Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

oktavia
10. máj 2011

@berryvajt som ani nevedela, že ste boli v nemocnici, iba teraz čítam. Dúfam, že už ste v pohode.

nanya
10. máj 2011

Ahoj holky.
Děkuji, že jste na mě myslely. Jela jsem v pátek na pohotovost už s tím, že jsem potratila, krvácela jsem tak, že jsem myslela, že mi snad žádná krev nezbyde, nakonec ze mě do záchodu vypadl kus asi 3x3 cm, tak jsem myslela, že to byl mimis. V nemocnici jsem měla šok, když mi doktor řekl, že tam miminko stále je a srdíčko bije. Krvácela jsem tak, že jsme se sestrou nestíhaly měnit vložky ☹ Krev byla děložního původu. Nakonec jsem v neděli podepsala reverz, i když jsem měla slíbeno od dr., který mě přijímal, že mě v neděli pustí. Ale v neděli už tam byl jiný doktor a ten byl proti, abych šla domů, tak mi nezbylo nic jiného, než jim ten revers podepsat. Musela jsem, neboť by se neměl, kdo starat o Danielka, po kterém se mi děsně stýskalo. Takže jsem doma. V pondělí jsme byla konečně u svého gynekologa a zvažujeme s manželem i potrat ☹ Je to jako přes kopírák u Danielka. Já se hrozně bojím těch průtoků. Museli jsme zrušit píchání fraxiparinu, abych ještě více nekrvácela. Utrogestan neberu, prostě už na to nemám sílu a pokud se má miminko udržet, udrží se i bez něj. Zhubla jsem už 2 kila, nevím, co bude pro nás všechny nejlepší. V pondělí jdeme opět k mému gynekologovi i s manželem a tam se rozhodne, co bude dál. Zatím teda čekáme, mám bolesti v podbříšku, což se mi teda vůbec nelíbí. 😔

kikimaruska
10. máj 2011

Ahojky holčinky. My máme taky tříletou za sebou, 12,1 kg, 92 cm a 24/25 nožka. plus jsme taky objednaný na ortopedii na oboustranný plochý nohy a lehce do X. No jestli nám předepíše nějaký vložky, tak už nevim, do čeho ho obuju,protože má nohy navíc široký a ten vysoký nárt a i bez vložek, ho skoro do ničeho neobuju 😝 . Zítra hned musím startovat do práce, takže malej jde poprvé na celý den do školky...měl být už včera a dnes na zvykání,jenže mi zas chytl nějakej hnus a včera jsme oba leželi, malej s teplotama+rýma a já do toho bolení v krku...no, začíná mi období věčnýho přecházení nemocí...a snad to malej taky nějak ustojí,protože to už vidím. 2 dny školka, 14 dní doma marod 😒 ☹ . Dneska dostal ráno velkou plyšovou Máju, má ji ted v posteli a jinak oslavu máme až na sobotu,tak snad vyjd počasí....

kikimaruska
10. máj 2011

...

kikimaruska
10. máj 2011

@nanya ☹ to je smutné...ale jak píšeš, pokud se má miminko udržet, udrží se i bez...7tt je ještě hodně málo...tak moc držíme palečky...a určitě se rozhodnete správně...

simicak
10. máj 2011

@nanya moc drzim palecky a nedivim se,ze zvazujete interupci. Ja bych byla v te nemocnici vyklepana strachy a navic jeste,kdyz neni hlidani ☹ Moc na vas myslim.

bera28
10. máj 2011

@mispuli, díky za odkazy na plavky 😉 Nákup přes net už nestíhám, potřebuji je mít doma do čtvrtka. Dneska jsem zaangažovala babičku, tak snad něco sežene.

Denisko, svišti snídají stále kaši ze Sunaru24. A pokud jí budou vyžadovat ještě v šesti letech, tak jim jí budu dělat. Je to jediná mléčná dávka za den. Kravské nepijeme nikdo, takže ho ani svišti dostávat nebudou. I ve školce jsem nahlásila, ať jim ho nedávají. Ještě tak vypijí Actimel, ten jim chutná.

