Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

sorbona13
5. sep 2010

Ahoj holky, moc díky za podporu s tou prací, já měla ze začátku trochu pochybnosti, jestli na to nejsou ještě malý, že mě jako okolí odsoudí, že se jich chci zbavit ..... tak jsem si řekla, že to v jeslích zkusím, jestli by to tam zvládli a jsou tam rádi, jak píše Bera, hlavně, že mají sami sebe navzájem, velká výhoda dvojčat 🙂
Zítra mají jít potřetí a Honzík trochu kašle a oba mají rýmu, tak to asi přehodím až na středu, aby tam ještě někoho nenakazili.

@bera28: jé to je fajn, že paní poznala Kubíka a Anetku, vzpomínám, jak jsem četla několikrát váš příběh, ještě když jsem byla v UPMD na rizikovém odd. a čekala, kdy překonám 26tt 🙂 A pak když jsem viděla Anetku a Kubíka na živo, tak jsem si říkala, jak jsou hrozně velicí a naprosto v pořádku, hrozně mi to pomohlo 🙂

petraguerra
5. sep 2010

Ahoj holky,tak jsem zrovna prkvacila z prace-mam toho plny zuby ,protoze kolega neprisel 😒 Byla jsem cely den sama....,ale zvladla jsem to vse vykonano,uzavreno,uklizeno-litala jsem jako nudle v bande!
Musim malyho pochvalit vcera jsme meli kamaradku z Aberdeenu tak jsme si pokecaly-cesky,Matej si pohral s detma a byl uplne v pohode -ale tedy chova se jak jeji syn 13mesicu-jak jsem je spolu pozorovala stejny.Prijedou v sobotu,ze u nas prespi a Jitka tady ma i mamcu tak pokecame vsechny a F.s Jirkou.....Malej bude mit alespon kamarady-se mu to libilo,protoze Jitka ma ty deti srandovni a Amalka bude mit 4roky a jsou stejne veliky s Matesem on je o rok mladsi nez ona. 🙂

petraguerra
5. sep 2010

Prave jsem si poplakala u vasich pribehu na Baby Klokancich-moc hezky jste to tam vsechny napsaly! 🙂

kmoor
6. sep 2010

ahoj holčiny!
taxem po dlouhé době konečně rozchodila internet, takže wám s radostí můžu napsat, že jsme doma, w pohodě, malýmu udělali nowou dírku, wyměnili mu kolínko a wypadá to za celou dobu úplně nejlíp. po 2 dnech ho sundali z wentilátoru a další den jsem mohla jet za ním a pak hned w pátek domů. malej je fakt neuwěřitelně statečnej. a je fakt, že děti se hojí strašnou rychlostí. takže snad už to bude jen dobré. zítra jdeme po dlouhé době na rehabilitaci, už se nemůžem dočkat, až budem cwičit 🙂 minulý týden jsme byli na neuro a podle dr. odpowídá 2.-3. měsíci, páč pořád nezwedá hlawu. ale začal brblat a to jsou pazwuky, holky, to je takowá sranda s ním 😀 zítra jedem taky zas do ch, páč we středu jsme objednaný na ultrazwuk a w pondělí jedem na kontrolu na neurochirurgii do ústí. byli jsme i na očním a to taky dopadlo dobře. nejnowější míry a wáhu máme: 7,10kg a 67cm. no je to malej otesánek, ale hlawně, že mu chutná a má se k swětu, to je nejdůležitější 🙂

kmoor
6. sep 2010

nejde mi sem nahrát fotka, newím, proč... 😠

simicak
6. sep 2010

Ahoj holky,

kmor,nadherne zpravy,Honzik je silny chlap!!!!!

Tak a ted jsem zapomnela zbytek,co jsem docetla 😀

Mispuli,s detma supr ze tak spi,snad se brzo vytrenuji a budou tam spat do rana. Ja ted u nasich spim s obme na jedne posteli,takze mam taky velike pohodli 😝 Ale doma spi obe az dor ana v pokojicku. I kdyz uz ted mam hruzu,jak si bude viki zase zvykat do pokoje,kdyz ted chrape se mnou.

