Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pehu
6. apr 2011

Ahojte,
pár dní jsem zde nebyla a objevila se tu diskuze, z které mi běhá mráz po zádech ☹. Myslím, že jsme všechny rády, že ta zlatíčka máme 🙂.
@leeenka26
Drž se, na Samka myslíme. Manžel se mně vyždy ptá, jak to na tom je.
My jsme také byli rádi, když jsme se dozvěděli z příběhu, že to děti se stejnými problémy zvládly. Myslím, že to rodičům dává naději. Také jsme byli rádi, když nám vše řekli narovinu.

leeenka26
6. apr 2011

@simicak my z neho tolko krat nechapeme a sami sa divime ze tak bojuje. 😉

leeenka26
6. apr 2011

@pehu presne tak. Tak to mas akeho zlateho muza 😉 ani nehovor ako to pomaha aj priatel sa ma stael pyta a vyzveda ze co a ako ze co si piseme a co mi radite, a tak, ma povzbudzuje 😀 ze nie sme sami, a ja to viem, ze nie sme na tom sami. Akurat ma trapi posledne dva dni mam pocit ze som nejaka moc rozcitlivela, neviem ci sa hlasi stara znama depresia z puberty:( alebo mozno nejake hormonalne vykyvy, ci zmena ze teraz budem sama doma byvat cez den stale.

froschka
6. apr 2011

@leeenka26 neviem, proste som videla tuto temu a nieco som si precitala a tak som to citila ze sem mam napisat...ale to som uz dosla na to ze z mojho pohladu sa to inak vnima a citi ako z vasho co ste to zazili

mila01
6. apr 2011

Leeenka - moc držím palce,aby se to obrátilo lepším směrem.

Kmoor - ty jsi ležela v Mostě?To jsem nevěděla,mě tam převážela rychlá ve 27tt a ještě týden se tam podařilo Káju udržet v bříšku a pak jsem tam rodila.Já jsem tam taky ležela celou dobu s ní a bohužel musím s tebou i Simi nesouhlasit - pro mě bylo zase moc těžké tam zůstávat.Bylo to přesně jak píšeš,mohla jsem za ní kdykoli chodit,nejdřív jsem jí směla jen hladit,pak po přeložení jsem jí přebalovala,držela jsem jí stříkačku při krmení,dokonce jsem jí koupala.Ale zbytek času jsem ležela na posteli,koukala do stropu a přemýšlela.Pak když už jsem na tom byla líp ( bohužel jsem na tom po porodu nebyla dobře a nesměla jsem se hýbat ),tak jsem se mohla projít do města,tak to bylo trochu lepší,ale jinak nic moc.Návštěvy jsem měla minimálně,přeci jenom z Děčína je to nějaký kilometr a manžel byl na cestách ( kamioňák ) ,ale hlavně ( a to u tebe ani u leeenky naštěstí není ),měla jsem doma 3letou Andrejku,která najednou byla 10 týdnů bez mámy.Z konce už mě pouštěli na víkendy domů a můžu říct,že mě to některé sestry dávaly pěkně sežrat,dívali se na mě jak když opouštím své dítě.Ale já měla doma ještě jedno,které tím odloučením trpělo.Po asi 6 týdnech jsem nechala Káju převést do Ústí ( nerodila jsem tam,protože v té době malovali ),tam byl režim sice přísnější,ale zase se jí tam začalo neskutečně dobře dařit,přibírala jak vzteklá a ikdyž nám v Mostě řekli,že půjdem domů v září,byli jsme 3.srpna ( můj nejhezčí dárek k svátku 😉 )doma.Ale pravda je,že některé maminky tam říkali,že by domu nikdy nešli,že je to daleko lepší být s nimi.Alw na druhou stranu - všechny byly prvorodičky,neměli doma toho staršího prcka.

