Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
29. aug 2009

petrach díky trochu si mně uklidnila neurolog mi také řekl, abych to nedramatizovala, že je to u nás hraniční, tak snad všechno, co děláme k něčemu bude a budou vidět výsledky. Nejhorší je, že by to člověk chtěl mít všechno hned dobrý a ona je to spíš taková mravenčí práce

argousek
29. aug 2009

petrach písnu ti ještě do IP můj email a jestli má ta kamarádka počítač, dala bys jí ho, chtěla bych si s ní nějaký poznatky vyměnit a ještě se třeba na něco zeptat, jestli by jí to nevadilo a kdyby ne tak nic, ale nám pomůže sebemenší rada či postřeh díky moc 😉

petrach
29. aug 2009

předám,ona je taky taková dobrá duše..jo a taky mi dala čislo na tu rannou peči,u nas se to jmenuje jinak,no to je jedno,oni chodí taky,ješte k logopedce přimo k nim..
a myslím že u vas to bede fakt jine,jim to řekli hned v roce,pozna se to brzo,bud v klidu ju?

maova
29. aug 2009

Ahoj holky, já jsem se na vás přišla jenom podívat a pozdravit vás zase po delší době 🙂
My jsme teď měli dvě dovolené 🙂 Jednu na cyklo a druhou odpočívací na Krétě a teď se začínám chystat do práce, nechce se mi tam, ale řekla jsem, že v září, tak už půjdu. Začátek asi nebude nic moc, ale zase si zvyknu.

Koukám, že tady máte některé velká trápení, tak přeji, ať je brzy líp a všechny děti jsou zdravé, i když je to pro všechny náročné.

bera28
29. aug 2009

Sorbono, to není žádná hrozná diagnoza 🙂 To proste jen souvisí s nezralostí CNS. Hodně kluky klubíčkuj, to moc pomáhá. A tu Vojtovku určitě cvičte už teď. Jak budou starší a starší, tak to samo bude odeznívat a tím klubíčkováním a cvičením se tomu také hodně pomůže. Kdybys viděla Kubajze jaký to byl dráždivec a teĎ JE TO MOJE ÚŽASNÝ, HODNÝ ZLATÍČKO.

Maatkka, Lilince vše nej k narozkám.

Adajar, tak už čekám na to první kilčo🙂

Maova, alespoň jste si krásně užili dovču. A věřím, že se Ti do práce moc nechce. Měj se nádherně.

maatkka
29. aug 2009

Babenky moooc vam vsetkym dakujeme za gratulacie 🙂 😉

adajar
29. aug 2009

Ahojky holky me dneska nekdo vymenil snad dite pri chovani pac takhle hodnej za celej tejden nebyl holky to byla slast. A pri vazeni jsme dneska meli 1020g holky on nabral 70G za 2 dny no je to prej docela dost. Dychani je lepsi no, ale kakani prestal tolerovat moje mlicko takze mame 6ml/3 hodinach, ale napul s UM a na pul moje jednou aji me podruhe UM kvuli laktoze pry je velka pravdepodobnost ze zacne Lactozu znova tolerovat, ale diky tomu zanetu a ATb ma ty streva nic moc no. Jinak zacina byt vyderac pknej kdyz neco chce teda. 😀 😀 😀 😀

maatkka
29. aug 2009

Jeeej adajar tak mate cez kilo 🙂 Gratulujem. Mate presne nasu porodnu vahu 😉

adajar
29. aug 2009

maatka jo jo mame uz je to vetsi chlap. 😀 😀 😀

bera28
29. aug 2009

Holky, chci vám dát tip na dětské botičky. Anetce kupuji botky od Essi, jsou se žirafou. V Praze jsem se minulý týden dívala po celokožených na podzim a měli všechny s cenou přes 800 Kč. No a tady v Mostě jsem navštívila obuv RENO, oni berou také tuto značku a teď je mají v akci. Stály 490 Kč! Tak jestli někdo botky sháníte, zkuste se do Rena juknout. Mně překvapili, že je také prodávají.
No a pak jsem se ještě dívala v C&A, tam zase mají nádherné zimní čepice a rukavice. Ale to nechávám až na Prahu. Ještě je léto a člověk už aby nakupoval zimní věci nebo pak už zase v obchodech nebudou.

