Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
15. okt 2009

Ahoj holky, tak u nás taky celý den sněží, já rvala ráno Klárku znova k doktorce, no nic moc. Včera vypadala trošku líp, chtěla i polívku, večer měla jen 37,8, jenže v noci zas čtyřicítky, tak jsme šly. CRP stouplo na 34, ale jsem klidná díky odkazu od jecidla - MOC DÍKY!!!!! Navíc Klárce začaly krvácet dásně a má plnou pusinku aftů, hrůza. Dneska je chudinka úplně hotová, pořád horečka, do toho ta pusinka a oteklý krk, ☹ . Já už jsem celkem na nervy hlavně z jejího stavu samozřejmě a pak i z krtečka,který u nás teď jede od rána do večera 😝

Mispuli, já budu v sobotu sama doma, nemám hlídání, tak se omlouvám, ale rááááda bych, to mi věř. Já vím, že jsi mi minulý týden volala, ale já měla rozbitý telefon, tak bych Tě neslyšela, omlouvám se. Už jsem mobilní, tak se domluvíme na jindy. Doufám, že jsi přežila trhání zubu v pohodě a moc netrpíš!!!

Bera, náš neatestovaný pes by taky často okusován, jedlo se s ním z misky, cucal dudlíky... ať žije hygiena. Teď momentálně slouží jako kůň a moc ho to nebaví 🙂
Taťka tak nějak přežívá, vypadá trochu líp, ale už s ním nic nedělají ani žádné léky mu nedali. Když je mu dobře, tak zase pracuje venku kolem baráku, zase krmí ty svý králíky, bolesti nemá, tak ťuk, ťuk, ťuk....

Pavcik, tady v Táboře na rehábce všem říkají, že mamky nemusí vidět, že dítě něco dělá, že i když Ty nic nevidíš, dítě pracuje... V Budějkách by rádi, aby to člověk viděl... je to těžký. Ale říkají nám tam, že je důležité ty body stimulovat, i když se Ti nezdá, že by malý cvičil, že i ta pouhá stimulace pomáhá.

fajn
15. okt 2009

tak k nám už může přijít mikuláš s čertem. S Didkou jsem dopekla perníčky ,už jsem nevěděla čím ji zabavit

Teď je v televizi počasí a Zárybnická říká vítr 25m/ za sekundu a Didka ji říká to si můžeš nechat ty za sekundu

petrach
15. okt 2009

jecidlo ted jsem kekala na telku,u vas je fakt hruza..u nas pada,ale hned taje,takže ješte že tak..doufám že přítel dojel v pořadku

fajn ty jsi akční mamino 😉 do mikulaše už nebudou 😉
mispuli co zub?
vladi taky jsem myslela jak je na tom tatka a bála se zeptat,aspon že nemá bolesti a přeju at to tak zustane..
a co teda Klarce dr našla že jí je?

holky prcek furt,ale furt řve,me už jebne..bud spí nebo brečí,dnes je doma i manža tak hlída i on a ja chvilku se zašila a četla si,došla mi ta knížka 😉 ale zítra už na nej budu sama 😒 nevím co s ním je

merj
15. okt 2009

Ahojte,

jeste, ze Fajn ma Didku, jeji slova mne vzdy zahrejou a rozveseli. Fajn, mas doma dobrou sibalku.

Ta zima je doopravdy hnusna a to u nas se snih nedrzi. Ale i tak nic povzbudiveho ☹.

Bera, tak mi mame opacny "problem". Maly mel Nutrilon Allergy Care a ted ho prevadime na HA, v kasi neni problem, ale kdyz mu ho dam vypit, tak ho prska, je to na nej moc sladke.

