Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
24. aug 2010

jsem se ted tak zlekla!!! Veru tady beha,ze Viki neni,tak jsem prvni myslela,ze si dela srandu.............tak ji jdu hledat a ona v celem byte neni!!!! Lezu pod postele a vsude a volame ji................a nic. Nakonec jsem ji nasla pod susakem za pradlem schovanou a vysmatou jak leco!!!! Si hral na schovku 😀

fajn
24. aug 2010

ahojte,
tak Didka má taky ADHD + hyperaktivita diagnostikovanou od pedopsycholožky a ještě je ke všemu prej samonasírací typ .
Je tady tichoučko jako v hrobě ,děcko ve školce a já jsem rychle povysávala utřela prach a teď kafíčko a nohy navrch. ještě hodinky bude klídek.
Daneček super je to šikulín šikovná jen tak dál. Já jsem včera a dnes trénovala Dianu aby si oblíkla fusakle sama a ona prej to nemyslíš vážně a tak se ji to asi na podesáté povedlo no to bylo radosti. U nás je fakt kdejaká věc takovej úspěch že to svět neviděl. To co jiny děcka dělají samozřejmně tak u nás je to hodin dřiny adřiny. Takovy tričko ze sebe sundat tak to je mazec ,to musím stox odejít napočítat do deseti na balkoně a zase znova,ona je tak neohrabaná že to je hrůza.
@simicak no hlavně že se našla že tam nemusí sedět až do večera 😀
@vladimuraz jen si to užívej je to fakt všechno jiny,když si vzpomenu s Andreou tak to byl ráj a to jsem si někdy myslela že zlobí ,prd zlobila to byla ta nejhodnější holka

petraguerra
24. aug 2010

Simicak ty mas vzruso od rana!Je videt,ze se asi nidit nebudes.Ja se strasne bojim,ze me malej vypadne z okna ☹ On jak muze uz na nem stoji mam to tady jako u cikanu vsude pred kazdym oknem stoji celo z postylky a ten pidimuzik si to kolikrat odstrci a stejne vyleze i 7cm mezerou 😒 Minule me tam vylezl ,kdyz jsem si odpoledne chvili lehla jak jsem tak krvacela F.mel hlidat.Tady je vse stolety kdyz vic zatlaci na sklo vyjede s tim az na ulici 😖 Ty jses hracicka to me spis bavi pexeso,malovat,vybarvovat...ale ty party me neberou,nebavi.Me vzdycky potesi,kdyz prijedou holky z nedonosencu s detma,protoze je vidim jak vyrostli ty deti ,ale jinak me to nijak moc nebavi.Driv nez jsem mela malyho me taky deti bavili a rada jsem si s nima hrala dnes je to spis povinnost 😒 Mozna kdyby malej zase byl takovej,ze trebas bude to co delame komentovat tak by me to bavilo ale takhle jen porad to samy a nic k tomu nerekne.Kdyby rekl mamo neser a vem balon tak by jsem pro nej klusala raz dva 😀

petraguerra
24. aug 2010

Ahoj Fajn je to ti zavidim ten relax,ale je urcite zaslouzeny! 🙂 Malej si taky rad necha poslouzit a oblekani ve stoje to se u toho vzdycky skoro zabije-a to si myslim ma stabilitu docela dobrou.sam si tez neoblikne vubec nic jen svlikne ponozky a taky ne vzdycky-proste vse po miminkovsku polozit a oblect a posadit atd.a jeste se u toho osiva a mysli si,ze ho budu lechtat to se jemu libi moc.Ja ho musim prastit pres stehno at je klid kolikrat .On kolikrat krizi nohy-to dela skoro porad jak sedi a jakoby s nima mele natahuje a krci a ma pritom otevrenou pusu dokoran 🙄Me potom prijde vzdycky jako vysinutej 😖

vladimuraz
24. aug 2010

Ježiš, já bych tak chtěla, aby se Klárka na chvilku někam schovala 🙂 Teď něco vysypala v pokojíčku a přišla, že musím jít luxovat a že nechce naflákat 😀 Přesunula se do obýváku a zpívá Šla Nanynka...Pohoda, klídek, v jednom pokoji udělá binec, tak jde úřadovat do jiného....

