Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

drtka
18. júl 2011

@zofrinka No ja všetko mlieko čo odsajem nosím do nemocnice do laktária a tam mu ho hneď zmrazujú a dávkujú. Ďakujem za radu, s tou fotku to skúsim

zofrinka
18. júl 2011

@drtka ale začni si robiť zásoby aj na doma!!! Držím palček,y nech všetko dobre dopadne!!!! Neboj, má anjelika strážneho v nebíčku, ten na to všetko dohliadne!!!!!!!

irsina83
19. júl 2011

@drtka sikovnicek zlatuckyyyyy, pekne pribera 😉 ja som to doma robila tak ze do mojho odstreknuteho mliecka som davala a este stale davam nutrion na zahustenie, babatko je sytejsie a dlhsie prespinka 😉 dufam, ze operacia sa podarila a terz sa bude dobcek len zotavovat a silniet 😉

bera28
19. júl 2011

@simicak 😀 😀 😀 Takhle to vypadá jedoduše, ale je to jaksi neproveditelné. V každém státě je centrální banka, která jediná má možnost tisknout peníze. A to pouze jako nástroj regulace trhu (v případě potřeby), jinak ne. Pokud by dala do oběhu víc peněz, tak se zvyšuje inflace a oslabuje měna. A jen tak si dotisknou prášule a někomu je předat - byť se jedná o stát, je stejné, jako by si někdo tisknul peníze doma nelegálně na tiskárně a využil je pro vlastní potřebu 😀 😀 A hlavně by se tím ani neodstranila příčina problému, ale jen důsledek. V tomhle případě jsou nutné reformy, a to velmi razantní. To, jak to bylo nastaveno v Řecku je úplně šílený, řekla bych, že ještě o něco víc pokroucený model ČSSD a KSČM.
Ale zajímavý dotaz 🙂 🙂

simicak
19. júl 2011

@bera28 tak nic,uz jsem myslela,ze mam zachrany plan 😀 😀 😀 A co se stane,kdyz Recko,Italie,Spanelsko....pujdou bankrot? Co to znamena pro stat,kdyz jde bankrot? Krom toho,ze vsechno padne jajko domecek z karet,protoze jsou staty na sobe zavisle..
Reformy,to slovo miluji,jako v Uk,z kazdeho resorty vzali 25% penez a ted se zaviraji skolky,skoly,nemocnice atd.,protoze nemaji penize ( ale zas se usetri miliony liber),snad to aspon pomuze. A Rekove jsou lini,ti jsou sileni,muzou si za to sami,meli udelat reformy uz davno a nikdo jim nemel davat pujcky,dokud je nezavedly. Ale zas bych chtela byt zamestnanec v Recku 😀 😀

berryvajt
19. júl 2011

@drtka tak to neni zle...krásne papá a pekne priberá 🙂 ,ja som tiež všetko nosila do nemocnice,tam mi to zmrazovali a keď nás pustili domov,som musela vyprázdniť mrazničku,aby som mala kde skladovať mm,ale stálo to za to.Dôležité,že teraz papá materské mlieko. 🙂

bera28
19. júl 2011

@simicak, jj, být státním zaměstnancem v řecku musela být paráda 😀 😀
Pokud stát vyhlásí bankrot, tak je to vlastně situace, kdy už nemůže vůbec dostát svým závazkům a už mu nikdo neposkytne žádnou půjčku. Ještě před bankrotem (a nejen před ním) stát vydává na smazání dluhu státní dluhopisy. Jenže v situaci, kdyuž nedokáže dostát svým závazkům, tak logicky není o dluhopisy zájem (a ti, co už je mají si můžou akorát tak drbat hlavu, protože se s potenciálním bankrotem výrazně snižuje jejich hodnota). Když vezmeme jako příklad Řecko, tak tam byl bankrot zažehnán (no, spíš oddálen) tím, že MMF a Eurozona nabídly poslední půjčku podmíněnou razantními reformami. Pokud by řecký parlament navržené reformy neschválil, půjčku by nedostal a byl by vyhlášen státní bankrot. V tu chvíli je země pro zahraniční investory totálně odepsaná a musí se snažit z dluhu vyhrabat sama. Např. Řecko by mohlo odprodat ostrovy. Samozřejmě že bankrot státu ovlivní i další státy, ale ne lavinovitě. Pouze ty, které jsou na něm závislé např. ve formě exportu. Což třeba není případ ČR a domnívám se, že ČR ani nedrží nijak závratnou výši řeckých dluhopisů. Stát nemá teď jinou možnost, než udělat razantní reformy a škrty ve výdajích, aby mohl dokázat, že je schopen splácet dluh, i když to bude trvat fakt hodně dlouho. To není otázka roku, ale spíše deseti.
V minulosti byl vyhlášen státní bankrot např. v Argentině a Island byl krůček před bankrotem.
Jestli máš ještě nějaký dotaz, sem s ním🙂 🙂

