Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
30. apr 2009

Holky, většina zpráv je dobrých, tak gratuluji.
Mispuli, já s Motolem fakt nemám dobré zkušenosti. Když jsme tam museli jet s klukem na transfuzi, tak jsme tam zustali asi tyden. A Dr., co nas mel na starost, byl fakt děsný. Naprosto mě dostal, když se mě při úvodním rozhovoru zeptal, zda jsou jednovaječný nebo dvouvaječný. To jsem si fakt myslela, že si dělá srandu. A když to pak zapsal i do zprávy (že jsou dvouvaječný), tak jsem zjistila, že si srandu nedělal. Jo a pak tam byli ješt stážisti medici ze Států, tak se mě ptal, jestli mi nebude vadit, když se na prcky příjdou podívat a popovídat. Tak jsem souhlasila. A on jim vyprávěl, jak byli maličkatí, jaké měli problémy a že se narodili v 16tt🙂 Amíci jen zahučeli Ohhhh🙂 Tak jsem si říkala, že ho opravím, ale pak jsem se na to vykašlala. Jeho angličtina byla fakt dost hrozná a Amíci si aspoň myslí, že v Čechách se zachraňují mimča ze 16tt 😉

kili
autor
30. apr 2009

tamia, chodili sme najpv raz za mesiac, potom nás objednala za 1,5m a teraz za tri.
ona ich proste skúša, čo dokážu, je to vlastne hra 🙂

moncici1
30. apr 2009

holky,este k teme Kersty-sorry ale keby som ja ne jej mieste-tak by sa ma to tiez dotklo.poznam ju z inych tem-a viem,ze na svojho maleho neda dopustit-zomrelo im babatko-dvojca maleho bruna-a malemu brunovi venuje kazdu minutu a preto je taky aky je-narodeny na 26tt a maly je uplne v poriadku.
nemam proti nikomu nic ale aj ja som to tak pochopila ako keby s nim necvicila a preto nelozi----a predstavte si,ze sa jej maly pustil po 4 u lekaroch na kontrole-takze nmaly sikula-dokazal aj to.

petrach
30. apr 2009

kili kluci jsou oba šikovní,super 🙂

moncici obhajovat nema cenu nikoho,stačí přečíst par stranek nazpet a každy snad pochopí,že tato tema je jiná,je o vzajemne pomoci a povzbuzení,tyhle maminky mají všechny detičky takhle brzo..
me holky moc pomohli a nedam na ne dopustit..
pokud se kersty neco dotklo tak opravdu omylem a určite ne schvalne,je nam to všem moc líto
proste jsme navazali na temu cvičení a jak často

jinak bruno je šikulka a ma krasne fotky a moc gratuluju k dalšímu pokroku 🙂

mispuli
30. apr 2009

bera:já nechci nikoho obhajovat,já mám s Motolem zkušenosti dobrý,ale taky už je to víc než 5 let,co tam Honzík ležel nejdřív na neonatologicý JiRP ,a pak na JiPce

Petrach mám stejný názor jako ty,myslím si,že se tu navzájem držíme,protože jen ten,kdo prožívá to co ty,nebo aspoň trošku podobnýho,může porozumět,ono je to těžký psát,často to vyzní úplně jinak,než to člověk vlastně myslí,to je ta nevýhoda psaní,když budu s někým mluvit osobně,tak si to můžeme vysvětlit,takhle je to někdy těžký 😉

mila01
1. máj 2009
petrach
1. máj 2009

milo užijte si a odpočinte 😉 krasny prodlouženy vikend..po tech nemocech je toho potřeba 😉
kersty doufam že se připojiš 😉
jani a sorbona zustanou určite 2v1 a 3v1 🙂
fajn kdepak te mame?
mispuli ty taky moc nenaspíš,co? mala v noci papa?