leeenka26
6. apr 2011

@froschka jasne v pohode 😉
@mila01 tiez som uvazovala tymto smerom, ono mne by mozno z toho ,,preplo" ze som stale s nim tam, myslim uz ale po ARE, ked sa odtial dostane na patologickych novorodencov, a na psychiku to nie je moc super tiez. je ine ked je clovek doma a tesi sa tam, stara sa, koji, prebaluje, atd. Ja by som tam asi nemohla byt nonstop. Snazila som sa predstavit si to a tiez som nemala z toho doby pocit. Ale kazdy sme iny, u niekoho to pomoze, niekoho to este viac polozi.

mila01
6. apr 2011

leeenka - možná jsem to napsala špatně,nebo jsem to tam spíš nenapsala vůbec - mě se v Mostě nikdo neptal,jestli tam chci s malou být nebo ne.Prostě jsem tam automaticky musela zůstat a když jsem chtěla jet za druhou malou domu,tak na mě koukali jak na krkavčí matku a měla jsem přesně nařízeno,kdy a v kolik musím být zpátky.Holky co bydleli v Mostě a chtěli na víkend domů,tak stejně museli každý den jezdit a dítě vykoupat a v neděli měli nástup zpátky - jak kasárna. 😀 😀 😀 A musela jsem tam být i v době,kdy na tom malá byla špatně.Pokaždé když se otevřeli dveře,tak jsem čekala,že vejde doktor a řekne tu strašnou větu.Myslim si,že pokud je tam ta maminka dobrovolně,že je to pro ní lepší a pomáhá jí to,tak dobrý,ale tady to fakt dobrovolné nebylo.

kmoor
7. apr 2011

@mila01 jako řeknu Ti, ty první dny tam byly docela psycho. byla jsem daleko od domova, nikoho jsem tam neznala, ještě k tomu hned první den, co jsem tam přijela, nám řekli, že měli obě děti krvácení do mozku, takže jsme tam na chodbě s mužským buleli...nakonec jsem na pokoj ještě dostala takovou mladou krávu, holku úplně blbou, no musím to říct takhle natvrdo, páč tak hloupou holku jsem snad v životě nepotkala...a nezbavila jsem se jí skoro 3měsíce 😠 nakonec po týdnu jsem tam zkolabovala a skončila na kapačkách, páč mě v chebu blbě zašili a já dostala zánět dělohy, takže to bylo fakt super, nemohla jsem ani chodit, stále v křečích a tejden jsem děcka neviděla, i když byla na stejném patře...seznámila jsem se tam se žabkou a v úžasu zjistila, že je ze stejnýho města, kde jsem vyrostla a do dneška se scházíme, když jedeme k našim...jj, s tím přístupem těch sester jsem taky nesouhlasila...holt když máš ještě jedno dítě doma, tak je to fakt o něčem jiným...a ty propustky byly docela drsný, jenom na dva dny, teď si vem, že já jsem půlku dne procestovala domů a doma všehovšudy strávila 24h a měla jsem jet zas zpátky...naštěstí u mě dycky udělali výjimku, měli ke mně strašný ohledy po tom, co tam Kubíček umřel...
no jako o Mostě bych mohla napsat román.... 😀

@leeenka: Honzík byl po porodu měsíc na ventilátoru, po měsíci konečně dýchal bez přístroju a za další měsíc jel na operaci na zavedení shuntu do ústí nad labem...po operaci skončil opět na ventilátoru, což dr. předpovídal, že prej je to spíš ale problém mozku než plic...když mi řekli, že to může trvat i měsíc než ho zase odpojí, byla jsem fakt zoufalá a ptala se pořád na ten mozek, až mi ten dr. řekl, že dětský mozek je strašně plastický, že to sice může trvat dlouho, ale dostane se z toho...a toho se fakt držím dodnes 🙂

kmoor
7. apr 2011

@leeenka26 jo a vůbec se ti nedivím, že jsi přecitlivělá, páč už takovou dobu máš nervy na pochodu, musíš mít nervy ze železa...