Holky, my ted absolvujeme prohlidkyv korigovanem roce a ceka nas vysetreni na psychologii. Prosim vas, mate ho nekdo za sebou? Pokud ano. Co se na takovem vysetreni dela? diky za odpovedi.

bera28
15. okt 2009

Mispuli, co zubař??
Vladi, jj, u nás se psem to samé🙂
Fajn, vy jste teda s Didkou akční😀
Petrach, pevné nervy na dnešní noc.
Merj, my jsme byli u psycholožky také. Chtěla po nich takové věci jako dávání kostiček do hrnečku, hledání otvoru do průhledné krabičky, ve které byla hračka, listování v knížce a prohlížení obrázků, hraní skořápek🙂, čmárání a spoustu dalších blbostí😀

Tak se mi konečně podařilo dát na YouTube videa prcků, uff.
Jestli chcete vidět ty moje predátory, tak jukněte na:
http://www.youtube.com/user/Bera2804

vladimuraz
15. okt 2009

Petrach, řekla jen, že má zanícený krček, rostou jí 3 zuby a ty afty... nijak to nepojmenovala, jen řekla, že zítra už by měla být bez teplot, tak doufám, že to bude pravda, už je mi jí fakt líto, dneska zas celý den 38,5-39. Akorát teď před spaním jsem to srazila Nurofenem na 37, doufám, že to hned zas nevyleze.

Merj, my jdeme k psychologovi za týden, ale ty testy budou určitě jiné, Klárce už byly 2 roky. Myslím, že je to jiné od psychologa k psychologovi, holky z Prahy mi říkaly úplně jiné úkoly, než pak musely dělat děti v Budějovicích- stejně staré děti. Zkus se poptat někoho, kdo s Vámi byl v nemocnici.

petrach
15. okt 2009

bera teda ti jsou akční,sedneš vubec? jak Kubík lezl k te skříni,to je teda číslo,pořad je musíš hlídat že jo?? ono jsou oba tak šikovní,jak všechno dohnali 😉

vladi snad už zítra bude líp..

denisee
15. okt 2009

vladi: díky za tip, ale je fakt, že už jsem v B.centru pár věcí koupila a byli stejně levné jak na netu. Chci se zeptat k psychologovi se s dětma chodí kdy nebo kdo vás pošle? My ještě nebyli.

Peti : poslal jsem ti odkaz na videa do IP

Bera : už sem chtěla jít spát, ale neodolala jsem a koukla na videa. Dětičky jsou perfektní 🙂 , jak K. leze s těma kelímkama, úplně vidím našeho Vojtu 😀 a musím říct, že já bych už kameru odhazovala, když by Vojta lezl do té skříně po těch krabicích, ale asi už jsi zvyklá 😉 jsou krásný a šikovný!

mispuli
16. okt 2009

ahoj holky,díky,že jste na mě myslely,měla jsem z toho hrůzu,ale nakonec v pohodě,pořád jsem čekala,že mě to začne bolet,až odezní to umrtvení a ono pořád nic,tak snad už se nic neobjeví 😉

fajn,až se budete nudit,tak napečte další várku a pošlete nám,perníčky miy rádi,ale já jsem bohužel na pečení úpně tupá a nemožná 😖

denis:já si myslím,že je to okres od okresu a doktor od doktora,honzík byl u psychologa poprvý až ve letech

bera jsou úpně skvělí,já mám taky horolezkyni a šílím natož dva 😀

jecidlo žijete,tolika sněhu,to už můžete stavět sněhuláky

pavcik
16. okt 2009

Holky díky za uklidnění.
No mě to vždycky až dožene k breku když vidim že by tu packu měl pootevřít a naopak jí má silně zaťatou v křeči. Ale snad máte pravdu. Když ale vidim jak tu právou má zdravou,s ní dělá všechno a ta levá jenom volně položená u těla....
S partnerem jsme si už psali ježíškovi dárky k Vánocům 😎 a jak tam u rhb s námi byl tak první co bylo že řekl se slzami v očích že žádný dárky nechce jen aby malý udělal do Vánoc nějaký pokrok. Tak mi to všechno bylo líto...a od tý doby to řiká každý den,do telefonu se ptá kolikrát jsme cvičili a chce se to taky naučit aby cvičil s nim i on sám.
Docela si ani neuvědomoval co ta rhb a vojtovka obnáší a ted je trošku v šoku.