argousek
19. júl 2011

@simicak hele Simi a jak to máte vy? Vy jste jako ve V.B přistěhovalci a nemáte občanství, ale Verunka s Viki, protože se tam narodily občanství dostaly automaticky??

simicak
19. júl 2011

@argousek nemame nikdo anglicke,my s manzelem samozrejem ceske a deti taky ceske. Anglie asi pred 6ti lety zmenila zakon a deti narozene v Uk s rodici s jinym obcansvim ne anglickym,deti obcanstvi po nich. To znamena deti od africana a rusa maji obcanstvi - africko-ruske,matka american,otec slovak - americko-slovenske. Takze nase holky maji ceske obcasntvi. Po peti letech si ale muzes zazadat o anglicke,jestli chces,delas zkousky tusim z angliny a pak zalezi na statujestli ti to schvali.

@bera28 to je mi jasne s temi dluhopisy atd.,ale co se deje v te zemi. Je to jak u osoby?? Dluhy se proste zrusi a stat zacina odznova a vlastne nedostane zadnou pujcku po nejakou urcitou dobu?? A jak pak ten stat dotuje zdrav.,skolstvi,duchody atd.,kdyz nemaji penize? A prece kdyz ne splati sve dluhy,tak zpusobi problem tem statum,kterym dluzi,pak jim treba zkrachuje statni banka a jde to postupne na ostatni staty,ne? Cesko treba neni zavisle na Recku,ale treba Spanelsko je,Anglie na Spanelsku,Nemecko na Anglii a Cesko na Nemecku......( chapes jak to myslim? ) A prece dluy miliardy EU a tam dali penize vsechny ze me,ne? A co se stane,kdyz padne Eurozona?? To si pak zas kazdy stat bude hrabat na svem pisecku od nuly??

simicak
19. júl 2011

@bera28 a ja mam dotazu milion 😀 😀 😀 Oni totiz ve zpravach uvadi plno veci,ale nikdo tam nevysvetli dusledky atd. TAkze clovek cte o ek.krizi,hrozim bankrotu,pripadnemu rozpadnuti Eu atd.,ale nevim,jaky to bude mit dusledek na nas zivot

simicak
19. júl 2011

@bera28 a jeste jeden dotaz 😀 😀 😀 Jak muzou reformy pomoct?? Vzdyt prece,kdyz nekde stat odebere penize,aby usetril,tak lide ztraci praci,takze musi stat zaplatit vic na davkach,samozrejem lide min utraci,takze vic obchodu atd.maji problemy a stejne stat dostava min na danich.......tak jak to statu pomaha??

argousek
19. júl 2011

jj holky bude to jako dřív budeme mít maso akorát v neděli 😝 a jinak budeme na maštěných bramborách 😀

Hlavně aby nebyla válka 😖

simicak
19. júl 2011

@argousek vis jak jsou brambory a maslo drahe?? 😀 😀 No ja se taky bojim valky,staci ze jsou nepokoje v arabskych zemich a navic lide se bouri porad,misto aby pochopili,zeproste penize nejsou,tak se uskromnit a chvilku vydrzet.