mila01
7. apr 2011

kmoor - jojo,o Mostě bych taky mohla psát romány. 😀 😠 😠 .Naštěstí jsem byla na 2lůžáku s dobrou holkou,tak to šlo,ale jinak - sestry,přístup,hygiena 😠 😠 😠 😠 Mě se třeba stalo,že malá se narodila v neděli,já jsem nemohla chodit,vůbec jsem jí neviděla,prosila jsem sestry na šestinedělí,že chci za malou,ať mi pošlou doktora od malé,že chci vědět co se děje - nic,doktor byl u mě jednou v pondělí,že to vypadá špatně a dál nic.V úterý mi řekla jedna maminka od vedle,co měla holčičku ve vedlejším inkubátoru,že si sestry na Jipce povídaj o tom,že je Kája opuštěná,že matka nemá zájem.Tak tam okamžitě řekla,že to není pravda,sestra na Jipce udělala strašnej vyrvál,sestra na šestinedělí okamžitě sehnala křeslo a vozili mě tam na křesle.Pak už to bylo lepší.

kmoor
7. apr 2011

@mila01 no jako oddělení šestinedělí jako katastrofa, to teda jo a k tomu ten přístup dr., když jsem ležela v horečkách a křečích, tak jsem na ně čekala celý den!! nejhorší byla zubatá, jiný holky jí říkaly sušenka, taková stará hubená zubatá brejlatá sestra, na tu nikdy nezapomenu ...

katka6211
7. apr 2011

mila01 ja uz ani neviem ako som na tuto temu natrafila, ale zaujalo ma to preto,ze aj my sme prezivali v nemocke chvile, ked sme mohli len cakat ako to pojde dalej, a ked to bolo ako na hojdacke, aj ked z inych dovodov ako vy tu. a mne to dava silu dalej, ked vidim, ze ostatne maminy to zvladaju, tak to hadam zvladneme aj my, lebo nas to caka za nejaky rocik znova.

veryk
7. apr 2011

ahoj vsechny, trochu jsem vas pozpatku popocetla a chci vas podporit. ja rodila ve 31tt, ale od pocatku bylo tehotenstvi o tyden kratsi, kvuli dlouhemu cyklu, takze stari miminka bylo min o ten tyden min. ja jsem take nemohla byt v nemocnici, protoze me to ubijelo, jen lezet a cekat a 1-2x za den se jit podivat na malou, stejne se ze zacatku ani nevyndavala z inkubatoru. a koukat na ni, kdyz ji temer nonstop ozarovali uv svetlem, dodnes se mi z toho dela zle. prakticky veskera prace je pak stejne na nas na maminkach a je dulezite si zachovat sve dusevni zdravi, takze rozhodne neni zadny duvod k cernemu svedomi, ze nekdo neni s nedonosenatkem v nemocnici, stejne mu je prd platny a koukat na to nebozatko zkrz sklo s rukama za zady je pro matku snad jeste horsi. hned co to slo, jsem si vyzadala, ze pujdu domu abych prisla na jine myslenky, druhe dite jsem doma nemela, navstevovala jsem dle moznosti ob den. navic doma jsme nemeli v te dobe nachystano nic, tak i to bylo potreba vsechno zaridit. ani zpetne bych to neudelala jinak. a ten, kdo nezajil, at nehodnoti, opravdu nevi zhola nic o cem je rec. ja rikam, ze prvni rok byl na hovno, druhy na prd a treti uz je super, takze vydrzte! leeenka26 ac se nezname, myslim na vas oba.

grelu
7. apr 2011

Ahojte baby....priebezne vas tu citam a strasne vam vsetkym drzim palce...a teda hlavne vasim detickam. Prave som si pozrela ten dokument o predcasne narodenych detoch a zase zacinam mat pochybnosti. Totizto ja som uz 3x prisla o babo (20tt,21tt a 23tt) a uvazujem o tom, ze to eset skusim...len ked som si teraz pozrela ten dokument, tak zacinam mat strasny strach....je velka pravdepodobnost, ze ani v tom dalsom tehotenstve to nepotiahnem ovela dlhsie a bojim sa, co s tym malym bude, ked sa narodi tak skoro.