Pocasi mame uz hnusne a prsi,nasi nastesti maji velky dum,jednopatrovy s tremi loznicemi,takze obrovska predsin,tak behaji aspon tam. Vikous se nam rozchodila dneska,presla celou predsin,takze manzel se trefil,kdyz rikal,ze zzcne chodit tady. Chudak o vsechno prijde.

Bera jak si se rozhodla s tou praci nakonec?

Maatka,bobek mala,at je vam brzo lip a at se to neopakuje 😉

A k tomu autismu......holky berte to tak,ze je lepsi,pokud udleaji dobrou diagnozu a da se pak s detmi pracovat. My meli na specce typickeho autistu a pak deti co meli v diagnoze autisticke rysy a byly to uzasne dti. Jen neudrzeli dlouhy ocni kontakt a jeli si nekdy po svem. Ale je velky rozdil mit doma autistu a dite s autistickymi rysy,navic plno diagnoz nesedi,protoze psych. a ostati stavi diagnozy natom,ze dite videli jednou,trikrat......kazda vite co mate doma nejlip 😉

bera28
6. sep 2010

Ahojky holky, tak si k vám jdu postěžovat -už jsem měla v práci dohodnutý ten 60% úvazek a dneska mi šéf volal, že by přeci jen upřednostňoval plný. Což je pro mě v tuto chvíli fakt passé. Aby děti nastoupily do školky hned na celé dny a já do práce, to fakt ne. Takže nic.

Kmoor, samé dobré zprávy! Jen tak dál.

Simi, tady je teď naopak mooc hezky🙂 Vám ty dovči vážně svědčí 🙂

simicak
6. sep 2010

bera,fakt by to deti nezvladeli ve skolce cely den? Vzdyt jsou uz velike. Jojo,svedci,rostou nam 3 a 4 stolicka,takze mame hladovku a dve noci hruza a je protivna bobek. Jeste 4 stolicky a mame vsechny zuby - uff.
My meli krasne minuly tyden,jak vy jste meli hnusne,tak snad se vam tam zatahne a bude bourka poradna 😀

bera28
6. sep 2010

Simi, co nám to přeješ, jaká bouřka? 😠 😀
Děti by to nejspíš ve školce zvládly, ale pokud by chodily na víc jak 5 dní v měsíci, tak já bych musela zrušit rodičák (což jsem se chystala udělat od ledna). Ale teď chci mít ještě nějaká zadní vrátka, kdyby přeci jen nastaly ve školce problémy. Takže teď nechci v žádném případě nastoupit na plný úvazek. A navíc mám rozjednané ještě jiné aktivity, a to bych všechno nestíhala.

maatkka
6. sep 2010

Ahojte baby
bera este k tej laryngitide... ono je to tusim vlastne virusove ochorenie - sa mi zda ze som niekde citala ze ho mozu sposobovat aj RSV
a s tym ako si pisala ze Anetka nema taky ten prirodzeny vztah k jedlu... si trafila presne situaciu u nas... Julia by bola najspokojnejsia keby sme jej s jedlom dali pokoj a mohla by byt len na UM (popripade sem-tam este ml. vyrobkoch)... ona nema ziadne oblubene jedlo... nic neje sama od seba (nic okrem UM si sama nevypyta - veeelmi zriedkavo ked vidi nas jest hlavne ked je to nieco co by nemala) - niekedy mi pride ze obcas nieco zje nech mame radost a to je vsetko... ja mam pocit ze ju nikdy nenaucim papat samu... lebo ona to vlastne uz davno vie (napr. sa tak hra ze krmi mna alebo babiku) ale nic ju k tomu nedonuti - takze je len ked na tom trvam a krmim ju zabavam slubujem...
no nic... aj tak som rada aspon za to ze sme sa po chorobe aspon ako tak vratili do starych kolaji a je aspon tie jogurty aspon trosku (par lyziciek) normalneho jedla denne a niekedy vecer kusok peciva
v poslednej dobe neje vobec ani cerstve ovocie - ked uz tak presnidavku
takze teraz to vyzera u nas takto:
rano - 200ml UM
desiata - jogurt
obed - par lyziciek polievky alebo hl. jedla
olovrant - kusok peciva alebo piskoty chrumky
vecera - 200 ml UM

kmoor tak to sa veeelmi tesim ze to vyzera tak dobre 🙂 hrozne moc vam prajem aby ste si uz mohli uzivat pokoj bez stresov a len same pokroky... a to je teda fakt ze je statocnyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (obaja ste) zasluzite si uz len same dobre spravy!!!

