Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
28. dec 2009

hotovo 😝 to je hader,ješte přibylo 😀
malí mel večer 38,4 ☹ takže ráno jedem..ješte me napadla 6 nemoc,tak uvydíme..divné je že to tak lítá nahoru dolu

bera já myslím,že mají moře času,nekteré deti to ani nebaví,kor když jsou dva,tak mají jinou zabavu 😀
a jak je tobe,už je líp?

andulka4
28. dec 2009

Bera jééé to mne nenapadlo že by měl umět navlékat na tyč podle velikostí. S touto htačkou už si dávno nehraje....prostě to navleče a jde pryč 🙂

Matka tvary vkládá asi 3měsíce/tedy od toho 20tého....umí samozžejmě říct i "trojuhelník, čtverec, kolečko a srdíčko, hvězdička"

s čím si ale nikdy nehrál jsou kostky, takže jsem ani nevěděla že je umí dát na sebe.....ale nedávno jsem byla u kamarádky a tam jich postavil na sebe všech 12 a pak zbořil

myslím že je to individuální a každý umí něco jiného protože mají rádi různé věci

D si např. hraje z 90% jen s autama nebo vláčkama

fajn
29. dec 2009

tak Didka taky od včera teplotu38,5 tak jsem ještě ve 4 jela k dr. a dnes ráno znovu na poslech a zítra budou výsledky z výtěru. Měla podezření na laryngitidu (doufám že ty i y mám dobře) 🙂 ale dnes už prej tam tu záklopku má.
Jinak Didka si moc sa ma nechce hrát furt mrčí že máme jít někdo sní. Teď taky kňučí jak drahej pes,když může jít ven tak ne a když má teplotu tak by šla.
Žehlení mám na dnes ale to u toho budu stát asi do večera. Včera jsem dala prádlo do pračky a potvora nenapouštěla vodu tak jsem volala opraváře a ten do hodiny dojel a opravil. Prej si říkal co bude dnes dělat a že jsem ho hned zaměstnala 😀 .

Matka musíš to párx Julince ukázat a ona to brzo bude opakovat protože je to holka moc ěikovná.

vladimuraz
29. dec 2009

Ahoj holky, zdravím všechny. Přišla jsem nakouknout, jak se máte a koukám, že nejsme v tom marození samy. Klárka dostala včera odpoledne horečku 38,5 a má jí doteď. Jinak jí nic není, rýma, kašel, nic. Tak nevím, k doktorce jsme ani nešly, stejně by na ní nic nenašla, není ani nijak protivná, hraje si.... Doufám, že to bude zase k zubákům, taky nám chybí poslední 4 stoličky jak beřiným svišťákům 😉
Jinak k těm hračkám - u nás leží všechno v koutě a fungují jen knížky a bohužel video s krtečkem a Peppinou. A nově razítka - jsou samozřejmě s krtkem, už je máme natiskaný všude, naštěstí K. pochopila, že se tiská jen na papíry 🙂 . Manuální hračky se bohužel neujaly, vkládačku vložila přesně jednou a naštěstí to bylo u té psycholožky, takže v pravý čas, doma si toho nevšimne. Maximálně to vysype, otevře tu největší díru a všechno tam naháže. Ale zametání, vytírání, utírání prachu a hrabání sněhu (když byl) - to je velký hit. Po mamince to nemá, mně to až tak nebaví 😀

Holky, jak tu píšete o žehlení, to byla moje noční můra, vždycky to tu zůstalo třeba měsíc a pak jsem žehlila několik hodin v kuse, šílenost. Ale kámošky mně tak dlouho básnily o sušičce, až jsem si jí koupila a maximální spokojenost - mám tu za měsíc na žehlení asi 10 kousků prádla a pozor - já jsem na žehlení byla vždycky dost náročná, krom ponožek se muselo žehlit všechno. Takže jsem teď velká propagátorka sušiček na prádlo, fakt to ušetří moře práce, které máme i beztak dost 😝

petrach
29. dec 2009

holky tak kukám že se to tu rozurutá marodama 😒 my jsme k dr nejeli,je tam ješte zítra..manža tvrdí že to jsou zuby,jinak mu taky nic není..celí den bez teplot a večer 38,4..a nateklé ma ale horní dasne
nelezou první dolní jedničky? me se to teda nezdá no 😒

fajn jak jste dopadli u dr? myslím vysledky?
já mám depku,venku jsme nebyli už 3 dny,manža v práci..me to tak nebaví je furt bavit 😝

petrach
29. dec 2009

ješte se chci zeptat,když mu ty teploty tak lítají,mame cvičit,když je nemá? mám vyčitky že necvičíme

bera28
29. dec 2009

Peti, Fajn, Vladi, tak ať jsou prckové brzy fit. Člověk by řekl že v těch mrazech musí bacily vymrznout a ono ne. Peti, dej vědět, jak jste dopadli u doktorky.