Vy ste nevedeli, ze vase tehotenstvo bude take kratke, ale keby ste vedeli, ze aj dalsie babo bude pravdepodobne velmi skoro narodene, sli by ste do toho znovu?...so vsetkymi tymi skusenostami, zazitkamia strachom, ktore ste si uz raz prezili?

mila01
7. apr 2011

Katka - můžu se zeptat,co máte za problémy?Ono je tak nějak jedno,jestli bojuješ o nedonošené dítě nebo se narodí děťátko v termínu,ale má nějaký problém.Ten strach je tam si myslím stejný - a strašně veliký.

Veryk - ahoj,vítám tě mezi námi.Přesně jak píšeš,je to strašně individuální,někomu pomáhá být s tim miminkem v nemocnici,někdo to tam nevydrží.Mě třeba strašně vadilo,že v Mostě se na ty maminky co chtěli domu dívali skrz prsty - pochopení tam nebylo žádné.

Grelu - ty už jsi si taky hodně zažila.Obdivuju tě,že máš tu sílu do toho jít znovu,ale strašně ti držím palce.Na ten dokument zas tak moc nedej,byly tam totiž převážně příběhy,které nedopadly dobře.Když se podíváš na spoustu dětí tady,tak uvidíš super výsledky a spíš tě to povzbudí.Já ti na tu otázku nedokážu moc odpovědět,měla jsem nedonošené druhé dítě.Je fakt,že jsme věděli,že pravděpodobně budou nějaké problémy,první dítě bylo z dvojčat,o jedno jsme v 6tt přišli,takže jsem ležela v nemocnici a čekala,jestli se druhé udrží.Pak jsemležela střídavě doma a v nemocnici,abych donosila,takže jsem nečekala nějaký zázrak,že by druhé těhu bylo bez problémů.Ale na rovinu - kdyby to s Kájou nedopadlo,tak bych do toho okamžitě šla.Byly by to sice děsný nervy,ale šla.Je tu spousta holek,které mají nedonošené první dítě a šly do toho znovu.
Co ti říká doktor?

katka6211
7. apr 2011

mila01 nas matus ma vrodenu srdcovu vadu, ako pol rocny mal prvu operaciu, dalsia nas caka medzi druhym a tretim rokom niekedy...je to taka nezvycajna kombinacia styroch vad, takze je to tiez o cakani, ze ci to co urobia bude fungovat a hlavne do kedy...ale tesime sa z neho 🙂 a potom este ma hypotoniu, ale to je popri ostatnom uz len drobnost, ktoru musime len vycvicit.
a urcite mas pravdu, strach je rovnako velky,aj ked ma ine dovody

grelu
7. apr 2011

@mila01 no lekari v podstate nevedia, ze preco...najskor to bolo kvoli infekcii, potom sa to stalo druhy krat...tiez tvrdili, ze infekcia, ale bolo to uz trochu divne....tak mi spravili este vysetrenia na trombofiliu, co mi vyslo v podstate dobre, ale napriek tomu som si pichala fraxiparin a aj tak sa to stalo aj treti krat....ziadna infekcia, babo dobre vyzivovane a aj tak som sa otvorila a uz sa s tym nedalo nic robit....pravdupovediac podpisala som ukoncenie, pretoze mi odtiekla takmer vsetka plodova voda, bola som len v 22+1tt a na kazdej vizite sa lekari vyjadrovali len v negativach... a nakoniec ked som mala podpisat prehlasenie, ze aj napriek upozorneniam nechcem ukoncenie, tak som to nezvladla a podpisala som....male sa vobec nehybalo, aj ked zilo, ale chudatko nemalo vodu, takze problemy pri vyvoji koncatin...a k tomu mi hrozila tromboza (kedze som vacsinu casu len lezala) a strasili ma sepsou