simi veeeelikaaanska gratulacia malemu chodcovi 😵

mispuli
6. sep 2010

@simicak dneska spala M v pokojíčku do 7 hodin a v noci jsem tam byla jednou a to ještě ,protože přišel H,tak jsme jí přistrčila flašku s čajem 😉

@bera28 já taky musím dojít vyzjistit do práce co a jak nerada bych pak všechno řešila na poslední chvíli,hlavně co tedy jako budu dělat ten půl rok než v září půjdu zpátky,jako jestli se mnou rozvážou pracovní poměr a hned se mnou podepíšou smlouvu od září nebo jak.Pokud to nebudou řešit,tak prostě nastoupím v březnu,ať se třeba pos...,i kdyby ty 4 měsíce měla Míšu hlídat na střídačku moje máma a tchýně

jo a H zvládnul svůj 1.oběd ve školce prej dobře,sněd všechnu polívku a půlku druhýho 😉 ,ještě kdyby sněd asoň něco k snídani nebo k svačině

maatkka
6. sep 2010

aaa este som chcela... @berryvajt ked ti baby davali ako pozitivny priklad nasu Lilu velakrat som ti chcela nieco napisat... uz som mala rozpisanych aj par IP... ale vlastne neviem co - kedze sama som z "nasho" krvacania do mozgu stale rozklepana a viem co mame za sebou... ale je fakt ze Julinka je uzasna perfektna skvela sikovna 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 a urcite taka bude aj vasa Sofinka 😵 😵 😵
veeelmi vam drzim paste a casto na vas myslim... ozvi sa ako sa vam dari 😉

bera28
6. sep 2010

Maatkka, a myslíš, že ty naše děti někdy získají k jídlu správný vztah?? Já se přiznám, že už tomu moc nevěřím ☹ I když u nás je to tak, že jedí samy rádi, ale tak 2-3 lžičky a dost. pak už prostě jíst nechtějí. A to jim dneska babička přivezla svíčkovou, akorát jí rozpatlaly a šup do odpadků 😠
Hlavně že už je Lilince líp a líp 😵 😵 A co to EEG, nemáte teď někdy jít??

Mispuli, já jsem taky zvědavá, co bude příští rok v dubnu, až se budu vracet z rodičovský. Sice mám ještě víc jak půl roku klidu, ale pak jsme na to fakt zvědavá. A spaní dobrýýýýý 🙂 🙂

Holky, nade mnou bdí asi nějaký anděl strážný, dobrá duše 😵 , protože zhruba půl hoďky poté, co jsem si tu stěžovala, jak to nakonec s prací nevyšlo, tak jsem dostala nabídku pomoct s komunální volební kampaní 😵 😵 A protože jsem žena činu 😀 , tak jsme se hned sešly s kandidátkou na starostku a dohodly 😵 😵 Nejvíc práce bude teď do voleb a já se na to moooc těším🙂

maatkka
6. sep 2010

Jeeej bera tak to je super pracovna ponuka - aj ked musim priznat ze ani neviem co taka praca obnasa 😅
Budem drzat palce!
Na EEG ideme az 20.10.
No a s tym jedlom - ja mam obdobia ked verim ze sa to urcite zlepsi napr. tym nastupom do skolky alebo tak... a potom mam zas chvile ked tomu uz tiez nedavam velke sance... asi podla toho ake obdobie ma Julia - ci jedava viac ci menej...

bera28
6. sep 2010

Maatkka, tak to jsme na tom stejně 🙂 🙂 - teď jsme už dlooooooouho ve fázi nejedení, tak ani nevěřím, že se to může zlepšit. Ale zároveň se fakt modlím, aby se to třeba tou školkou zlomilo.

