Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
20. aug 2009

bera v tom pripade preju prijemny let.

bera a kde plavete??? No jako ja jsem rada ze jsem uz mimo prahu holky jsem si zvykla na klid. 😀 😀 😀

adajar
20. aug 2009

jecidlo a ktery mate vy??? No jako musim to nejak vyzjistit no holky mejte se hezky odpoledne nebo vcer se tu stavim za vama. Ale ted jedu za nasi laskou Danyskem. 😀 😀 😀

kili
autor
20. aug 2009

bera, tiež mimo BA do rodinného domu 😎

denisee
20. aug 2009

jecidlo: Vojtík dopoledne tak hodinku spí, tak můžu serfovat 😀

adajar: já bych si fakt přes noc odpočinula, odsáváš dost. Když mi volali z neonatologie, ať si jdu za Vojtou lehnout, taky jsem byla v šoku a absolutně nepřipravená 😀 pak jsem tam ležela ještě 5 týdnu a o návštěvních hodinách jsme s manželem jeli vybírat kočárek a nakoupit výbavičku, ale dalo se 🙂 . Monitor dechu jsme si pořídili Nanny. Neumím si to představit bez něj, v noci se probudíš a vidíš blikat zelený světýlko a spíš klidně dál, nemusíš zdlouhavě pozorovat a poslouchat jestli dýchá.Přestali jsme ho používat, až teď v roce.

maatkka
20. aug 2009

Adajar - monitor dychu vrelo doporucujem... nam ho ako rizikovym novorodencom pozicali po odchode z nemocnice a priplatili sme si aby sme si ho mohli nechat aspon do korigovaneho roku. Neviem si predstavit tie zaciatky bez neho - urcite by som nespavala len stale kontrolovala ci dycha. Je to strasne super vec. My mame Babysense a je paradny. Ani raz sme nemali plany poplach - ak neratam ked sme ho zabudli vypnut a malu vybrali alebo ked dosli baterky 😀 no a teraz aj ked sa zobudi a vstane v postielke 😉

bera28
20. aug 2009

Adajar, letíme až v listopadu, tak snad do té doby nenastane žádná pohroma.
Plaveme v Juklíku mezi Lužinama a Lukama. Mám to procházkou 10 minut, tak paráda. Chodíme tam od března a naprostá spokojenost. Jsme tam jen ve třech - moji 2 prckové + jedna paní s chlapečkem.

Jecidlo, my meli monitory pujcene na rok, ale posledni 2 mesice jsme je uz nepouzivali.

kili
autor
20. aug 2009

u nás bol monitor dychu povinný 😕

maatkka
20. aug 2009

Jecidlo denisee - aj Lili v tomto case spinkava tak preto 😀

jecidlo
20. aug 2009

no vy se mate, ja nevim jak ty moje dve prdelky presvedcit, aby spaly naraz 😨 furt tu tukam jednim prstem bud s Mari nebo s Matejem.

my mame babysense II, ten nam pujcila znama a ja jsem si poridila respisense, takovou tu malou krabicku co se pripina na plinu.

ja jim to jeste vetsinou davam, obcas zapomenu apak jsem nervni, planuju tak do roka, tak me zajimalo jak jste to mely vy

maatkka
20. aug 2009

My mame monitor vratit v korigovanom roku tak uz teraz sa pomaly ucim zit bez neho 😀 a na denne spanky ho uz vacsinou nezapinam len ak sa Julinka pretoci v spanku na brusko. Ale tie prve noci bez neho dudem trocha nervozna a mozno ju budem kontrolovat. Je to presne ako pise denisse teraz len kuknem ci blika to zelene svetielko a som vklude 🙂

julianna78
20. aug 2009

Ahojte 🙂
Adajar ja som odsávala najprv každé 3hodky,ale po 2t som to vzdala,kedže som za malou dochádzala denne 100km tak som sa potrebovala aspon trošku vyspat,takže som naposledy odsala o 12tej a potom až ráno o 6tej.
Monitor máme angelcare,je aj s vysielačkou,čo sa hlavne hodí ked bývate v rd.
Jecidlo jak si spokojná s týn respisensom,funguje aj v kočíku?Moja malá teraz objavila čaro velkej postele,takže monitor robím ja a cez den chce spat len v kočíku.
Teraz sme neboli v poradni,obvodná má 3t dovču,malá mi pribrala 800g za mesiac je to v pohode,alebo málo?