Jinak se chci zeptat na Váš názor. Jelikož už docela přituhlo a malýho teple obleču a do kočáru dám ještě fusak tak se mi tam už malý moc nevejde a leží tam nehybně chudinka. Tak jsme včera zkusili nasadit sporťák do kterého správně ten fusak patří. No hnedle je to pohodička....ale......vim že v korbě malý leží rovně na zádíčkách a v tom sporťáku ikdyž je to dole je to krapet zvednutý. Ale já si řikám,že když je taková zima,že s ním stejně na dlouhý procházky nechodím tak na tu chvilku by mu to snad nemuselo uškodit. Doma máme taky lehátko od Chica a i ta nejnižší poloha je trochu zvednutá a spinká si tam vesele a spokojeně.
Myslíte si že by jsem ho měla nechat ještě v tý korbě?

petrach
16. okt 2009

pavcik tohle jsem dneska řešila s rhb,sporták a pry ví že jsou krapet vyvíšené a že to vubec neva,jen nesmí sedet...
jo k tem pokrokum..to znam,až moc dobře a asi všechny tady..jde to hodne pomalu,občas se dlouho nic nenaučí,nebo spíš mi to nepoznáme a pak je skok..Matysek je ješte gestačne hodne maličky,takže ma narok..
přítel je skvelí,že chce cvičit taky,to u nas nehrozí a dost me to vadí..bolí me ruce a nemužu se nadlouho hnout z domu bez maleho..

jo a k te ručičce,my mame pravou taky línejší,až ted delá vic pokroky a s ní,jinak je víc celkove šikovnejší na levou stranu..oni to doženou,neboj,jen nas to bude stat par let života tím strachem 😉
me pomáhá se sem vypsat,chod častej a uvydíš že ti bude hned líp..jsou tu detičky taaak šikovnéééé,že me to vždycky nakopne jít dál 🙂

jani2
16. okt 2009

Ahojte, ešte som tu u vás nebola, ale musím ukľudniť Pavcik, lebo mi moc pripomenula mňa samú pred rokom.
Pavcik - tiež mám bambulku narodenú v 26tt (830g) a tiež mala krvácanie do mozgových komôr. Tiež sme cvičili Vojtovku a naplakala som sa ako kôň, keď som videla ako jednou stranou absolútne na cvičenie nereaguje. Tiež keď som nad ňu dala hrazdičku ľavou rúčkou hračky pekne chytala, ale pravú ani len z podložky nenadvihla. Ležala jej tam ako ochrnutá a mne bolo až zle pri tom pohľade. Vždy som jej ju musela trochu nadvihnúť aby konečne zabrala a pohla ňou smerom nahor.....takže sa neboj, dá sa to rozcvičiť a upraví sa to.
Malá nakoniec začala štvornožkovať ako 12 mesačná a chodiť ako 16 mesačná (nekorig. vek), cvičiť sme prestali, keď začala štvornožkovať a dnes na nej nie je vidno rozdiel od donosených detí. Pred mesiacom sme boli aj u psychologičky, aj tá ju moc pochválila, vraj určite raz budeme mať šikovnú prváčku. Samozrejme, mala aj nejaké drobné výhrady, ale to sa vraj časom ešte doladí........a to malá Janinka bola v nemocnici celých prvých 5 mesiacov, no aj dr. vravel, že sme trhli rekord, čo sa týka času pobytu nedonoseniatok ☹ . Takže neboj, tieto naše detičky sú úžasní bojovníci 🙂

petrach
16. okt 2009

jani čtu tvuj příspevek a teda klobouk dolu..zvladli jste toho hodne 🙂
holky tohle je potřeba číst,hned je mi líp na duši..jani dekuju a moc gratuluju,jak to Janinka zvládla 😉