Jo a mám první vánoční dárek - Lego Duplo Hra s čísly 🙂

mispuli
6. sep 2010

@bera28 já H neobjednávala obědy,protože jsem si myslela,že nebude chtít ve školce jíst a chodila pro něj před obědem a on dělala takový scény,že domů nejde,že chce jíst s dětma,že dneska tam měl poprvý oběd a jed,ale svačiny nee,to mají různej chleba s pomazánkou nebo tak a to on prostě jíst nechce,nikde,ale dneska dokonce i sváču olíznul,tak třeba ho to fakt časem donutí,když uvidí,že děti jí

jinak k práci gratuluju,já bych taky potřebovala něco dělat,asi budu muset zajít do práce a zjistit,jestli v Budějkách není nějaký školení,co by se mi potom mohlo hodit,nějak zakrňuju čím dál víc,nejvíc by se mi líbila nějaká metodika z atletiky nebo sportovních her ☹ ☹

no nic mrkneme na kouzelnou školku a vyrazíme tátovi naproti do práce,venku svítí sluníčko,dětičky se odpo vyspaly,tak ať provětráme šunky

mispuli
6. sep 2010

@bera28 tak to máme u našich a Míše se moc líbí,já dneska objevila tohle,tak možná jedno z toho koupím
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=243...
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=243...
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=243...

jinak hledám nějakou mikinu pro mýho chlapa,16.9. má narozky,zároveň máme výročí 10 let od seznámení,tak potřebuju nějakej dárek a ještě něco k tomu,ale nějak nemám tušení co ☹ ☹

berryvajt
6. sep 2010

@maatkka Ahoj, ja som si prečítala Váš príbeh a niekde si písala, že nechceš dať rady, lebo u iných to nemusí takto dopadnúť,ako u Vás. A plne s tebou súhlasím.Ja by som tiež nevedela čo napísať.Neviem,čo na nás čaká, ale verím mojej kráske, je šikovná a verím v sebe, že to dokážeme...Urobím všetko preto, aby sme mali takú krásnu a šikovnú dcérku, ako máte vy.Sofia je naša láska, náš poklad, veľmi ju ľúbime takú,aká je.Už to dokázala, chcela žiť (však ju dvakrát oživovali), chcela byť s nami,tak jej musím veriť, nie?A keď neverím v sebe, tak to nemá zmyseľ.Je tu úžasná rehabilitácia, máme možnosť ísť do Budapešti, kde tiež robia zázraky s takýmito detičkami a verím,že to zvládneme.A hlavne hocičo sa stane,neodhodím ju, veľmi sme ju chceli, dlho sme na ňu ( vlastne na nich) čakali, nevzdávame sa.Poplačkám si, keď ma nikto nevidí, bojím sa moc, ako to zvládnem, ale nevzdávam sa.Mám úžasného partnera, milujúcu rodinu, dve krásne dcéry, nemôžem si to dovoliť.V piatok už budeme mať mesiac, baby už majú 1200g a čaká na nich zajtra transfúzia krvi plus kontrola srdiečka u Johanky a u Sofii utz mozgu...uvidíme, dúfam, že to bude o trošilinku lepšie.To mi stačí...
Jedine, čo by si mi mohla napísať je to, čo sú to tie zázračné injekcie, čo malá dostala a od akého veku (už aj v nemocnici?) ste cvičili..ďakujem.

maatkka
6. sep 2010

@berryvajt tak nieco take nadherne som uz dlho necitala 😵 😵 😵 si uzasna mamina a mas uzasne deticky 😵 😵 velmi vam na zajtra drzim palce nech vas cakaju len same pozitivne spravy!!!
k tym injekciam... my sme pichali injekcie cerebrolysinu (zacali sme asi mesiac po jej narodeni) + davali sirup encephabol... urcite nie su zazracne ale verim ze nam velmi pomohli - aj ked aj u nas sa (na EEG) objavili ich neziaduce ucinky... a ano cvicili sme uz aj v nemocnici - hned ako to bolo mozne