@fajn, jen odpočívej, není to na dlouho 😉 Klárka se taky hrozně vzteká, jí vytočí každá blbost. O ponožkách mi nemluv, oblíct se umí už dlouho, ale ponožky zásadně patou nahoru. Nevím, jak jí to naučit, už z ní šílím,pokaždé je má patou nahoru!!! To, co je přes hlavu, si svlíct neumí, takže to rve dolů a vylézá výstřihem - když to jde. Takže máme košilky vytlemený, že je může nosit tak do 10 let 😝

@petraguerra, ty Matějovo fotky na FB jsou úžasný, on je fakt slaďouš 😉
My máme taky na oslavu dort, zmrzlinu, nějaké chlebíčky pro dospěláky. Mně přijde, že takhle malé děti to stejně nechápou, že je to jejich oslava - aspoň to moje ne.

mispuli
24. aug 2010

@vladimuraz našim dětem tedy konkrétně H je taky šumák,že n+ěco slaví,na oslavy taky nejsem,u nás dort a slaný pro dospělí,kdyby nepřišli příbuzný,tak by nebylo ani to,svátky u dětí taky slavíme jen když někdo přijde,zatím netuší,kdy je mají,třeba to teď v tý normální školce začne 😅 😅 ,v pátek jmse byli na oslavě narozenin u těch známejch,co s námi byli v Paříži a v Itálii,Barča měla 6 let,ta naopak to žere děsně,museli girlandy koupit a i vyrábět,nafukovali se balonky a pořád se ptala,kdy dostane dárek 😀 😀 😀

marcel odpočinek taky závidím,už se těším,až H za týden nastoupí do školky,i když na druhou stranu z toho mám docela i hrůzu,z Honzise se přes prázdniny stal mamánek a vrátil se o pár let zpátky,kouše,štípe,škrábe kope,prostě malej rozmazlenej smrad,tak snad si na asistentku zvykne a bude to dobrý

včera jsme byli u doktora,právě kvůli potvrzení do školky,tak oběma dětem prdli doočkování na MMr,tak dozufám,že to bude bez reakce jako minule,ale H jednou denně dávám pro jistotu diazepam,a Míšu to snad zase nezabrzdí v mluvení,teď se tak krásně rozjela,hodně opakuje,každej den něco novýho,tak snad...

bera28
24. aug 2010

Ahoooj holky, za chvíli vás dočtu, ale teď se musím podělit o novinku - 1. října nastupuji do práce 😵 😵 😵 Teda pokud to schválí ještě velký šéf, ale snad mi nebude chtít zkazit radost🙂

bera28
24. aug 2010

Dera, u nás se taky už víc jak rok mlíko nepije a všechno je v pořádku. Když je za to adekvátní náhrada (jogurty, sýry, ...), tak proč ne.

Peti, tak jak dopadla kontrol u doktorky? Už oba zdraví??

Jak jste tady rozebíraly velikosto oblečení, mtak Aneta nosí 12-18 měs. Kuba 18-24. Ani jeden kousek nemají 2-3 roky🙂 A dneska jsem vezla kámošce oblečení, co mi půjčovala na Anetku už loni a myslím, že pár kousků by unosila i teď.

Simi, s judem neporadím. Dej pak vědět, jak jste to vyřešili. A ještě že jsi Vikuki našla a nezalezla třeba do skříně
🙂

Petraguerra, tu židličku má synovec taky a já v ní u nich krmím svišťáky. Fakt je bezvadná a je na kolečkách. Hlavně aby už vám dorazila!

Vladi, a kdy vyrazí Klárka do školky??

No a téma party: tak narozky se nás dospělých neslaví, zato dětí ano. Milují balonky, takže každý dostane jeden velký a s tím si vystačí🙂 Jinak my jsme neslavili poslední dva roky ani Vánoce. Ale letos už snad Vánoce i stromek budou.

Fajn, užívej každé minutky, kdy je klid. Já to vždycky nasávám jak houba, abych pak měla z čeho fungovat. A jak ti jinak je? Už lepší??