...v nasledujucom tehotenstve mi pravdepodobne spravia serklaz, ale tiez som na to necitala vela pozitivneho, tak neviem...ale zase, keby som nedufala, ze to dobre dopadne, tak by som do toho nesla, len sa bojim o to malinke a neviem, ci je to z mojej strany zodpovedne vystavit ho riziku skoreho prichodu na svet

bubu4125
7. apr 2011

@grelu ahoj...trochu sem chodievam a čítam, kedže mám problémy tiež!
ja som prišla o bábätká v 19 a 17tt! nemala som žiadne problémy, dokonca ani infekciu!
tentokrát mi spravili tú serkláž a od zajtra začínam 24tt čo ma teší! dr povedal, že steh drží výborne!
tiež som sa toho bála ale bolo to nutné, kedže už v 16ttsom sa začala znova otvárať! povedala som si, že nič horšie ako som už prežila sa nemôže stať! daj tomu šancu! som síce na 80% ležiaca, ale pre tú radosť všetko! dokonca sme už začali pomaly nakupovať vecičky! dr mi dovolil ísť aj na kávu, do obchodu...
chodím sem preto, že sa bojím či sa náhodou nenarodí skôr, práve kvôli tomuto, zatiaľ to ťaháme ok a tešíme sa...

mám otázku na mamičky, viete mi povedať, že ktorá z vás tu rodila v najnižšom týždni???

mispuli
7. apr 2011

@grelu opravdu jsem netušila,že budu mít těhotenství tak krátký,do 20.tt jsem byla ukázkové těhotenství,všechno se pokazilo až pozdějc,ale hned když se H narodil,tak jsem nepochybovala o tom,že budu mít další dítě a na délku těhotenství jsem nemyslela,samozřejmě,že jsem si přála,aby bylo co nejdelší a nepřipouštěla jsme si,že bych neměla druhé dítě donosit,ale zároveň už bych asi neměla takovej strach,taky když se míša narodila v 33.tt,slyšela jsem ji zaplakat,přinesli mi ji ukázat a pak dali do inkubátoru,tak jsem byla nejspokojenější člověk na světě.

s tím,co píšeš ty,nemám zkušenosti,spíš nevím,jestli bych měla sílu ještě se pokoušet,když bych stejně jako ty 3 potratila v poměrně vysokém stupni těhotenství,ale asi by byla touha po dítěti natolik vysoká,žebych to riskla,ale fakt nevím,pa znovu musím říct,že bych to přijímala tak,jak by to bylo a za každej tejden navíc bych byla šťastná a věřila doktorům

k péči doktorů,už jsme to tady psla kdysi před lety,na píseckou neonatologii si nemůžu absolutně stěžovat,ba právě naopak,když jsem jsem hned po porodu ležela ve špatném tělesném stavu,tak mě chodil denně,někdy i dvakrát informovat buď sám primář nebo doktorka o Honzíkově stavu a to i přesto,že tam manžel každej den telefonoval a dostával informace po telefonu,když byl H na neonatologii v Motole,tak jsme taky denně telefonovali a podávali nám úplně v pohodě informace,když to s ním bylo nahnutý,tak jim nevadilo,že to bylo i několikrát za den 😉

jinak s Honzisem jsem v nemocnici byla až posledních 10 dní před propuštěním a jsem za to ráda,celou dobu bych to nedala,nemoct ho mít u sebe a jen se na něj koukat,to jsem tam radši,tedy pokud byl v Písku,denně jezdila,ale noci bych tam asi nezvládla,s Míšou jsem byla dokonce jen necelejch 5 dní a pustili nás,ale ta byla v pohodě,bez problémů a navíc jsme měla už honzise,nikdy bych nevěřila,že se mi po něm bude tak stejskat,ten tejden,co jsem ležela v nemocnici po porodu Míši

grelu
7. apr 2011

@bubu4125 drzim strasne palce, aby ste to potiahli minimalne do 35tt 🙂...u mna to bolo take divne, ze som sa otvorila naraz, nie postupne....proste jeden tyzden som bola u lekara a o tyzden na to v nemocnici otvorena na 3prsty s vybulenym vakom blan, co uz neslo zasit....ziadne problemy som nepocitovala....rpeto sa obavam, ci v tom nie je este nieco ine ako nedostatocnost krcka