julianna78
6. sep 2010

Ahojte 🙂
Bera gratulujem k pracovnej ponuke a nech tvoja kandidátka vyhrá...to budú aj odmeny 🙂
Simi gratulujem malej chodkyni 🙂
Berryvajt krásne si to napísala a Sofinke držím moooc palce na zajtrajší UTZ.Si priamo z NZ?My sme chodili cvičit na bratislavskú cestu,je tam rhb pracovisko pre deti.Viem aj to ,že v Budapesti je super centrum pre detičky onoho času ho vybavovala aj moja segra pre synovca.
Baby ja som myslela,že dnes sa od smiechu poštím...malá pozerala na JIm Jame cirkus Toník a jak tam tie detičky cvičili tak silou mocou chcela vliezt do telky,najprv skúšala vkráčat priamo z predu,ked to nešlo tak začala búchat hlavoua ked to nešlo ani tak,tak vliezla za telku a skúšala do zadkom...a skončilo to obrovským revom.

berryvajt
7. sep 2010

@julianna78 Som z NZ, síce pred rokom sme sa presťahovali na dedinu, ale je to kúsok od Zámkov, zatiaľ neviem kam budeme chodiť na rehab, lebo čakám kedy mi vyrastú dcérky, aké budú ďalšie správy a až potom budem tieto veci riešiť.Teraz ma "trápi" len to, aby sme poobede mali dobré správy ,tak nám držte palce... 🙂 🙂 😒

argousek
7. sep 2010

Ahojte holčinky,

kmoor hned mně potěšilo, že čtu, že se máte dobře a že jste doma 😉 Tak se držte a už žádná nemocnice 😉

berryvajt držím mooooo palečky ať to dobře dopadne 😉 určitě to zvládnete, nepřemýšlej na tím, co bude hodně do budoucna a snaž se řešit pouze přítomnost. Jinak se budeš zbytečně stresovat s nějakejma diagnózama, které pak ani mít nebudete. Nás strašili s očičkama a teď nemá Adámek ani brýle, vidí jako rys.

bera to je škoda s tou prací, vypadalo to tak slibně. Ale super že máš teď novej cíl ty volby, ty musíš mít pořád nějakou akci, viď A to je dobře, moc ti fandím. Jinak já a manžel tady taky kandidujeme, protože už nás to tady se....., jak to tady ve vsi je. Jsem na to zvědavá, jak to tady dopadne, jestli je vůbec nějaká šance, protože jsou tady hodně starý lidi a ty zase budou volit komunisty ☹
bera já myslím, že se to jídlo časem zlepší, no možná až v dospělosti, ale určitě jo. Švagr byl v ozdravovně když byl malej, to bylo ještě za komunistů a teď vypadá, že sní jídlo celý rodině 🙂