Simi, tak jak jste na tom?? Vyrazíte nebo zůstáváte doma???? My letíme přesně za měsíc, ale už teď v sobotu jedu na týden do jižních Čech, tam máme objednané koně a bazén - proto tak zuřivě sháním plavky😉

Maruško, Kubíkovi vše nejlepší k narozkám. Ať se mu líbí ve školce a Tobě v práci.

Aneta tu na mě řve, že má "myčka rozbitý ouško", tak se jdu podívat, co zase provedli 😠 😠 😠

berryvajt
10. máj 2011

@oktavia ahoj, nestíhala som ti napísať, včera nás "pustili".Napíšem mailík.

maatkka
10. máj 2011

@nanya je mi to tak strasne luto cim si prechadzate ☹ je to hrozne ☹ fakt neviem co by som robila na tvojom mieste... moc na teba myslim!!!
@simicak moc by som vam priala aby ste na dovolenku sli vsetci spolu - aj ked to budete musiet mat riadnu davku odvahy... a hlavne nech si to tam aj uzijete...
@kikimaruska vseeetko najnajnajnajnaj Kubikovi a nech sa vam oslava vydari 😉

maatkka
10. máj 2011

a zabudla som - simi hlavne nech je samozrejme mala o.k.!!!

simicak
10. máj 2011

@bera28 nevime,rozhodne se rano 😖 Dok.ji prohlidla,brisko a vse je v poradkku,dehydrovana neni,ma strevni virozu,usi ma zarudle,tak muze dostat infekci,ale zarudle usi u virusu je normalni. Rikala,ze klidne muzem letet a kdyz tak jit k dok.tam,kdyby bylo zapotrebi. Dala nam antibiotika,kdyby se nezlepsila po par dnech. Do odpoledne plakala a hodne spala a spotrebovala snad cely balik plen bez prdele 😖 Ale jak ji je lip,tak pije a i ma chut k jidlu,tak mela nejake susenky,boruvky,cokoladu tmavou......Ted ji je zrovna lip. Teplotu taky nema a nastesti nezvraci,tuk,tuk,tuk. Pokkud by ji ale bylo rano hodne spatne,tak ja s ni zustavam doma a leti manzel s Verunkou,protoze ta uz mesic snad odpocitava dny a moc se tesi,tak by to bylo nefer vuci ni. Snad poletime vsichni,drzte palec!!!!!!!!!!! Problem je,ze ji rano muze byt blbe a odpoledne uz dobre.
Uzijte si tyden s konickama!!! 🙂

@kikimaruska vsechno nejlepsi Kubickovi k narozeninam a hlavne hoooooodne zdravicka!!!!!!!!!!

simicak
10. máj 2011

@maatkka dekujem. uvidime no. Ja tu odvahu mam,protoze fakt pije a ma desne vykyvy,pul dne pomalicku umira a je ji hrozne,strasne ji boli brisko pri tech prujmech a pak ji je zas dobre a ma desny hlad a smeje se. A taky si rikam,ze ten virus ma od soboty,tak snad uz by to melo brzo skoncit. Dok.rikala,ze odpocivat muze i na hotelu,paralen mame,antibiotika v pripade nouze taky,tak v tom nevidi problem. Manzel si moc jisty neni. Ten rikal,ze jak bude rano brecet a bude ji blbe tak ne,ale ja zas rikakm,ze odpoledne ji muze byt zas dobre. V sobotu blila,kadila a bylo ji hrozne a v nedeli nic a byla uplne ok.v pondeli prujem od vecera a dneska horor a ted ji je zas dobre. Pred rokem jak jsme leteli do Cr,jeslti pamatujes,tak pred odletem jsem taky s ni bla v nemocnici s plicni infekci a bronchitidou,dok.taky rekli,ze muzem letet a v Cr ji vsechno zmizlo do jednoho dne. Jen prece si rikam,ze jak uvidi plaz a slunicko,tak i ta nalada se zlepsi a tim i ten zdrav.stav. Ale samozrejme to je risk. Pojisteni ale mame. Ted kadila zrovna a uz to trosku houstne a ani u toho neplakala.