u nas byli taky čarodejnice,šli jsme s mm s kočarem a Elin tam přišla z tabora,jela se skautama na chatu,je od nas pešky asi 30 minut,tak jsme to skusili,bylo to super,dodam odpo fotku,ted po vzoru mili musim žehlit,maloch se v noci pořad přeslekal 😀 zřejme potřebujem doplnit pračku 😀 musim mu ukazat plny koš špiny

mispuli
1. máj 2009

Petrach:malá se kolem půlnoci budí na pravidelnou dávku,tak jsem většinou do tý doby vzhůru,mě to nevadí,jsem noční pták,mě spíš ubíjí ta rána.já si radši přispím a oni zase chtějí vstávat,nevím po kom to maj,manžel je taky spavec 🙂

my byli doma,taťka šel na pivo,tady se strhla tak strašná bouřka,že jsem koště zase radši zaparkovala,aby se mi náhodou něco nestalo 😉

mila:hezky si to užijte,má bejt krásně,tak se hezky vyrelaxujte,a pak dej reference,jestli to stálo za to,my jsme tenhle víkend doma,ale na příští prodlouženej se chystáme s manželem do Vídně,a bez dětí,tak to taky bude relx 🙂 🙂

petrach
1. máj 2009

mispuli tak to moc nenaspíš,neboj u nas chce Ein spat dlouho až ted,když stava do školky a o vikendu už zase ne,potvurka 😀

mispuli
1. máj 2009

petrach:to znám,nejlepší je to když přijedeme k našim na návštěvu,tam vstávají obzvlášť brzo,asi aby jim něco neuteklo 🙂

fajn
1. máj 2009

......nestíhám,nestačím.....
Jsme pořád venku ,teď jsem dosekla zahrady a jsem zplavená jak kůň. Večer písnu víc jestli mě sem pustí 🙂

petrach
1. máj 2009

fajn zahrady??? to bude nevesta pro Šimonka 😀
ja jsem sama s malím,mam hotovo a je tu takove ticho 🙂 pohoda,jdeme se carnout ven

fajn
1. máj 2009

jo Peti zahrady , klidně řeknu Didce ať si ho namluví nebo on ji 😀 😀 😀
Máme velkou zahradu hned za dvorem a pak ještě jednu kde dřív bylo pole a pěstovali tam řepu a brambory. Ale my jsme to z manželem nechali zatravnit a už tam máme jenom tak 6krát 6 m zahrádku a tam mám jahody a hrášek,petržel a pár rajčat. Takže já než to poseču tak jsou tři hodiny pryč a manžel se asi sekačky bojí protože to nikdy nesekl 😉 ,já jsem si ho blbě vychovala on tak byl zvyklej že všechno dělali dědoušci . Ani jeho rodiče nic moc ,jeho matka přijede a to je jenom ..tady je práce a to by se mělo udělat .. Ale já už to neslyším dřív jsem se nasra... ale dnes si myslím když tu prácu vidíš tak ju udělej 😀 .

U nás tak strašně fučí že už mě to fakt sejří.Včera to vypadalo že budou padat trakaře a zase nic.

sorbona13
2. máj 2009

mila: podle doktorů je ta váha na spodní hranice normy, měli by mít cca 700g v ukončeném 25tt. Dřív příbírali cca 100g za týden, tak mi přijde divný, že by teď přibrali jen 100g za 14 dní. Snad je to jen chyba ultrazvuku. Mamina, co tady se mnou ležela na pokoji měla ve 25+6tt dvojčátka 820g a 840g, bohužel museli ten samý den ven, tak čekám, až za mnou zajde a povypráví, jak to probíhalo. Já jsem zatím přibrala jen 5,5kg a to se snažím jíst hodně ☹ Mám 55,5kg,takže nic moc 😖

maatkka
2. máj 2009

Mozno preto ze ty si takej utlejsej 😀 postavy nebudu ani detusiky nejaki obrici. Ak teda nie je manzel nejaki basketbalista tak asi nemaju po kom 😉 A kolko si mala ty ked si sa narodila? Aj od toho to moze zavisiet... Inak tie utz nie su uplne presne takze mozu mat kludne viac. Nasa zaba mala 1020 gramov v 30. tt je fakt ze mohla mat viacej nebyt svinuchy preeklampsie ale vaha nebola nasim najvacsim problemom... Tak sa drzte hlavne vydrzte...

sorbona13
2. máj 2009

matkka: manžel má skoro 2 metry 🙂 Já jsem měla při narození 3kg 🙂 Jsem zvědavá na další ultrazvuk, snad trochu kluci přiberou.

