti manzela 😀
ja teda aj mojho musim uz milionty ktar pochvalit - mi to neda ked pisete o tom ako sa niektori chlapi po predcasnom porode chovaju alebo ako sa vztahy kazia... 😔 😔 😔 podla mna sa nas vztah nezmenil - teda zmenil ale nie k horsiemu (ani k lepsiemu - neviem to opisat). jedine co sa zmenilo je ze sa o mna viac boji (aj o Julinku). mm bol ku mne od zaciatku (a stale je) strasne strasne dobry mily pozorny laskavy. splni mi vsetko co len chcem. viem ze sa na nho mozem vzdy spolahnut ze sme u nho vzdy na prvom mieste. take veci ze vari nakupuje a upratuje uz beriem ako samozrejmost... ale najstastnejsia som prave za to aky je otec... aky bol uz od zaciatku... aj ked sme zistili ze Lili mala to krvacanie do mozgu a nevedeli sme ake to s nou bude... ked ich spolu vidim ako sa k sebe spravaju ako sa kazdy den hraju smeju vyvadzaju... ako sa lubia... ide mi puknut srdce z lasky k nim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
inak Lilu ma novu maniu - zuvacky 🙂 ked sa jej mm opyta co jej ma doniest z obchodu tak len zuvacky... ked sa jej segra pytala co jej ma kupit pod stromcek tak zuvacky 😀 vydrzi ju zut aj hodinu potom ju hodi do kosa ze uz neni sladka a chce druhu a tu znova hodinu zuje 🙂

karmenta
8. nov 2010

@simicak návštěvy jsou omezené, na JIPu byli od 13-16:30, ted na tom intermediálu jsou od 13:15-15:00 a doktor podává zprávy od 11:00-12:00 (nechápu proč ne v době návštěv).
Tak my malou ještě vyndávat z inkubátoru nesmíme, ikdyž ji přebalují tak vevnitř. Jediné nač se chci zítra zeptat je klokánkování, cosi jsem o tom četla tak se chci zeptat zda by to u nás nešlo, ale zatím asi ne, protože říkali že je pořád termolabilní ☹
Máte někdo s tím klokánkováním zkušenosti??
A ještě se chci zeptat, ve zprávách říkali cosi o tom že předčasně narozená miminka můžou mít problémy s očima. Jak se to zjištuje a kdy??

maatkka
8. nov 2010

@karmenta myslim ze sme tu klokankovali asi vsetky ci? 🙂 a asi sa kazda zhodneme ze je to prenaaaaaaaaaaaaadhery pocit 😵 navyse sa klokankovane deticky rychlejsie vyvijaju maju lepsiu imunitu... podla mna sa da klokankovat aj ked je miminko termolabilne - lebo aj na to to vlastne je - vdaka tomu ze ho mas "telo na telo" si od teba to teplo berie a udrziava...
predcasne narodenym detickam sa tusim vzdy od zaciatku kontroluje ocne pozadie... no a extremne predcasne narodene deti (ak su napr. dlho na kysliku) mozu mat aj retinopatiu - to je ked je nezrela sietnica...

simicak
8. nov 2010

karmenta,termolabilni znamena ze si jeste neumi udrzet teplotu???? To vubec nevadi!!!!! Ja klokankovala od druheho dne,tvoje telesna teplota ji da to co inkubator. Klonakovali jsme vsichni,diky tomu jsem ji mohla mit i 4hod.na sobe. Jak psala matka,je to pro ne naprosty lek,rychleji rostou,uzdravuji se,lip se krmi potom............urcite si o to rekni. Me ji strkali pod tricko na holou kuzi 😵 😵 😵 😵
S navstevam to mate teda blbe. Ja mohla byt i na JIP cely den,takze jsem byla i na kazdou vizitu,kazdy odber krve. Jen pokud byla vizita u druheho mimca,tak jsi musela opustit mistnot a to z duvodu,ze rikaji diagnozy a veci o miminko-lekarske tajemstvi nebo nevim jak to napsat. U nas meli na JIP omezen pristup jen babicky atd.maminka,tatinek 24hod. a mohla jsi tam sedet jak dlouho jsi chtela. Musi to byt hrozne,kdyz to mate tak omezene,to mi prijde desne hloupe. Ale co,stejne ji budete mit za chvili doma
S ocickama tady holky vi. My jsme z UK a kontroly oci delali male pred propustenim a prosli jsme v poradku,tak samo i sluchu. Prohlidka trvala asi 10min,bezbolestna,ale psycho,jsem asistovala,tak jsem cumela jak to ta pani dela