argousek
19. júl 2011

@simicak jj výhodu budeme mít my, co máme barák, my si zase začneme všechno pěstovat 😝

války se taky bojím, v dnešní době chemických zbraní a techniky by to bylo zničující a člověk nikdy neví, kdy komu loupne v palici ☹

bera28
19. júl 2011

@simicak, státní výdaje se dělí na obligatorní a fakultativní (obligatorní = povinné ze zákona). No a právě díky těm poviným ze zákona se zvyšuje státní dluh. Jsou to právě výplaty sociálních dávek, platby do zdrav. pojištění, státní příspěvky např. ke stavebnímu spoření nebo penzijnímu připojištění, atd. Tyto výdaje musí stát platit vždy, i když nemá peníze 😉 Proto si musí půjčovat, protože nemůže padnout zdravotnictví, školství atd. Takže právě z těch půjčených peněz dotuje toto a zároveň musí udělat reformy, aby se dluh snižoval a stát získával peníze i jinak (např. ze zvýšených daní, ze zrušených, resp. osekaných soc. dávek, ze zvýšení věku odchodu do důchodu, atd.) . Ten dluh se nikdy nezruší, max. se může stát, že některý stát část svého dluhu odpustí, ale to je hoooodně nereálné. Prostě si špatně nastaveným veřejným systémem nasekaly dluh jak sviňa, tak hold za to musí teď nést odpovědnost. A přesně jak píšeš - žádnou půjču ze zahraničí nedostanou, protože prostě nemá investor nikde zaručeno, že by se mu to vrátilo, natož se ziskem. Na řadě tedy kromě reforem bude i prodej státního majetku.
Co se týká EU, tak na tyto půjčky přispívají (pokud se to tedy nezměnilo) pouze státy Eurozony. Eurozona by se rozpadla pouze v případě, že by byly ve státech diametrálně odlišné hospodářské podmíny, růst a inflace. To ale v tomto případě nehrozí. Určitě si vzpomínáš, že se hovořilo i o tom, že Řecko vystoupí z eurozony a vrátí se k drachmě, ale to se nestalo. Vystoupením by si totiž vůbec nepomohly, naopak by se jim státní dluh ještě zvýšil.
No a jak to teď vidím já🙂 🙂 : právě tahle situace by měla varovat ostatní státy s politikou vysokých sociálních dávek a vysokým státním dluhem, že by měly skutečně už začít něco dělat! protože další země už si budou dávat sakra pozor, jestli vynaloží peníze právě třeba za dluhopisy daného státu.
A co se týká tebe jako člověka, tak ty to pocítíš např. ve zvýšení daní, zrušení různých příspěvků, zvýšením věku odchodu do důchodu atd.

bera28
19. júl 2011

@simicak, a ještě k tvému druhému dotazu - u reforem se musí brát v potaz jak výdajová, tak příjmová část rozpočtu. A mělo by to být tak, že opatření se udělá z 1/3 na příjmové části a ze dvou na výdajové. Nejde jen o zvýšení daní, protože pokud by se daně zvyšovaly donekonečna, tak to samozřejmě nebude motivující ani pro lidi (nebudou chtít pracovat) ani pro podnikatele (proč by podnikali, když by většinu dali státu. To se radši přesunou za hranice nebo podnikání zabalí). Existuje jakási Lafferova křivka (jj, tu jsem měla na škole v malíku, je to totiž jasné jak facka😀), která říká, že daně se dají zvyšovat jen do jakéhosi bodu (Lafferova) do kdy je ještě výnos z daní rostoucí, nicméně za tímto bodem se výnos snižuje, takže nemá smyl daně nadále zvyšovat.
Ty reformy musí být takové, aby se škrtalo jak ve výdajích (sníží se soc. dávky), tak naopak přidávalo na straně příjmů (daně). Lidi by měli být hlavně motivováni k práci, podpora by měla být jen pro hendikepované skupiny (proč proboha má mít nárok na podporu někdo ve věku 40 let, kdo je zdravý, schopný pracovat???) Když to vezmu ze svého pohledu, tak já bych třeba vůbec nestála o to, zůstat na rodičovské 3 roky, pokud bych měla možnost jít pracovat na zkrácený úvazek. Jenže ty tu nejsou 😠 😠 Tady byli a jsou lidi zvyklí, že jim snad příjde všechno pod nos. Reformy jsou sice nepopulární, ale v součané době s tím, jak je nastavený veřejný systém v ČR (a nejen zde) je to bez reforem nemožné!!! A čím déle se budou odkládat, tím hůř. Taková důchodová reforma se měla udělat již mnohem dřív, protože původně byl důchodový účet přebytkový!!!!!