A jinak nam hlasi 30stupnu skoro celou dovcu,tak snad tam budem!!!!!!

simicak
10. máj 2011

Jo a holky,dnes byla ve skole se zapsat na dalsi kurzy angliny a te matiky. Mame novou ucitelku,takze jsem nemusela psat znova vstupni test do angliny a delam automaticky dalsi level,necekane psala test do matiky a vypada to,ze jsem dala vsechny otazky spravne,teda pokud jsem neudelala nekde stupddni prehmat. Byla to asi uroven 4,5 tridy 😀 Tak jsem zvedava :-P Uz se docela zase tesim,jak zase zacne skola,hned po dovci,utery a patek 🙂

bera28
10. máj 2011

@nanya, nemáš to lehké, držím palce. Rozhodni se podle toho, jak to budeš cítit. Kašli na rozum a rady ostatních. Však ty se rozhodneš správně 😉

Simi, my jsme na Kanáry letěli s Kubajzem, který chrchlal jak tuberák a ještě noc před odletem z kašle zvracel 😖 A zvládl to nakonec výborně, během pár dnů ho tam kašel úplně přešel. Ale přiznám se, že teď taky trnu, aby neonemocněli před odletem a nejsem si jistá, jestli bych s ním podruhé v takovém stavu cestu riskla.
Myslím na tebe, ať to dobře dopadne a vy si můžete užít dovču. V Řecku je hnusně, max. 18 stupňů, takže se nám asi moře neohřeje😖 😖 😖

Jo a bacha, babička sehnala Anetě plavky 🙂

denisee
10. máj 2011

Kubíkovi krásné narozeniny!!!! 🙂
@bera28 : Tak co plavky, trefila se babička do vkusu 😀 , já bych mu ten Sunar taky klidně dávala dál, on se po něm ráno pořád ptá, ale chci ještě zkusit když ho vysadím, jestli se nezmění ta stolice, ale asi ne, když má občas jogurt, tvaroháčky, Lipánky a actimel mu dávám teď ráno místo toho Sunaru.
@simicak : To mě mrzí, že máte takový starosti, moc, moc přeju, ať letíte celá rodinka.

Holky Vojta dneska dostal od babičky k narozeninám ponk, nechtěl jít ani spát, pořád chtěl něco montovat 😀 , další babi přijde ve čtvrtek a oficiální oslavu má v sobotu.

A já dostala od manžela za Danečka nové kolo, bylo to pro mě překvapení vůbec jsem to nečekala, on pořád, že mi něco objednal, ale nic nešlo, tak jsem myslela, že jen tak mlží a vymýšlí co by mi dal. Takže byly slzičky.

bera28
10. máj 2011

Denisko, to se to bude teď jezdit, co? 🙂 🙂 A až vyjedete celá rodinka, to bude paráda 🙂 🙂
Snad se budou plavky Anetě líbit 😀 Já jsem dala jen instrukce o velikosti a barvě - musela být červená. nesnáším růžovou - každý jí dává samý růžový hadry a já jsem na to už alergická 😠 😠 😠
To věřím, že měl Vojtík radost z ponku. To víš, chlap 😀 😀

Holky, když se tu zítra neobjevím, tak jsme vyletěli do povětří. Uniká nám plyn, ale ještě si pečeme v troubě koláč, abychom se mohli před výbuchem nacpat 😀

argousek
10. máj 2011

@kikimaruska Kubíkovi všechno nej nej

@denisee Vojta má narozky kdy ?? Taky přejeme všechno nej nej

@bera28 ty jo tak to vám s tím plynem nezávidím, já se plynu hrozně bojím. Manžel chtěl plynový kamna, ale já mu to zakázala 😅