mispuli super, že se H ve školce líbí 😉 mám radost s vámi 🙂

julianna s tou televizí si mně pobavila 😀 😀 😀 😀

no a já vám musím říct, že mi to poté naší návštěvě to SPC nedalo a brouzdala jsem po internetu a hledala zase, co a jak. Volala jsem do těch lázní, tak tam mi řekli, že by nás vzali až když bude Štěpánovi rok a platili by jsme za něj 260/den Vydřiduši. No nic tak jsme se s manželem dohodli, že začneme jezdit do bazénu tady. Máme to sice 50km, ale co se dá dělat. Zkusíme teď jezdit 6 týdnů 2x do týdne a pak jednou týdně. Dočetla jsem se zase na internetu o tom, že plavání je fakt dobrý, že právě dítě zapojuje obě poloviny těla současně a díky tomu se může i pořádně rozmluvit, protože prý normálně může víc preferovat víc jednu stranu mozku, kde řeč není. Tak jsem nad tím tak přemýšlela a říkala jsem si, že to mohl být i důvod, proč se po těch lázních tak rozmluvil, protože tam plaval 3x týdně. Přijde mi, že ta léčivá voda tam účinky určitě má a určitě nám to tehdy pomohlo, protože Adámek měl dost stuhlý lýtkový svaly a tam těma parafínovejma zábalama a masážeme mu to krásně uvolnilo. Že ho teď neurolog moc chválil, že to má už dobrý. No a taky mně napadlo zkusit vysadit na měsíc jogurty a sledovat, jestli se bude něco dít. Protože někdy děti mají problém zpracovat kasein z kravskýho mlíko a díky tomu se u nich může projevovat autismus. I když teď Adámka pořád pozoruju a přijde mi, že to u nás na autismus není. Určité autistické rysy má, ale přijde mi, že nám z toho nakonec vyleze jiná diagnóza, akorát pořád nevím jaká, protože mi přijde, že se nám toho prolíná víc.Teď jsem ho zase pozorovala a všimla jsem si, že při držení tužky má pinzetovej úchop a to je také znak vývojové dysfázie. Ale řekla jsem si, že se na to vykašlu, že ho možná pak vnitřně stresuju, stejně to nezměním. Musím mu prostě věřit, že to bude ok. Schválně jsem pozorovala a ptala jsem se ho na různý věci a on opravdu obsahu slov rozumí, nejde jen o nějaké naučené povely. Včera třeba říkal v bazénu, že se bojí a to by autista určitě svoje pocity neprojevoval. Každopádně vám ještě musím napsat, že jsme teda začli jezdit do bazénu a ze začátku byl Adámek zase jak prkno, jak se v létě zradil, tak se hrozně bál. Manžel si ho vzal na starost a nakonec to zvládnul a zase plaval sám a dokonce se mu to líbilo, že nechtěl jít ani ven. Tak jsme měli radost. Ale je škoda, že se tam nemůže koupat Štěpán, malé děti se tam můžou koupat až od roka. Tak jsme byli vždycky jeden u Štěpána a jeden s Adámkem a střídali jsme se. Ale těšila jsem se, že bude plavat i Štěpán, protože tomu se voda moc líbí. Ona je tam v bazénu slaná voda, tak jsme si říkali, že by mu to ani nevadilo. Ale ono se tam může chodit koupat jen s Plaváčkem s takhle malýma dětma, prý z důvodu bezpečnosti. Že když jsou tam pak velký děti a různě tam skáčou a cákaj, tak aby se tam těm prťatům něco nestalo. No nic jdu si dělat kafíčko a zavařit domácí omáčku uncle beans od gucz. Je fakt výborná, kdo jste četl recept na FB, tak doporučuju 😉

argousek
7. sep 2010

Holky ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s biofeedbackem nebo handle metodou, nebo neznáte někoho třeba i s těch babyklokánků, komu by to pomohlo??

rohacka
7. sep 2010

Argousek - ja robim s Kubkom trochu Handle, celkom sa mi to zda dobre, je to take nenasilne, hravou formou,
ked chces, posli mi do IP e-mailovu adresu, poslem Ti subory, co mam nieco z tych anglickych stranok prelozene, su to konkretne aktivity s dietatom. Handle organizuju z casu na cas kurzy, u vas v Cechach, keby sme boli blizsie, hned by som isla. Je to ale aj dost drahe.
pozri si
http://www.rozvijejse.cz/index.htm
alebo anglicky
www.handle.org
Este mi napadlo, ze nedavno som si kupila knihu od Portalu - Hry a cinnosti pro deti s postizenim.
http://www.martinus.sk/?uItem=30443
Uzasna kniha, naozaj odporucam, napisala ju mamka dietata s opozdenym vyvojom a autizmom. Vela praktickych a konkretnych rad, ako rozvijat rozne oblasti u dietata.

bera28
7. sep 2010

Argousku, to plavčo je vážně výborné!! Dobře jsi se rozhodla 😉 Nám ho doporučovali od mala, takže jsme fakt chodili od 3/4 roku. Pro hypotoniky je výborné v tom, že musí překonávat odpor vody a posilují a pro hypertoniky zase v tom, že je voda nadnáší a pokud je teplá, tak je i uvolňuje, přesně jak píšeš.
Vím, jak synovec vodu miluje. On fakt třeba na Kanárech vydržel v bazénu bez přestávky 2 (!!) hodiny. A ve vířivce by se vířil až do rozpuštění. Ve vodě se totiž "hýbe", kdežto na souši ne.
A k tomu biofeedbacku - tam začala švagrová s prckem chodit někdy letos na začátku roku a moooc si to pochvaluje. Oni mu tam dělali EEG a další vyšetření a výsledky byly víc , než pozitivní. Přiznám se, že na jednu stranu mi ty výsledky připadaly až nereálné, ale i víra uzdravuje, že 🙂 Jezdí s ním na sezení tuším co 14 dní, dříve snad co týden. Teď jsem s ní o tom dlouho nemluvila, ale jestli chceš, tak se jí mohu zeptat jaký z toho má pocit teď. Dám pak vědět.