maatkka
2. máj 2009

Tak to som sa s tym basketbalistom aj nevedomky trafila 😀 Ak sa ti chce kukni sa do temy tehotenstvo na temu "Je normalne ak babo vazi v 34 tt 1840 gramov?" Tam baby pisu ze pri ultrazvuku je ta vaha len orientacna a casto je v skutocnosti celkom ina a ze babatka aj tak najviac priberaju ku koncu tehu takze to moze dopadnut tak ze nakoniec tych obrikov mat budes 😉 A inak teraz som tam aj zahliadla ze tam pisala nejaka mamina ze sa jej skracoval krcok uz v neviem ktorom tt. a nakoniec rodila v 40-tom. Kukni mozno ta to povzbudi 🙂

sorbona13
2. máj 2009

mattka: díky za tip, jdu se tam podívat, každý povzbuzení je dobrý 😉

vladimuraz
2. máj 2009

Sorbona, já myslím, že mají váhu pěknou, buď v klidu, váha opravdu není nejdůležitější. Malá měla ve 28.tt 990g a další dvoje dvojčata taky kolem kila, to je normální. Pak tam taky byla mamina, co měla holky ve 28.tt a měly 1300g, ale doktoři říkali, že to je spíš výjimka. Já měla cukrovku, takže mi v nemocnici dávali hodně málo jídla a samé blafy dietní, přibrala jsem za těch 6 měsíců jen asi 5 kg. Já musím říct, že u mně se doktoři s váhou nespletli, před porodem řekli, že bude mít malá kilo a měla ho. Hlavně buď v klidu a držte se, pořád na Vás s Klárkou myslíme 😉 . V.

mispuli
2. máj 2009

Sorbona:já si taky myslím,že ta váha je pohodová,Honzíkovi v 28.tt před narozením ukazoval ultrazvuk 970 a doktorka říkala,ať se modlíme,aby to byla pravda,nakonec měl 737 g a přežil

vladi:platí ten čtvrtek? Písnu ti kdyžtak IP,viděla bych to na odpoledne.protože v 11:15 máme cvičení u Kolářový a pojedeme odsud

petrach
2. máj 2009

sorbona držíme ti všichni palce,určite to bude dobry 😉
jak se jinak cítíš? maš s kym pokecat na pokoji? ja jsem třeba ležela s holkou celou dobu a bylo to super,ostatní mamky se střídali,to bylo na nic,pořad noví lidi a človek neví co mluvit,tak hlavne at fasneš nekoho pohodoveho a bude ti to líp utíkat

vladimuraz
2. máj 2009

Mispuli, platí. Písnu Ti do IP.

petrach
2. máj 2009

mattkaa chci se zeptat jake davaš Julince mliko?
zajíma me jak dlouho se dá stíhat s vlastním mlíkemmkdyž nekojím 😕

ja ted přemyšlím,až bude pít víc,vetší davky,tak že asi nebudu stíhat tolik odstříkat,zatím stačí a ješte stihnu neco i zamrazit,ale ted pije 70ml a jak bude toho víc tak to nedam,už ted mam o hodne mín mlíka..
přitom odtříkavam co 3 hodky a už víc nemám..

dneska vezl muj mliko na jipku,co jsem mela už mesíc staré,bylo toho snad 30 sklinek,jenže to prdola vypil tehdy malo a ja mela mlíka víc než ted,si říkam,že tem prckum to moc pomuže a me to nic neudelá..muj se sice netvařil nadšene,že je to škoda davat pryč,ale zatím mam čerstveho dost a ješte i v mrazaku 😀

maatkka
2. máj 2009

Tak to vydrzis urcite dlho petra ked ho mas na rozdavanie 😀 ja som mala MM len 3,5 mesiaca lenze ja som ho nikdy nemala vela. Po porode sme sa so sestrickami natrapili kym sme to ako tak rozbehli cele prsia som mala fialove od modrin ako sme ich zmykali. Mne sa totiz nikdy nenaliali. A to som uzivala homeopatika na tvorbu mlieka vela pila aj caje pre kojacie matky meltu zasmazene polievky... Odstriekavala som kazde 3 hodiny rucne aj odsavackou aj v noci aj som si malu prikladala aj ked skoro vobec nesala...