Dneska jsem četla v MF Dnes docela obsáhlý článek o nedostatku inkubátorů pro nedonošence v Praze. No a samozřejmě i nedostatek personálu. Prťavců se rodí čím dál víc, ale místa navíc nejsou.
Pak mají tyto děti více komplikací, protože nejsou adekvátně ošetřovány. 😔 😔

Včera jsem vysedávala dvě hoďky v kuse na netu a sháněla jsem nějaký zájezd. To, co jsem měla vybrané ještě před prázdninama, je samozřejmě prodané. A můžu vám říct, že jsem se docela naštavala, protože když chce člověk u cestovky koupit zájezd jen pro jednu osobu, tak je tam diskriminace jak prase a v průměru se doplácí k ceně zájezdu ještě tak dalších 6 tis.!! Takže zatím jsem nic nenašla a pochybuji, že se mi něco podaří tak, abych mohla nejpouzději tento pátek odletět. Protože příští pátek si jde máma nechat udělat nové zuby v narkoze, takže pak už nějaký ten den nebude moct hlídat sviště. Tak jsem to měla vymyšlené od čtvrtka do čtrvtka.
No a dneska v práci jsem tuhle story vyprávěla holkámma proč prý jsem jim neřekla, že by letěly se mnou. Tak jsme se tři holčiny domluvily, že pokud neodletím teď, tak bychom vyrazily společně v říjnu. A teď už jsem od nich měla v mailu i přesný termín😀 No ale když mi výjde práce, tak pochybuji, že mě po 14 dnech hned pustí na dovču. To musím ještě promyslet.
Za chvíli si přijede jedna nastávající mamča vyzvednout postýlku po Kubovi, tak se nám to tady zase o něco uvolní. Pak už jen prodat tu Anetinou a pár krámů je pryč.
Tak zatím nazdárek 😉

petraguerra
24. aug 2010

Bera to je super zprava s praci! 🙂 Taky si myslim,ze to nekde musi byt videt v CR,ze se rodi zase tolik deti a uz na to nebyli zvykly-musi to byt znat i na peci o nedonosence,ale i v porodnicich atd.Tady pousti domu hned druhy den po porodu a ta kamoska je doma 2dny po cisari 😕 To se me zda brzy,vzdyt je to operace.Rikam si kolik deti trebas dojede na to,ze pro ne nebylo misto v tom spravnem neonat.oddeleni....Nas taky chteli z pocatku prepravit do Edinburghu nebo Glagow,a mluvili i o Manchesteru-nastesti jsem rodila rychle a misto pro nas bylo i kdyz tady maji pokoje pro maminky primo v nemocnici na porodnici-neplati se tam nic-fakt super je to pro ty lidi z dalky a ostrovu.Tak preji peknou dovcu at uz se rozhodnes jakkoli 🙂 😉 Ta zidlicka je super a fakt vidim ,kdyz v ni neco dela na tech kontrolach jakej je to rozdil.

Vladi diky za pochvalu 🙂 U nas to funguje stejne jako u tebe.Malej zvladne udelat v kratoucky chvili takovej bordel vsude v kuchyni,obyvaku,wc,pokoji.Me kdyz prijde navsteva jsem cervena,kdyz mam otevrit suplik u noc.stolku-vse jen hazu zpet ,protoze on to zase za par dni vyhodi ven 😖 Zbytecna prace s rovnanim.Ta Klarka je srandovni je videt,ze se s ni taky moc nemazlis-jako ja me hned svrbi dlan 🙂

Mispuli urcite si Honzik zase zvykne-oni umi hned vyuzit situace a jsou radi zase jako maly deti.Fakt clovek musi porad nad nima bdit,aby tam ten pokrok byl videt....To je Misa sikovna ,kdyz se tak hezky rozpovidava-mala zenska!

petrach
24. aug 2010

Bero gratuluju k práci..to si tak odpočineš,uvydíš že se ti busde desne dařit a budeš víc v pohode..já to vydím na sobe..ted jsem doma víc než bežne a vubec mi to nedelá dobře 😀

Simi já nevím,já bych tam Elin nedávala..akorát ji tam budou mlátit..u nás jede aerobic..to zas bude penez v září 😝
vladi jak ty to zvládáš by me taky zajímalo 😀 Klárka mi nekoho taky silne připomíná..ale El už si musí uklízet i vysávat pokojík sama..já jen velím..