jecidlo
20. aug 2009

Julianna: no ma i svoje mouchy ale celkove jsem spokojena, prave za vyhodu povazuju, ze ho muzes pouzit kdekoliv, a to i v kocarku, jde tam prepnout jakoze citlivejsi a mene citlivy rezim. Ale ono to nereaguje jako na pohyb okolo, ale na to brisko, ze se musi dotykat te plosky. My meli akorat problem kdyz jsem presla z plinek Happy Bella na Pampers, oni jsou o hodne tenci a dost nam to zklouzavalo, tkaze mi to treba v noci zacalo pipat a Maruska to mela za krkem, ale zacala jsem to pripinat k plince a jeste rukavicce aby to bylo tlustsi a v pohode, davam jim to hodne na bok, aby mohli spat i na brisku kdyz chcou. Ale ted uz jim to nedavam ani na denni spani jen na noc.
a 800g za mesic je tak akorat, to vam vychazi 200g za tyden coz je v pohode.

petrach
20. aug 2009

adajar to jsou krasne zpravy 🙂
my mame baby\ sebse 2,ma dve desky,takže až ditko poroste tak zapojiš obe,když cestuje po postylce 🙂 meli jsme ho i u Elišky a až tak do roka a pul použivali,mela jsem strach

odsavala jsem i v noci co 3 hodky,ale taky si myslim že mužeš klido po 6 a radši se vyspat,,hlavní je laktaci udržet to se ti daří 😉

juliano je to akorat,ne moc a ani malo 🙂

my jsme dnes meli prvne mrkev a nejdřív prcek řval že fakt ma hlad a co to skouším,po druhe lžičce nasadil usmev tipu ..konečne vas to napadlo..a jen otviral pusu 😀snedl všechno co bylo v micse,dala jsem pro začatek tak 10 lžiček a ješte by si přidal 😀bude žrout po mamince

jecidlo
20. aug 2009

Petrach: no tak to je teda uspech na prvni prikrm!!! Ja uz se na ne taky tesim, jsem jim byla prave koupit bryndaky, takove ty plastenky s rukavkama, to ja pak uz tebe budu sondovat rady a recepty 😀

adajar
20. aug 2009

denise no manzel kocarek vi jakej takze ten by zvladnul, ale to predbihame no snad tam snim budu brzo. A poslechnu vasi radu budu spat v noci. 😀 😀 Nany ok tak aspon vim ze jsi s nim byla spokojena pac nevim jakej presne.

maatka je dekuji jako ja jsem jeste v tomhle nezkusena no. Aspon se mam kde zeptat poradne. 😀 😀 😀

adajar
20. aug 2009

bera no to pujdem domu snad a vy pojedete. Jo juklika znam. Ty bydlis na Luzinach hm tam to taky znam. si pak nekdy muzem dat sraz na zlicine. Ale az budem kousek vetsi. 😀 😀 😀 😀

kili fakt jo???

jecidlo no taky jsem premyslela ze tak do roka ho bude mit.

juli diky za radu. dneska v noci jsem jednou vynechala a nic se nestalo.

holky a ktery teda monitor doporucujete????

petrach diky za info no dneska uz to bylo jen 10g ale nemuzem chtit porad zazraky ne. 😀 😀 😀 Jinak ty jo mrkvicka a hned chutnala to je na gratulaci.