@nanya to je mi líto, že si zase musíš prožívat takové trápení 😖

@simicak já bych asi nejela, pokud jí nebude dobře. Přeci jen let a ta cesta je pro tělo taky zátěž ☹ No uvidíte. Nám teda na průjem hodně zábírá Enterol, ale nevím, jestli se to u vás prodává 😕

argousek
10. máj 2011

jo holky promiňte, že jsem nedala ještě fotky z oslavy, já vůbec nestíhám, jak je pěkně, tak jsme celý den venku, teď jsem dožehlila. Hodím to zítra 😉 😉

adra22
11. máj 2011

@simicak držím palce nech je to ok a môžete ísť celá rodinka. Baby idem sa Vám posťažovať dnes som bola tretí krát objednaná ku kaderníčke a zase mi zrušila termín. prerábaju u nás námestie a 2 x nešla voda a dnes že prerába salon a niečo jej urobili tak jej nejde teplá voda. Hlavne že vždy som mala vybaveného niekoho ku Dávidkovi ☹ Objednala ma na zajtra tak dúfam že už sa to podarí a bude konečne so mna človek 😉 Ešteže existuju čelenky 😀
My tento rok dovolenka žiadna k moru sa bojím ísť mm ma nahovára aspoň tu na Slovensku ale ja neviem.Dávidko bude mať 7 mesiacov ( korigovane 4) Mne sa to vidí že bude ešte maliný aby sme s ním išli na dovolenku aj keď len tu na Slovensku. Čo si o tom myslíte?

bera28
11. máj 2011

Argousku, tak kde jsou ty fotečky??? 🙂 🙂 🙂

Adra, tak to máš s kadeřnicí teda pech 😠 Úplně si dokážu představit, jak se na to třeseš 🙂 Jo, vypadat na mateřský jako člověk, to dá někdy fušku 😀
A na dovču klidně jeďte, nemyslím teda letět letadlem, ale v rámci Slovenska klíďo. My vyrazili poprvé se svištěma na velkou týdenní akci (kde bylo cca 150 lidí) v necelých 2 měsících korig.

Tak se jdu zase dívat na hokej, je to drámo 😎

fajn
11. máj 2011

Vojtíškovi a Kubíkovi vše nejlepší k narozeninám hodně štěstí a zdravíčka a moře lásky od rodičů.
Já jsem dnes byla na besídce ze školky i když mi nebylo zrovna nejlíp.V noci jsem se vzbudila a měla hroznej průjem. Když jsem šla z vécéčka tak jsem jenom cítila jak kdybych jela vlakem v tunelu a pak jenom vím že jsem sebou sekla o zem. Jsem dobitá jak kdyby ten vlak projel přes mě. Ráno jsem se ptala jestli neslyšel nějakou ránu a on že ne tak jsem mu řekla že kdybych se sama neprobrala tak o mě ráno zakopne. Andrea si zase myslela že bouchly dveře tak ani nevylezla.Tak jsem didku odvezla do školky a šla si lehnout . Teď už je líp a jsem dobitá otřesně na hlavě mám dřeninu a ruku odřenou a stehno na to si nemůžu ani chytnout. Tož tak

mispuli
11. máj 2011

@fajn to je tedy hezký,ale můj chlap,když v noci usne,tak ho takly vzbudí málo co,hlavně že už je ti líp,i když ty odřeniny jsou asi blbý co?

já byla na besídce u Míši včera a u Honzíka dneska,měli to moc hezký,u Honzise jsem na konci i slzela,zaprvý jak to bylo hezký a za druhý,že už jen měsíc a kousek,skončí ve školce a z Honzise bude velkej kluk,co půjde po prázdninách do první třídy

jinak někdo se tu ptal,jestli máme pokroky,máme obrovský,honzis se během roku nádherně zapracoval do kolektivu,spoustu se toho naučil,problémy samozřejmě jsou a budou,ale snažíme se to brát tak jak to je,nic jinýho nám stejně nezbývá,co mě tedy trápí nejvíc je jeho ruka,prostě s tužkou mu to nejde dohromady a ani nechce,když něco namalovat,tak leda pár čar a šlus a konec

http://supka.rajce.idnes.cz/Misa_a_Honzik_besid...