Adajar, tak první kilčo je tady. Huráááá!

petrach
29. aug 2009

maova jsem rada žes nakukla 😉 a že sis odpočinula,potřebovali jste to oba i s manžou jako sul..
v praci se zajedeš a budeš mezi lidmi,uvydíš že to nebude tak zle--hlavne at se daš zase dohromady zdravotne.to ti moc přeju a at už je jen dobře 🙂

adajar paní to chce oslavu 🙂 tohle je i naše nejnožší vaha na kterou shodil Šimonek 😀
s tim travením veřím že se trapiš,ale žadne mimčo není hned v pohode,a tohle se upraví..a jak se zanetem,ješte ho máte? kolik crp nevíš?

bera ja řeším kombinezu na zimu a tipuju jakou muže mit velikost 😀

adajar
29. aug 2009

pet my uz zanet davno nemame, ale nasledky jsou no a jsem celkem ok protoze nas natohle vsechno pripravovali ze to maji vsechny deti a doktori i sestricky jsou ok vsechno dokola trpelive vysvetluji a promlouvaji si s tema mamkama. Jinak oslava bude zitra i s tatinkem. 😉

petrach
30. aug 2009

ahoj holky 😉 ,
chci se zeptat stavkuji vam občas deti u vojtovky?
mali dnes cvičí des a hruza,ani nebrečí,při cviku na zadech je to nejhorší,zjistil že se muže chytit meho trička a pořad me tahá a max pokrčí nohy a to ješte teda nic moc a ruku vubec ikdyž mu ji oddelavam tak to nepomuže 😒

adajar
31. aug 2009
bera28
31. aug 2009

Adajar, to je cvrčínek🙂
Petrach, jasně že stávkovaly. Když to trvalo delší dobu, tak nám vyměnili cvik a jelo se dál.

denisee
31. aug 2009

Holky: tak jsme se vrátili z víkendu u babi a dědy od manžela. 🙂 Bylo to fajn, akorát já chytla od Vojty pěknou rýmu ☹ no a on to zase včera dostal zpátky ode mě ☹ . Tak jsme oba unudlený, otrávený. Občas mě tam štvalo pár lidí, jak pořád pozorujou Vojtu jak se jako vyvíjí, jestli jako není nějak opožděnej 😠 a že minule byl takovej a makovej a teď už je takovej jinej, jak ho dlouho neviděli. Poslala bych je nejradši někam, proč ho m usej, tak zkoumat 😠 Jsme tam pod mikroskopem ☹ Manžel učí, tak mu začaly opět prac.povinnosti. Na mě je už zas cvičení a nějak se do toho nemůžem dostat 😒

Maatkka: Taky opožděně, Julince vše nejlepší k narozeninkám, ať vám dělá radost 😉

Petrach: děti občas stávkujou, hlavně když už si na ten cvik zvyknou, nemusí být ty projevy cviku tak výrazné, stačí svalový zaškub, Vojta si hrál s rukama, nohama....., rehabka říkala, nechat ho, ať si děl co chce a cvičit dál.

Argousku: mrzí mě, čím si teď procházíte, nejistota......doufám a přeju, ať se vše vyvrátí, asi zkusíte i jiného psychologa viď?

Vladi: plavčo skončilo, bylo to fajn, chodili jsme čtvrtky. A teď pokračujem od září dál 🙂 A vy jste měly teď u fanatičky pausu???? nebo jak, že píšeš, že k ní zpátky nechceš????

Jinak,

sorbona13
31. aug 2009

Ahoj holky, hlásím se už zase z Prahy, zaplaťpánbůh je to stěhování za námi, tedy zatím jen poločas, ještě nás čeká stěhování do baráku do 14 dnů. Minulý týden jsem všechno zapakovala do krabic a v pátek už padala s prominutím na hubu, ale dalo se to zvládnout. Kluci mi poslední dobou hodně ublinkávají po jídle, je to normální? Asi jim zkusím dát maltofer do čaje, možná jim nedělá dobře s odstříkaným mlíkem, i když dřív to tolerovali dobře.

bera: nám zatím neřekli, že máme cvičit vojtovku, tak se zeptám ve středu pediatričky, jestli by nás neposlala k nějaké RHB sestře, aby se na kluky podívala a řekla, co a jak máme cvičit. A dík za ten tip s tím klubíčkováním, to budu praktikovat hned 🙂

adajar: vy teda jedete, to je úžasný, my se dostali na tuhle váhu daleko později a to jsme neměli žádnou infekci.

petrach: snažila jsem se sehnat to řecké seno, ale nikde ho nemají a ani v lékárně mi ho nechtějí objednat. Jediné, co mi poradila lékarnice v Podolí je čaj pro kojící od Weledy, tam je prý to řecké seno obsaženo.

maova: to je bezva, že jsi si odpočinula, taky bych cyklo dovču brala, tak snad příští rok už s klukama ve vozíku 🙂

merj
31. aug 2009

Ahojte,

sorbona: dej si v google frazi " řecké seno" kč a objevi se nekolik odkazu, kde se oa recke seno objednat.

