Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tanav
19. nov 2010

Ďakujeme za blahoželania, zajtra sa Vám ozvem. Chystám si papkanie na zajtrajšiu oslavu. Bola som ešte s manželom na nákupe. Odfotím Vám tortu, darčeky atď. Zatiaľ pa-pa. 🙂

kili
autor
19. nov 2010

@petraguerra podľa popisu je to asi ľahká forma. to niekedy bývajú géniovia, tak treba sledovať 😀

bera28
19. nov 2010

Ahoooj🙂

Simi, jak jsi se ptala, proč jsou v Česku omezené návštěvy v nemocnicích u miminek, tak je to asi jak kde. V Podolí na RES a JIP to bylo fuk, kdy člověk přišel a jak dlouho tam byl. Pokud se samozřejmě dělal nějaký zásadní výkon u mimča vedle v inkubátoru, tak tě požádali, abys počkala na chodbě. Ale jinak jak sestřičky kařdé 3 hoďky odsávaly, přebalovaly, měřily funkce, krmily atd., tam jsi u toho mohla v poho asistovat. Já osobně jsem teda z porodky zdrhala jakmile to bylo možné (5. den po porodu). Já bych tam nemohla být ani na ložnici matek. Na mě to nemocniční prostředí nepůsobí zrovna moc dobře a přesně jsem věděla, že potřebuji být doma ve svém. Za svištěma jsme chodili každý den, někdy i 2x denně a tak mi to vyhovovalo. Kolikrát jsem ještě večer sedla do auta a jela tam třeba až na 20,00 hod, to se pak vážilo, koupalo, to bylo fajn🙂 TAkže jak vidíš, je to všude jinak.

Táni, Alexíkovi k narozkám vše neeej, hlavně zdravíčko a ať brzy dožene své vrstevníky🙂

Petraguerra, ty naše mediální hvězdo 😀 😀 Jsem si na Tebe i Simču vzpomněla hned, jak šlo včera ve zprávách, že se William bude ženit. To budou zase svatební přípravy, co? To mi pak budete muset všechno popsat 🙂 🙂

Já jsem dneska volala kámošce z porodky. Ta má nedonošence 25+6, a byl dloouhoooo na kyslíku, i doma ho měli. Pořád je nemocný s průduškama a teď jsou právě v lázních. Tak jsem sondovala, kdo jim to napsal a prý v Podolí. Což mi právě navrhovala i pediatrička, že by nejlepší bylo dohodnout se s Dr. z Podolí a nechat si od něj napsat zprávu, že ozdravovnu doporučuje. Tak mu hned v úterý, to ordinuje, zavolám a zkusím to domluvit. Hlavně mi kámoška říkala, že jsou s nima v lázních i děti, které měly třeba jen 1x zápal plic, nic jiného a byly donošené. takže fakt jde asi jen o to, sehnat někoho, kdo dá doporučení.
Mně to celou noc šrotovalo v hlavě a spala jsem jen 4 hoďky. Zato odpol jsme vytuhla se svištěma chrněli jsme 2,5 hodiny🙂 Teď jsem fit a nevím, co budu zase celou noc dělat 😀

simicak
19. nov 2010

Petraguerra,az tak jo? Abych te nevidla jednou v BBC news 😀 A mamku tam teda mas pekne ldouho,si ji uzijete 😵 ja myslela,ze je tak na tyden jenom.

Bera,pripravy,ja nic pro ne nepecu a ani me asi nezvou,tak ti nic moc neporeferuji 😀 Chlap se me ptal,jestli se pojedem podivat a ja ze ne a on jestli pojedu jak umre kralovna,tak mu rikam,ze nato bych i sla 😀 Ale stejne mazec,ona je vlastne obyc.holka a bude kralovnou Velke Britanie. Ja tak tajne doufam do budoucna u tech mojich mur,ze by se taky mohly nejak dobre vdat 😝 😀
S nemocnici jsi to mela supr,ja uz myslela,ze to tak je vsude. Ja se taky hned hnala domu po porodu,sla jsem v ted den,mala se narodila v 10rano a v 8 nebo 9 vecer jsem byla doma. ONi ji stejne prevezli do jine,tak co bych tam smrdela navis jsem jeste mela doma Verunku. Ja mam z nemocnic husinu.