kikimaruska
11. máj 2011

Ahojky.Holky děkujeme za přáníčka 😵 . Malej ještě není uplně ok,tak je do pondělka doma(babi s dědou hlídaj napul) a já byla v práci. Jsem uplně hotová, na chcípnutí.Jen sem dojela v 16 domu a padla do postele...ted nějakou polívku a jdu zas.Tak zatím...

maatkka
11. máj 2011

Ahojte babulky
@fajn pre paaanajaaana a to co? tak nech si uz hlavne v poriadku!!! a nebola si v nemocnici? ja by som letela hned...
@denisee Vojtikovi prajeme vsetucko najlepsie... vela zdravicka stasticka lasky a darcekov... 😵
@adra22 ja myslim ze len tu na SR by ste kludne mohli ist na dovcu... s takym malym babom sa dovolenkuje najlepsie 😉
a simi sa neozyva tak to je asi dobre znamenie a nekoniec dovolenkuju spolu 😉
babule zavidim moooc vsetky tie besietky ku dnu matiek a pod. ja sa na to taaak tesim 🙂 len uz slzim teraz ked to len po vas citam... takze budem mat co robit aby som sa potom udrzala 😀
@nanya a ty sa ako drzis moja???????

maatkka
11. máj 2011

@leeenka26 cely den na teba myslim... dufam ze ste to dnes zvladli najlepsie ako sa len da... nechcem ani predstierat ze viem ako to musi boliet ale dufam ze uz najdes aspon trosicku klud po dnesnej "rozlucke" 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 drzte sa!!!!!!!!!!

argousek
11. máj 2011

Holky, tak konečně vkládám pár foteček. 😉

@fajn no tak to muselo být hrozný, tak hlavně, že jsi v pořádku 😉

@mispuli u nás je to s tím kreslením stejný, Adámka to neba. Paní z rané péče mně ale uklidňovala, že kluci moc na takovéhle činnosti nejsou, tak uvidíme, jak budeme válčit my. Teda to je holky hrozný, jak ten čas letí, tak Honzík půjde do školy. A to bude mít asistenta a bude integrovanej do normální školy? My jdeme od září do školky s asistentem, tak uvidíme, jak to pak bude se školou, ale my máme naštěstí ještě před sebou 2 roky.

argousek
11. máj 2011

jj holky jistě si všimnete z fotek, že bych také sůrně potřebovala kadeřníka 😀 😀

Jinak nám dneska odešla televize a to mi nedávno manžel říkal, když blbla, že novou kupovat nebudeme, že on se na televizi nedívá 😀 Jelikož je ale hokej, tak se vsadím, že zítra máme novou televizi doma 😀 😀 😀

leeenka26
11. máj 2011

@maatkka prezila som to. Bolo to velmi tazke, kopec nezodpovedanych otazok ma teraz bude tryznit, ale co uz narobim. Staznost na dvoju gyn podam tak ci tak, ale osobne by som bola asi radsej keby zistili ze nikde sa nestala chyba a takto to malo byt. Jedno co sa ale stalo je to, ze ma mala ihned poslat do nemocnice. Cely zivot si preto budem klast otazku, ze sa mozno dalo tomu zabranit. A ona ma poslala domov s priznakmi predcasneho porodu... Je to hrozne, ja stale nad tym celym premyslam. Prisla som o svoje dieta, milovane, vytuzene, asi tak ako kazde.
Mimochodom mam otazocku, dufam ze mi niektora z vas dokaze na nu odpovedat. Ked chcem druhe babetko, kolko by som mala teraz asi pockat aby som znova predcasne neporodila? Mate s tym niektora skusenost?

bera28
11. máj 2011

Denisko, Vojtíkovi dodatečně vše nej k narozkám, hlavně ať je stále tak šikovný🙂

Fajn, ježíš a jak se cítíš teď?? Je to už lepší? A z čeho to tak naráz přišlo?? 😕 😕

Argousku, krásná oslava🙂

Všem hezkou dobrou noc 😉

bera28
11. máj 2011

Ještě perlička - nevím jestli si Simča s dovčou polepšila - teď jsem četla, že na JV Španělska bylo zemětřesení. Ale myslím, že oni jsou někde výš.