Vladi, sušičku bych taky brala, jenže nám už by se nikam nevešla 😠

denisee
29. dec 2009

Petrach: já bych necvičila a myslím, že výčitky mít nemusíš, vždyť Šimonek je šikovnej a neuroložka vám dokonce doporučila cvičit jen 2x. Hlavně, ať je mu brzy dobře.

Holky, ať jsou brzy všechny dětičky zas fit. My odjíždíme, až se V vzbudí opět ke tchýni a vrátíme se po N.roce, ale budu mít PC sebou, tak občas kouknu. Až se vrátíme, tak už bude Vojtík asi ostříhanej strojkem
😀 , tchýně se na něj chystá.
Jinak můžete kouknout opět na nějaká nová videa:

http://www.youtube.com/user/stalinoha

andulka4
29. dec 2009

Denisee já jsem z toho Vojty úplně hotová-je překrásný 😎 to bude takový lamač dívčích srdcí....jen se těš mamko 😝

petrach
29. dec 2009

taky jsem to skoukla a i starší videa,a teda je to fakt užasné,jaké udelal pokroky..už krasne chodí a nedavno jsi psala že se plazí..hrozne to uteklo..

bera28
29. dec 2009

Denisee, to jsou krásné záběry🙂 Jak hezky už chodí.

Petrach, tak to by vážně mohly být zuby. A rozhodně si nemusíš dělat výčitky, že necvičíš. Já to teď taky děsně flákám 😝

Holky, můžete mi, prosím, poradit, jak naučit sviště, aby sami jedli?? Já to ještě nezkoušela, ale vím, že už jsou na to dooooost staří. Já totiž nemám trpělivost a při představě jak jim to bude dlouho trvat a jak bude všechno zapatlané a vše ve dvojím vydání, tak mě jímá hrůza a radši je krmím sama. To jsou každý během chvíle najedení a mám klid. Takže bych ráda vaše rady. Předem moooc díky 😉

andulka4
29. dec 2009

Jé Bero to máme stejnou povahu.....já na něj taky nemám nervy a při představě že to pak 15min uklízííím.....brrr

každopádně-koupila jsem mu lžičku v Kauflandu za 50kč-a ta je jako by zahnutá a s tou mu to jde perfektně

fajn
30. dec 2009

Bero tak to bych potřebovala taky .Didka bude mít v březnu 5 a jí sama akorát čokoládu 😀 . Včera jsem ji dávala příklad videa Vojtíška a ona se mě zeptala proč jí sám když je mu rok ☹

bera28
30. dec 2009

Andulko, díky za tip! A Davídkovi vše nej k svátku.

Fajn, někdy se to snad naučit musí, ne?! 😀 Mně taky nakoplo to video Vojtíka. Jo a posledně na plavču s námi byla paní s 15měsíčním prckem a ten jí úplně všechno sám. Čekají totiž za necelé 3 měsíce druhé mimi, tak říkala, že ho to prostě naučit musela, aby měla víc času a nezbláznila se z obou dvou 🙂

fajn
30. dec 2009

Davídkovi taky vše nej.

Jenže mě se zdá že ona je líná dělat všechno kromě bordelu ten ji jde skvěle. Teď tady zpívá Na tý louce zelený od rána zpívá i sestra vylezla z ordinace si poslechnout. Jinak má v krku nějakyho dvou ++ hajzla tak máme antibiotika. Venku sníh a tak že půjde ven a já jsem ji řekla ať se zeptá dr. Tak sotva jsme vešly do ordinace tak říká ..paní doktorko můžu jít ven? A ona že ne a bylo po zpívání už zpívala jinou. A doma ječela tak že ju museli slyšet až v Olomouci.

Ještě k tomu jídlu ona totiž nepotřebuje jíst jenom kokina ze šuplíka tak ten už jsem vyklidila .Ale ona nedokáže sedět a jíst ,potřebuje pořád něčím rozptylovat aby to jídlo nevnímala. Holky a my už jdem za rok k ápisu no to si nedovedu představit. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak jich tam srovná do latě všechny raz dva.

Dnes u dr. tak všechny poslechla i sama sebu akorát dr. ju poslechla na zádech. Jinak je to samovyšetření.Pak poslechladr.,sestru a i já jsem prošla. Didka tomu říká Piklota a když jsme odcházeli tak říkala ..naschledanou a děkuju ti za Piklotu 😀 😀 😀 😀 😀

fajn
30. dec 2009

Mělo být nashledanou ..se stydím

fajn
30. dec 2009

Didka jedla poprve v životě polívku sama prej bude jak Vojtíšek dneska. A když to snědla tak se zeptala jestli ...seš ščasná? 😀
Deniso tak toč ať máme od koho odkoukávat.Doufám že to nebylo poprve a naposled myslím ta jají polívka 😀

denisee
30. dec 2009

Fajn: to je sranda 😀 😀 , nečekala jsem, že zrovna my půjdem někomu příkladem 😀 . Ale jsem ráda, tak co ještě potřebujete naučit 😀 😀to je vtip 😉