Fajn už chodíte do školky? a zas jen na 4 hodky? to jen lítáš sem a tam né? já se desím ted v září lítat tak s Eliškou do školy na 7.20 a za 2-3 hodky jít pro ni..pošupajdí asi do družiny..to bych nic neudelala

my dnes meli kontrolu,malí už je v pohode,Elin má ATB do pátku..ale holkýýý..váha v roce 7600.a 69cm..a ted 9650g a 77cm..to jsem fakt zírala..hlavne na tu váhu..míra nic moc,ale roste a to je hlavní..dnes lítal se sametákem,pak hodím fotku..ted letíme ješte ven,dokud neprší

tanav
24. aug 2010

Ahojte dievčatá,
všetkých zdravíme, píšeme Vám s Alexíkom, pred chvíľou sme sa vrátili z RHB a chceme sa Vám pochváliť, že od 19.8.2010 / presne 9 mesiacov od narodenia/ sa Alexík začal pretáčať úplne sám z chrbátika na bruško. Šikovnejšie mu to ide do ľava, no pretáča sa aj na pravo. Chcela som to mať potvrdené od RHB, tak som radšej dopredu nič nepísala. RHB nás pochválila, že je Alex šikovníček. Veľmi sa teším a som po dlhej dobe veľmi šťastná.
Petrach, vložím samozrejme aj fotečky.
Bera, gratulujem k návratu do práce, tú dovču samej Ti schvaľujem, ja by som šla tiež. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Môžeš nám zapísať do tabuľky pretáčanie 5 mesiacov a 17 dní korigovaného veku, tak asi zhruba 5,5 mesiaca. Ďakujem.

fajn
24. aug 2010

htpp://pigy.cz/

fajn
24. aug 2010

tak znova www.pigy.cz

simicak
24. aug 2010

teda vy jste drbny!!!

S tim judem 😀 to oni se tak nemlati!!!!! To je pro mensi deti,takze to zacina rozcvickou,ze behaji ruzne,skakaji,pak jsou na znackach a protahuji se,pak se uci kotouly dopredu a dozadu......pak chvili se uci bojovat,ale to nebojuji nejak,jen je uci ten chvat,jak nekoho chytnout a prehodit pres rameno,ale nehazou s sebou a cela telocvicna je pokryta zinenkou a pak zase behaji,hraji honky..........proto se ji to tak libi,no ale asi od zari skonci. To ji totiz muzu rict,ze judo zavreli bo se otevrela skolka 😝 a misto toho pujde na ten balet.
My dnes byli cvicit,tak jsem sla neco jak na jogu,tak to bylo supr,uplne jsem se odreagovala,zapotila a ty pozice mazec!! Pak jsme vzali holky plavat,ja si zasla i do sauny a pak jsme sli s Verunkou do kina na pohadku a ted dorazili domu .
Zitra mame vazeni,tak drzte palec a taky mi reknou vysledky z kr.testu mojich!!!

Tanav,tak to gratuuji k pretaceni!!!!!!!!!!!!!

Bera gratuluji k praci!!! A proc nehledat dovcu sama? Bookni si let nebo autobus a hotel,cestovky okradaji penize desne,my taky presne nelitame.

fajn
24. aug 2010

tanav gratuluju k přetáčení
bera a tobě k zaměstnání

petrach
24. aug 2010

Táni gratulujuuuuuuu...šikulka,mám z vás radost,jako by to byl Šíma 🙂

Fajn dobrý odkaz,kde jsi to našla? to uložím Elišce 😉

berryvajt
24. aug 2010

Ahojte,dnes sme mali úžasný deň. Absolvovali sme prvé klokankovanie so Sofiou....Nádherný, neskutočne emotívny pocit, som veľmi veľmi šťastná (chcem aj Johanku. 🙂 🙂 🙂 )Baby krásne priberajú, Sofinka papá už 10ml/2hod a Johanka 14ml/2hod.. Pribrali na 970g a 960g...nie je to úžasné, ako napredujú...Čítam aj vaše úspechy a teším sa s Vami, keď napíšete ako napredujú vaše veľké detičky....a veľmi sa teším na tú dobu, keď sa vrátim do nemocnice a budem sa starať o naše krásky....dnes mi nič nepokazí náladu... 😔 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tanav
24. aug 2010

Berryvajt, teším sa s Tebou. Držím Tvojim princezničkám prstíky. Presne si pamätám ten deň, keď mi Alexa dovolili prvýkrát klokankovať. To mal Alex už 2 mesiace a 3 týždne a váhu 1700 g. 🙂 🙂 🙂 🙂. U nás to bolo až tak neskoro.

petrach
24. aug 2010

@berryvajt no mám slzy v očích..taky jsem si spomela na naše poprvé..a přeju at Ti dají už i Johanku..dnes se Ti bude krásne usínat..posílám beruškám velikou pusu a pohlazení 🙂

dera
24. aug 2010

@bera28 ja idem tiež do práce od októbra a malá do jasličiek od 2.9. Mesiac budem oddychovať, deti budú jeden v škole, druhý v jasliach. 😵 Troška zrelaxujem, no mám trocha obavy ako si malá bude zvykať. Snáď to pôjde.
@berryvajt jeto nádherný pocit, teším sa s tebou a prajem detičkám veľa zdravia a veľa síl, aby ste už boli všetci spolu.