maatkka
2. máj 2009

No a teraz papame Nutrilon uz 2-ku

sorbona13
2. máj 2009

mispuli: ono se těm ultrazvukům fakt asi nedá věřit, ten odhad váhy je stejně jen orientační.
petrach: ležím na třílůžkovém pokoji a zatím to celkem šlo, i když se to hodně střídá, kromě dvou maminek, s těmi to tady bylo hodně těžký 🙂 Když jsem se konečně začala radovat, že sem přivezli maminu dvojčat se stejným problémem jako já, tak nakonec musela jít ve čtvrtek rodit (25+6tt), protože jí selhávaly játra ☹ Teď čekám, až se přijde za mnou podívat a povypráví. V pondělí mě snad přeloží na dvoulůžkový pokoj, aby se mi tady aspoň nestřídalo tolik lidí.

kessiee
2. máj 2009

ahoj baby, prepacte ak rusim... sice mam babätko este v brusku, ale podobny problem ako sorbona... mäkky krcok mam uz od 21tt, dr. mi hovorila, ze sa zatial neskracuje, ale pri tom mojom tvrdnuti bruska tomu velmi neverim ☹ hlavne ak sa nalez dokaze zmenit zo dna na den... beriem zatial iba magnerot, ale mam pocit, ze vobec nezabera.

chcela by som sa vas spytat, ako a kedy vam zistili tu infekciu, o ktorej mnohe pisete. aj vam to nejako liecili alebo to bol jasny dovod vcasneho porodu? o aku infekciu vlastne islo?

baby prajem vam vela vela sil a viac radosti ako tych starosti s vasimi babätkami, ste uzasne...

fajn
2. máj 2009

kessieevítej,mě infekci zjistili 3 dny před porodem a dostávala jsem nějaky tobolky na zavádění . Na tvrdnutí břicha mi dávali magnézko a pak v kapačkách Gynipral ale mě to stejně nepomohlo,já jsem do toho ještě silně krvácela tak to bylo stejně všechno na ho...

Šupla jsem nějaké fotky tak kuk. Dnes byl super den byla tady tchýně a do toho návštěva tak se babička věnovala Didce a já ostatním. Didka byla dnes mooooooooooooooooooooooooc hodná,tak doufám že si to večer nepokazí. Dnes trénovala rovnováhu cely odpoledne.Venku máme takovou dlouhou fošnu přes chodník a pod ní je jako voda se žralokama a ona po tom chodí jako po mostě. A když to přešla tak vždycky říkala že vyhrála 😀 .

Jo holky a ještě vám musím napsat že když jde na záchod tak si utrhne papír a jak se vyčůrá tak si utře pipinu a říká že je velká mama 😀 😉

kessiee
2. máj 2009

dakujem ti fajn. a tu infekciu ti zistili len tak nahodou na poradni pri vysetreni alebo si mala sama nejake podozrenie alebo problemy? a ako dlho si krvacala? bola si doma, ci v nemocnici (od zistenia tej infekcie myslim).
prepac mi za tie - mozno hlupe otazky, ale velmi sa obavam, aby ma nieco neprekvapilo pri tom mojom krcku, tak sa snazim ziskat co najviac info... ☹ ja uz som mala od zaciatku tehu dost problemov a tak sa len vsetkeho bojim 😕

fajn
2. máj 2009

LEŽELA JSEM V NEMOCNICI OD 17 TT akrvácet jsem začala asi týden před porodem,ale mě šli jenom zašít a jim díky té infekci praslka plodová voda .
Ale ty se neboj určitě vydržíte až do 40tt . U prvního těhu jsem měla čípek 1,25 a ležela jsem od července do listopadu
na špalkách a chodila jsem se jenom vyčůrat a vydržela jsem až do konce. Nakonec jsem rodila císařem protože byla vysoko a nešla ven a měla blby ozvy. Musíš věřit že to dobře dopadne a každej den dobrej. Mě pořád říkali ať vydržím aspoň do 24 tt a Dianka se narodila 23+5 ☹
Dnes už je z ní šikovná holka aspoň já si myslím,mohla drobek dopadnout hůř ,ale když tak strašně spěchala tak teď se fakt moc snaží