Jinak holky, nijak zvlášť jsme to taky netrénovali, bylo to dávno asi jen tak 2x a to lítalo jídlo všude, ale poslední dobou jsme jedli tak, že já krmila a on si vyžádal druhou lžičku a míchal si tam v mističce a párkrát se stalo, že chtěl sám a zjistila jsem najednou, že to umí 🙂 . Před tím tu lžičku u pusy otočil a všechno mu to vypadlo.
A nemám taky tu svatou trpělivost, jako např. moje mamka.

Vojta zas nechce sedět na nočníku, je mu to nepříjemný nebo co 😒

fajn
30. dec 2009

denise Didka toho ještě potřebuje hodně. Teď jsem schovávalo prádlo co jsem včera žehlila a rovnala ještě skříně a tam mám plínky. Didka se ptala jestli jsou to plínky co ji dávám v noci. A tak ji říkám no já nevím jestli se ještě budeš počůrávat a ona ...jooooooooooooo pořád ...tak si vyber. Sice už se víc jak měsíc nepočůrala ťuk ťuk

mispuli
30. dec 2009

davídkovi všechno nej

argousek
30. dec 2009

Davídkovi vše nej ke jmeninám 😀

Jinak u nás dneska byla poslední návštěva, uff tak jsme to vše zvládli. Poslední dobou jsem víc unavená, myslím, že by to mohlo být po tom magnesiu 😒 Nikdy jsem takhle unavená nebyla

Mispuli jednou za čas se ukážeš , ale moc nepřispíváš, jak se vlastně máte a co je nového??

bera28
30. dec 2009

Andulko, tak už mám lžíci. Teda doufám, že je to ona. Byla v sadě i s vidličkou, mají zakřivené rukojetě a stály 59,90 Kč. Tak teď jen doufat, že bude nějaká snaha o samotné papání.

Fajn, ty moji taky nepotřebují jíst, zvlášť Anetka 🙂 Ta když jí dám něco do ruky, tak buď krmí mě nebo to drobí a nebo poschovává - minule jsem našla kukuřičný chlebík pod sedákem křesla a před dvěma dny kousky jablka na parapetu za záclonou🙂 To spíš Kubajz je takový loudil, ale zase toho nesní nijak velké množství. Včera mi čornul koblihu a snědl jí půlku a zbytek rozpatlal 😖
Ať je Didka brzy zdravá a můžete vyrazit na sníh.

Denisee, s nočníkem ti neporadím, já to nechávám až na jaro, případně až léto 😎

Argousku, každé těhu je jiné, takže klíďo u tohoto můžeš být hooodně unavená. Tak hezky odpočívej (tedy v rámci možností) 😉

andulka4
30. dec 2009

Bero jojo to jsou ony 🙂

Argousku já začala brát magnezko včera. A mám zatím blbě položenou placentu 😒 nějak v předu...

kikimaruska
30. dec 2009

Ahoj holky, jen na skok, chci Vám všem a Vašim dětičkám popřát krásný Nový rok, hlavně to zdravíčko prďolkům a nějaké to splněné přání.... 😉 .

argousek
31. dec 2009

Tak holky já se taky připojuju a přeju vše NEJ do nového roku, hodně zdravíčka, lásky, štěstí a radosti z vašich ratolestí a těhulkám, aby držely zuby nehty 😀 😀 😀

mispuli
31. dec 2009

ahoj holky,přejeme vám do nového roku hodně štěstí,lásky,ale ještě víc zdraví a nových pokroků,dlouhou cestu máme za sebou, ale ještě delší před sebou,tak at se vám na ní vše špatné a zlé vyhýbá a jen to dobré na ní najdete 😉 😉 šťastnej novej rok 2010 přeje Lucie s Honzíkem a Míšou

andulka4
31. dec 2009

taky se přidávám s přáním šťastného Novéo Roku
ať je plný pokroků, dětského smíchu a pohody

fajn
31. dec 2009

tak se přidávám taky s přáním všeho nejlepšího těhulkám šťastnou 40 ,hodně úspěchů a pokroků a aať je prostě ten Novej rok nej nej

bera28
31. dec 2009

Holky, taky vše nej do přířtího roku, hlavně zdraví a pohodu. Já si pro sebe přeji, aby byl lepší, než poslední dva. To mi bude stačit a budu spokojená.

fajn
31. dec 2009

deniso mám za úkol napsat Vojtíškovi z té reklamy 😀 že Didka děkuje za to že jí sama polívku sama 😀 😀 😀 .Dnes jedla i druhy měla špagety se sýrem. Já se z ní prostě picnu