karmenta
8. nov 2010

@maatkka @simicak holky díky, hned zítra budu u doktorky škemrat at nás nechá klokánkovat. Jen je fakt blbá ta doba, to je na ho..no. ale možná že mě by tam třeba nechali dýl.. ono totiž na tom odd. jsou prosklenné zdi a v sousední místnosti jsou mimča už bez inkubátoru a chodí tam maminky je kojit, tak jestli kvůli tomu jsou ty návštěvy tak krátké..
No vyzjistím vše a dám vědět 🙂 Už ted mám na doktorku tolik otázek, že bude celou hodinu informovat jen mě 🙂

argousek
8. nov 2010

@karmenta tak já jsem bohužel neklokankovala, ale já jsem rodila už v roce 2006 a od té doby se hodně změnilo, takže maminky tady většinou klokankovali. My jsme byli v Brně a tam jsme to měli stejně, jak píšeš. Nechávali mně tam i mimo tyhle hodiny, ale bylo to na sestřičkách. Já jsem dojížděla z daleka, tak jsem si to tam domluvila, že když už tam přijedu, abych tam taky mohla s malým pobýt. Jinak jsme ho dostali k chování až po dvou měsících na Vánoce v zavinovačce žádné klokánkování, do té doby jen pohladit v inkubátoru 😖 Domů jsme šli po 2,5 měsících. Očička se můžou poškodit, pokud je dítě dlouho v inkubátoru na kyslíku, jde o tzv. retionapatii je to poškození sítnice.

kikimaruska
8. nov 2010

My jsme klokánkovali prvně ve 14 dnech, ale museli jsme si říct-tedy já.Moc se jim nechtělo. Já čekala,až bude malej oddrenovanej a nebude na plicní ventilaci, dřív by mi ho nedali...jak to měl s tou termoregulací nevím, ale tam bylo vždy na padnutí tak jako tak, jak píší holky, mimi se přikládá přímo na tělo a ještě ho přikrývaly sestry dekama navíc plus ten beránek, na kterým spinkají, aby mu nebyla zima. Měl kulíška na hlavičku....Bylo tam ale málo křesel-jen dvě na asi 15 inkubátorů,tak se maminky dost střídaly a někdy jen na chvilku, na pul hodinky, nejdýl sem byla 2 hod a to že na mě skoro zapomněly, že tam jsem 😅

kikimaruska
8. nov 2010

Pak měl období,že hodně padal s dechem a měl dlouho kyslík do inkubátoru a nemohla sem si ho brát ven-asi 2x, pak mi ho dávali ven s kyslíčkem, ale i tak to bylo takové všelijaké a pořád padal...tak jsem ho pak dala raději zpátky...Pak měl už na intermediálu i zástavu srdce...tak se pak klokánkovalo zase až dýl... a malýmu se to pak moc nelíbilo, hodně a stále plakal a plakal a padal s dechem,tak mi ho pak už začly dávat v zavinovačce a to se mu líbilo víc... 😉

berryvajt
8. nov 2010

Ahojte, prečítala som si vaše príbehy a pocity po pôrode a ďakujem,že ste za mňa vlastne napísali všetko,čo som ja vtedy cítila,ale nevedela a nechcela pripustiť... ☹ ☹ sme úplne rôzne, máme inú národnosť, iné životy,žijeme v iných krajinách 🙂 a predsa sme rovnaké...prežili sme niečo,čo ostatní by nikdy nepochopili a väčšinou nás za to ľutujú. Ale nemyslím,že nás treba ľutovať,alebo naše detičky - ktoré si vybojovovali život na tomto svete,sme matky,ktoré milujú svoje detičky,také aké sú a naše lásky sú najšikovnejšie na svete, dokázali niečo, čo dospelí by nikdy v živote nedokázali - sú tu a bez nich si nevieme predstaviť život... 😅
..a keby neboli,tak sa tu nestretneme...

petrach
8. nov 2010

ahoj holky,

já vás čtu,jen ted nejak nemám co psát..teda mám,ale sem to nejde..

jinak Šíma je nemocný,už to táhne 3 tyden,nachlazení,atb,prudušky a ted ucho..se nenudím no..