merj
19. júl 2011

Ahojte vsechny,
teda tady se toho udalo.
@lucia00123 je mi moc lito cim jsi si musela projit a preji at uz sem muzes psat, jen same radostne zpravy.
@drtka i ja jsem patrila k maminam, ktere spis vzdy spinily lahvicku nez odsavala litry, odsvala jsem co tri hodiny. Proste nekomu je nadeleno a nekomu ne. Hlavne se tim netrap, to vede jen k horsimu. A v porodnici jsme meli i maminku, ktera mela litry, ale nakonec maly musel dostavat umelou, protoze to mleko nebylo pro nej dost vydatne, ikdyz ho obohacovali. A raduj se z toho, ze za par dni oslavite prvni kilo.
@bera28 s tim zkracenym uvazkem bych to take brala, po trech letech mi docela slusne hrabe a u nas nefunguji bohuzel jeste zadne hlidaci sluzby babicek ☹ Bohuzel, co je smutne, ze to u nas moc nezavadi ani zahranicni firmy, ktere maji tady pobocky a ve svete to u nich funguje. A kdyz takovy uvazek dostanes, tak se na tebe rada lidi diva divne a kontroluji a z polovicniho uvazku se na konec vyklube 2/3 nebo i cely, jelikoz ani zadavatele prace nejsou schopni sve pozadavky prizpusobit delce uvazku.

Jinak je to uz neskutecne, ale i my uz mame doma 3leteho chlapa. A kdyz jsem si ted vzpominala na to, co se tenkrat delo, tak si pamatuji snad, kazdou minutu toho dne. Ale kdykoliv se vratim ve zpominkach k prvni navsteve na ARu, tak vidim, jak sme cekali u vchodovych dveri, jak sli chodbou, jak nas sestricka vede k inkubatoru a pak se uz jen slysim, jak rikam: "ten je malicky", ale vubec si ho nedovedu v inkubatoru vybavit, vybavuji se mi jen rozmazane obrysy inkubatoru. A ony jsou dnes uz tri roky, co jsem ho poprve klokankovala mel 730 g a ja se bala , ze mi spadne a neco se mu stane.
A ta pidi rucicka je snadjen foto montaz 🙂
Ted se chystame jit ukazat na ARO a podarilo se nam pro ne sehnat oblecky na miminka o vaze 1,4 kg, nasemu malemu se do rukavu ted vejde palec.
Hezky den a co nejletnejsi leto 😉

simicak
19. júl 2011

@bera28 no ale vzdyt to je prave zacarovny kruh,ne? Kdyz neni prace,lidi neodvadi tolik dani a stat uz treba dane nemuze zvysit a hlavne,treba tady hodne mych kamaradek. Pred lety,kdy ek.byla dobra,si vzali pujcky a hypoteky,jenze ted to nejsou schopni splacet,jdou bankrot. Takze vsechno propadne statu,oni nic nesplati,prace neni a stat je musi podporit,tak jak ten stat muze pak fungovat financne? A co pak,kdyz uz dane nemuzou zvysit a statni prijem neni dostacujici? Ja tomu porad moc nerozumim. Hlavne kdyz dane jdou nahoru a prijmy jsou stejne a nebo se snizuji,tak to prece neni v rovnovaze,ne?
V Uk jdou tisice lidi bankrot,tak z ceho ty banky pak ziji? Zvvlast,kdyz dostat hypoteku,je tezke,takze se bannkam prijmy nezvysuji?? Banka prece zije z uroku. Aco kdyz stat vse rozproda,tak prece pak nema prijmy zase. Protoze se da prodat jen kulturni pamatky a nektere zeme ostrov a z ostrovu stat ma prece prijmy diky dovoleny atd.,ze jo? Ja vim,ze to jsou hloupe otazky,ale jak ctu ty zpravy,tak jsem z toho paf,jak se ek.muze zvednout??? Prace ubyva,staty nejsou schopny vytvorit vic prac.mist,hodne firem a vseho krachuje a ve statnim rezortu je taky min prace a nizsi prijmy a pak lidi neplati sve dluhy.......chapes? Co kdyz pujde bankrot treba 12 statu v EU??? kdo jim pommuze,myslim tim lidem,kdyz stast neni schopny a ostatni staty nebudou chtit investovat atd.Nebo to neni mozne?