maatkka
16. okt 2009

Ahojte
Jani aj mne tvoj prispevok hned zdvihol naladu a povzbudil ma kedze aj my sme mali krvacanie do mozgu. No a pridavam sa k petrach Janka to zvladla paraaadne. Pozeram ze si z KNM tak to nie sme od seba moc daleko 😉 V ktorej nemocnici ste lezali? A drzim palce nech pribudnes k tehulkam ked sa snazite o babatko. Velmi ta obdivujem ze mate tu odvahu ist do toho po tom vsetkom tak relativne rychlo opat. Preco si rodila predcasne ak sa mozem spytat?
Pavcik my sme mali to krvacanie viac vlavo a najviac to bolo asi vidiet ked malu vysetrovala neurologicka a vzdy v jednej polohe ked sa mala tak nejako reflexne prehnut raz do jednej strany raz do druhej tak na jednu stranu to robila ukazkovo a na druhu ani naznak. Aj pretacala sa zo zaciatku vzdy len na jednu stranu aj ked to uz vedela doobidvoch. Teraz uz neviem odhadnut ktoru stranu ma silnejsiu dokonca ani ci bude pravacka alebo lavacka 🙂
Denisee aj ja chcem vidiet Vojtikove videjka 🙂
My sme boli s mm nejaki chori ale nastastie to nase imunne dietko to znova preckalo v zdravi 🙂 klop-klop-klop.

adajar
16. okt 2009

Ahoj holky hlasim dalsi uspech vypili jsme dneska 10ml z prsa. Jinak jede jak drak najednou i lip papa a uz ho mam i na noc u sebe.

denisee
16. okt 2009

adajar: bezva, je to šikula, krásně se snaží drobeček, vy to zvládnete já vám věřím 🙂

maatkka: vaše Lili, to všechno taky krásně zvládá jako malá Janinka od jani2, je to až neuvěřitelný po tom všem, čím si musely projít ☹ , ona je takový smíšek viď, když koukám na vaše fotečky a když dětičky spinkaj jsou to andílci 🙂 odkaz na videa máš v IP 😉

jani2
16. okt 2009

Maatkka - práve som tu napísala strašne dlhý príspevok ale mi ho nevzalo a niekde sa stratil ☹ Ale nevadí, už v skratke napíšem zas. Rodila som predčasne kvôli infekcii nemocničnou baktériou klebsielou. Čakala som dvojčiatka a v 21tt ma dr. poslal na serkláž, lebo sa mi skracoval kŕčok. Ale po serkláži nastali problémy, tvrdnutie brucha, výtok, svrbenie...dotiahla som to do 26tt a vtedy mi odtiekla plod. voda. Hneď ma záchrankou odviezli do Martina, kde som aj v ten večer porodila. Až v Martine som sa dozvedela, čo som mala za infekciu a bola som veľmi nahnevaná, že mi nedávali žiadne lieky na dozretie orgánov, keĎ vedeli akú ťažkú infekciu mám.
...a si zo Žiliny, tak to sme fakt blízko, možno nás osud aj dokopy dovedie 😉.
Adajar - vy to krásne zvládate, ani sa nenazdáš a za chvíľu pôjdete domov! ...iste kontrolujú malému aj očičká, dúfajme že aj toto tak pekne zvládne.

andraa
17. okt 2009

adajar: moc gratuluji k úspěchu. Já jsem ti to říkala, že jak se jednou přisaje. Tak přeji hodně nových pokroků a úspěchů.
I ostatním maminkám gratuluji k velkým pokrokům.
Jinak my máme 1015g a už jsme jen na mateřském mlíčku a jen mu do něj přidávají vitamínky, ale už nemá ani sondičku a ani infúzku v ručičce. Ptala jsem se na klokánkování, ale včera měl trošičku výpadky v dýchaní a je pravda, že si budu jistější a klidnější, když to bude s tím dýcháním zvládat líp a potom budeme klokánkovat a taky nemůžu po něm chtít, aby za 14 dní zvládl úplně všechno. I paní doktorka říkala, že by ještě počkala i hlavně kvůli infekci. Ale včera mi zase držel prst a to je moc velká odměna. 🙂