@mispuli ...ked som lezala na rizikovom, tak sa mi ti lekari a sestricky nezdali az taki ustretovi a niektori lekari boli fakt ze neprijemni...stale som mala pocit, ze mam nedostatok informacii....nikto mi nepovedal, ze male ma nejaku sancu, vsetci sa tvarili skepticky...primarka z neonatologickeho mi povedala, ez na Slovensku nepozna dieta, ktore by prezilo bez problemov a bolo narodene skor ako v 26tt...neviem cim to je, ale mam pocit, ze nemocnice alekari v Cechach su v tomto uplne ini...tu si clovek niekedy pripada ako len dalsi v poradi ☹...potom som nahanala vsetkych lekarov v nemocnici a pytala som sa ich, co mam teda este spravit, aby som dalsiemu potratu predisla...ci su este nejake vysetrenia, ktore by som mala absolvovat....nikto mi nepovedal nic...pytala som sa, ci by som nemala ist na laparoskopiu, ci nie je nejaky problem v maternici...dostala som odpoved, ze je to zbytocne, ze tam problem zrejme nebude, lebo na sone sa javila v poriadku...citim sa tak beznadejne, lebo neviem co este spravit

bubu4125
7. apr 2011

@grelu pri druhom tehu som bola v nemocnici...v piatok ma pustili a v nedeľu som sa vrátila s tým, že som už bola tak otvorená, že skoro zo mňa vypadlo! presne poznám! lekár sa držal za hlavu, že ako je to možné!
a teraz som ležala už od 10tt a predsa sa ten proces začal!
a ešte chcem ležať tak tých 8 týždňov aspoň do toho 32tt...potom sa budem musieť trochu rozhýbať...a strašne pomaly!

mila01
7. apr 2011

Grelu - s tou infekcí je to fakt divný,já měla nakonec předčasný porod právě kuli infekci a 3 týdny jsme věděli,že tu infekci mám,krvácela jsem jak o život,ale nemohli mi nasadit správná ATB,protože by Káju ohrozili,takže jsem měla slabá ATB a jen jsme čekali,jestli to vyvolá předčasný porod nebo ne.Je to těžký rozhodování,ale jak píše Mispuli - touha po dítěti je tak obrovská,že se to většinou nedá zastavit.My jsme chtěli původně 3 děti,ale vzhledem k tomu,že Káji porod jsem málem nepřežila,tak mi připadá hrozně nezodpovědný jít do třetího,když by hrozilo,že tu nechám dvě starší bez mámy.Ale to je něco jinýho - už doma dvě děti mám.

Bubu - také vítej,držím moc palce,ať to dotáhnete co nejdál,nejlépe k 40tt. 😉 😉 Nejdrříve narozené miminko?Mám pocit že Dianka od Fajn ( 24tt ),ale když to chceš vědět přesně,u Bery v albu je tabulka,kde jsou napsané všechny údaje.

mispuli
7. apr 2011

@mila01 já tedy vždycky chtěla jen 2 a jak píšeš,přišlo by mi nezodpovědné jít do dalšího

ale mám nádhernou zprávu,nevím,jestli si pamatujete,když jsem sem psala,že kamarádka asi před 2 rokama kvůli těžký preeklampsii předčasně porodila holčičku a ona jim po 4 měsících zemřela na vrozenou vadu střev,tak se dala do péče nějakýho doktora u Apolináře a v úterý porodila zdravou holčičku 3,50 kg a 49 cm a měla plánovanýho císaře,jinak by přenášela a bez preeklampsie,tak mám moc velkou radost