simicak
19. júl 2011

Holky,my zitra letime do Irska a manzel tady plasi,ze nemam sbaleno zase 😀 😀 tak jsem behem 15min. sbalila holkam dva kufry - jsem profik. A manzel : Kde mas svoje veci sbalene? Ja : vzdyt je ted peru 😀 😀 Ze to jeste se mnou nevzdal 😝 Ja nevim,co vsichni tak plasi s balenim na dovolene,vzdyt se jen prendaji veci ze skrine do kufru,to je par minut. Jsem zavolala mamce a po konzultaci,ze budu nosit jejich veci,si balim jen spodni pradlo 😝 Stejne bydli na konci sveta a sousedky je stado krav. Ja jsem velice prizpusobiva a na takovych dovolenych se ani necesu a splyvam s krajinou 😀 😀 Cigosky jsou uz taky vystresovane a sedi s batohama na kufru - cely tatka

simicak
19. júl 2011

@merj tak vsechno nejlepsi k narozeninam malemu. Krasne si to oslavte 🙂

argousek
19. júl 2011

@merj taky přejeme všechno nej nej hlavně hodně zdravíčka do života 😀 Teda to byla pidi ručička 🙂

@simicak krásně si to užijte 😀 😀 😀

merj
19. júl 2011

@simicak tak si uzij pohodovou dovolenou 😉 a neboj nejsi sama, my odjizdime ve ctvrtek na 5 dni a taky zabalen neni ani kus.
A dik za prani. "Oslava" uz probehla. Tedy pro nase ho mladeho jsou babicky a dedove vzacni, takze zadne velke slaveni moc nebylo, predali se darky a uz je honil, aby si s nim hrali. V sobotu mel jednu babicku a dedu a v nedeli druhe. A od vcera tu zkuhra, ze babicka a deda nejsou.

merj
19. júl 2011

@argousek take diky, rada vyridim.

lucia00123
20. júl 2011

ahojte tak mna moze aj porazit Damianko ma meningitidu uz teraz 2X jaj takze dalsi mesiac tu zostavame, uz som sa tesila a teraz zasa toto

maatkka
20. júl 2011

Ahojte babule
tak hlasim "oficialne" prichod z dovolenky 🙂 Bolo supeeeeeeeer!!!!! Ak by ste chceli vidiet fotky (a nevideli ste ich na fb) aj sem som hodila novy album 😉

@lucia00123 je mi to moc luto... viem ze si sa uz tesila domov ale teraz je ovela dolezitejsie nech je Damianko vporiadku lebo meningitida je velmi zavazna diagnoza... ani nevies ako velmi velmi vam drzim palce!!!

@drtka vitam ta a zelam vasmu syncekovi vela vela zdravicka a stastia a tebe moooc sil!!!

@merj vasmu uz velikemu chlapcekovi prajem len to naaaaaaaaj k narodeninkam... co pekneho dostal? lebo uz aj my rozmyslame nad darcekmi 😉

@mispuli az ma zamrazilo ked som citala ze ste mali problemy so shuntom... hlavne ze je uz vsetko v poriadku!

@simicak stastnu cestu a uzite si dovcu 😉

@bera28 vy si tiez paradne uzivate leto 😉

berryvajt
20. júl 2011

@maatkka krásne fotky,určite ste si užili dovču.Boli ste na peknom mieste... 🙂

lucia00123
20. júl 2011

@maatkka no tuto ma uz druhy krat lebo ze sa niekam bacil skoval a tak teraz bude liecba dlhsia ja a tak velmi som sa s neho teisla

argousek
20. júl 2011

@lucia00123 jaj no to je teda fakt škoda, věřím, že už ses těšila domů, tak hlavně aby se to už pořádně přeléčilo a byl v pořádku 😉

drtka
21. júl 2011

@maatkka Ďakujem veľmi pekne 🙂

bubu4125
21. júl 2011

Ahojte...čo nové???
my sa hlásime, očká po operácii, a dnes sme boli na kontrole, takže to je ok! juchúúúúú
máme už 2750g! šikulka!
a po novom my moje srdiečko robí také čudné pózy! zvyknem ju za rúčky ťahať aby si cvičila hlavičku a už 2x sa mi pri tom zaprela o nohy a postavila sa! skoro som z nej odpadla! aj keď ju kúpem, vystrie nohy a stojí! samozrejme, že ju nenechám dlho, len tak trošku! ja si myslím, že na to, že má 11týždňov, tj teraz je 38gt, je strašne šikovná a váhu má super! cca za týždeň priberá tých 300g! na termín pôrodu mi to vychádza na cca 3300g! a papá tých 70-90ml každé 3hodiny!