kili
autor
20. aug 2009

adajar, no fakt jo

adajar
20. aug 2009

kili no jsem z toho jelen. 😀 😀 😀

kikimaruska
20. aug 2009

Holky my měli Nannynku a nikdy se nesekla, měli je i v nemocnici. pak na nanynce už jen spali na intermediálu a na Krčku. Doma mi to řvalo asi 6x a to vždy v noci, když polomrtvá jsem to zapomněla vypnout...a to byl rachot 😀 , sousedi nás vždycky milovali. Když jsme se přestěhovalu do domečku, tak tam na dřevěnou postel v obýváku nebylo místo (byly jsme v rozestavěným, spali v obýváku), takže tam byla pojizdná cestovní a ta neměla pevné dno a ta deska fixlovala...(musí to mít pevný podklad). Kor jak byl v té závěsné části, tak jsme to pak dali pryč až bude posýlka a ta už ani nebyla. Používali jsme jí tedy do 8 měsíců. Ale slyšela sem vždycky jak funí a dejchá, vzbudilo mě všechno. Chodila sem ho kontrolovat a postupně sem se uklidnila, navíc každý víkend u našich a tam byl taky bez Nanny, jelikož se to má co nejmín převážet kvuli citlivosti. Po zdravé mimi bych to nekupovala, ale takhle určitě jo a protože byl Kubík takhle naroozený, druhé bude mít monitor preventivně tak jako tak...aspon do tech 8 měsíců... Ono když už se pak mimi převaluje na bok a stoupá si, už je to uplně jiné, než když je maličkaté a bezbranné. Co jsme taky hodně ocenili byly chůvičky, ty jsme využili dost.

Doporučuji NANNY od Jablotronu....ta cena už šla taky docela dolu...

denisee
20. aug 2009

Taky doporučuji Nanny jako kiki 🙂 i když spal Vojta na straně postýlky ,nikdy nebyl planý poplach, a to je opravdu cestovatel 😀 , na rošt postýlky nám tchán dal ještě sololitovou desku a na tu jsme dali Nanny a pak máme matraci a v pohodě.

petrach: kolik je Šimonkovy korigovaně, 3 měsíce???? a vy už máte dávat příkrmy?? My začali až v 5m.korig.

petrach
20. aug 2009

denise 3 a tyden,taky jsem se divila,když nam to dr řekla 😲
ale četla jsem nekde na netu,že u nedonošenych deti to nemusí byt přesne korigovane od ukončeneho 4 mesice,ale že o pulku co se narodili dřív..ale byla jsem z toho pekne vykulená
asi proto nam to povolila,že jsem ji řikala,že sotva stačím odsat jeho davku..a pry by jsme mohli už i kaši na noc,ale tu nedam,když spi i po mliku

adajar nekdy nepřibere nic,i to se stane,takže hlavne že se ma dobře..zitra ho od nas pozdravuj 😉 že je šikulka
k tem monitorum..oba jsou stejne kvalitní,takže rozhoduje spíš cena a nany je ted levnejší..nebo určite pujčuji v porodnici,my jeden mame po Elišce a druhy pujčeny,za 6 mesicu za 900kč,takže pořad levnejší jak koupit

adajar
20. aug 2009

kiki denis diky za info jeste teda jste to davali pod madraci??? jsem trosku nechapava jeste.

pet no u nas to pujcuji v nemocnici na Kladne za 1000 na pul roku tak jestli se treba nevyplati sikoupit pouzitou??? No s tim pribiranim je mi to jasny.

gabika25
20. aug 2009

ahojte,
dakujem za odpovede. 27.8. ideme na neurologiu, tak som zvedava co mi tam na to povedia. Chyba zraku a sluchu bola vylucena. Chodime tam pravidelne kazdy mesiac. Tak dufam, ze je to len tym, ze je leniva a nezaujimaju ju take "nudne veci". Napriklad televizor ju velmi zaujima. Ked mi nechce papat, tak jej zapnem tv a hned sa rozbehne.

denisee
21. aug 2009

adajar: monitor máme pod matrací na tom dřevěným roštu, na kterým máme, ale ještě položenou slabou dřevěnou desku.(mělo by to být na pevném podkladu). Ale znám holky co to dávaj na horu na matraci jen pod prostěradlo. Je to ale zbytečný, opravdu to má velkej dosah. Myslím, že je lepší koupit novou stojí 2500,-. Nevíš jak s tím jiný majitel zacházel a jestli to je 100% funkční.