Simi vše nej k vyročí 😉
svištákum se daří ve školce??? bero a co práce?

@karmenta moc gratuluju k Viktorce a neboj,i když se to ted nezdá..bude líp..budete ji mít brzo doma,hrozne to utíká po dnech..očička jsme meli ropku 2 stupne a malí je uplne v pořádku..je 28tt

matka,fajn,janisluničko..holky dekuju že vás mám..
všechny moc zdravím a slibuju že budu psát častejc...

simicak
9. nov 2010

karmenta,tak to je blbe s temi skly!!!! To tam nikdo asi nema moc soukrmo,co? ☹ u nas byli takove plenty a kdyz jsi chtela,tak ji privezli a byla jsi na kojeni,klokankovani schovana,aby jsi nerusilaostatni maminky a nebo oni tebe.

Jak tak ctu,tak jsem i za neco v tom Uk zdravotnictvi rada!!!! Tady hodne dbaji nato,ze maminka a miminko maji byt spolu,takze maji neomezeni pristup,je to zdrave pro miminko a taky pro mamincin klid a tim padem jeji mlicko. Ja mela v nemocnici i obedy a vecere zadarmo,i kdyz jsem tam nespala - bylo to soucasti podpry kojeni,abych poradne jedla,kdyz tam sedim uz cely den. Proto pousti i hned den po porodu domu,kdyz maminka chce. Lepsi byt doma,v pohodlicku nez nekde brecet v nemocnici a chtit jit domu. Dokonce kdyz porodis miminko a prijde na kontrolu doktor,tak se te zepta,jesslti to je s tebou ok.,kdyz to mimco zkontroluje,rekne ti co bude delat a celou dobu te uklidnuje,ze to neboli a ze je miminko ok.. Snazi se proste udrzet maminky co nejvic bez stresu at uz je to mimi donosene nebo nedonosene.

Petrach,tak to je pech,ze jste zase nemocni. My taky uz kaslali,ale zatim nic vazneho z toho -tuk.tuk.tuk. Ale brzo ocekavam bronchitidu.
Jestli se chces z neceho vypovidat,tak muzes klidne,to vubec nevadi,ze to neni k tematu 😉 Snad uz ti je lip,veselji trosku!!!!!!!!!

fajn
9. nov 2010

@petrach jsem ráda žeses ukázala.Ať je Šíma brzo fit drobek malej.
@bera28 dveře nakonec otevřel můj 10tiletej synovec,no chlap prostě 😀
@berryvajt hrozně hezky jsi to napsala až se zatetelilo srdíčko a zaslzely oči.

Tak já bohužel taky neklokánkovala ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,jen když už mohla ven po dvou měsících tak jsem ji dostala v tom kožíšku na kterym ležela.Taky jsem mohla jen hodinu ,ale ne kvůli tomu že by se nemohlo dýl být na návštěvě ale já jsem zase musela kvůli Andree a taky jsem dojížděla ☹

tanav
9. nov 2010

@petrach
Peti, moc moc Ťa pozdravujem. Som rada, že si sa ozvala, aj keď ja tiež chodím na MK málo.
Chcem Ti len odkázať, že mne si veľmi, veľmi pomáhala, keď som to najviac potrebovala. 🙂 🙂 🙂 .
Prosím drž sa.