petrach: stavkoval i mysacek, ale doma, kdyz jsem na rhb ukazovala, jak nam to nejde, tak cvicil, jak kdyz na natacet instruktazni video, zkus se domluvit na rhb at ti da nejaky alternetivni cvik, at se dari

adajar
31. aug 2009

Ahoj holky tak dneska mame 1065g a jinak streva teda brisko uz je lepsi. 😀 😀 😀 doctu vecer nebo zitra.

bera28
31. aug 2009

Denisee, tak ať jste oba brzy fit. Některý lidi jsou fakt otravný. Já zase všude poslouchám, jak jsou svišťové hubený. A jak je to prý možné, když z porodnice šli tlustí. Už mě to taky štve. Včera známá prohlásila, že bych jim měla dávat knedlíky, aby přibrali.

Sorbono, stěhování, to je něco. Ale zase být ve svém domečku, to musí být paráda. Stěhujete se daleko za Prahu?? Ublinkávání může být způsobeno refluxem. Mají to i donošené děti, natož nedonošenci. Zkus jim dát před kojením Nutriton (po lžičkách v MM) a uvidíš. POkud se to zlepší, tak je to reflux a Nutriton pomůže a časem (do roka) to odezní samo.

Adajar, jen tak dál 😉

maartinkaa
31. aug 2009

Sorbona, nam kazali davat maltofer do lyzicky s vodou a nie s mliekom, a az potom som im strcila flasu 😀

jecidlo
31. aug 2009

Maatka: trochu opozdene ale VELKE gratulace k narozeninam!!!Julince vsechno nej nej nej 😵

my meli zase veselo, v patek vecer se mi udelalo zle a asi strevni chripka, nevim, celou noc jsem litala a zvracela jak amina, mela jsem strach o mimca, ale byli v klidu az do dneska, Matej od rana urvanej, vubec nesel uklidnit a v pul 2 se konecne poblil, pak jeste hodinu zvracel na prazdno, kdy uz tam nic nemel, ale zaloudek porad zlobil. Mela jsem desnej strach, ale pak usnul, uplne bledej, sedej, tmave oci, des! ale ted uz kojeni udrzel, tak snad bude dobre, jsem z toho vzdycky hrozne vystresla.

Petrach: tak Maruska chvilema vypada, ze zapomnela i past kone a Matej na druhou stranu uz pod sebe strka kolinka a zveda zadek a zacina couvat🙂) jsem zvedava jestli ho ta Maruska nekdy dozene....a potom jestli Mateje uhlidame bo kazdej kdo ho vidi, tak svorne tvrdi, ze to dite je porad " pod proudem"

maartinkaa
31. aug 2009

Nam dnes volala doktorka, ze mame zle vysledky s krvi a zvisila nam pocet kvapiek maltoferu, mate skusenosti s chudokrvnostou? ☹

maatkka
31. aug 2009

Jeeej adajar az mi slzicka vysla to je paradna fotecka a ten komentar k nej 😀 😀 😀 nema chybu 😀 aj ja som dala do albumu par novych fotiek
Petrach mne Julia robila pri cviceni to iste co pisala merj - doma lezala a ked som to chcela ukazat rehabke tak cvicila ukazkovo 🙂
Denisee jecidlo - dakujemeee 😉

maatkka
31. aug 2009

Martinka skoro vsetky predcasniatka su chudokrvne. Vy ste mali transfuziu?

maartinkaa
31. aug 2009

nie, zatial sme ju nemali a dufam, ze sa tomu vyhneme 😢 , ale mam z toho taky zvieravy pocit v zaludku 😢

bera28
31. aug 2009

Maartinka, myslím, že všechny děti tady měly nebo mají anemii. Někdy je třeba transfúze, někdy stačí jen železo. Každopádně to není nic dramatického a jak mimča rostou, tak se jim tvorba červených krvinek zlepšuje. Buď v klidu, nic to není.

maatkka
31. aug 2009

Drzim palce ale pri "najhorsom" ak by vam hrozila tak urco nestresuj zbytocne uz to tu baby riesili ze to nie je nic strasne. My sme mali dve a pred tou prvou som sa tiez straaasne bala a na tu druhu som sa skoro "tesila" lebo som videla ako ta prva Lilinke pomohla - to bolo vtedy celkom ine dietatko.
A kolko kvapiek Maltoferu denne beriete?

maartinkaa
31. aug 2009

diky dievcata za povzbudenie, snad sa to upravy 🙂

Maatkka, teraz nam to zvysila na 6 kvapiek denne, cize 2 krat 3

maartinkaa
31. aug 2009

Brunko maltofer nebral lebo to mal v norme a Hugo bral. Takze Hugo je na tom teraz lepsie ako Bruno 😢