petrach
17. okt 2009

adajar super super 😉
andraa krasne přibívate,klokankováni se dočkáš,neboj..s tou infekcí mají dr pravdu,radši počkat..stejne ke Maxík mooooc šikovny 🙂

holky došla mi ta knížka narodilo se předčasne a lituju že nebyla už když se Šimonek narodil..je tam popsano vše o jipce,léčení atd..dal jsem se nedostala..

andraa myslím že by ti moc pomohla..

adajar
17. okt 2009

andraa teda vy jedete jak draci uplne jsem zvas paf jak uzasne bojujete. 😉 😉 😉

petrach no ja ji vcera dostala od manzela a super jsem nadsena a muzu rict ze vsechno co tam pisou ty pocity jsem mela a aspon vim ze je to normalni. 😉 😉 😉 😉

andraa
17. okt 2009

holky díky za pochvalu, jen doufám, že to tak půjde i dál bez té infúze.
Jo a chtěla jsem se zeptat, ta knížka se dá koupit i v knihkupectví???

adajar
17. okt 2009

andraa da manzel ji tam kupoval. A stoji kolem 340kc

andraa
17. okt 2009

tak to si ji v pondělí půjdu koupit, pokud ji teda i u nás budou mít
adajar a co ty a malý, musí to být už skvělé, když ho máš pořád u sebe. Závidím a to strašně moc

adajar
17. okt 2009

andraa malej je uzasnej obcas zlobi. Ale jinak zlaticko.

petrach
17. okt 2009

andraa pokud neseženeš objednej přes net u Portálu,tam ji májí určite...
neboj ani se to fakt nezda,ale uteče ti to hrozne rychle a budeš psat taky od malého 😉
dneska mate 2 tydny,tak gratuluju 😉

bera28
17. okt 2009

Holky, díky za pochvaly svišťů 😉 Je pravda, že si s nima moc neposedím, akorát když spí nebo se rozhodnou, že si budou hrát spolu. Jsem už z nich tak vytrénovaná, že je nechávám napospas🙂 Když někam vylezou, tak už se naučili, že se taky musí sami dostat dolů, a to bez pádu. Zatím ťuk, ťuk, ale funguje to. Včera mě teda zase překvapil Kubajz, který vylezl ze země do své jídelní židličky, ale byla v té nejvyšší poloze. Fakt nechápu, jak to dokázal. Dokonce v ní stál a opíral se o zádovou opěrku. Fakt jsou to hrozný horolezci.
Jani, teda klobouk dolů! To zvládla malá perfektně, na to, že byla tam mooooc dlouho v nemocnici.
Andra a Adajar, obě máte prostě statečný a šikovný kluky! Andra a Maxíka krmí stříkačkou nebo jak??

andraa
17. okt 2009

beru: Maxík má přes pusinku hadičku do bříška a do té hadičky mu stříkačkou pomaličku dávají mlíčko. Ještě si nesaje sám ze stříkačky.

andraa
18. okt 2009

😢 😢 😢 holky prosím vás, měl nějaký váš brouček operaci střeva. Maxíka včera večer operovali. Mám strašný strach, moc se o něho bojím. 😢 😢 😢

bera28
18. okt 2009

Andra, držím palce, aby bylo vše OK!! Žádnou operaci ani jeden z mých svišťů neměl, ale vím, že někteří jiní nedonošenci ji podstoupili a na žádné špatné zprávy si nevzpomínám, takže určitě všechno dopadlo dobře!

andraa
18. okt 2009

to je strašný, pokaždé když volám do nemocnice, tak mám hrozný strach a dnes jsem ho měla 2x tak velký a pak hrozná zpráva a teď se cítím, jako by se mi zhroutil celý svět.