michaela79
9. nov 2010

Ahoj holky, mohly bysme poprosit o hlásek? Barunka soutěží o pokojíček 🙂 http://soutez.doma.nova.cz/michbart79

simicak
9. nov 2010

Tak Vikous zvladl skolu dobre docela. Jak jsem odchazela,tak samozrejme plakala,ale pry prvnich 10min. a pak si hrala a pak si vzpomnela,ze ma brecet a porad tak dokola 😀 Tanecky a zpivani se ji libilo a snedla i svacinku s detma. Byla tam dve hodky,v utery jde zas. Bude c hodit 1x tydne na 2hod.kdyz mam anglictinu. Nastesti zna tety z detskeho centra,tak ji nejsou cizi.
JInak ja dnes delala vstupni test,ale jsou tam nejake problemy,tak zaciname oficialne za 2tydny,tak si pockam na vysledky,kterou level mam. Nastesti anglani neumi sami anglictinu,takze me to nejak nestresuje 😀

petraguerra
9. nov 2010

Tak my jsme meli dnes Ocupational therapy prvne doma,pochvalili me co vsechno s Matyskem delam i kolik ma hracek na motoriku atd.Chvalila i Matyska,ze je sikovnej jenom tedy nic nenakreslil jenom chvili caral a potom si to chtel zase strkat do pusy tu tuzku 😖 Zapomela jsem ti to nahrat Argousku 😒 Jinak s nim davala tvary to mu slo dobre,komin vystavel i skladal kostky vedle sebe do rady,hazel micek do otvoru,sbiral fazole,cvicila s nim na balonu,vkladali obrazky a jeste oteviral zviratka mackanim,otacenim,presunovanim a otocenim knofliku.Tak jsem s nim spokojena,a taky ,ze nas pochvalila 🙂 Ja jsem vas dva dny necetla tak si doctu dnes vecer jdu ven s Matesem ,slysim jak tam taticek jeci-copak mu zase dela? 😕

janicka.slunicko
9. nov 2010

Ahoj holky mi jdeme za 14dni na očkovaní RSV kam to prckové dostanou do zadečku? A jak to snasejí deti.?

janicka.slunicko
9. nov 2010

Holky to byl den jak vysitej,rano opravari na telefon,to byly kutilové,kam se hrabe pat a mat. Pak se vlacim s detma k autu,samozrejme ho mela daleko zaparkované a jdu a vydim listeček za sklem od policie ,to by sem se picla,jsem přesahla o kousiček kde se nema parkovat. Tak tam volam a oni at přijdu ,tak se s detma vlacim na policii a nastestí sem to s detma ukecala a daly mi jenom 100 pokutu,pak jedu od tamtud a kikslo mi auto v križovat se....to byl den už jsem doma i s pojizdnim autem...

karmenta
9. nov 2010

@fajn @simicak @petrach @kikimaruska ahojte, tak jsme zkoušeli klokánkovat a je to super 🙂 Paní doktorce se tedy zprvu moc nechtělo, nebo jí to bylo jedno, řekla ža když chceme at se domluvíme se setřičkama 🙂 A sestřičky moc hodné, tak jsme to zkusili 🙂 Byl to úžasný pocit.
Ted jsme v tom boxu jediní, ale můžou tam být max. 4miminka, tzn. v době návštěv 8lidí a je tam jedno křeslo. Takže až tam bude víc miminek tak máme smůlu, protože jindy než v době návštěv nás tam nenechají a i tak trvají návštěvní hodiny necelé 2hod. a to ještě když tam bude víc lidí tak to nejde. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Tak doufejme že budeme dlouho sami 🙂

maova
9. nov 2010

Ahoj holky, jsem se za váma přišla po dlouhé době podívat a akorát jsem si přečetla vaše hezké příběhy 😵
Doufám, že všechny jste i s dětma v pořádku 🙂

Já mám teď pořád plno práce, tak jsem sice unavená, ale je to super, že nemyslím na nic špatného a jednou taky sepíšu celý náš příběh, ale až když budu vědět, že má šťastný konec 🙂