bubu4125
7. apr 2011

@mila01 dakujem! 😉
bera28??? tam som nič nenašla! ☹

maatkka
7. apr 2011

Ahojte babulky
teeeeeeda docitavala som posledne stranky a musim vam napisat - take krasne "vyznania" som dlho necitala! Myslim ze su to jedny z najkrajsich stranok v tejto teme... som si aj poplakala 😔 Toto by malo byt pre poniektore maminy mozno aj "povinne citanie" 😉 aby si uvedomili...
Ja musim napisat k tomu pobytu z dietatkom v nemocnici ze kym som bola doma bola som troska - dokopy som sa dala az ked som mohla byt hospitalizovana k Lilinke - byt tak blizko... Aj ked pre mna bolo na druhu stranu zase tazke byt tolko noci bez manzela - vtedy sme na to neboli zvyknuti boli sme spolu skoro stale a hlavne v tazkych chvilach ho hrozne potrebujem mat pri sebe... Ale ked si predstavim ze by som mala jedno dietatko doma a druhe taku dobu v nemocnici - to je nocna mora... mila mas moj odbiv!!!!!!!!!!!
@grelu v prvom rade ma moooc mrzi co vsetko mate za sebou... je mi to velmi luto 😔 ja som teda tiez vobec netusila ze by moje tehu mohlo skoncit skor - u nas to vlastne cele od bezproblemoveho tehotenstva po predcasny porod prebehlo za par hodin... ale kedze som rodila pre preeklampsiu mam s druhym dietatkom trosilinku podobnu dilemu ako ty... pri tejto chorobe je totiz uz vzdy zvysena pravdepodobnost toho ze sa bude opakovat 😔 no a po tom co uz presne viem do coho by sme sli... a tiez mam take myslienky ci je to z nasej strany zodpovedne voci tomu dietatku - aby prezivalo nieco podobne ako Lilinka - pretoze to co si musela prezit ona ma bude mrziet a trapit do konca zivota 😔 LENZE nic na svete nie je krajsie ako mat dieta/deti... ja stale dufam ze raz ta tuzba po dietatku prekona ten strach...
@leeenka26 stale velmi drzim palce a ani nevies ako cakam na spravu ze Samko ma crievka v poriadku!!! vela sil moja - mas to naozaj velmi tazke... myslim na teba!

maatkka
7. apr 2011

@bubu4125 drzim moooc palce nech do tejto skupiny s dcerkou nepatrite!!!!!!!!!! 😉

bubu4125
7. apr 2011

@maatkka dakujem...budeme sa snaziť! 😉

grelu
7. apr 2011

@bubu4125 🙂...pozeram, ze mas termin na moje narodky 🙂)...tak dufam, ze vyjde 🙂

baby dakujem vam...nabrala som zase trochu nadeje a odvahy...mat dieta znamena asi celozivotny strach on, ael aj celozivotnu radost (teda vacsinou🙂 )

bubu4125
7. apr 2011

@grelu dakujem! drzim palce...treba verit... 😉

simicak
7. apr 2011

Koukam,ze je tady cim dal vic maminek ☹
@bubu4125 moc drzim palecky s Michalkou,at vydrzi v brisku co nejdyl!!!!!!!! Nejmladsi je tady tusim od fajn Dianka,tak je ve 23+4 nebo tak nejak 😉 a je to mala divoska. Tak at ti ty tydny co nejrchyleji utikaji 🙂
@grelu preju ti moc odvahy do dalsiho tethotenstvi. Jestli bych to riskla znova?? TEzko rict,uz sis toho prozia dost co ja ne,ale asi kdybych nemela jeste ani jedno dite,tak bych do toho sla jeste jednou mozna dvakrat 😉 Stoji to pak za to,i kdyz to je velky stres,tim myslim to tehotenstvi. Drzim vsechny palecky at to tentokrat vyjde!!!!!!!!!!!!! 😉