Tanav,krasne si to oslavte,uz se tesim na fotecky. Ted se s temi narozky fakt nejak rozsypal pytel,vsichni porad slavi.

bera28
19. nov 2010

Simi, a co když tě na tu svatbu pozvou? 😀 😀 Hele, ale to je fakt, vždyť tvoje holčiny se taky můžou provdat do královské rodiny. Ty joooo, doufám, že i potom tady s náma budeš rozebírat nedonošence 😀 😀 Já osobně bych šla na svatbu i na pohřeb a pak bych přemýšlela, co bylo lepší 😀

simicak
19. nov 2010

Bera,to si pis,ze uz tady nevlezu a vse popru,ze jsem tu kdy byla 😀 hele a proc si myslis,ze je Vikous Victoria Elisabeth??? S tim uz se pocitalo od 5mesice v tehu 😀
Ale treba Petraguerra bude pect sv.kolacky!!!! 😀

simicak
19. nov 2010

Ted me tak napada,ze uz to Vikous taky tusil,jsme ji dali v patek jmeno a v nedeli jsem zacala spinit 😀

saskah7
19. nov 2010

@domeli a ako sa da podporit ta pripomienka ci co to je... ohladom toho Synagisu? rada by som, ale nevyznam sa v takych veciach...

domeli
20. nov 2010

@saskah7 tu je link a následne postup:
https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx?instEID=...

1. vľavo kliknúť na "registrácia"
2. vyplniť registračné údaje, nezabudnúť odkliknúť súhlas s podmienkami používania portálu, zapísať si prihlasovacie meno a heslo pre budúcnosť
3. ak si zaregistrovaná, je potrebné sa "prihlásiť"
4. kliknúť na "Môj profil a nastavenia", vyplniť požadované osobné údaje a uložiť zmeny
5. kliknúť na "hlavná stránka" (resp. ísť späť na hlavnú stránku)
6. v dolnej časti sa objaví: Aktuálne hromadné pripomienky: „Synagis zásadná pripomienka k indikacnemu obmedzeniu", - kliknúť na to
7. objavia sa možnosti, kliknúť na: "Podporiť hromadnú pripomienku"
8. kliknúť na "Podporovatelia", objaví sa zoznam podporovateľov pripomienky, ak je tam Vaše meno, je to OK a môžeš sa odhlásiť.

petraguerra
20. nov 2010

Bera Simicak nechci ti kazit tve plany,ale myslim,ze Mates ma tedy vetsi sance se dostat do kralovske rodiny,kdyz uz pro ne pracujeme 3.5roku.Navic je muzeme pomerne snadno potkat tady v Ballateru,napr.Camilu tu potkas bezne,Charles tady travi pomernou cast roku a William sem pojede na libanky 😀 😀 😀 My tedy budeme jiste pect i svatebni dortik a chcete vedet co ji kralovna z pekarny kazdy den,kdyz je tady?Neco jako mazanec u nas v cr,ale je to prisne strezene tajemstvi tak ne,ze ho vyzvanite novinarum,to musim vzdycky rict sorry ,its top secret...I cant say.Ja mam za to,ze sem W+H moc nejezdi,ale vim,ze tu byli minuly rok a kdyz najizdela kralovna s dvorem letos tak jsme byli na houbach a ja se drapala do meze pro hrib tak okolo projizdeli ty jejich bouraky a my blokovali silnici s nasi starou almerou 😀 😀 😀 A navic Mates se setkal s Charlesem a Camilou osobne uz kdyz jsem byla tehu-ty sance jsou fakt obrovske Simco 😀 😀 😀