Mějte se všechny krásně, často na vás myslím 🙂 a zase někdy nakouknu 🙂

fajn
9. nov 2010

@maova to je fajn že jsi přišla. Asi je to nějaká telepatie ale zrovna v pátek jsem si na tebe vzpoměla. Je dobře že máš spoustu práce a nemáš čas na to přemýšlet. Určitě jednou přijdeš a napíšeš nám sem že máš své miminko .Přijď častějc

petrach
9. nov 2010

@maova já te taky moc ráda vydím...kolikrát píšeme s Jaruš jak se máte...co ta adopce? ješte nic? nikdo si to nezaslouží víc..to víme všechny..mej se hezky a piš častejc,chybíš tady

maatkka
9. nov 2010

Ahojte
@janicka.slunicko RSV ockovanie dostanu deticky normalne do nozicky - do stehienka. Uz tu o nom bolo dost popisane tak sa to budem snazit zhrnut len do jednej vety. Toto ocko je detickami velmi dobre znasane - nie su nan ziadne reakcie. Ja som bola moc rada ze nan mame narok lebo inak je veeelmi drahe a pre predcasniatka alebo napr. deticky s chorym srdieckom moc potrbne. Ockuje sa od jesene do jari - kazdy mesiac jedna injekcia (dokopy tusim 5). Nooo tak mi to s jednou vetou nevyslo 😅 nevadi 😅
@petrach ahoj Petka velmi rada ta tu "vidim" 😉 Co Simonko??? Uz aspon trochu lepsie? Ako s uskom? Posielam mu pusinku na rychle uzdravenie... a tebe objatie a veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela sily!!!
@maova u vas sa straaasne tesim na dobre spravy 😵 Drzkaj sa!!!

petraguerra
9. nov 2010

Tak jsem vas docetla poctive,ze jste toho napsaly!Tanav to tedy te taky obdivuju,ze zvladas 3deti a studium,ja kolikrat uz si nemuzu vzpomenout i kolik je 1.90+1,20 😕 Mozek me snad zacina vynechavat ci co?

Kikimaruska ja by jsem zkusila Kubikovi vymackaty stavu z mrkve a jablka,trebas by mu to chutnalo vzdycky jsem nastrouhala oboji a pres plinku vymackala stavu Matej to mel rad-ted uz mu to tedy nedelam,za to driv hodne casto.Doufam,ze mu bude brzy lip a hlavne tedy ty hleny pryc-to je hnus 😖 A ten tvuj bejvalej je tedy peknej magor,kdyz ani neprispeje klukovi na leky a ty mas jenom materskou,nevim proc si oni mysli,ze se o ty deti musi starat pouze zenska.Oni si vydelavaji o nic se nestaraji a jeste ani nemuzou pomoct. 😠

Simco to jsem zvedava jak ty s anglictinou,ja by jsem mozna byla o stupen vic nez pro blbecky,ale moc sanci si nedavam 😒 To je super,ze si Viki bude zvykat uz takhle od mala na kolektiv me docela ted mrzi,ze jsem Matese fakt nedala do ty skolky uz drive by se lip zzil s detma.

Matka tak to vas Jezisko nevyjde moc draze,kdyz koupite zuvacky tak das par korun-euro a Lilinka bude cela rada 🙂

Argousek to uz se blizi Adamkovo narozky vid,budete mu delat oslavu?

Karmenta to jsou krasne zpravy od tebe gratuluju ke klokankovani-ja jsem Matyska mela poprve po 69dnech,jsem z toho byla uplne na mekko a potom ,kdyz uz byl na intermedial tak jsem si ho chovala jak jsem chtela,co ho dali do postylky.Jin ak navstevy jsme meli neomezene kdykoliv a mohl i prislusnik z rodiny nebo i znami,ale ja jsem tam mela pouze kamaradku s kamaradem jednou,kdyz rekli,ze mame malyho odpojit tak druhy den.Chtela jsem ,aby si ho aspon nekdo pamatoval,az tu nebude -a dnes si ho pamatuji vsichni ksichtika 😀 My jsme problem s ocickama meli,ale je v pohode a od kamaradky malej byl dokonce 2krat na operaci,ale vidi jenom nosi bryle 😉 Matyskovi utikaji ocicka taky tak pujde urcite na srovnani,ale jinak je v pohode vidi myslim vsechno.

Berryvajt hezky jsi to napsala. 😉

Janicka Slunicko to jsi tedy mela pech ,ale snad mas vybrano na delsi cas 🙂

Peti doufam,ze je ti lip....