Jden na kontrolu na rehabku, pak napíšu.

petrach
21. aug 2009

gabika budem držet palce,jsou to nervy vid? to zname všechny
adajar my ji mame pod prosteradlem,mame kokosovou matraci a přes tu to sníma huř..holt njsme chteli malemu dopřat neco lepšího 😀
denise budou určite krasne zpravy 😉

s tema přikrmama fakt vaham,jestli nepočkat,každy řika neco jineho a jsem z toho jelen ☹

maatkka
21. aug 2009

Ahojte...
Adajar - my mame monitor uplne klasicky na roste pod matracom.
Denisee - uz ste doma? Pochvalili vas za sedkanie?
Petrach - na prikrmy u predcasne narodenych deti su dva "nazory" a vraj obidva spravne takze zalezi na babatku.
1. zavadzaju sa podla korigovaneho veku - a babatku nic neutecie a nechyba
2. zavadzaju sa podla realneho veku - pretoze babo uz od narodenia dostava mliecko takze jeho traviaca sustava pracuje od narodenia nie od planovaneho terminu narodenia takze je dostatocne zrela
Tak si vyber 😉 Podla mna je dolezitejsie ako vek to ci je na to dietatko pripravene tak ze vie "zut" a prehltat pevnu sravu pevne drzi hlavicku sedi s oporou vypije viac ako liter mlieka denne...
Inak je super ze Simonkovi tak chuti 🙂 Isto bude rychlo priberat po prikrmoch. My sme sa s Lilinkou zo zaciatku trapili... Teraz sa mi to ani verit nechce - ked vidi ze jej nesiem jej misku uz popredu mlaska a niekedy nestiham lyzickovat ( 🙂 to je vyraz pozicany od deiny 🙂 )

denisee
21. aug 2009

petrach: pokud píšeš, že Šimonkovi to chutnalo, tak bych to asi neřešila. Stejně, to je jen takový ochutnávání 🙂 , ale já bych asi počkala, přibíráte dobře ne??? mi začli v těch 5.korig, protože V. přibíral už jen tak 100g týdně.

Dnešní KO na rehabce: nebyla tam naše rehabka, která si nás vždy bere na starost ani doktorka. Druhá rehabka zjistila co umíme nového, dali jsme ho na zem, lezl po 4, postavil se o židli, pak si sedl. Takže pohybové vzorce jsou v pořádku, zrušila nám cvik na kolínkách (protože už lezeme, díky bohu za to! )ten byl fakt blbej 😝
Takže máme 4 cviky, pouze nám upravila cvik na boku, aby přestal vytáčet nožky ven, když stojí a leze. Taky říkala, že je důležité teď opravdu poctivě cvičit dokud nechodí, že se to krásně všechno dá srovnat, vycvičit, ale jakmile děti chodí, už to jde hůř...už si to nějak do tý hlavinky zafixujou.. Takže jsme byli spokojený i když úplně budu, až přestanem cvičit, teď v tom hicu je to opruz!!!!!! 😠

bera28
21. aug 2009

Denisee, gratuluji k dnešní kontrole. V tom pařáku je to fakt hrůza. Tady už je zataženo, ale stejně máme na teploměru pořád 28 stupňů. Teď už i v bytě. Svišťové jsou protivný jak prase 😝

maatkka
21. aug 2009

Denisse aj ja gratulujem hlavne k zruseniu toho cviku na kolieknach ten som neznasala aj ja 😉
Tu je tiez stale strasne teplo. Lilinku tak zmohlo ze spi od 11!!! do teraz!!! Neviem co s nou. Nechcela som ju budit ale neviem co bude robit vnoci a uz by mala aj papat pit alebo co...

adajar
21. aug 2009

denis gratuluji ke kontrole. 😉 😉 Jsem rada ze se ti ulevilo aspon od jednoho cviku. No nas to ceka taky to cviceni nekdy tak jsem zvedava.

Jo a jak jste resili detskou obvodni doktorku chodite k normalni nebo k nejake co ma zkusenosti s nedonosenci???