simicak
20. nov 2010

@petraguerra 😀 Camilu potka bezne jo? Chodi s tesco taskou pro rohliky k vam? 😀 Zadne sance nemate 😠 A jak jsem vcera farala ja,tak my asi taky ne,protoze nevim,oho by si holky vzaly,kdyz nemaji zadne deti 😀 Ja jsem to rikala,ze jsem mela jeste par let pockat 😝
Hela a pry se nebudou brat kde Diana a Charles,ale tam kde prababicka nebo nejaka ta stara,neni to nahodou u vas? A co tam porad dela Camila? Asi prijdem na hriby k vam 😀

petraguerra
20. nov 2010

Simco maji tady ECO farmu,jsou tu co chvili a ja to vim,kdyz delam v pekarne odkud berou chleba ...atd.Myslim,ze se maji konat na Balmoralu zasnuby,nebo co uz jsem to taky slysela.Tak to asi budu mit z prvni ruky.Doufam,ze prvni bude holka a Mates je o 4roky starsi..... 😀 😀 😀 Pokud se budou brat v nasem malem kostele tak to mam hned pred barakem 😀 Si myslim,ze hned co se vezmou ho Betty korunuje na krale,uz ho skoli.Ti reknu ze byt to opravdu by nekdo o Matese zakopl hoooodne by jsem mu to rozmlouvala,myslim si ,ze u nich neni o co stat. 😖 Porad je vsichni honi,jsem to videla v pondeli jak hned litali novinari a z radia...atd.Ted nerostou,ale za par mesicu zase budou hriby je jich dost,ale nedaji se ususit jak je tu porad vlhko 😖

petraguerra
20. nov 2010

Kili jeste jak jses ptala na Infatrini milk to je vysoce kaloricke mliko-vic se po nem pribira dava se detem do 8kg,ale my ho mame porad protoze me Mates jiny nechce pit,je zvyklej na tohle jeho.Vy ho mate na slovensku taky,ale platite ho my ho mame zdarma,je na lekarsky predpis 😉 firma je nutricia.

kili
autor
20. nov 2010

@petraguerra hmm, my sme také nemali. ale pridávali sme do UM niečo na zvýšenie kal. ale tuším to bolo do 3,5kg. našla som krabičku, je to FM85

macka78
20. nov 2010

Ahojte mamičky predčasniatok. Odporúčam vám nový web o predčasne narodených detičkách www.predcasniatko.sk. Mrknite sa na to.

bera28
20. nov 2010

Petraguerra, takže ty si vlastně může posnídat jako královna, co? 😀 😀 No tak to má Matěj pěkně našlápnuto dostat se do královsvké rodiny. Takže až se Williamovi narodí potomek, předpokládám, že to bude holka, tak Matěj ji sbalí a bude hotovo 😉
Tak až zase příště pojede kolem královská kolona, tak je zkus pozvat na hřiby 😀 😀
To já jsem tady v parku mohla potkat maximálně buldozera Paroubka, ale to ještě s bývalou ženou. Bydleli kousek od nás. Ale že bych zrovna po něm toužila, to fakt neeeee.
Jo a vlastně když jsem kdysi před lety bydlela na Barrandově, tak naproti v domě bydlel Gross a potkávali jsme se pravidelně ve večerce. Takový ucho to bylo - samý beďar, na sobě vytahaný triko a chodil pro chleba. Dost často jsem ho potkávala i o víkendu s manželkou a kočárkem na rodinné procházce. A teď mi dochází, že já měla teda vždycky štěstí na socdemáky. Já - pravicově smýšlející člověk 🙂 🙂 To fakt nechápu😠

@kili, a třeba Nutridrinky jsi nezkoušela? Ty jsou taky od Nutricie, ale až od 3 let věku. A ty by mohly být snad i levnější, než Infatriny.