argousek
7. sep 2010

rohacka díky moc jojo já ty stránky o handle znám, už nad tím dlouho uvažuju, ale ono je to až u Ostravy a to je pro nás 300km tam. Ale uvažuju, že se zeptám ženských z rané péče, jestli nechtějí ten základní kurz uspořádat pro víc lidí z té rané péče a to by ti z handlu ta Jana Baptie a Paul Baptie přijeli sem. Z rané péče přijedou v pátek, tak se na to přeptám. Každopádně jdu taky hned kouknout na tu knížku a asi si ji pořídím, když ji tak chválíš 😉 Hned posílám do IP emailovou adresu, tak mi prosím pošli ty soubory díky moooooc 😉

argousek
7. sep 2010

bera prosím přeptej se, aby to nebyly vyhozené peníze 😉 A ještě se prosím zeptej, jak to probíhá, jestli je nějak potřeba, aby to dítě spolupracovalo Díky moc

bera28
7. sep 2010

@argousek, tak už jsem ti zjistila informace.
Vezmu to odzadu - už na biofeedback nechodí, protože dle jejího pohledu to nepřineslo žádné výsledky. Původní očekávání byla veliká. Prý se musí chodit tak 3-4x týdně, jinak to nepřináší výsledek. Což oni jezdili tak 1xza 14 dní (dojížděli z Mostu do Prahy). Probíhá to tak, že nasadí dítěti na hlavu čidla, dítě sedí a SOUSTŘEDĚNĚ musí vydržet sledovat obrazovku. Na obrazovce byla např. rubikova kostka, která se celá rozpadne a pak zase skládá, nebo auto, které jede po silnici po čáře, ale pokud dítě ztrácí pozornost, tak se auto zastaví nebo sjede z čáry. Smyslem je, aby bylo dítě naprosto soustředěné, čímž se PRÝ zvyšuje aktivita mozku. Takže určitě to vyžaduje spolupráci dítěte, bez toho to není možné. Vedle sedí terapeut, který celou tu půlhoďku dítě slovně povzbuzuje, aby se soustředilo ("dívej se na obrazovku, soustřeď se, sleduj co je na obrazovce,..."). Celá tato procedura je finančně dosti náročná a u stavů spojených s DMO nebo psychomotorickou retardací je nutné cca 100 návštěv. Takže to nakonec zabalili, protože se žádné hmatatelné výsledky nedostavily a jak řekla švagrová: to se mi kluk víc soustředí když se spolu díváme na telku a kladu mu u toho otázky. To vydrží sedět zaujatě opravdu celou půlhodinu. Takže si udělali takový domácí biofeddback 😀 Takže to je vše, co jsem se dozvěděla. Prý kdybys měla ještě nějaké dotazy, tak jí můžeš zavolat a promluvit si. Dej vědět, jestli ti toto stačí nebo bys s ní chtěla pokecat. pak bych ti hodila číslo do IP.

http://www.eegbiofeedback.cz/cesky/cesky.php?me...

bera28
7. sep 2010

Ten link dole je centrum, kam chodili.

argousek
7. sep 2010

hmm já právě na tuhle stránku taky už koukala, mají to tam tak pěkně napsaný, že bych na to šla hned, ale problém je u nás ta vzdálenost. Máme to do Prahy 100km a jezdit to 2-3 týdně by asi nešlo. Ale nechci taky všechno dělat najednou, hmm ale před začátkem školní docházky se tomu asi s těma našima dys nevyhneme 😅 .