Baby niekedy sa cítim ako by som mala jedno nie dve deti. Pri malej som dáka zahrčkaná 😝 . Myslíte, že keď sme cez deň bez plienočky a spávame aj poobede bez nej , mohla by som skúsiť aj noc? Ráno ale máva plienku ako dvojkilové závažie 😅

simicak
24. aug 2010

berryvajt 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dera,nene,na noc se dava plena pryc,pokud byva par dnu uplne sucha!!! Ja to taky tak zkousela a Verunka se mi nikdy na curani nevzbudila,dokonce jsem se budila v noci a davala ji na nocnik a nic. Pak jsem cetla a ptala se kamaradek a rikali,ze az jak ma parkrat za noc suchnou plenu,tak jsme si pockali jeste pul roku. Pak mela asi 5dni suchou plenu,tak jsme sundali,ale i tak mela obcas nehodu.

simicak
24. aug 2010

my na skolku pomalu trenuj,Vicki chodi s nama do toho fitka a tam maji hlidani,tak si zvyka. Dneska neplakala jak jsme ji tam nechali a byla tam hodku a pul. Do prace planuji pristi rok. Tak at bobek pak nema sok ze skolky,tady ji nikdo nehlida,tak nevi co to je

bera28
24. aug 2010

Holky, zaktualizovala jsem tabulku extr. nedonošenců, tak prosím, kdo jste tam chtěl doplnit údaje, jukněte, jestli je tam vše. Díkes

bera28
24. aug 2010

berryvajt, paráda, úžasné, super!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

petrach
24. aug 2010

@dera asi jak které díte..Eliška byla přes den bez plín velice brzo..kolem 18 mesícu a na noc jsem jí plínky dávala do 2 let a mela je počurané..jednou jsem jí ji nedala a nepočurala se..nikdy..ale když jsem jí vratila,tak ji ráno mela mokrou..vyskoušej a uvydíš..musíš než pujdeš spát,ji dát na nočník..aby vydržela..
takže se taky chystáš do práce 😉

petraguerra
24. aug 2010

Berryvajt to je krasna novinka,at se ti brzy podari pochovat i Johanku!Ja si Matyska prvne pochovala po 69dnech-moc ti to preju a na mliko to je vzpruha-urcite dnes odtrikas litr 🙂 😵 😀

Fajn to je dobre ten tvuj odkaz libi se me moc...
Tanav blahopreji k pretaceni super.Alexik je sikulka 🙂

Dera ja by jsem na noc jeste plinku dala delaçla by jsem to jako Simca jak bude sucha par dni zkusit vzit a uvidis 🙂

Holky ted se koukam na tv a tam je,ze osvobodili kluky od zadamskych-ja je znam dobre,jeden je syn moji dobry kamaradky.....

simicak
25. aug 2010

dobre ranko,
my dnes nase slavne vazeni,uz ted je mi spatne!!!!!

fajn
25. aug 2010

@simicak držím pěsti

argousek
25. aug 2010

Taky taky tak ať to dobře dopadne 😉

petraguerra
25. aug 2010

Dobre rano-ted jsme vstali-nebo spis jen ja Mates vzhuru od 7.30hod 🙂 Holky kdo se chcete podivat na ten prispevek co mam na FB bez odkazu-kdo jste slabsi natury radsi se na to ani nekoukejte-je fakt hnusny!!!!
Ja mam dnes volno tak si to snad uziju jinak nez uklidem a rvanim na malyho-vypada ,ze bude hezky tak se pujdeme provetrat ven 🙂 At ho utaham!Zitra mame OT tak jsem zvedava -zkusim nahrat a poslu ti toZuzi 😉

Simicak ja myslim,ze Viki bude ok ,vzdyt ji hodne a davas ji i hodne kaloricky jidla urcite pribrala a vubec nevypada na fotkach nejak slaboucka a nebo vychrtla-je sice mensi,ale je ji rok myslim,ze muj malej o moc vetsi nebyl-a navic je to kluk a ti jsou vetsi a silnejsi.Tak ,at vam to dobre dopadne 🙂