Holky, musím vám sem šoupnout fotku, jak se dnes svišti měli rádi 😵 😵 Výjimečně se ani jednou nepokousali, ale permanentně se objímali a pusinkovali😵 😵 😵

A kdepak je @kikimaruska? Co Kubík, už je v pohodě?? A @nanya - jak je Danýskovi?

kili
autor
20. nov 2010

@bera28 to má byť hubeňour? však jaké líčka má

bera28
20. nov 2010

@kili, to fakt jen tak vypadá, on má velkou hlavu 🙂 🙂 Tak já ti ho zítra přeci jen vyblejsknu nahatýho, to se zhrozíš 😖

kili
autor
20. nov 2010

@bera28 neboj, nezhrozím

zabka85
20. nov 2010

@mafynka Ahoj já na monitorech ležela 24hodin v Chebu pak mě převezly do mostu a tam vždy 2hodky a by byl záznam delší a pauzy tak 5hod.Ten výtok mi taky připomíná porod ale jak tu psaly holky před tím snaž se být v klidu co nejvíc to půjde i když vím že je to těžký...S manželem sme se snažili o mimčo 3 roky a o jedno sme přišli.Až po třech letech se nám narodila Karolínka ve 28tt měla pouhých 800g protože nebyla cca 3 týdny viživována odemně.Na rovinu nejhuř bude po porodu at bude kdykoli.Moc vám držím palce aby to bylo co nejdýl.A tady z té stránky ses už dověděla že to jde zvládnout.Byla to nejtěžší věc v mim životě. 😉

mafynka
20. nov 2010

@zabka85 dakujem,,je to tazke...dnes som cely den len preplakala,,maleho citim moc malo,,mam taky vodavy vytok stale,,tak trochu do zlta chyta,,najhorsie je,ze mi tvrdne brucho aj ked mi ide do zily magnezko,,a bolesti na kramy citim dost casto,,,neviem si ani len predstavit co nas caka

zabka85
20. nov 2010

@karmenta malá dostala 3 už v nemocnici a časem se to srovnalo poslední dostala 3dny před propuštěním a hrozili nám dalšíma doma.neni to tak strašný 😉

zabka85
20. nov 2010

@mafynka Já dostávala magnesko dva dny a stejně sem šla rodit.Pokus se neplakat malej to všecko cítí.Když sem šla na sál nevěděla sem nic ani šance nebo co bude po.Nikdo mi to nestihl říct.Rodila sem pro akutní Preeklamsii.Bříško mi chvilkama tvrdlo ale jinak mě vubec nic nebylo.Asi tě zarmoutim ale to my zní jako porod ☹ PROMIN.Ale aspon máš všechny injekce a já neměla ani to musíš věřit doktorum a hlavně prckovi.

zabka85
20. nov 2010

@mafynka Jo a v nemocnici sem malou pak už taky moc necítila a nic to neznamenalo 😉

bera28
20. nov 2010

@mafynka, a Gynipral ti ještě nenasadili?? A nějaké léky na uklidnění ti taky nedali? Nám dávali na rizikovce nějaký přírodní preparát na uklidnění. Zkusím si vzpomenout, jak se jmenoval...

bera28
20. nov 2010

@mafynka, už jsem si vzpomněla - Guajacuran

zabka85
20. nov 2010

mě dávaly jen magnesko a dopegit na visoký tlak jinak nic.

mafynka
20. nov 2010

@bera28 ten gynipral tusim hej,,potom daku infuzku,co mi tiekla 7 hodin,,vraj moc silna,,,

no vraj kym mi bude tvrdnut brusko,tak ma nebudu sit,,lenze mne stvrdne,ked idem na zachod,,ked sa otocim na posteli,,,v noci mavam tie bolesti ako na kramy,,obcas dostanem krc,,no a ten vytok,,par dni dozadu som mala taky husty zlty,,take kusy,,myslite,ze sa to uz blizi?

mafynka
20. nov 2010

@zabka85 tlak mam v pohode

zabka85
20. nov 2010

Já ho měla 190na120 ale nic mi nebylo 😀 já myslím že bys měla stím počítat doufat v to že to nepřijde ale připravit se na to.A pláč to neoddálí.Já bylo v nemocnici 250km od domova a nikomu sem neřekla že jdu na stul.až o několik dost hodin sem volava manželovi a mamce(až sem se probrala z narkozy)
Tlak sem měla špatnej kvuli té preeklampsii ale ty máš něco jinýho je toho hodně.....